Uit Actief US P| Hoop op doorbraak in Ultieme Top 10 Drummer maakt furore met Starfish Komediemisdaad en science fiction TEXELSE 2 COURANT Lente bü Baha'is Boeren op visite bij collega's 1 Amateurtje terug in de tijd Natuurkampen voor kinderen Hoogwater te Oudeschild Chinese sieraden Opbrengst Jolein naar War Child Aris Bremer in Alzheimer Café Plattelandsblues in Bruintje Beer Pergamano Sterrenkijkdagen Toneelavond Zuid-Eierland Garnalenvissen en zeehonden kijken Agenda E teso Film VRIJDAG 23 FEBRUARI 2007 voor Texelaar en toerist Biem Vlaming achter zijn drumstel in de als oefen- en lesruimte en studio in gebruik genomen nettenschuur. 'Repeteren, koffie en sigaretten.' Met enige overdrijving het levens ritme van drummer Biem Vlaming (37), die in de tot oefenruimte en studio omgebouwde netten schuur van zijn vader menig uur tje doorbrengt. Veel Texelaars kennen hem als slagwerker van allerlei Texelse bandjes. Maar zijn faam reikt verder dan het eiland, de band Starfish uit Ridderkerk waarmee hij sinds kort samen speelt is bezig aan een opmars in de 3 FM-hitlijst Ultieme Top 40. Stemmen kan via www.onge- kendtalent.nl/. Texelaars konden afgelopen zater dag al kennismaken met Starfish, dat optrad op WET Live. 'De reac ties waren goed', vertelt de stof feerder van beroep, die al vanaf zijn twaalfde drumt en met bandjes als B-man, de Skeuriezers en recent met bluesband Thorsty Work aan de weg timmert. Daarnaast verleen de de drummer aan menig andere Texelse band hand- en spandien sten 'Afgezien van de jeugd denk ik dat ik zo'n beetje met alle Texelse popmuzikanten heb gespeeld. Ik doe mets liever.' Dat is te zien aan de voormalige nettenschuur, waar meerdere drumstellen staan, een mengpaneel, elektrische installaties en andere spullen. 'Hier repeteren we, geef ik les aan andere drum mers en speel ik nummers in. Ik heb wel eens het idee dat ik ook mijn bed er beter kan neerzetten.' De vraag is hoe hij in een band is beland met muzikanten uit Ridder kerk. 'Ze hebben me horen spelen in Hoorn, waar ik wel eens in een muziekzaak optreedt. Marco, de gita rist, maakt een opzetje en stuurt dat naar de andere muzikanten, die dan thuis de eigen partijen erbij beden ken. Afstand is geen probleem. We overleggen veel via internet en sms. De samenwerking is met zonder resultaat gebleven. Starfish heeft meerdere nummers op de plank staan en stuurde onlangs een demo naar talentgoeroe Henk Jan Smits, bekend van onder meer het tv-pro- gramma de X-Factor. 'Hij was er heel enthousiast over.' De nummers blijken ook in de smaak te vallen van het grote publiek. Niet zonder trots geeft de Oosterender de meest actuele noteringen in de Ultieme Top 40 door, te zien op de website Ongekend Talent van 3 FM. A like the sun staat op 12, Move op 21 en You op 29. 'Niet gek als je bedenkt dat we er nog maar anderhalve week in staan en er nog meer dan 900 bandjes meedoen. We hopen dat we alle nummers in de top vijf krijgen, dan verschijnen we direct in het beeldscherm en maken we nóg meer kans. Dus het is van groot belang dat iedereen op ons gaat stemmen.' Wie het nummer aanklikt, krijgt het meteen te horen. A like the sun klinkt melodieus.' Uiteindelijk zal een jury, met onder meer DJ Giel Beelen in de gelederen, zich over de populairste nummers buigen. Wat betreft Vlaming blijft de toekomstige faam met beperkt tot Texel. De band heeft via internet ook contacten in Amerika. De website van de band is te vinden via www.starfishhome.nl. Reiniging van lichaam en geest. Dat is de