All You Need Is Love-bus dropt familie op Texel TEXELSE ZDH boekt zwaarbevochten overwinning 7 COURANI Turnsucces voor GVT in Alphen Spektakel blijft uit bij crossloop De Koog in onderste regionen Ed Witte wint bij modelracing Knappe revanche SVO op Callantsoog Texelfonds ■y--"T Grote nederlaag dames Texel'94 Tevoko in vijfde set ten onder ïndelijk een hereniging tussen vader en moeder Kingma en het Nieuw-Zeelandse gezin van dochter Tineke. Piet en Henny Kingma uit Den Burg wachtte zondagavond een grote verrassing. Zij kregen kort na zes uur een bijzonder 'pak ketje' afgeleverd: dochter Tineke (onia-Kingma met echtgenoot Eddie en de kinderen Walter (11), Byron (10) en Jordan (2) werden ioor de deur afgezet door de All (ou Need Is Love-bus van Robert j fin Brink. Het werd een emotio neel weerzien. mtiator was zus Janny Wester- aken-Kingma uit Den Burg. 'Mijn ais woont al twaalf jaar in Nieuw- teeland en komt om de paar jaar raar Nederland. Alleen of met één ran de kinderen. Het is te duur om met het hele gezin te komen. Nu is ze pas verhuisd en had ze mijn ouders, die allebei 71 jaar zijn, uitgenodigd om het nieuwe huis te bekijken, maar de gezondheid van mijn moeder laat ernstig te wensen over. Die kan amper naar Schiphol komen. Naar Nieuw-Zeeland reizen gaat dus helemaal niet en ze zou dolgraag nog eens met de hele familie bij elkaar komen, want mijn zwager heeft ze niet meer gezien sinds de emigratie. Daarom heb ik de stoute schoenen aangetrokken en een brief naar Robert ten Brink gestuurd', vertelt Westerlaken. Dat was acht weken geleden en daarna hoorde de Texelse niets meer van het populaire televisieprogramma. ZDH heeft zondag op eigen veld »n belangrijke overwinning (3- geboekt op naaste concurrent (aagvogels. Gemakkelijk ging het liet, want de Hoornders gaven na rust binnen tien minuten een (oorsprong van twee doelpunten »eg, maar herpakten zich net op jjd. Door deze tweede zege op staan ze bij het ingaan van de Wnterstop weer in de midden- noot van de ranglijst. let als vorige week stuurde trainer lan den IJzerman zijn team met anvallende aspiraties het veld in. )e fysiek sterke Jan-Willem Bakker, ormaal gekoppeld aan de spits ran de tegenstander, stond op het niddenveld. Zijn plek in de verde- Sging werd ingenomen door Jel- ner Bomas, die opdracht kreeg pveel mogelijk door te schuiven xn de voorhoede te ondersteunen, todanks de goede bedoelingen de uitvoering echter te wensen sver, met als gevolg dat Kaagvogels Tieestal een overwicht op het mid- Jenveld had. Aan ijver ontbrak het schter niet bij ZDH, "dat de gaten in ie verdediging steeds tijdig dichtte, lansen bleven daardoor lange tijd it. Bij verrassing kwam de thuis- iloeg halverwege de eerste helft p voorsprong, toen Jelmer Bomas iet een slim passje Ruud Hof in Jelling bracht en de spits de ver uit ijn doel komende keeper handig erschalkte. De grensrechter vlagde oor buitenspel, maar werd gene geerd door de nogal eigengereide scheidsrechter. Aan de andere kant werd even later ook het vlagsignaal van ZDH-grensrechter Wilco Bakker in de wind geslagen, waardoor de spits van Kaagvogels alleen voor keeper Chris Stolk de hoek voor het uitzoeken