Texel'94 wint in modderbrei van De Koog Jubilerend Rondje over andere boeg Schieten in tenue in de Dennen Weijdt en Moree beste klaverjassers 0 TEXELSE COURANT pannenkoeken. Ruime keus, qj om af te hajjflj Kikkertstra' De Cocks de'.' tel. 316441 fc— 'angyotfiMH 'Het is lekker om buiten te schie ten', zegt handboogschutter Wil lem Beuken als hij even aan de koffie zit. 'Binnen schieten is leuk, maar dit is het echte werk. En dan maakt het niet uit of het regent of niet.' Beuken was één van de 160 hand boogschutters die zaterdag met hun schietgerei door een afgezet deel van de Dennen liepen De boog schutters, het merendeel van de overkant, deden mee aan een Ani- malverschieting, die voor de tweede keer door handboogvereniging De Eilandschutters was georganiseerd. Die had met toestemming van Staatsbosbeheer een route uitgezet door het bos waarlangs 35 dum mies van dieren stonden opgesteld. De schutters konden vanaf meer dere standpunten hun pijlen op de namaakdieren schieten. De regen die zo en nu viel, deerde de schutters niet. Diverse maakten gehuld in authentieke kledij hun tocht door het bos. 'Dit is een mooie plek om te schieten', vertelt Nellie Kint die net als Beuken afkomstig is van de Saense Handboog Skutters uit Zaandam. De twee hebben een speciale reden om te komen. Vorig jaar sleepten ze bij het recurve- schieten beiden een eerste plaats in de wacht en die moet worden verdedigd. Dat deden ze zaterdag met succes. De 11 -jarige Sanne van Gerven uit Den Hoorn profiteerde ervan dat zij met Kint en Beuken de route aflegde 'Zij zijn mijn leer meesters. Ik zit pas op handboog- schieten, dus ik leer van deze men sen.' De Texelse pakte de tweede plaats bij het recurve-schieten voor de jeugd. Jan Prins van De Eilandschutters leverde een knappe prestatie door tweede te worden bij het long- bowschieten voor de heren. In die klasse waren 41 deelnemers. Frans Schrama was met een derde plaats de beste Texelaar in de recurveklas- se heren. Henrike Andresen werd tweede bij het recurveschieten voor de dames, Eveline Weerlee pakte de zesde plaats bij de longbow dames en Gert-Jan Schoorl was de beste Texelaar in de categorie barebow heren. Hij werd 18de in een deelne mersveld van 38 schutters. De Texelse jeugd deed ook van zich spreken. Bij de aspiranten recurve pakte Bram Baas de eerste plaats, gevolgd door Sanne van Gerven en Erik van Gils. Maikel en Patrick Smit werden tweede en derde in de categorie recurve junioren. Bij de junioren longbow werden Rik Gul- demond en Lars Veldhuis vierde en vijfde. Sterre Veldhuis werd eerste in de klasse longbow aspiranten, maar daarin was ze de enige deelneem ster. David Parlevliet werd achtste in de klasse barebow junioren. De tweede Ammalverschieting telde bijna het dubbele aantal deelnemers van een jaar .geleden. Ongeveer 20 deelnemers kwamen van het eiland. De verschieting had plaats in het bosperceel tussen Westerslag, Rozendijk, Fazantenlaantje en Heid- vlakweg. Het gebied was zo afge zet dat mountainbikers en ruiters tegelijkertijd van hun paden gebruik konden blijven maken. De dummies waren van polyester- schuim gemaakt. 