Dwarsdoorsnede Oosterend avond beregezelligin touw rr V TEXELSE 2 COURANT voor Texelaar en toerist Strenge quizmasters doen punten niet cadeau rVoorjaarJ in Burgwal 37 Dansinstuif Historische Vereniging Jeugddienst Maartenskerk Levenslustige Mylou Frencken Agenda teso Hoogwater te Oudeschild Winkler Garnalenvissen en zeehonden kijken TXIO EMMIE Museumstukken voeren nachtelijke strijd i Film VRIJDAG 16 FEBRUARI 2007 Uit fit Actief Sambeek en Jan Bloem: 'Om alles op tijd af te krijgen, hebben we allebei een vnj genomen. Organisatoren Henk Voorjaar op Texel, is het thema van de tentoonstelling die tot 15 maart te zien is in Burgwal 37 in Den Burg. Tineke Nijman, Gerdy Grabowski, Marja Keyser en Gerda Rijneker heb ben met acryl- en olieverf tulpen, lammetjes en uiteenlopende andere voorjaarsboden geschilderd. Het ontmoetingscentrum is iedere maan dag, woensdag en vrijdag geopend van 10.00 tot 14.00 uur en op zater dag van 11.00 tot 14.00 uur. De groep Interdans houdt woensdag 21 februari een instuif in dorpshuis De Wielewaal in De Waal. Leden, oud-leden en andere belangstel lenden hebben dan de gelegenheid te dansen op 'verzoeknummers'. Er worden geen nieuwe dansen aan geleverd. Ook wie alleen maar wil proeven van de sfeer, is welkom. De instuif begint om 20.00 uur. De jeugdles gaat gewoon door (aan vang 19.15 uur). Meer informatie kan worden ingewonnen bij Corrie Maas, tel. 314583. Het blad heeft al meer dan twin tig jaar dezelfde voorkant en dat begint de Historische Vereniging een beetje teveel van het goe de te worden. De omslag moet anders en de vereniging heeft een prijsvraag uitgeschreven. ledereen die ideeën voor een ander uiterlijk heeft, kan een ontwerp naar de vereniging insturen. Volgens bestuurslid Wilma Eelman wil de vereniging meer de ruimte hebben om bij elke nieuwe uitgave promi nent een illustratie te plaatsen van een onderwerp dat uitgebreid wordt behandeld. 'De huidige nummers onderschei den zich alleen van elkaar door een ander volgnummer en een andere datum.' Inzendingen kunnen vóór 20 maart worden opgestuurd naar de Historische Vereniging aan de Groeneplaats 10 in Den Burg. Voor meer informatie kan contact worden opgenomen met Wilma Eelman, tel. 313842. De Historische Vereniging geeft haar blad uit sinds de oprich ting in 1985. Honderd inwoners van Oosterend, verdeeld over 25 teams, buigen zich morgen in dorpshuis De Bij enkorf over tientallen vragen en opdrachten die Jan Bloem junior en Henk van Sambeek de afgelo pen weken voor het Quiz-spel heb ben bedacht. Wat de deelnemers te wachten staat, blijft tot het laatste moment geheim. 'Maar het wordt zeker niet gemakkelijk. Ze moeten wel puffen', lichten de quizmasters een tipje van de sluier op. Hoe oud het Quiz-spel precies is, weten ze eigenlijk met. Zeker is wel dat het ooit werd bedacht door Rol and Visser, voormalig eigenaar van het Caféetje, die zijn stamgasten op een paar gezellige uurtjes wilde trakteren. Ook zijn opvolger Arjan Trap organiseerde het festijn enkele malen. Zijn toenmalig medewerker Jan Bloem heeft het nu op zich geno men de quiz voor het eerst sinds 2004 weer in ere te herstellen. 'Het is altijd beregezellig. Maar de organi satie kost een hoop tijd. Daarom heb ik Henk gevraagd me te helpen. Om alles op tijd af te krijgen, hebben we allebei een week vrij genomen Dat het Quiz-spel in een behoefte voorziet, bleek op 11 november, toen het inschrijfbureau ten huize van Henk van Sambeek binnen twintig minuten het maximumaantal van vijftien teams registreerde. Bij de vorige afleverin gen bleef de teller meestal op twaalf of dertien steken. Na spoedoverleg met beheerder Willem Witte werd besloten uit te wijken naar het dorps huis, waardoor tien teams meer kon den worden geaccepteerd. Samen Cinema Texel De bioscoop op uw (vakantle)elland Gravenstraat 33 int Cl - Centrum Oen Burg - Texel vormen de deelnemers volgens de organisatoren een 'dwarsdoorsnede van de Oosterender bevolking'. Een dorstige doorsnede, want nadat de rij wachtenden was weggewerkt, was ook de aanvankelijk goed gevulde koelkast van Van Sambeek leeg. 