Bufferen voor een diervriendelijk leven groot uit in jubileumjaar 2007 Week lang feest op haven Skil TESO en Oudeschild pakken Relange/oos V Kerkdiensten McJische zorg Hulpverlening oud Papier Radio Texel 1Q6.1 TEXELSE y J COURANT Dokter Wagemaker van bovenaf gezien n zijn eigen dieren: Karei de Kater. 'Nee, ik ben niet vegetarisch en van wilde katten en adviseert ik sla echt wel eens een vlieg en bemiddelt als er problemen dood', zegt Hans de Ruiter (63), optreden bij het houden van huis aanspreekpunt van de Dierenbe- dieren. scherming op Texel. Hij gaat af Meer vrije tijd en de affiniteit met op meldingen van dieren in nood dieren, zorgde ervoor dat De Ruiter en helpt mensen bij het vangen tien jaar geleden reageerde op een advertentie van Riet Veenendaal. Ze was op zoek naar vrijwilligers en hij heeft daar gehoor aan gegeven. Het geeft hem een goed gevoel om in een nare situatie iets goeds te doen voor dieren. Als aanspreek punt krijgt hij wekelijks enkele tele foontjes van mensen die de meest uiteenlopende meldingen doen. 'Je kunt het zo gek niet bedenken of mensen bellen me ervoor. Zomers geven toeristen vage verwijzingen. We fietsten langs de dijk en er zat een vogel op een paal. Toen we terugfietsten naar Oudeschild zat de vogel er nog. Kunnen jullie even gaan kijken? Daar ga ik dus niet heen, die mensen zien niet dat het een vogel is die geniet van de zon of dat het bijvoorbeeld twee ver schillende vogels zijn geweest.' Ook nemen mensen contact met hem op als schapen in de sneeuw staan, of als de beesten in mei nog niet geschoren zijn. Of als ze aan Wad- denzee-kant langs de dijk gefietst hebben en geen drinkwater voor de schapen gezien hebben. 'Aan die kant van de dijk vult een boer het water ook niet bij. Die komt met de auto en rijdt aan de andere kant van de dijk. De waterbakken staan aan die kant.' De telefoon gaat ook voor ernstigere meldingen. 'Mensen bel len bijvoorbeeld voor verwaarloosde paarden die in de prut staan. Dan ga ik wel meteen kijken. Maar is het ernstig? Vaak niet, want ze krijgen eten en drinken en kunnen ook op een droog gedeelte staan.' Als De Ruiter een kijkje komt nemen, wordt hem dat niet altijd in dank afgeno men. Door zijn deelname aan de cursus tot afdelingsjnspecteur weet hij hoe hij met bijvoorbeeld scheld partijen moet omgaan. 'Je moet een beetje kunnen bufferener zijn men sen die het niet leuk vinden als we komen. Ze ontkennen bijvoorbeeld, maar er zijn ook mensen die er slecht of niet over kunnen of willen praten.' Hij is realistisch in het suc ces van zijn werk: 'Al het leed kun je niet wegpoetsen, maar ik draag mijn steentje bij om het iets posi tiever te maken.' Bij echt serieuze meldingen van verwaarlozing advi seert De Ruiter contact op te nemen met het landelijke telefoonnummer of hij schakelt de politie in. De Texelse coördinator kan niet altijd zelf actie ondernemen, hij heeft niet de bevoegdheden die de AID. LID en de politie hebben. 'En veehou derij of commerciële bedrijven kun je beter aan deskundigen overlaten. Je kunt niet overal binnenwandelen vanwege ziektes en verordeningen.' Het werk van de Dierenbescherming omschrijft hij vooral als lobbywerk bij politiek, gemeente en landbouwor ganisaties, maar soms worden ook letterlijk de handen uit de mouwen gestoken. Zo verleent de Dieren bescherming medewerking aan het beperken van de (ver)wilde(rde) kat ten die zwerven over vakantieparken, in woonwijken en in de duinen. 'Het is om de dieren een diervnendelijker bestaan te geven. De katten zitten in een stressvolle situatie doordat ze steeds nestjes werpen en daarbij de zoektocht naar eten hebben. Wij vangen de katten en de dieren wor den gecastreerd of gesterillisseerd.' De geholpen dieren worden terug gezet of komen, bij uitzondering, terecht in de dierenopvang. 