'Dat is een mate riaal dat zichzelf herstelt nadat er pijlen in zijn geschoten. Het zijn geen opgezette dieren', aldus wed strijdsecretaris Ineke Zijm. Piet Moree (links) en Bart Weijdt schreven voor de derde keer het Texels kampioenschap klaverjassen op hun naam. Bart Weijdt en Piet Moree zijn er met de hakken over de sloot in geslaagd het Texels kampioen schap klaverjassen te veroveren. Nel en Co Koomen eindigden met slechts een kleine achterstand op de tweede plaats. Willem Koomen en Eric Jan Geus behaalden de hoogste score in de vijfde en laat ste speelronde. Bij aanvang van de laatste ronde hadden Bart Weijdt en Piet Moree een kleine voorsprong op Nel en Co Koomen. Toen de koplopers met een ijzersterk spel van ruim 2200 pun ten begonnen, leek de strijd beslist. Maar in het tweede spel werd deze bliksemstart door een score van niet meer dan 1300 punten bijna volledig teniet gedaan. De Koomens kwamen op dreef en scoorden in het vervolg steeds hoge scores. Weijdt en Moree hervonden in de derde ronde hun goede vorm en slaagden er met sco res van 1800 en 1900 uiteindelijk in het kampioenschap veilig te stellen. Het verschil tussen de nummers eén en twee bedroeg slechts 68 punten. Het was de derde keer dat Weijdt en Moree de titel op hun naam schreven. Ook Femmy Schuring en Frans Bos kunnen terugkijken op een uitste kend kampioenscl tap. Zij behaalden op een achterstand van 645 punten de derde plaats. Het was voor hen jammer dat de laatste avond nogal wisselvallig verliep. Ze speelden twee sterke spellen, maar stelden in de andere gevallen behoorlijk teleur. Jos Veeger en Muus Smit, die al een paar jaar een koppel vormen, behaal den tot nu toe weinig aansprekende resultaten. Dit jaar ging het een stuk beter. Dankzij een slotronde van 6800 punten stegen de routiniers naar de vierde plaats. De vijfde ronde ging naar Willem Koomen en Eric Jan Geus, die een score van 7301 punten neerzetten. Een uitstekend resultaat, waarmee ze ook in het algemeen klassement nog goede zaken deden. Zij stegen daarin van de negende naar de vijfde plaats. Meervoudig- kampioenen Fenny Caspers en Ger- da Veeger leken ook dit jaar weer op weg naar een hoge plaats, maar een sofronde in januari bedierf alles. Dankzij een goede laatste slotronde (met 6767 punten) wisten zij zich toch nog naar de zesde plaats terug te vechten. Ook Ada van der Lee en Ada Vlas kunnen terugkijken op een goed gespeeld kampioenschap. Zij eindigen op de zevende plaats. De tweede plaats in de slotronde was met 7189 punten voor Els Ooijevaar en Freek Veeger, die in het algemeen klassement nog van de veertiende naar de negende ronde stegen. Co en Nel Koomen werden met 7129 pun ten derde, vlak voor Bart Weijdt en Piet Moree (7023). Ook Chris Schraag en John Vlaming speelden zich dank zij een goede slotronde nog in de top tien. Opvallend was het spel van Theo Witte en Tiny Zwaneveld, die na de eerste ronde laatste stonden, maar toch nog keurig tiende eindigden. Eindstand: I.Bart Weijdt en Piet Moree. 34.625, 2.Nel en Co Koomen, 34.557: 3 Femmy Schu ring en Frans Bos, 33.980; 4.Muus Smit en Jos Veeger, 33.164; 5.Willem Koomen en Eric Jan Geus, 32.898; 6.Fenny Caspers en Gerda Veeger, 32.579, 7.Ada van der Lee en Ada Vlas. 32.427; 8.Chris Schraag en John Vlaming, 32.387. 9.Els Ooijevaar en Freek Veeger. 32.145; 10.Tiny Zwaneveld en Theo Witle. 