1 Texel even in de ban van de tango Hakonit helpt boot in fuik Cjrocn ^warL- Jexels in het hartL Rechter veroordeelt man wegens ontucht Dronken schipper bood verzet bij aanhouding texel 'Uit de hand gelopen gekkigheidje' Hogere boete door 'vuige' taal texelse^courant OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12150 DINSDAG 13 FEBRUARI 2007 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg M'jN KorrwBiLEfC\ llOET WiETS H#>K L nv fvou hj iflH &jr mr pcokz rarNUTK mr althans. Een 61-jarige inwoner van Oude- schild is maandag door de Hel- derse politierechter tot honderd uur werkstraf veroordeeld. De man is schuldig bevonden aan ontucht met een 11 -jarige jongen. 'Het is te ver gegaan, dat begrijp ik heel goed', zei de veroordeel de. Volgens hem was sprake van 'een uit de hand gelopen gekkig heidje'. Het slachtoffer liep vrijwel dagelijks op weg van huis naar school even bij de man langs voor wat snoep goed. Zijn ouders wisten daarvan en zagen er geen kwaad in. Lange tijd waren er ook geen problemen, tot de man op 16 mei vorig jaar opeens vroeg of het jochie zijn tatoeages wilde tellen. Het kind zei ja. De man liep daarop naar de keuken, trok zijn ochtendjas uit en bleek verder vol ledig naakt te zijn. Na het tellen trok de man zijn jas weer aan. Terwijl de jongen het huis verliet, raakte de man hem op onzedelijke wijze aan en vroeg' 'Het blijft toch wel tussen ons hè?' Dat bleef het niet, want het kind zat er dood mee aan en vertelde I het zijn ouders. Die waren des dui vels, maar wisten toch de rust op te brengen een dagje te wachten alvorens de man op zijn daad aan te spreken. Na contact met een poli tieman te hebben gehad, besloten ze alsnog aangifte te doen, waar door het voorval gisteren voor de rechter kwam. 'Hoe haalt u het nou n uw hoofd om u helemaal naakt te laten zien aan een jongen van elf?', vroeg rechter R. van Zutphen. Een echt antwoord had de man niet. 'Het gebeurde in een impuls en ik heb er enorm veel spijt van. Ik weet dat het niet deugt, want hij is min derjarig.' Volgens de man was het nooit eerder voorgekomen, maar tijdens de zitting werd duidelijk dat het al de derde keer was, zij het dat het niet eerder ongekleed gebeurde. 'Het was de kick om in mijn blootje tegenover die jongen te staan en hem mijn tatoeages te laten tellen.' Tijdens de zitting was ook de moe der van het slachtoffer aanwezig. 'Deze man weet niet wat hij mijn zoon en onze familie heeft aange daan', vertelde ze. Volgens haar vindt het jonge slachtoffer zelf dat de man naar de gevangenis moet. De moeder zei verder nog zich zelf verwijten te maken, omdat het gevoel overheerst dat zij is tekort geschoten bij de beveiliging van haar kind. Officier van Justitie L. van Zwieten nam deze verklaringen mee bij de totstandkoming van zijn strafeis. 'Dit is een ernstig feit en daar hoort wat mij betreft een .serieuze straf bij.' De officier eiste een werkstraf van honderd uur en een schadevergoe ding van €300,- voor het slachtof fertje. De rechter ging akkoord met de geëiste werkstraf, maar vond de schadevergoeding te laag. 'De ouders hebben €500,- gevraagd en ik vind dat ze dat ook moeten krij gen.' Lees verder op pagina 3 Docente Karin Venverloo kijkt in strandpaviljoen Paal 28 toe hoe deelnemers aan Texeltango de' Argentijnse dans uitvoeren. (Foto Jemen van Hattum) In een café ih Den Oever hadden ze nog wat gedronken, volgens een bemanningslid een pilsje of 35. Daarna vertrok de bemanning, inclusief de 30-jarige schipper uit Oudeschild, naar Texel. Het vaar tuig trok al snel de aandacht van de politie te water, maar van een rustige en eenvoudige aanhou ding was geen sprake. De schipper negeerde meermalen bet stopteken. Toen de waterpolitie aan boord wilde gaan. veranderde hij plotseling van koers, waardoor de agent met een smak op het dek terechtkwam. De stuurhut werd niet geopend en aan meerdere bevelen testoppen werd geen gehoor gege ven. Uiteindelijk liet de politie de trossen te water, waardoor deze in de schroef kwamen, om zo alsnog het schip tot stoppen te dwingen 'Een ongekende situatie, waarvoor een flinke boete op zijn plaats is', vond politierechter R. van Zutphen. Hoewel de schipper gisteren zelf niet was komen opdagen, besloot de rechter de zaak toch door te zet ten. In een eerdere verklaring had de verdachte gezegd: 'Ik wist niet dat je met drank op niet mag varen, ik vind het eigenlijk allemaal gelul.' Officier van Justitie L. van Zwie ten vond een geldboete van €900,- genoeg, maar daar was de rechter het niet mee eens. 