Interesse eilanden in windpark Noordzee 3 Vergunning carport is terecht geweigerd' TEXELSE COURANT F amilieberichten r De Waddeneilanden hebben inte resse getoond in een nieuw wind molenpark dat op circa 23 kilo meter uit de kust van IJmuiden wordt gebouwd. Volgens wethou der Peter Bakker (duurzaamheid) wordt bekeken of de eilanden kunnen deelnemen in het project, zodat ze meer gebruik maken van schone energie. Het gaat om het windmolenpark Q7 waar zestig windturbines van elk 2 megaWatt worden gebouwd. Bedoeling is dat het park in 2008 operationeel is Het kan volgens berekeningen 142.000 huishoudens van stroom voorzien. Per jaar moet het park een uitstoot van 225.000 ton koolstofdioxide besparen. Volgens Bakker, die een gesprek met één van de eigenaren heeft gevoerd, wordt eraan gedacht namens de Waddeneilanden met behulp van subsidie uit het Waddenfonds deel te nemen 'Het is een mogelijkheid om zo schone energie op te wekken en af te nemen. Dat past goed in het streven om duurzaam te worden.' Het offshorepark is opgezet door het bedrijf E-Connection, dat in 1999 de vergunningen bij de overheid heeft aangevraagd. In juli 2006 kwam het project in handen van de orga nisaties Econcern, Energy Invest ments Holding en ENECO Energie. De windenergie wordt met kabels naar IJmuiden vervoerd en aan het lichtnet toegevoegd. Volgens Bak ker kan de stroom op dezelfde wijze worden afgenomen als bij de Huis- vuilcentrale in Alkmaar. Daar koopt de gemeente sinds kort tegen een gereduceerd tarief groene stroom die bij de verbranding van huisafval wordt opgewekt. De Waddeneilanden hebben volgens Bakker de ambitie om gezamen lijk duurzame energieplannen bij het Waddenfonds aan te dragen. 'Dan staan we sterker dan wanneer ieder voor zich optrekt. Per eiland kun nen wel afzonderlijk de projecten worden ingevuld.' De wethouder wil voor Texel opnieuw bekijken welke mogelijkheden voor getijde-energie in het verschiet liggen. Joop Wijn, de vorige minister van Economische Zaken, verbood bouwwerken voor getijde-energie in de Waddenzee. Volgens Bakker zijn er inmiddels ech ter nieuwe resultaten behaald met een nieuwe spuisluis in de Afsluit dijk. Hij wil daarover praten met het ministerie van VROM. De wethouder is eveneens geïnteresseerd in een proef die Energieonderzoek Centrum Nederland in Petten wil houden met auto's die op waterstofenergie rij den. Het ECN heeft onder meer de Waddeneilanden op het oog als proefgebied. Volgens Bakker wordt er aan gedacht het concept van de Stichting Duurzaam Texel op de andere eilanden te verspreiden. 'Er is belangstelling voor de wijze waaróp dat is georganiseerd.' Op Ameland, dat vorige week ambitieuze duur zame plannen ontvouwde, wordt binnenkort een bijeenkomst over de opzet van Duurzaam Texel gehou den. Het bestuur daarvan wordt gevormd door vertegenwoordigers van acht uiteenlopende organisa ties op het eiland. Volgens Bakker kan voor dergelijke duurzame even knieën eveneens een beroep op het Waddenfonds worden gedaan. 