Marleen Schellinger nieuwe blogger TEXELSE 2 COURANT oPIENie Logeerhuis Texel E Agenda E teso LANGE A TERMIJN /\genda DINSDAG 30 JANUARI 2007 Bert Visscher ziek Wegens een acute blindedarmont steking kan cabaretier Bert Visscher de komende tijd met optreden. De voorstelling die hij donderdag in Den Helder zou verzorgen en waar voor zo'n 200 Texelaars hadden gereserveerd, wordt verplaatst naar 13 september. De kaartjes blijven geldig. Rots en Water In Stayokay aan de Haffelderweg in Den Burg wordt zaterdag 10 febru ari een Rots en Water-training gege ven door Context coaching, training en mediation. Rots en Water is een psycho-fysieke weerbaarheid training, ontwikkeld voor jongeren in het basis- en voortgezet onder wijs, de jeugdhulpverlening en - detentie. Ook volwassenen kunnen veel aan de training hebben. Tijdens deze eendaagse cursus kan met de basistechnieken worden kennis gemaakt. De training duurt van 8.30 tot 18.00 uur, deelname kost €27,50, inclusief lunch. Sportkleding en blote voeten zijn gewenst. Aanmelden en inlich tingen, inezhans@xs4all.nl. Marleen Schellinger (rechts) naast haar zussen Annemieke en Janneke. Geslaagd In haar laatste blog op www.texelse- scholieren.web-log.nl vertelt Michel le de Grave hoe twee meisjes in de winter op de fiets naar het strand gingen. 'De eerste twintig meter von den ze het nog leuk, na de eerste vijftig meter hadden ze de vreselijk koude wind tegen en eigenlijk lagen ze al op apegapen toen ze nog niet eens op de helft waren. Uiteindelijk hadden ze het dan toch gered, en half bevroren liepen ze het strand op. Daar werden ze weer warm, omdat ze vast kwamen te zitten in bergen mul zand en omdat ze ach ter de vogels aan gingen rennen. Op de pier moesten ze ook steeds rennen zodat ze niet koud werden, ze wilden wat actiefoto's van de omhoog spattende zee maken, en om met nat te worden moesten ze steeds terug sprinten. Uiteindelijk moesten ze weer naar huis, en o- jongens en meisjes, het had niet veel gescheeld of de twee meisjes waren half bevroren met hun fietsje omge vallen. Het voelde alsof ze geen tenen en vingers meer hadden, en ook de prachtig mooie rode hand schoenen mochten niet baten. De benen bevroren, rug, buik, kortom het was vreselijk. Blij waren ze dan ook toen eindelijk de rotonde in zicht §cholieren web-log texelsescholieren. web-log.nl kwam. Kom op, doorgaan, het is nog maar vijftig meter! riepen ze elkaar toe. En ja hoor, uiteindelijk konden ze zich warmen in het heerlijke 21- graden huis. Ze besloten dat ze in de winter nooit meer onnodig naar buiten zouden gaan, en gingen met een heerlijk warm kopje thee op de bank zitten. En ze leefden nog lang en gelukkig.' Het weblog wordt de komende twee weken bijgehouden door Marleen Schellinger (19). Zij slaagde in 2005 aan OSG De Hogeberg voor het HAVO-diploma en studeert HBO- Diermanagement aan Van Hall Larenstein in Leeuwarden. 'Kort samengevat weet ik straks heel veel van non-productiedieren, dus die ren in het wild, gezelschapsdieren, proefdieren en recreatiedieren. Daar bij leer ik het dier begrijpen en pro beer ik dit ook over te brengen naar de rest van de samenleving. Vakken die daarbij komen kijken zijn etholo gie, ecologie, biologie, scheikunde, marketing en management. Hier zal ik ongetwijfeld meer over vertellen in het weblog.' Schellinger woont samen met twee cavia's en een huisgenootje. Vrijwel ieder weekend komt ze naar Texel, om te werken bij Blokker, om te stappen met haar vriendinnen - die over heel