bedoeling van de vastenperio de voor Baha'is over de hele wereld. De vasten begint 19 dagen voor 21 maart, het begin van de lente en tevens het begin van het nieuwe baha'i-jaar. De geloofsgenoten zeg gen in die periode dagelijks voor zonsopgang en het ontbijt gebeden op. Na zonsondergang wordt de dag afgesloten met een gebed en een gezamenlijke maaltijd. Wie er meer over wil weten, kan donder dag 1 maart tussen 10.30 en 12.00 uur en 19.30 tot 21.30 uur bij de familie Habraken (Plevierstraat 16 in De Koog) terecht. Om eens een indruk te krijgen van de bedrijfsvoering van anderen, gaan Texelse agrariërs woensdag op bezoek bij drie collega's. Ze starten om 10.00 uur, met koffie, bij melkveehouder Dirk en Mien de Graaf aan de Amaliaweg in de Prins Hendrikpolder. Op hun bedrijf is een nieuwe ligboxenstal gebouwd, in een '3-plus-1 -rij uitvoering' met tachtig ligboxen. De stal is geheel onderkel- derd, met een mestopslag van 1250 kubieke meter. Er wordt gemolken in een '2x8 zij-en-zij melkstal'. De koeien worden gevoerd met behulp van twee krachtvoerboxen. Rond 11.00 uur wordt het nieuwe gedeelte van de ligboxenstal van Jan en Tina Smit aan de Middellandse- weg nabij Oudeschild bezocht. Aan de bestaande ligboxenstal is hier een nieuwe ligboxenstal van 25 bij 37 meter gebouwd. Er is een kelder voor 1750 kubieke meter mest en over de roostervloer loopt'een door een robot gestuurde mestschuif die op vastgestelde tijden de mest van de roosters in de kelder schuift. Attentie verdienen ook de nieuwe boxafscheidingen, met boven de boxen een lint dat dienst doet als schoftboom. Tot slot, rond 12.00 uur, neemt het gezelschap een kijkje bij Henk Zoe telief en Daniëlle Kaczor aan de Westerboersweg nabij De Waal. Zij melken er witte en bonte geiten met een gemiddelde jaarproductie van 800 liter melk. Met hun 20- stands melkstal worden tien melk stenen bediend. De melk gaat naar Wezenspyk, waar Anton Witte er kaas van maakt. 't Amateurtje gaat met de opvoe ring van Geef mij uw hand een halve eeuw terug in de tijd. De door Wim Dumont geschreven tragedie was in 1956 het aller eerste toneelstuk dat de toen net opgerichte Waalder toneelvereni ging op de planken bracht. Een tragedie van een verknoeid leven, is de ondertitel van het stuk, dat gaat over een man die van moord op zijn uitgever wordt ver dacht en naar het buitenland vlucht. Na achttien jaar komt de zaak door een merkwaardig toeval weer aan Cuiem Da bioscoop op in GravraanM 33 - m» Cl a Texel h (vakantie)oiland - Ceotrain Oen Berg - Texel het licht. Nadat een politieagent een meisje heeft gered, doet zich een verrassend slot voor. Aan de opvoering wordt meege werkt door Richard Eelman, Janka Daalder, Ben Roest, Edgar Klippel, Esther Duinker, Marleen Kooger, Henk Slikker, Simone Schipper en Gooitzen Kedde. De regie is in han den van Ria Kleinveld. Thea Hin springt de acteurs vanuit het souf fleurshokje bij als ze even hun tekst kwijt zijn. De voorstelling vindt zaterdag 3 maart plaats in dorpshuis De Wiele waal en begint om 20.00 uur. Kaar ten zijn te bestellen bij Ria Kleinveld (tel. 315248) en Petra Brans (tel. 312741). Vr. 23 11.20 en - u. Za 24 00.25 en 11.47 u. Zo. 25 01.10 en 12.50 u. Ma. 26 02.00 en 14.14 u. Di. 27 03.44 en 15.40 u. Wo. 28 05.36 en 17.55 u. Do. 01 06.56 en 19.06 u. Vr. 02 07.55 en 19.55 u. KART1NGTÏXEL Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater De zon komt zondag 25 februan op om 07.41 en gaat onder om 18.07 uur Zaterdag 24 februari eerste kwartier. 