Dwaze toneelavond bij de 'Familiekring' Hilarische toestanden in vervloekt dorp Studiedag over kerk en muziek TEXELSE 2 COURANT oPIENie Agenda teso TIME OUT DINSDAG 27 FEBRUARI 2007 'Duizenden schoolmeesters zijn hier verdwenen, nee veel meer. Honderden zelfs.' De opmerking van schapenzoekster Snetsky aan het begin van het toneelstuk dat De Vrienden kring zaterdag opvoerde, deed al vermoeden dat er wat bij zonders aan de hand was in het dorpje Kulyenchikov. Vooral de eigen invulling die de Hoornder acteurs aan hun typetje in het toneelstuk Fools (Dwazen) van Marvin Neil Simon hadden gegeven, deed de zaal schaterlachen. Ook in andere opzich ten gaven de tonelisten een originele draai aan het stuk. Een leuke toneelavond staat of valt met een goed stuk, goede spelers en een goede voorbereiding. Met Fools had de Hoornder toneelclub wat bijzonders uitgekozen. Plaats van handeling is een dorpje in de Oekraïne, waar de net afgestudeer de schoolmeester Leon Tolchinsky zijn opwachting maakt. Snel na aan komst merkt hij aan het gedrag van de bevolking dat er iets niet goed zit. Het dorp blijkt al 200 jaar te zuchten onder de vloek van You- sekevitch, waardoor de bewoners vanaf hun geboorte dom zijn. Met als gevolg dat de schoolmeester zich geconfronteerd ziet met een dorp van simpele zielen. Een dank baar gegeven dat door de King of Comedy, zoals Simon bekend staat, tot in detail is uitgewerkt en leidt tot allerlei hilarische taferelen Het is de liefde voor Sofia, doch ter van een artsenechtpaar, die de schoolmeester ervan weerhoudt zo snel mogelijk te verdwijnen uit het dorp. Enige mogelijkheid om de vloek van Yousekevitch op te hef fen is een huwelijk tussen Sofia met een nazaat van de man die het dorp heeft vervloekt. Maar zij moet niets van de onsympathieke graaf hebben en wijst de aanzoeken die hij elke ochtend en avond doet van de hand. Uiteindelijk verzint de schoolmeester een list en krijgen de bewoners hun volle verstand weer terug. De invulling van de karak ters had regisseur Hans Ooster haven grotendeels aan de acteurs zelf overgelaten. Met als gevolg dat een verzameling markante dwazen de revue passeerde. Zo was Jan- me Schuijl in de huid gekropen van schapenzoekster Snetsky, een in schapenvellen gehulde herder met de meest bijzondere versprekingen. Ze kwam in de opbouwfase van het stuk wat aarzelend op gang, maar eenmaal warmgelopen ging ze er volledig in op. Natascha Koopman kreeg als koopvrouw Yenchna de lachers op haar hand door de bloe men die ze in haar mandje had uit te venten als vis en, zoals dat hoort bij vis, de stengels keurig in een krant op te vouwen. Toen de schoolmees ter de opgevouwen bloem daarna overhandigde aan doktersvrouw Lenya Zebrutski (Gerdy Grabowski) herkende die deze tot verbazing van de onderwijzer direct als schel vis. Een succesvolle rentree voor Grabowski. die met haar zoon én kleindochter op het toneel stond. Antoon Goes verscheen in herken bare stijl en in vol ornaat ten tonele als magistraat, Gitta Witte maak te haar opwachting als de vrolijke postbesteller Mishkina. Harry Gerritsma was in de huid gekropen van dokter. Het paar zou het intellect van het dorp moe ten vormen, maar ook in de art senpraktijk had de vloek zijn werk gedaan, zodat er weinig zinnigs werd gezegd. Maar ook een dwaas spelen is een hele kunst en het ging Gerritsma opvallend goed af. Debu terend was toneeldochter Sofia (Lorain Grabowski), die bedoeld of niet nog wat timide overkwam, maar haar liefde voor de schoolmeester overtuigend wist te brengen. De liefde was wederzijds en zij en haar als schoolmeester acterende vader Ralph vlogen elkaar regelmatig om de hals. Ralph Grabowski had de grootste rol voor zijn