'Ik vang zelf geen dieren op, als je daarmee begint gooit iedereen zijn dieren over de heining.' Tekst en foto Imme Bakker Zondag 24 december 2006 Vierde advent; kerstavond PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.30 u. dhr. M.D. Kuiper, 22.30 u. gezamenlijke kerstnachtdienst in her vormde kerk, ds. P.A. den Braanker en ds. J. Glazema, mmv Koortje van Gerrit, organist Wout Stam en Lo van der Wulp (trompet). Gereformeerde kerk Den Burg: 10.00 u. ds. J. Glazema; 22.30 u. kerst nachtdienst in hervormde kerk, ds PA den Braanker en ds. J. Glazema Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Waal: 21.00 u. ds. K.F Klaassen. De Koog: dienst in De Waal. Den Hoom: dienst in De Waal PROTESTANTSE WADDEN GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. commissie eredien sten, 21.30 u. ds. C. der Nederlanden, mmv Tex. Chr. Mannenkoor. De Cocksdorp: 22.30 u. dhr. M D. Kui per, mmv The Singers of the Lord. Oudeschild: 22.00 u. ds. PC Barnard mmv Saskia Eelman (zang). GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend: 10.00 u. en 16.00 u leesdienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: geen dienst BAPTISTENGEMEENTÉ: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. A Wesseling. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: zaterdag 23 december 19.30 u. The Gospeltram; zondag 24 december 19.00 u. herdertjesviering. De Dominootjes; 23.00 u. dameskoor en herenkoor. Oudeschild: 21.00 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3. Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u.: Moedig en vol geloof de toekomst tegemoet zien; Wacht torenstudie. 11.20 u.: 'Bewaar jezelf in Gods liefde!' Maandag 25 december Eerste Kerstdag PROTESTANTSE KERK IN NEDERLAND: Hervormde gemeente Den Burg: 10.00 u. ds P.A. den Braanker, 17.00 u. kinderkerstfeest in gereformeerde kerk. Gereformeerde kerk Den Burg: 10.00 u. ds. J. Glazema. 17.00 u. kin derkerstfeest in gereformeerde kerk. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 11 00 u. ds. K.F. Klaassen. Den Hoorn: 9.30 u ds. K.F. Klaassen, mmv leden van DEK PROTESTANTSE WADDEN GEMEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. P.C. Barnard, dienst voor jong en oud. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. C. der Nederlanden, mmv leden van Excel sior. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat. Ooste rend: 10.00 u. en 16.00 u leesdienst; maandag 26 december: 10.00 u, leesdienst DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat. Den Burg: 10.00 u. ds. C. Duinkerken-Visser, extra collecte voor doopsgezind wereldwerk. 16.00 u. kinderkerstfeest. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. A. Wesseling. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 11.00 u. dameskoor en herenkoor Oosterend: 9.30 u. De Cocksdorp: maandag 26 decem ber: 10.00 u. Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vri|dag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers informatie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 311727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalderstraat 53A, Den Burg. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06-51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord- Holland. Voor alle hulp. zorg en informa tie. ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meld punt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en ver zorgende hulp: Schoonoordsingel 44. Den Burg. tel 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoonoord singel 44, Den Burg, tel. 0900-4636549. Spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging. - Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoon oordsingel 44, Den Burg. tel. 314887 Geopend elke werkdag tussen 13.00- 14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werkdag van 8.30-17.00 uur. tel. 0223-650222. Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzor gingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg. Opvragen via tel. 0229-206955. Opname op advies van huisarts of spe cialist. Mondhygiëniste: Natasja Bottema. tel. 320104. Apotheek: Weverstraat 95. Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vn|dag 8.00- 17.30 u: zaterdag 10.00-13.00 en 15.00- 17.00 u zon- en feestdagen 11.00- 12.00 en 16.00-17.00 u. