Sp°rt Zwaneveld en Witte winnen vierde ronde TEXELSE J CouranT Heren Tevoko verliezen spannende topper ZDH te zwak voor Callantsoog Irritaties worden SVO fataal Monsterzege dames Texel'94 Bergen doorbreekt mooie serie Texel'94 DINSDAG 30 JANUARI 2007 De volleyballers van Tevoko heb ben het zaterdag in de topper tegen VCJ'94 net niet kunnen bol werken. De teams bleken aan elkaar gewaagd en verdeelden gelijkelijk de winst in de eerste vier sets. Maar in de vijfde en beslissende set waren de gasten uit Den Helder net iets beter. Hoewel Tevoko de gehele eerste set tegen een achterstand aankeek, wist het zich knap terug te knokken. In de slotfase moesten de Texelse heren echter buigen onder de ser- vicedruk van VCJ, dat bovendien profiteerde van enkele individuele fouten van de gastheren (22-25). In de tweede set speelde Tevoko geconcentreerder en nam het al snel een kleine voorsprong. Aanval lend werd er meer risico genomen en hoofdaanvallers Ben Kenter en Gerben van Dijk wisten met goed geplaatste smashes de stand weer gelijk te trekken (25-22). Ook in het vervolg deden beide teams niet of nauwelijks voor elkaar onder. De goed spelende Marco Tuntelder leek de derde set in Texels voordeel te beslissen, maar met een knap blok maakte VCJ het setpoint ongedaan, om daarna de overwin ning binnen te halen (26-28). In de vierde set was het alles of niets voor Tevoko. Door de servicedruk te verhogen en aanvallend veel risico te nemen, namen de Texelaars een ruime voorsprong, maar opnieuw toonde VCJ zich een taaie tegen stander. Met iets constanter spel leken de gasten in de slotfase van Ook in de tweede wedstrijd na de winterstop is ZDH er niet geslaagd tot winst te komen. De Zwaluwen hadden tegen Callantsoog weinig in te brengen, maar hielden de schade lange tijd beperkt en had den in het laatste kwartier zelfs een paar kansen een gelijkspel in de wacht te slepen. In het Noord hollandse kustdorp bleef het ech ter 1-0 voor de thuisploeg. thuisploeg op het moeilijk bespeel bare veld op voorsprong kwam. Kee per Chris Stolk kreeg de bal bij een knap genomen vrije trap niet onder controle, waarna Callantsoog weinig moeite had te scoren. Even later zette Niels Dekker een rush over de rechterflank. Uit een lastige hoek schoot hij op doel, waarna de bal via een been op de paal belandde. Het was een schaars lichtpuntje, want als de gastheren wat zuiverder in ZDH heeft de laatste weken pro- de afronding waren geweest, was blemen een volwaardige selectie op de wedstrijd nog voor rust beslist de been te brengen. Tjarko Stolk en geweest. Ook in de tweede helft had Daan van der Slikke komen wegens Callantsoog het beste van het spel, zware blessures waarschijnlijk niet al beten de Hoornders wat meer van meer in actie, terwijl Justus Zegel zich af. Een belangrijke rol speelde is verhuisd. Zondag ontbraken ook keeper Stolk, die een paar keer knap Jelmer Bomas en Joop Rommets, redding bracht. Halverwege kwamen die andere verplichtingen hadden. Maurits Lap en Erik Wuis in de ploeg Wél kon een beroep worden gedaan voor Sjoerd Oosterhof en Wim Rid- op Mark Keijzer, die bijna twee jaar derinkhof en dat pakte in aanvallend geleden zijn laatste wedstrijd voor opzicht goed uit. Vooral Lap leek ZDH speelde en zich net als oudge- vastbesloten de trainer te laten zien diende Erwin