'Rekening houden met stijging zee' De gemeente moet in de nieuwe strandnota nu al rekening hou den met toekomstige maatrege len tegen de zeespiegelstijging. Dat stelde Anne van der Velde namens het Toeristisch Kennis instituut Texel (TKT) maandag avond bij de behandeling van de concept-nota. Volgens het TKT zou via een beeldkwaliteitsplan met toekom stige maatregelen rekening wor den gehouden. In zo'n plan staat beschreven op welke wijze 'nieuwe ruimtelijke ontwikkelingen' het beste bij het bestaande karakter van een gebied kunnen aansluiten. Volgens TKT kan de gemeente zo invloed uitoefenen op de vraag hoe bijvoor beeld nieuwe dijken het beste in het bestaande kustlandschap kunnen worden ingepast. Van der Velde had Rikus Kieft (GroenLinks) aan zijn zijde. Hij vond DINSDAG 27 FEBRUARI 2007 eveneens dat in de strandnota meer aandacht voor de zeespiegelstij ging moet zijn. 'We moeten het risicobesef op de agenda zetten.' Hij verwees naar de Strategische Kustvisie 2050 die de provincies Noord-Holland en Zuid-Holland in 2001 hebben opgesteld. Daarin wordt aandacht gevraagd voor het veilig maken en houden van de kust. Nadenken over maatregelen tegen de zeespiegelstijging is even eens het hoofdonderwerp van het nieuwe Platform Nederlandse Kust dat recent onder aanvoering van Noord- en Zuid-Holland is opqe- richt. Wethouder Nico Kikkert zei nu nog niet over een beeldkwaliteitsplan te willen praten. Dergelijke plannen worden volgens hem wel meege nomen in het project Ruimte voor Ontwikkeling, waarbij elke Texelaar kan meedenken en meewerken aan het nieuwe bestemmingsplan Bui tengebied. De nieuwe strandnota wordt een onderdeel van het nieuwe plan Buitengebied. Wandelpaden bij Turfveld aangepast Om een betere aansluiting op de paden in de omgeving te maken, heeft Staatsbosbeheer de wandel paden rond het Turfveld onder han den genomen. Zo is door de aanleg van een pad een verbinding ont staan tussen het parkeerterrein en de Fonteinsnol. Vanaf het Paradijs en de Fazantenlaan zijn verbindin gen met het Knobelpad gereali seerd. Deze lopen aan de oostzijde Om de aantasting van de natuur waarden te compenseren heeft Staatsbosbeheer het tracé van de voormalige trimbaan dicht tegen de bosrand als wandelpad opgeheven. Bedoeling is dat de rust in het over gangsgebied tussen bos en duin toe toeneemt. De kans is daardoor groter dan vogels die graag langs deze overgangsgebieden broeden hier een plek vinden. Staatsbos beheer hoopt op de komst van de boomleeuwerik en misschien zelfs de nachtzwaluw. Het aanpassen Bestuursleden vliegveld Texel Burgemeester Geldorp en wethou der Kikkert worden voorgedragen als de gemeentelijke vertegen woordigers in de Raad van Bestuur van de NV Luchtvaartterrein Texel. De gemeente is een van de aan deelhouders van het vliegveld. De andere zijn op dit moment nog de provincie, het njk en de Kamer van Koophandel. Rijk en provincie heb ben te kennen gegeven hun aande len te willen afstoten. Zoals bekend is het gelukt nieuwe aandeelhou ders te vinden. De gemeente en de Kamer van Koophandel brengen hun aandeel naar 47,5 respectievelijk 5 procent. De overige 47,5 procent wordt opgenomen door de Stichting Vrienden van het Luchtvaartterrein, waaraan wordt deelgenomen door het Texelse bedrijfsleven, vliegveld De Kooij te Den Helder en de Dutch Dakota Association. De gemeente levert voor de nieuwe raad van bestuur dus twee leden, de Stichting Vrienden ook twee en de Kamer van Koophandel één. Frans Witte krijgt geen bouwver gunning voor de carport bij zijn woning Wilsterstraat 54. Knelpunt is dat de overkapping voor de woning staat, terwijl het bestem mingsplan voorschrijft dat hij minstens drie meter