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordhol land-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a. Den Burg. Het bureau is op maandag en vrijdag geopend van 9.00 tot 13 00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur. Telefoon: 0900-8844. In spoedeisende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477, www.dieren- In verband met de kerstvakantie haalt Scouting Texel geen oud papier op. Oud papier kan we worden gestort in de containers naast het clubgebouw aan de Bernhardlaan. TEXELSE'ScOURANT Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6-1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl pensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kantooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223- 642189 (vragen naar Ron). kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2006: Per half |aar 35,05 33.45 (automatach) Per jaar €68,30 66,15 automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schnftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode Vrijdag: 18.00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u Wilde vaart (herhaling) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) 18.00 u. Muziek met Marco 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9.00 u. Klassiek op zondag 10.00 u Kerkdienst vanuit baptisten gemeente Den Burg 11.00 u Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Nederlandstalig) 14 00 u. Wilde vaart (shanty's) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en inter views) 18.00 u. Radio Noordholland 20.00 u. Kerstavond. Gevarieerd pro gramma met om 23.00 uur de kerstnachtdient vanuit de rooms- katholieke kerk van Den Burg. Kerkdiensten De Lichtboei: 22 30 u. Hervormde kerk Den Burg Maandag, Eerste Kerstdag: 9.00 u Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit doopsgezinde kerk Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Cabaret-café. Kerstprogramma- Met nieuwtjes, commentaren, de Sommeltjes, feuilleton Mossel- weg 14 en veel (kerst)muzlek. aansluitend: Radio Noord-Holland Dinsdag, Tweede Kerstdag: 17.00 u. Cabaret-café. Kerstprogramma. Met nieuwtjes, commentaren, de Sommeltjes, feuilleton Mossel- weg 14 en veel (kerst)muziek. 19.00 u. De keuze van.. 20 00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 10.00 u. Gereformeerde kerk Den Burg 11 00 u- Rooms-katholieke kerk Den Burg Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk pro gramma. met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u Country time (muziek) 19.00 u Leitmotiv, een programma over dieren. Met als thema dieren 20.00 u. Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl, rubriek Om te Onthouden VRIJDAG 22 DECEMBER 2006 or ge ense j beet njcJil Ier d a k voo is» El in et honderdjarig jubileum dat TESO volgend jaar viert zal niet ongemerkt voorbij gaan. De boot- dienst pakt groots uit. Een week lang, van dinsdag 14 tot en met 21 augustus, staan festiviteiten gepland. De feestelijkheden spe len zich af in Oudeschild, de vroe- jere thuishaven van TESO. ■Tam "3 foor Je bestaat maar één keer honderd iëar, en dan moet je er wel wat bijzonders van maken, vindt Texels Eigen Stoomboot Onderneming. Directeur Rob Wortel; 'We willen er een mooi feest van maken, waarin we met name de sfeer van vroeger Willen terugroepen. Vandaar dat we roor Oudeschild hebben gekozen, zodat het nostalgische gevoel van bankomen en vertrekken opnieuw kan worden beleefd. Er zijn allerlei leuke activiteiten en zaterdagavond ®j willen we een grootse feestavond 'jteuden.' >or de festiviteiten is contact izocht met de mensen uit Oude schild. die als het op organise ren van jubileavieringen aankomt de nodige ervaring hebben opge bouwd. Bedoeling is dat er op de kade bij het Stoombootkoffiehuis, waarin vroeger onder meer het TESO-kantoor was gevestigd, de liele week allerlei activiteiten worden gehouden. Er komt een podium met daaromheen kraampjes en andere tu^ voorzieningen. Het programma is nog niet tot in detail bekend, maar valt al het nodige te melden, dinsdag 14 en woensdag 15 augustus kunnen aandeelhouders een cruise over het wad maken met Dokter Wagemaker. 