Anna Trap muzikaal-creatieve duizendpoot 'Improviseren is het leukst en hoort ook echt bij jazz' Texelaars Cinema Texel: voor elk wat wils Film TEXELSE 2 COURANT DAGELIJKS TEXELS NIEUWS www.texelsecourant.nl Agenda E teso (j eslaagd VRIJDAG 2 MAART 2007 Zingen, pianospelen, een musical regisseren, toneel spelen, filmpjes en interviews maken voor het tv- programma Villa Achterwerk: de 16-jarige Anna Trap uit Oosterend is een muzikaal-creatieve dui zendpoot. Binnenkort doet ze bij vier conservatoria auditie, in de hoop in september met een oplei ding zang te kunnen beginnen. 'Ik heb altijd gezongen, van héél jongs af aan. Zingen is iets heel natuurlijks, het hoort echt bij mij. Het zou een nachtmerrie zijn als ik met meer kon zingen. Ik ben op de speelklas van de muziekschool begonnen met blokfluit spelen, daar vond ik niks aan. Toen ik een instrument mocht gaan kiezen, gingen we een jaar naar Zweden. Mijn moeder is Zweedse en zij wilde ons graag laten zien hoe het in Zwe den is. Ik ging er op een koor, maar zong eigenlijk helemaal niet, in ieder geval niet opvallend. Ik was super verlegen. Zingen deed ik thuis. Toen we terugkwamen ging ik op pianoles bij Tineke Schoo en op kinderkoor bij Betty Bakker. Dat was wel heel erg leuk.' Toen Anna negen was, deed ze twee keer mee aan audities voor het tv-programma Kinderen voor Kinderen. Maar tot haar grote spijt haalde zij de eindrondes niet. 'Ik weet nog wel dat ik ontzettend vals zong, tenminste, dat vond ik zelf. Ik was zó verlegen, ik schaamde me zelfs dat ik zong. Ik stond daar op een heel groot podium, voor het eerst met een microfoon in m'n hand, het was gewoon hartstikke eng! Het leukst vond ik dat ik een meezing-CD thuis had. Daarmee kon ik lekker oefenen. De tweede keer dat ik meedeed ging het gelukkig veel beter Ik was daar wel tevreden over. Uiteindelijk kozen ze uit het groepje een jongetje, waar schijnlijk omdat ze al veel meisjes hadden.' Meidenbandje Na een jaar of vier pianoles te hebben gehad, kreeg Anna op de muziek school zangles van Claudia Reij en zat ze op de popschool in een mei denbandje. 'We waren een jaar of 13 en vonden het repertoire, Elvis Presley, Chuck Berry enzo, maar ouwelullenmuziek. Het was vooral rock en wij wilden liever onze eigen nummers kiezen, zoals van Anouk en Maroon 5, die voor ons leukere nummers hadden om te zingen. Rock is gewoon niet mijn muziek, eigen lijk.' Welke muziek wél op haar lijf geschreven is, ontdekte Anna onge veer anderhalf jaar geleden, toen zij gevraagd werd mee te doen in een net opgerichte jazzband. 'Ik weet nog precies dat moment. Daniël de Boer belde me om te vragen of ik in zijn bandje kwam zingen In dat bandje zaten ook Adriaan de Boer op trom pet, Martine Timmer op bas en Enk Brouwer op piano. Ze speelden jazz en soul. Toen ik ze hoorde, dacht ik: Waaauw, wat leuk! Eindelijk iets wat ik echt heel leuk vind!' Stem De band werd Anna's Jazz Band gedoopt en daarmee was de toon gezet. Anna's stem is een wezenlijk onderdeel van het geluid van de band geworden en eigenlijk niet meer weg te denkeh. Toen de groep voor het eerst 'officieel' voor het voetlicht trad tijdens het ensemblefestival van de Muziek- en Dansschool, werd alom verrast en enthousiast gereageerd en sleepte de groep de eerste prijs in de wacht. Niet lang daarna werd De stem van de zangeres is niet meer weg te denken uit het geluid van Anna's Jazz Band. Op de achtergrond drummer Daniël de Boer. de band uitgebreid met Renske van Raaphorst (fluit) en Anna's zus Maria (saxofoon). Na het ensemblefestival volgden optredens in restaurant De Aanleg, op de OSG, bij Paal 9 en in Amsterdam. 