Agrariërs Texelsun in de file naar Abraham 'Waarom dit verzoek niet aan de raad voorgelegd?' (jrotn "/tmrtrjexels in het hartL, 'Zorgen dat we geen last van elkaar hebben' Corrie Heijne nieuwe voorzitter De Lieuw Nieuws van de provincie texel Gaas langs De Petten verdwijnt WIJ ZETTEN TEXEL OP Z'N KOP'. Na weigering subsidie vrije peuterspeelgroep OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12155 VRIJDAG 2 MAART 2007 Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg VORRt 1 .r zijn om 't Sterrekind de eigen iden titeit binnen Pharos te laten behou den. Het college-zei er wel bij dat een dergelijk subsidieverzoek kri tisch zou worden benaderd, waarbij werd bekeken in hoeverre groepen peuters gecombineerd kunnen wor den. Hierdoor zou de bezettings graad stijgen en zouden geen aan vullende middelen nodig zijn. Zo'n combinatie stuit op problemen. Van de Brake: 'Je kunt niet twee groepen samenvoegen, want dan verliest één groep zijn identiteit. De nadruk in de vrije peuterspeelzaal ligt namelijk op de individualiteit van het kind, terwijl het bij Spele- maer meer gaat om samen dingen te doen. Dat onderscheid is een verrijking van de Texelse samenle ving. Dan kunnen ouders kiezen.' Lees verder op pagina 9 Het groene gaas langs natuur gebied De Petten verdwijnt op zeer korte termijn. Dat is de uitkomst van een gesprek dat gisteren heeft plaatsgevonden tussen Marc van Rijsselberghe en Natuurmonumenten. Beiden zijn ermee akkoord dat het groe ne gaas wordt vervangen door doorzichtig ursusgaas, waarbij is afgesproken dat Natuurmonu menten helpt bij het plaatsen. Van Rijsselberghe had het gaas vori ge week laten plaatsen om te voor komen dat een proefperceel zee- De leden van natuur- en land schapsvereniging De Lieuw heb ben maandag een nieuwe voor zitter gekozen. Dick Drijver, die de vereniging heeft opgericht en negen jaar voorzitter is geweest, was statutair niet meer herkies baar. Corrie Heijne-Dros is vol mondig gekozen tot nieuwe voor zitter. In haar politieke loopbaan heeft Heijne de landbouw en het agra risch natuurbeheer altijd een warm hart toegedragen. Als wethouder financiën nam ze een positieve hou ding in ten opzichte van de activitei ten van De Lieuw en ondersteunde deze waar mogelijk. Met haar net werken in de gemeente en de pro vincie kan ze volgens de vereniging een belangrijke rol vervullen in de belangenbehartiging van het agra risch natuur- en landschapsbeheer op Texel. Deze rol is negen jaar vol verve vervuld door Dick Drijver. Hij nam het initiatief tot oprichting van de agrarische natuurveremging. heeft de organisatie vorm gegeven en er een duidelijk stempel op gedrukt. Vanaf 1998 zijn er veel moeilijke en onzekere situaties geweest. Mede door de gedrevenheid en het door zettingsvermogen van Drijver is De Lieuw een bloeiende vereniging geworden met bijna 200 leden die in totaal op 5000 hectare agrarisch natuur- en landschapsbeheer uit voeren. Ook op dit moment staan er weer een aantal belangrijke en ingewik kelde zaken op de agenda van De Lieuw. Het nieuwe bestemmings plan buitengebied Texel heeft volop kool net als vorig jaar geheel wordt opgevreten door jonge ganzen uit het natuurgebied. De actie leidde tot afkeurende reacties, onder meer van Natuurmonumenten, dat vrees de dat een kolonie grote sterns door het gaas De Petten zou mijden. Maar vanuit de landbouw kreeg Van Rijsselberghe ook bijval. 