Jonkvrouw op OSG De Hogeberg 'Het is tijd om andere dingen te gaan doen' «(Brandweer oefent op zieke bomen Steigers Waddenhaven kunnen hoge water maar net aan TEXELSE j COURANT Bloemerie Groenewoud sluit deuren Brandweer in actie voor dakpan De Koog stunt tegen koploper DWOW Sp°rt DAGELIJKS TEXELS NIEUWS a wWw.texelsecourant.nl 1 omgezaagde boom op de Groeneplaats wordt geïnspecteerd door de brandweer. 'Als het water verder zou zijn geste gen, hadden we een groot probleem gehad', vertelt havenmeester Pieter de Vries, die zondag met spanning het waterpeil in de gaten hield. 'De verwachting 's ochtends was dat het water zou stijgen tot circa 2,85 meter boven N.A.P. Maar dat is gelukkig met gebeurd.' Als de stei gers op drift zouden raken, zouden ook de daaraan bevestigde ple ziervaartuigen van hun plek raken. Maar toen het water rond 19.45 op z'n hoogst was, bleven de steigers op hun plek en ook raakte geen van de pleziervaartuigen in de haven van de watersportvereniging bescha digd. 'Maar ik ben met assistent havenmeester Marcel Schuurman voor de zekerheid wel een extra rondje langs de boten gelopen.' Nu het zeewater in relatief korte tijd voor de vierde keer extreem hoog heeft gestaan, is De Vries er niet gerust op dat de steigers ook in de toekomst op hun plek zullen blijven. 'Want het water hoeft maar iets hoger te stijgen en het gaat mis. De palen waar de drijvende steigers aan vast zitten, hebben wel genoeg lengte, alleen zijn ze bij het plaatsen ongeveer een meter dieper geplaatst dan noodzakelijk is.' Het plan is nu om te kijken of de palen een beetje omhoog kunnen worden DINSDAG 20 MAART 2007 ;elnl Tijdens de modeshow toonden de leerlingen Middeleeuwse kleding. Bloemerie Groenewoud aan de Weverstraat in Den Burg sluit op I*. 31 maart de deuren. Na 21 jaar vindt Susan Groenewoud het wel- ElIC letjes. 'Het is tijd om andere din gen te gaan doen.' Het laxapparaat ratelt onverminderd voort, klanten lopen af en aan, je vraagt je af waarom Groenewoud ermee wil stoppen. Samen met haar man Wim is ze eigenaar van de win kel. Vooral de gebondenheid aan één plaats dat het runnen van een eigen zaak met zich meebrengt, blijkt de reden te zijn om ermee op te houden. 'Ik kijk met veel plezier terug op de afgelopen jaren, maar wil dit niet nog twintig jaar', aldus Groenewoud. Het echtpaar begon in het pand naast de HEMA. Na twee jaar ver trokken ze naar de Gasthuisstraat. Toen twaalf jaar geleden het hui- »d/ge gebouw aan de Weverstraat vrij kwam, zijn ze daar ingetrokken. 'Het was groter en de ligging was beter', verklaart Groenewoud. De winkel i kenmerkt zich volgens haar door de persoonlijke manier waarop mensen worden geholpen. 'We luisteren naar de wensen van de klanten en verta- Qjj len dat naar een mooi boeket.' Toen ze begonnen met de winkel, spraken ze af dat het voor een peri ode van twintig jaar zou zijn. 'Daarom vind ik het niet jammer dat het nu eindigt. Het leven is voor mij te kost baar om alleen maar in een bloemen- zaak te werken.' Groenewoud gaat op de Holland- Amerika Ujn werken. 'Ik hou van bloemen en ga de boot decoreren. Daarnaast heb ik genoeg tijd om de havens te verkennen die de boot aandoet.' De eerste reis gaat naar de Middellandse Zee, Zwarte Zee, Noorwegen en Sint Petersburg. 'Er heeft altijd al een reiziger in mij geze ten. Daar ga ik nu aan toegeven.' Haar man gaat parttime bij bloe mengroothandel Ben van Diepen in Schagen werken. 'Zijn grote hobby is zeilen en daar heeft hij straks tijd voor.' Vooral het contact met klanten zal Groenewoud bijblijven. 