had. Hij schoot echter te gehaast, waardoor de bal naast het doel ging.Met Niels Dekker en Wim Ridderinkhof in de plaats van Sjoerd Oosterhof en Joop Rommets ging ZDH na rust flitsend van start. De tweede helft was amper twee minu ten oud, toen Jelmer Bomas de bal met een fraai schot langs de keeper plaatste. De Hoornders kregen het idee al in veilige haven te zijn, maar werden even later hardhandig terug in de realiteit gebracht. Eerst profiteerde Kaagvogels van onoplettendheid in de achterhoede door een snelle tegenaanval met een rake kopbal te besluiten. En tien minuten later stond het weer gelijk. Ditmaal had ZDH reden tot klagen, want aan het doelpunt leek bui tenspel vooraf te zijn gegaan. De Hoornders verdienden een com pliment voor de manier waarop ze daarna toch weer het heft in handen namen. Een belangrijke rol daarbij speelde Mike de Bruijn, die naar de spitspositie doorschoof, nadat Peter Eelman de moegestreden Ruud Hof had vervangen. Met zijn enorme ijver bracht De Bruijn de DINSDAG 19 DECEMBER 2006 Tot zondagavond. 'Toen stond er ineens een cameraploeg in de tuin. Eerst dacht ik dat ze de kerst verlichting kwamen filmen of zo, maar toen stond Robert ten Brink voor de deur!' Vervolgens bereidde de eveneens verraste Westerlaken haar moeder, die ook hartklachten heeft, in alle rust voor waarna het overzeese gezin de All You Need Is Love-kerstbus uitkwam. Vader en moeder Kingma straalden van geluk. Komende donderdag reist de hele familie af naar Hilversum, waar 's middags de opnamen plaatsvin den van de kerstaflevering van pro gramma. Op 2 januari keren Tineke en haar gezin weer terug naar Has tings. Hoornder voorhoede nieuw elan. Hij werd daarbij geassisteerd door Niels Dekker en Maurits Lap, die met snelle dribbels de achterhoede van Kaagvogels voor grote proble men stelden. Tien minuten voor het einde kwam ZDH weer op voor sprong, toen Lap op doel schoot en De Bruijn de bal oppikte en over de duikende keeper schoot. Nóg was de wedstrijd niet gespeeld, want ondanks het gemis aan verse reservekrachten zette Kaagvogels aan voor een slotoffensief. De ploeg forceerde een paar corners en leek bij één ervan een paar minuten voor het einde weer op gelijke hoog te te komen. De scheidsrechter wees al naar de middenstip, maar werd daarna op andere gedachten gebracht door een boze Stolk, die hem erop wees dat hij in het doel gebied, het domein van de keeper, ernstig was gehinderd. Maurits Lap leek even daarna na mooi voor bereidend werk van Niels Dekker de stand op 4-2 te brengen, maar raakte de opstuitende bal verkeerd. Ook daarna hield de belegering van Kaagvogels aan, zodat de zenu wen van de luidruchtig meelevende Hoornder supporters tot het laatste fluitsignaal flink op de proef werden gesteld. ZDH komt pas op 14 januari in Win kel weer in actie voor de competitie. Maar eerst wacht op 1 januari nog de traditionele nieuwjaarswedstrijd tegen de veteranen. Turners Allard de Wit en Kevin de Graaf van gymvereniging GVT hebben uitstekend gepresteerd op het Kersttoernooi in Alphen aan den Rijn. Knap, want door alle vertragingen bij de verbouw van de Beatrixzaal hadden de selectieleden nauwelijks kunnen trainen. Allard de Wit kwam uit in de catego rie pupil NTS niveau 10, waarin ver plichte oefeningen moesten worden afgewerkt. Met scores van 29,60 (vloer). 