Woningen Volmolen opnieuw op agenda Gewonden bij aanrijding TEXELSE J COURANT Waddenfederatie zoekt marketeer Scooter ten val bij uitwijkpoging F amilieberichten Zoë DONDERDAG 4 JANUARI 2007 een aanrijding op het kruis punt Kadijksweg-Laagwaalderweg dinsdagavond tegen vijf uur raak ten twee personenwagens zwaar beschadigd. Een 69-jarige bestuur der die vanuit de richting van Den Burg de Laagwaalderweg wilde oprijden, verleende geen voorrang aan een 64-jarige automobiliste uit Oudeschild. Zij naderde hem van links en kon zijn Volvo niet ontwij ken. De vrouw had last van de borst en werd ter observatie per ambu lance naar het ziekenhuis overge bracht. De bestuurder uit Den Burg hield een lichte hoofdwond aan de aanrijding over, maar hoefde niet naar het ziekenhuis. (Foto Gtrant Timmerman) Bijeenkomst voor voedende moeders Rachel Kruk houdt woensdag 10 januari een bijeenkomst voor voe dende moeders. Aan de orde komen onderwerpen als het combineren van borstvoeding en werken buitenshuis, hoe verder met borstvoeding als met vaste voeding wordt begonnen en nachtvoedingen. Leden van de VBN kunnen op deze avond boe ken, tijdschriften en video's lenen uit de verenigingsbibliotheek. Deze bij eenkomsten worden iedere tweede woensdag van de maand gehouden, steeds van 20.00 tot 22.00 uur. Deel name kost €1,-. Opgeven kan via tel. 322734 of e-mailadres vbn@texel. com. Het CDA laat een verzoek tot een interpellatiedebat over de acht tien twee-onder-éénkappers in de Volmolen afhangen van ant woorden die het college geeft op schriftelijk gestelde vragen. De kwestie staat op de agenda van een vergadering die dinsdag op het raadhuis wordt gehouden. Het CDA had in december tijdens de laatste raadsvergadering al een interpellatiedebat willen houden om wethouder Nico Kikkert (grondge bied) ter verantwoording te roepen over de verkoop van de huizen aan overkanters, maar dat ging andere politieke partijen te ver. Als compro mis werd overeengekomen dat het college eerst schriftelijk reageert op vragen van de christendemocraten en dat die daarna aangeven of ze zo'n debat, politiek gezien een vrij zwaar middel, willen voeren. 'Het is dus afhankelijk van de antwoorden die het college geeft', aldus CDA- fractievoorzitter Marijke Eelman. Een woordvoerder van de gemeente liet gisteren weten dat er nog aan de ant woorden wordt gewerkt. Het CDA wil onder meer weten of de grond voor de achttien huizen alsnog kan wor den herverkaveld, zodat startende Texelaars daar tegen lagere kosten zelf huizen kunnen bouwen. De par tij wil weten met welke claims de gemeente dan eventueel te maken krijgt, zodat dat kan worden afge wogen tegen een herverkaveling. De Stichting Wonen Texel, betrokken bij de eerste fase van de Volmolen, is niet enthousiast over een herverkave ling van de bouwgrond om Texelaars goedkoop zelf wat te laten bouwen. Volgens de SWT is het beter met Koopgarantwoningen te werken, omdat daarmee een gereduceerde koopprijs op lange termijn mogelijk is. Goedkope zelfgebouwde wonin gen zijn volgens de stichting vaak al niet meer betaalbaar als ze aan een volgende starter worden doorver kocht. Koopgarantwoningen kunnen volgens de stichting goedkoop blij ven, omdat de verkoper en de SWT de winst delen, waardoor die in feite deels in de woning blijft zitten. De woning moet bij doorverkoop telkens aan de SWT worden terugverkocht. De Koopgarantregeling maakt kortin gen van 20 tot 33 procent mogelijk. De SWT zegt er geen moeite mee te hebben dat een deel van de achttien twee-onder-éénkappers mogelijk in overkantse handen komt, omdat de opbrengst wordt gebruikt om elders in de Volmolen goedkope huur- en koophuizen te bouwen. De twee onder-éénkappers kosten tussen de €339,000,-. en de €378.000,-. De woningstichting incasseert een ver lies van in totaal twee miljoen euro op de nieuwe woonwijk. Dat geld wordt