Johnny Rep, de Texelse jaren mantje Eelman en De Zwart winnen klaverjassen Twee Texelaars in Staten gekozen Nieuwe waterberging bij hotel Tatenhove TEXELSE yy COURANT Uitslagen: jHeksenketel-L'Avenir 4-1; Land en Zee Tege'fcedrijf Huijsman 3-2; Op de Steenenf Hotel Tatenhove 1-4; Blauwe Piste-Sarr M; Kraanvertiuur Kager-'t Pruttelhuus 4- Be Graaf-Loonbednjf Plaatsman 1-4. pnsatokaal: 1 't Pruttelhuus; 2.Sant STear 11.4.Kraanvertiuur Kager; 5.Hotel kw; 6.Café De Jutter. 7.Bowlmg De Kocx Mrs brengen hun VRIJDAG 9 MAART 2007 Misschien was de eerste ontmoeting Texel - PLAYBOY wel Een jaar of vier geleden beleefde Rep zegt: Ik had toen niks te doen via de sport, die grote verbroederaar Jaren tachtig: het grote Rep zijn tweede voetbalcarrière op Koorn vroeg het, ik heb het over- ün Wmter vroeg Texel. Als trainer van Texel '94, op wogen en uiteindelijk ja gezegd. of PLAYBOY niet de kledingsponsor wilde worden van een uitnodiging van Wim Koorn. Koorn Het was een soort hobby van me. tesm van topvoetballers. Theun noemde wat sterren, om ons zegt: 'Wij zaten een beetje moeilijk lekker te maken: Johnny Rep, Mario Been, René van der Gijp. We hadden alle trainers van Den Hij had ook al een naam voor het team. De PLAYBOY ALL Helder en omgeving al gehad en lii naa ÏÏARS. Johnny Rep is inmiddels 55 en bewaart de meest warme herin neringen aan die tijd. 'Het was een ontzettend leuk en heel goed geor ganiseerd toernooi, waar fanatiek en goed werd gevoetbald. Het ging echt op heet van de snee. Ik speel de nog in Frankrijk, maar iedereen had winterstop. Ja, dat was leuk. tón der Gijp, Menzo, wie waren er allemaal. We hadden zeker niet de ongezelligste ploeg, herinner ik me. Maar we voetbalden ook goed. We hebben maar net de finale verlo- Theun de Winter, die samen met Jaap de Groot van De Telegraaf een soort coach was, hoeft niet Wiep in zijn geheugen te graven om de 'knallende schoten van Van der Gijp' op te diepen en vindt de twalificatie 'niet de ongezelligste jloeg' duidelijk te weinig recht doen lan de PLAYBOY ALL STARS. De avorieten van het publiek waren ze, Theun. 'En tussen de wedstrij den door kwam het dienblad met lier regelmatig langs, 's Avonds jingen we ook wel aan de loop, zodat de eerste wedstrijd 's och- ends meestal verloren ging, maar eerlijk is eerlijk, ze pikten het dan veer op. Ze speelden goed, hoor. ter mochten de ALL STARS van de organisatie hun eerste wedstrijd wat later spelen. Ja, ze waren de smaakmakers! We haalden zelfs de finale, maar die verloren we van de zaalvoetbalamateurs van Volen- dam.' Rep is altijd naar Texel blijven terug komen. 'Ik vind Texel gewoon heel erg leuk. En geen geklooi met files. In drie kwartier sta ik bij de boot en in een uur en een kwartier zit in de Slock. bij wijze van spreken. Het is heel relaxed allemaal.' Hij heeft er ook veel oude vrienden. Met Henk Jan Klok en Hans Boks bracht hij onlangs nog een korte vakantie in Brazilië door. 'Als je op de boule vard liep,' zegt Klok. 