Kleinveld bereid heeft getoond in noodgevallen bij te sprin gen. Gehoopt wordt daarnaast op dispensatie van de KNVB om de 'transfer* van Jord Hilstra van De Koog naar ZDH mogelijk te maken. Zondag kon trainer Jan den IJzer- Groothuis wint in Julianadorp Laurens Groothuis heeft zater dag op golfbaan Ooghduyne in Julianadorp met maar liefst 54 stablefordpunten de wedstrijd voor de wintercompetitie jeugd gewonnen. Annabel Groothuis eindigde met 49 punten op de tweede plaats. De jongste deelnemers speelden negen holes op de kleine par 3-baan en negen holes op de grote baan. De oudere jeugd liep achttien holes op de grote baan. Thomas Wassenaar werd vierde en Lise van Zuilekom presteerde weer behoorlijk na her steld te zijn van een ernstige virus infectie. Ook de overige jeugdspe- dat hij ten onrechte niet in het basis- Iers van Texel, Kevin van Zuilekom, elftal had gestaan en liet een paar Josephine van Schendel, Floor van Programma zaalvoetbal Woensdag 31 januari: 17.10 Klif E1-ZDH E1 Klif 17.50 Krim Cl-Krim C2 vPutten 18.30 De Krim C3-RAB C1 vPutten 19.20 Klif dames Klif 20.10 Koog 3-Texel 5 21.00 Texel 7-Krim 5 21.50 Koog 1-Krim 4 Zaaldienst: Donderdag 1 februari: 18.15 SVO D1-Krim D1 19.00 RAB 5-Mantje 3 19.50 Klif 2-Sportshop 2 20.40 Texel 6-Klif 7 21.30 Klif 5-Klif 4 Zaaldienst: (d) Vonk Vonk Atroshy De Krim SVO Sangers Vonk vPutten vPutten Oosterend mooie acties zien. Helaas voor hem en zijn ploegge noten miste hij ook een grote kans. Alleen voor de keeper verloor hij het overzicht en schoot naast. Even later De volleyballers VCJ'94 deden weinig voor elkaar onder. (Foto Gert/» wesseisi de vierde set de beste papieren te hebben, maar Erik Ie Roux en Ronald Zijm sloegen op de beslis sende momenten raak (28-26). In de beslissende set bleek Tevo ko z'n kruit te hebben verschoten. Hoewel het verschil dragelijk bleef, maakte de Helderse ploeg net iets eerde enkele uitgespeelde kansen, man toch nog over dertien spelers verstuurde Lap een mooi steekpas- beschikken, waardoor hij een luxe- sje op Mike de Bruijn, die vanaf de probleem had en Maurits Lap en Erik rand van het strafschopgebied hard Wuis achter de hand kon houden, uithaalde. Het schot was niet goed Toch bleek al snel dat ZDH door alle genoeg om de geroutineerde keeper wisselingen een weinig ingespeelde te verrassen. In de slotfase speelde indruk maakte. Callantsoog ging het ZDH alles-of-niets, waardoor beide beste met de harde wind om en ere- ploegen kansen kregen. Mark Keijzer meer punten. Bij 11-15 kwam een einde aan de wedstrijd. De Doorstoot neemt voorsprong Biljartvereniging De Doorstoot uit De Cocksdorp heeft de ontmoeting met De Gepikeerde Bal uit Den Burg met 14-10 gewonnen. Met enerve rende partijen wist De Doorstoot de winst in In den Grooten Slock naar zich toe te trekken. Vooral Raymond Steenhuizen liet zich van zijn beste kant zien. Met een gemiddelde van bijna drie gaf hj Jan Veeken geen enkele kans. Piet Zijm speelde twee partijen en wist zowel tegen Jeanette Korff als tegen Jan Koomen de volle winst te behalen voor De Cocksdorp. Rick Fokkema van De Gepikeerde Bal snoepte de overwinning weg bij Jaap Boon, die niet in zijn spel kwam. Piet Zijm Zesde boscross Texels onderonsje Met slechts één deelnemer van de ook al omdat de Zwaluwen zich in de persoonlijke duels vaak te gemak