'ie van varen houdt, kan een tocht Inaken met het historische en geres taureerde stoomschip Holland, dat yujflfeë keer per dag een overtocht ïmatë, nakf erv?j0p c unfl» f 7 wtf tplf '«dec maakt van Oudeschild naar Den Helder. De coördinatie hiervan is in handen van de VW. De eilandpro motor wil er graag verblijfs- en doe- arrangementen aan koppelen. De WV nodigt logiesverstrekkers en andere ondernemers met creatieve ideeën uit contact op te nemen. Dit kan met Jeannette Vriezema. Bij aankomst op Texel worden de opvaarenden en de bezoekers aan de haven uitgenodigd door het jubi lerende Nationaal Park Duinen van Texel voor een fietstocht onder lei ding van 'Jac. P. Thijsse' of een bus- rit met een originele AOT-bus (uit het NZH-museum) naar Ecomare en het bezoekerscentrum van het NP en een korte excursie. Woensdag 15 augustus staat de kade in het teken van het 100-jarig bestaan van TESO. Donderdag 16 augustus is het festivalterrein gere serveerd voor andere instellingen, bedrijven, organisaties en vereni gingen die in 2007 een jubileum vieren. Dat hoeft geen honderd jaar te zijn. Zoals dat het 400 jaar gele den is dat Michiel de Ruyter werd geboren en het Texel-album van Verkade 80 jaar geleden verscheen. De Joost Dourleinkazerne bestaat 75 jaar, de zeehondenopvang 55 jaar, de Texelse Courant 120 jaar, de soos Oudeschild 50 jaar en viert nationaal park Duinen van Texel het 5-jarig bestaan. Verenigingen en andere organisaties die zich ook op die dag willen presenteren kunnen contact opnemen met Ruud Boom, die de feestweek coördineert. Hij is nog op zoek naar iemand die deze jubileumdag coördineert. Vrijdag 17 augustus, de Dorpendag, staat het haventerrein in het teken van de Texelse dorpen, waarbij het een uitdaging moet zijn welk dorp zich als leukste weet te presenteren. Zaterdag 18 augustus is er over dag het Havenvistijnwaarop vis en de visserij centraal staan. Diezelfde avond belooft de allergrootste klap per van het TESO-jubileum te wor den. 'Een feestavond waar over twintig jaar nóg over wordt gespro ken', vertelt Ruud Boom. Welke artiesten er zullen optreden, houdt hij nog even 'onder de pet'. Zondag 19 augustus is er de Texelse Lams- vleesdag. die voor de gelegenheid van Den Hoorn naar Oudeschild verhuist. Maandag 20 augustus heeft als werktitel Maritiem, Milieu en Onderzoek, een dag die door Ecomare, Imares en het NIOZ wordt aangekleed. Dinsdag 21 augustus wordt op de haven een Echt Texelse Produktenmarkt gehouden. Belang rijke rol tijdens deze week is ook weggelegd voor het Maritiem en Juttersmuseum en er zijn exposi ties op de Dokter Wagemaker en op de haven. Ook wordt aandacht besteed aan het thema scheepsar cheologie. de specialiteit van Hans Eelman. De hele week is er muziek, gemaakt door bandjes, fanfares en zanggezelschappen, er is een nos talgische kermis en er zijn andere kinderactiviteiten. Veel strijd bij bedrijvenbowling Hoewel sommige spelers nog last ladden van hun arm na een mooi kersttoernooi op zaterdag en zon dag. werd in de bowlingcompetitie voor bedrijventeams dinsdag volop strijd geleverd. De verschillen op de ranglijst zijn klem, dus het blijft spannend. Waar Loonbedrijf Plaats man vier punten liet liggen, haalde Hotel Tatenhove flink uit tegen de Blauwe Piste en won -met volle cijfers. Koploper Firma De Graaf moest genoegen nemen met een gelijkspel tegen 't Pruttelhuus en ook de strijd tussen Heksenketel en Sam Sam werd pas in de laat ste game beslist. Ook Kraanverhuur Kager had het zwaar tegen Land en Zeezicht Uitslagen: Loonbedrijf Plaatsman-Tegelbedrijf Huijsman 1-4; L'Avemr-Op de Steenenplaats 2-3; Land en Zeezicht-Kraanvertiuur Kager 2-3, Hek- senketel-Sam Sam 3-2; 't Pruttelhuus-Fa. de Graaf 2V4-2Vi; Blauwe Piste-Hotel Tatenhove 0-5. Huis aan huis info bijzondere bijstand De gemeente bezorgt huis aan huis op Texel een folder met informa- I lie over bijzondere bijstand. Dat is een vorm van bijstand voor mensen net een minimuminkomen voor het I lekken van kosten die voorvloeien I *t bijzondere omstandigheden. Wat •J daaronder moet worden verstaan, I Wordt in de folder uitvoerig uit- ■gplegd. Burgemeester en wethou- .111*» ondernemen de actie omdat telkens blijkt dat veel mensen in aanmerking komen voor bijzondere bijstand, maar dat zelf niet weten en daarom geen aanvraag indienen. Bij de