rekening geno men en afgezien van wat haperin gen waarop een enkele scherpkijker hem in de opbouwfase betrapte, vertolkte hij met overtuiging een nieuwkomer die van de ene in de andere verbazing valt en al snel inziet dat er aan de simpele zielen in het dorp voor een schoolmeester geen eer is te behalen. Ook een man wiens verstand zegt dat hij beter zo snel mogelijk moet vertrek ken, maar wiens hart zegt dat hij moet blijven en de vloek moet ver breken. Een acteur bij wie de dom heid heel erg van het gezicht viel te lezen was Joop Rommets, die er met een grimas in slaagde te spre ken zoals Malle Pietje dat ongeveer deed in Swiebertje. Gecombineerd met de trage spraak en de kolderie ke opmerkingen een lachwekkend gezicht, waarmee deze Hoornder tot het eind toe wist te vermaken. Geheel anders was de rol van Rom mets sr, die als graaf het uniform weer had aangetrokken dat hij ooit in zijn dienstperiode had aangehad. Het paste nog en samen met een oranje lint vormde hij een statige verschijning, die zich rechtstreeks tot het publiek richtte. Als schurk, want sympathiek was hij niet en als het aan hem lag bleef het hele dorp dom. Dat de vloek uiteindelijk werd verbroken, was niet zijn verdienste, want door toedoen van de school meester greep hij naast het huwelijk met Sofia, die natuurlijk lang en gelukkig leefde met haar geliefde. Bijzonder was de epiloog, waarbij met behulp van een beamer werd getoond hoe het verder ging met de karakters. De eén werd monnik, de ander succesvol handelaar. Alleen de slager bleef dom, want verstand dat er nooit heeft gezeten kun je niet teruggeven. Op originele wijze waren hiervoor kopieën gebruikt van Russische meesterwerken, waarin vormgever Ralph Grabow ski de hoofden van de acteurs had gemonteerd. Doordat het toneelspel meer ruimte vergde dan beschikbaar was op het podium, was vóór de bühne in de zaal een extra podium geïmproviseerd Dat had als neffen- effect dat het leek alsof de afstand in de intieme zaal tot de spelers wat groter werd. Saskia Schuijl vertolkte als souffleuse een bijrol, de techniek bij het gezelschap dat in de wan delgangen voor deze gelegenheid tot Familiekring werd omgedoopt, was in handen van haar broer Guido Schuijl. De voorstelling van zaterdag was uitverkocht, voor die van komende vrijdag zijn nog kaartjes beschikbaar. Ze zijn verkrijgbaar bij Natascha Koopman (tel. 319439) en Gitta Wit te (tel. 319405). Cursus tango Gestimuleerd door het succes van het tangoweekend van een paar weken geleden hebben Mimi Eelman en Vincent Stork besloten een cursus te organiseren waarin deze Argen tijnse dans wordt onderwezen. Onder de vlag van de Academia de Tango in Amsterdam brengen docenten Inge Bomer en Klaas de Jong, zelf erva ren tangodansers, de cursisten de fijne kneepjes bij. ledereen kan mee doen, de cursus heeft verscheidene niveaus. Ook wie nog nooit eerder de tango heeft gedanst, is welkom. Met ingang van 7 maart wordt er iedere woensdag in maart, apnl en mei les gegeven Deze duurt van 19.15 tot 20.30 uur en wordt gevolgd door een salon, waarbij de deelnemers nog anderhalf uur dansen om het geleerde in praktijk te brengen. Deel name kost €75,- per tien lessen per persoon en €10,- voor een losse les. De cursisten hebben vnj toegang tot de salon; anderen mogen tegen een bijdrage van €5.