1Zo erg als dit nog niet meegemaakt' r texel /zeem HEM A Baggerman mogelijk nieuwe gedeputeerde 1MB BEEF! LM WOORD GROENEPLAATS "7 f i.fy k-fe 'r i - Grote zorgen op Paal 12 Boot drie uur uit de vaart Gasdroger zet gebouw in rook Bouw nog steeds niet zeker Duin/De Geus en Oele laagste inschrijvers PHH DE WAAL 'BouwCenterlAB Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave vz v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg Losse nummers 1,10 Sascha Baggerman uit Den Burg wordt gedeputeerde voor de pro vincie Noord-Holland, mits de PvdA-fractie daar vanavond mee instemt. Hiermee is ze de eerste gedeputeerde die van Texel komt en volgens eigen zeggen als 30- jarige landelijk de jongste. De benoeming is pas definitief na de installatie op 12 april. Baggerman verwacht echter geen problemen. Ze is nu nog beleidsmedewerker bij de gemeente en zat de afgelopen vier jaar als Statenlid in de Provinci ale Staten. Daar hield ze zich bezig met ruimtelijke ordening Vonge week dinsdag werd ze gebeld om te vragen of ze gedeputeerde wilde worden. Eerder had ze al eens geweigerd en ook nu moest ze er goed over nadenken. 'Ik vind mezelf nog erg jong. Aan de andere kant is het een enorme kans en de por tefeuille die ik krijg, spreekt me erg aanDie zal onder meer bestaan uit zorg, sport, onderwijs, arbeidsmarkt en volkshuisvesting. De komende vier jaar verwacht ze zich bezig te houden met jeugd zorg. 'De wachtlijsten zijn de afge lopen tijd korter geworden, maar nu groeien ze weer. Het zijn ook vooral de lijsten voor intakegesprekken die zijn geslonken. Niet voor wat er daarna moet gebeuren.' Ze wil graag het veld in om de problemen te analyseren. 'Er alleen maar geld insteken is te makkelijk.' Ze blijft in het weekend in Den Burg wonen, maar door de week verhuist ze naar Haarlem waar haar nieuwe werkplek is. 'Ik zit er namens de hele provincie, maar blijf natuurlijk Texelaar. Ik weet wat hier speelt. Texel kon altijd al een potje bre ken bij de provincie en straks nog meer.' Of ze uiteindelijk in de Tweede Kamer belandt, weet ze nog niet. 'Ik ben niet iemand die zijn hele carriè re uitstippelt. Misschien ben ik over vier jaar wel helemaal opgebrand of is het een goede start geweest voor een politieke carrière. Ik weet niet waar dit eindigt.' De brandweer kwam maandagmid- om kwart over vier in actie nadat bij een schoonmaakbedrijf in het groothandelsgebouw in Oudeschild alarm was geslagen, Een gasdroger voor bedrijfsmatig 9ebnjtk was door onbekende oor zaak in brand geraakt. Medewer kers van het bedrijf konden nog wel de gastoevoer afsluiten, maar door M'J ZJM ÓEK07E/V DooK De buRGEKS EN IK WD Mr wj VAN MF/VSEW D'E ONS nfcWifciv fitr BE5USSen KUV JB "I WIET VROUWEN BsS Rvj 23&S&SS ssb - Het hoge water bij strandpaal 12 afgelopen zondag rond 17.00 strandbewakingsposten en strandhuisjes. Op het achterste stuk strand komt paviljoen Paal 1Z Waar de palen uit het water steken de kiosk, Het hoge water van afgelopen zon dag baart Simone van Tilborg gro te zorgen. Zij is. samen met haar man Jan Sieme Dros, eigenaar van Strandpaviljoen Paal 12. Het water naderde de plek waar het paviljoen komt te staan tot een meter. Het stel kwam zondag tegen 17.00 uur op het strand om foto's te maken. Van Tilborg: 'We konden het niet meer aanzien en zijn weer weg gegaan.' Dros sprak er zelfs over om te stoppen met het paviljoen. 'We gaan gewoon open, maar het is wel een hachelijke situatie. Zo erg als dit jaar hebben we het nog niet eerder meegemaakt.' Het paviljoen zou eigenlijk afgelo pen zaterdag zijn opgebouwd, maar door de berichten over het hoge water stelden ze dit uit tot woens dag. 'We willen in het laatste week end van maart open, maar dat gaan we waarschijnlijk niet meer redden', aldus Van Tilborg. Naast het paviljoen heeft het duo een kiosk bij paal 12. 'Die plek is helemaal weggespoeld. Dat geldt ook voor het strand waar de strand huisjes en de strandbewakingspos ten komen te staan.' Rijkswaterstaat gaat volgens Van Tilborg dit jaar het strand suppleren. Ze vindt het verder een taak voor de gemeente om actie te ondernemen. 