'Als je een De actie van de brandweer, die met behulp van de ladderwagen ei Witte Huis aan de Dorpsstraat verwijderde, trok veel bekijks. losse dakpan op het Consternatie in De Koog, waar de harde wind zondag vat had gekre gen op enkele dakpannen op het pand van voorheen het Witte Huis aan de Dorpsstraat. Nadat één pan rond de middag naar beneden was gekomen en met boeket voor hen maakt, vertellen ze een flinke klap was geland op een vaak de achtergrond. Dat zijn soms zonnescherm, kwam de ladderwa- best emotionele verhalen. Ik vind het bijzonder dat ze dat met mij willen delen.' De winkelruimte wordt verhuurd aan Daniëlle en Gert Coevert Zij begin nen eind april een kledingzaak. gen in actie om verdere schade te voorkomen. De wind was der mate krachtig, dat winkelier Theo Legierse het met aandurfde met de ladder omhoog te klimmen. De verrichtingen van brandweerlieden, |Wat ik zeggen wou... Inhaalverbod Waarde WD raadsleden, Hel briljante idee om op alle door gaande wegen een inhaalverbod in te voeren moet ingegeven zijn door een complete onbekendheid met het rijgedrag van de gemid delde toenst. Waarschijnlijk legt u de route De Cocksdorp-veerhaven ook niet dagelijks af. U zult zelden achter toeristen aanrijden die van De Krim of de Sluftervallei komen. Ik geniet dagelijks .van de schoonheid van dit eiland en over het algemeen jebeurt dat met een snelheid van 80 dlometer per uur en soms zelfs iets daarboven. De auto met caravan die voor mij njdt en van de magnifieke vergezichten geniet, gun ik echt zijn vertier, ik ben alleen niet van plan om daar 22 km lang achter aan te blijven hobbelen. In het door u geschetste scenario zou een auto met cara van die een tractor niet voorbij wil of kan, ook niet ingehaald mogen worden. De praktische, maar niet zo vlotte brommobielen, waarvoor een maximumsnelheid van 45 km/u geldt, maken de reis naar 't Horntje in dat geval nog eens zo lang. Zo uit het hoofd meen ik dat het negeren van een inhaalverbod een boete van €75,- oplevert en het overschrijden van een doorgetrokken streep zelfs €130,-. Het enige voordeel is dat ik tijdens mijn woon/werkverkeer lek ker aan het werk kan zijn, als ik tenminste al die kentekens in mijn geheugen weet te prenten. Een totaalverbod op inhalen op doorgaande wegen en een stnkte handhaving daarvan zal de verkeers veiligheid misschien vergroten. De kans op frontale aanrijdingen neemt immers enorm af. De statistieken heb ik niet helemaal in het hoofd, maar misschien kunt u me vertel len hoeveel frontale aanrijdingen er de laatste jaren op deze wegen geweest zijn? Ik vind het een leuk plan. Weinig doordacht, maar een leuk plan. Ik hoop dat het daar dan ook bij blijft, een plan En dan nog even een voetnoot, mag ik bij die dubbele doorgetrokken streep op de Pontweg nu wel of niet een tractor inhalen? Remko S. Klein, De Cocksdorp. die vanuit het bakje van de ladder wagen de naar beneden gescho ven pannen snel hadden verwijderd, trokken veel belangstelling. Overige schadegevallen als gevolg van de wind zijn niet bekend. Dubbelexpositie in Den Hoorn In de galeries Melk en Klif ART in Den Hoorn is de komende weken een dubbelexpositie te zien van Ottili van Dapperen-Ballot en haar dochter Hester van Dapperen In Klif ART zijn Texelse en Italiaanse landschappen van eerstgenoemde te zien, laatstgenoemde exposeert schilderijen in galerie Melk. De exposities duren tot 20 april (in Klif ART) en 2 mei (Melk). De vernissage vindt plaats in restaurant Bij Jef in de Herenstraat, op zondag 25 maart om 15.00 uur. Beide galeries zijn die dag vanaf 15.30 uur geopend Daarna zijn de openingstijden donderdag tot en met zondag van 13.30 tot 17.30 uur (en op afspraak). Wie vorige week door openbare scholengemeenschap De Hoge berg liep, kon zo maar een ridder of jonkvrouw tegen het lijf lopen. Leerlingen uit de eerste twee klassen van het VMBO deden mee aan het project Kruistocht in Spijkerbroek. Ze gingen een week terug in de tijd, naar de Middeleeuwen. Vrijdag was de eindpresentatie. Een lintendans, een modeshow met Middeleeuwse kleding, een gaar keuken, er was van alles te zien en te proeven tijdens de tentoonstel ling. Doel van het project was vol gens docent Susan Romijn dat de scholieren kennis maakten met de Middeleeuwen en leerden te werken in een project buiten de reguliere lessen om. Dat er alleen aan het project werd gewerkt en er geen lessen waren, werd gewaardeerd. Nicole Groot elaar (13) uit Den Burg vond het prettig dat ze geen huiswerk had. De leerlingen werden in vier groe pen ingedeeld: film, kleding/make- up/decor, maquettes bouwen en koken/spelletjes. Nicole zat in de laatste groep. 