e Texelaartje Forse Texelse tint nieuwe Texel Jazz TEXELSE J COURANT Cake uit nostalgische bakkerswagen Presentatie oude foto's en kaarten Geslaagd Lit kens Familieberichten Weekmenu VRIJDAG 23 FEBRUARI 2007 ik zeggen wou... Nostalgisch beeld van Den Burg, waar zaterdag ter gelegenheid van het zestigjarig jubileum van Bakker Timmer een gerestaureerde bak kerswagen door het centrum reed. Terwijl medewerkers cake uitdeel den, hield koetsier Piet Daalder regelmatig halt, zodat het publiek de aanspanning goed kon bekijken. 'Niemand vermoedt het. Bakker Timmer doet het', luidde één van zijn uitspraken. »!s, den Burg (trai) De Groeneplaats in Den Burg op presentatie te de totos en ansichtkaarten die tijdens de Overleden kindje Hierbij willen wij reageren op het artikel in de Texelse Courant van 20 februari 2007, over het aan hersen vliesontsteking overleden kindje. Wij zijn de ouders en verbaasd over de opmerking dat ze 's morgens hevige oorpijn had. 's Morgens was er niets aan de hand, Jasmin was vrolijk en speelde gewoon. Om ongeveer 10.00 uur werd ze hangerig, zoals kinderen kunnen worden. Tegen de middag getemperatuurd en toen had ze ruim 40 graden. De huisarts gebeld, de assistent zei: 'Geef haar maar een aspirientje en houdt het in de gaten, bij twijfel weer bellen.' De assistent belde later terug dat ze om 16.00 uur nog een plekje had. In de tussentijd hield Jasmin steeds hoge koorts en wilde alleen bij mamma zitten en veel drinken, maar gaf zeker niet aan dat ze pijn had. Om 16.00 uur naar de huisarts, waar ze in de wachtkamer tijdens het wach ten een kleine opleving had. Bij de huisarts kregen we te horen dat ze middenoorontsteking had en dat we gewoon moesten afwachten. Terug naar huis viel Jasmin in slaap en bij thuiskomst haar in haar bedje gelegd Bij thuiskomst van de vader, zo rond 17.15 uur, ging die even kijken bij zijn dochter, hij zag dat ze had overgegeven en bij het oppakken voelde zij slap aan. Direct de huisartsenpost gebeld en de dienstdoende arts stond bin nen vijf minuten voor onze deur, direct gevolgd door de ambulance. Met spoed naar het Gemini gegaan, hier hebben vele verschillende hulp verleners, zelfs vanuit Amsterdam, alles gedaan voor Jasmin. Helaas konden zij niets meer doen. Jasmin is overleden aan meningo- kokken B, een zeer agressieve bac terie die zich zeer snel vermenigvul digd en dus in een paar uur fataal kan zijn. Jasmin had, zoals u leest, dus zeker met de hele dag oorpijn en het is zeer snel gegaan Vusuf Keko en Annette de Ridder, ouders Jasmin Naschrift: De redactie heeft voor het schrijven van het artikel de informa tie geverifieerd bij de betreffende huisarts. VERVOLG VAN PAGINA 1 Sobere OSG De Vries wees de politieke partijen erop dat de school inmiddels ook achter begint te lopen op het tijd schema. 'De bouwkosten stijgen en daar gaan wij last van krijgen.' Vol gens het tijdpad zou na de zomerva kantie de bouwvergunning moeten worden aangevraagd. De architect moet nog beginnen met het voor lopig ontwerp. De Vries schetste de commissieleden een paar sce nario's om met extra investenngen meer aan het programma van eisen tegemoet te komen. De extra inves teringen varieerden van 7 ton tot 1.3 miljoen euro. In het laatste sce nario kunnen meer vierkante meters worden gebouwd en de interieurs van oud- en nieuwbouw dezelfde kwaliteit krijgen. 'We kunnen dan niet alles doen, maar wel voor een groot deel aan het programma van eisen tegemoet, komen.' Hij zegde de commissieleden toe ze op een later tijdstip met wethouder Marian Merkelbach (onderwijs) nader over het precieze hoe en wat van de extra investeringen te informeren. \Yat ik zeggen Hullen vmmlwuiinfclijkhcid vjji dc reductie In een door de Historische Vereni ging georganiseerde bijeenkomst vertoont Theo Zijm woensdag 28 februari dia's van oude foto's en ansichtkaarten. Het merendeel van de dia's is gemaakt van materiaal uit de verzameling van Maarten Stoep- ker Het betreft vooral