kelijk aan de kant lieten zetten. Toch duurde het een half uur voordat de Turners naar Weesp ontsnapte aan een rode kaart toen hij een doorgebroken speler neerhaalde en slechts een gele kaart kreeg. De beste kans was in de slotfase voor Ruud Hof. Hij schoot de bal net over de lat.Zondag speelt ZDH op eigen veld tegen KSV, waarvan eer der dit seizoen met maar liefst 11:0 werd verloren. Dat de tegenstander gemakkelijk scoort, blijkt ook wel uit de wedstrijd van afgelopen zondag en Herman Laan van De Doorstoot overkant was de zesde boscross speelden met zeven caramboles de van Atletiekvereniging Texel zondag Allard de Wit, Kevin de Graaf en Fre- tegen Oos'terend, dat met 9-1 diep hoogste serie van de avond. Op een Texels onderonsje. Het was nk van Heeringen deden zondag in moest buigen, donderdag 8 februari wordt in De goed weer, menig loper bleek teveel Weesp mee aan een regiowedstrijd Rog in De Cocksdorp de revanche kleding aan te hebben, die onder- turnen. Van Heeringen bereikte een gespeeld. weg werd uitgetrokken en naar het vierde plaats bij de pupillen NTS 11 Uitslagen: publiek geworpen. Op de 8.850 (verplichte oefenstof). Gezien het M Kievits-J. Smit 0-2, j. Korff-P. Zijm 0-2. D. meter werden twee persoonlijke feit dat dit zijn eerste wedstrijd was, van der siikke-F Klok 2-0, J. Bekema-H. Laan records gelopen. Ulrike Weirich en een prima resultaat. Allard de Wit 0-2, j. Veeken-R. steenhuizen 0-2, R. Fok- Kees Dros verbeterden hun per- (NTS 10 verplichte oefenstof) en Record Eschweiler op NK junioren kema-J. Boon 2-0, K. Vandamme-W. Homan 0-2, W. van der Linden-M. Boon 2-0, W. Roe- per-E. Boon 2-0, J. van der Wal-J -Smit 2-0. Koomen-P. Zijm 0-2, D. Keijser-F. Klok 0-2. Tiny Zwaneveld en Theo Witte heb ben vrijdagavond de vierde ronde om het klaverjaskampioenschap van Texel gewonnen. Ze stonden nog niet zo hoog op de ranglijst, maar met hun score van 7353 punten stegen ze naar een niet meer verwachte zevende plaats. Deze score werd behaald met twee potjes van ongeveer 1600 en twee van ruim 2000 punten. Harm de Vries, die ook op de clubavond al met een invaller speelde, speelde met Enk Boogaard een heel goede partij. Een derde spel van ruim 2500 pun ten leverde een totaal van 7115 pun ten op. De Vries stijgt daarmee naar de tiende plaats. Ook Chris Schraag speelde met een invaller. Cees Vinke verving John Vlaming prima. Het duo behaalde 6899 punten en staat twaalf de in het klassement. Rob Caspers en Swier Ooslerhuis stijgen met 6861 punten naar de dertiende plaats. Muus Smit en klommen met 6801 punten zij naar de vijfde plaats en hebben nu op ongeveer 1300 punten achterstand op het leidende kopjsel Bart Weijdt en Piet Moree. Tweede staan Nel en Co soonlijke tijd met bijna een minuut. Ger Sangers verbeterde zijn record op de 5.900 meter met acht secon den. Verder werden er geen records gebroken. Uitslagen: 1 300 meter- Jongens: 1 .Nikay Sangers, 5.22, 2 Mathijs Duin, 5.27; 3.Cor Bijpost. 5.51 Meisjes: I.Marloes van Rongen, 5.10; 2.Katja van Dooijeweerd, 5.57; 3.Lisa van Doolje- weerd, 6.08. 2.950 meter- Heren. 1 .Jaap Wit te, 9.48; 2.Martijn van Haren, 12.27 Dames veteranen- 1 Corry Witte. 16.20; 2.Petra van Beek, 16.45. 