'herkenden veel mensen hem nog.' toen kwam ik John tegen m De Koog. Ik zeg: Waf doe je tegen woordig? Word trainer bij ons. Is dat bespreekbaar?' Hij was mis schien wat duur voor ons. Maar we zijn eruit gekomen en hij heeft twee jaar getraind. Hij was gedre ven en enthousiast, hij was er altijd, ook 's winters en heeft de jongens goed getraind, maar hij kon ons niet terugbrengen naar de vierde klas. Na die twee jaar was de che mie wel een beetje uitgewerkt van beide kanten en John kon boven dien naar Omniworld, dus toen zijn we uit elkaar gegaan. Als vrienden, hoor, want John is een geweldige jongen.' Rep in juichstemming. Rechts DJ en horeca-ondememer Kees Schoenmaker. hobby Het eerste jaar hebben we het fan tastisch gedaan, maar het tweede jaar was een flop. Veel jongens gingen weg, voor studie, of naar een andere club, dus we hadden geen spelersmateriaal meer voor de vierde klas. Helaas zijn we toen gedegradeerd. We hebben toch een leuke tijd gehad, met een goeie groep jongens, maar als je voortdu rend verliest gaat de animo er toch een beetje af.' Rep, die momenteel weer als scout voor Omniworld werkt, heeft de papieren voor coach betaald voet bal. Maar verder dan trainer van een hoofdklasser is hij met gekomen. Helaas, vindt hij zelf. Er zijn wel contacten geweest met clubs, maar die leidden met tot een aanstelling. Waarom niet? 'In die wereld is het belangrijk dat je overal met je neus bovenop zit. Netwerken heet dat, maar ik noem het het slijmballencir- cuit. Je moet je overal laten zien en dat is mijn stijl niet.' De stijl van Rep als voetballer was instinctief en dat, zegt John, 'kan je niemand leren'. Wat hij bij Texel '94 vooral deed was 'wat ik zelf ook het liefst had, vertrouwen geven, en zo af en toe een schop onder hun reet. Vertrouwen, dat is vaak belangrij ker dan technische aanwijzingen' Hij vindt overigens dat er op Texel heus wel voetbaltalent aanwezig is. 'Sommigen konden best voetballen. Sieme Zijm, een groot talent, die heb ik nog wel bij AZ zien spelen. Marcel Ris heb ik mee gewerkt, Martin Koorn, die heeft nog bij Zwolle en Haarlem gevoetbald. Best i het PLAYBOY ALL STARS team, als deelnemer aan het Gamma zaalvoetbaltoemooi in de jaren (Fo(o* arcfuef Texelse Courant) leuke voetballers. Nee, als het niet op Texel was geweest had ik het met gedaan, maar hier heb ik nooit spijt van gehad. Het was heel leuk en ik zie die jongens bijna allemaal nog regelmatig.' Martin Koorn, 40, is de huidige trai ner en speelt zelf, net als Ris, nog fris de wedstrijden mee Koorn (inderdaad ex PEC Zwol le, FC Zwolle, Volendam en FC Haarlem) heeft zelf qua technische elementen weinig aan Rep gehad, zegt hij, maar had er met zijn pro fessionele ervaring ook niet zoveel behoefte aan als de jeugd. Kennelijk kwam Reps opgeruimde en vrolijke levensstijl hier ook beter tot hun recht dan zijn technische kwalitei ten. Koorn: 'John bracht gezellig heid, vertrouwen, sfeer en dan vind ik heel belangrijk. Daar is hij heel goed in. Het was jammer dat het ging zoals het ging. We speelden eigenlijk heel goed, maar we maak ten geen doelpunten. We hadden niet genoeg spitsen, dat was het manco, en je kon er ook niet aan komen. Beter dan dit was er op Texel met.' 