terugverdiend met de duur dere koopwoningen en de verkoop van honderd huizen uit het huidige woningbestand van de stichting. Met name de bouw en realisatie van 34 huurappartementen is verliesge vend. De SWT rekent daarvoor een gemiddelde huurprijs van €285,- per maand. Voor eengezinswoningen wordt €435,- per maand gerekend. De VW Texel stopt met het pro- motiewerk voor de gezamenlijke waddeneilanden. De Stichting Waddenfederatie, het samenwer kingsverband tussen de VW's van alle eilanden, is daarom op zoek naar een 'enthousiaste mar keteer', die uitvoering gaat geven aan het nieuwe marketingplan voor de Waddenfederatie. De promotie van de gezamenlijke waddeneilanden is al jaren een Texel se aangelegenheid. Met als resultaat onder meer de Waddenreisgids, de website www.wadden.nl en boven dien genereerde de VW de nodige free publicity voor de waddeneilan den Ook doordat voor deze taken een bescheiden budget beschikbaar was, bleven de taken beperkt. Maar nu de gezamenlijke VW's en de rede- Politie en ambulance kwamen zater dag in actie na een ongeval op het fietspad van de Schilderweg. Het ongeval gebeurde ter hoogte van de kruising met de Hallerweg, toen een 19-jarige Cocksdorpse met haar scooter moest uitwijken voor een achteropkomende scooter die linksaf wilde slaan en geen richting aangaf. Deze werd bestuurd door een 50-jarige man uit Den Burg. De vrouw remde hard, slipte en kwam ten val. Materiële schade was het gevolg, volgens een woordvoerder van de politie was er geen sprake van letsel. Medewerkers van de ambulance verleenden ter plaatse assistentie. rijen naar de eilanden meer geld heb ben uitgetrokken voor de gemeen schappelijke promotie en een nieuw marketingplan hebben laten maken, is ook het takenpakket toegenomen. Het werk van de marketeer betreft onder meer het opzetten van een uit voeringsorganisatie voor de Wadden federatie, ambtelijke voorbereiding van de bestuursvergaderingen van de Waddenfederatie, communicatie met belanghebbende organisaties en het opbouwen van een netwerk aan con tacten in de toeristische wereld, in het bijzonder onder journalisten en ande re functionarissen in de verschillende media. 'Voor ons werd dat teveel om erbij te doen', vertelt promotiemede werker Jeannette Vnezema van de VW Texel. Om op z'n minst de schijn te vermijden dat één van de eilanden wordt bevoor- of benadeeld, moet de nieuwe man of vrouw onafhankelijk zijn. 'De marketeer die wij zoeken is niet afkomstig van of betrokken bij een van de Waddeneilanden of daar gevestigde bednjven of organisaties', vermeldt de advertentie. Zorgen, verzorgen en bezorgd zijn in het teken daarvan stond jouw leven. Ai wat /e aan liefde bezat heb je aan je vrouw, e kinderen en vele anderen gegeven. Daarom kunnen wij, al doet dit afscheid heel veel pijn, voor al die zorgen en liefde, alleen maar ontzettend dankbaar zijn. Na een maand te hebben gestreden ben je nu eindelijk thuis. Op de avond van nieuwjaarsdag is toch voor ons nog onverwachts overleden Niek de Graaf Texel, 27-2-1957 Amsterdam, 1-1-2007 27 jaar Dorien Vincent en Femke Simone Schoorwal 1 1791 HM Den Burg. Niek is thuis, alwaar gelegenheid is tot per soonlijk afscheid nemen op donderdag 4 januari van 19.00 tot 20.30 uur en vrijdag 5 januari van 15.00 tot 16.30 uur. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op zaterdag 6 januari om 11.15 uur in crema torium „Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Na afloop van de plechtigheid is er gelegenheid tot condoleren in de koffiekamer van het cre matorium. Zij die geen kennisgeving hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Lieve Broer, "Voor alles is een juiste tijd" ook al is die voor ons veei te vroeg. Knuf aan pap en mam xxx Alice, Fred, Michael, Richard, Rione, Maurice, Jeremy van je zusje Alice de Wijn-de Graaf Jacques Lemainestraat 38 1782 VG Den