'Een gezellige buitenvakantie met leeftijdsgenootjes vol natuur, sport en spel. Actief, interes sant en vooral leuk.' Aldus pro moten Ecomare en de Stichting Veldstudie Hei- en Boeicop de natuurkampen die zij in de mei-, zomer- en herfstvakantie verzor gen. Dat gebeurt op verschillende locaties. Op Texel staan bezoeken aan onder meer strand, duinen, wad en zee honden op het programma. Hei en Boeicop ligt in landelijk gebied in Zuid-Holland, vlakbij de rivier de Lek. De deelnemers gaan hier op ontdekkingstocht door de uiter waarden, moerassen en rietvelden en verkennen de sloten per kano. Bij De Schelphoek in Zeeland ligt een mooie zwemplas en een groot natuurgebied, zijn strand, bos sen en weiland dichtbij en maakt de jeugd met eigen sprokkelhout kampvuren. Er zijn kampen voor kinderen van 8 tot en met 11 jaar en voor jongeren van 12 tot en met 15 jaar. De vijfdaagse zomerkampen worden gehouden tussen 23 juli en 25 augustus. De voor- en najaars kampen duren korter en vinden met op Texel plaats. Meer informatie kan worden inge- In strandpaviljoen Paal 9 wordt zon dag van 10.00 tot 12.00 uur een verkoopexpositie van sieraden uit China en Tibet gehouden. wonnen bij Ecomare, tel. 317741 of www.ecomare.nl. Opgave via Stichting Veldstudie Hei- en Boei cop. tel. 0347-342085, fax 0347- 342279, www.natuurkampen.nl en www.lizard-point.nl. De organisatie is ook nog op zoek naar bege leiders. Belangstellen kunnen con tact opnemen met Pierre Bonnet (pierrebonnet@ecomare.nl) voor de kampen op Texel en Geert van Giethuysen (stveldhb@xs4all.nl) voor de andere kampen. Onder de kop 'Vette cheque voor War Child' benchtte de Telegraaf deze week over het geld dat Jolein Witte uit Oudeschild verdiende voor de organisatie die hulp biedt aan jeugdige slachtoffers van oorlogs geweld. De 11-jarige Texelse maakte het winnende ontwerp voor de verpak kingsdozen van het spel My First Rummikub. Haar tekening werd afgedrukt op 3000 exemplaren (de Telegraaf heeft het ten onrechte over 2000), die samen €5400,- voor het goede doel opbrachten. Zaterdag toog Jolein naar Amster dam om zelf het geld te overhandi gen. Ze werd voor haar inspannin gen beloond met taart, bloemen en vrijkaartjes voor een concert en het wassenbeeldenmuseum Madame Tussaud. Het Alzheimer Café staat dinsdag in het teken van Het Gebroken Licht van Troost, een door Aris Bre mer uit Oosterend geschreven een akter over dementie. Liesbeth Rijk gaat met de schrijver in gesprek, waarbij fragmenten van het stuk op video worden getoond. Bremer schreef het toneelspel in 1995, ter afsluiting van het project Dementie Texel. Inmiddels is het vertaald in het Engels, Duits en Fries en 137 keer opgevoerd. De avond heeft een wat luchtiger karakter dan de eerste bij eenkomst en wordt muzikaal omlijst door Frans en Lies Pieterse. De zaal in De Buureton aan de Beatnxlaan in Den Burg is vanaf 19.00 uur geopend, ledereen is welkom. 'Plattelandsblues uit Amsterdam'. Zo karakteriseert Bas de Haan de muziek die hij zaterdagavond in café Bruintje Beer in Den Burg ten gehore brengt. Hij noemt zijn liefde voor de blues 'onvoorwaardelijk', 'leder lied is besmet met een gezonde klodder blauwe modder uit het Mississippi Delta-gebied van de Verenigde Sta ten.' Naast traditionele bluesnum mers speelt De Haan ook eigen liederen, smartlappen en ballades, al dan niet in het Nederlands. Nadere informatie staat op de web site www.basdehaan.nl. De Stichting Welzijn Ouderen Texel start een cursus Pergamano. Deze creatieve handvaardigheid is afkom stig uit de