'Gelukkig was Koot nog open', aldus Bloem en Van Sambeek. Het Quiz-spel bestaat uit vier vragen ronden. In voorgaande jaren moesten de deelnemers daarin onder meer gezichten van bekende Nederlan ders benoemen en de betekenis van allerlei moeilijke woorden raden. Voor elke ronde hebben ze een half uur. Als extra moeilijkheid bestookt de organisatie hen tussendoor geregeld met doe-opdrachten. Zo moest in 2002 een bruidsjurk van crèpepa- pier voor Maxima worden geknipt. Daarvan moeten sommige al vrij snel worden ingeleverd, terwijl over ande re opdrachten de hele avond mag worden gedaan. 'Het komt er daarbij dus op aan goed de tijd te verdelen en niet te lang op een vraag te blijven hangen.' De reglementen zijn streng maar rechtvaardig. Alle deelnemers beschikken over dezelfde hulpmid delen, die bij aanvang in een tas worden uitgereikt. Mobiele telefoons en andere moderne communicatie middelen, rekenmachines, oude en nieuwe edities van de Texelse Cou rant en gereedschap om te knutselen zijn verboden. Alleen een pen, pot lood en gum zijn toegestaan, naast het bezit van een euro, die voor een nog onbekend doel moet worden gebruikt. Elk team heeft eenmaal de kans een joker in te zetten, om zodoende dubbele punten te verdie nen. 'Maar die knjg je alleen als je alle vragen in die ronde goed hebt. Heb je dat niet, dan gaan de dubbele punten aan je neus voorbij.' Over de uitslag is geen discussie mogelijk. Om te voorkomen dat toch wordt gereclameerd verdwijnen alle ant woorden - na te zijn nagekeken - in de papierversnipperaar. Toeschouwers zijn welkom tijdens het Quiz-spel, mits ze beloven zich niet met de gang van zaken te bemoeien en niet met de deelnemers te praten. Dat gebod geldt tot 23.45 uur, wan neer de winnaar wordt bekendge maakt. Dat de zitting dan waarschijn lijk nog lang met wordt opgeheven, blijkt wel uit een opvallende regel uit het reglement: 'Er mag gedronken worden tijdens het spel en er moet gedronken worden na het spel...' De Maartenskerk in Qosterend biedt zondag onderdak aan een gevarieerde jeugddienst. Deze wordt geleid door dominee Fred van Helden van de protestantse Waddengemeente, maar heeft een oecumenisch karakter. Elk kind en elke jongere (er zijn geen scherpe leeftijdsgrenzen) is welkom. De dienst, die om 9.30 uur begint met koffie en thee, staat in het teken van de 'dierbare dingendoosjes'. Diverse jongeren hebben een doosje gemaakt met daarin een voorwerp dat voor hen heel bijzonder is. De doosjes worden tijdens de dienst tentoongesteld. Ook anderen wor den uitgenodigd iets dierbaars mee te nemen en het verhaal dat erbij hoort op papier te zetten. Daarnaast is er onder meer een video te zien, hangen er foto's en hebben de leden van de catechesegroep 16+ muziek bij elkaar gezocht waaraan ze speci ale herinneringen hebben. Mylou Frencken. Alles nog prachtig is de titel van het programma waarmee Mylou Frencken vrijdag 23 februari in theater Klif 12 in Den Hoorn optreedt. Hoewel ze er herinne ringen in oproept aan haar vorig jaar overleden partner, de caba retier Bert Klunder, wil Frenc ken niet alleen melancholie maar ook levenslust als 'levensgevoel' doorgeven. Hoewel de meeste mensen haar vooral zullen kennen als de zin gende bardame uit de door Joost Prinsen gepresenteerde televi- siequiz Met het mes op tafel, heeft Mylou Frencken haar sporen op breder terrein verdiend. Ze won al in 1991 de persoonlijkheidsprijs van het Camaretten Festival en wordt in vakkringen beschouwd als één van de betere vrouwelijke singer/song- wnters van het land. Behalve voor zichzelf schrijft Fre ncken voor onder anderen Angela Groothuizen en Brigitte Kaandorp en het televisieprogramma Sesam straat. Ze laat in