Predikant steelt show in amusant blijspel Marleen Schellinger over stages, voetbal en donor zijn Aangepast sporten met aandoeningen TEXELSE 2 COURANT oPIENie Lit kens E Agenda teso L DINSDAG 6 FEBRUARI 2007 Het leukst aan amateurtoneel zijn vaak de prestaties van spelers van wie je die het minst verwacht. Dat bleek zaterdagavond ook bij de jaarlijkse uitvoering van de Vereniging van Oud-leerlingen van de Landbouwschool, waar Fred van Helden, vooral bekend als predikant van de protestantse Waddengemeente, de show stal. Van Helden stond als debutant voor een zware opgave. Hij speelde twee personages wier karakters mijlen ver uit elkaar liepen. Als mede werker van de buitendienst van de gemeente moest hij traagheid uit stralen, als commissaris van politie was hij doortastend, autoritair en vastbesloten de lastige zaak waar voor hij was gesteld tot een goed einde te brengen. Van Helden deed het uitstekend en bewees een groot komisch talent te zijn, Vooral als de aartsluie man van de plantsoe nendienst had hij de lachers op zijn hand. Hij bewoog langzaam, stond voortdurend te gapen en praatte zo sloom dat je als toeschouwer elk moment verwachtte dat hij in slaap zou vallen. Het knappe was dat hij steeds als een ander personage zijn opwachting maakte en dus voordu rend moest omschakelen. Met zijn inbeeldingsvermogen en concentra tie was echter niets mis. Baby Van Helden maakte zijn opwach ting in Een baby om te stelen, een blijspel met een merkwaardig gege ven. De echtgenote van de burge meester van een kleine gemeente komt na een verblijf in een kuuroord terug naar huis. In de overvolle trein neemt ze de verkeerde bagage mee, waarna ze thuis ontdekt dat ze met een draagtas met baby zit opge scheept. Nauwelijks is haar man op de hoogte gebracht of de commis saris van politie verschijnt ter plekke om de burgemeester te vertellen dat hij een grootscheeps onderzoek naar een babyroof is gestart. Het echtpaar wil eerst nog vertellen dat er sprake is van een misverstand, maar wanneer de commissaris ver telt dat hij niet in een vergissing gelooft en ervan overtuigd is dat de georganiseerde misdaad erach ter zit, durven ze niets meer te zeggen. Extra vervelend is dat de baby moet worden verzorgd en op de meest onwelkome momenten van zijn aanwezigheid blijk geeft, zodat de kinderloze burgemeester en zijn vrouw alle moeite moeten doen om hun geheim te bewaren. Ze worden daarbij gedwarsboomd door een vervelende buurvrouw en de bemoeizuchtige moeder van de burgemeester, maar geholpen door de trouwe secretaresse Aggie en de sjofele maar slimme landloper Koert. Lachen De Vereniging van Oud-leerlingen zorgde voor een vlotte opvoering, waarbij veel te lachen viel. Een paar keer raakte de vaart er wat uit, maar dat lag in de meeste gevallen aan het niet al te sterke script. Eén keer dreigde het echt mis te lopen, toen Nellie van der Wilde struikelde over de lange en ingewikkelde zinnen die ze als burgemeestersmoeder moest uitspreken en daarna even behoorlijk van slag was. Met hulp van soufleusse Nel Witte herstelde ze zich echter knap. Aanvankelijk verwarrend was dat ze in werkelijk heid ongeveer even oud is als Kees Zijm en Jannie van der Zee, maar wél hun moeder en schoonmoeder speelde. Daardoor kwam het in de siotscène ook wat vreemd over dat de burgemeestersvrouw zwanger bleek. Dat is echter het lot van klei ne verenigingen. Bovendien is het met behulp van schmink gemak- Terwijl de burgemeester (Kees Zijm) de mantel wordt uitgeveegd door zijn moeder (Nellie van der Wilde), doen de secretaresse (Kim Kooistra-Appelman) en de man van de plantsoenendienst (Fred van Helden) of ze niets horen. (Foto joop Rommois) keiijker iemand een paar