- ook meedansen. Voor een danspartner moet zelf wor den gezorgd; wél kan de organisatie eventueel bemiddelen. Lezing getijden in zee en heelal Kees Veth verzorgt maandag 5 maart de derde in de serie door Ecomare georganiseerde winterlezingen. De NlOZ-onderzoeker spreekt over getijden, een fenomeen dat zich niet alleen in zee op aarde, maar ook in het heelal voordoet. Zo laat de Hub- ble-telescoop prachtige beelden zien die uitsluitend zijn te verklaren door getijdekrachten. Ook gaat Veth in op de aantrekkingskracht van zon en maan. De lezing wordt gehouden in de Slinger (bij Ecomare) en begint om 20.00 uur. De toegang bedraagt €2,50; bezoekers krijgen voor dat bedrag tevens een kopje koffie of thee. Reserveren is niet nodig. Bingo in Bethel In buurthuis Bethel in Zuid-Eierland wordt vrijdag 2 maart een bingo gehouden. De organiserende her vormde vrouwengroep De Duinroos belooft mooie prijzen. Bovendien wordt een verloting gehouden. Aan vang 19.30 uur. Natuurlijk Wanneer het om natuurbescher ming gaat, valt het met mee een natuurlijk standpunt in te nemen. Wie of wat gaat er vóór? De bij zondere vegetatie in wording, in het geval van Van Rijsselberghe de zoutminnende plantenproef vlakbij De Petten, of de ganzen en de grote stems aldaar. Wat doen we met de roofvogels die er op voorhand van-beticht worden de kolonie te zullen plunderen? Als leek zie ik door al die opge wonden natuurbeschermings maatregelen niet meer wie nu wat beschermt tegen wie. De ene keer moeten we voor de roofvo gels zijn, compleet voorbijgaand aan de moorddadige wijze waar op een arme muizenmoeder aan haar einde komt en haar kroost daarna in een ellendige honger dood crepeert, de andere keer gunnen we het beest niet eens een vers sterntje. Het teveel aan ganzen mag niet als bijzonder Texels wildproduct op de menu kaart, maar de boerenboterham mag gerust door diezelfde gans kaalgevreten worden. De ene keer valt de mens biologisch gezien onder het hoofdstuk zoogdier, de andere keer wordt hij gezien als een ondier die op beestachtige wijze de natuur bedreigt en ver stoort. Wat is wijsheid, wat is evenwicht in deze? Wat natuurbescherming heet, is vaak niet anders dan één groot ingrijpen en sturen. Maar alles en iedereen tegelijkertijd op getal houden, kan niet. Is zelfs onna tuurlijk. We grijpen te veel in en moeten daarom noodgedwongen vaak het ene gat met het andere stoppen. Met een kleine dich terlijke vrijheid op het gezegde 'men lijdt het meest door het lijden dat men vreest en dat niet op komt dagen', zou ik zeggen: laat de natuur hier bij wijze van proef nu eens zelf uitzoeken hoe zij overleeft. Hoe vindmgnjk de mens is, weten we al. die zet wmdgaas. Maar hoe vindmgnjk zijn de roofvogels, hoe vindingrijk de sterns? Wie weet heeft de natuur een ongedachte oplossing in petto. Geef haar die kans. En anders, ja het is natuurlijk ellendig voor de muis, maar dan zullen we over moeten gaan tot het massaal kweken van deze kleine kraal oogjes en die als maaltijd voor de buizerds en de kiekendieven uitzetten. Met de boodschap dat zij lekkerder zijn dan sterns en hun eieren. Uiteraard alleen vrijgezelle muizen en met een uiterste houd baarheidsdatum. Pien Verberg Frye Ensemble zingt in De Waal Het vocaal mannentrio Frye Ensemble geeft zondag 4 maart een koffieconcert in het kerkje van De Waal. Harry Baas Becking, Paul Shannon en Arnoud Hee- rings zingen sinds anderhalf jaar samen. Ze zijn alledrie geschoold en gespecialiseerd in de oude muziek. Frye Ensemble, dat vooral optreedt bij missen en andere gelegenheden, legt zich vooral toe op het repertoire uit de vroege Renaissance. Op het programma staat naast een Gre goriaans stuk (Introitus driestem mig werk van Walter Frye, Guillame Dufay, John Cooke en Arnoldus Lantins. Deze drie componisten waren afkomstig uit Engeland, de Lage Landen en Frankrijk. Hoewel de Honderdjarige Oorlog nog wel eens tussen hen in stond, hadden zij redelijk veel contact met elkaar en trokken ze in muzikale zin broe derlijk met elkaar op. Toegangskaarten voor het concert van Frye Ensemble, dat om 12.00 uur