'Het allerleukste vond ik om groentesoep te koken en brood en krakelingen te bakken.' De week begon in de bioscoop, waar de film Kruistocht in Spijker broek (gebaseerd op het gelijknami ge boek van Thea Beekman) werd vertoond. De jongeren die voor de groep film hadden gekozen, kon den daar afkijken hoe het moest. De 14-jarige Sverre Eschweiler uit Den Burg heeft tijdens het project veel geleerd over het maken van een film. 'Ik weet nu hoe ik alles in beeld moet brengen Ook heb ik geleerd reclame te maken voor de film zodat mensen komen kijken.' Er waren vrijdag veel toeschouwers. De tentoonstelling werd in en om de kantine van de voormalige LTS gehouden. Tijdens de mode- en dansshow waren er zelfs leerlingen die op een tafel waren geklommen om door de ramen van de kantine te kijken. Naast ouders en scho lieren uit hogere klassen, waren er ook kleuters van de Thijsseschool. Zij keken hun ogen uit. Een jongen: 'Waar is de ndder nou?' Marlies Roos (13) uit Oudeschild was één van de twee presentatrices van de mode- en dansshow. 'Ik vind het niet eng om te presenteren.' Zij zat in de kleding/make-up/decor groep. 'Daar hebben we geleerd hoe je nepbloed op een gezicht moet aanbrengen.' Lia Daalder uit Den Burg kwam naar dochter Esmee kijken. Zij toonde tijdens de modeshow haar zelf ont worpen Middeleeuwse kleding. 'Het is leuk dat de kinderen eens op een andere manier de lesstof krijgen aangeboden.' Esmee is gekleed in een juten zak met als accessoi res een heksenneus en een zwarte tand. 'Het was hartstikke leuk om de kleding te maken, maar ik wil later geen kledingontwerpster wor den.' Zeekat aangespoeld zeeschuim). Ze worden echter maar zelden intact gezien. Op de foto Kees Camphuysen en Suzan van zijn de vangarmen naar achteren Lieshout vonden vrijdag op het gelegd, zodat hier de totale lengte strand bij paal 9 een verse zeekat ongeveer 55 cm bedraagt. Het dier van 80 centimeter lengte (inclusief was zo vers, dat de huidverkleu- de vangarmen). De zeekat is vooral ringen (van wit naar bordeauxrood bekend door de witte rugschilden en weer naar wit) nog in beweging die vaak in grote aantallen op de waren. (Foto Kees Camphuysen) kust aanspoelen (het zogenoemde Zomaar een boom omzagen om te plaats zo'n object. Gemeentewer- de bult terecht kwam. 'We worden oefenen op vallende bomen is er ken kwam er zelf met aan toe de geregeld voor het zagen van bomen voor de brandweer niet bij. Zieke boom te snoeien, waarna de brand- opgeroepen en dan is het toch pret- fixemplaren die toch moeten wor- weer hem graag overnam. Een paar tig voor mensen in opleiding als ze Ion gesnoeid, zijn echter mooie brandwachten zetten de ketting- kunnen oefenen', aldus één van de >efenobjecten. Gisteravond was zaag erin en zorgden ervoor dat brandweermensen. ko zieke boom op de Groene- de boom met een klap midden op In navolging van Texel'94 heeft SV De Koog zondag voor een stunt gezorgd in Wieringerwerf. Tegen DWOW, de koploper in de vijfde klasse, werd het 0-1 in het voordeel van de gasten. Waar de Kogers in de thuiswedstrijd nog nipt met 2-1 hadden verlo ren, hadden ze nu meer geluk en gingen ze met drie punten naar het eiland. Gezien het slappe spel van vorige week en de vele afzeggingen leek het een zware middag te worden voor het team van trainer Hans van der Park. Tristan Ellen is langdurig geblesseerd en Peter Koorn was ziek, terwijl enkele B-junioren niet mee konden omdat ze moesten werken. Roelf Siebinga en Arnold Kaercher keerden terug in het elf tal, dat zonder wisselspelers aan de wedstrijd begon. Maar ondanks de sombere vooruit zichten was duidelijk dat De Koog op dat moment net Yom Houwing en Jeroen Backer gearriveerd, die 's ochtends eerst met het tweede elftal hadden gespeeld. Houwing verving De Jong. Om spitsen Maurice de Groot en Wouter Kuip wat ondersteuning te bieden, schoof Eddy Witte bij aanvang van de tweede