folder zit een kaart waarmee men te kennen kan geven een aanvraag te willen doen of daarover te willen praten. Ook kan worden vermeld of men een beroep wil doen op hulp, zoals geregeld in de nieuwe Wet Maatschappelijke Ondersteuning. De kaart kan ongefrankeerd naar het raadhuis worden gestuurd. Kotter slecht op brand voorbereid De bemanning van een Stellen- damse kotter die vorig jaar juni bij Texel in brand vloog, was slecht voorbereid op brand. De geoe fendheid in het bestrijden van brand was nihil. Dat blijkt uit een onderzoek van de Raad voor de Scheepvaart. De instantie deed afgelopen onder zoek naar de oorzaak van de brand die de SL 27 Johannes voor een groot deel verwoestte. De vijfkop pige bemanning werd destijds door Het Sop van Rutgér Oosterhuis van boord gehaald. X/oigens een rapport van de raad, dat begin deze maand werd uitgebracht, had alleen de machinist een brandbestrijdingscur- sus gevolgd en werd er aan boord nooit geoefend. De brand ontstond in de machi nekamer en sloeg over naar het stuurhuis, de accommodatie en de lierruimte. Het duurde enige tijd voordat hij werd ontdekt. Daarna werden volgens de raad maatrege len genomen die te laat of verkeerd waren. De raad oordeelt dat het beter zou zijn als een bemanning eén keer per maand de brandbe- strijdingsmiddelen doorneemt en ook goed weet hoe de machineka mer bij brand te isoleren. 'Bij vertrek naar zee moet de bemanning klaar zijn om een brand te bestrijden. De middelen moeten in orde zijn en het personeel moet van de bedie ning op de hoogte zijn.' Het zou ook verstandiger zijn als de beman ning voortaan om de twee uur even een rondje door de machinekamer maakt als die onbemand is. De oorzaak van de brand is niet meer te achterhalen. Volgens de raad is het aannemelijk dat zich kortsluiting of ontbranding in de kabelinstallatie heeft voorgedaan. Die was vermoe delijk verouderd of ondeugdelijk. Dat het die dag warm weer, kan ook een rol hebben'gespeeld. Bij de SL 27 duurde het vrij lang voordat de brand was ontdekt. De raad sprak geen tuchtmaatregelen tegen de bemanning uit, omdat er geen ver wijtbare oorzaken waren. Blokker breidt winkel flink uit Winkelbedrijf Blokker in de Park straat gaat uitbreiden. Achter de schermen zijn verbouwingen gaan de voor een uitbreiding van de win kel richting Warmoesstraat met 150 vierkante meter. Het complete inte rieur wordt vernieuwd, er komt een nieuw plafond en een nieuwe vloer. Een en ander moet resulteren in een ruime en lichte winkel, waarin de artikelen overzichtelijker kunnen worden gepresenteerd. De familie Zegel betreurt wel dat door de ver bouwing de winkel van 11 januari tot 28 februari dicht moet. De feestelijke verbouwing is op 28 februari. 'Op de dag waarop deze foto is genomen, werd ik in de Wiltonhaven te Rotterdam wakker aan boord van het vrachtschip de Maasstroom', schrijft de oud-Texelse Sandra Bak ker. 'Mijn vriend werkt als kapi tein op dat schip, dat containers vervoert tussen Rotterdam en Sint Petersburg. De Maasstroom lag ter reparatie in het dok van Damen Shipyards en toen ik uit mijn patrijs poort keek, zag ik tot mijn grote verrassing de Dokter Wagemaker achter ons afgemeerd liggen. Toen de veerboot de werf enkele uren later verliet, passeerde deze ons op enkele meters afstand, waarbij ik boven op de stuurhut van de Texelse boot keek. Wat een unieke ervaring. Als oud-Texelse raakte het mij om onze nieuwe TESO-boot in deze indrukwekkende haven langs containerkades vol hoge kranen richting zee te zien varen, om voor de kerst terug te zijn in haar thuis haven.' 'Ook wij zijn ondertussen weer vertrokken uit Rotterdam met bestemming Sint Petersburg. Aan stuurboord knippert de vuurtoren van Texel en wij beginnen met de eerste voorbereidingen voor de kerst. In de messroom wordt de kerstboom opgetuigd en de kapitein spreekt met de kok het kerstmenu door. We zullen toasten en dnnken op familie en vrienden in de Filipij- nen, Oekraïne en Nederland. Pret tige feestdagen.' De Dokter Wagemaker is inmid dels weer in de haven van 't Horn- tje teruggekeerd en sinds gisteren weer in gebruik.

Texelsche Courant | 2006 | | pagina 15