~?»aansade ut julen i Munkfors Jip?! 3 COURANT 'Als ik met het WNF stop, dan bloedt het dood' Dennis en Dennis starten bedrijf in vloeren Geknipt Familieberichten TEXELSE DINSDAG 30 JANUARI 2007 enkele WNF-ariikelen jjelangc/o Houten Vloeren Texel is de naam van het bedrijf dat Dennis Saai en Dennis Beumkes hebben opge richt. Ze installeren, onderhouden en renoveren houten vloeren en En verkoopt ze niet op Texel, dan hebben zich gevestigd in de loods staat ze wel in Den Helder. 'Daar van Wim Boom aan de Vang in sta ik ook op markten, bijvoorbeeld Oudeschild. bij de Vlootdagen of als ze te weinig mensen hebben.' Aan de andere Vloeren zijn geen onbekend feno- kant van het water vervult Van Heer- meen voor Dennis en Dennis. Den waarden dus gaatjes, maar hier is nis Saai, timmerman van beroep, ze de hele organisatie. Het uitdun- heeft als oud-medewerker van Par- nen en als laatste overblijven van de ketshop Texel (Moerbeek) drie jaar organisatie viel Van Heerwaarden vloeren gelegd. Daarvoor werkte hij niet mee. Ze vond het eerst moeilijk zeventien jaar bij Duin Bouwbedrijf, om als enige vrijwilliger voor het Dennis Beumkes leerde hij beter WNF over te blijven. 'We waren op kennen in de tijd dat hij werkzaam het laatst met z'n tweeën, toen ik was bij hetzelfde bedrijf. Inmiddels alleen overbleef was dat wennen, werkt Beumkes alweer geruime tijd De kraam wilde ik niet alleen laten, bij IBS/Oele/Schoo, waar hij zich maar dat moet je leren. Nu durf ik onder meer bezighoudt met calcu- de buurvrouw te vragen om op de leren en factureren. 'Op de ten- kraam te letten als ik even weg ga.' nisbaan hadden we het wel eens Overigens krijgt Van Heerwaarden over onze droom: een eigen bedrijf, bij de jaarlijkse markt van Staats- Waarom niet?, dachten we.' Dennis bosbeheer wel hulp en zorgt haar Saai zegde zijn baan ervoor op en is man Henny voor het vervoer van en sinds 1 januari fulltime in het eigen 3C(Jrij vig/ztT/ Margreet Alleen geld geven was niet vol- - doende, ze wilde meer doen. T Margreet van Heerwaarden (58) is de enige Texelse vrijwilliger voor het Wereld Natuur Fonds (WNF). 'Dit is het steentje dat ik bijdraag.' Een solitaire actie van een volhouder. 'Ze bestaan nog, acties die gedra gen worden door één vrijwilliger. Van Heerwaarden weet goed wat de mogelijke gevolgen zijn. 'Als ik stop dan bloedt het dood.' Maar (dat is met de reden om ermee door te gaan. 'Ik hoop het nog lang te doen, want ik vind het hartstikke leuk.' Zo leuk dat Van Heerwaarden steeds zegt dat haar vrijwilligers werk vakantie is. 'Ik ben er zoveel mee bezig dat ik gezegd heb ik doe het als vakantie. Mensen doen alleen leuke dingen in de vakanties, nou ik vind dit leuk, dus dit is mijn vakantie.' Haar vakantie bestaat uit elke zomer twee dagen in de week achter een kraam staan met spullen van het WNF. 'Het gaat niet alleen om de verkoop, ook om de promotie. Ik krijg leuke en enthousiaste reacties van mensen. Het spreekt heel veel mensen aan, maar het WNF trekt vooral kinderen. En het is heerlijk als kinderen zeggen ik ben al lid.' Ze onderscheidt twee soorten mensen aan haar kraam. 'Er zijn ouders die de kinderen bijna wegsleuren en er £ijn mensen die vragen waar het WNF mee bezig is en de kinderen vervolgens iets laten uitzoeken.' Haar kraam op ma'rkten is een suc ces. De sleutelhangers, knuffels, shirts, sokken en notitieboekjes worden niet alleen met verve ver kocht, maar ook graag gekocht. 