ik hou van zelf bouwen m w. DU'N Praktijk voor Pedicure en Podologie Voeten belangrijker dan menigeen denkt' Spelen in grote zandbak Toilet en douche taboe in Oosterender garage www.texelseveilingcourant.nl TEXELSE COURANT Bedrijvig/rer'd Convenant om vaarrecreatie wad beheersbaar te houden 'Bestemmingsplan staat niet toe' Boerderij De Westen herkend Livingstone bouiuF hm u van Ml mus VRIJDAG 2 MAART 2007 Hans de Breij: 'Vuilverbranding kost €9 miljoen' De in Duitsland gefabriceerde huis- vuilverbrandingsinstallatie die vol gens Hans de Breij volledig schoon is en geschikt voor Texel, kost circa €9 miljoen. 'Vier extra grote windtur bines van €1 miljoen per stuk kun nen heel Texel voorzien van elektri citeit. Er zit een garantie op van 20 jaar en zijn onderhoudsarm. De ver brandingsinstallatie en de molens produceren ook warm water voor verwarming van het eiland. Voor een bedrag van €15 miljoen is Texel voor zijn behoefte aan elektrische energie en afvalverbranding geheel onafhankelijk. Per inwoner €1000,- Gedeeld door twintig jaar is dat €50,- per inwoner per jaar. En dat is per week... peanuts.' De Breij laat weten dat het minis terie van Economische Zaken lucht heeft gekregen van de uitvindingen, waarvan hij twee weken geleden liet weten de rechten te hebben verworven. 'Ze willen vaart zetten achter deze geheel nieuwe ontwik kelingen.' Ruzie schutting berust vooral op misverstanden Een hoop gedoe om niets. Dat valt te concluderen uit de zit ting van commissie Bezwaar schriften afgelopen woensdag over een schutting op De Krim die 23 centimeter te hoog zou zijn. Het geschil met de gemeente was dermate hoog opgelopen, dat zelfs de voorzieningenrechter zich over de kwestie had moe ten buigen. De bezwaarschriften commissie had niet lang nodig om het misverstand uit de wereld te helpen. De betreffende schutting is eigen dom van J. van der Meulen uit Oos- terwolde, eigenaar van een vakan tiehuis in het park. Die had een Texelse architect opdracht gegeven voor een tekening. Maar de ontwerper had bij het aan vragen van de bouwvergunning ver geten om de pergola die 23 centi meter boven de twee meter hoge schutting uit steekt erbij te tekenen. Bovendien waren er foto's van de verkeerde schutting terecht geko men op het bureau van de amb tenaar die de zaak in behandeling had. Tijdens de zitting bleek dat de kemphanen veel dichter bij elkaar zaten dan gedacht. 'Het is voor ons heel eenvoudig om de pergola te laten dalen', stelde de eigenaar, die in dit proces sprak over een reeks aan misverstanden. Die bleken snel opgelost, zoda: de gemeente de aanschrijving zou kunnen intrekken en de gewenste bouwvergunning alsnog kon ver strekken. Draag je voeten op handen. Dat is te laten verzorgen. 'Waar ik voor kies Kinderen in Den Hoorn hebben de komende tijd een grote openbare zandbak tot hun beschikking. Door de werkzaamheden aan de riolering ligt een deel van de Herenstraat open. Meerdere kinderen hebben de nieuwe 'zandbak' inmiddels ontdekt om zandkastelen te bouwen. De zandbak is tot eind maart geopend. Daarna gaat de Herenstraat weer dicht zodat Hoornder ondernemers tijdens het toeristisch seizoen geen last hebben de werkzaamheden. Bedoeling is dat de aannemer in het de herfstvakantie weer verder gaat met de riolering. (Foto Esther Schilling) - voorzieningen illegaal zijn. Van der Veer-Molenaar beklaagde zich daar over. 'Voordat we gingen bouwen heb ik de deur van het raadhuis bijna plat gelopen.' Een ambtenaar vertelde volgens haar dat het geen probleem zou zijn. 'Maar we hebben dat helaas niet zwart-op-wit staan. We voelen ons in ons hemd gezet.' Om te trachten zich uit de situatie te redden, diende de familie een gewijzigde bouwvergunning in, maar de gemeente weigerde die goed te keuren. Cees Witte, namens het col lege: 'Mevrouw Vermeer stelt dat het bouwplan om praktische redenen toch goedgekeurd had moeten wor den. Het college dient echter van de formele regels uit te gaan. Als het bestemmingsplan de bouw niet toelaat, mag het college de bouw vergunning met verlenen. Ze heeft èr voor gekozen een bijge bouw te bouwen, hoewel haar vanaf het begin bekend was dat daar geen andere functie dan een garage, ber ging of hobbyruimte mogelijk was. Door het plaatsen van toilet en dou che zijn in het bijgebouw voorzienin gen gerealiseerd die alleen zijn toe gestaan in een hoofdgebouw.' Op de vraag van commissievoorzitter Hans Roeper, die het collegebesluit onder meer op redelijkheid moet toetsen, waarom er in een bijgebouw geen douche en toilet mogen, kreeg hij een opvallend antwoord. Namelijk dat het de opvatting van het college is dat zulke voorzieningen niet in een bijgebouw thuishoren. De enige praktische verklaring die hiervoor kon worden gegeven, is dat ze al in het hoofdgebouw zitten. Is er een praktische reden dat er in een garage geen toilet en douche mogen? Die vraag werd gesteld naar aanleiding van de weigering van de gemeente om dat toe te staan aan de familie Van der Veer in Oosterend. Die nam met 'nee' geen genoegen en legde de bouwaanvraag voor aan de commissie Bezwaarschriften. 