Nederland verspeid zijn - en ook om te voetballen bij Texel'94. Daarnaast speelt ze veel piano en leert ze zichzelf regelmatig nieuwe (pop)liedjes aan. Ze houdt van veel soorten muziek, van Top-40, Neder landstalig, van ballads en rock. Scholieren die ook gedurende veer tien dagen het weblog willen bij houden, kunnen zich aanmelden via redactie@texelsecourant.nl of via een reactie op het blog. En nog een aandachtspuntje van Michelle voor mensen die de verhalen op de website lezen: 'Het is best fijn af en toe wat reacties te krijgen. Ik weet alleen mijn vrienden die op de site kijken, en ja, dan kun je natuurlijk niet zeggen Michelle, wat je nu toch hebt geschreven: echt té saai gewoon. Dus het is jammer dat er geen buitenstaander een reactie heeft geschreven. en eigenlijk vind ik het best jammer dat ik al moet stoppen.' Bazaar De Poort In De Poort, naast de gereformeer de kerk aan de Elemert in Den Burg, wordt vrijdag 2 februari de jaarlijkse bazaar gehouden. De opbrengst komt ten goede aan het eilande- lijk diaconaal project. Dit jaar is dat het project van Kees Klem van Wieringen. die jongeren in Polen de helpende hand biedt nu zij hun kindertehuis moeten verlaten. De bazaar begint om 19.00 uur, de verkoop van gebakken vis begint al om 16.00 uur. Er worden allerlei zaken verkocht, er staat een rad van avontuur en ook kinderen hoeven zich niet te vervelen. Mensen die een prijs of iets anders beschikbaar willen stellen, kunnen contact opnemen met Frouk Vla ming (tel. 314654, jpvlaming@texel. com) en Marga Drijver (tel. 312300, m.drijver@texel.com). Margot Bik exposeert Ter ere van haar zestigste verjaar dag exposeert Margot Bik uit Den Burg schilderijen in Tusse de Banke. De tentoonstelling duurt van don derdag 1 tot en met woensdag 7 februari. De expositieruimte is op die dagen steeds open van 10.00 tot 16.00 uur. De kunstenares is dan ook zelf aanwezig. Filmpje over Texel Op de Unox-reclamewebsite www. hartjewinter.nl is vanaf vrijdag 12 februan een filmpje van anderhalve minuut over Texel te zien. Verslag gevers Frans en Diana komen met hun eigen vliegtuigje op het eiland aan, waar een bezoek aan Ecomare wordt gebracht. Energie Storm, ellende en hoog water. Vroeger heette zoiets gewoon snertweer, nu heet het klimaatver- andenng. Je kunt geen krant meer opslaan, geen TV meer aanzet ten of het klimaat stroomt over je heen in een heel nat doemscena rio. Golft ons weg. In 2050 ligt de Noordzeekust bij de Veluwe. Het wordt link. Of het nu waar is of niei, de wereld wordt opgeroepen ogenblikkelijk in actie te komen. Stop verspilling, wees zuinig met energie. En wat doet ons geliefde Texel? Als een lichtend licht gaat zij voorop mid dels de energiebon. Ik beleefde het als een fantastisch moment toen de officiële envelop met het gemeentestempel in de bus viel. Vijfendertig euro cadeau. Samen met de bon van mijn geliefde lag daar zomaar eventjes een bedrag van ze-ven-tig eurootjes. Verdraaid nog-an-toe, geen appelenpap. Ik mag het in zulke gevallen graag nog even omrekenen naar de oude gulden en dan is het helemaal een berg. Het boekje zag er ook zo feestelijk uit. Lieve kleurtjes voorop, zacht groen van binnen. Om in te bijten. Gretig lezend echter bedierf mijn eetlust een beetje. Wat een spullen. Groot, duur, overbodig en lang niet allemaal te rijmen. Ik raakte in de war. Was dit allemaal energiebesparing? Maar eindelijk, halverwege ja, daar stonden de fietsenhandelaars Ik werd weer helemaal gelukkig. De auto laten staan, de fietspaden