afbeeldingen uit de eerste helft van de vorige eeuw. Deze laten zien hoe het land schap en de dorpen met hun straten in de achterliggende decennia ver anderd zijn, soms zodanig, dat her kenning moeilijk is. Dc Historische Vereniging vraagt bezoekers van de voorstelling actief mee te doen en zoveel mogelijk wetenswaardighe den van de getoonde dia's met de anderen te delen. De avond vindt plaats in de voorspeelruimte van d'Ouwe ULO en begint om 20.00 uur. ledereen is welkom. Dirk Trap (20) uit Oosterend is via de BBL-opleiding in Heerhugowaard geslaagd voor het diploma eerste autotechnicus. Hij is werkzaam bij Garage Westend in Oosterend. Schandalig! Ondanks alle goede voornemens van de bestuurders van Texel op het gebied van bescherming van het Texelse landschap en de natuur op Texel voltrekt zich naast De Pet ten in het Hoornder nieuwland een drama dat op bijgevoegde foto duidelijk geïllustreerd wordt. Sinds twee jaar heeft zich op een schel- penbank in De Petten een broedko- lonie (met meer dan 1000 paar) van de zeldzame grote stern gevestigd, een unicum in Noordwest Europa. Op nog geen 100 meter van deze kwetsbare plek is nu een perceel grasland ontgrond, is er rondom dit perceel een dijk aangelegd en is tot overmaat van ramp boven op die dijk een twee meter hoge felgroe ne schutting aangelegd. Wat een blamage voor dit prachtige stukje typisch Texels landschap! Ik ver wacht niet dat de grote sterns, als ze in maart terugkeren uit Afrika, daar nu nog zullen gaan broeden. Mochten ze dat toch nog doen, dan zal de het broedsucces nihil zijn. Deze schutting zal zeker door roof vogels gebruikt gaan worden om ongemerkt dichtbij te komen en de kolonie te plunderen. Hoe is zoiets op 'Texel het vogeleiland' mogelijk? Wat heeft al dat praten over behoud en herstel van het landschap en de natuur op Texel eigenlijk voor zin als dit soort dingen hier zomaar kun nen? Schandalig! Bernard Spaans, Oosterend VERVOLG VAN PAGINA 1 Jongkind Jongkinds partner bleef aan de overkant wonen. Zijn vertrek heeft volgens Jongkind niets met de gemeente te maken. 'Dit is een baan die ik erg leuk vind en ik had ook graag deze bestuursperiode willen afmaken.' Hij maakte zijn vertrek dinsdag bekend bij het college en woensdag bij het managementteam van de gemeente. De reorganisatie van het ambtelijk apparaat was één van zijn belangrijkste taken. Onder zijn aan voering werd het zogeheten direc tiemodel ingevoerd en de ambte lijke organisatie meer 'vraaggericht' gemaakt. De veranderingen zijn vol gens Jongkind technisch volbracht. 'Ik heb gelukkig niet het gevoel dat ik iets uit mijn handen laat vallen. Het model staat stevig, alleen de cultuurverandering vergt nog wat meer tijd. Maar ik kan er met gepaste trots op terugkijken.' Loco-gemeen- tesecteraris Bernadette Nouwen begeleidt de veranderingen verder als Jongkind is vertrokken.Hij wordt vanaf 1 mei senior-consultant bij PublicSpirit. Hij gaat zich speciaal richten op het invullen van functies in het topsegment bij gemeenten, provincies en ministeries. Het in Woerden gevestigde PublicSpirit is Nederlands grootste wervings- en selectiebureau voor banen bij de overheid. Jongkind verhuist terug naar de overkant. Hij was in 2004 de opvol ger van Piet Zoon toen die burge meester van Hattem werd. Daarvoor was hij hoofd juridische zaken van de Sociale Dienst in Amsterdam. Film Paal 12 Er komen bij Judith Majoor veel reacties binnen over de film over strandpaviljoen Paal 12. Liefheb bers verwijst ze door naar de web site www.strandpaal12.nl, waar de DVD kan worden besteld. VERVOLG VAN PAGINA 1 Kavels Volmolen Een andere koper, die er hetzelfde over denkt, zou actie ondernemen naar de gemeente om te kijken of dat nog kan worden aangepast. Maar omdat diens vergunning nog moet worden verleend, bestaat over de stenen nog geen duidelijkheid. Dat zal dan snel moeten gebeuren, want de vergunning is binnen en in de tweede week van maart ga ik de stenen bestellen. De trein moet