'Het waren leuke jaren, en het was jammer dat we onderin zaten. Om dan toch de sfeer erin te houden valt niet mee, maar dat kreeg John toch voor elkaar. Weet je, voor Rep was het niveau van Texel eigenlijk veel te laag. Hij had betere spelers moeten hebben.' Tekst Jan Heemskerk Modelrace De voorlaatste competitieavond van Model Racing Texel werd gewonnen door Jos Smit (1 12-klasse) en Adn van Rossum (1:10). De laatste wed strijd in de wintercompetitie wordt verreden op zaterdag 31 maart. In beide klassen zijn er nog kansheb bers voor de prijzen. In de 112-klasse was er deze week deelname van overkantse rijders. Desondanks was Jos Smit met te stoppen. Wouter van Strien leek de tweede plaats te gaan verove ren, maar werd gepasseerd door André van Strien. Arie Koopman werd derde. De strijd in de 1:1 O-klasse was hevig, door afwezigheid van Jelle Schouwstra. Pech achtervolgde Adri van Rossum en Sander Ver meulen, maar uiteindelijk reéd Van Rossum twee rondes meer. Erwin de Ridder verspeelde in de laat ste ronde zijn voorsprong op Joost Venmk en moest met een vierde plaats genoegen nemen. Bedrijvenbowling en sponsorbokaal In de bowlingcompetitie voor bedrij- Venteams werd dinsdag niet bijster hoog gescoord. De teams bewa- ren de krachten blijkbaar voor het «eekend van 17 maart, als het Texel Touwtje Open wordt gespeeld. De wedstnjden om de sponsorbokaal (dit 'jaar gesponsord door Bosch en Zee) werden gewonnen door Het Pruttel huus. Santa Fé werd tweede. Team '11 derde. 4-1; Land en Zeezicht- Op de Steenenplaats- Tatenhove 1-4; Blauwe Piste-Sam Sam 4-1; Fa 1-4. Pruttelhuus; 2.Santa Fé; Taten- 7.Bowling De Koogel. De Doorstoot verslaat Krim Biljartvereniging De Doorstoot uit De Cocksdorp heeft de uitwedstrijd tegen het team van De Krim met 12-8 gewonnen. Jaap Boon van De Doorstoot won met een gemiddelde van meer dan drie van G. Dob- ben. Martien Boon speelde tegen E. Keijzer een gemiddelde van twee. Met tien caramboles was de hoog ste serie voor Martien Boon. De revanchewedstrijd wordt donderdag 15 maart gespeeld in café De Rog. Uitslagen: J P. Stolk-W. Homan 0-2, R. ten Hoor-F. Klok 2-0, G. Dobben-J. Boon 0-2, T.J. Stolk-E. Boon 2-0, E Keijzer-M Boon 0-2, W. Beer- ling-K. Weel 2-0, H Dekker-J. Smit 2-0, T.J. Stolk-H Laan 0-2, R. ten Hoor-R. Steenhui zen 0-2, G. Dobben-W. Westdorp 0-2. George Eelman heeft met invaller Roel de Zwart de twintigste speel ronde van de competitie van Klaver- jasclub Den Burg gewonnen. Fenny en Rob Caspers werden tweede. Met nog vier speelronden te gaan, zijn er nog vijf koppels in de strijd voor het clubkampioenschap. Gerda en Freek Veeger leiden met een voorsprong van ruim 500 punten op Fenny en Rob Caspers. Arend Dijker en Piet Moree staan derde. Ook Carlo Bos en Cees Vinke en Bart Weijdt en Wil lem Koomen zijn niet kansloos. Het zal vermoedelijk tot de laatste week spannend blijven. Het gemiddelde was met 6308 punten niet erg hoog. Ook met de marsen gaat het de laat ste weken uitermate stroef, dit keer waren het er slechts dertig. Daarvan namen Tiny Kok en Fenny Exel er vijf voor hun rekening. Uitslagen: 1 George Eelman en Roel de Zwart 7228; 2.Gerard en Theo Witte 6980; 3 Arend Dijker en Piet Moree 6764, 4.Fenny en Rob Caspers 6745; 5 Gerda en Freek Veeger 6590 Eindstand tweede periode: 1 .Fenny en Rob Cas pers 65.706; 2,Carlo Bos en Cees Vinke 63.901 3.Willem Koomen en Bart Weijdt 63.697, 4 Chns Schraag en Rosa Harbers 63.682, 5 Gerda en Freek Veeger 62.332: 6.Marja en Martien Bake- laar 62 122; 7.Eric Jan Geus en John Vlaming 62.034, 8Arend Dijker en Piet Moree 61 742; 9 Peter van Heerwaarden en Huug Snoek 61.483,10.Gerard en Theo Witte 59.961 De Graafbokaal In manege Akenburg wordt zondag de zesde wedstrijd