helft wat door naar voren. Na een kwartier leverde dit zo waar een doelpunt op, toen Eddie Witte de keeper met een droge knal kansloos liet. Vanaf dat moment ging het tempo bij DWOW omhoog, maar beter voet bal leverde dat met op. Doordat de Kogers fanatiek de aanvalsopbouw de tegenstander bleven storen, kwam de thuisploeg maar niet in z'n gebruikelijke spel, die daardoor nauwelijks kansen kreeg. De paar schoten die wel in de goede rich ting gingen, waren een prooi voor keeper Steven van Beek. In de slotfase, nadat Jeroen Backer was ingevallen voor Maurice de Groot zich niet zomaar gewonnen wilde en DWOW alles of niets besloot boot voorlopig niet zou varen, werd eerst samen met het damesteam een café in Den Helder bezocht. Toen de Kogers rond half tien toch nog op het eiland terugkeerden, werd het feest in het uitgaansleven in eigen dorp voortgezet. Open dag RAB In de krant van afgelopen vrijdag is een storende fout geslopen. De open dag bij BouwCenter RAB in Oudeschild was niet afgelopen zaterdag, maar aanstaande zater dag (24 maart) van 10.00 uur tot 17.00 uur. Collecte ZOA Onder het motto 'Water, maar ook een kraan; wij blijven', gaan volgen de week de collectanten van ZOA- Vluchtelingenzorg langs de deur om geld in te zamelen voor projecten in Afrika en Azie. ZOA is een christe lijke hulpverleningsorganisatie voor internationale vluchtelingenhulp en biedt zowel noodhulp als hulp bij wederopbouw. Mensen die als vrij williger willen helpen de collecte tot een succes te maken, kunnen contact opnemen met Paula Brou wer. tel. 320114 of 313770. Meer informatie over de organisatie is te vinden via www.zoa.nl. Schakers succesvol in Blauwe-Haptoernooi geven. Waarom zou het ook, want in de afgelopen jaren lukte het altijd wel om de koploper ten minste eenmaal te verslaan. DWOW had weinig in te brengen tegen de grote inzet van de Kogers, bij wie Arie van der Vis, Arnold Kaercher, Pieter List en Roelf Siebinga de achter hoede stevig gesloten hielden. Zelf kregen de gasten ook geen grote kansen. Vijf minuten voor rust was er een tegenvaller voor De Koog. René de Jong raakte bij een zware overtreding flink geblesseerd en kon niet verder. Gelukkig waren te spelen, werd het nog even erg spannend Het onbrak De Koog in deze fase met aan geluk, zocM het na negentig minuten nog steeds 0-1 stond. De drie punten die de overwinning opleverde, komen goed van pas in de strijd tegen degradatie. De Koog heeft nu weer twee ploegen onder zich, maar speelde al wel twee wedstrijden mee, zodat het slot van het seizoen nog erg moei lijk belooft te worden. De sfeer is echter uitstekend, zo bleek ook na afloop. Toen duidelijk werd dat de Het eerste Texelse team, bestaand uit Thomas Richter, Jaap Dros en Jaap de Wijk, heeft zater dag een tweede plaats behaald op het Blauwe-Haptoernooi in Den Helder. Vooral door toedoen van Thomas Richter, die aan het eerste bord zeer sterk speelde en ongeslagen bleef, wisten de Texelaars te verrassen met een tweede plaats achter het onge naakbare Schagen. De fine fleur van de Noordhollandse schaakwereld was zaterdag aanwe zig. zodat de Texelaars alle zeilen moesten bijzetten. Het was dan ook een bijzonder concept voor een schaaktoernooi: er werd met drietalljn gespeeld in een galerie, het toernooi werd opgeluisterd met muziek en dans en na afloop was er de befaamde blauwe hap (nasi) van de marine. Thomas Richter bleef ongeslagen en moest alleen tegen Perez Garcia uit Alkmaar en Driessen uit Heerhu- gowaard remise toestaan. Beter nog was de prestatie van het Texelse talententeam, dat in zijn klasse met overmacht de eerste plaats voor zich opeiste. Mathias Pepping en Jeroen en Reinoud de Gee wonnen ieder vier van de vijf partijen, waarmee de jeugdploeg met 12 uit 15 een zeer hoge score liet noteren. Deze eerste plaats werd beloond met een fraai kunstwerk van keramiek. De tweede plaats van Richter, Dros en De Wijk was goed voor een doe-het-zelfpakket om thuis een blauwe hap te bereiden.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 5