doorrijden. Maar ik ben ervan over tuigd dat het een heel leuk buurtje kan worden.' Reagerend op de com motie nadat bekend werd dat de welstandscommissie, waarvan het de bedoeling was dat die zou wor den afgeschaft, zich toch nog over de tekeningen buigt: 'Ik ben best kritisch, maar moet zeggen dat de commissie de aanvraag op correcte wijze heeft afgehandeld en voort varend te werk is gegaan. Binnen acht weken had ik de vergunning binnen.'Volgens de gemeente zijn alle zeven vrije kavels in de Volmo len aangeboden. In hoeverre dat met de zes vrije kavels in Den Burg West het geval is, kon niet worden gezegd. Wel zijn hiervoor in totaal zes bouwvergunningen verleend. De Het nieuwe Texel Jazz festival, dat zaterdag 7 april in De Lindeboom in Den Burg wordt gehouden, krijgt een forse Texelse tint. Er komen onder meer optredens van de Anna Jazz Band, Mirre Valken burg en Hussel. Hoogtepunten zijn een concert van Laura Fygi en een come-back van de Texelse Grand Abroad Jazz Band. Organisator Heino Huizing van De Lindeboom wist de Grand Abroad Jazz Band met een paar telefoontjes weer bij elkaar te krijgen. De band wordt bemensd door Frans Zegel, Jaap Trap. Wilfred van Tatenhove, Frank de Grave, Lody van der Wulp, Henk Maas, Willem van Heerwaar den en Theo Timmer. Zij betreden twee keer het podium in de brasserie van De Lindeboom. De nieuwe Texel Jazz wordt gehou den op vier locaties: de serre en de brasserie van de Lindeboom, het Schoutenhuys en Question Plaza. De laatste plek wordt het podium voor The Young Sinatras, de Wouter Hamel Band en van 23.00 tot 24.00 uur staat Laura Fygi er met band op het podium. Fygi wordt gezien als een zangeres die in de voetsporen van jazzgrootheden als Ella Fitzger ald, Peggy Lee en Julie London is getreden. Ze toert veel in het buiten land en is met name in Azie een gro te ster. De ster van Wouter Hamel is rijzende sinds hij in 2005 het Neder lands Jazz Vocalisten Concours won. Vorig jaar was hij genomineerd voor de Deloitte Jazz Award voor veelbe lovende talenten. De muzikant, die inmiddels op het North Sea Jazz Festival heeft gespeeld, heeft net zijn debuutalbum voltooid waarop hij volgens de kritieken in een eigen zinnige stijl 'speels flirt met jazz en pop'. The Young Sinatras, die even eens op het North Sea Jazz Festival speelden, worden Nederlands beste jonge bigband genoemd. De negen man tellende formatie is goed voor verleidelijke enthousiasmerende muziek, maar brengt ook subtiele ingetogen ballads. Hussel is een nieuwe Texelse band van zangeres Nel Bruin, percussiespeler Janka van de Brink en gitanst Jan Bijert. Zij spelen diverse stijlen waaronder de Portugse fado, brasil, blues, jazz en Texelse en Argentijnse muziek. De groep noemt het repertoire een 'aar dige Hussel'. Mirre Valkenburg treedt op met gitarist Ezequiel Mennalled uit Buenos Aires. Valkenburg, een geboren en getogen Texelse en een dochter van Nel Bruin, studeert aan het conservatorium in Rotterdam. Zij is tweedejaars bij de afdeling Latin zang. Ze speelt sinds de zomer van 2006 met Menalled die aan het conservatorium in Den Haag stu deert. De Anna Jazz Band bestaat uit een groep Texelse jongeren van wie er twee aan de overkant stude ren en de rest nog op de OSG zit. De bandleden zijn Anna Trap. Adri- aan de Boer, Daniël de Boer, Martine Timmer, Erik Brouwer, Renske van Raaphorst en Maria Trap. Het afge lopen jaar hebben ze een repertoire met jazz-standards, nieuwere jazz en muziek met jazzinvloeden opge bouwd. Het festival wordt ook opge luisterd door Martijn Barkhuis die als DJ Maestro dansbare jazzmixen in het Schoutenhuys draait. Texel Jazz wordt vrijdag 6 april geopend door de Sea Side Jazz Band die concer ten op de boot geeft. Zaterdag loopt de band rond in het centrum van Den Burg. Kaarten voor het festival kosten €20,- bij de deur en €17,50 in de voorverkoop. Ze worden in Den Burg verkocht bij de Lindeboom, de Music Store en de VW, in De Koog bij hotel Greenside en in