31.988. n authentieke tenues gehuld. Dat gold onder meer voor de handboogschutters van In weinig deed de derby tussen De Koog en Texel'94 denken aan de opwindende confrontatie van drie maanden geleden in Den Burg. Mede door het abominabel slechte veld was de kwaliteit van het spel zeer mager. En hoewel enkele jeugdige supporters met het gooien van vuurwerk een paar maal probeerden de strijd te doen ontbranden, was ook de sfeer rond het veld tamelijk lauw. De uitslag, 1-2 in het voordeel van de gasten, was meer dan terecht. Bijna was de wedstrijd met doorge gaan. De scheidsrechter constateer de bij aanvang dat het veld door de aanhoudende regenval te slecht was om op te spelen. Trainer Hans van der Park twijfelde, maar de technische staf van Texel'94 wilde graag spelen en hetzelfde gold voor de spelers van beide teams. Uiteindelijk werd afgesproken toch af te trappen en het een half uur aan te zien. Toen de afgesproken termijn was verstreken, stond het 0-2 en had Texel'94 geen enkele reden meer om te stoppen, terwijl De Koog zich onsterfelijk bela chelijk had gemaakt als het alsnog om afgelasting had gevraagd. Gevolg was echter dat de wedstrijd als kijkspel weinig voorstelde. Voor al in de strafschopgebieden en het gebied rond de middenstip was de grasmat binnen enkele minuten ver anderd in een modderbrei, waarin de spelers de grootste moeite hadden op de been te blijven. Na een kwartier werd de sfeer even grimmig, nadat Texel'94-speler Jeroen Vlaming bij een onbesuisde sliding op het gladde gras niet meer tijdig kon remmen en keihard de Koger keeper Steven van Beek raakte. Het regende verwijten, maar toen na Van Beek na een bles surebehandeling toch verder kon, kal meerden de gemoederen. Geregeld gebeurde het ook dat de bal smoorde in de prut. Op andere momenten gaven de spelers juist teveel snel heid aan het speeltuig mee, waardoor deze bij een tegenstander of buiten de lijnen belandde. In het nadeel van de wedstrijd werkte ook de afwezig heid van nogal wat technische vaar dige spelers, die wellicht wél uit de voeten hadden gekund. Buiteling De Koog miste naast Arnold Kaercher ook Roel en Pim Siebinga. terwijl bij Texel'94 Michiel Valk was geschorst. Het enige doelpunt van De Koog was toe te schrijven aan het slechte veld. Peter Koorn probeerde op een meter of dertig afstand van het doel keeper Dennis Schouwstra te verras sen, maar zag zijn schot volkomen mislukken. Terwijl Koorn zich alweer omdraaide om aan de terugtocht te beginnen, gleed de bijna foutloos keepende Schouwstra uit en rolde de bal naar de meegekomen Koger mid denvelder Ben Siebinga. Juist toen deze de bal in het verlaten doel wilde schuiven, maakte hij zelf een buiteling. Maar tot zijn geluk bleef de bal liggen, goed op. Maar in de dertigste minuut werd het al 0-2. Doelpuntenmaker was Zijm, die een voorzet van Ruben Boogaard met een mooie voetbewe ging tot doelpunt promoveerde. Eén spits De Koog kon daar weinig tegenover stellen. Om het middenveld te ver sterken, liet Van der Park zijn ploeg met slechts één spits, Wouter Kuip, spelen. Maar opvallend was dat de Kogers juist op het middenveld de slag verloren. Spits Maurice de Groot voelde zich duidelijk niet thuis in de verandering in brengen. De gasten speelden vrijwel voortdurend op de speelhelft van De Koog en kregen enkele aardige kansen de overwin ning veilig te stellen, maar verzuim den het overwicht uit te buiten. Zo'n tien minuten voor tijd bracht coach Ralph Koning Jimmy Vlaming in voor Tim Kedde. In de laatste tien minuten trok De Koog eindelijk ten aanval Er ontstonden wel enkele kansjes, maar de overtuigingskracht ontbrak. Teke nend voor de Koger onmacht was de vrije