'Zonder strandpaviljoens is Texel een stuk minder aantrekkelijk voor toeristen.' Piet Zoon, persvoorlichter van Rijks waterstaat: 'We gaan dit jaar een groot stuk strand op Texel, waar ook paal 12 onder valt, suppleren. Dit gebeurt niet op het strand zelf, maar in het water. Het doel is om de golven af te remmen en het zand van de zandbanken mee te voeren naar het strand. Het is nog niet bekend wanneer dit precies wordt uitgevoerd.' Bij paal 15 is het strand vorig jaar opgehoogd. Jur Schuiringa en Jacomien Bas van strandpaviljoen Westerslag zijn daar erg blij mee. 'Als dit hoge water vóór de zand- suppletie was gekomen, waren we weggespoeld. Twee jaar geleden hebben we tot twee keer toe het hele terras moeten opruimen. Toen was het echt kantje-boord', aldus Bas. Het stel begon vorige week woens dag met de opbouw van het pavil joen. Schuiringa: 'Dat moest wel, want we gaan 31 maart open.' Ook zij maakten een aantal benauwde uren mee. Het water kwam tot tien meter van het paviljoen. 'Je had het zondagavond moeten zien. Heel hoge golven', aldus Bas. Schuiringa noemt het een geluk dat het wes tenwind was. 'Als de wind uit het noordwesten was gekomen, was het misschien anders afgelopen.' Momenteel wordt de keuken schoongemaakt en het terras klaar gezet. Schuiringa moet er met aan denken wat er was gebeurd als er water in het paviljoen was geko men "Dan had je weer opnieuw kunnen beginnen Hij verwacht de komende week geen problemen met het hoge water. 'Maar je weet natuurlijk niet wat er in de toekomst gaat gebeuren hevige rookontwikkeling moesten ze vervolgens het pand verlaten. Brandweerlieden betraden het pand met persluchtmaskers en hadden het vuur snel onder controle. Ook de ladderwagen werd ingezet bij de bestrijding van de brand. Granaat mogelijk uit Engels kanon De granaat die vorige week in De Geul gevonden en tot ontploffing werd gebracht, is waarschijnlijk in de Eerste Wereldoorlog door een Engels marineschip afgeschoten. Dat vermoedt Wim Kalkman uit Den Helder, die onderzoek heeft gedaan naar de geschiedenis van de zogeheten cokesboten. Cokesboten waren vrachtschepen van de Duitsers, die ondanks de oorlog toch nog wat handel pro beerden te drijven, voornamelijk met Denemarken en Noorwegen. Om confrontaties met de Engelse marine te voorkomen, voeren deze schepen vaak zo dicht mogelijk onder de Nederlandse kust. Dat lukte in lang niet alle gevallen, want heel wat schepen werden beschoten en strandden of zonken. 'Opvallend De combinatie Duin Bouwbedrijf- Bouwbedrijf De Geus uit Broek op Langedijk is vrijdag als laagste inschrijver uit de bus gekomen voor het bouwkundig deel van het PHH (hulpverlenings) gebouw aan de Pontweg. De firma Oele was de laagste inschrijver voor het werktuigbouwkundige deel (installatiewerk). Het elektrotech nische deel was al gegund. Omdat de bedragen in beide geval len ruim boven de begroting van ontwikkelaar Stichting Wonen Texel (SWT) uitkwamen, moeten betrok ken partijen nog met elkaar aan de onderhandelingstafel. Vijf bedrijven reageerden op de openbare aanbesteding, twee Texelse installateurs en drie bouw kundige bedrijven, waarvan twee Texelse, die een combinatie waren was dat Nederland neutraal was, maar er geen moeite mee had dat Duitsland gebruik maakte van haar havens en wateren', concludeert Kalkman, die in zijn jeugd op Texel woonde en hier onder meer bekend is van zijn onderzoek samen met Jacques Bartels naar de Opstand van de Georgiërs. Lees verder op pagina 3 aangegaan met een overkantse onderneming. Dat zelfs de bedrijven die het laagst inschreven nog een stuk boven de begrote investering zaten, kwam voor SWT-directeur Jan van Andel niet als een verras sing. 'De CAO's in de bouw zijn flink gestegen en ook het materiaal is een stuk duurder geworden. Maar de budgetten, met name die van het gedeelte van de brandweer en de politie, zijn niet verhoogd. Dat is wel een probleem. Het ontwerp, staat vast, daar wordt geen afbreuk aan gedaan. Ik kan dus nog niet definitief zeggen of de bouw wel of met doorgaat', liet Van Andel gisteren weten. Onderhandelen met de aannemers wil nog niet zeg gen dat die noodgedwongen onder de prijs moeten gaan werken. Van Andel: 'Tot dusver hebben alleen de opdrachtgevers en de architect inbreng gehad. Nu wordt een bouw team geformeerd en krijgen we input van vakmensen. Die hebben ook ideeën en de ervaring leert dat hier oplossingen uit voort komen. Wellicht kan er worden bespaard