De Cock- sdorp bij vakantiecentrum De Krim. Het festival start om 21.00 uur en duurt tot in de nacht. ontwerpen worden getoetst aan het beeldkwaliteitplan. Daarmee hebben de kopers volgens de gemeente aan zienlijk meer vrijheid dan bij de ove rige woningen, omdat het ontwerp daarvan al vast staat. Van de twee kappers is er volgens de gemeente vorige week voor vier huizen een optie verleend, waren er twee ver kocht en nog twaalf beschikbaar. ;en beter milieu... ...BEGINT BIJ JEZELF Vertraging in TESO-haven Door een wijziging in de planning is Rijkswaterstaat nog niet klaar met het vervangen van de beschadigde buffers in de TESO-haven van Den Helder. De werkzaamheden zijn van nacht begonnen en worden komende nacht hervat. Eerder was aangekon digd dat er in de nacht van woensdag op donderdag en van donderdag op vrijdag zou worden gewerkt. Er is een kleine kans dat er enige vertra ging optreedt, waardoor de eerste en mogelijk ook de tweede afvaart komt te vervallen. TESO adviseert haar reizigers om belangrijke afspraken zo mogelijk te verplaatsen, Voor altijd in ons hart" Wij danken u hartelijk voor uw steun tijdens de ziekte en na het overlijden van KEES ALKEMA Ondanks het stormachtige weer en de boot die een tijd uit de vaart werd gehaald, was de belangstelling overweldigend. Dit hebben wij zeer gewaardeerd. Familie Alkema Texel, februari 2007 Woorden schieten te kort, wat zal het stil zijn zonder jou. Jasmin Vusuf en Annette, we zullen er voor jullie zijn. Mary - Kitty - Tineke - Mirjam Nita - Marijke - Aaldert. -angs deze weg willen wij u hartelijk bedanken voor JW medeleven, in welke vorm dan ook, na het j overlijden van onze lieve ouders en grootouders MAGRIETA JOHANNA LIST-ROEPER EN PI ETER LIST |Het heeft ons goed gedaan. Kinderen en kleinkinderen Texel, februari 2007 Wij willen u allen bedanken voor de vele kaarten, bloemen en cadeaus ter gelegenheid van ons 55-jarig huwelijk. Boet en Bartha van der Slikke Lieve mensen, ledereen hartelijk dank voor elke vorm van steunbetuiging. Ik wil al tijd graag winnen, maar helaas gaat dat dit keer niet lukken. John Eelman rJexelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €5,25 tot en met 3 regels. Per regel meer €1,75 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50,- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. De 14e Horeca en Recre- atiebeurs op dinsdag 20 maart in Ons Genoegen. Restaurant 't Pruttel- huus in De Koog, iedere dag geopend vanaf 16.30 uur Tel. 0222-317586 Voor verkoop en onder houd gazonmaaiers: Toro- dealer Garage Dros. Tel. 311611. Auto Service Centrum, Maricoweg 3, tel. 315588, Onafhankelijk Herbalife distributeur - tel. 310690 natuurpraktijkoshin.nl. Haircare Californië Anja Zijm, tel. 06-22917603. Massage Studio Texel Voor sport- ontspan ningsmassage. Tel. 0612665266. Fashion Store Texel. voor al uw nieuwe jeans. Weverstraat 45 Te huur in Den Burg: 160 m2 stallings-/opslag- ruimte. Tel. 06 20240764 www.voordeelland.nl Bruingoed en witgoed. Video over centrumplan Den Burg? Kijk op fritslan- geveld.texel.com Nieuwe kans voor twee dehands Kringloop Effe Kieke Schilderweg 253, Oudeschild. Tel. 321113 of 06-53898264. Cursus digitale fotogra fie. Foto's bewerken en verzenden bij u thuis op uw eigen pc. Daan Koop man, 310973 Reparatie met garantie. tv, audio, video en cd Rob's Techno Varia. Sluy- scoog 33, tel. 314350 Voor uw feestje, groot of klem, moet u in Bowling De Koogel zijn. Tel. 0222- 317672. Video over centrumplan Den Burg? Kijk op fritslan- geveld.texel.com Lindy Stroo-Tuinontwerp bestaat 10jaar! Bij beste ding van €10,- een gratis voorjaarsbloeiertje en maak kans op een gratis tuin make-over. 24 febru ari is tuinboerderij De Halm weer open. Van wo t/m za, 10 tot 5 uur. Hoofdweg 41 www.texeltuinen.nl Bellerose voor 'coole'jon gens en Cakewalk voor sportieve meiden bij 't Lant van Texsel. Waal- derstraat 23. Fashion Store Texel leuke en mooie tops en jurkjes Weverstraat 