jaar ouder dan een stuk jonger te maken. Verwarring Niettemin leverden de spelers knap werk af. Zijm was ondanks zijn forse rol een geloofwaardige burgemees ter, die ook op de momenten van verwarring overtuigend overkwam. Hetzelfde gold voor Van der Zee en Van der Wilde, al hadden zij iets meer overdrijving in hun spel mogen leggen, zodat ze nog wat meer had den geleken op de standsbewuste vrouwen die ze waren. Van der Zee klonk af en toe ook net te veel 'Texels' voor een burgemeesters vrouw. Kim Kooistra-Appelman maakte indruk als de punctuele en betrouw bare secretaresse Aggie, bovendien met te verlegen om haar werkgever terecht te wijzen wanneer dat nodig is. Een mooi tegenwicht vormde routinier Teun Huisman als de zwer ver Koert, die zichzelf aanprees als 'de koning der landlopers' en .wel wat aan Swiebertje deed den ken. Erg vermakelijk ten slotte was Dianne Witvliet-Snippe, de twee de debutant van de avond, die in eindeloze woordenstromen steeds haar beklag kwam doen over wat er volgens haar allemaal mis was in de gemeente waar ze leefde. Aardig was dat iedereen steeds probeerde weg te lopen wanneer zij aan het woord kwam en dat ze dan rondjes om de persoon in kwestie liep om deze niet de kans te geven te ont snappen. Achter de schermen leverde een flink gezelschap z'n bijdrage aan het welslagen van de voorstel ling, die plaatsvond in een bom vol dorpshuis De Wielewaal. Judith Vlaming voerde de regie, Nel Witte was soufleusse, Juul Swarthoff en Marion Barhorst hielden zich bezig met make-up en kapwerk en licht en geluid waren in handen van Ste fan Maas en Marco Witte. Joop Rommets Marleen Schellinger, die deze weken het weblog www.texelse- scholieren.web-log.nl bijhoudt, is vanaf maandag te vinden in dierenasiel Het Schuthok in Den Helder. Daar loopt ze vijf maan den stage voor haar opleiding diermanagement. 'M'n opleiding bestaat uit vrij veel stages, één maand in het eerste jaar, vijf maanden in het tweede en het vierde jaar bestaat geheel uit stages en afstuderen. Natuurlijk kan ik er voor kiezen om naar het buitenland te gaan maar dat komt in het vierde jaar wel', schrijft Schel linger. 'De clichés zijn natuurlijk dat de die ren afgemaakt worden als het asiel overbevolkt is, maar dat is echt niet zo. Als ik het over de realiteit heb, dan heb ik het over de manier waarop dieren in een asiel terecht komen en hoe krom de wetgeving soms kan zijn. Waar ik echt niet bij kon, was bijvoorbeeld dat er op een dag een oud grijs poedeltje werd binnengebracht. Er zat nog een hoop leven in, maar het was duidelijk dat hij erg ziek was en niet lang meer zou hebben (tumoren, hartkwaal, blind, doof). Het was duidelijk dat het beestje een baasje had, want hij was pas nog gescho ren, maar nu was hij achtergelaten op een camping. Het laat zich raden dat niemand zich ooit nog voor hem heeft gemeld en na een aantal weken hebben ze hem moe ten laten inslapen omdat hij té ziek jsjcholieren web-log texelsescholieren.web-log.nl werd. Je weet natuurlijk nooit wat er aan zoiets vooraf is gegaan, maar het is toch niet normaal om zo'n ziek hondje aan z'n lot over te laten in de laatste weken van z'n leven? Als je de financiële middelen niet hebt om zo'n beest te laten inslapen of te behandelen dan kun je evengoed naar de dierenarts of iets dergelijks gaan, want dan is er altijd wel iets te regelen, lijkt mij. Een ander verhaal is het hangbuikzwijntje Drommeltje. Hij was afgestaan door een hobby boer, omdat die er geen plek meer voor had. Maar door de strenge varkenswet mag het zwijntje niet herplaatst worden en moet het dus de rest van z'n leven op het asiel blijven. Het enige waar hij eventu eel heen zou mogen, is de slager.' Maar werk en studie is niet het enige waar Marleen mee bezig is. Ook voetballen, met het dames team W Texel'94 DA1is belangrijk. Na iedere wedstrijd schrijft ze een verslag voor de Texelse Courant en voor de eigen site van het team en ook daar wordt druk op gere ageerd. 