kIk e 4 €2 ItSOw- LR Natte voeten bij Propagandawandeltocht TEXELSE 4 COURANT Driebanden DVO nog spannend Texel'94 ruziet met arbiter en verliest Zwak ZDH lijdt teleurstellend verlies 'Luchtshow' boven Vliehors DE KAJUIT FOfO se' bank Makelaardij Vastgoed b. v. r~\ RVT DINSDAG 6 MAART 2007 Deelnemers aan de Propaganda- mee en bleef het de hele middag wandeltocht beleefden zondag droog. De tocht trok 115 deelne- een aardige start van het wandel- mers. iets meer dan gemiddeld, seizoen. Hoewel de zon niet steeds Van hen koos een opvallend groot even uitbundig scheen, viel de wind aantal (22) voor de langste afstand. over 15 kilometer. Een beproeving vormden wel de tuunwalweggetjes in het Hogeberggebied. die door de regenval van de afgelopen tijd nog flink soppig waren. Hier en daar moesten de wandelaars zelfs flinke plassen omzeilen dan wel oversteken. Dat zal later dit jaar waarschijnlijk anders zijn. De orga niserende wandelsportverening Het Gouden Boltje verzorgt dit jaar weer een groot aantal evenementen. De eerstvolgende is op maandag 9 april (tweede paasdag) de Lam metjeswandeltocht. Daarna volgen nog de Vogelwandeltocht op 17 mei (Hemelvaartsdag), Avondvierdaagse (4 tot en met 7 juni), Rondje Texel (25 augustus), Herfstwandeltocht (21 oktober) en Najaarswandeltocht (11 november). De eerste tocht van de Winterserie wordt op 16 decem ber gelopen. (Foto March Hat/non) ZDH heeft na de winterstop nog geen wedstrijd gewonnen. Ook tegen het onderaanstaande SSV, waarvan eerder dit seizoen nog met 1-2 was gewonnen, wilde het zondag niet lukken. De gasten uit Stompetoren hadden aan één doel punt, verkregen uit een omstreden strafschop, genoeg om de overwin ning binnen te halen. Met een aanvallend ingestelde opstel ling hadden de Hoornders de intentie snel orde op zaken te stellen. Maar ondanks alle goede bedoelingen speelden de gastheren vooral in de openingsfase bijzonder matig. Slor dig balverlies, onnauwkeurige passes en lauw ingrijpen leidden al snel tot enkele uitstekende kansen voor SSV. Gelukkig voor ZDH mikten de spitsen met zuiver genoeg en vemchtte ook keeper Christiaan Stolk een paar uit stekende reddingen. In de loop van de eerste helft begonnen de Hoorn ders iets beter te spelen en kregen ze zowaar enkele kleine mogelijkheden. Maurits Lap en Jelmer Bomas slaag den er echter niet in te scoren. Jan den IJzerman probeerde het her stel van zijn ploeg te bespoedigen het advies van zijn assistent Wilco Bakker te luisteren. SSV profiteerde dankbaar door de strafschop feilloos te benutten. In het vervolg gooide ZDH alles op de aanval. Zonder veel door een paar kleine wijzigingen in de overtuiging, want te vaak eindigden opstelling aan te brengen. Dat leek succesvol, want na rust kreeg ZDH iets meer controle over het spel. Na een uur spelen bracht de Hoornder trainer Mark Keijzer en Erik Wuis in voor Maurits Lap en Wim Riddennk- hof. De ploeg won daardoor aan fysie ke kracht, terwijl de technisch sterke Jelmer Bomas de vrijheid kreeg om zich meer met de aanval te bemoeien. Het spel bleef echter uiterst mager. Twintig minuten voortijd kwam SSV op voorsprong. Mark Keijzer verspeelde de bal en probeerde met een sliding zijn fout te herstellen. Daarbij haakte hij zijn tegenstander, die onderuit ging. Dat gebeurde bijna een meter buiten het strafschopgebied, maar de verder goed leidende scheidsrechter had het anders gezien en weigerde ook naar passes in de voeten van een tegen stander of buiten de lijnen. De Hoorn ders kregen een paar kansjes. De keeper van de