Spaanse kloosters, waar nonnen en monniken zich ermee bezighielden. Te beginnen op 1 maart maken de deelnemers op zes donderdagavonden vanaf 19.00 uur werkstukken van perkamentpapier. Docente is Astrid Galjaard, plaats van handeling De Buureton aan de Beatnxlaan in Den Burg. Deelname kost €55,-. Opgave is mogelijk via tel. 312696. Met een telescoop naar de sterren en de maan kijken. Dat is vrijdag 2 en zaterdag 3 maart, de landelijke sterrenkijkdagen, mogelijk bij volks sterrenwacht De Jager bij Ecomare. Bij bewolkt weer is er een power- point-presentatie over de ringen en manen van Saturnus. Bezoekers zijn welkom vanaf 20.00 uur. De toegang is gratis. Toneelgroep Zuid-Eierland voert vrijdag 9 en zaterdag 10 maart het blijspel De Vlokkies van schrijver Peter Damen op. Dat gebeurt in buurthuis Bethel. Voor beide avon den zijn nog kaarten verkrijgbaar. Deze kosten €5,- en kunnen worden besteld bij Saskia Slot (tel. 311400) en Lindy Stroo (tel. 311270). U-- 2 circuits l Circuitbaan (vanaf 8 jaar) i 1 (525 meter lang, 7 meter breed) Elekfrokartbaan (3 t/m 8 jaar) I Kantine terras I Midgetgolf speeltuin I I l Alcenbuurt 14 Tel. 313921 I In de voorjaarsvakantii j jjpjBh (behalve zondag) af\ 1 j WÊjfS Oudeschild om 13°° i 8,- per persoon, -Tjv - kinderen 3 t/m 9 riaar 7." EMMIE naar ons I unieke Diner/BOB jtrans,enicnl Sfeervol dineren op een injek stukje Texel! Restaurant Prins Hendrik Reserveren gewenst Sluifwcg 13. Oosterend T 0222 363020 I wwv.prins-hcndrik.nl Vrijdag 23 februari: Jongerencentrum Time Out in Den Burg biedt van 20.00 tot 24.00 uur onderdak aan een karaoke-avond ledereen tussen de 12 en 18 jaar is welkom om mee te zingen met de nieuwste hits en nummers uit de oude doos. De bijbehorende clips zijn te zien op een groot doek. In theater Klif 12 in Den Hoom brengt cabaretier Mylou Frencken het pro gramma 'Alles nog prachtig'. Aanvang 20.30 uur, toegang €14,- Diner vooraf mogelijk, reserveren via tel. 319633. In Cinema Texel draaien Night at the Museum (aanvang 16.15, 19.00 en 21.30 uur), Beestenboel (16.30 uur), Een beetje verliefd (19.15 uur) en Smokin' Aces (21.45 uur). In De Kiekendief op vakantiepark De Krim draait Déjè Vu (20.00 uur) Zaterdag 24 februari: Handboogschutters houden vandaag een zogeheten Animalverschieting in de Dennen. Het terrein wordt begrensd door de Rozendijk, Heidvlakweg, Westerslag en Fazantenlaantje. Bij de familie Buijsman, Schilderweg 180 bij Den Burg, kan vanaf 10.00 uur een nieuwe houtkachel worden bezichtigd waarmee het hele huis wordt warmgestookt. In de Texelse Bierbrouwerij aan de Schilderweg tussen Den Burg en Oudeschild gaan om 14.00. 15.00 en 16.00 uur rondleidingen van start. In de Burgemeester De Koninghal in Den Burg begint om 20.00 uur een competitieavond van Model Racing Texel. De Vriendenkring speelt in dorps huis De Waldhoorn in Den Hoorn het toneelstuk 'Dwazen' van Marvin Neil Simon. Aanvang 20.00 uur. Zwemparadijs Calluna houdt vanaf 20.00 uur een zwemspektakel voor kinderen vanaf acht jaar oud. Zij moe ten een diploma hebben. Deelname kost €5,-. Aanmelden: tel. 317888 (voor 16.00 uur) Bluesmuzikant Bas de Haan treedt vanavond op in café Bruintje Beer in Den Burg. In Cinema Texel draaien Arthui en de Minimoys (aanvang 12.00 uur), Ernst, Bobbie en de Geslepen Onix (12.15 en 14.00 uur), Beestenboel (14.15 en 16.30 uur), Night at the Museum (aan vang 1615, 19.00 en 21 30 uur). Een beetje verliefd (19.15 uur) en Smokin' Aces (21.45 uur). In De Kiekendief op vakantiepark De Krim draaien Happy