5.900 meter- Dames: 1.Jc> Joseph, 37.05. Heren: I.Maikel van der Gracht, 27.16. Dames-veteranen: 1.Judith van Bleiswijk, 28.27: 2.Come de Jager, 28.50; Koomen," derde Femmy Schuring en "I»»*» 0 5 1-Frits van der Gracht, 24.22; 2,Ger Sangers. Frans Bos, die het op dit kampioen- 26.32; 3.Siebold van Breukelen. 27 22. 8 850 schap weer verrassend goed doen. meter- Heren: 1.Thomas Richter. Dames- Het koppel Frans Stark-Carlo Bos veteranen: 1 .Ulrike Weirich, 40.44, 2.Marijke zakte naar de vierde plaats en staat nu s,ark' 49-22- Heren-veteranen: 1 .Lutz Lohse, 1100 punten achter de klassements leiders. Met nog een ronde te gaan, belooft het een spannende slotavond te worden. Tussenstand: TBart Weijdt-Piet Moree, 27602; 2.Nel en Co Koomen, 27428; 3,Femmy Schuring-Frans Bos, 27312; 4.Frans Stark-Carlo Bos, 26503; 5.Muus Smit-Jos Veeger, 26364; 6.Ada van der Lee-Ada Vlas, 26108; 7.Tiny Zwane- veld-Theo Witte, 26020, 8.Fenny Caspers- Gerda Veeger, 25812; 9.Enk Jan Geus-Willem Koomen. 25~ Wit. 25591. De 14-jarige Sverre Eschweiler heeft Kevin de Graaf (NTS 10 vrije oefen- zondag tijdens het nationaal juni- stof) presteerden beter dan bij de oren kampioenschap zwemmen in laatste wedstrijd in december. Uitslagen: Frenk van Heeringen - vloer 17,00; volti ge 16,70; ringen 17,45; sprong 17,30: brug 18.40, rek 17,00: totaal 103.85. Allard de Wit - vloer 15,30, voltige 18.10; ringen '16,90, sprong 18,80; brug 16,40; rek 16.50; totaal 102,00. Kevin de Graaf - vloer 10,45; voltige 7,90; ringen 9,10, sprong 12.30; brug 9,55; rek 9,70; totaal 59,00 Emmen een persoonlijk record van 0.59.15 minuten neergezet op de 100 meter vrije slag. Deze tijd was goed voor een 27ste plaats en voor een limiet voor de kampioenschap pen die in juni in Eindhoven worden gehouden. Het was de tweede keer dat Eschweiler aan een dergelijke wedstrijd deelnam. Schendel en Elske Zegeren, lieten zich van hun beste kant zien. Vol gende week gaan ze de uitdaging aan op golfbaan De West Fnesche. Inschrijven voor Halve Marathon Inschrijven voor de eerste Texel Halve Marathon, die op 30 sep tember gelopen wordt, is moge lijk vanaf 1 februari. Het maxi mumaantal deelnemers is door de organisatie gesteld op 1250. Alle informatie over het evenement is vanaf woensdag te vinden op de website www.texelhalvemarathon. nl. Deelnemers en geïnteresseerden vinden daar informatie over onder meer het parcours en het wedstrijd reglement. In de loop van de tijd zal de website worden uitgebreid. Tijdens het inschrijven via de web site kan worden gekozen uit de halve marathon en de tien kilometer De kosten voor de overtocht en het ver voer op Texel zijn bij het inschrijf geld inbegrepen. Deelname aan de halve marathon kost €16,-, deelname aan de tien kilometer €13,50. Leden van de KNAU genieten korting op het inschrijfgeld. Tijdens de wed- stnjd wordt gebruik gemaakt van het ChampionChip-systeem vor de tijd waarneming. Deelnemers die zelf niet over een ChampionChip beschikken, dienen deze te huren (€2,50). Als het maximumaantal deelnemers is bereikt, zullen nog slechts op uitnodi ging een beperkt aantal deelnamebe wijzen beschikbaar worden gesteld. Vrijdag 2 februari: 17.10 SVO E1 -Sportshop E1 SVO 17.50 Sports. C2-Koog C2 vPutten 18.30 Knm 1 -Krim 3 19.20 Texel 1-VW'58 1 20.10 SVO 2-Mantje 1 21.00 SVO 1-Krim 2 21.50 Texel 2-RAB 2 Zaaldienst: Kikkert Sangers Vonk Kuipers Atroshy Texel Uitslagen: Hoofdklasse: Krim 1-RAB 1 3-7, Mantje2-Klif 1 5-6. Krim 3-SVO 2 5-3, Manfje 1-Sportshop 1 5-4. 