'Mede ook gelet op de vuige taal die de schipper heeft geuit richting de agenten acht ik een hogere boete terecht.' Hij besloot dat de man €1500,- moet betalen. 'Ik ben blij dat dit hier op Texel wordt gehouden', zegt Trudy Hal- sema als ze even zit. 'Je gaat niet zomaar even naar Alkmaar voor een tangoweekend, maar nu is het mooi in de buurt.' Samen met haar man Hans en negentien andere dansparen deed Halsema afgelopen weekend in strandpa viljoen Paal 28 mee aan het Texel- tango-weekend. De deelnemers hadden een vol pro gramma. Voor de beginners stond tien uur dansles op het rooster en voor de gevorderden zes uur. Orga nisatoren Mimi Eelman, Vincent Stork en Klaas de Jonge hadden voor het eerste tangoweekend niet de minste docenten gestrikt. Uit Amsterdam hadden ze Mariano en Cosima Diaz Campos naar Texel gehaald en uit Amersfoort Karin Venverloo en Arthur Abels. Dat zijn bekende namen in de tangowe reld. Mariano Diaz Campos gaf in 2002 vlak voor hun huwelijk tango- les aan kroonprins Willem-Alexan- der en prinses Maxima. Dat hij een Argentijnse de tango moest bijbren gen. was volgens Diaz Campos niet vreemd. 'De tango is ontstaan in de lagere klassen van Buenos Airos. Mensen uit de hogere klassen wil den daar eigenlijk liever niets mee te maken hebben.' De twintig dansparen, onder wie veel Texelse, hadden weinig bood schap aan het wat mindere imago dat de tango vroeger had. Zij lieten zich in de achterste zaal van Paal 28 met uitzicht op de duinen de technieken en fijne kneepjes van de Argentijnse dans bijbrengen. Vol gens deelneemster Helen Schepers uit Rotterdam waren de aanwijzin gen van de docenten soms wat moeilijk te verstaan, maar ze vond Texel een bijzondere plek om de tango te leren. Tussen de work shops door maakten de deelnemers excursies door de Slufter onder leiding van Stork en De Jonge. De laatste is coördinator bij het natio naal park. Stork en Eelman, de initiatiefnemers van het weekend, waren met hem in contact gekomen toen ze internet raadpleegden om hun ideeën voor een Texels tango weekend vorm te geven. Eelman: 'Ik had op Goo gle Texel en tango ingetikt en zo kwamen we hem terecht', vertelt Eelman. De Jonge, die sinds maart voor zijn werk op Texel woont, volg de in Amsterdam jarenlang tan- golessen. Eelman en Stork wilden meer doen met de dans, nadat ze er tijdens een vakantie aan verslingerd waren geraakt. Het tangoweekend krijgt in maart een vervolg met wekelijkse tango- lessen in Paal 28. Die worden gege= ven op woensdagavonden vanaf 19.15 uur door De Jonge en zijn danspartner Inge Bomer. De lessen gaan door tot en met mei. Geïnte resseerden kunnen zich aanmelden op info@texeltango.nl. In november willen Stork, Eelman en De Jonge een nieuw tangoweekend houden. Een plaat van hard kunststof (hakonit) zorgt er sinds vrijdag voor dat de Dokter Wagemaker weer in de fuik van de Helderse veerhaven kan afmeren. De kunst stofplaat is in de plaats gekomen van een stalen plaat die aanvan kelijk als noodreparatie voor de stukgevaren buffer hing. Volgens een woordvoerder van Rijkswaterstaat is de kunststofplaat tien centimeter dunner dan de stalen plaat. TESO heeft tegelijkertijd met een strip het autodek van de Wage maker een stukje verlengd, waar door de tenen van de brug weer op het dek kunnen liggen. Volgens een woordvoerder van de veerdienst lukt het nu weer goed om auto's op en af te laten rijden. Doordat de Wagema ker vnjdag toch als extra boot kon worden ingezet, deden zich in Den Helder geen wachttijden voor. Voor komende vrijdag verwacht TESO in Den Helder hooguit een wachttijd van een half uur. Er wordt geen rekening meer gehouden met tijden van zes uur. Die hadden zich wel kunnen voordoen als de Wagemaker ondanks de extra reparaties nog steeds niet had gepast en alleen de kleinere Molengat had kunnen varen. Rijkswaterstaat wil volgende week met de definitieve reparatie van de walinstallatie beginnen. Een woordvoerder kon gisteren nog niet zeggen hoe lang dat gaat duren. Er moet zowel aan de brug, de con structie als het beton schade worden hersteld. Naar verwachting zijn er meerdere aannemers nodig. TESO handhaaft voorlopig de Molengat als eerste boot om de