16,20 (voltige), 16,35 (rin gen), 17,90 (sprong). 15,00 (brug) en 16,80 (rek) kwam hij tot een totaal van 111,85, goed voor de negende plaats. Zijn trainer Abdou Bahrini was na afloop zeer tevreden. 'Allard heeft een heel mooie wedstrijd geturnd. Hij straalde zelfvertrouwen uit en dat pakte goed uit voor zijn resultaten.' Kevin de Graaf kwam in de cate gorie jeugd NTS niveau 10, waarin keuzeoefeningen op het programma stonden, zelfs tot een derde plaats in het klassement. Zijn scores waren 21,40 (vloer), 7,40 (voltige), 9,40 (nn- gen), 11.90 (sprong), 8,35 (brug) en 7.10 (rek), met een totaal van 66,55. 'Kevin had veel beter gekund. De zenuwen kregen helaas de over hand, maar zijn derde plaats was toch nog mooi', oordeelde Bahrini. SV Texel wint Snerttoernooi De recreatievoetballers van SV Texel hebben zondag in De Cocksdorp het jaarlijkse Snerttoernooi gewon nen. De overwinning was in belang rijke mate te danken aan Paul van Exel. voormalig topspits van het eerste elftal, die sinds kort deel uitmaakt van het team. Hij scoorde er lustig op los voor SV Texel, dat alle wedstrijden won. Texelse Boys en Oosterend deelden met elk een overwinning, een gelijkspel en een verliespartij de tweede plaats. De Koog verloor drie keer en eindigde onderaan. Ondanks het koude weer verliep het toernooi zonder wan klank. De kop erwtensoep die alle spelers kregen, werd enthousiast onthaald. Ook in de reguliere competitie geeft Texel met 12 punten uit 6 wedstrij den de toon aan. Oosterend ver gaarde 7 punten uit 5 wedstrijden. De Koog 5 uit 8. Texelse Boys, dat vaak moeite heeft een team op de been te brengen, kwam nog maar drie keer in actie en heeft 4 punten. Uitslagen: Texelse Boys-De koog 1-0: Oosterend-Texel 0-2; Texel-De koog 3-0, Oosterend-Texelse Boys 0-0; Texelse Boys-Texel 0-2; Ooste rend-De koog 1-0. Randstad Eilandcompetitie Programma dinsdag 19 december Veld A: Hoewel er tijdens de inschrijving nog buien vielen, hield het weer zich zondag prima tijdens de zon dag gehouden vierde boscross van Atletiekvereniging Texel. Des ondanks werden er weinig per soonlijke records gelopen. Er verschenen twaalf jeugdige deel nemers aan de start van de 1300 meter. Zij voerden flink strijd, waar door er mooie tijden gelopen werden. Mathijs Duin wist de eerste plek te bemachtigen bij de jongens, Marloes van Rongen deed dat bij de meisjes. Katja van Dooijeweerd en Nikay San- gers werden tweede. Bij de dames-veteranen liep Petra van Beek een nieuw persoonlijk record op de 2950 meter. Jaap Witte wist op deze afstand wederom onder de magische grens van tien minuten te blijven. Op de 5900 meter liep Peter Witte uit Den Burg een nieuw per soonlijk record. Frits van der Gracht .wist in zijn categone als eerste te eindigen. Doordat hij herstellende was van een griepje liep hij geen per soonlijke toptijd (24.53). Maikel van der Gracht werd eerste bij de heren (27.42). Bij de dames kwam Christa Lap uit Den Hoorn als snelste over de finish (28.35), bij de dames-veteranen 20.00 TESO-Café de Kuip