1e klasse: Mantje 3-Klif 2 3-10, RAB 3-Koog 1 6-8. Texel 3-SVO 3 2-8. 2e klasse: Texel 4-Texel 5 4-2, Klif 7-Klif 6 2-9, Krim 5- Koog 3 4-6. Texel 6-SVO 4 2-9. C jeugd: Koog C2- Sportshop C1 1-5, Krim C3-Koog C1 2-4, RAB C 1-Krim C1 1-5. ZDH C1-Sportshop C2 4-5 D jeugd: RAB D1-RAB D3 9-0, Klif D1- RAB D2 7-5, Klif D2-SVO D2 3-2. Voetbalprogramma Zaterdag 3 februari: BOL B1-Texel'94 B1 Schagen B2-Texel'94 B3 Oosterend B1-Geel Zwart B1 DTS B1-De Koog B1 ASV'55 MB1-Texel'94 MB1 12.15 14.30 12.00 13.00 13.30 De spelers van SV Oosterend ergerden zich zondag in Heer- hugowaard dermate aan de scheidsrechter, dat ze volledig van slag raakten. Toen ook nog twee spelers met een rode kaart het veld moesten verlaten, lag de weg voor KSV open naar een grote overwinning. De thuisploeg scoorde er lustig op los en stopte pas toen het 9-1 stond. Al vooraf was duidelijk dat de Ooste- renders een moeilijke middag tege moet gingen. KSV draait al sinds de start van de competitie mee in de top van de ranglijst en heeft een gemakkelijk scorende ploeg. Dat ondervond ZDH een paar maanden geleden op pijnlijke wijze, toen het in Heerhugowaard 11-0 werd. SVO had bovendien de handicap dat rou tiniers Sil van Dijk. Ger Vlaming. Jan Bloem en Chris de Vries ontbraken, evenals Barry Koning. Daardoor had Zaaltoernooi F-pupillen De F-pupillen spelen zaterdag een zaalvoetbaltoernooi in sporthal Ons Genoegen. De deelnemers zijn inge deeld op sterkte. De teams die in de bovenste helft van de ranglijst staan Koomen. 25597; 10.Harm de Vnes-Steef de (Roda, AZ, De Koog F1 en Ooste- rend F1), komen als eerste in actie. Zij werken hun wedstrijden af tus sen 9.00 en circa 10.50 uur. Daarna spelen de teams uit de onderste helft: Heerenveen, Vitesse, SVC F1 en De Koog F1. Hun toernooi duurt van 10.55 tot circa 13.05 uur. Dorp-tegen-dorp veertigplussers in navolging van het succesvolle dorp-tegen-dorpzaalvoetbaltoer- nooi hebben Hans Polderman en Edo Kooiman besloten een soort gelijk evenement te organiseren voor veertigplussers. Dat wordt gehouden op 7 april, de zaterdag voor Pasen. De organisatoren, die zelf ook tot de betreffende leeftijdscategorie horen, hebben aangekondigd streng te zijn en geen dispensatie te zullen verlenen. Een uitzondering geldt voor hen die nu nog 39 zijn, maar dit jaar 40 wor den. De formule blijft verder hetzelfde. Het DA1-damesteam van Texel'94 heeft zondag uitstekende zaken gedaan tegen Apollo'68. Onder de bezielende leiding van coa ches Edgar Klippel en Ruud Nooij werd de tegenstander uit Hens broek met maar liefst 10-2 ver slagen. De Texelaars hebben het niet altijd even gemakkelijk in de vierde klasse, maar lijken volgens eigen zeggen nu toch weer 'back in business'. Texel '94, dat slechts één plaats boven Apollo stond, kon over een vrijwel complete selectie beschik ken. In de beginfase hadden de dames behoorlijk last van de wind. Dat betekent dat Den Burg met twee die vooral invloed had op de richting Eerste punt voor G-team het voordeel van de thuisploeg floot. Arjan Kiewiet verpakte zijn kritiek in een grapje en vroeg de leidsman of hij soms op de loonlijst van KSV stond. Dat kwam hem op een gele kaart te staan. Ook andere Oosteren- ders werden op die manier bestraft. Het G-team van Texel'94, dat op