achter de voorgevelrooilijn moet komen. Witte had bezwaar gemaakt tegen de eerste weigering van zijn car port. Daarbij had hij onder meer aangevoerd dat hem op de afdeling Bouwzaken de indruk was gegeven dat er geen probleem was en dat er bij zijn buren ook carports voor het huis zijn geplaatst. Wat het eerste betreft, stellen b en w na advies van de bezwaarschriftencommissie dat niet meer is na te gaan welke ambtenaar en met welke bewoor dingen die 'toezegging' is gedaan. Dat maakt echter weinig uit, want een medewerker van de publieks- balie is niet bevoegd een dergelijke mededeling te doen. Alleen het col lege en het gemandateerde hoofd van de afdeling mogen dat. Wat betreft de carports bij de buren zegt het college niet te kunnen nagaan of daarvoor bouwvergunning is gegeven. Een mogelijke verklaring is dat ze zijn gebouwd gedurende de jaren dat dergelijke bouwwerken vergunningsvrij waren. Tegenwoor dig is dat niet meer het geval. Het wordt begrijpelijk gevonden dat de bezwaarmaker dit als rechtsonge lijkheid ziet, maar juridisch is dat met het geval. LANGE A TERMIJN /\genda van de voormalige trimbaan. Door van de wandelpaden is onderdeel deze verandering kunnen wande laars vanaf het Turfveld een rond- van de realisatie van het verbeter plan Recreatie Infrastructuur nati- je door de Dennen maken zonder onaal park Duinen van Texel en langs de voor auto's toegankelijke Natte Vlakweg te hoeven lopen. mede mogelijk gemaakt dankzij een subsidie van de provincie. VERVOLG VAN PAGINA 1 Buffers 'Als dat niet zo is, worden ze met een gerepareerd en als zich wel scheurvorming heeft voorgedaan, moeten er nieuwe scharnierpunten komen. Dat gebeurt dan later.' TESO heeft de Dokter Wagemaker inmiddels weer als hoofdboot in de vaart gebracht. De Molengat, die een paar weken lang de diensten onderhield, is reserveboot gewor den. Het fietsendek kan weer aan twee zijden worden gebruikt. De oostelijke zijde in Den Helder was door de botsing ook een tijdje bui ten gebruik. Zaterdag 3 maart In de Maartenskerk in Oosterend wordt van 10.00 tot 16.00 uur de studiedag 'Zingen tegen de golven' gehouden, over de relatie tussen kerk en muziek. Opgave bij ds. Petra Barnard, tel. 318266. In de Texelse Bierbrouwerij aan de Schilderweg (tussen Den Burg en Oudeschild) gaan om 14.00, 15.00 en 16.00 uur rondleidingen van start. De Waalder toneelvereniging 't Amateurtje speelt in dorpshuis De Wielewaal het stuk 'Geef mij uw hand'. Aanvang 20.00 uur. In het kader van de landeljke ster renkijkdagen kunnen belangstellen den ook vandaag nog vanaf 20.00 uur gratis een kijkje nemen bij volks sterrenwacht bij Ecomare In de Burgemeester De Koninghal in Den Burg begint om 20.00 uur een competitieavond van Model Racing Texel. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken versie van Arthur en de Minimoys (aanvang 12.00 uur), Ernst, Bobbie en de Gesle pen Omx (12.15 en 14.00 uur), de Nederlands gesproken versie van Beestenboel (14.15 en 16.30 uur), Night at the Museum (16.15, 19.00 en 21.30 uur), 'n Beetje verliefd (19.15 uur) en Smokin' Aces (21.45 uur). Lieve mensen, ledereen hartelijk dank voor elke vorm van steunbetuiging. Ik wil altijd graag winnen, maar helaas gaat dat dit keer niet lukken. Veel te vroeg en nog vol plannen is, ondanks de wil om te blijven leven, mijn grote liefde, trotse papa