Feet (aanvang 15.00 uur) en Déja Vu (20.00 uur). Zondag 25 februari: In strandpaviljoen Paal 9 wordt van 10.00 tot 12.00 uur een verkoopexpo sitie van sieraden uit China en Tibet gehouden. In manage Akenburg aan de Aken- buurt wordt vanaf 10.30 een wedstrijd om de Jaap de Graafbokaal gereden. Atleten strijden in de Dennen voor de 23ste keer om de titels in het open Texelse Crosskampioenschap. Met diverse (leeftijds)categorieën en afstanden De start is om 11.00 uur j; voor de jongste jeugd en om 11 20 I; voor de oudere jeugd en senioren. Inschrijven kan vanaf 10 15 uur in Bos i en Duin aan de Bakken weg. Darters doen in de J'elleboog in Den Burg een laatste poging zich te plaat sen voor de Texel Master. Aanvang 13.00 uur. In Cinema Texel draaien Arthur en de I Minimoys (aanvang 12.00 uur). Ernst, Bobbie en de Geslepen Onix (12.15 I en 14.00 uur), Beestenboel (14.15 en 16.30 uur), Night at the Museum (aan vang 16.15, 19.00 en 21.30 uur). Een beetje verliefd (19.15 uur) en Smokin' Aces (21.45 uur). In De Kiekendief op vakantiepark De Krim draaien Happy Feet (aanvang 1 15.00 uur) en Déja Vu (20.00 uur). Maandag 26 februari: In de schuren van Axel Lap aan de Witteweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt j gehouden. De opbrengst gaat naar de restauratie van het Hoornder kerkje. In Cinema Texel draaien Arthur en de Minimoys (aanvang 12.00 uur), Ernst. Bobbie en de Geslepen Onix (12.15 en 14.00 uur), Beestenboel (14.15 en i 16.30 uur), Night at the Museum (aan vang 16.15, 19.00 en 21.30 uur), Een j beetje verliefd (19.15 uur) en Smokin' Aces (21.30 uur). Dinsdag 27 februari: Bij Ecomare begint om 10.00 uur ij het familieprogramma 'Heksenpad', I geschikt voor kinderen vanaf 4 jaar, en om 14.00 uur 'Zeehond', voor kinde- ren vanaf 8 jaar. Deelname kost €5,- Reserveren via tel. 317741 of de Texel Info Punten. In sporthal Ons Genoegen wordt van 13.30 tot 15.30 uur een sportiristuif gehouden voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Voor meer informatie: Sportser vice Texel, tel. 322815. In de Texelse Bierbrouwerij aan de Schilderweg tussen Den Burg en Oudeschild gaan om 15.00 uur en 16.00 uur rondleidingen van start. In het Alzheimercafé spreekt Ans Bre mer over zijn eenakter 'Het Gebroken Licht van Troost'. Fragmenten van hel stuk worden op video vertoond. Het Alzheimercafé is bedoeld voor ieder een die met de ziekte van Alzheimer te maken heeft of erin is geïnteresseerd. Het wordt gehouden in De Buureton aan de Beatnxlaan in Den Burg en begint om 19.00 uur. In Tusse de Banke op de Groeneplaats I in Den Burg komt de dialectgroep van de Historische Vereniging bijeen. In Cinema Texel draaien Arthur en de Minimoys (aanvang 12.00 uur), Ernst, I Bobbie en de Geslepen Onix (12.15 en 14.00 uur), Beestenboel (14.15 en 16.30 uur). Night at the Museum I (aanvang 16.15, 19.00 en 21.30 uur). I Children of Men (19 15 uur) en Smo- I kin' Aces (21.45 uur). I het ITirr TESO verzorgt de komende dagen geen extra afvaarten. Er worden geen I wachttijden verwacht. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. 1 Komedie, misdaad en science fic tion. Cinema Texel presenteert met haar nieuwe aanbod van deze week een grote variatie aan genres. De liefhebbers van actie en misdaad worden bediend met Smokin' Aces, over de verraderlijke Las Vegas- illusionist Buddy Israel, die voor de staat tegen de maffia getuigt en dan het doelwit wordt van talloze criminelen. De FBI probeert hem te beschermen, maar voordat Buddy lang moet verdwijnen, besluit hij nog één keer de bloemetjes buiten te zetten in de plaatselijke casino's. 