Kobeko Corrie de Jager (29.21). Ook op de 20.45 Randstad-Prinsen Texel TESO langste afstand (8850 meter) was veel 21.30 NIOZ 1 -Bremakker 2 Randstad concurrentie. Jan Zijm bleek weer 22.15 Maarco Bouw-Paal 28 NIOZ 1 iets sneller dan Pierre Bonnet. Bon net evenaarde zijn persoonlijke toptijd Veld B: van 34.40, Zijm liep 29 seconden 18.30 Pilaar-lnterieurbouw RAB sneller. Eerste bij de heren werd Erik 19.15 PFB-RAB De Pilaar van der Velde, bij de dames-vetera- 20.00 Albert Heijn-L&R PFB nen liep Ulrike Weirich uit Oudeschild, 20.45 Mantje-NIOZ 2 Albert Heijn nog maar kort lid van AVT, naar een 21.30 Wessels-Rabobank Mantje prima (eerste) eindtijd (41.38). 22.15 Ecotiem-De Wit Rabobank Uitslagen: Veld C: 1300 meter - Joegen.- 1 Math,,s Dom. 5 13: j 3Q Sportshop-Bevefdam 2 KM 23 2.Nikay Sangers, 5.17; 3.Axel Garntsen, 5.57. _T n Meisjes: 1 Marloes van Rongen. 5 19; 2 Katje 19-15 Klif 23-Tinimer Beverdam 2 van Dooijeweerd, 5.52; 3.Lisa van Dooije- 20.00 lepe de Boer-Bar Sp. Timmer weerd, 5.56. 2950 meter - Heren: i .jaap 20.45 Smash PK-Bremakker 1 Bar Sp. Witte, 9.59; 2.joram Tromp. 12.16. Heren- 21.30 Schouwstra-Zeilmakerij Bre- veteranen: 1 .Dirk Eelman, 13.54. Dames- - veteranen: 1.Petra van Beek, 17.14. maKK. 5900 meter - Dames: 1.Christa Lap, 28.35; 22.15 Bosma-Allerlei Zeilmakerij 2.Jo Joseph, 33.59. Dames-veteranen-1 Cor rie de Jager, 29.21: 2 Lyda Bakker, 33.03; Wedstrijdleiding; Bouwcenter RAB 3.Monique Lubach, 34.32. Heren. 1,Maikel i ooo,iQ/i\ van der Gracht. 27.42. Heren-veteranen: en Gertha <teL 322434). 1.Frits van der Gracht, 24,53; 2.Anton Witte. 27.05; 3 Peter Witte. 27.43 8850 meter - Uitslagen 28 november Dames-veteranen: I.UInke Weinch, 41.38; Café de Kuip-Randstad 3-0; CVI-Maarco 2.Laurien Bakker. 44.17; 3.Lydia Verweij. Bouw 0-3. De Prinsen van Texel-Texelse 44.42. 4 Marijke Stark. 51.16. Heren: 1 Enk Autocentrale 0-3; Het Koetshuis-Paal 28/De van der Velde, 33.41, 2.Coen Schoonheden, Knm O"3- Bremakker 2-Kobeko 3-0; Coc- 33.49; 3.Thomas Richter. 40.43. Heren-vete- ty's Kapsalon-TESO 3-0; Slagerii Beverdam- ranen: 1. Jan Zijm, 34 11; 2.Pierre Bonnet, Albert Heijn 0-3; Inteneurbouw Texel-PFB 34.40; 3.Herman Ploeger, 36.47. SV De Koog heeft zondag in Heerhugowaard met 4-1 verloren van titelkandidaat Hugo Boys. De ploeg van trainer Hans van der Park kwam alleen vlak na rust tot aanvaardbaar voetbal en blijft als gevolg van deze nieuwe neder laag in de onderste regionen van de ranglijst. In tegenstelling tot vorige week kon De Koog een behoorlijke selectie op de been brengen. Maurice de Groot maakte zijn rentree en vorm de samen met Ben Siebinga de voorhoede. Ook Eddy Witte keerde terug in het elftal, waardoor Pie- ter List doorschoof naar het mid denveld. Desondanks speelde De Koog een zeer matige eerste helft. De spelers straalden weinig zelf vertrouwen uit en verspeelden met onzorgvuldige passes voortdurend de bal. Hoewel ook Hugo Boys niet op dreef was, kreeg de thuisploeg een paar goede kansen de score te openen. De Koog kwam goed weg met een bal op de paal, terwijl keeper Steven van Beek enkele uit stekende reddingen verrichtte. Aan de andere kant werden De Groot en Siebinga nauwelijks in stelling gebracht, waardoor De Koog geen echte kansen creëerde. Enkele minuten voor rust werd het uit een snelle counter 1-0 voor Hugo Boys. Enkele verdedigers van De Koog 3-0; De Wit Installatietechniek-Mantje 3-0; NIOZ 2-Wessels Ontwerpt! 