haar werk een heel eigen geluid horen, met hart verscheurende teksten, een pret tige maar vertwijfelde kijk op de wereld en meeslepende muziek. In Alles nog prachtig schotelt ze haar publiek verrassende cabareteske liederen voor. Voortdurend is ze op zoek naar een onderliggende laag, iets te benoemen zonder het con creet te zeggen. Vrijdag 16 februari: De Daalderschool in Oosterend houdt vanaf 17.30 uur een fancyfair Thema is het wilde westen. In de Burgemeester de Koninghal in Den Burg begint om 20.00 uur een voorstelling van de beroemde 'Driestuiveropera' van Kurt Weill en Berthold Brecht. Toegang is voorbe houden aan de leerlingen uit de hoog ste klassen van OSG De Hogeberg. Tien Texelse bands maken hun opwachting op het muziekfestival WET-Live, dat vandaag en morgen in café De Zwaan in Den Burg wordt gehouden. De organisatie is in handen van de commerciële radio-omroep Wadden Eiland Texel Radio, beter bekend als WET-Radio. Het eerste optreden begint om 21.00 uur. Het programma staat op de www.wetlive. nl. Entree €2,50. In Cinema Texel draaien Night at the Museum (aanvang 16.30, 19.00 en 21.30 uur), Apocalypto (18.45 uur), Déja Vu (20.00 uur) en SAW III (21.45 uur). Zaterdag 17 februari: Bij Bakker Timmer in Oudeschild mogen kinderen de hele dag koekjes bakken. Rond de middag rijdt er door het centrum van Den Burg een oude bakkerswagen, die wordt voortgetrok ken door een paard. In de Texelse bierbrouwerij aan de Schilderweg (tussen Den Burg en Oudeschild) gaan om 14.00, 15.00 en 16.00 uur rondleidingen van start. In sporthal Ons Genoegen begint om 13.30 uur het open Texels kampi oenschap darten voor jeugd(speltype 501). Om 18.30 uur komen de heren in actie, om 19.00 uur de dames. Voor meer informatie: www.texeldarts.nl. Honderd inwoners van Oosterend, verdeeld over 25 teams, buigen zich in dorpshuis De Bijenkorf over tien tallen vragen en opdrachten die Jan Bloem junior en Henk van Sambeek voor het Quiz-spel hebben bedacht. Aanvang 19.30 uur. In de Burgemeester de Koninghal in Den Burg begint om 19.45 uur de Winteruitvoering van de Hoornder muziekvereniging Door Eigen Kracht. Zwemparadijs Calluna houdt vanaf 20 00 uur een zwemspektakel voor kinderen vanaf acht jaar oud. Zij moe ten een diploma hebben. Deelname kost €5,-. Aanmelden: 317888 (voor 16.00 uur) Toneelvereniging De Waddenspeulers uit De Cocksdorp brengt vanaf 20.00 uur in het Eierlandsche Huis in De Cocksdorp de komische thriller 'Gestrand' van Mary Bakker-Schoon. Café De Zwaan in Den Burg beleeft vanaf 21.00 uur de tweede avond van het muziekfestival WET-Live. Het programma staat op de website www. wetlive.nl. Entree €2,50. In Cinema Texel draaien Beestenboel (aanvang 12.45 uur en 16.15 uur), Ernst, Bobbie en de Geslepen Omx (13.00 en 15.00 uur), Arthur en de Minimoys (14.30 uur), Happy Feet (15.00 uur), Night at the Museum (16.30, 19.00 en 21.30 uur), Apoca lypto (18.45 uur), Déja Vu (20.00 uur) en SAW III (21.45 uur). Zondag 18 februari: In de Maartenskerk in Oosterend begint om 9.30 uur een oecumeni- |f sche dienst voor jongeren. i'Anc de I tone 24 fi plan Wali Mar 'kinc gen: tone toph Wikil dat i stukl maa Bove zich nauv weel In Cinema Texel draaien Beestenboel (aanvang 12.45 uur en 16.15 uur), Ernst, Bobbie en de Geslepen Onix (13.00 en 15.00 uur). Arthur en de Minimoys (14.30 uur). Happy Feet (15.00 uur), Night at the Museum (16.30, 19.00 en 21.30 uur), Apoca lypto (18.45 uur), Déja Vu (20.00 uur) en SAW III (21.45 uur). Maandag 19 februari: In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt gehouden. De opbrengst gaat naar het restauratiefonds van het Hoornder kerkje Vonk Preventieservice verzorgt een thema-avond over EHBO bij kinderen. Deze wordt gehouden op het adres Schilderweg 253 in Oudeschild en begint om 19 30 uur. ledereen is wel kom, deelname is gratis, aanmelden met nodig. NIOZ-onderzoeker Gerhard Cadèe geeft in de Slinger (bij Ecomare) een lezing over de popularisering van het onderzoek naar het leven in zee. Aan vang 20.00 uur. Entree €2,50. In het raadhuis aan de Groeneplaats begint om 20.00 uur een vergade ring van de raadscommissie Grond gebied. In Cinema Texel draaien SAW III (aan vang 18.45 uur). Night at the Museum (19.00 en 21.30 uur) en een sneak preview (21.45 uur). Dinsdag 20 februari: Zandbank Sport Adventures ver zorgt een clinic blokarten bij paal 17, Deze duurt van 13.00 tot 15.00 uur. Deelname staat open voor iedere vanaf 12 jaar en kost €35,-. In de Texelse Bierbrouwerij aan de Schilderweg (tussen Den Burg en I Oudeschild) gaan om 15.00 en 16.00 I uur rondleidingen van start. Sporters kunnen hun conditie testen 1 met een coopertest, die wordt gehou- den op de atletiekbaan in Deri Burg. f Deelname is gratis en staat open voor I iedereen. De test gaat om 19.00 uur I van start met een gezamenlijke war- ming-up. Meer informatie bij Sport-1 service Texel (tel. 322815) en Jan Zijm (tel. 314205). De Muziek- en Dansschool in Den w< Burg verzorgt een voorspeelavond. B Leerlingen dwarsfluit, cello en piano laten hun vorderingen horen. Aanvang 19.00 uur. In het raadhuis aan de Groeneplaats Jl in Den Burg begint om 20.00 uur een vergadering van de raadscommissie Werkwijze Raad. In Cinema Texel draaien Night at the Museum (aanvang 19 00 en 21.30 uur), Thank you for smoking (19.30 uur) en Apocalypto (21.45 uur). TESO zet maandag 19 februari van 9.30 tot 16.00 uur twee boten in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Toch moeten automobi listen in Den Helder tussen 11.00 en 15.00 uur en op Texel tussen 9.00 en 14.00 uur rekening houden met een half uur wachttijd. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl Aris is aa Alkm ïtudf ing lisch afstu Vanc 'ng. )e Cl lexeli >i| ht lapie :onta Critici schreven mooie woorden over Frenckens voorstellingen. NRC Handelsblad roemde haar 'expres sieve stem, waarmee ze spanning in de woorden kan leggen'. En de Gooi en Eemlander typeerde haar )en h "in De als 'charmant, brutaal, kwetsbaarPetalf en onnavolgbaar'. Faen De voorstelling in Klif 12 begint omPan^1 20.30 uur. Kaarten kosten €14,-. Eerfc'~~ diner vooraf is mogelijk, reservererl30 b in dat geval gewenst (tel. 319633). fos,e orde Wat ik zeggen wou... Vr. 16 07.20 en 19.35 u. Za. 17 08.30 en 20.40 u. Zo. 18 09.25 en 21.30 u. Ma.19 10.16 en 22.15 u. Di. 20 10.44 en 22.55 u. Wo.21 11.20 en 23.24 u. Do.22 11 10 en 23.55 u. Vr. 23 11.20 en - u. KARTING TEXEL --*1 2 circuits Circuitbaan (vanaf 8 jaar) i (525 meter lang, 7 meter breed) Elektrokartbaan (3 t/m 8 jaar) Kantine terras Midgetgolf speeltuin 1 Akenbuurt 14 Tel. 313921 Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 18 februari op om 07.56 en gaat onder om 17.53 uur Zaterdag 17 februari nieuwe maan. Reactie op het schrijven van de heer Winkler in de krant van vrijdag jongstleden. Wij betreuren de erva ringen van de heer Winkler en kun nen ons zijn bittere kanttekeningen wel voorstellen. Wij bestrijden ech ter dat dit misverstand een normale gang van zaken is. Er zijn op Texel vijf zelfstandige tand artspraktijken die bij toerbeurt de avond- en weekenddienst voor hun rekening nemen. Dat betekent dat er buiten de reguliere praktijktijden altijd een tandarts te bereiken is op een 06-nummer. Dat nummer wordt bekendgemaakt via de nor male praktijknummers. Om misver standen te voorkomen het volgende: De avond- en weekenddienst is uitsluitend bedoeld voor ongevallen of nabloedingen. Alleen in het geval dat ernstige kies pijn niet met pijnstillers te bestrijden is en niet tot de reguliere praktijktij den uitgesteld kan worden, kan een beroep op de dienstdoende arts worden gedaan. Indien dat het geval is, belt u één van de normale praktijknummers waar u via een antwoordapparaat hoort of, waar en wanneer er een spreekuur is en u hoort een 06- nummer waarop de