begint, zijn verkrijgbaar bij de VW in Den Burg en voor aanvang aan de zaal en kosten €7,-; kinde ren betalen €3,50. Na afloop krijgen de bezoekers in het dorpshuis een kopje koffie of thee. Spirituele psychologie Een avondcursus over spirituele psy chologie gaat donderdag 8 maart van start bij de Cirkel van Liefde. Docente Sanne Brügemann leert de cursisten 'de basis van wie we zijn' en 'waarom we altijd dezelfde patronen herkennen in wat we doen of hoe we reageren'. Volgens haar biedt de stof niet alleen kennis over 'hoe je zelf in elkaar zit', maar ook over vnenden, familieleden en collega's in de omgeving. In april en mei worden ook weekendcursus sen over hetzelfde onderwerp aan geboden en in juni een weekcursus. Deelname kost €27,50 per avond. Meer informatie is verkrijgbaar via website www.circelvanliefde.com, e- mail info@cirkelvanliefde.com en tel. 313102. Marian Smit Papierkunstenares Manan Smit uit De Cocksdorp exposeert van zaterdag 7 april tot en met zondag 13 mei in galerie De Kapberg in Egmond aan den Hoef. Tegelijkertijd wordt er keramiek van Deirdre McLoughlin tentoongesteld en zijn er schilderijen en zeefdrukken van Mieke Mens te zien. De vernissage is zondag 8 apnl om 15.00 uur. Muziek in relatie tot een kerkdienst. Dat is het thema van de studiedag Zingen tegen de golven, die zater dag 3 maart in de Maartenskerk in Oosterend gehouden. De stu diedag wordt georganiseerd voor deelnemers aan de oecumenische cursus Theologische Vorming voor Gemeenteleden, die sinds twee jaar op Texel bestaat. Maar ook andere belangstellenden zijn welkom. Dat zingen bij een kerkdienst hoort, zal door weinigen worden tegenge sproken. De vraag is echter waarom deze band zo sterk is. Is zingen een noodzaak? Wat zingen kerkgangers het liefst? Wat is een goed lied? En waarom zouden we 'een nieuw gezang' voor de Heer zingen? De traditie van de gemeentezang in de kerk is lang en eerbiedwaardig, maar ook zo'n gewoonte geworden dat het geen kwaad kan deze vragen weer eens 'als nieuw' te stellen, vindt de organisatie van de studiedag, die zegt te hopen dat de studiedag een 'vrolijke, muzikale dag' wordt. Medewerking wordt daarbij verleend door theoloog, dichter en schrijver Sytze de Vries. Hij was bijna twintig jaar predikant van de Oude Kerk in Amsterdam, waar hij samenwerkte met de kerkmusicus Willem Vogel. De Vries komt praten en zingen en aan de hand van liedteksten van eigen hand, op oude en nieuwe melo dieën, komen uiteenlopende vragen aan bod. Hij wordt bijgestaan door zijn neef Christiaan de Vnes, afge studeerd organist en kerkmusicus en op het moment organist van de Spuikerk en de Augustanakerk in Amsterdam. De studiedag duurt van 10.00 tot 16.00 uur en wordt door een lunch onderbroken in De Parel. Voor koffie en thee wordt gezorgd, de deelnemers moeten zelf een lunch pakket meebrengen. Voor niet-cur- sisten kost deelname €5,-. Opgave wordt op prijs gesteld. Dat kan bij ds. Petra Barnard, Oesterstraat 13, Oosterend, tel. 318266, e-mail petra. c.barnard@planet.nl. De dag erop gaan Sytze en Christiaan de Vries voor in twee diensten. De ochtend dienst wordt in de Waddenkerk in De Cocksdorp gehouden en begint om 11.00 uur, de avonddienst (die het karakter draagt van een avondgebed) vindt plaats in de Maartenskerk en begint om 19.00 Excuses Ons bereikte het verwijt dat uit het naschrift onder de ingezonden brief van Yusuf Keko en Annette de Ridder, ouders van Jasmin, geen medeleven sprak. Dat is beslist met de bedoeling geweest. Bij deze bieden we onze welgemeende excuses aan voor de berichtgeving en wensen hen veel sterkte bij het verwer ken van het verlies. De redactie Historische foto Welke boerderij staat er op deze