van Daniel en vriend van Nik en Roy toch nog plotseling overleden John Eelman Linda Eelman-Wiersma Daniël Nik Roy Kaapstraat 20 1796AE De Koog John is overgebracht naar de landschapkamer van „Uitvaartcentrum Texel", Bemhardlaan 147 te Den Burg. Er is gelegenheid tot afscheid nemen en condoleren op woensdag 28 februari van 19.00 tot 20 30 uur en naafloop van de begrafenis in het uitvaartcentrum. Een afscheidsdienst zal worden gehouden op donderdag 1 maart om 13.30 uur in het uitvaartcentrum. Aansluitend zullen wij John begeleiden naar zijn laatste rustplaats op de Algemene begraafplaats van Den Burg. Indien u geen rouwcirculaire heeft ontvangen, beschouw deze advertentie dan als uitnodiging. waarom zijn er zoveel vragen waarom is er zoveel pijn waarom zijn er zoveel dingen die niet te begrijpen zijn In de bloei van zijn leven, is uit ons midden weggerukt mijn zoon en trotse papa van Daniël John Eelman 25-4-1964 t 24-2-2007 Wij wensen Linda heel veel sterkte. Je moeder, Ria Bremer-Kooij Walter Bremer Peter Johan Plotseling uit ons midden, maar voor altijd in ons hart, onze lieve broer, zwager en oom John Eelman Marja en Peter Vanessa en Edwin, Romy Richard Danielle Jolanda en Eric Vera Jop Twee mensen in een kleine kamer Zij zegt: dag John, en streelt zacht zijn gezicht en dan... die laatste blik in zijn gebroken ogen, het diepe heimwee naar het nieuwe licht. Intens verdrietig hebben wij afscheid moeten nemen van Wij wensen Linda en de kinderen heel veel sterkte in de toekomst. Vader Jelle Moeder Bé Wij zijn verdnetig dat onze schoonzoon, zwager en oom zo plotseling is overleden. bedankt voor alles. Aly Geus en Giovanni Peter en Edda Dana en Eva Hoewel het steeds wat slechter ging en het ongetwijfeld zo beter is, is het gewoon niet te bevatten... Jacqueline en Siep Janneke Marleen Annemieke Lieve John Zo ontzettend veel gelachen Zo ontzettend veel meegemaakt Zo ontzettend veel humor Zo ontzettend veel lange nachten Zo ontzettend veel genoten Zo ontzettend veel Zo ontzettend veel zullen wij je missen, maar weet: jij blijft altijd bij ons in gedachten. Wij wensen Linda en de kinderen zo ontzettend veel sterkte. Joke Dennis en Annemieke Palmyre Theo en Sandra Caroline Peter en Christa Wolbert en Marjan Tim en Bas Marscha en Shannon Julia Julian en Chanel Lieve John Voor altijd een plekje in mijn hart. Ik zal je missen. Verdrietig, maar dankbaar dat verder lijden hem bespaard is gebleven, hebben wij afscheid moeten nemen van Linda, kinderen en familie heel veel sterkte in deze moeilijke tijd. Jur en Pie Geertsema Na een korte ziekte, is veel te snel van ons heengegaan John Eelman Wij wensen Linda en de kinderen en de rest van de familie heel veel sterkte toe. Geertje Jaap en Yevgemya Waarom jij? We zullen het nooit weten. We zullen je missen, maar nooit vergeten! Verslagen omdat het zo snel is gegaan, maar dankbaar dat verder lijden hem bespaard is gebleven, moeten wij afscheid nemen van één van ons. John Eelman Wij verliezen in hem een geweldige collega. Wij wensen Linda, de kinderen, familie en vrienden heel veel kracht en sterkte toe met dit verlies. Rudolf Wieneke Niels Cindy Andreas Miranda Theo Ans Paula Fons Ed Marry Bedroefd hebben wij kennis genomen van het overlijden van John Eelman In de 18 jaren dat John bij ons heeft gewerkt, hebben wij hem ervaren als een