gasten onderscheidde zich door de bal bij een prachtig schot van Jelmer Bomas uit dé bovenhoek te tikken. En even later kopte Mike de Bruijn uit een hoekschop van Joop Rommets net over de lat. De beste kansen waren echter voor SSV, dat met snelle counters een paar keer voor het doel van Stolk opdook. Het was aan de Hoornder keeper te dan ken dat zijn team niet met een veel grotere nederlaag van het veld moest. Zondag gaat ZDH op bezoek bij Oos terend. Een zware opgave, maar ook de mogelijkheid om de teleurstellende tweede seizoenshelft nog een beetje glans te geven. Met nog vijf competitieronden voor de boeg, is de einduitslag van competitie driebanden van biljartvereniging DVO uit Den Burg nog niet te voorspellen. De leiding is nog steeds in handen van Ab-Jan Witte, maar met rasse schreden komt de laatste weken Ruud Mets opzetten. Hij staat momenteel tweede, Gerard Appel man bezet met een kleine achter stand de derde plaats. Verder zijn alleen Frans Bik en Jan Witte nog serieuze titelkandidaten. De rest van de leden staan zeer dicht bij elkaar en het is mogelijk om op één avond van de zesde naar de veertiende plaats af te zakken - of omgekeerd. Marco van der Vis heeft inmiddels de laatste plaats overgedaan aan Ab Witte. Zij zullen allebei onvre de hebben met deze plaats op de ranglijst en hun positie nog willen verbeteren. Het aantal te maken caramboles is de laatste weken bij de meeste spe lers hetzelfde gebleven. Slechts drie spelers moeten nu meer carambo les maken dan aan het begin van de competie. Cees Maas steeg naar 10 te maken caramboles, Ab-Jan Witte naar 20 en Ruud Mets naar 9. Waarschijnlijk stijgt Mets over twee weken verder, naar tien te maken caramboles per partij. De hoogste serie is op dit moment in handen van Ab-Jan Witte. Hij wist op een matige avond in de laatste partij vanuit het niets een serie van tien op het groene laken te leggen. Ergernis over de scheidsrechter en onzorgvuldig met de kansen omgaan hebben Texel'94 zon dag in Petten belangrijke pun ten gekost. De ploeg van trai ner-speler Martin Koorn, die zelf tien minuten voor tijd met twee gele kaarten van het veld werd gestuurd, verloor met 3-2 en kan met een achterstand van acht punten de derde periodetitel eigenlijk wel vergeten. In de beginfase was sprake van twee gelijkwaardige tegenstanders. Beide teams kregen kleine kansjes, maar de schoten van afstand gingen over of naast het doel of waren een prooi voor de keepers. Enigszins tegen de verhouding in kwam de thuisploeg in de 25ste minuut op voorsprong. Na een goed opgezette aanval over links gaf spits Martin van Nimwe- gen keeper Dennis Schouwstra van dichtbij geen schijn van kans. Vijf minuten later had Joey van der Vis pech toen een laag schot door de lange keeper van de gastheren nog net tot hoekschop kon worden ver werkt. Ondertussen kregen de Texelaars het herhaaldelijk aan de stok met scheidsrechter Bakker, die niet zijn beste middag had en dat na afloop in de bestuurskamer ook volmon dig toegaf. Vooral Martin Koorn en Michiel Valk vochten zijn aanvecht bare beslissingen voortdurend aan. Ondanks de ergernis bleef het spel van Texel'94 zeer acceptabel en moest Petten alle zeilen bijzetten voorsprong. Het doelpunt kwam op naam van Texelaar Joey van der Vis, die een mislukte inzet van de rechterspits van Petten ongelukkig raakte, waardoor de bal achter zijn eigen doelman verdween. Direct na rust probeerde Texel de gelijkmaker te forceren, maar de aanvalslinie van de gasten had het geluk opnieuw niet aan haar zijde. Petten