historische foto en wie zijn de dames die ervoor poseren? Die vragen ziet verzamelaar Maarten Stoepker graag beantwoord. Wie opheldering denkt te kunnen geven, kan reageren via tel. 312940. De foto is afkomstig uit het archief van de Historische Vereniging. Op de groepsfoto die wij publiceerden in de Texelse Courant van dinsdag 13 februari kwam geen reactie. Dinsdag 27 februari: In het Alzheimercafé spreekt Aris Bre mer over zijn eenakter 'Het Gebroken Licht van Troost'. Fragmenten van het stuk worden op video vertoond. Het Alzheimercafé is bedoeld voor ieder een die met de ziekte van Alzheimer te maken heeft of erin is geïnteresseerd Het wordt gehouden in De Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg en begint om 19.00 uur. In Tusse de Banke op de Groeneplaats in Den Burg komt de dialectgroep van de Historische Vereniging bijeen. In Cinema Texel draaien Arthur en de Minimoys (aanvang 12.00 uur). Ernst, Bobbie en de Geslepen Onix (12.15 en 14.00 uur). Beestenboel (14.15 en 16.30 uur). Night at the Museum (aanvang 16.15, 19.00 en 21.30 uur), Children of Men (19.15 uur) en Smo- kin' Aces (21.45 uur). Woensdag 28 februari: Om eens een indruk te krijgen van de bedrijfsvoering van anderen, gaan Texelse agranërs op bezoek bij dne collega's. Ze starten om 10.00 uur bij melkveehouders Dirk en Mien de Graaf aan de Amaliaweg in de Prins Hendrikpolder. Bij Ecomare worden twee familiepro gramma's aangeboden. 'Zeehond' (aanvang 10.00 uur) en 'Sterren en planeten' (19.00 uur) zijn geschikt voor kinderen vanaf 8 jaar. Deelname kost €5,-. Opgave via tel. 317741 of de Texel Info Punten. Bij Ambachtscentrum Texel (Wezen land 1B in Den Burg) gaan om 10.30 en 14.45 uur rondleidingen door de distilleerderij en de bierbrouwerij van start. In Ecomare begint om 12.00 uur de poppenkastvoorstelling 'Prins Moeka en het Zeemonster', voor kinderen vanaf 4 jaar. Gratis voor bezoekers. Immy Vlaming verzorgt een cultuur historische rondwandeling door de kern van Oosterend. Al kuierend door de pittoreske straatjes wordt de wan delaars een kijkje in het heden en verleden van het vissersdorp gegund. De rondleiding duurt ongeveer ander half uur en begint om 14.00 uur bij de ingang van de Maartenskerk. Deel name kost €7,50. Voor nadere infor matie en opgave; tel. 318937 of 06- 21540911. In de Texelse Bierbrouwerij aan de Schilderweg (tussen Den Burg en Oudeschild) gaan om 15.00 uur en 16.00 uur rondleidingen van start Op verzoek van de Historische Ver eniging vertoont Theo Zijm dia's van oude foto's en ansichtkaarten uit de verzameling van Maarten Stoepker in d'Ouwe ULO in Den Burg. Aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien Arthur en de Minimoys (aanvang 12.00 uur), Ernst, Bobbie en de Geslepen Onix (12.15 en 14.00 uur), Beestenboel (14.15 en 16.30 uur), Night at the Museum (aanvang 16.15, 19 00 en 21.30 uur), Children of Men (19.15 uur) en Smo- kin' Aces (21.45 uur). In De Kiekendief op vakantiepark De Knm draaien Happy Feet (aanvang 15.00 uur) en Déja Vu (20.00 uur) Donderdag 1 maart: In Ecomare begint om 10.00 uur het kinderprogramma 'Natuurschilderen' (voor deelnemers vanaf 6 jaar) en om 14.00 uur het familieprogramma 'Natuurjutten' (vanaf 5 jaar). Deelname kost €5,-. Opgave via tel. 317741 of de Texel Info Punten Hoogwater te Oudeschild Di. 27 03.44 en 15.40 u. Wo. 28 05.36 en 17.55 u. Do. 01 06.56 en 19.06 u. Vr. 02 07.55 en 19.55 u. Za. 03 08.34 en 20.34 u. Zo. 04 09.14 en 21.26 u Ma. 05 09.50 en 21.45 u. Di. 06 10.00 en 22.16 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater. De zon komt zondag 4 maart op om 07.20 en gaat onder om 18.24 uur. Zondag 4 maart volie maan. Bij de familie Habraken (Plevierstraat I 16 in De Koog) worden van 10,30 I tot 12.00 uur en van 19.30 tot 21 30 I uur bijeenkomsten gehouden over de I lente en de rol van vasten bij de Bahai-gemeenschap. De Bij Ambachtscentrum Texel (Wezen- r™ land 1B in Den Burg) gaan om 10,30 m" en 14.45 uur rondleidingen door de wc distilleerderij en de bierbrouwenj van de start. vvc In De Witte Burcht in de Molenstraat in Den Burg begint om 20.00 uur een open klaverjasdrive voor het goede doel. Inschrijven kan tussen 19.30 en 20.00 uur aan de zaal. Deelname kost €3,50 per koppel. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken versie van Arthur en de Minimoys (aanvang 12 00 uur). Ernst, Bobbie en de Geslepen Onix (12.15 en 14.00 uur), de Nederlands gesproken versie van Beestenboel (14.15 en 16.30 uur), Night at the Museum (16.15, 19.00 en 21.30 uur), 'n Beetje verliefd (19.15 uur) en Smo- kin' Aces (21.45 uur). Vrijdag 2 maart: In buurthuis Bethel in Zuid-Eierland begint om 19.30 uur een bingo, geor ganiseerd door hervormde vrouwen groep De Duinroos. In het kader van de landelijke sterren kijkdagen kunnen belangstellenden vandaag en morgen vanaf 20.00 uur gratis een kijkje nemen bij volksster renwacht bij Ecomare De Vriendenkring speelt in dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn voor de tweede en laatste maal het toneelstuk 'Dwazen' van Marvin Neil Simon. Aan vang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken versie van Arthur en de Minimoys (aanvang 12.00 uur). Ernst, Bobbie en de Geslepen Onuj (12.15 en 14.00 uur), de Nederlands gesproken versie van Beestenbod (14.15 en 16.30 uur), Night at the Museum (16.15, 19.00 en 21.30 uur), 'n Beetje verliefd (19.15 uur) en Smo- kin' Aces (21.45 uur). In De Kiekendief op vakantiepark Dei Knm Déja Vu (20 00 uur). Be op He I bei TESO zet vrijdag van 9.30 tot 16.00 uur een extra boot in en verzorgt dan ieder half uur een afvaart, zowel vanur Den Helder als vanaf Texel. Toch ten automobilisten rekening houden met wachttijden van een half uur. Die kunnen op Texel ontstaan tussen 9. en 11.00 uur en in Den Helder tussen 13.00 en 15.00 uur Meer informatief over de veerdienst is te verkrijgen via I tel. 369600 of website www.teso.nl. I TEXELSE- Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Louise van der Sluis Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenr.nl Op al onzo advertentiecontracton un aanbiedingen daarin Ie Sliehlng ROTA. gevestigd te e Amsterdam onder nummer 41198699. Ei Abonnementsprijzen 2006: Per half jaar 36,45 34,85 lautomatscN Per jaar €71,10 68,95 (automaiiscnj Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. ik zeggen wou... Nabij De Petten Op een perceel achter Den Hoorn Teelde boer Lap tot voor kort zijn koren De oogst moest hij steeds meer delen Met de ganzen, die kwamen met velen Op 't Nieuwlanderhuis kwam Mare toen praten Voor dat land geef ik veel dukaten Biologische teelt van zoutminnende spullen Met veel subsidie om zakken te vullen Een hijskraan maakte een dijk om het perceel Met een groen scherm erop lijkt het net een kasteel Een torenvalk bij buurman Kikkert in de lucht Bekeek deze ondernemersklucht Hij daalde neer op een roestigfj oogstmachien Die staat daar al een jaar of tien Nog van 't vorige project van zc biologische planten en subsidie nenhalen Daarna stoppen en dan weer halen De ganzen van nu zien de groer afrastering snaterend aan Ze hebben straks aan de binnf kant een luwe landingsbaan Zo gaat het leven bij De Petten Je moet er maar niet te veel op ten. Arie Lap I Den Hoorn Wij jongeren centrum Scène uil het toneelstuk Dwazen, dat zaterdag in De Waldhoorn werd opgevoerd door De Vriendenkring.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 2