2-1, langeveld de Rooij-Rabobank 1-2; De Pilaar-Ecotiem 3-0: Foto De Waal-Durper Drup 1-2; De Krim- Jozefschool uitgesteld tot 9 januari, aanvang 19.15 uur, NBC Eelman Partners-Smash'68 3-0; Klif 23-Sportshop Texel 0-3; Timmers Bakkerij-Bar Sportief 3-0; Slagerij Beverdam 2-Slagerij lepe de Boer 1-2. Programma zaalvoetbal Woensdag 20 december: 17.10 Klif D2-SVOD2 Klif 17.50 Krim C1 -Koog C2 De Krim 18.30 Koog 3-Klif 7 19.20 Klif dames 20.10 Texel 7-Texel 6 21.00 Krim 5-Texel 5 21.50 Texel 4-Klif 4 Zaaldienst; gingen daarbij niet vrijuit, want ze onderschepten de bal wél, maar verzuimden deze weg te schieten. In de tweede helft toonde De Koog meer lef. Siebinga werd centrale middenvelder en Peter Koorn schoof door naar de spits. Dit resulteerde binnen vijf minuten in de gelijkmaker. Siebinga gaf een mooie dieptepass op Bart-Jan Gris- nigt, die op zijn beurt met een afge meten voorzet Peter Koorn in staat stelde met een kopbal te scoren. Daarmee leek alles weer mogelijk. Helaas voor De Koog kon De Groot niet verder. Hij werd vervangen door B-junior Robin Schoo. Tien minu ten later werd het 2-1door een Donderdag 21 december: prachtig schot vanaf twintig meter. 18.15 SVO 4-Klif 6 Hoewel de marge maar één doel- 19.05 RAB 5-Sportsh. 2 punt was, kon De Koog geen potten 19.55 Klif 2-SVO 3 meer breken. Tien minuten voor tijd 20.45 RAB 4-Klif 3 kreeg de ploeg de genadeslag, toen 21.35 RAB 3-Mantje 3 een verdediger van Hugo Boys uit Zaaldienst: een corner snoeihard raak kopte. De gasten speelden daarna alles of niets en verwaarloosden daarbij de verdediging, waardoor het ook nog 4-1 kon worden. De Koog kan de winterstop goed gebruiken. Door de krappe selectie was trainer Van der Park al een paar weken gedwongen v. Putten Klif dames Douma Douma Arnout Klif Vrijdag 22 december: 17.10 ZDH E1-SVOE1 17.50 RAB E1-Sportsh. E1 18 30 SVO 2-Sportsh. 1 19.20 Texel 2-Mantje 2 20.10 Mantje 1 -Klif 1 21.00 Krim 1-RAB2 enkele licht geblesseerde spelers 21.50 Krim 3-Krim 2 toch op te stellen. Na de winterstop Zaaldienst: wacht de ploeg de taak zich uit de onderste regionen te spelen om niet naar de zesde klasse te degraderen. Atroshy Atroshy V.Beek Vonk Kuipers Texel ZDH RAB v.Beek Bakker Vonk Kikkert Kuipers RAB SVO, gebrand op een goed resul- aat, heeft op knappe wijze revan- :he genomen op Callantsoog, «aarvan in de eerste wedstrijd van seizoen nog kansloos met 9-0 d verloren. Op het veld aan de ffiestraat werd het maar liefst 4-1 thuisploeg. )e spelers van Oosterend hadden «er weken rust gehad. Tweemaal adden ze vrij. tweemaal werd hun «edstrijd afgelast. Het was dan *>k tijd alle opgespaarde energie e verbranden, vonden ze. (let de uit Kongo teruggekeerde Saime Vlaming in het elftal begon testerend vol goede moed. Na geen tien minuten kreeg Sil an Dijk de eerste grote kans. Vrij <oor de keeper was hij echter niet 'oelbloedig genoeg. Ook Tom Wit- wist het net in de rebound niet e vinden. Vijf