op, met de wind in mijn haren langs 's heren wegen. Op naar de winkel. Daar kreeg ik de tweede klap op mijn kop. Een goeie tweedehands? Niks ervan. De bon gold alleen vooreen nieuwe en voor niks anders. Hoe ik ook pleitte voor het zuinig afrijden van een gebruikte fiets, ik kon op mijn kop gaan staan, er kwam niks van in. Een nieuwe zou het zijn of niks. Ik heb twee weken ernstig nagedacht. De vervaldatum van mijn bon naderde, bewaren voor moeilijker tijden mocht met en het over de balk smijten van intus sen vijf bij elkaar geraapte bonnen was toch ook zonde. Een senseo en een wasdroger hoefde ik niet, spaarlampen gebmikte ik al, ther- mo-ondergoed was overbodig nu de aarde zo rap opwarmde en mijn dak was nog met aan vernieuwing toe Goede raad en gratis bon nen werden duur. Ik ging voor de bijl. Nu fiets ik energiezuinig langs Texels dreven en voel me toch enigszins bekocht. Maar, verzeker de men mij, de middenstand heeft een enorme injectie gekregen. Door het krachtig gestimuleerde inkoopbeleid van alle energiebon- houders bruist het daar weer van energie. En daar doen we het toch allemaal voor? Pien Verberg 's Heerenloo Noord-Nederland, afdeling Noorderhaven Teammanager Heidi Huiberts, 06 52538265 Rabobank 303106 360 Vijf mille voor weeshuis Afrika De inzamelingsacties die Diana Kooiman heeft georganiseerd voor het Afrikaanse weeshuis waar zij een klein half jaar gaat werken, zijn bijzonder succesvol geweest. In totaal is bijna €5.000,- bijeengebracht. Afgelopen zater dag werd in Stayokay de laatste actie gehouden. De 27-jarige onderwijzeres stapt vandaag in het vliegtuig om haar langgekoesterde wens te vervul len: het verrichten van vrijwilligers werk in een Afrikaans weeshuis. Via de organisatie Be More kwam zij in Agape terecht. Daar worden kinderen opgevangen die geen ouders meer hebben of door vader en moeder zijn verlaten. Om niet met lege handen aan te komen, organiseerde zij in samenwerking met andere enthousiast geworden Texelaars diverse inzamelingsac ties. Bij een veiling in café In den Grooten Slock werd onlangs een bedrag van €2.750,- opgehaald en via de kerstkaartenactie van de Thijsseschool, waar Kooiman een kleutergroep leidt, kwam duizend euro los. De fancy fair in Stayokay afgelopen zaterdag was goed voor €800,-. Met medewerking van de bedrijfsleiding werd een groot aan tal activiteiten georganiseerd, zoals een verloting, optredens en een (vis)verkoping, waarvan de baten waren bestemd voor het weeshuis. De winnende lotnummers zijn: 148, 158, 161, 185, 193, 308, 517, 553, 555, 635. Deze pnjzen zijn af te halen op Hoornderweg 4. Tenslotte leverden ook oude Neder landse guldens, die tot 31 decem ber konden worden ingeleverd, het nodige op, ruim €400,-. Het grootste deel van het bedrag mag Kooiman in het weeshuis naar eigen inzicht besteden. Vanaf volgende week zijn haar Afrikaanse avonturen te volgen via haar persoonlijke weblog op www.be-more.nl. Margot Weerdenburg (27) uit Oudeschild studeert morgen aan de Universiteit Maastricht af als meester in de rechten. Als vak- thematische richting koos ze voor Europees recht en taai en verrichtte ze enige tijd studie in Schotland en Italië. De titel van haar doctoraal scriptie luidt Post-conflict justice: alternatives to prosecution and the International Court. Weerdenburg was eerder werkzaam voor African Legal Aid (AFLA), een in Maastricht gevestigde internationale. organisa- tie voor mensenrechten. Lezing over de Dennen Edwin van Egmond en Peter Ampt houden