trap die de ploeg een paar minuten voor tijd vanaf vijfentwintig Wandeltocht rond Oudeschild Oudeschild, de Waddendijk en de weggetjes en paadjes in het Hoge- berggebied vormen samen de route van de Propagandawandeltocht, die zondag 4 maart wordt gehouden en geldt als de opening van het wandel seizoen. De organiserende wandel sportvereniging Het Gouden Boltje heeft tochten uitgezet van 5,10 en 15 kilometer. De langste route voert voor een deel ook door De Westen. Star ten kan tussen 13.00 en 14.00 uur vanuit café-brasserie De Compagnie. Deelname kost €2,80. De wandelaars krijgen voor dat bedrag ook een her innering. Wie daar geen pnjs op stelt, betaalt €1,50. De volgende tocht is de Lammetjeswandeltocht, die maan dag 9 april (tweede paasdag) wordt gehouden. Eerder al, op zaterdag 31 maart, is er een tocht speciaal voor 55-plussers. Deze wordt georgani seerd in samenwerking de Stichting Welzijn Ouderen Texel. Piet Beers wint vijfde wedstrijd De Graafbokaal Met een voorsprong van slechts één punt op de nummer twee heeft Piet Beers zondag in mane ge Akenburg de vijfde wedstrijd om de Jaap de Graafbokaal gewonnen. Hij reed volgens de jury, gevormd door Cor Breg, de beste dressuurproef. Verdeeld over twee klasses kwamen in totaal zeventien menners aan de start. Breg sprak zowel prijzende als kritische woorden over de prestaties. Hij constateerde onder meer veel contrastelling door de wending en bij de voltes. Op de A-C-lijn werd door diverse menners te veel geslingerd, wat uiteraard niet ten goede van hun score kwam. In de klasse L kreeg Beers 103 strafpunten, één minder dan Jan Schaap, die beslag legde op de tweede plaats. Frans Bakker (107) en Hans Boom werden res pectievelijk derde en vierde. Hoewel Boom zijn voorsprong op Beers zag teruglopen, staat hij in het algemeen klassement nog steeds eerste. In de lichtere B-klasse was Werner Sten- dert met afstand de beste deel nemer. Hij kreeg 110 strafpunten, zes minder dan Natasja Garritsen, die op de tweede plaats eindigde. Nanny van den Berg veroverde met 117 strafpunten de derde plaats. De volgende wedstrijd om de Jaap de Graafbokaal wordt verreden op zon dag 11 maart. Dan staat de vaardig heid op het programma. Uitslagen: Klasse B - 1 .Werner Stendert, 110 strafpun ten. 2.Natasja Garritsen. 16; Nanny van den Berg, 117. Klasse L - 1 .Piet Beers, 103; 2.Jan Schaap, 104; 3.Frans Bakker, 107; 4.Hans Boom. 108. Klassement -1 Hans Boom, 206; 2.Piet Beers, 212; 3.Frans Bakker, 217; 4.Jan Schaap, 218; 5.Maudy Witte, 220 Piet Zijm en Joost Smit hebben zich tijdens de wekelijkse com petitieavond van biljartvereniging De Doorstoot van hun beste kant laten zien. Beiden wonnen al hun drie partijen, waarbij het moyenne van Smit bovendien beter was anders. Tegen Fred Klok begon hij voorzichtig, maar met series van negen en zeven haalde hij daarna eenvoudig de overwinning binnen Zijm liet in zijn partij tegen Jan Heemskerk indrukwekkende series zien. Met bijna twee gemiddeld hij zijn tegenstander geen enkele kans. Wim Westdorp speelde twee partijen en won beide. Vooral tegen Jaap Boon was zijn spel zeer soli de. Jan Heemskerk had met tien caramboles de hoogste serie van de avond. Maandag 5 maart speelt De Door stoot een uitwedstrijd tegen de bil jartvereniging van De Krim. Uitslagen: W Westdorp-H. Laan 4-0, F. Klok-J. Smil 0-4. J. Heemskerk-M. Boon 4-2. W Homar- P. Zijm 