'Bijvoorbeeld die keer dat onze keepster Marit Tuitman bij een uitwedstrijd de bal wilde uitschieten maar dat ze deze per ongeluk in de kantine belandde, waar ze alle gla zen van de bar schoot. Ja, dat zet ten we er dan ook gewoon in hoor, want het is altijd al zo moeilijk om variatie in die stukjes te houden. Sinds de oprichting van ons team is het aantal meiden en dames teams over het hele eiland explosief gestegen! Zo heeft Texel '94 er al heel wat, maar ook in De Koog en Oosterend zijn enkele elftallen. Ik denk en hoop dat we nog heel lang blijven bestaan. Net als ik zijn er nog een hoop meiden die studeren en speciaal voor het voetbal nog op zondag op Texel zijn. Of ik dit vol gend seizoen ook nog doe, weet ik niet, ik wil heel graag. Maar ik weet niet of ik het dan allemaal nog wel kan combineren. Maar ja, zover is het allemaal nog niet.'En alsof het bijhouden van het weblog voor de Texelse Courant niet genoeg is, is Marleen ook aangemeld bij Hyves. 'Nou lijk ik de enige, maar ik zie echt het nut er nog niet van in. Ik heb inmiddels al heel wat vrienden verzameld, maar daar heb ik zelf niet actief aan mee gedaan. Het is dus gewoon een beetje vrienden sparen of zo. Je kunt ook dingen tegen elkaar zeggen, maar dan heb ik liever de telefoon of als het dan toch op de computer moet, MSN. Dan heb je tenminste gelijk ant woord. En je kunt foto's plaatsen, maar daar heb ik met vriendinnen al een eigen plekje voor gevonden op het internet. Dus als je het me weet uit te leggen, vertel het maar.' Op dit blog wordt gereageerd door Linda Wiersma, die opmerkt zelf ook ai 'heel wat vriendjes te heb ben gespaard, die niet eigenlijk niet eens mijn vriendjes zijn. Het nut? Geen. Het leuke? Andere mensen bespioneren. Wie is wie zijn vriend? Maar ja... wat voor waarde kan daaraan worden gehecht?'De reac ties op het weblog zijn toch al niet van de lucht sinds Marleen aan het woord is. Haar stukjes worden goed gelezen en uitgebreid becom mentarieerd, niet alleen door haar teamgenoten van Texel DA1. Mar leen schroomt dan ook niet meer serieuze onderwerpen aan te snij den, zoals het feit dat ze al enige tijd bloeddonor is. 'Ik ken eigenlijk maar weinig mensen in mijn omgeving die ook bloed geven en al helemaal niet van mijn leeftijd. Mijn vader doet het al jaren, mijn moeder niet omdat dat er gewoon nooit van is gekomen. Verder heeft een goede vriendin van mij ook inmiddels al een keer bloed gegeven (dankzij mij) De meeste mensen vragen gelijk: waarom doe je dat? Ben je met bang voor die naald? Ik denk eigenlijk dat je je niet moet afvragen waarom je het wél- zou doen, maar eerder: waar om niet? Het kost je hooguit drie kwartier en je kunt met je bloed een hoop mensen blij maken, toch? Natuurlijk moet je het niet doen als je al kotsmisselijk wordt bij het zien van een naald, maar tegen al die andere mensen die eigenlijk Opwarming Ik wil nog even doorzagen over het milieu en de opwarming van de aarde. Het moet met, het mag niet en ons einde is in zicht wan neer wij niet ogenblikkelijk onze leefgewoonten veranderen. Ons consumptiepatroon aanpassen. Niet eenvoudig, want alles hangt aan elkaar. Om maar eens iets simpels te noemen: minder onzin nige dingen aanschaffen brengt Blokker ten val, meer fietsen is slecht voor de garagebedrijven, minder vliegen betekent brood roof voor mensen in Verweggi stan, vegetarisch worden met zijn allen geeft onze juist op de kaart gezette