'In Amsterdam waren we uitgenodigd voor een benefietcon cert. Er was alleen geen opbrengst, omdat er maar heel weinig mensen op af kwamen. Heel triest. Maar voor ons was het geweldig om in Amster dam op te treden. Er naar toe gaan, al je apparatuur meeslepen, dat geor ganiseer, met z'n allen ergens blijven slapen, dat was wel speciaal.' Repeteren 'We repeteren nu eenmaal per week, leukst, het hoort ook echt bij jazz. Het echte arrangeren van de muziek wordt het meest gedaan door Adri aan en Renske. Verder heeft iedereen in de band zijn eigen inbreng; we vullen elkaar goed aan. Zaterdag 7 april mogen we optreden in Question tijdens Texel Jazz. Dat is eigenlijk wel bizar: staan we daar als de broekies van Texel tussen grote bands die al jaren ervaring hebben!' Musical Anna's Jazz Band is niet de eni ge muzikale activiteit van het jonge talent. Voor het profielwerkstuk, als onderdeei van het HAVO-examen, EN DE muze i Klif 12 'Lauri en ik werken ook samen bij Klif 12. Bij het diner-cabaret, iedere week en in de vakanties. We bedie nen en zingen tussendoor. Heel leuk. Je bent tussen het publiek bezig, bedient ze. je kletst en het volgende moment sta je iets op het podium te doen. Je hebt dan heel veel contact. In de vakanties werken we mee aan de kindervoorstellingen op de don- in het weekend, bij Daniël thuis in een minuscuul schuurtje. We staan daar echt opgepropt en het is er ijs koud, maar we zijn blij dat we er altijd terecht kunnen. We kiezen een jazz Standard, een bestaand nummer, en gaan daar dan op improviseren. We proberen er een eigen versie van te maken, zowel van de melodie als van de tekst. Summertime bijvoorbeeld, het lied dat ik voor het eerst zong toen ik bij de band kwam, verandert steeds. We proberen tijdens de repe tities iets uit, soms lukt het helemaal niet, dan liggen we in een deuk. Andere keren hebben we het echt te pakken. Tijdens optredens improvise ren wc ook, maar we maken wel van te voren bepaalde afspraken over wie de solo's doet, hoe lang ze duren en dat soort zaken. Improviseren is het heeft Anna er met enkele andere leerlingen voor gekozen een musical op te voeren. Samen met Laun Brons heeft zij de verantwoordelijkheid voor de muziek, andere leerlingen houden zich bezig met de dans en weer anderen hebben het theatergedeel te op zich genomen. Daarnaast zijn medeleerlingen ingeschakeld voor de uitvoering. 'Lauri en ik hebben de musical in het Nederlands ver taald. Dat was ontzettend moeilijk: de inhoud moet goed zijn, de tekst moet rijmen en ook nog op de melo die passen. Dat is wel een grote klus geweest. Je moet bij zo'n musical veel organiseren. Ik heb ontdekt dat ik dat heel leuk vind Zaterdag 14 maart is de opvoering in de burge meester De Koninghal. derdagmiddag.' Alsof dat nog met genoeg is, vermeldt Anna terloops ('Ik dacht eigenlijk dat dit interview alleen over muziek ging') dat ze sinds vorig jaar als duo met Marissa Zegel presentaties verzorgt in het kinderprogramma Villa Achterwerk van de VPRO. 'We presenteren film pjes op leuke locaties. Je maakt wel leuke dingen mee. Zo waren we een keer in een circus in Amster dam. Marissa stond op een olifant en ik werd met messen bekogeld. Dat was wel spectaculair. Voor een nieuw programma-onderdeel zijn we zijn nu gevraagd op Texel kinde ren te interviewen over een film die ze gezien hebben. We maken dan zelf een filmpje van een leuke plek op Texel of iets anders dat typisch Texels is, en koppelen dat aan de interviews.' Over haar plannen voor de (nabije) toekomst is Anna duide lijk: zij wil naar het conservatorium voor een zangopleiding richting jazz of jazz en pop. 