Een paar minuten voor rust werd het eigen verzoek een klasse lager 2-0. Volgens de gasten was daar een is gaan spelen, speelde zondag handsbal aan voorafgegaan, maar tegen Argon in Mijdrecht de eer de scheidsrechter bleef bij zijn stand- ste wedstrijd in de C-klasse. De punt. Toen Rutger Zoetelief zijn gram eindstand werd 1 -1 uitte, kreeg hij een tweede gele kaart en moest hij het veld verlaten. De De eerste helft werd met acht tegen tweede helft verliep desastreus voor acht gespeeld. Door een commu- de Oosterenders, die zich in de rust nicatiefout tussen Jimmy Ponniah hadden voorgenomen hun kalmte te en Simon Kramer kon de spits van bewaren, maar daar onder invloed Argon vrij eenvoudig scoren. De van talrijke discutabele beslissingen daaropvolgende goede schoten van van de scheidsrechter steeds minder Paul Bakker wist de doelman van in slaagden. Bij 3-0 beging Kiewiet Argon makkelijk tegen te houden, een niet al te zware overtreding en Ook Argon kreeg kansen, maar kee- werd hij van het veld gestuurd. per Martijn Verbeeke wist met kunst en vliegwerk alle ballen te stoppen. In het vervolg ging KSV op jacht naar Na de rust werd negen tegen negen trainer Jitze Beintema slechts elf een grote overwinning. Met sue- gespeeld. Coach Klaas van den teams kan inschnjven. Verder wordt de deelname ven/vacht van Ooste rend, De Koog, De Waal, Oudeschild, De Cocksdorp en Den Hoorn. De teams worden door middel van loting verdeeld over twee poules. De win naars spelen tegen elkaar in de finale, maar ook de nummers twee, dne en vier treffen elkaar voor een laatste wedstrijd. De toemooiwinnaar mag de wisselbokaal in ontvangst nemen. De wedstrijden duren een kwartier. Het toernooi begint om 17.00 uur en duurt tot ongeveer 22.00 uur. van de schoten. De Texelaars had- lijks kansen kreeg. Vlak voor rust bracht Nooij de score op 2-0 Ook in de tweede helft, toen ze de wind mee hadden, speelden de Texelse dames zeer geconcentreerd. Toch was het de tegenpartij die ver rassend scoorde, toen keeper Marit Tuitman bij een corner in het volle doelgebied slecht zicht had op de bal. Maar terwijl een spannend ver volg zich leek aan te dienen, was de wedstrijd door toedoen van Tessa Betsema binnen een mum van tijd beslist. De Texelse spits liep zich voortdurend vrij en verzilverde de kansen die ze kreeg met grote koel bloedigheid, waardoor het halver wege de tweede helft al 6-1 stond. Toen ook Asha Mechielsen het op haar heupen kreeg, was er voor den hun zaakjes echter snel op orde Apollo geen houden meer aan. Met en creëerden enkele prachtige kan sen. De score werd geopend door Mascha Nooij, die na een misser van de keeper rustig kon intikken. fraaie een-tweetjes reten Betsema en Mechielsen de verdediging hele maal uiteen. Pas in de slotfase kon ook de tegenstander uit Hensbroek Apollo bood veel tegenstand, maar door een verdedigingsfout nog een de Texelse verdediging werd prima georganiseerd door Sanne Plaats man. Zij zorgde ervoor dat Anne Zegers, Margot Schagen en Liske Slaats zich goed positioneerden, waardoor de tegenstander nauwe- keer scoren, waardoor het 10-2 werd, een uitzonderlijk hoge sco re voor het damesvoetbal m deze klasse. Zondag spelen de Texelse vrouwen in Tuitjenhorn tegen Hol- landia T. spelers tot zijn beschikking. Toch deden de Oosterenders aan vankelijk