maandagavond vanaf 20.00 uur in de Jozefschool in Den Burg een presentatie over De Dennen, van productie- naar natuur/recre- atiebos. Aan de hand van oude en nieuwe foto's laten ze zien hoe de gedachten over het bos in de loop van ruim hondercj jaar zijn veran derd. Loonadministratie Administratiekantoor NBC Eelman Partners houdt dinsdag 6 febru ari een informatie-bijeenkomst over het digitale meldingsysteem voor de loonadministratie. Daarnaast verzor gen vertegenwoordigers van de Care Groep een presentatie over de ARBO. De bijeenkomst wordt gehouden in De Lindeboom en begint om 15.00 uur. Aanmelden kan via e-mailadres presentatie@nbceelman.nl. Veel punten bij bowling Koploper Santa Fé had donderdag in de bowlingcompetitie de han den vol aan Paal 19/Het Vooronder, waar Herbert de Geer een game van 184 en een serie van 639 gooide. De Koogel, dat op de tweede plaats staat, ondervond tegenstand van Badweg Sportief. Marcel Bakker liet over vier games 700 pinval noteren. Marjon Veenstra gooide een per soonlijk record van 217 pins voor Tumbleweeds/Sjans en nieuwkomer Elmar Huijsman een game van 154. In de damesleague liet WBZ de punten liggen. De Pins profiteerde hiervan en nam de koppositie over. Uitslagen: Dameslédyué: Flalr-WBZ 3-1; De Pins-Kla- ver 4; T Forts-Juttertjes 1 -3. Donderdavond- league: Schouwstra Transport-Sommeltjes 4-1; Café de Jutter-TZN 3-2; Tegelbedrijf Huijsman-Team 11 4-1: Visvogels-Tumble- weeds 2-3: Badweg Sportief-De Koogel 2-3: Paal 19/Vooronder-Santa Fé 3-2. Twee debutanten bij Oud-leerlingen De Vereniging van Oud-leerlingen van de Landbouwschool speelt zaterdag in het Waalder dorps huis De Wielewaal Een baby om te stelen. Dit blijspel in drie bedrij ven is geschreven door de Duitse auteur Bernd Gombold en ver taald door Huib Drukker. Hoewel aanvankelijk werd gerekend op twee voorstellingen, is het gezel schap evenals vorig jaar maar één maal te zien. De Oud-leerlingen, die onder leiding staan van regisseur Judith Vlaming en worden bijgestaan door souf- fleuse Nel Witte, hebben gekozen voor een stuk vol verrassingen. Om de spanning zo hoog mogelijk op te voeren, hebben ze besloten maar weinig van de inhoud los te laten. Het stuk begint met de terug keer van een burgemeestersvrouw uit een kuuroord. Op het station wordt ze geconfronteerd met een onverwachte gebeurtenis, waarna de verwikkelingen elkaar in hoog tempo opvolgen. Met die summiere gegevens zullen de toeschouwers het moeten doen. De vereniging telt twee debutanten: Fred van Hel den en Dianne Witvliet. Zij worden omringd door routiniers Kees Zijm, Janny van der Zee, Nellie van der Wilde en Kim Kooistra-Appelman. De voorstelling begint om 20.00 uur. Na afloop is er een feestje voor spelers en bezoekers, waarbij een DJ dansbare muziek ten gehore brengt. Kaarten kunnen worden gereserveerd bij Judith Vlaming (tel. 318252) en Marc van Heerwaarden (tel. 322602). Presentatie WMO De Stichting Integratie Gehandicap ten Texel (SIGT) houdt donderdag 15 februari vanaf 19.30 uur in Ques tion Plaza een informatiebijeenkomst over de WMO. Lucia Borger en Dian ne Witvliet van de gemeente houden een presentatie met als titel De WMO in de Praktijk. Tijdens de presentatie kunnen vragen gesteld worden. Bart de Vries verzorgt een presentatie over het vervoer buiten de regio. Wandeltocht Bij bospaviljoen Het Turfveld aan de Randweg kan zondag tussen 13.00 en 14.00 uur worden gestart voor de vierde en laatste wandeltocht van de winterserie van Het Gouden Boltje. Deelnemers