'Ik ga op vier conser vatoria auditie doen: in Amsterdam, Rotterdam, Utrecht en Arnhem. Ik hoop in ieder geval in het voorbe reidingsjaar te komen, maar liever in het eerste jaar natuurlijk, vooral ook omdat je in het voorbereidingsjaar maar één dag in de week les hebt. Ik ga er gewoon voor en dan zie ik wel waar ik uit kom. Ik hoop dat ik tijdens mijn studie ook een uitwisseling kan doen met bijvoorbeeld Zweden. Ik ga met speciaal voor een zangcar rière. Misschien wil ik wel muziekdo cent worden, bij voorbeeld op een basisschool. Ik vind het heel leuk om muziekprojecten te bedenken en te organiseren, dat heb ik nu gemerkt met de musical op school.' Lida Wels Cinema Texel heeft haar program ma geprolongeerd en presenteert ook deze week een grote variatie aan genres, met voor ieder wat wils. De liefhebbers van actie en misdaad worden bediend met Smokm' Aces, over de verraderlijke Las Vegas- illusionist Buddy Israel, die voor de staat tegen de maffia getuigt en dan het doelwit wordt van talloze cnminelen. De FBI probeert hem te beschermen, maar voordat Buddy lang moet verdwijnen, besluit hij nog één keer de bloemetjes buiten te zetten in de plaatselijke casino's. 'n Beetje Verliefd is het vrolijke ver haal over de zestigjange tuinder en weduwnaar Thijs (een rol van Ad van Kempen), die door zijn kleinzoon Omar (Yes-R) wordt gekoppeld aan de levenslustige Jacky (Geert de Jong). De komst van deze nieuwe dans- en levenspartner roept de ergernis op van Thijs' dochters Von- ne (Plien van Bennekom) en Aafke (Tjitske Reidinga), die beiden nogal gefrustreerd door het leven gaan. Omar op zijn beurt is verliefd op de Turkse Meral, maar haar broer zit het liefdesgeluk van de twee in de weg. Hij geeft pas toestemming als Omar een partij olieworstelen van hem wint. De cirkel is rond als Thijs, die vroeger worstelkampioen was, zijn kleinzoon hiermee kan helpen. In de serie De Volkskrant-filmavon den draait dinsdag nog Children of Men. Deze film speelt in 2027, wan neer de hoop op een betere toe- komst langzaam wegkwijnt. Het is al jaren geleden dat de laatste baby is geboren en de oorzaken voor deze wereldwijde onvruchtbaarheid zijn onbekend. Daarnaast is de mens heid sterk verdeeld. De idealisten en optimisten die voor eenheid en solidariteit vechten, staan tegenover de fatalisten en egoïsten, die verval len in geweld en wetteloos gedrag. Groot-Brittanmë heeft zich met pijn en moeite overeind gehouden in deze veranderende wereld, maar kampt met de gevolgen van een toestroom vluchtelingen uit gebie den waar de samenleving al is inge stort. Voor de hoofdpersoon in de film, Theo, hoeft het niet meer zo. Van een gedreven wereldburger, die met iedereen het beste voor had, is hij verworden tot een cynische bureaucraat, die vooral bezig is met zichzelf. De enige lol in zijn leven vormt een oude kameraad, met wie hij goede gesprekken heeft in diens schilderachtige landhuis. Night at the Museum is een kome die vol actie over museumstukken die 's nachts tot leven komen en dan een hevige stnjd voeren. In de chaos heeft de nachtwaker van maar één persoon hulp te verwachten: een wassenbeeld van president Teddy Roosevelt. Iedere maandag kunnen liefhebbers in Cinema Texel terecht voor een sneak preview, een voor proefje van een film die officieel nog niet uit is. Voor kinderen draaien drie films. In de komedie Ernst, Bobbie en de Geslepen Onix gaan Ernst en Bobbie de confrontatie aan met de gewiekste industneel Woiter Onix. Die wil een prachtig bos met de grond gelijk maken en het liefst heel Nederland asfalteren. De Neder lands gesproken animatiefilm