noodreparatie zoveel mogelijk te ontzien. De Wage maker heeft door de schade in totaal dne weken niet kunnen afmeren in Den Helder. Een plaat van hakonit beschermt sinds vrijdag de buffer in de Helderse fuik. Dat it eenzelfde soort kunststof die ook in de dnjvende fuikwanden is verwerkt. Nog geen akkoord zwembad Calluna Er is nog geen akkoord tus sen de gemeente, Hoge Raedt Groep (HGR) en RP Holidays over het gebruik van Calluna als openbaar zwembad. Volgens een woordvoerder van de gemeente zijn de onderhandelingen nog in volle gang. Eerder liet exploitant RP Holidays (Roompot) al weten dat het bad in elk geval tot nader orde op dezelfde voet toeganke lijk blijft voor Texelaars. In december liep het vorige con tract na een periode van tien jaar af. De gemeente liet weten graag een nieuw contract te willen afsluiten voor eenzelfde periode. Belang rijkste insteek is het behoud van de publieke functie. Momenteel is Calluna het enige overdekte bad op Texel dat toegankelijk is voor Texelaars. Per jaar maken zo'n 40.000 tot 50.000 Texelse bezoe kers gebruik van het bad De onderhandelingen spitsen zich toe op de investeringen die HRG moet doen in en rond het zwempa radijs Ook het hotel dat de orga nisatie naast het bad wil realise ren, wordt in de onderhandelingen meegenomen. De gesprekken zijn al geruime tijd aan de gang. Volgens de gemeentelijk woord voerder zit er nog niet veel schot in Dat zou te maken hebben met het feit dat eigenaar en exploitant eerst een aantal interne onderzoe ken willen afronden. 'Ik verwacht wel dat over een week of vier de contouren van een nieuw akkoord bekend kunnen zijn, waarna we ons kunnen richten op de exac te invulling en uitwerking ervan', aldus de woordvoerder. Frontale botsing Bij een frontale botsing op het Landsdiep bij 't Horntje raakten zondagavond twee auto's flink beschadigd. Beide bestuurders bleven ongedeerd. De aanrijding ontstond doordat een 67-jarige man uit De Cocksdorp op de ver keerde weghelft terechtkwam. Mogelijk door slecht zicht in combi natie met harde regenval kwam de Cocksdorper, die vanaf 't Horntje kwam. m de bocht van het Lands diep net na de verkeerslichten op de linker weghelft terecht. Daar botste hij frontaal op de auto van een 45-jarige automobilist uit Den Hoorn. Beide voertuigen liepen flin ke schade op, maar niemand raakte gewond. Sint Donatus De Raphaëlstichting, sinds giste ren (maandag) officieel de nieuwe eigenaar van boerderij Sint Donatus, gaat daar beschermd wonen, leren en werken verzorgen voor achttien licht verstandelijk gehandicapte jon geren die kampen met bijbehorende problematiek. Pagina 5 a Engelse pub Lambrisering aan de wand, onder al even doorleefd Engels behang, gedimd licht met een glas-in-lood decoratie aan het plafond, televisie schermen in elke hoek en Murphy's van 't vat. In Eetcafé De Steenen plaats ademt alles de sfeer van een echte pub. Pagina 5 Lepelaars vroeg terug op Texel De eerste lepelaars zijn gearri veerd op Texel. Majoor Aad van Gils van de Joost Dourteinkazer- ne zag vrijdagochtend vanaf het uitkijkpunt aan de Mokweg twee exemplaren in De Geul. Volgens Staatsbosbeheer zijn ze relatief vroeg teruggekeerd uit hun overwinteringgebied Normaliter arriveren de lepelaars rond eind februari, met als uitersten begin februari en 19 maart. Volgens woordvoerder Erik van der Spek van Staatsbosbeheer doet zich de laatste jaren de trend voor dat lepe laars eerder terugkeren. 'We zien ook de trend dat ze minder ver naar het zuiden trekken. Sommige blijven in Marokko of zelfs Spanje hangen.' Over het algemeen zijn Mauretanië en Senegal de overwinteringgebie- den. Texel telde vorig jaar in totaal 356 broedparen. De meeste (269) vertoefden in De Geul, 37 zaten er in De Muy en 50 op De Schorren. (j'UM ZmrL-Jrxrh ia hd han Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: 1 rfX". -■ruil Super deBoer Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Als inwoner kunt u de komende tijd volop meedenken en -praten over de herinrichting van het "hart" van Den Burg/Texel. We beginnen woensdag 14 februari 2007 met een informatieve en gezellige Met presentaties, cabaret en een overdekt terras in de Bgm. De Koninghal, Emmalaan, De' Burg. Zaal open vanaf 19.00 uur. Vol programma, dus kom op tijd! Iedere belangstellende is van e welkom!

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 1