minuten later was het («l raak. Witte kopte een practi ce voorzet van Ruben Duinker De keeper bracht nog redding, ar ditmaal bleef Witte in de Jrkansing wel koel.In de twintig je minuut kreeg Oosterend op 35 aeter van het doel een vrije trap te ?men. Jan Bloem, die zich achter de bal plaatste, wilde eigenlijk een voorzet geven, maar besloot op advies van Sil van Dijk op doel te schieten. Het werd een doelpunt waarover nog lang zal worden nagesproken, want met verwoestende snelheid verdween de bal in de kruising. Ook daarna bleef SVO de aanval zoeken. Met succes, want terwijl de verdediging van Callantsoog zich bij een corner van Bob Witte op de lange mannen van Oosterend con centreerde, kopte de kleine Bart Tuitman de bal bij de tweede paal in het doel. Na rust speelde Cal lantsoog in een gewijzigde (3-5-2) opstelling. De Oosterenders kwamen daar door wel enigszins onder druk te staan, maar bleven geconcentreerd spelen, waardoor Callantsoog geen kansen kon creëren. Om toch een doelpunt te maken, probeerden de gasten het met schoten van grote afstand, maar keeper Marco Drijver verkeerde in prima vorm en hield zijn doel schoon. Eenmaal wist hij zelfs een hard schot in de kruising onschadelijk te maken. Met nog dertig minuten op de klok werd Barry Koning in de ploeg gebracht voor Jan Bloem, even later gevolgd door de snelle Chris Ellen voor Tom Witte. Bedoeling was Oosterend ook weer eens tot een aanval te laten komen. Met succes, want eerst schoot Eddy de Vries uit een moeilijke hoek tegen de paal, waar na de rebound van Bart Tuitman op de doellijn werd gestopt door een verdediger. Even later kwamen Ruben Duinker en Chris Ellen op stoom. Duin ker gaf een stuiterende voorzet op Ellen, die hard uithaalde en via de onderkant van de lat raak schoot. Ook in de slotfase hoefde het publiek zich niet te vervelen. Eerst scoorde Callantsoog met een van richting veranderd schot 4-1. Daarna werd de keeper van de gasten wegens herhaald commen taar op de leiding voor de tweede keer beboet met een gele kaart, zodat hij het veld moest verlaten. In de stand kwam daarna echter geen verandering meer. Oosterend staat door deze overwinning stevig in de middenmoot en kan met een goed gevoel aan de winterstop beginnen. Ondanks dat hij geen enkele man che op zijn naam wist te brengen, won Ed Witte de vierde competitie avond van Model Racing Texel. Hij wist met een totaal van 98 rondes de eerste plaats voor zich op te eisen in de 1:10-klasse. In de eerste manche van de eerste groep in de 1:10-klasse nam Jelle Schouwstra al direct de leiding. Hij wist zijn voorsprong uit te bouwen tot twee rondes. Ed Witte kon het tempo niet bij houden en streed met Adri van Rossum om de tweede plaats. In de tweede manche werd gemiddeld een halve seconde sneller gereden. Schouwstra kampte met problemen met zijn accu's en moest na zestien rondes stoppen. Raymond en Ed Witte streden tot de laatste seconde om de eerste plaats. Uiteindelijk eindigde Raymond Witte met een voorsprong van anderhalve seconde. In de derde manche moesten drie rijders met pech de pits in. Mede daardoor wist Jelle Schouwstra 31 ron des op kop te rijden en de manche op zijn