lamsvleesbedrijven de doodssteek en ga zo maar door. Opwarming van de aarde alleen maar kommer en kwel? Ik moet stiekem bekennen dat ik best wel geniet van al die mooie, zachte dagen van de laatste tijd. Zo even in je truitje Den Burg in voor een vergeten boodschapje. Zaterdagavond de lucht gezien? Uitzonderlijk mooi was het en ik heb lopen genieten. Ben pas naar binnen gegaan toen de maan ach ter de nevels verdween. Zondag weer lekker het eiland in de rondte gefietst. Ik ben geen winterbeest. Zou bij ijzige koude het liefst een winterslaap houden. Kom bij mij met aan met verlangende verha len over een Elfstedentocht. Ook het ijspaleis in het hoge noorden van Zweden hoeft niet op mijn klandizie te rekenen; ik zeg het maar vast. Al fietsend zag ik zondag de eerste akker al weer geploegd. Klaar om bezaaid te worden. Het ruikt bui ten nog niet naar voorjaar, maar het is er bij af. Overal krokus sen in de bermen, sneeuwklokjes, madeliefjes bij de vleet en zelfs al een uitgebloeide paardebloem. Dit gaat niet goed, schreeuwen de krantenkoppen. Terwijl ik dit tik, kruipt er een vlieg over mijn werk tafel. Eentje, die aangelokt door de aangename temperatuur, veel te vroeg uit het ei is gekomen. Agrariërs verzekerden mij dat een klein wintertje noodzakelijk is om korte metten te maken met dit soort vroegkomerij. Schadelijke insecten houden met van vries kou. Help, denk ik meteen. Nog even en ik val met mijn stiekem genieten van het opwarmende klimaat ook onder het hoofdstuk schadelijke insecten. Misschien moet ik een tijdje met mijn kop in de vriezer. Pien Verberg Discussie over duurzame energie In de openbare bibliotheek aan de Drijverstraat in Den Burg wordt woensdag 14 februari een discus sieavond gehouden over duur zame energie. De avond wordt ingeleid door Petra Schut van Duurzaam Texel. Aanslui tend volgt een forumdiscussie over stellingen als 'Texel in 2030 zelfvoor zienend in energiegebruik', 'Hoe verdeel je de lusten en lasten van duurzame energie?' en 'Voelt de indi viduele burger zich persoonlijk verant woordelijk?' Het panel bestaat uit Han Lindeboom van Imares. Roel Struick van de gemeente Texel en wethouder Peter Bakker. Discussieleider is Goos Westerlaken. De bijeenkomst begint om 20.00 uur en is gratis toegankelijk. Theater Zonnebloem In de Burgemeester De Koninghal vindt zaterdag 10 maart de jaarlijkse theatervoorstelling voor De Zonne bloem plaats Aan het programma. Je loog tegen mij, wordt medewer king verleend door Danny de Munk, Antje Monteiro, Pamela Teves en Harry Slinger. De toegang bedraagt €10,-. Opgeven kan bij Thea Witte (tel. 314305) en Gonda Buijsman (tel. 313472). Belastingservice Op vertoon van hun lidmaatschaps- bewijs kunnen leden van vakbond FNV hulp krijgen bij het invullen van hun belastingaangifte. Daarvoor kun nen wij een afspraak maken met Ria Witte, tel. 312217 (tussen 19.00 en 21.00 uur). Het invullen gebeurt door een team van geschoolde en gemo tiveerde vakbondsleden, in schiet sportcentrum Odysseus, op een nader te bepalen datum in maart. Dinsdag 6 februari: In Cinema Texel draaien Perfume (aan vang 20.15 uur) en An Inconvenient Truth (20.30 uur). Woensdag 7 februari: In Cinema Texel draaien Arthur en de Minimoys (aanvang 13.45 uur), Hap py Feet (14.00 uur), Charlotte's Web (15.00 uur), Arthur en de Minimoys (16.00 uur), Happy Feet (16 15 uur), Casino Royale (20.00 uur), Perfume (20.15 uur) en Déja Vu (20.30 uur). Donderdag 8 februari: Bij volkssterrenwacht De Jager bij Ecomare kan vanaf 18.00 uur met een telescoop naar sterren en planeten worden gekeken. Deelname kost €2,- Het sterrenkijken gaat alleen door bij helder weer. Bij twijfel kan (kort tevoren) gebeld worden naar tel. 06- 45552708. Cinema Texel vertoont Perfume (aan vang 18.45 uur), Déja Vu (19.00 uur), Apocalypto (21.30 uur) en SAW III (21.45 uur). Vrijdag 9 februari: In zwemparadijs Calluna in Den Koog beginnen om 19.00 uur de Texelse kampioenschappen zwemmen. In strandpaviljoen Paal 28 wordt tot en met zondag een tangoweekend gehouden. Meer informatie op www. texeltango.nl. oud Papier Donderdagavond haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 19.