45. www.texelsecourant.nl voor het dagelijkse Texel se nieuws. De JVC-dealer- Stiehl - De Waal - Laagwaalder- weg 39-311 777. Tuinontwerp, aanleg en onderhoud. Fa. van der Werve, tel. 312925. www.desmaakvantexel. nl Verrassend! Bezoek onze site! Nieuw in Bospaviljoen Het Turf veld; soft-ijs, broodjes en plates. Nu ook dagelijks het laat ste nieuws op www.texel- secourant.nl www.voordeelland. nl. Led/ plasma/ stereo/ dvd. Stripboeken te koop ge vraagd Tevens antieke tegels en aardewerk. Tel. 327084. Video over centrumplan Den Burg? Kijk op fritslan- geveld.texel.com Computers, componen ten en kabels. TCA is het juiste adres! Maricoweg 37a. Je weet dat je goed zit met Bremer achter je! Assurantiekantoor Bre mer, Oosterend, tel. 0222- 318221. Liesbeth Roeper uit vaartverzorging. tel. 310952. Dag en nacht be reikbaar. www.aardeenhe- mel.nl Auto Service Centrum. Voor uw totale auto on derhoud. Tel. 315588 Gratis entree Kinder Speelparadijs. Tot ziens op De Krim! Bomen vellen, snoeiwer- ken. Fa. van der Werve, tel. 312925. www.voordeelland.nl voor reparatie. €24,50 Salade met verse Waddenzee-garnalen Stokbroodje en boter Met kruidenkaas gevulde varkenshaas, gebakken aardappelen, groente Jutterskoffte ijs Eetcafé en specialiteiten-visrestaurant Haven restaurant Texel Met uitzicht op zee bij de Teso-boten! tel. 319310 Bospaviljoen Het Turf- veld. Het vertrouwde adres voor uw RAS-patatje. Video over centrumplan Den Burg? Kijk op fritslan- geveld texel.com Horeca en Recreatie- beurs - 20 maart - www. horecabeurs-texel.nl. De Koopman Koerier voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. De Worsteltent zoekt een leuke, enthousiaste medewerker voor in de bediening en Hotel de 14 Sterren zoekt een medewerker voor ka- meronderhoud en ontbijt serveren! Goede con tactuele eigenschappen zijn belangrijk, ervaring is een pré. 20 tot 38 uur p/w. per april., Vraag naar Wenny. Tel. 0222 310288 of info@worsteltent.nl Voor al uw aftimmer- werk/interieurbouw Timmerman Piet Laan, tel. 322100. Natuursteen Texel Voor grafmonumenten, onder houd en bijgraveren. Tel. 310168, Mark Pijper Voor vakkundige hulp bij satelliet of antennesy steem Voordeelland Ou deschild. 322398 Fashion Store Texel, van jongens- tot herenmode, van meisjes- tot dames mode. Weverstraat 45. Snelle, betrouwbare en voordelige reparatie van uw computer. TCA, Mari coweg 37a Babymode van Cakewalk en The Dutch Design Ba kery bij t Lant van Texsel. Waalderstraat 23. Voor al uw schilderwerk binnen en buiten. Schil dersbedrijf Eschweiler. Tel. 315032. Rijschool Van Drim- melen, eerste 5 lessen €125.- Tel. 0223-616424 of 06-12575623 Bowling De Koogel - het adres voor een gezellig avondje uit! Tel 0222- 317672. Permanente Make Up Wenkbrauwen, FullLips of Eyeliner 315206. www bodycaretexel nl Nieuwe, geborduurde ta felkleden bij t Lant van Texsel, Waalderstraat 23 Appels en peren. 4 kg voor €3.-. Fruitkweken) De Veen, Kadijksweg 10, tel. 06-22030389. Bospaviljoen Het Turf- vel dvoorjaarsvakantie geopend van 11.30-18.00 uur. ma. gesloten. Om te onthouden: 22 april in De Wielewaal voor de derde keer de beste Kum- pulan van Nederland. De beste kans op succes! Gelezen in 98% van de Texelse huishoudens Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdeling, Postbus 11 1790 AA Den Burg (als brief frankeren) Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Contant geld bijsluiten Brief onder nummer €2,00 extra Inleveren maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóór 17.00 uur (TC vrijdag) Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie, Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld de Rooy) Voor informatie: 0222 - 362600 I 5,25 7,00 8,75 10,50 12,25 14,00 15,75 17,50 Deze bon is alleen geldig voor texelaartjes Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje. Adres l Postcode/plaats Tarief incl. 19% BTW i Advertentie I Handtekening plaatsen in de krant van;

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 3