'Ik weet zeker dat in menig Texelse garage een toilet en douche zijn aangelegd', zei Jan Koolhof woens dag tijdens de zitting, in zijn hoeda nigheid als adviseur van de familie. Die had in de vrijstaande en her bouwde garage aan de Wierstraat, naar eigen zeggen te goeder trouw, een douche en toilet aangelegd. Niet om in te wonen of aan toeristen te verhuren, vertelde Petra van der Veer-Molenaar. Doel was te zorgen dat één van haar kinderen wanneer die huiswerk deed niet naar huis om naar het toilet te gaan. De sanitaire voorzieningen, evenals een beschei den keukenblok, stonden met op de bouwtekening, maar bij het afschou wen van de bouw was dat de con trolerende ambtenaar kennelijk niet opgevallen. Maar anderhalfjaar later, toen de gemeente - vermoedelijk na een tip - opnieuw poolshoogte nam, werd er wel een opnamerap port gemaakt, en de alarmbellen gingen helemaal af toen de betref fende inspecteur in de garage een bed zag staan. 'Niet om in te sla pen, maar het stond er in opslag, verzekerde de vrouw des huizes. Maar het kwaad was geschied, er viel een brief op de mat waarin de gemeente aangaf dat de betreffende Het Regionaal College Wadden zee (RCW) is akkoord met de planning voor de totstandkoming van het Convenant Vaarrecreatie Waddenzee. Doel van dit conve nant, dat voortvloeit uit de in 2006 vastgestelde Planologische Kern Beslissing (PKB), is het beheers baar maken en houden van de vaarrecreatie op de Waddenzee. In de PKB is voor de recreatievaart in het Waddengebied geen maximum aan het aantal ligplaatsen gesteld. De Tweede Kamer ging hiermee akkoord onder voorwaarde dat het concept convenant Vaarrecreatie aan het eind van dit jaar getekend en werkende is. Momenteel bedraagt het aantal lig plaatsen in het Waddengebied 4600. Mocht het definitieve convenant er aan het eind van dit jaar niet zijn, dan bestaat de mogelijkheid dat het Rijk dit aantal alsnog als maximum hand haaft. Voor Waddenhaven Texel, waar de zaakjes goed op orde zijn, zou dit op korte termijn geen probleem opleveren, maar met name op Ter schelling waar geen boxen zoals op het motto van Jeanette Graaf die aan de Duinreep in Den Burg een praktijk voor Pedicure en Podo logie is gestart. De fijne kneepjes van het vak heeft ze geleerd van Ingrid Koorn. Voeten zijn voor veel mensen een onderschoven kindje. Nagels knippen en regelmatig een nieuw stel schoe nen en daar blijft het voor menigeen bij. 'Jammer, want voeten zijn veel Texel zijn, en de boten zoals dat heet belangrijker dan iedereen denkt. Je 'gestapeld' liggen, kan de veiligheid in het geding komen. In het convenant kunnen afspraken worden gemaakt over hoe problemen als deze kunnen worden opgelost en hoe de toena me van de vaarrecreatie op het wad in goede banen kan worden geleid, waarbij met name het aspect duur zaamheid zwaar weegt. Het akkoord om te komen tot het convenant is ondertekend door de ministeries van VROM, LNV, Verkeer en Waterstaat en Economische Zaken en verder door drie provincies, waterschappen, het samenwerkingsverband van de Waddeneilanden, alsmede de wad dengemeente op het vasteland. Ter voorbereiding van het convenant zijn al meerdere gesprekken gevoerd met natuurorganisaties en andere belan genverenigingen, onder meer van watersporters en de chartervloot. 'Alle neuzen staan in dezelfde richting', aldus een woordvoerder. Bedoeling is dat het convenant in december 2007 wordt ondertekend en dat er concrete maatregelen en projecten in worden opgenomen. moet er heel zorgvuldig mee omgaan, je krijgt tenslotte maar een stel in je hele leven', vertelt Jeanette Graaf. Om klachten voor te zijn kan het geen kwaad om de voeten periodiek is de medische pedicure. Die gaat verder dan de gewone basisbehan deling.' Sinds het behalen van haar vakdiploma kan dat in haar nieuwe praktijk met eigen entree en wacht ruimte aan huis. 