werd in deze fase geheel teruggedrongen op eigen helft en kon slechts met verre trappen van uit de verdediging het hoofd boven water houden. Toch moesten de Texelaars omstreeks de zestigste minuut ook nog een derde tref fer incasseren. Verdediger Joost van Heerwaarden hield in het straf schopgebied een tegenstander vast en hoorde de scheidsrechter voor een penalty fluiten. Een fel betwiste beslissing, want de overtreding van de aanvaller die daaraan vooraf ging, werd niet bestraft. Chris Ekkerman velde vanaf elf meter het vonnis. Ondanks de irritatie over de arbitra le beslissingen bleef Texel'94 aar vallen. Een goede rol speelde Yw Barends, die als invaller voor Jeroer Vlaming voor veel dreiging zorgde, Het Texelse offensief leverde in de zeventigste minuut een doelpunt op van Leon Zijm, die na goed doorzet- F ten 3-2 scoorde. Vlak daarna leer Tim Kedde zijn ploeg op gelijk; hoogte te brengen. Zijn schot va- grote afstand ging echter net naast Petten had in deze fase weinig mee in te brengen en kon niets anders dan alle ballen hard naar voren schieten. Zelfs nadat Martin Koorn tier minuten voor tijd uit het veld wa gestuurd, bleef Texel'94 kansen cre- eren, maar doelpunten leverde da: niet op. Enkele minuten voor tijo werd de moegestreden Joost van Heerwaarden nog vervangen door Ruben Boogaard pra Zondag speelt Texel'94 thuis tege bec koploper DWOW uit Wieringerweri rik Hij won de partij met een gemmid- om een doelpunt te voorkomen. Uit- Vrouwenkoor Het Texels Vrouwenkoor geeft zon dag 25 maart een concert in de doopsgezinde kerk van Den Burg. Samen met a-capellakoor Gaudium Vocale uit Den Helder wordt een middagvullend programma gebo den, dat om 15.00 uur begint. Het Texels Vrouwenkoor staat onder lei- Sterren kijken Bij volkssterrenwacht De Jager bij Ecomare kan op donderdag 8, 15 en 22 maart met een telescoop naar de sterren worden gekeken. Reumafonds Ook op Texel wordt in de week van 11 tot en met 17 maart gecollec teerd voor het Reumafonds. Door heel Nederland gaan ruim 60.000 De kijkavonden beginnen om 19.00 vrijwilligers langs de deur om geld uur, als Venus is te zien. Later op de avond is ook Saturnus te zien. Deelname kost €2,- en is gratis ding van Arie Groen en wordt op de voor donateurs. Bij twijfel over de vleugel begeleid door Karen Haas- dijk. De entree is gratis, na afloop wordt een inzameling gehouden. weersomstandigheden kan kort tevoren gebeld worden met tel. 06- 45552708. in te zamelen voor onderzoek naar en de bestrijding van reuma. Uit recent onderzoek is gebleken dat één op de vijf Nederlanders ouder dan twintig aan een vorm van reuma lijdt. Reuma is niet één ziek te, maar een verzamelnaam voor delde van 1,55. Zeer korte partijen, waar de winnaar een gemiddelde van één speelde, waren er voor Cees Bonne (6 beurten), Frans Witte (9), Gerard Appelman (12), Frans Bik (12), Cees Maas (8 en 9) en Ruud Mets (10). Opmerkelijk was dat de avond voorafgaand aan de Texelse kampi oenschappen zeer slecht gespeeld werd, met allemaal lange partijen, terwijl er de avond na de kampi oenschappen weer goed en serieus werd gespeeld. Dit kan te danken zijn aan het verlies van spanning, maar ook kan het zijn dat de spe lers tijdens de kampioenschappen goed hadden opgelet en nieuwe patronen aan hun arsenaal konden toevoegen. ruim honderd verschillende aandoe ningen aan spieren en gewrichten. Mede dankzij het Reumafonds is het onderzoek naar deze aandoe ningen van zeer hoog niveau. blinker was de Pettemer keeper, die enkele malen een bijna zeker