naam te brengen. De vierde man che was weer voor Raymond Witte. In de eerste manche van de tweede groep van de 1:10-klasse reed Jan Jacob de Jong makkelijk naar een eerste plaats. Hij eindigde met maar liefst zeven ron des voorsprong. De tweede manche verliep minder voorspoedig voor De Jong. Na negen rondes moest hij het met een kapotte auto voor gezien hou den. Joost Vennink hield het hoofd koel en reed de meeste rondes. Jofdy Schuijl wist door beheerst rijgedrag Erwin de Ridder voor te blijven en finishte op een tweede plaats. De Rid der kwam in de derde manche sterk terug en kon nipt van De Jong winnen, die met veel kunst en vliegwerk zijn auto had gerepareerd. Die bleek toch nog zo betrouwbaar dat hij de vierde manche met vijf rondes voorsprong op zijn naam bracht. De Jong eindigde als vierde in het klassement en moest San- der Vermeulen en Raymond Witte voor zich laten. In de 'kleine' 1:12-klasse gin gen Jacob Keijzer en Gerrit van Strien erg goed van start. De hele eerste man che werd er stuivertje gewisseld om de eerste plaats. Maar Ronald Kramer wist in de voorlaatste ronde beide rijders te passeren en werd met 34 rondes win naar van de manche. De auto's in deze klasse zijn allemaal identiek en mogen ook niet opgevoerd worden, wat in soms minieme verschillen resulteert. Zo reed Keijzer de snelste ronde in 7,482 seconden en was Kramer met 7,487 seconden een haartje langzamer. In de tweede manche reden Gerrit van Strien en Arie Koopman de rest van het veld op een hele ronde achterstand. Uitslagen: Hoofdklasse. Sportsh. 1-RAB 1 1-10, Klif 1-Krim 3 2-0, Mantje 2-Mantje 1 4-6. 1e klasse: Klif 3-Klif 2 6-6, Koog 2-RAB 3 6-3. SVO 3-Texel 3 3-4, Mantje 3-Krim 4 3-7. 2e Jos Smit kampte met problemen en klasse: geen wedstnjden; C-Jeugd Knm C3- moest na 17 rondes de pits opzoeken. 5*® 9! ®"1- °"J®u9d 7,l|! 3"3 Gerrit van Stripn wist na pen slechte D2-Klif D2 3-2. RAB D2-Sportsh. Di Laerrn van omen wist na een siecme 0_12 svo dvrab D1 0-10, E-Jeugd geen start in de derde manche toch de kop wedstrijden te veroveren. Wouter van Strien haalde hem in de laatste zes rondes bijna Voetbaluitslagen weer in, maar zag toch met een halve seconde achterstand zijn vader win- Zaterdag 16 december: nen. In de laatste manche hield Ronald Succes B2-Texel'94 B3 4-5 Kramer zijn zenuwen het beste onder VZV B1-De Koog B1 0-4 controle. Wouter en Gerrit van Strien VZV C l-Texel'94 C1 reden samen met Arie Koopman met De Koog C1 -W'waard C1 3-2 een verschil van nog geen seconde JVC C4-ZDH C1 2-5 over de finish Gerrit van Strien ein- Succes D1-Texel'94 D1 1-4 digde als eerste van de avond, gevolgd Den Helder D4-Texel'94 D3 1 -1 door Koopman en Kramer. Na het sue- De andere wedstrijden weiden afgelast. ces van vorig jaar wordt zaterdag 30 december weer de 24 minuten van Texelse pupillencompetitie: Model Racing Texel gehouden. Deze De Koog F1-De Koog F2 9-0 race wordt gereden door teams van ZDH E1-Blackburn 1-7 twee personen. Omdat de accu's maar ZDH E2-Liverpool 1 -13 een minuut of zes meegaanmoeten de De andere wedstrijden werden afgelast, auto's echte pitstops maken. De eerste groep gaat om 20.00 uur van start in de Zondag 17 december