Helder 7 januari 2007 Een sterretje voor mijn liefste oom Niek, niet voor het nieuwe jaar, maar voor het einde van een te kort, maar liefdevol leven. Voor altijd in mijn herinneringen Niek We zullen je missen! Hans, Map, Adri, Karin, Marike, René, Giel, Tess, Indra, Maurice, Thijs, Rody, Sandra. Verdrietig zijn we om het overlijden van Niek Voor Dorien, Vincent Femke, Simone, familie en naasten heel veel sterkte. Anna, Jelle, Marijke en Berber Klaas en Tryntsje Lieve Niek We zullen je missen. Theo en Gea Daan en Kristien Thijs en Anne-Marie Je wilde nog zo graag Maar kon niet meer En juist dat niet meer kunnen Dat deed vaak zo zeer Na een lang gevecht dat hij niet mocht winnen is op nieuwjaarsdag overleden onze collega Niek de Graaf Niek was fijne en humorvolle collega. Dorien, Vincent, Femke, Simone en overige familie, veel kracht voor de tijd die voor jullie ligt. Collega's gemeentewerken Op nieuwjaarsdag is na een langdurige ziekte overleden onze medewerker en collega Niek de Graaf Niek was gedurende meer dan 25 jaar werk zaam bij Gemeentewerken. Wij wensen Dorien, de kinderen en familie veel sterkte bij het verwerken van dit verlies. College, directie en medewerkers van de gemeente Texel Als een klein vlindertje zó teer vloog je langzaam neer, moegestreden maar toch met alleen ging je zacht van ons heen 27-2-1957 1-1-2007 Niek de Graaf P. de Graaf t A.M. de Graaf-Dogger W. Lakeman Plotseling is overleden onze lieve vader en opa Jan van Zon weduwnaar van Paula van Zon-Keuter Granada: Jan en Heike Jan Maaike en Raymond Bouke Elze Enkhuizen: Lars en Annemiek Bart Erik Den Hoorn: Sidny en Jeannette Annabelle De crematie heeft vandaag plaatsgevonden in crematorium Schagerkogge te Schagen. Correspondentie-adres: S. van Zon, Diek 8, 1797 AB Den Hoorn-Texel Heden overleed zacht en kalm onze lieve vader en opa Timotheus van Heerwaarden Theo Gehuwd geweest met Theodora Clasina Witte 11955 en Francina Maria van der Heijden 11980 29 maart 1921 t 2 januari 2007 Wij zijn dankbaar voor alle fijne jaren die we met hem mochten beleven. Den Helder: Jos in dierbare herinnering en Frenka Peter Laura Annemarie Den Burg: Petra en Toon Sander Ingrid, Renske Robert Teska Niels Midlum: Timo Cissy Robert, Jop, Isa, Luuk Timo Rosa, Gabi, Thijs Ruby Den Burg: Paul en Jeanette Martine Joost Suzanne Sil Den Burg, 2 januari 2007. Vrijdag 5 januari is er van 19.00 tot 20.00 uur gelegenheid tot condoleren in „De Vlinder", Hol- lewal 42 te Den Burg. Zaterdag 6 januari wordt in de Rooms Katho lieke kerk, Molenstraat 36 te Den Burg de af- scheidsdienst gehouden om 13.30 uur, waarna de begrafenis plaatsvindt op de RK begraaf plaats aan de Keesomlaan te Den Burg. Correspondentie-adres: Familie van Heerwaar den, Julianastraat 3,1791 AK Den Burg Hoop, Vrees, Gemis Na nog geen jaar geleden afscheid te hebben genomen van je moeder, moeten we jou ook missen Niek Wat was je moe. Tante Hennie, oom Joop Petra, Shauni, Ivar, Hanneke Pater Familias Verdrietig berichten wij U dat het leven van onze lieve broer, zwager en oom is overgegaan in dierbare herinneringen. Timotheus van Heerwaarden Theo Texel, 29 maart 1921 Texel, 2 januari 2007 Zijn leven was veelbewogen maar welbesteed en zinvol, mede door zijn grote interesse in de genealogie. Krommenie: Th. C. Steemers - van Heerwaarden Den Burg: T.M. Haarsma - van Heerwaarden Zwaag: A.E.L. Visser - van Swinderen A.G. Visser Den Helder: E. Leijen - van Heerwaarden neven en nichten Met droefenis hebben wij kennis genomen van het overlijden van de heer Theo van Heerwaarden De heer Van heerwaarden is gedurende een lange periode een zeer gewaardeerd medewerker van ons kantoor geweest. Wij wensen zijn kinderen, kleinkinderen en ver dere familie sterkte toe bij het arwerken van dit verlies. Texel, 2 januari 2007 Dogger Hoogerheide notarissen Als tranen een trap kunnen bouwen