hun best er iets van te maken. Ondanks een tegendoelpunt inde vijftiende minuut slaagden ze er aardig in de verdediging gesloten te houden. Ondertussen werd gehoopt op een bevlieging van de razend snelle Chris Ellen. Die ging inder daad een paar keer op de solotoer en creëerde enkele goede kansen, maar miste de koelbloedigheid te scoren. Gaandeweg lieten de gasten zich steeds meer uit hun spel halen door de scheidsrechter, die nogal wamg leidde en bij twijfel meestal in ces, want hoewel keeper Wouter van Strien meermalen een sta-in-de-weg vormde, vielen er nog maar liefst zes doelpunten. Ed de Vries zorgde met een tegentreffer uit een prachtige vrije trap voor het enige lichtpuntje, zodat de eindstand 9-1 werd. 'Een wedstrijd om heel snel te vergeten'. Berg had de opstelling wat veran derd. Jimmy Ponniah wist na een voorzet van Jan Frans Haveman de gelijkmaker te scoren. Ook Robin Boogaard probeerde een doelpunt te maken, maar ondanks zijn nieu we schoenen, kwamen de ballen naast het doel terecht. De doelman Na zes wedstrijden op rij ongesla gen te zijn gebleven, weet Texel'94 weer wat verliezen is. De ploeg van trainers Martin Koorn en Ralph Koning ging in en tegen Bergen met 4-1 onderuit. Hoewel de grote nederlaag anders doet vermoeden, was van een groot klasseverschil geen sprake. In de laatste tien minuten deden twee kapitale blun ders in de verdediging de Texelaars de das om. Texel'94 begon sterk en zette de tegenstander direct stevig onder druk. Al in de vierde minuut had de keeper van Bergen de grootste moeite een goed genomen vrije trap tot hoekschop te verwerken. Een vrije trap van Marcel Ris strandde in de vijftiende minuut op het door Bergen concludeerde trainer Beintema, die van Argon wist schoten van Jimmy opgetrokken muurtje verdedigers. De zijn hoop heeft gevestigd op een Ponniah en Paul Bakker te stoppen, gastheren kwamen aanvankelijk niet goed resultaat in de wedstrijd van Met een eindstand van 1-1 behaal- verder dan enkele speldenprikken, komende zondag. Tegenstander op de het G-team het eerste punt in de waarbij ze van grote afstand op het het terrein aan de Vliestraat is dan C-klasse. Volgende week ontmoet doel van Dennis Schouwstra vuur- concurrent Oudesluis, dat net als Texel in Lelystad een nieuwe tegen- den, maar voerden gaandeweg lang de Oosterenders loert op aansluiting stander. Batavia'90. Dit team verloor zaam de druk op. Hoewel ze enkele met de middenmoot. zondag met 9-1 van Waterloo. kansjes creëerden, was de beste mogelijkheid toch voor Texel'94. Joey van der Vis ging na 25 minuten alleen op de keeper af. Ondanks de lege doelmond kon de spits niet scoren. Michiel Valk schoot een vrije trap na een klein half uur hard en zuiver op het doel, maar zag de keeper redding brengen. Een paar minuten later liet de spits van Bergen zien hoe het wel moest. Van zeker vijfentwintig meter verraste hij de wellicht niet helemaal goed opgestelde Schouwstra met een verraderlijk schot. Meteen bij het begin van de tweede helft behoedde de Texelse keeper zijn ploeg voor een grotere achterstand door een goed ingeschoten bal van één van de spitsen van Bergen op knappe wijze uit zijn doel te ranselen. Daarna werd het spel rommeliger en onnauwkeuri ger. Desondanks bleven zich kansen voordoen. Zo kopte Valk omstreeks de 55ste minuut van