De Koninghal. ZDH-Kaagvogels 3-2 Oosterend-Callantsoog 4-1 Hugo Boys-De Koog ZAP 4-Texel'94 4 Succes 6-Texe!'94 5 Callantsoog 2-De Koog 2 SRC DA1-Texel'94 DA1 4-1 2-3 afgelast 0-3 5-1 In sporthal Ons Genoegen wis ten de volleyballers van Forza en Tevoko elkaar zaterdag tot de vijfde set in evenwicht te houden, maar Forza uit Hoogland profi teerde in de slotfase van Texelse opslagfouten. De wedstrijd ein digde met een nederlaag van 2-3 voor Tevoko. Bewust van winstkansen tegen de naaste opponent, startte Tevoko geconcentreerd. Met een dichte blokkering werd de gevaarlijkste aanvalster van Forza in bedwang gehouden. In de slotfase maakte Tevoko echter onnodige fouten (20- 25). Gebrand op een goede pres tatie voor eigen publiek pakten de Texelse speelsters de draad in de tweede set goed op. Met een sterke opslagserie werd een grote voor sprong bereikt, die ondanks ver woed verweer van de ploeg uit Hoogland tot het einde behouden kon worden (25-19). In de derde set waren de rollen omgedraaid en had Tevoko nauwelijks antwoord op de services van Forza. Pas in de slotfase kwam Tevoko aan sco ren toe (18-25). Tevoko gaf zich niet verloren. Hard werkend en bij vlagen het oude niveau bereikend, kwam de smalle selectie op gelijke hoogte (25-20). In de beslissende set maakte Forza de minste fouten en moest Tevoko met twee winst punten genoegen nemen (12-15). Zaterdag speelt Tevoko in Ons Genoegen tegen StamSovoco 3 Deze ploeg, uit Soest, speelde een hoofdrol in de bekerfinale in 2005. De dames van het DA1-team van Texel'94 zitten volgens eigen zeg gen 'in een dip'. Na een moeizaam begin van de competitie zag het er even naar uit dat de stijgende lijn was ingezet, maar de laatste tijd is daar weinig meer van te zien. Zondag werd het team in Schagen met 5-1 hardhandig aan de kant gezet door SRC DA1. SRC, dat evenveel punten heeft als Texel'94, wist al na enkele minuten te scoren. In plaats van terug te vechten lieten de Texelse dames het hoofd hangen en toonden ze maar bar wei nig goed voetbal. SRC daarentegen combineerde knap en had duidelijk de overhand. De thuisploeg wist in de eerste helft maar liefst vier maal te scoren. Eén treffer kwam op naam van Liske Slaats van Texel'94, die de bal per ongeluk in eigen doel schoot. De enige lichtpuntjes aan Texelse zijde waren voorstopper Sanne Plaatsman en keeper Marit Tuitman, die samen nog heel wat doelpunten voorkwamen. Nadat Asha Mechiel- sen dankzij een voorzet van Tessa Betsema in de tweede helft namens Texel'94 eindelijk iets terug had kun nen doen, was er zowaar sprake van een ommekeer. Van het ene op het andere moment lieten de Texelaars zien dat ze een team waren. SRC was duidelijk overrompeld en kwam niet mee aan aanvallen toe. Mandy Bol kreeg een goede kans toen ze de bal vanaf rechts kreeg aangespeeld. Ze had echter net te veel tijd nodig om te schieten, zodat haar tegenstander het schot kon blokken. In de laatste paar minuten toonde SRC zich plotseling weer hongerig en moest Texel'94 nog even alle zeilen bijzetten. Keeper Tuitman moest ten slotte nog één keer capituleren, waardoor de eind stand 5-1 werd.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 7