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamelplaat sen voor vuilcontainers, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedurende lange tijd in de regen staat. De papier wagen komt in de volgende straten: 2. Kogerstraat, Boogerd, Willem van Beierenstraat, Jonkerstraat, De Zes, Schoonoordsingel, Wagenma kerstraat, Witte Kruislaan. Hoogwater te Oudeschild Di. 06 10.40 en 23.16 u. Wo. 07 10.50 en 23.30 u. Do. 08 11.00 en 23.44 u. Vr. 09 11.00 en Za. 10 00.10 en 11.30 u. Zo. 11 00.40 en 12.30 u. Ma. 12 01.30 en 13.44 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 11 februari op om 08.10 en gaat onder om 17.40 Zaterdag 10 februari laatste kwartier. In theater Klif 12 in Den Hoom brengt cabaretier Leon van der Zanden hel programma 'Léon'. Aanvang 20.30 uur, toegang €14,-. Diner vooraf mogelijk, reserveren via tel. 319633. Cinema Texel vertoont Arthur en de Minimoys (aanvang 16.00 uur), Happy Feet (16.15 uur), Perfume (18.45 uur), Déja Vu (19.00 uur), Apocalypto (21.30 uur) en SAW III (21.45 uur). In bioscoop De Kiekendief op vakan tiecentrum De Krim draait Casino Royale (aanvang 20.00 uur). Mits de reparatiewerkzaamheden {zie' elders in deze krant) dat mogelijk maken zet TESO vrijdag twee boten in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Toch moeten automo bilisten in Den Helder tussen 12.00. en 16.00 uur rekening houden met wachttijden van een half uur Vaart er maar één boot, dan kunnen de wacht tijden flink oplopen. De afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30; uur vanaf Texel zijn die dag uitslui tend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Meer informatie over de veerdienst is te verknjgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. TEXELS COURANT Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoes-straat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mall info@lenr.nl Dor hot Advertentiewe. kosteloos toegeionden Abonnementsprijzen 2006: Per half jaar 36.45 34,85 i^tanaiadt Per jaar 71,10 68,95 (automatisch Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Hel hee nip teg spe boe Tex len Weekend vol violen in Bos en Duir Blogger Marleen Schellinger tijdens een praktijkdag m Bameveld, 'de enige dag dat je mij nog iets met paarden ziet doen, denk ik... Nee, ik ben dus geen paardenmeisje. niet weten waarom ze nog nooit in het donorcentrum geweest zijn, zou ik toch willen zeggen: waarom eigenlijk niet?' Reageren kan op www.texelsescholieren.web-log.nl. Anderen die ook gedurende een periode van veertien dagen willen bloggen, kunnen zich aanmelden via redactie@texelsecourant.nl of via een reactie op het weblog. Als je reuma of COPD (long aandoening) hebt, sport je niet. Dan doe je rustig aan en kun je beter niet teveel bewegen. Het is één van de misverstanden waar medewerkers van Sportservice Texel geregeld tegenaan lopen. Deorgamsatie start binnenkort onder naam MOVE met een nieuwe serie aangepaste sporten die speciaal voor Texelaars met reuma, COPD, astma, diabetes of andere chroni sche aandoeningen zijn bestemd. MOVE staat voor Meer Oefenen voor Elk. De eerste serie, die in oktober begon, is volgens Connie Joling van Sportservice Texel met succes afgesloten. Van de bijna 40 Texelaars die zich aanmeldden, zijn er 32 blijven sporten 'Dat is of bij een vereniging of met kleine club jes, maar ze doen iets.' Volgens Betsie Verhoeven, die samen met Jeroen Plag en Hetty van Dijk de deelnemers van de nieu we serie begeleidt, is het belangrijk dat mensen met chronische aan doeningen in beweging blijven. 