dichtbij rakelings naast. Scheidsrechter Piet Borst had het in de volgende fase niet gemak kelijk en moest het spel herhaalde lijk onderbreken voor opstootjes en andere ongeregeldheden. Dit kwam het spelpeil niet ten goede In de zeventigste minuut kwam Texel'94 op gelijke hoogte, toen Yvo Barends na voorbereidend werk van Valk vanaf de rechterkant met een diagonaal schot doel trof. Maar terwijl de Texe laars op een overwinning begonnen te hopen, kwam Bergen tien minuten voor tijd weer op voorsprong. Doelpuntenmaker was de rechter spits. die de bal na een voorzet vanaf links knap achter doelman Schouw stra schoot. Door fel op de aanval te spelen probeerde Texel'94 in het vervolg nogmaals de gelijkmaker te forceren. De ploeg maakte daarbij echter de fout grote gaten in de eigen verdediging te laten vallen. De snelle en behendige spitsen van Bergen maakten dankbaar gebruik van de ruimte en maakten in de slotfase nog twee doelpunten. Omdat de Texelaars daar niets tegenover konden stellen, werd de eindstand 4-1Zondag r oet Texel'94 zich op eigen veld zien te revancheren tegen middenmoter Con Zelo uit Waarland, dat twee punten meer heeft, maar ook al twee wed- stnjden meer heeft gespeeld. Meervogels MB1-Texel'94 MB2 13.00 Texel'94 MB3-Winkel MB1 11.30 Texel'94 C1-VIOS-WC2 13 00 Den Helder C4-Texel'94 C2 12 00 Oosterend C1-De Koog C1 13.45 ZDH C1-WGW C3 12.00 Dirkshorn D1 -Texel'94 D1 10.00 Texel'94 D2-Winkel D2 11.30 Texel'94 D4-Wiron D1 11.30 Oosterend D1-De Koog D1 10.45 DWOW D2-Oosterend D2 10.00 VIOS-W D5-Texel'94 D3 11.00 Dynamo MD1-Oosterend MD1 10.00 Batavia'90 G1 -Texel'94 G1 13.00 Texelse pupillencompetitie: Liverpool-Manchester 10.00 De Koog E1-Oosterend E1 10.00 SVCE1-ZDHE1 10 00 Blackburn-Fulham 10.00 Arsenal-ZDH E2 10.00 De F-pupillen spelen een toernooi in sporthal Ons Genoegen (zie elders in deze krant) Zondag 4 februari: Texel'94-Con Zelo 14.00 Wiron-De Koog 14.00 Oosterend-Oudesluis 14.00 ZDH-KSV 14.00 Foresters 3-Texel'94 2 11.00 Texel'94 4 -Geel Zwart 3 12.00 Texel'94 5-Hollandia T 4 12.00 Oosterend 2-Watervogels 4 12.00 Den Helder 5-Oosterend 3 11.30 VZV4-DeKoog2 13.00 Texel'94 MA1 - WW MA1 12.00 Hollandia T DA1 -Texel'94 DA1 10.30 Oosterend DA1-DWOW DA1 10.00 N. Niedorp DA1-De Koog DA1 13.00 Texelse recreatiecompetitie: Texelse Boys-Texel 10.30 De Koog-Oosterend 10.30 Voetbaluitslagen Zaterdag 27 januari: Texel'94 BI-HCSC B1 1-0 Koedijk B3-Texel'94 B2 1-2 Texel'94 B3-BKC B2 Callantsoog B1-Oosterend B1 Texel'94 MB2-Limmen MB2 Egmondia MB1 -Texel'94 MB3 afgelast Texel'94 C1-LSWC2 3-2 Texel'94 C2-JVC C3 Wiron C2-ZDH C1 WGW C2-Oosterend C1 JVC D2-Texel'94 D2 Texel'94 D3-HCSC D3 Den Helder D2-Oosterend D1 Oosterend D2-Succes D2 Oosterend MD1-KFC MD1 Texel'94 G1- Argon G1 Texelse pupillencompetitie: De Koog F1-Heerenveen Roda-Oosterend F1 AZ-De Koog F2 SVC F1 -Vitesse Oosterend E1-Blackburn Manchester-SVC E1 ZDH E2-Chelsea Arsenal-De Koog E1 Fulham-Liverpool Zondag 28 januari: Bergen-Texel'94 De Koog-Nieuwe Niedorp Callantsoog-ZDH KSV-Oosterend Texel'94 2-Meervogels'31 Texel'94 4-JVC 3 Texel'94 5-Wiron 3 De Koog 2-Con Zelo 3 Sint Boys 3-Oosterend 2 Texel'94 DA1 -Apollo'68 DA1 Oosterend DA1-N. Niedorp DA1 1-2 0-9 2-2 0-6 2-6 2-6 0-6 0-1 0-2 3-7 afgelast 3-3 1-5 2-0 afgelast 6-0 10-2

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 7