en hennnenngen een brug. Dan klommen wij hoog naar de heme, en nemen wij je gewoon mee terug. Intens verdrietig, maar dankbaar voor alles wat zij voor mij, maar ook voor vele anderen, in haar liefdevolle en toegewijde leven heeft betekend, geef ik U kennis van het overlijden van mijn allerliefste, lieve Carla Carolina Theodora Delsing-Ruder Carla 25 maart 1952 Dr. Koomansstraat 6 1391 XB Abcoude t 14 december 2006, André Delsing Carla was van 1978 tot 1991 betrokken bij de opzet - en later hoofd van „de nieuwe Skuul", afdeling van de Jellinekkliniek op Texel. Wij hebben afscheid van haar genomen op woensdag 20 december 2006 in de parochiekerk van de HH.Cosmas en Damianus te Abcoude waarna we haar te ruste hebben gelegd op de Algemene Begraafplaats te Abcoude. Bedroefd zijn wij door het heengaan van onze lieve broer, zwager en oom Dirk Johan Zijm Vroon, kinderen en kleinkinderen veel sterkte. Familie Zijm Na een rijk, intens, zorgzaam en krachtig leven is rustig ingeslapen onze lieve moeder, schoon moeder en grotie Elisabeth van Woerden-Havelaar Sinds 1993 weduwe van Simon van Woerden Spankeren, 17 augustus 1913 Soest, 1 januari 2007 Gouda: Piet van Woerden Jeanet van Woerden - Surink Claartje en Steven Christiaan Hugo Hilversum: Machteld van Woerden Harry van Berne Lucas David Groningen: Dan van Woerden Grietje de Jong Koen Gijs Gendt: Paul van Woerden Rikie Oosterhuis Ernst - Jan Geesje Simon Anneke Correspondentie-adres: Idahoeve 51 2804 JB Gouda Lieske is overgebracht naar Uitvaartcentrum „De Engenhof". Albert Cuyplaan 196 te Soest, alwaar geen bezoek. De Afscheidsdienst zal worden gehouden op vrijdag 5 januari om 13.30 uur in de Oude Kerk, Torenstraat 1 te Soest, waarna aansluitend de begrafenis zal plaatsvinden op de Algemene Begraafplaats aan de Veldweg te Soest. Na afloop willen wij elkaar graag ontmoeten in „De Engenhof". Moes hield veel van bloemen. Ik wilde ik kon u iets geven tot troost diep in uw leven, maar ik heb woorden alleen, namen, en dingen geen. Herman Gorter Met veel verdriet omdat zij niet meer bij ons is, maar ook terugkijkend op zo veel fijne herinne ringen. geven wij kennis van het overlijden van onze lieve dochter Selma Hessing Sonja Paans Johan Hutjes Selma is overgebracht naar de strandkamer van „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Een kort samenzijn ter gedachtenis aan Selma zal op maandag 8 januari om 13.30 uur worden gehouden in het uitvaartcentrum. Aansluitend zullen wij Selma naar haar laatste rustplaats op de Oudeschilder begraafplaats begeleiden. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid de familie te condoleren in het uitvaartcentrum. Correspondientie-adres: Sonja Paans en Johan Hutjes, Haven 9,1792 AE Oudeschild. Heel hartelijk dank voor alle liefde en aandacht die wij ontvingen na het overlijden van mijn man, onze vader en opa Ook een warme dankgroet aan alle zorginstanties voor de geboden hulp. Aafke Brans-Huitema Kinderen en kleinkinderen Texel, januari 2007 Hoera, Klaas is weer thuis! Bedankt voor meeleven, cadeautjes en lieve kaartjes. Wij wensen iedereen een gezond, gelukkig 2007 toe. Klaas, Joop, Hans, Margret JeSSe Danfebaan e« bdij zijn ut met de gebooite l>an onze zoon. Jesse is geboiten op 30 deCembeA 2006 om 00 16 uw en weegt 2800 giam. Stelten, MoGikfc 6 Erna Pek Sluascoog 27 1701W Den Huig 0222-223005 J'jij wensen u een fantast iscft 2007 toe! Graag wil ik iedereen bedanken voor alle leuke kaarten die ik ontvangen heb. Thea Haak Gollards kamer 150 04-jan-2007 02:11 uur Hoera het is gelukt, mijn zusje is ook op haar Verjaardag geboren! Ze heet is 51 cm lang en weegt 3360 gram Als je haar teentjes wilt tellen, moet je ff mijn papa en mama bellen. Groetjes. Sam! 072-8505332 Bas Kramer Marija Bakker Pr. Irenelaan 78 1934 EJ Egmond a/d Hoef

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 3