'n Beetje Verliefd is het vrolijke verhaal over de zestigjarige tuinder en weduwnaar Thijs (een rol van Ad van Kempen), die door zijn klein zoon Omar (Yes-R) wordt gekop peld aan de levenslustige Jacky (Geert de Jong). De komst van deze nieuwe dans- en levenspart ner roept de ergernis op van Thijs' dochters Vonne (Plien van Ben- nekom) en Aafke (Tjitske Reidinga), die beiden nogal gefrustreerd door het leven gaan. Omar op zijn beurt is verliefd op de Turkse Meral, maar haar broer zit het liefdesgeluk van de twee in de weg. Hij geeft pas toestemming als Omar een par tij olieworstelen van hem wint. De cirkel is rond als Thijs, die vroeger worstelkampioen was, zijn klein zoon hiermee kan helpen In de serie De Volkskrant-filmavon den draait dinsdag en woensdag Children of Men. Deze film speelt in 2027, wanneer de hoop op een betere toekomst langzaam weg kwijnt. Het is al jaren geleden dat de laatste baby is geboren en de oorzaken voor deze wereldwijde onvruchtbaarheid zijn onbekend. Daarnaast is de mensheid sterk verdeeld. De idealisten en optimis- ten die voor eenheid en solidari teit vechten, staan tegenover de fatalisten en egoïsten, die vervallen in geweld en wetteloos gedrag. Groot-Brittannië heeft zich met pijn en moeite overeind gehouden in deze veranderende wereld, maar kampt met de gevolgen van een toestroom vluchtelingen uit gebie den waar de samenleving al is inge stort. Voor de hoofdpersoon in de film, Theo, hoeft het niet meer zo. Van een gedreven wereldburger, die met iedereen het beste voor had, is hij verworden tot een cynische bureaucraat, die vooral bezig is met zichzelf. De enige lol in zijn leven vormt een oude kameraad, met wie hij goede gesprekken heeft in diens schilderachtige landhuis. Geprolongeerd' is Night at the Museum, een komedie vol actie over museumstukken die 's nachts tot leven komen en dan een hevige strijd voeren. In de chaos heeft de nachtwaker van maar één persoon hulp te verwachten: een wassen beeld van president Teddy Roose velt. Iedere maandag kunnen lief hebbers in Cinema Texel terecht voor een sneak preview, een voor proefje van een film die officieel nog niet uit is. Voor kinderen draaien drie films. In de komedie Ernst, Bobbie en de Geslepen Onix gaan Ernst en Bobbie de confrontatie aan met de gewiekste industrieel Wolter Onix. Die wil een prachtig bos met de grond gelijk maken en het liefst heel Nederland asfalteren. De Neder lands gesproken animatiefilm Bees tenboel (oorspronkelijke titel Bam yard) gaat over de koe Otis en zijn vrienden die veel met elkaar dollen en ook de mensen graag voor de gek houden. Wanneer Otis echter plotseling de verantwoordelijkheid over de boerderij krijgt, moet hij zich bewijzen als de leider en zor gen dat de zaken ordelijk verlopen. Arthur en de Minimoys is een ani matiefilm over de 10-jarige Arthur, die bij zijn grootvader woont. Op een dag hoort hij dat zijn opa in de schulden zit en het huis zal moeten verkopen. Om dat te voorkomen, gaat Arthur op zoek naar de legen- dansche schat van het natuurvolkje de Minimoys. Ook bioscoop De Kiekendief op vakantiepark De Krim vertoont geregeld films. Dat gebeurt in deze periode van het jaar vooral op woensdagmiddag en in het week end. Deze week draaien de thriller Déja Vu en de Nederlands gespro ken animatiefilm Happy Feet, over de wereld van de keizerpingums op Antarctica. liane uw n IHet Texe

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 2