om de Jaap de Graaf bokaal verreden. Op het programma staat een vaardigheidsproef. Elke deelnemer rijdt twee rondes. Gestart wordt om 10.30 uur, de prijsuitreiking volgt aansluitend, om ongeveer 16.00 uur. Publiek heeft gratis toegang. Tevoko naar Martinus Het damesteam van Tevoko hervat de competitie zaterdag om 13.00 uur met een uitwedstrijd in Amstel veen tegen HCCNet Martinus 3. Thuis behaalde de Texelse ploeg gemotiveerd en geconcentreerd een keurige 3-1 overwinning. Transpireren Na een uur met gewichten jongleren en daarna drie kwartier transpireren zei een meisje in Schild Als ik goed bodybuild mag ik ook in de TC poseren. Texel Masters Texels beste darters treden zondag tegen elkaar in het strijdperk. Zestien heren en acht dames hebben zich gekwalificeerd door in diverse zware voorronden de benodigde punten bij elkaar te spelen. De winnaars van de finales mogen zich Texel Masters noemen. Het spelsysteem is 501De loting heeft al plaatsgevonden en is te bekijken op de website www. texeldarts.nl. De wedstrijd wordt gehouden in hotel Bosch en Zee in De Koog en begint om 12.30 uur. Toeschouwers zijn welkom. Krokusrit MAB Liefhebbers van autorijden en puz zelen rijden zaterdag de Krokusrit van de MAB. gesponsord door Opel Rentenaar en uitgezet door Mariët van der Werf en Bianca Boom. De wedstrijd telt mee voor het kampi oenschap. De start is om 20.00 uur bij de firma Schoenmaker aan het Wezenland in Den Burg. Inschrijven kan vanaf 19.30 uur (in de B- en C-klasse). De uitslag wordt na afloop bekendge maakt in restaurant Strendsend in Oosterend. uit m De Gollards in Den Burg. De opkomst in het zorgcentrum lag op 53,5 procent. j ascha Baggerman en Nel Eel- an hebben bij de Statenverkie- ^)en gezamenlijk eenderde van Pe Texelse stemmen in de wacht psleept. Beide Texelaars hebben 8n zetel in Provinciale Staten 3 korven. Er werden in totaal 89 stemmen uitgebracht. Iets j -er dan de helft van de Texelse gerechtigden maakte de gang jj de stemcomputer. ^?0rman' ^Ie tweede stond bij de I PA, kreeg 948 voorkeurstemmen. Fwas driekwart van alle Texelse pimen (1251) op de sociaalde- I- ura,en- Ee'man. elfde bij het 1 ^eg 917 voorkeurstemmen, 'meer dan de helft van alle stem- voor de christendemocraten P3 Zij behaalden het meeste I E ,Stemmen °P het eiland. Het I A krijgt in de Staten tien zetels I daarmee is Eelman verzekerd I een zetel. Een kandidaat boven haar op de kieslijst gaat naar het Europees Parlement. Baggerman en Eelman reageerden verheugd op het aantal Texelse voorkeurstemmen. 'Ik ben hier zeer blij mee', aldus Eelman. 'Het is erg zo mooi om zoveel Texelse stem men te krijgen', zegt Baggerman. Op provinciaal niveau leden bei de partijen verlies. De PvdA moet het met 11 zetels doen, het CDA met 10.'We hadden dat wel een beetje verwacht, maar het is toch teleurstellend', aldus Baggerman. Eelman: 'We hebben een mooie campagne gevoerd met een goede ploeg, dus het resultaat is teleur stellend, maar ik heb ook wel het gevoel dat we ons een beetje gesta biliseerd hebben.' De VVD leed groot verlies op Texel. De liberalen behaalden 1105 zetels, 855 minder dan vier jaar geleden toen ze nog de grootste werden. Het verlies is hoogstwaarschijnlijk te herleiden naar het ontbreken van oud-gemeentesecretaris Piet Zoon op de kieslijst. Hij sleepte