2-4, R. Steenhuizen-K. Weel 2-4, Boon-W. Westdorp 0-4. F. Klok-H. Laan 0-2. J. Heemskerk-P Zijm 2-4. J. Smit-W Homy 4-2. M. Boon-H Laan 4-0, J. Boon-P Zyr 0-2, K. Weel-J. Smit 0-4. Voetbalprogramma Zaterdag 3 maart: Oosterend B1-Texel'94 B3 13.45 Zouaven MB1-Texel'94 MB1 14.45 N. Nied. MB1-Texel'94 MB2 14. Texel'94 MB3-Uitgeest MB2 11.30 Texel'94 C1 -Koedijk C3 13.00 WGW C3-Texel'94 C2 12.30 JVC C2-De Koog C1 12.30 O'end CI -Den Helder C3 12.00 ZDHC1-BKCC2 12.00 Spirit MD1-Oosterend MD1 10.45 Argon G1-Texel'94 G1 13.00 Texelse pupillencompetitie: Roda-Heerenveen Oosterend F1-SVC F1 De Koog F2-Vitesse 9.0! De Koog E1-Liverpool 10.0C Chelsea-Arsenal 10.OC SVCE1-ZDHE2 10.0! ZDH E1-Oosterend E1 uitgeste; De Koog probeerde in de slotfase alsnog op gelijke hoogte te komen, r belagen. waarna hij snel overeind krabbelde en alsnog toesloeg. Op dat moment hadden de gasten al een gerieflijke voorsprong opgebouwd. Direct na de aftrap, die met een minuut was uitge steld om oud-speler en -bestuurslid John Eelman van De Koog te her denken, trok Texel'94 ten aanval. Met zeker gezien de omstandigheden vrij aardig combinatievoetbal werd een overwicht gecreëerd. Ook de eerste kans deed zich al snel voor. Uit een snelle aanval schoot Leon Zijm de bal voor het doel langs. In de twintigste minuut werd het 0-1, toen keeper Van Beek een hoge bal met goed ver werkte en Tim Kedde van dichtbij kon scoren. Bij een hard schot van Yvo Barends trad Van Beek even later wel drukte, terwijl Peter Koorn weliswaar zijn gebruikelijke aantal kilometers liep, maar verder een ongelukkige wedstrijd speelde. Het meeste gevaar ontstond nog uit twee vrije trappen, maar Schouwstra bewees zich als een betrouwbare sluitpost. Aan de tegentreffer van De Koog droeg hij als gezegd weinig schuld. In de tweede helft had De Koog nog minder in te brengen tegen Texel'94, dat weinig moeite hoefde te doen om een duidelijk overwicht op te bouwen. De thuisploeg was slordig, verspeelde voortdurend de bal en leverde ook te weinig stnjd om deze daarna weer te heroveren. Daar konden ook de inval lers Sander Eelman (een B-junior), Yoni Houwing en Jeroen Backer geen ir zelden m keeper Dennis Schouwstra te meter te nemen kreeg Een kansrijke situatie, zo leek het, maar Pieter List besloot de bal ineens op doel te schieten, waar een slimme voorzet in het volle strafschopgebied veel meer kans op succes had gehad. Ranglijst Texel'94 staat door deze overwinning stevig op de vijfde plaats en maakt nog wel kans verder te stijgen op de ranglijst. Een overwinning in de uitwedstrijd tegen concurrent Petten zou daartoe een belangrijke bijdrage kunnen leveren. De Koog verkeert nog steeds in acute degradatienood. De ploeg kan zichzelf enige verlich ting geven door zondag thuis van Wieringerwaard te winnen. De dertigste Ronde om Texel krijgt een nieuwe opzet. De organisa tie heeft de catamaranwedstrijd rond het eiland in tweeën geknipt. Er komt zaterdag 23 juni een race voor wedstrijdzeilers en een race voor recreatieve deelnemers. De organisatie hoopt 't Rondje op die manier aantrekkelijker te maken voor recreatieve deelnemers. Die begon nen zich de afgelopen jaren van het evenement af te keren, omdat ze aan steeds mper wedstrijdvoorschriften moesten voldoen. Deelname liep voor hen in de papieren en het vereiste de nodige administratie. In de nieuwe opzet kunnen recreatieve deelnemers zich inschrijven