'Ik verzorg teen nagels, verwijder eelt, behandel ingroeiende teennagels, likdoorns en andere aandoeningen, fk werk met nat en droog techniek om een zo goed mogelijke behandeling te kun nen geven. Beide technieken hebben voor- en nadelen, daarom combineer ik ze.' Jeanette Graaf, die velen wel licht kennen uit de kraam- en uit de thuiszorg, is volop bezig om de ver eiste specialisaties te halen, voor dia betes en reumatische voeten. Ze is aangesloten bij de landelijke organi satie Pro-Voet. Praktijkervaring deed ze op tijdens haar stage bij Ingnd Koorn, gespecialiseerd in podologie die bijna 25 jaar in het vak zit. 'Zij ken; alle facetten van het vak. Van has heb ik ontzettend veel geleerd. Over siliconenortheses, deze corrigeren de scheefstand van de tenen door mid del van op maat gemaakte siliconen nagelbeugeltechnieken, tegen inge groeide teennagels en diagnostische! voetonderzoek voor eventueel aan meten van podo-zolen. 'Ingrid heeft haar praktijk de laatste jaren wegens gezondheidsredenen flink uitgedi zij doet alleen nog de speciali: Voor mij heeft ze een uitzondt gemaakt om haar kennis over te dragen, waar ik heel blij mee ben Die kans heb ik natuurlijk met beide handen aangegrepen.' Pilaar bovenaan in 'Raad een lied' Het team van café De Pilaar heeft de derde ronde van het spelletje Raad een Lied of niet winnend afgesloten. De muzikale wedstrijd werd gehouden in café de Slock. Het spel waarbij de deelnemers de naam van een lied moeten raden wint aan populariteit. Net als de vorige edities ging de strijd om de winst tussen de teams van De Pilaar en De Kuip. De pilaar verkeerde in topvorm en haalde 283 punten. 85 procent van de te behalen punten. Tweede werd het team van De Kuip, dat met 268 punten een score had van 81 procent. Op de derde plaats eindigde de ploeg van WET Radio met 238 punten (70 procent). Vierde werd De Slock met 196 punten (56 procent) en laatste WET Radio 7 met 169 punten (50 procent). Na drie ronden staat De Pilaar 15 punten voor op nummer twee De Kuip, gevolgd door het team van WET Radio. De volgende ronde is woensdag 7 maart bij WET Radio. Luisteraars kunnen thuis meedoen, de wedstrijd wordt live uitgezonden via FM 94,5 MHz en op het Texelse kabelnet via 99,8 MHz. Draag je voeten op handen. Dat is het motto Lezer Dick Bakker uit Groet heeft de boerderij waarvan Maarten Stoep- ker de foto leverde die in de krant van dinsdag 27 februari werd afge drukt feilloos weten te plaatsen. 'Het is de boerderij in De Westen waar ik geboren en opgegroeid ben: halverwege het doodlopende weg getje met het oorspronkelijke adres De Westen H113. De vrouw in het midden is mijn moeder Annaatje Bakker-Verberne (in verwachting van mijn oudste zus Annie), daar naast rechts vermoedelijk mijn oma Bakker en de dame links is mij onbekend.' SP in debat lijsttrekkers Ook de SP zal vertegenwoordigd zijn in het debat tussen de lijsttrek kers van de grote partijen uit de Provinciale Staten van Noord-Hol land Aanvankelijk zou de discussie alleen worden gevoerd door ver tegenwoordigers van CDA, PvdA, WD, D66 en GroenLinks, "maar dankzij een bliksemactie van de SP praat ook die partij zondag in thea ter Klif 12 mee. Nog met bekend is wie zal aanschui ven. Waarschijnlijk wordt het lijsttrek ker Dago Wellink of de nummer twee op de lijst, Carolien Boelhouwer Het debat begint om 20.00 uur. bevestigd 7-T*<a l< fijl< voor Pec//cnre T—'odolog re Oumreep 6 Oen Oueg 0222 - 315950 -y EEN BETER MILIEU... T ...BEGINT BIJ JEZELF KIJK OP DE KUST B^HouD De Stichting Duinbehoud zet zich al 25 jaar in voor het behoud en herstel van de Nederlandse duinen. Help mee het kustgebied te beschermen en word donateur. Meer informatie: bel 071 5160490 of www.duinbehoud.nl Al onze klanten zijn verschillend. Daarom is elk ontwerp uniek bij Livingstone. Livingstone bouwt al 25 iaar in opdracht van particuliere bouwers. Uitgangspunten zijn eenvoudig, uw wensen staan centraal. Afspraak is afspraak En altijd een geselecteerde bouwer bij u op de hoek Meer weten? Stuur een e-mail naar info@livingstone.org. Door ons geselecteerde dealer in uw regio. Elko Vermeulen Bouw B V. Oosterend (Texel) I I AE-ISt OUIIASI Eerste kwaliteit Tcxols vlccspakkct hltiuiL'S! L'.tal Batavus Padova Easy Levensgenieters Manjncn koelkast €85 Bokijkon/blcdon Bek.jken-b.ed Verzorgingspakket

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 6