'Extre me reacties, uit beide kampen.' Lees verder op pagina 9 TEXELSE OllRANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant een folder van: GROENLINKS Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6. Kijk op www.texelseveilingcourant.nl en bied mee... D de aandacht. Ook het weidevogel beheer zal na 2009 in een andere vorm gegoten moeten worden. De Lieuw zit hiervoor in een landelijk onderzoek om de nieuwe weidevo gelpakketten in de vorm van moza- iekbeheer te ontwikkelen. Drijver zal de nieuwe voorzitter nog enige tijd adviseren om deze belangrijke ont wikkelingen goed over te dragen Uit waardering voor de jarenlange enthousiaste inzet voor De Lieuw is Dick Drijver benoemd tot erelid van De Lieuw. Raadsleden beter te volgen De raads- en commissieleden zijn binnenkort, als het goed is, een stuk beter te volgen. De gemeente heeft een nieuw draadloos vergadersysteem aange schaft dat de huidige microfoons in de raadzaal vervangt. Die zijn ongeveer twintig jaar oud en begin nen de laatste tijd steeds harder te piepen en te kraken. Daardoor is het zowel in de raadzaal als via Radio Texel geregeld lastig de vergade ringen te volgen. De gemeente ver wacht dat het nieuwe systeem over een paar weken wordt geleverd. De politieke partijen hebben tijdens de raadscommissie Middelen inge stemd met de aanschaf. Het nieuwe systeem kost €38.000,-. Daarvan stond €30.000,- op het gemeen telijk investeringsprogramma en de rest wordt betaald van geld dat overgebleven is van het budget dat vorig jaar beschikbaar was voor opleidingen van de raad. Alles over de Provinciale Statenverkiezingen van 7 maart 2007 Noord-^/iand l<ijl< in deze krant! Als inwoner kunt u de komende tijd volop meedenken en -praten over de herinrichting van het 'hart' van Den Burg en Texel. Dit kan op dinsdag 6 maart en maandag 12 maart tijdens de U kunt op een van deze avonden aangeven hoe uw Groeneplaats er uit moet zien. Vanuit een blanco situatie wordt uw inbreng gevraagd. Gezamenlijk wordt eerst een sterkte-zwakte-analyse gemaakt en daarna wordt de nieuwe situatie in beeld gebracht Zie ook de infokrant die afgelopen dinsdag is bezorgd. Per avond geldt een maximum van 60 deelnemers. U dient zich daarom van tevoren op te geven. Per e-mail: hjpennings^texel.nl. Telefonisch: receptie van het gemeentehuis: 362121 of 362111. Iedere belangstellende is van e welkom! Anna Trap Zingen, pianospelen, een musical regisseren, toneel spelen, filmpjes en interviews maken voor het tv- programma Villa Achterwerk: de 16-jarige Anna Trap uit Oosterend is een muzikaal-creatieve duizend poot. Binnenkort doet ze bij vier conservatoria auditie, in de hoop in september met een opleiding zang te kunnen beginnen. Pagina 2 m G-judo Judo, sporten met gehandicapte judoka's en gedichtjes maken, zijn de grote passies van Henk de Vries. Met het bundeltje Ik zag nog nooit iemand die zo blij kon zijn als jij! heeft de rector van OSG de Hogeberg alle drie gecombineerd. Hoofdpersonen in de 'judichtjes' zijn de judoka's die hij iedere zaterdagochtend traint. Pagina 7 Alsof het een demonstratie van boze boeren betrof, reed donder dagmorgen een optocht van elf landbouwtrekkers met werktuigen en een vrachtwagen over Texel, een staaltje krachtvertoon dat hier sinds I de boerenopstand tegen het land schapspark tientallen jaren geleden met meer te zien is geweest. Het betrof ditmaal geen protestactie, maar een verrassing voor Jan Bak ker van Alexanderhoeve, die giste ren zijn vijftigste verjaardag vierde. Als firmant van landbouwcombi- natie TexelSun konden de overige vennoten en medewerkers van het samenwerkingsverband zo'n kroon jaar niet ongemerkt voorbij laten gaan. En dus lieten de mannen het rooien van wortelen, sorteren van pootaardappelen, uitrijden van Twee stichtingen met eigen peu- terspeelgroepen. De één krijgt subsidie van de gemeente, de ander niet. Kan dat zomaar? Die vraag wierp Nettie van de Brake van Stichting Vrije Peuterspeel groep op nadat het college van b en w een aanvraag voor sub sidie had