op materiaal, kunnen constructieve toepassingen eenvoudiger of kan op andere kosten worden bespaard. Maar voor deze procedure was het wel noodzakelijk dat ze eerst een pnjs afgeven. Zo werkt het nu een maal.' De Dokter Wagemaker is door het extreem hoge water zondagavond ongeveer drie uur uit de vaart geweest. De veerboot kan tot een waterstand van 2.10 meter boven NAP laden en lossen, maar toen het niveau daar zondag bovenuit steeg, ging de boot uit de vaart. Om 18.00 uur loste TESO de laatste lading op Texel en werden geen auto's meer geladen. Wel werd voetgangers vanaf Texel zelf de keus gelaten of ze aan boord wilden om op zee het hoge water af te wach ten. Er gingen twintig passagiers aan boord. Het water steeg in Den Helder tot circa 2.45 meter boven NAP. Dit was een gevolg van de uitzonder lijk lage barometerstand, waardoor het water wat hoger steeg, en de zware noordwesterstorm op de cen trale Noordzee. Om 21.10 was het water zodanig gezakt dat er in Den Helder kon worden geladen. Om half tien konden op Texel alle passagiers worden geladen en kon met een bijna volle boot koers worden gezet naar Den Helder. Om kwart voor tien werd nogmaals in Den Helder afgemeerd en konden om 22.15 uur alle passa giers op Texel aan wal worden gezet. Diverse media, onder meer Teletekst, meldden zondag aan het begin van de avond dat er niet meer zou wor den gevaren. TESO, die aan het begin van de avond via de website meldde dat er naar verwachting weer rond 21.00 uur zou worden gevaren, zegt dit bericht zelf niet in de wereld te hebben gebracht. De benchtgeving is voor TESO aanleiding onderzoek te doen naar de oorzaak van dit mis verstand. Donderdag 29 maart 19.30 uur, Burgemeester De Koninghal. De plannen voor het hart van Den Burg komen nu in de beslissende fase. Dus als u het hart op de juiste plaats heeft... mag u op 29 maart niet ontbreken! Iedere belangstellende is van KTF imponeert De jaren beginnen bij de meeste muzikanten steeds harder te tellen. Toch leverde het Koninklijk Texels Fanfarecorps zaterdag een uitste kend Winterconcert af. waarin de bezoekers vooral na de pauze wer den getrakteerd op zowel vlotte als kwalitatief goede muziek. Pagina 2 m Pupillentoernooi Het pupillentoernooi van SV De Koog beleeft hoogtijdagen. Sturen clubs als Ajax en Feyenoord al jaren teams met jonge aankomende profs, de recentere deelname van Schal- ke'04 uit Duitsland en RC Genk uit België heeft de (internationale belangstelling verder vergroot. Pagina 7 a Ondernemersprijs In Cinema Texel wordt vanavond bekendgemaakt wie de Texelse Ondernemersprijs wint. Vrijdag publiceerden wij een interview met genomineerden Michel en Monique Gregoire van Zandbank, in deze krant artikelen over Jan Keijser en de firma Goënga. Pagina 9 Gewonde Texelse met reddingboot naar Den Helder Greet Kalis-Winters uit Oudeschild had zondagavond de twijfelachtige eer als eerste patiënt te worden vervoerd met de Joke Dijkstrade nieuwe reddingboot van de KNRM in Den Helder. De onfortuinlijke Texelse verstapte zich rond 18.00 uur in De Compagnie in Oudeschild. en kwam dermate ongelukkig ten val, dat ze een heupfractuur opliep De ambulance was snel te plaatse, maar kon haar niet naar het zie kenhuis in Den Helder vervoeren omdat de Dokter Wagemaker door de storm uit de vaart was genomen. In dat soort gevallen werd in het verleden wel gebruik gemaakt van een bootje van de Koninklijke Mari ne, maar boven windkracht zeven werd daarmee niet meer gevaren. Bovendien was het weinig comfor tabel. Sinds de komst van de Joke Dijkstra, die de KNRM half januari in gebruik heeft genomen, gebeurt dit met het nieuwe Helderse red- dingvaartuig van de zogeheten Arie- Visserklasse. Het schip is ingericht om in een waterdichte ruimte twee patiënten te kunnen vervoeren. De Texelse werd bij de Joost Dourlem- kazerne vanuit de ambulance aan boord genomen. Ze werd aan boord verzorgd door twee bemanningsle den van de ambulance, die in Den Helder aan boord waren gegaan. Ondanks het slechte weer verliep de reis vlekkeloos en duurde min der dan een uur. In Den Helder kon de Texelse aan een gereedstaande ambulance worden overgedragen en naar het ziekenhuis worden ver voerd. (Advertentie) TEXELS E0COU RANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 1