kunnen kiezen uit de afstanden vijf en tien kilome ter. Deelname kost €3,60 met en €2,30 zonder herinnering. De route voert door het bos en de duinen. Meer informatie is te vinden op www.hetgoudenboltje.nl of te ver krijgen via tel. 313087. Dinsdag 30 januari: In De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg wordt voor de eerste keer het Alzheimercafé gehouden. Met mede werking van onder anderen geriater dr. Sluyter, die vertelt over vergeetachtig heid en dementie. De zaal is open vanaf 18.45 uur, de officiële opening vindt plaats om 19.15 uur. In de Buureton komt om 20.00 uur de FNV Vrouwenbond bijeen voor de Peter Dekker van PPO Praktijkonder zoek Akkerbouw uit Lelystad geeft op uitnodiging van de agrarische Ver eniging voor Bedrijfsvoorlichting een lezing over bodemverdichting. Locatie is hotel De Pelikaan nabij De Koog, aanvang 20-00 uur. In theater Klif 12 in Den Hoorn brengt cabaretier Najib Amhali een try-out van zijn nieuwe show. Aanvang 20.30 uur. toegang €15,-. Diner vooraf mogelijk, reserveren via tel. 319633. In Cinema Texel draaien An Incon venient Truth (aanvang 20.15 uur) en Perfume (20.30 uur). Woensdag 31 januari; Bridgeclub Alert houdt in dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend de jaarlijkse snertdrive. Deze begint om 19.30 uur. Vooraf is er een maaltijd (aanvang 18.00 uur). Deelname kost €6,-, opga ve bij Anja Koot (tel. 318705) of Jean Vaillant (329060). In Cinema Texel draaien Arthur en de Minimoys (aanvang 13.45 en 16.00 uur), Charlotte's Web (14.00 uur); Hap py Feet (15.00 en 16.15 uur), Casino Royale (20.00 uur) An Inconvenient Truth (aanvang 20.15 uur) en Déja Vu (20.30 uur). Donderdag 1 februari: In het Rialto theater in Den Helder begint om 20.00 uur een seminar van de Rabobank, waarin prof. dr. Arnold Heertje zijn visie geeft op 2007. In De Witte Burcht in de Molenstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een Hoogwater te Oudeschild Di. 30 05.35 en 18.04 u. Wo. 31 07.05 en 19.04 u. Do. 01 08.16 en 20.15 u. Vr. 02 09.00 en 20.54 u. Za. 03 09.45 en 21.34 u. Zo. 04 10.05 en 22.15 u. Ma. 05 10.30 en 22.34 u. Di. 06 10.40 en 23.16 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 4 februari op om 08.22 en gaat onder om 17.26 uur. Vrijdag 2 februari volle open klaverjasdnve voor het goede doel. Inschrijven kan tussen 19.30 en 20.00 uur aan de zaal. Deelname kost €3,50 per koppel. In Cinema Texel draaien Perfume (aan vang 18.45 uur). An Inconvenient Truth (19.00 uur), Déja Vu (21.30) en SAW III (21.45 uur). Vrijdag 2 februari: In De Poort, naast de gereformeerde kerk aan de Elemert in Den Burg, wordt de jaarlijkse bazaar gehouden.] De opbrengst komt ten goede aan het eilandelijk diaconaal project. De bazaar begint om 19.00 uur, de verkoop van gebakken vis al om 16.00 uur. In Cinema Texel draaien Arthur en de Minimoys (aanvang 16.00 uur), Hap py Feet (16.15 uur), Perfume (18.45 uur), An Inconvenient Truth (19.00 uur), Casino Royale (20.00 uur), Déjè Vu (21.30 uur) en SAW III (21.45 uur). TESO verzorgt de komende dagen geen extra afvaarten. Automobilisten; moeten vrijdag in Den Helder tussen 12.30 en 18.30 uur rekening houden met wachttijden van een uur. Op Texel worden geen wachttijden verwacht, Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. TEXELSEf3cOURANT Alle doe Mar Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 - 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Jeroen van Hattum Telefoon 31 60 89 of 06 - 13 67 66 50 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl (WN bijd gen Van de r stop dat i te g idoei leuk stee weri H' ;ln he n wotUI op uw Abonnementsprijzen 2006: Per half jaar €36.45 34,85 lauiomaiscni l Per jaar €71,10 68,95 cwtomaiocni E Bij verzending naar het buitenland zijn por- tokosten verschuldigd. 