afgewezen. De com missie Bezwaarschriften, die zich woensdag over de vraag boog, brengt over zes weken advies uit aan het college. Peuterspeelzaal 't Sterrekind aan de Gasthuisstraat bestaat al vanaf 1990 en sinds die tijd moet de stichting zichzelf bedruipen. Dat kan doordat de drie begeleidsters van de drie groepen hun werk op vnjwillige basis doen, evenals de assistent en de bestuurders. Ze doen dat vooral vanuit hun antropo sofische overtuiging. Door de vaste kosten moeten de ouders die hun kind, momenteel zo'n dertig en er is sprake van een wachtlijst, toe vertrouwen aan 't Sterrekind toch meer betalen dan vaders en moe ders die hun kroost onderbrengen bij Spelemaer, dat onder de para plu van de stichting Pharos wél gemeentesubsidie incasseert. Maar het kost de bestuurders van de Vrije Peuterspeelgroep steeds meer moeite om voldoende vrijwilligers te houden die over alle vereiste diplo ma's beschikken. Ter vergelijking: in dienst bij Pharos zouden ze voor hetzelfde werk betaald krijgen. De eisen die de inspectie stelt worden steeds hoger. 'Maar ondanks dat we het op vrijwillige basis doen, hebben we een professionele orga nisatie die aan alle eisen voldoet. Er zijn geen acute problemen, maar we wensen onze mensen wel fat soenlijk te betalen', verklaart Van de Brake de subsidieaanvraag van €15.750,-. Al twee keer eerder dien de het bestuur van de Vrije Peuter speelgroep een aanvraag in voor subsidie, maar ook die werd afge wezen. 'De raad heeft in 2004 een besluit genomen dat er subsidie wordt verleend aan één stichting peuterspeelzaal, net zoals er subsi die wordt verleend aan éen organi satie voor professioneel jeugd- en, bibliotheekwerk, ouderenbeleid en muziek- en dansonderwijs', ver telde Riekie van Dijk namens het college van b en w. Ze gaf aan dat de gemeente zich bereid heeft verklaard de situatie opnieuw te bekijken als de Vrije Peuterspeel groep onder de paraplu van Pharos zou vallen. De onderhandelingen over zo'n constructie zijn al een tijdje gaande. Van den Brake: 'Wij willen dat zelfs, omdat het bestuur lijke en organisatorische voordelen biedt, bijvoorbeeld op het gebied van ARBO en andere zaken. Maar we stellen wel als voorwaarde dat we binnen die samenwerking als peuterspeelzaal onze eigen identi teit behouden.' Verrijking B en w lieten vooraf weten dat Pha ros aanvullende subsidie zou kun nen aanvragen, als dat nodig zou Kinderen helpen bij het broodbakken in 't Sterrekind, van de Stichting Vrije Peuterspeelzaal. Het bestuur vindt dat het, net als Spelemaer, i aanmerking moet komen voor een zogeheten budgetsubsidie. Maar het college ziet dat niet zi drijfmest, voeren van kalveren, greppelfrezen en andere werkzaam heden op het 800 hectare grote landbouwbedrijf even voor wat het was, om zich vanaf de akkers op verschillende delen van het eiland naar Aiexanderhoeve le begeven. Een imposante verrassing voor de jarige, die zijn collega's, ouders en vrienden ontving m zijn onlangs fraai gerestaureerde stolpboerderij aan de Grieweg bij Den Hoorn. Toen de menigte zich na het nuttigen van koffie, gebak en andere geneug ten weer naar de landenjen begaf, wachtte Bakker nóg een verrassing: een Abraham op een zitmaaier die het samenspannende gezelschap op de hoek van de Grieweg stiekem voor hem had neergezet. Ondernemersprijs Supermarkt Goënga, Keijbouw en Zandbank Sport Adventures zijn genomineerd voor de Texelse Ondernemersprijs. De jury heeft zich bij haar voordracht laten lei den door de aandacht voor 'goed ondernemerschap in de breedste zin'. De winnaar wordt bekendge maakt tijdens een seminar dat dins dag 20 maart in Cinema Texel wordt gehouden. Pagina 9 (Advertentie)

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 1