in 2003 liefst 1510 Texelse voorkeurstem men in de wacht. De WD werd ondanks het verlies derde op Texel. Provinciaal werd de WD de groot ste partij met 13 zetels. De SP verdubbelde het aantal stemmen op Texel tot 705. De Partij voor de Dieren kreeg 166 stemmen, waar van 44 voor ereburger en lijstduwer Jan Wolkers. De opkomst was met 55,4 procent voor Texelse begrippen aan de lage kant. Bij de vorige Statenverkiezin gen stemde 59,3 procent van de kiesgerechtigden. Provinciaal lag de opkomst op 44,7 procent. Landelijk was het 46,3 procent. Het stem bureau in dorpshuis De Waldhoorn had met 61,9 procent de hoog ste opkomst op Texel. Dorpshuis 't Skiltje was het laagst met 47,7 procent. De graafwerkzaamheden bij hotel Tatenhove voor de aanleg v, n waterberging zijn in volle gang. (Foto Storm Sr bon) De aanleg van de waterberging bij hotel Tatenhove in De Koog is dinsdag van start gegaan. Er komt een vijver waarin bij extre me regenval water wordt opge vangen en dat bij droogte water vasthoudt. De komende twee weken wordt negenduizend kuub zand afgegraven waarmee het trainingsveld van SV De Koog aan de Boodtlaan veertig centimeter wordt opgehoogd. Twee tractoren met kiepwagens rijden af en aan om het afgegra ven zand van Tatenhove naar de speelweide te vervoeren. Maria van der Spek, mede-eigenaar van het hotel: 'Alle mensen die aan de route wonen waar de tractoren langs komen, zijn keurig geïnformeerd door hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier.' Het idee voor de vijver ontstond drie jaar geleden in een gesprek met Marcel Uriot en Harry Schreur. 'Als het hard regende, dan stroomde de sloot over en stortte de walkant in. Bovendien ligt er veel grond en we filosofeerden wat we daarmee kon den doen. Zo kwamen we op het idee een vijver aan te leggen.' Volgens Van der Spek slaat ze op deze manier twee vliegen in één klap. 'We hebben straks geen water overlast meer en we hopen dat het bepaalde vogels, zoals steltlopers, aantrekt.' De vijver wordt twee en een halve meter diep en er komt een eiland in het midden. 'Daar komt gras en net op." Alle gasten zijn geïnformeerd over de werkzaamheden. Niemand annu leerde de vakantie. 'De machine maakt bijna geen geluid, dus de gasten worden er niet wakker van Bij het ontbijt zitten ze voor het raam naar het graven te kijken De gasten in de tuinkamers zijn het weidse uitzicht tijdelijk kwijt, maar krijgen er iets anders voor in de plaats. 'De eenden komen nu aan deze kant van het hotel. Ze lopen bij hun over het terras en dat vinden de logés prachtig.' De aanleg kost volgens Van der Spek ongeveer €300.000,- en wordt door de fami lie. het waterschap en rqet subsidie betaald. Over de naam van de vijver is Van der Spek nog hard aan het nadenken. 'We zoeken het in de oude veldnamen. Meer zeg ik niet.' Als de vijver over twee weken klaar is, wordt de naam onthuld De aanleg van de vijver maakt deel uit van het Masterplan Water. Tegelijkertijd met de aanleg van de waterberging Tatenhoeve verbreedt het hoogheemraadschap de water gangen bij de Westerboerseweg met gemiddeld zes meter. Na de bouwvak wordt hetzelfde gedaan met de sloten bij boerderij Plas en Daal aan de Ruigendijk. Alle projec ten van het Masterplan moeten in 2008 zijn afgerond.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 11