Texels doelpunt voorkwam. Toch kwam Texel'94 op gelijke hoogte. Na goed voorbereidend werk van Tim Kedde kopte de strijd bare Leon Zijm vijf minuten voor rust op fraaie wijze de gelijkmaker in. Lang kon Texel'94 met van de gelijke stand genieten, want op slag van rust kwam Petten opnieuw op Vogelexcursie Vogelwerkgroep Texel en het IVN verzorgen zondag een gezamen lijke excursie langs de waddendijk. Er wordt gekeken naar steltlopers, eenden en ganzen. Vertrek is om 10.00 uur aan de noordzijde van de haven van Oudeschild. Als het weer gunstig is, wordt de tocht per fiets gemaakt, anders per auto. De excursie duurt ongeveer twee uur. Voor meer informatie: Peter Ampt (tel. 314259) en Gerrit Visch (tel. 318881). Een bescheiden luchtshow boven de Vliehors, waar morgen en don derdag een bijzondere vliegoe- fening wordt gehouden. Kapi tein-vlieger Ralph Aarts van de Koninklijke Luchtmacht oefent daar met zijn F16 voor demon straties die hij geeft tijdens vlieg- shows van mei tot en met okto ber. Het toestel met de piloot worden volgens Ed de Bruijn. directeur van Vliegveld Texel en hoofd van het bureau Air Display dat verantwoor- een dringende behoefte aan nieuwe vliegers. Bezoekers van de oper dagen moeten door zo'n vliegshoi denken: wauw, dat wil ik ook wel: De Bruijn noemt de oefening e» normale operatie. 'Aarts oefent op meerdere plaatsen. Deze keer de Vliehors.' Ook op Vliegveld Texö komt aan het einde van deze maart of in april een vliegtuig oefen» voor vliegshows. 'Het gaat om e? Pilatus. Dit is een kleiner propje- lorvliegtuig die hier, in tegenstellirc tot de F16, wel kan landen. Oa geeft dit vliegtuig minder geluids- delijk is voor de organisatie van de overlast.' De oefeningen van Aan open dagen van de Luchtmacht, vooral ingezet om nieuwe piloten te werven. 'De Luchtmacht heeft boven de Vliehors duren tien minu ten en beginnen beide dagen w 11.10 uur en om 14.55 uur. e Ralph Aarts morgen en donderdag oefent boven de Vliehors. SVC (Folo Andy Stem*1, M33 Ikopl ders twee Woensdag 7 maart Speciaal voor deze avond hebben wij brasserie café Tessels bekendste Jutter Maarten Boon uitgenodigd om tussen de gangen van het menu door, zijn juttersverhalen te komen vertellen. Wij verwachten u om 18.15 uur, om te komen genieten van een heerlijk 3 - gangenmenu wat speciaal voor deze avond is samengesteld door onze chef-kok. Op woensdag 21 maart wordt bovenstaande tevens aangeboden. Reserveren gewenst: Restaurant de Kajuit, Landal Sluftervallei Krimweg 102, tel. 0222-316819. www.ibstexel.nl IBS-Oele-Schoo is een bedrijf met 35 medewerkers. Als compleet installatiebedrijf zijn wij op alle takken de markt werkzaam van utiliteit tot recreatie. Wij daarom in voldoende afwisselende werkzaamheden. Wie is op zoek naar een afwisselende en leuke baan en komt ons team op kantoor versterken? INSTALLAT EBURO b E TT/.,;,. Uneto-vni Je werk zal bestaan uit telefoon aannemen, klanten te woord staan, verkoop van sanitair en lichte administratieve werkzaamheden. Het betreft een fulltime jaarbetrekking! Interesse? Schrijf dan je schriftelijke sollicitatie binnen 1 week naar: Dhr. M. Schuijl, Abbewaal 13,1791 WX Den Burg - Texel. Ben je geïnteresseerd/gemotiveerd en bereid om aan te pakken, dan kun je bellen (0222-313144) of schrijven naar IBS-Oele-Schoo, Abbewaal 13, 1791 WX Den Burg, t.a.v. M. Schuijl. In onze totaal vernieuwde winkel hebben wij op dit moment plaats voor een medewerk(st)er Wij zijn op zoek naar een enthousiaste collega voor 4 of 5 dagen in de week (jaarbetrekking). Heb