Bees tenboel (oorspronkelijke titel Barn yard) gaat over de koe Otis en zijn vrienden die veel met elkaar dollen en ook de mensen graag voor de gek houden. Wanneer Otis echter plotseling de verantwoordelijkheid over de boerderij krijgt, moet hij zich bewijzen als de leider en zorgen dat de zaken ordelijk verlopen. Arthur en de Minimoys is een animatiefilm over de 10-jarige Arthur, die bij zijn grootvader woont. Op een dag hoort hij dat zijn opa in de schulden zit en het huis zal moeten verkopen. Om dat te voorkomen, gaat Arthur op zoek naar de legendarische schat van het natuurvolkje de Minimoys. Ook bioscoop De Kiekendief op vakantiepark De Krim vertoont gere geld films. Deze week draaien de thriller Déja Vu en de Nederlands gesproken animatiefilm Happy Feet, over de wereld van de keizerpingu- ins op Antarctica. Het volledige programma staat in de agenda van deze krant en op de website www.texelsecourant.nl. Drie debutanten bij toneelclub Zuid-Eierland Van de vijf toneelspelers van toneelgroep Zuid-Eierland die vrijdag 9 en zaterdag 10 maart het podium van buurthuis Bethel beklimmen, hebben er maar liefst drie nog nooit eerder geacteerd. Aafke Laanstra, Petra Wuis en Chris van Dompselaar weten zich echter gesteund door ervaren rot ten Frans van Thienen en Mies Zoetelief, die het klappen van de zweep meer dan kennen. Toneelgroep Zuid-Eierland heeft gekozen voor een vrolijk blijspel, De Vlokkies, dat zich afspeelt in de huiskamer van een sociaal wat ach tergebleven familie. Vader Theo is liever lui dan moe en zit al tijden in de WAO. Om toch wat extra geld te verdienen, heeft hij samen met zijn vriend Koos een manier bedacht die niet helemaal door de beugel kan. Beiden zijn ervan overtuigd dat ze een goudmijntje in handen hebben, maar echtgenote Nelly en dochter Marleen zijn bang voor problemen en sputteren flink tegen De komst van zijn nieuwsgierige en praatgrage schoonmoeder maakt de situatie er niet gunstiger op. Het leed lijkt niet meer te overzien wanneer Marleen verliefd wordt op een politieagent, die ook nog eens met een bericht komt dat inslaat als een bom. De Vlokkies is geschreven door Peter Damen. De voorstelling bij Zuid-Eierland is in handen van Lin- dy Stroo en Saskia Slot. Souffleuse Vrijdag 2 maart: In buurthuis Bethel in Zuid-Eierland begint om 19.30 uur een bingo, geor ganiseerd door hervormde vrouwen groep De Duinroos. In het kader van de landelijke sterren kijkdagen kunnen belangstellenden vandaag en morgen vanaf 20.00 uur gratis een kijkje nemen bij volksster renwacht bij Ecomare De Vriendenkring speelt in dorpshuis De Waldhoorn in Den Hoorn voor de tweede en laatste maal het toneelstuk 'Dwazen' van Marvin Neil Simon. Aan vang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken versie van Arthur en de Minimoys (aanvang 12.00 uur). Ernst, Bobbie en de Geslepen Onix (12.15 en 14.00 uur), de Nederlands gesproken versie van Beestenboel (14.15 en 16.30 uur), Night at the Museum (16.15, 19.00 en 21.30 uur), 'n Beetje verliefd (19.15 uur) en Smo- kin' Aces (21.45 uur). In De Kiekendief op vakantiepark De Krim Déja Vu (20.00 uur). Zaterdag 3 maart: In de Maartenskerk in Oosterend wordt van 10.00 tot 16.00 uur de studiedag 'Zingen tegen de golven' gehouden, over de relatie tussen kerk en muziek. Opgave bij ds Petra Bar nard, tel. 318266. Bij Ambachtscentrum Texel aan het Wezenland in Den Burg gaan om 10.30 en 14.45 uur rondleidingen door de distilleerderij en de bierbrouwerij van start. In de Texelse Bierbrouwerij aan de Schilderweg (tussen Den Burg en Oudeschild) gaan om 14.00. 