1 Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken v< afloop van de abonnementsperiode Nabestelling toto s: beeldbanktexel.nl Mislukte landing... Hoewel lang niet compleet heeft dit vliegtuig echt even gevlogen. Het gebeurde op de in aanleg zijnde erfcamping van bollenkweker Theo Kooiman aan de Pelikaanweg, waar de romp was opgesteld om te dienen als speeltoestel voor kinderen. Hij werd door de recente zware storm weggeblazen en kwam een eind ver der ondersteboven neer. De cockpit met het aansluitende rompgedeelte is afkomstig van een Fokker 50 die een tijd dienst heeft gedaan bij de entree van het vliegveldrestaurant. Toen het restaurant werd verbouv werd het overtollig en kwam t bij Kooiman, die het wel een li object vond voor zijn camping. E' laatste 'crash' werd de romp nauwf lijks beschadigd. Hij zal weer op zj U juiste plek worden gezet, echter stevig verankerd... tFotoHanyotoï Zaterdag 3 februari Om 21.00 uur begint in De Kombuis in Oudeschild een optreden van Wat zou 't. De Vereniging van Oud-leerlingen van de Landbouwschool speelt in dorpshuis De Wielewaal voor de eerste en enige maal het blijspel 'Een baby om te stelen'. Aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien de volgende films: 13.45 u. Arthur en de mini moys; 14.00 u. Happy Feet; 15.00 u. Charlotte's Web; 16.00 u. Arthur en de minimoys; 16.15 u. Happy Feet; 18.45 u. Perfume. 19.00 u. An incon venient truth; 20.00 u. Casino Royale; 21.30 u.' Deja Vu; 21.45 u. SAW III. Zondag 4 februari Toerclub Taxi 312000 houdt voor de laatste keer deze winter een veldto- ertocht over Texel. Overkantse deelnemers starten de tocht bij de kantine van wielervereni ging DOK aan de Guldemondweg in Den Helder en komen met de boot van 9.30 uur op het eiland aan. Tex else wielrenners kunnen zich bij de boot inschrijven. Deelname kost €8,-. Kinderen tot twaalf jaar kunnen alleen onder begeleiding van een volwas sene meedoen. Zij betalen €5,-. Bij boskiosk Het Turfveld in De Dennen kan tussen 13.00 en 14.00 uur gestart worden voor de vierde wandeltocht uit de winterserie van wandelsportvereniging Het Gouden Boltje. Deelname kost €3,60 met en €2,30 zonder herinnering. In Cinema Texel draaien de volgende films: 13.45 u. Arthur en de minimoys; 14.00 u. Happy Feet; 15.00 u. Charlotte's Web; 16.00 u. Ar thur en de minimoys; 16.15 u. Happy Feet; 18.45 u. Perfume; 19.00 u. An inconvenient truth; 20.00 u. Casino Royale: 21.30 u. Deja Vu; 21.45 u. SAW III. RMI \J Maandag 5 februari NIOZ-onderzoeker dr. Hendrik va Aken geeft in de Slinger (bij Ecomaf een lezing over de mogelijke gevo^H gen van de opwarming van de aarö^^ Aanvang 20.00 uur. Entree €2,50. Een j; in de In Cinema Texel draaien de volgende fai films: 18.45 u. Perfume; 19.00 u AOp he inconvenient truth; 21.30 u. Miss Pofe vei ter; 21.45 u. SAW III \^zi irant* Dinsdag 6 februari ®,en In Cinema Texel draaien de volgentfundi films: 20.15 u. Perfume; 20.30 u.AH,erh inconvenient truth. !3ian prior Woensdag 7 februari )ebeL In Cinema Texel draaien de volgend«0elc films: 13.45 u. Arthur en de minimoyé de i 14.00 u. Happy Feet; 15.00 u. Chajen rr lotte's Web: 16.00 u. fin P

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 2