'Ik heb een paar cursisten in Oude schild die zeggen dat de dag waar op ze hebben gesport voor hen de lekkerste dag in de week is, omdat ze dan de minste pijn hebben. Het probleem alleen is dat er eerst een knop moet worden omgezet. En de eerste paar keer heb je misschien last van spierpijn, maar we bouwen de belasting langzaam op zodat je er niet of nauwelijks last van hebt.' Sportservice Texel biedt van eind februari tot half mei vijf verschil lende activiteiten aan. Deelnemers kunnen in zes lessen met maximaal drie sporten kennismaken. Eind februari starten lessen cardio/fitness bij FITT in Den Burg, gevolgd door een cursus nordic walking, indoor cycling bij FITT en vanaf begin april easy tennis op de tennisbanen in Oosterend. Bij dat laatste laat Plag de deelnemers met zachte ballen en aangepaste rackets tennissen. Deelnemers kunnen via MOVE ook instromen bij het sporten voor 55- plussers dat al sinds enkele jaren in Nordic walken is één van de vijf sporten die via het project MOVE van Sportservice worden aangeboden (Foto Jemen wan In hotel Bos en Duin aan de Bak- kenweg wordt dit weekend de eerste Nederlandse Fiddle Hell gehouden, een internationaal treffen van fiddlers en violisten. Het is de negende keer dat dit evenement wordt gehouden, eer dere edities waren te bezoeken in de Verenigde Staten, Engeland en Duitsland. Het bijzondere van het evenement is dat er geen kosten aan zijn ver bonden, anders dan de eigen reis- en verblijfkosten. Er zijn inmiddels inschrijvingen binnen van fiddlers en violisten uit Engeland, Duitsland, Frankrijk en Nederland. De inschrijving staat overigens niet alleen open voor violisten, alle strijkinstrumenten zijn welkom. Er worden workshops Ierse en Nederlandse muziek, samenspel en bijzondere technieken gegeven en er is een vioolbouwer uit Frankrijk die instrumenten met een bijzonder uiter lijk (en een bijzondere klank) maakt. Het weekend heeft een ontspannen karakter en bezoekers zijn welkom. De eerste strijkers komen vrijdagmid dag aan, de laatste blijven tot zondag tegen de avond. Er is ook plaats voor mensen die zelf altijd al viool hebbe willen spelen en jeugdige violiste die kennis willen maken met ande muziek. Deelname is mogelijk vo het hele weekend, maar ook va een gedeelte. Zaterdagavond wor vanaf 20.00 uur een open podiu gehouden in het restaurant van B< en Duin, ook hiervoor is de gang gratis. Wie dat wil (en daarvoor van tevoren opgeeft), ki voorafgaand aan het open podiu deelnemen aan de fiddlers-barbeci* Aanmelden kan via e-mailadres ft dlehell-nl-texel@hotmail.com en tel 06-41275430. Wie aan de b? becue wil deelnemen, moet er srf bij zijn. Aanmelden hiervoor kan t woensdag. Rommelmarkt bij Kotex In het gebouw van Kotex aan Abbewaal wordt zondag van 10.0 tot 15.00 uur rommelmarkt geho: den. Een kraam kost 7.-. inliC tingen zijn te verkrijgen bij Mare Jansen, tel. 316577. de dorpshuizen wordt gegeven. Volgens Verhoeven wordt iedereen deskundig begeleid. 'We kunnen eventueel ook doorverwijzen naar de praktijk voor fysiotherapie en bewegen waar mensen onder lei ding van een fysiotherapeut aan een persoonlijk sportprogramma kunne deelnemen.' Geïnteresseerden ku' nen zich aanmelden bij Sportservc Texel, tel. 322815. Deelname €30,-. De precieze data van de ve schillende sporten zijn te vinden www.sportservicetexel.nl.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 2