15.00 en 16.00 uur rondleidingen van start. De Waalder toneelvereniging 't Ama teurtje speelt in dorpshuis De Wie lewaal het stuk 'Geef mij uw hand'. Aanvang 20 00 uur. In het kader van de landelijke ster renkijkdagen kunnen belangstellen den ook vandaag nog vanaf 20.00 uur gratis een kijkje nemen bij volksster renwacht bij Ecomare. In de Burgemeester De Koninghal in Den Burg begint om 20.00 uur een competitieavond van Model Racing Texel. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken versie van Arthur en de Minimoys (aanvang 12.00 uur), Ernst, Bobbie en de Geslepen Onix (12.15 en 14.00 uur), de Nederlands gesproken versie van Beestenboel (14.15 en 16.30 uur), Night at the Museum (16.15, 19.00 en 21.30 uur), Hoogwater te Oudeschild Vr. 02 07.55 en 19.55 u Za. 03 08.34 en 20.34 u. Zo. 04 09.14 en 21.26 u. Ma. 05 09.50 en 21.45 u. Di. 06 10.00 en 22.16 u. Wo. 07 10.10 en 22.24 u. Do. 08 10.30 en 23.06 u. Vr. 09 10.40 en 23.05 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater. De zon komt zondag 4 maart op O 07.20 n gaat onder or 18.24 uur. Zondag 4 maart volle maan 'n Beetje verliefd (19.15 uur) en Smo- kin' Aces (21.45 uur). In De Kiekendief op vakantiepark De Krim draaien de Nederlands gespro ken versie van Happy Feet (15.00 en I Déja Vu (20.00 uur). Zondag 4 maart: Om 10.15 uur verzamelen zich bij de Krassekeet (bij de Waddendijk nabij Oost) hardlopers ter voorbereiding van de derde etappe van de Zestig van Texel Het vocaal mannentno Frye Ensemble geeft een koffieconcert in het kerkje van De Waal. Op het programma staat vooral muziek uit de vroege Renais sance. Toegangskaarten kosten €7,- (kinderen betalen €3,50) en zijn ver krijgbaar bij de VW in Den Burg en voor aanvang aan de zaal Oudeschild, de Waddendijk en de weggetjes en paadjes in het Hoge- berggebied vormen samen de rou te van de Propagandawandeltocht, georganiseerd door wandelsport vereniging Het Gouden Boltje. Over diverse afstanden. Starten kan tussen 13.00 en 14.00 uur vanuit café-bras- sene De Compagnie Ericka Voortman van het Danslabo ratorium verzorgt van 14.00 tot 15.15 uur een workshop flamenco, salsa en Afrikaanse dans voor volwassenen in dorpshuis De Wielewaal in De Waal Deelname kost €7,-. Daarna is er 'vrij dansen' op wereldmuziek. Wie hieraan wil meedoen, betaalt €3.-. Meer infor matie op www.danslaboratonum.nl De lijsttrekkers van de grote partijen I in de Provinciale Staten komen voor I het slotdebat bij elkaar in theater Kill 12 in Den Hoorn, ledereen is welkom. Aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien de Neder lands gesproken versie van Arthur en de Minimoys (aanvang 12.00 uur), Ernst. Bobbie en de Geslepen Onix (12.15 en 14.00 uur), de Nederlands gesproken versie van Beestenboel (14.15 en 16.30 uur), Night at the j Museum (16.15, 19.00 en 21.30 uur), 'n Beetje verliefd (19.15 uur) en Smo- kin' Aces (21.45 uur). In De Kiekendief op vakantiepark De Knm draaien de Nederlands gespro- ken versie van Happy Feet (15.00 en Déja Vu (20.00 uur). Maandag 5 maart: In de schuren van Axel Lap aan de 1 Witteweg in Den Hoorn wordt van 13.30 tot 16.00 uur een rommelmarkt J gehouden. De opbrengst is bestemd voor de restauratie van het Hoornder kerkje. NlOZ-onderzoeker Kees Veth geelt in de Slinger (bij Ecomare) een lezing over het getij op aarde en in het heelal i Aanvang 20.00 uur. Entree €2,50. In Cinema Texel draaien Night at the Museum (aanvang 19.00 uur), 'n Beetje verliefd (19.15 uur), een sneak preview (21.30 uur) en Smokin' Aces (21.45 uur). Dinsdag 6 maart: In Cinema Texel draaien Children of men (aanvang 20.15 uur) en Night at the Museum (20.30 uur). TESO verzorgt de komende dagen geen extra afvaarten. Er worden geen wachttijden verwacht. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. Tortellini in De Buureton Tortellini met sla en een toetje staan op het menu van het diner dat de Stichting Welzijn Ouderen Texel woensdag 14 maart voor Texelse 55-plussers serveert. Dat gebeurt rond 18.00 uur in de Buureton aan de Beatrixlaan in Den Burg. Deelna me kost €7,50. Opgave is mogelijk via tel. 312696. Cursus autisme MEE Noordwest-Holland verzorgt op de woensdagavonden 26 maart en 2 april een cursus over autisme en PDD NOS, vooïal bedoeld voor ouders van kinderen die aan één van deze aandoeningen lijden. Tij dens de eerste bijeenkomst wordt uitgelegd wat autisme is en hoe de omgeving hier het beste mee kan omgaan, de tweede bijeenkomst is een informatiemarkt waarop diverse organisaties zich presenteren. De bijeenkomsten duren van 19.30 tot 21.00 uur en vinden plaats in de regiokantoor van MEE, Drs. F. Bijl- weg 47 in Den Helder. Deelname is gratis. Opgave is op werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur mogelijk via tel. 0223-688688. MEE is een organisa tie die ondersteuning geeft bij leven 'met een beperking'. is Janny de Ridder. Voor beide voor stellingen, die om 20.00 uur begin nen, zijn nog kaarten verkrijgbaar. Deze kosten €5,- en kunnen worden gereserveerd via tel. 311400 (Slot) en 311270 (Stroo). An'siA Ai.' Edwin Schotanus (36) is geslaagd voor het assurantiediploma Particu lieren. Hij studeert verder voor het diploma MKB. Schotanus is werk zaam bij assurantiekantoor Ab de Wijn in Den Burg. Tango In de aankondiging over de cursus tangodansen die dinsdag in deze krant stond, was abusievelijk niet vermeld hoe gegadigden zich kun nen opgeven. Opgave is moge lijk door een e-mail te sturen naar info@texeltango.nl, met vermelding van naam, adres, telefoonnummer en danspartner. De lessen vinden plaats in paviljoen Paal 28 bij De Cocksdorp. GGD vaccineert De GGD Kop van Noord-Holland is vrijdag 9 maart op Texel om kinde ren die in 1998 zijn geboren te vac cineren tegen DTP (difterie, tetanus en polio) en BMR (bof, mazelen en rode hond). De inentingen vin den van 9.30 tot 12.15 uur en van 13.30 tot 15.15 uur plaats op het adres Schoonoordsingel 24 in Den Burg. Ouders en verzorgers van de betreffende kinderen ontvangen Flamenco, salsa en Afrikaanse dans Ericka Voortman van het Dansla boratorium verzorgt zondag een workshop voor volwassenen met 'dnftige flamenco', 'sensuele salsa' en 'vooral veel Afrikaanse dans' Deze wordt gegeven in dorpshuis De Wielewaal in De Waal en duurt van 14.00 tot 15.15 uur. Deelname kost €7,-. Daarna is er 'vrij dansen' op wereldmuziek. Wie hieraan wil meedoen, betaalt €3,-. Severin Candel begeleidt de dansers 'live' op diverse percus sie-instrumenten. Meer informatie staat op www.danslaboratorium if en is ook verkrijgbaar via tel. 06- 13614046. Bescherming weidevogels Vogelwerkgroep Texel verzorgt don derdag 8 maart een (start)avond over de bescherming van weide vogels. Ook nieuwe vrijwilligers zijn welkom. Zij kunnen, eventueel met hulp van zoekers met meer ervaring, meehelpen de nesten te bescher men. Onderzoek heeft uitgewezen dat beschermde legsels vijftien tot twintig procent meer kans hebben uit te komen. De bijeenkomst vindt plaats in dorpshuis De Wielewaal en begint om 20.00 uur. Inlichtingen' zijn verkrijgbaar bij Dirk Maas (tel 314614) en Giel Witte (tel. 313895). binnenkort een oproepkaart met alle bijzonderheden. Hen wordt drin gend gevraagd het algemene vac cinatiebewijs van hun kind mee te nemen.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 2