'Het loopt echt, ik geloof niet dat ik voor tien euro een hele dag zou staan. Wel zijn de opbrengsten heel verschillend. Het is te merken of het bouwvak is of niet.' Van Heerwaar den schuwt het ook niet om mensen bij haar thuis uit te nodigen om spul len te bekijken. 'De opslag is nu bij mij thuis dus als mensen iets willen kopen kan dat. Op markten willen mensen wel eens over een aankoop nadenken en dan zeg ik dat ze altijd bij me langs mogen komen. Zo ver koop ik nog wel eens wat.' naar de markten. Op die markten wil Van Heerwaar den laten zien dat het WNF op Texel leeft. Een nobel en moedig streven, maar met het verdwijnen van de jeugdafdeling van het WNF, de Ran gers, is de praktijk anders. Er zijn nog wel Rangers, maar een club is er op het eiland niet meer en door het verliezen van de jeugdafdeling is de doorstroom stopgezet. 'Ik zou het leuk vinden nieuwe dingen op te pakken, maar de mensen zuijn er niet voor. Je moet aardig wat tijd investeren om wat van de grond te krijgen en ik heb al genoeg werk voor het WNF.' En het WNF is inmiddels meer dan vrijwilligerswerk. Haar trui toont het bekende logo van de panda, haar sokken geven hetzelfde beeld en een slaapkamer in de woning is omgetoverd tot WNF-opslagruimte. En wat krijgt ze ervoor terug? 'Niets, maar het geeft voldoening.' Tekst en foto Imme Bakker bedrijf aan het werk. Hij is vooral de man van de praktijk, die de vloe ren maakt, legt, bewerkt en andere werkzaamheden uitvoert. Dennis Beumkes houdt zijn baan bij IBS aan en doet in zijn vrije uurtjes de admini stratie of assisteert zijn compagnon bij de werkzaamheden. 'We hebben beiden verstand van vloeren en vul len elkaar pnma aan. Het werk omvat het leggen van vloe ren van massief hout, combi-hout (een combinatie van houtsoorten), parket, laminaat en PVC. Onder houd van vloeren is een andere tak van het bedrijf. Zo wordt eens per jaar of twee jaar de vloer ontdaan van de oude olielaag, opgepoetst, in de olie gezet en afgewerkt. 'Dit voorkomt loopsporen en verlengt de levensduur.' Andere specialisatie betreft het renoveren van trappen met laminaat en massief hout. Saai: 'Dat is een specialistisch werk, waar voor ik cursussen heb gevolgd.' Dat geldt ook voor het leggen van PVC- vloeren. 'Daarvoor ben ik zelfs naar Engeland geweestHet leggen van een houten vloer moet volgens hem met worden onderschat. 'Je moet bijvoorbeeld rekening houden met het aanwezige vocht in de onder- vloer. We hebben apparatuur om dat te meten.' Over een grote showroom beschikt het tweetal niet. 'Wij werken met borden van ongeveer een vierkante meter van laminaat en allerlei hout soorten. Die kunnen mensen dan mee naar huis nemen en thuis kij ken wat ze er van vinden. Door een bepaalde lichtinval kan het er thuis heel anders uitzien dan in de show room.' Dat ze zo'n tentoonstellings ruimte niet hebben, ervaren ze niet als een groot gemis. 'We presenteren ons op onze website en verwachten veel van mond-tot-mond reclame.' Mocht er desondanks eens een rus tige periode aanbreken, dan zien ze dat niet als een probleem. Beumkes: 'Dennis (Saai) heeft een afspraak met een bouwbedrijf waar hij als timmerman tijdelijk aan de slag kan. Maar we verwachten met dat dat vaak nodig zal zijn.' Het Hart Hersteld In het Cabaret-café dat vrijdagavond vanuit De Lindeboom werd uitge zonden, hield Nauta een warm plei dooi om in ieder geval het raadhuis af te breken. 'Als dat weg is, heb je meer mogelijkheden om echt iets knaps van het centrum te maken. Je kunt er dan uithalen wat erin zit.' Volgens zowel Nauta als TVO, Horecabelangen en de OVD is het belangrijk dat de oude ringstructuur van het centrum wordt hersteld, zodat de Groeneplaats, de Vismarkt en het park weer knusse ruimten worden waar het goed toeven is. 