zeer gewaar deerde medewerker en een prettige collega. Wij wensen Linda en de kinderen veel sterkte met dit grote verlies. Marcel, Toon, Aad, Adri, Paul, Rodi, Petra. Sander, Rober*., Peter, Jonas, Rienk, Helio, Rik, Arthur, Toon, Ronald, Anja, Denesh, Henk, Paula, Charlotte, Paul, Cor, Gerrit, Rody, John, Silvia. VEM elektrotechniek John Te vroeg, te jong, te snel... Wij wensen Linda en de kinderen heel veel sterkte en kracht bij dit zware verlies. Oud-collega's, Richard, Marlijn en Leon REGT Witgoed Service Vandaag hoorden we het droevige nieuws dat John Eelman is overleden. Echtgenoot van Linda, vader van Daniël, verzor ger van Nik. Wij wensen Linda, de kinderen en al hun dierba ren veel sterkte om dit verlies te dragen. De kinderen van de Lubertischool, de schoolcommissie en het team. Met ongeloof hebben wij het bericht ontvangen van het overlijden van John Eelman Wij wensen Linda en de kinderen heel veel sterkte in deze moeilijke tijd. Paul en Linda van Dijk Robby en Boy Personeel Sam Sam Personeel De Toekomst Tot ons verdriet hebben wij het bericht ontvangen van het overlijden van John Eelman Wij wensen de familie veel sterkte toe met dit grote verlies. De Spinbaanbedrijven Diep geschokt zijn we door het overlijden van onze oud-speler en bestuurslid John Eelman We wensen Linda en de kinderen erg veei sterkte toe. Bestuur S.V. De Koog 5 Zondagmiddag hebben wij plotseling afscheid moeten nemen van onze moeder, grootmoeder en overgrootmoeder Ali Bakker-Vriesman weduwe van Sijtze Bakker Petten, 16 juni 1913 t Texel. 25 februari 2007 Dick Remko en Simone Amoer Iwan Arnoud en Nancy Nel Gasthuisstraat 90 1791 GM Den Burg Moeder is overgebracht naar de strandkamer van Uitvaartcentrum Texel, Bemhardlaan 147 te Den Burg. Gelegenheid tot afscheid nemen en condoleren vrijdag 2 maart van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaartcentrum en na afloop van de crematie plechtigheid in de koffiekamer van het crema torium. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op zaterdag 3 maart om 11.15 uur in crema torium Schagerkogge, Haringhuizerweg 3 te Schagen. Willen zij die geen rouwcirculaire hebben ontvangen deze advertentie als zodanig beschouwen. geen thee met... geen krant lezen, geen boodschappen doen, geen verhalen meer van- geen "huiswerk" op zondag, geen.zorgen meer! geen tot... Dag mevrouw Bakker! Liefs. Kitty Dankbaar dat hij zo lang in ons midden mocht zijn delen wij u mede dat, onverwacht van ons is heengegaan onze lieve broer, zwager, oom en kameraad Rinus Voorthuizen De Cocksdorp, 1 juni 1954 t Den Helder, 25 februari 2007 Onze hartelijke dank gaat uit naar dhr F A.M. Kwaaitaal, voor de zorg en steun aan Rinus verleend Uit aller naam: D M. Hylkema-Voorthuizen Correspondentie Gruttolaan 29 -1766 JW Wieringerwaard U kunt persoonlijk afscheid van Rinus nemen woensdag en donderdag tussen 9.00 en 20.00 uur in Uitvaartcentrum Den Helder. IJsselmeerstraat 63a. De uitvaartdienst wordt gehouden vrijdag 2 maart om 13.30 uur in Uitvaartcentrum Texel, Bemhardlaan 147, Den Burg. Aansluitend aan de dienst vindt de begrafenis plaats op de Algemene Begraafplaats aan de Kogerstraat te Den Burg. Na floop van de begrafenisplechtigheid bent u van harte welkom voor de condoleance in Parnassiastraat 19, De Koog

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 3