voor de Zilveren Vloot. Zij hoeven volgens de organisatie dan geen startlicentie en meetbnef meer te hebben. Ze hoeven ook met meer bij een vereniging van het Watersport- verbond aangesloten te zijn. Dat kan een zeiler volgens de organisatie zo'n honderd euro schelen. Voor de wed strijdzeilers is de Gouden Vloot in het leven geroepen. In die klasse moeten de zeilers wel aan alle internationale wedstrijdvoorschriften voldoen. De wedstrijdzeilers in de Gouden Vloot Zondag 4 maart; Petten-Texel'94 De Koog-Wieringerwaard ZDH-SSV Sint Boys-Oosterend Hugo Boys 2-Texel'94 2 Texel'94 4-SRC 4 Texel'94 5-JVC 6 Wiron 3-Oosterend 2 Oosterend 3-Hollandia T. 5 Texel'94 DA1-Winkel DA2 O'end DA1 -Schagen DA1 14.0C 14.0C 14.CX 14.0! 11.(1 12.0.' 12.0 12.01 12.CQ 12.» i4.a: strijden om de overalltitel en kunnen meedoen aan de Texel Dutch Open (het NK catamaranzeilen) dat in de dagen voor de Ronde wordt gehou den. De recreatieve deelnemers strij den om drie aanmoedigingsprijzen en krijgen na afloop een certificaat met de gezeilde tijd. Zij kunnen ook mee doen aan de Horstocht. De recreatie ve zeilers betalen €100.- inschrijfgeld, de wedstnjdzeilers €110,-. De Ronde heeft de wijzigingen in overleg met het Watersportverbond doorgevoerd. Beide vloten vertrekken tegelijk bij paal 17. De start is gepland om half één. Mark Röpke van De Zeester en De Buren is tijdens de Ronde de nieuwe exploitant van de feesttent op het strand. De organisatie zegt op die manier het 'sociale karakter' van de Ronde een oppepper te wil len geven. 'Uit enquêtes die we vorig seizoen hebben gehouden, bleek dat er onvrede over het tentprogramma heerste', aldus coördinator Edwin Lodder. Bedoeling is dat Röpke in de feesttent eenzelfde sfeer als in De Buren en De Zeester creëert. 'Daar mee wordt het weer een ouderwets Texel-feestje. waarbij de zeilers en de aanhang centraal staan.' Texelse recreatiecompetitie: Texelse Boys-Oosterend 103! De Koog-Texel 10.3.1 Voetbaluitslagen Zaterdag 24 februari: Oosterend B1-ZAP B1 2- Wiron C1-Texel'94 C l 2- De Koog C1-JVC C2 3- De Koog D1-Hollandia T. D1 2- Oosterend MD1-KFC MD1 2- De andere wedstr. werden afgelast Texelse pupillencompetitie: AZ-Oosterend F1 uitgesteld Heerenveen-De Koog F1 3- Vitesse-Roda 2-f SVC F1-De Koog F2 Liverpool-Blackburn uitgestelc De Koog E1-SVC E1 54 Arsenal-ZDH E1 8 Oosterend El-ZDH E2 13 Chelsea-Manchester 2-' Zondag 25 februari: De Koog-Texel'94 1 De andere wedstr. werden afgelast Programma zaalvoetbal Woensdag 28 februari: 19.20 De Koog 3-Texel 4 vPutte 20.10 Krim 5-Klif 6 Arnoi; 21.00 Texel 5-Texel 6 Arnou: Zaaldienst: KM Donderdag 1 maart: 19.00 Klif 2-RAB3 19.50 De Koog 2-RAB 5 20.40 Krim 4-Sportshop 2 v.Beet 21.30 Mantje 3-De Koog 1 Sangeif Zaaldienst: Vrijdag 2 maart: 19.20 Texel 1 -Sparta'67 2 Sanger; 20.10 Sports. 1-Mantje 2 nog bekend 21.00 De Krim 1-Texel 2 1 21.50 SVO 3-Klif 3 v.Bee Zaaldienst: Oostererê Uitslagen: Texel 1-De Ruif 2 9-3. Hoofdklasse: Texel' T SVO 2 7-4, SVO 1-Sportshop 1 5-2, Mank L- 2-RAB 2 6-2. 1ste klasse. RAB 5-Kllf 2 Texel 3-RAB 4 4-3, De Koog 1-De Koog 54 2de klasse: Klif 6-Texel 5 1-8. Texel 7-Kcxs- 3-5, Klif 5-Krim 5 9-7, Texel 6-Klif 4 2-3. g 4-Texel 4 6-4. C-jeugd: De Krim C1-ZDH - iportshep C1 RAB C1 7-0. zdh Ei-Mat1 naar; een F Logeerhuis Texel "s Heerenloo Noord-Nederland, Drie zeges voor Zijm en Smit

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 6