'We moeten terug naar de knusheid van de Stenenplaats. We moeten bekijken hoe het vroeger was, we kunnen wat leren als we respect hebben voor de structuur van toen. Als je nu op de Groeneplaats bent, krijg je een unheimisch gevoel. Daar moeten we vanaf.' Nauta sprak bij voorbaat zijn ver trouwen uit in de wijze waarop Witpaard het opknappen van het centrum aanpakt. Het volledige interview met Nauta is te beluisteren .cabaretcafe.nl. Dennis Saai (links) eiken vloer, bij hun bedrijfswagen. to Gerard Timmerman) ook Nauta hield vrijdagavond in het Cabaret-café beslotenheid van de Groeneplaats Pip Barnard Jamen de Bruijn pleidooi voor terugkeer de knusheid «UUND: Internationellt och lokalt pi Knutleslen 3. Een jaar of anderhalf geleden stond |n de Texelse Courant te lezen hoe mofje familie Ardo Slegh uit Den Burg i AOp het punt stond om naar Zweden Pcte verhuizen. Vorige week lieten ze »an zich horen. 'Bij deze stuur ik een pntenkmpsel dat ik jullie graag wil pten zien. Het is een soort Ouwe ■nópjnderklaasfeest, maar dan anders, i. pier heet het Knutfesten en is het op |3 januari als afsluiting van de kerst periode bedoeld. Er worden hier ook Jebeurtemssen uitgebeeld van het ■ndltgelopen jaar. Winnaar in het artikel loysde uitbeelding links onder, waarbij ;h3?en man van de zomer vertelde dat fjn paard was aangevallen door een beer. Het werd groot nieuws in heel Zweden, maar achteraf bleek het te zijn verzonnen. Wat er wel met het paard is gebeurd, is niet opgehelderd. Waarschijnlijk wilde hij verzekeringsgeld innen. De foto erboven vertelt de komst van Nederlanders, die hier Holland se kaas verkopen. Het krantenknip sels versterkt het idee dat Ouwe Sunderklaas, dat in het noorden van Europa op verschillende wij zen wordt gevierd, van Germaanse afkomst is. Gerard de Ridder eerste bij barrage In manege Akenburg aan de Akenbuurt is zondag de vierde wedstrijd om de Jaap de Graaf- bokaal gereden. Twintig com binaties reden tweemaal een vaardigheidsproef, waarvan drie combinaties foutloos rond kwa men en zich plaatsten voor de barrage. Gerard de Ridder werd eerste in een tijd van 1.03 minuten. Hij zette een foutloos gereden barrage neer en won daarmee de dagprijs. De andere twee barragerijders. Gerrit Westerlaken en Hans Boom, plaats ten zich respectievelijk op de twee de en derde plaats. Zij lieten elkaar qua tijd weinig ruimte. Westerlaken reed een tijd van 1.15,90 minuten, Boom eindigde op 1.16,30 minuten. Beiden reden eveneens foutloos. Boom behoudt de eerste plaats in het algemeen klassement, gevolgd door Piet Beers, Maudy Witte en Frans Bakker De volgende wed strijd is op zondag 25 februari. Dan wordt er dressuur gereden. Jongeren Informatie Punt Toch nog onverwacht is in alle rust overleden mijn lieve echtgenoot, onze vader en opa Rudolf Kamstra Ruud - Bandoeng, 8-1-1926 t Den Helder, 29-1-2007 Annie Kamstra-Bekker Ria en Jacob Roel en Esther Marleen en Hans Lucca Hanneke en Roger Dirk Bas Twan Strijbosstraat 34 1796 BK De Koog Ruud is overgebracht naar de strandkamer van „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren vrijdag 2 februari van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaartcentrum en na de crematieplechtigheid in de koffiekamer van het crematorium. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op zaterdag 3 februari om 11.15 uur in crema torium „Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Zij die geen rouwcirculaire hebben ontvangen, kunnen deze advertentie als zodanig beschouwen. Ons bereikte het droevige bericht van het over lijden van ons oud-lid en erelid Ab van der Schans Gedurende vele jaren was hij lid van het bestuur DETV en stond zijn mannetje voor de garnalenvissers. Zijn inbreng herinneren wij met respect. Bestuur en leden Visserijvereniging DETV Texel Mijn dank voor uw belangstelling en medeleven na het overlijden van mijn man HENK ROEPER Riet Roelofs Sluyscoog 60 1791 WT Den Burg Texel, januari 2007 Wij willen onze dank betuigen voor uw aanwezigheid en reacties bij het overlijden van CORNELIA MARIA HIN „tante Cneel" onze mantelzorgster van oudsher. Het blijkt dat zij voor velen veel betekend heeft. Op Zuid Haffel stond de voordeur open als zij thuis was. Haar archief over alles in haar omgeving kon dagelijks geraadpleegd worden. Zij hield alles op het eiland nauwlettend in de gaten en legde dit op foto's vast. Veel mensen hebben haar aandacht en zorg ervaren en met haar goede en moeilijke tijden gedeeld. Ze daagde je uit door haar plaagstootjes die heel raak konden zijn. De laatste jaren had ze zelf steeds meer zorg nodig. Echter haar eigenheid heeft ze nooit verloren. Daarmee, was ze ook voor de verzorgenden, een speciale vrouw. In dankbare herinnering namens de familie, Loes Timmer-Witte Texel, januari 2007. Dolgelukkig zijn wij met de geboorte van onze zoon Louis Benhar Louis 23 januari 2007 Yvon Marker Borja Eilers Baden Württemberg Xexelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur KOSTEN: €5,25 tot en met 3 regels. Per regel meer: €1,75 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12.50.- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Auto Service Centrum Maricoweg 3, tel. 315588. Texelse kaas van We- zenspyk. Vol liefde en dankbaarheid verwelkomen wij in ons gezin onze dochter en zusje Isadeffa Qeèoren op 23 januari 2007 met een gewicht van 3664 gram en een lengte van 50 cm. Zusje van jfiessie en •Mitch. 'Mike CjiffckaarifSr' 'Bianca 'Kaercfier ■Ruijslaan S3 170b 'AL De 'Koog V ■Tel. 0222- 317350 *A Aangeb. huis in Alkmaar N. voor woningruil (v.a. april). 3 slaapk droogzol der Hoekwoning met voor- en achtertuin. Speeltuintje nabij. Huisje gevr. op Texel. Tel. 0619088983. Nu ook dagelijks het laat ste nieuws op www.texel- secourant.nl www.texelsecourant.nl voor het dagelijkse Texel se nieuws. Nu 50% korting op win tercollectie bij Treffers. Zat. 3 febr. Oudleerlingen in De Wielewaal. Voor res.: 318252/322602. De Koopman Koerier voor bedrijf en parti culier. Tel 315001/06- 20073394 Woensdag 24 jan. tus sen 20 30 en 21 30 is mijn zwarte Clio aangereden bij de Sportschool. Wie weet hier iets meer over? C. van der Geest, tel. 323037. Baby geboren? Huur een ooievaar tfoor in de tuin voor €1.25 per dag (€12.50 borg) bij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600. Zat. 3 febr. Oudleerlingen in De Wielewaal. Voor res. 318252/322602. Nu 50% korting op win tercollectie bij Treffers Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. Te koop prachtige ro buuste handgemaakte grenenhouten eettafel, 150/195 x 90 cm. met extra blad te verlengen van 150 naar 195 cm. in goede staat, €200.-. Tel. 322064. www.desmaakvantexel. nl Verrassend! Bezoek onze site! Te dik. te dun. te moe? U bent aan Herbalifetoe. G. Bergsma. tel. 314875. Plan "Het Haar Hersteld" blijft actueel, en wordt da gelijks gepresenteerd in Qnipp Kapsalon. Waal- derstr 15. tel 312227, ook zonder afspraak!

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 3