dienstdoende tandarts bereikbaar is. Tandartsen Texel In de voorjaarsvakantie dagelijks (behalve zondag) afvaart vanuit Oudeschild om 13°° uur. 8,-per persoon, kinderen 3 t/m 9 Vraag naar ons Dlncr/BOB ai ranccmcnl jaar €7,- Restaurant Prins Hendrik Reserveren gewenst. Night at the Museum, die dezer dagen in Cinema Texel draait, is een komedie vol actie. Hoofdper soon is Larry Daley (een rol van Ben Stiller), die er ondanks zijn ongelukkige leven in gelooft dat er iets groots staat te gebeuren. Hij krijgt gelijk, want al snel nadat hij wordt aangenomen als nachtwaker van het Museum of Natural History gebeuren er allerlei vreemde dingen. Tijdens Daley's diensten voeren gladiatoren en cowboys een nach telijke strijd, terwijl een Neander thaler zijn eigen display verbrandt en de Tyrannosaurus Rex bewijst dat hij het meest gevreesde roofdier uit de geschiedenis is. In de chaos heeft de nachtwaker van maar één persoon hulp te verwachten: een wassenbeeld van president Teddy Roosevelt Deze week beleeft Cinema Texel de voorpremière van twee kinderfilms. In de komedie Ernst, Bobbie en de Geslepen Onix gaan Ernst en Bobbie de confrontatie aan met de gewiekste industneel Wolter Onix. Die wil een prachtig bos met de grond gelijk maken en het liefst heel Nederland asfalteren. De twee helden zien dat met zitten, maar al snel wordt duidelijk dat ze het niet gemakkelijk zullen krijgen. De Nederlands gesproken animatiefilm Beestenboel (oorspronkelijke titel Bamyard) gaat over de koe Otis en zijn vrienden die veel met elkaar dol len en ook de mensen graag voor de gek houden. Wanneer Otis ech ter plotseling de verantwoordelijk heid over de boerderij krijgt, moet hij zich bewijzen als de leider en zorgen dat de zaken ordelijk verlopen. Enkele andere films zijn geprolon geerd. De ondergang van de Maya beschaving is onderwerp van de actiefilm Apocalypto van regisseur Mel Gibson. Het verhaal speelt in de vijftiende eeuw, in een klein dorp in de Mexicaanse jungle, dat wordt overvallen door een vijandige stam. Vrouwen en kinderen worden ver kracht en vermoord en ook de man nen krijgen een weinig fijnzinnige behandeling. Op het randje van de dood ontsnapt één van hen. Hij vlucht en gaat op zoek naar zijn hoogzwangere vrouw en hun zoon tje. De rest van de film bestaat uit een lange achtervolging door de jungle, met slangen, insecten, een metershoge waterval en gevaarlijk drijfzand, waarbij de achtervolgers één voor één het loodje leggen. Naast lof kreeg de film ook kritiek. 3n of tesch '15,- m p 60 k fgehi fspra mart: 1, D( ipte: vooral over de nogal expliciete wijze waarop alle gewelddaden in beeld zijn gebracht. In de serie De Volkskrant-filmavon den draait dinsdag voor het laatst de komedie Thank you for smoking. Hoofdpersoon is Nick Naylor, die Pe Te als woordvoerder van Big Tobacco n< de taak heeft om de rechten van |par w rokers en sigarettenfabnkanten te verdedigen. Hij verschijnt in talk shows, weet met zijn gladde praat de gevaren van roken van de hand te wijzen en neemt een super-agent uit Hollywood (een rol van Rob Lowe) in de arm om roken in films te promoten. Liefhebbers van lekker griezelen kunnen terecht bij Saw III, een kruising tussen horror en thriller over de gestoorde senemoordenaar Jigsaw, die het moorden maar niet kan laten. Iedere maandag kunnen liefhebbers in Cinema Texel terecht voor een sneak preview, een voor- llerlini proefje van een film die officieel nog feïnte met uit is. pnden Ook bioscoop De Kiekendief op sen kij vakantiepark De Krim vertoont films jan d< Dat gebeurt in deze periode van het Ban y jaar vooral op woensdagmiddag en pjnnei in het weekend. Deze week draaien in wc de thriller Déja Vu en de Nederlands Ifat d( gesproken animatiefilm Happy Feet. ||en. E over de wereld van de keizerpingu- jen 1; ins op Antarctica. jfe.001 I roept rengt

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 2