je zin om bij ons te komen werken, kom langs of bel voor een afspraak, tel. 312966. Heeft u een leuke of boeiende foto gezien in de Texelse Courant, Texeltoerist of Vakantiekrant? Dan is het misschien goed te weten dat u foto's die door onze redacteuren zijn gemaakt, eenvoudig via www.beeldbanktexel.nl kunt bestellen en betalen. De bestelde foto's worden dan naar u opgestuurd. Heeft u of iemand anders in uw omgeving geen internet? Dan kunt u de gewenste foto door middel van de ingevulde bestelbon en tegen contante betaling uitsluitend bestellen bij: Uitgeverij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6 te Den Burg. In dat geval brengen wij 3,- administratiekosten in rekening Naam Adres PC/Woonplaats. Tel: Bestelt hierbij de volgende foto. Datum krant: Pagina/onderwerp... x Foto print 10x15 a €6,00 x Foto print 13x18 a €7,00 x Foto print 20x24 a €7,50 3,- administratiekosten Alle andere formaten op aanvraag ONROERENDE GOEDEREN TAXATIES HYPOTHEKEN ASSURANTIËN Ons actuele woningaanbod: www.texelvastgoed.nl Inlichtingen en verkoop bij: Makelaardij TEXEL VASTGOED B.V. Kogerstraat 57 Postbus 87 I790 AB Den Burg Tel: 0222 31 30 25 Fax: 0222 31 39 00 info@texelvastgoed.n| www.texelvastgoed.nl Privé: dhr. P. Kuip Czn. Tel. 31 20 31 dhr. J.P. Couiinho Tel. 31 46 65 dhr. M.R. Trap Tel. 31 92 42 TE KOOP in DEN BURG Kogerstraat 52 Op loopafstand van het dorpscentrum gelegen een karakteristiek woonhuis met inpandige recreaueve opstal Perceelsgrootte: 365 m2 eigen grond. INDELING: hal/entree met trapopgang, ruime woonkamer met hall open keuken, bijkeuken, toilet en douche ruimte. Inpandige zomerwoning met slaapkamer en aangebouwde schuur. Op de verdieping: overioop, 3 slaapkamers, bergkast en bergzolder. Voorzien van cv-ketel en grote tuin. Het geheel is redelijk onderhouden Oplevering in overleg. TE KOOP in DE COCKSDORP Hoofdweg I22 In het buitengebied van Texel gelegen vrijstaand woon huis (I9II) met 2 schuren van totaal 600 m2, op een mooi perceel eigen grond van II.508 m2 gelegen. INDEUNG: hal/entree met trapopgang. royale zonnige en sfeervolle woonkamer en suite voorzien van massief houten vloerdelen, originele ronde erker en rookkanaal achterkamer/kantoortje met douche, nieuwe keuken voorzien van mbouwapparatuur, bijkeuken met royale badkamer met ligbad, douche en dubbele wastafel en apart toilet Op de verdieping: overloop, 4 slaapkamers met inbouw- kasten, voorslaapkamer heeft een schitterend uitzicht over de polder en het natuurgebied de RoggeslooL Ou vrijstaande woonhuis is in goede conditie, het geheel is recent (buiten en binnen) geschilderd en voorzien van nieuwe voegen. De originele details zijn veelal behouden. Het geheel wordt verwarmd d.m.v. cv-ketel (2000). Rondom de woning bevindt zich een heerlijke beschutte Achter op het erf zijn twee schuren, beiden van ca. 300 m2. Hierin is b.v. ook de mogelijkheid voor het creeren van paardenboxen. Het erf is verhard met stelconplaten en tegels. Er is I kampeermiddel en een paardenwei. Oost geze Maar wasi door der. vakai Vries en S ter v, onde routir aderl, tien s Hij lie defer dedic hopei de en De O van h stand weinii haddi kome inde kanse net n re ka maler Het g V00r c L Door heeft petitie De D een fa Tegen Laan Met hi geen blijft z Aangesloten bij: Het geheel is gelegen in een landelijke omgeving van rust, ruimte en natuur in het buitengebied van Texel Oplevering in overleg. Sverre Ündhc Ontmc iwemi flinger een t- zwemi lette v zijn tra 2eema

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 4