jgdzrg. Texelaar kan volop meedoen aan film Auto mist bocht Zaandammerdijk TEXELSE j COURANT Figuranten Zomerhitte nodig Ginger in race titel Leukste Hond IMARES V%; "fe Familieberichten Ti lieve qPü texöl i(( n!5 je nu dl en marbnovK. it let «i oPBirjé en otna Verhuisd IANI DINSDAG 22 MEI 2007 Een automobilist die vrijdagmiddag de Zaandammerdijk. De bestuurder eigen kracht verlaten. de macht over het stuur kwijtraakte, bleef ongedeerd en kon, met hulp foto Henk m H^/seewMr* t«».n belandde met zijn auto onder aan van een passant, het voertuig op ik zeggen wou.. [ent u Wageningen? Het is een tadje in Gelderland. Het ligt aan ie Rijn. Op 5 mei 1945 is daar de capitulatie getekend. Er is een land bouwuniversiteit. Kent u Texel? Het RIN, het IBN. fcerra en IMARES? Het is een insti tuut dat elke vijf jaar zijn naam ver andert, maar in essentie hetzelfde blijft. Ze doen daar onderzoek naar zee, in opdracht van de over heid. Ze onderzoeken of het bou wen van windmolenparken op zee kwaad kan. of kokkelvisserij of gas boringen. De belanghebbenden van deze activiteiten kennen ze maar al te goed. Waarom veranderen ze steeds van naam? Ze horen steeds ergens anders bij; bij het Rijk, bij het bos of de natuur, bij de aarde. Telkens als ze ergens anders bijhoren, moet er een andere naam komen. Dat spreekt. Nu heten ze Wageningen IMARES. Daarmee moeten ze op 't Horntje de telefoon aannemen. Wat betekent dit? Het tweede deel betekent Instituut voor Onderzoek der Zee, in Kapitaal Steenkolen Engels. Dat is verwarrend. Het eer ste deel is verwarrender, 't Horntje ligt voortaan aan de Rijn, en dat moet iedereen weten! Wat zit hier achter? Het is profileer- drift, machtsvertoon, plassende- hondjesgedrag, ten koste van de helderheid, objectiviteit en logica. Dat zijn toch gewaardeerde zaken in de wereld van de wetenschap. Wat is hier aan te doen? Niets. Over vijf jaar hebben ze een andere naam. Copacabana ARTHUR Oosterbaan, Den Burg Texelaars kunnen zich de komen de weken een weg naar het witte doek verschaffen. De makers van de film Zomerhitte zijn op zoek naar liefst 270 Texelaars die een rolletje als figurant willen spelen. Geïnteresseerden kunnen zich melden bij Aris van Zeylen in Den Burg. De filmmakers zoeken zowel jonge re als oudere Texelaars. Ze hebben onder meer behoefte aan Texelaars die discogangers spelen, bezoekers van een sjiek feest op een sjieke boot, winkelend publiek, bootjes mensen, portiers, een paar zware jongens en bodyguards van het personage de Mummie. Van Zeylen: 'Mensen kunnen bij mij aangeven dat ze interesse hebben. Ze kunnen niet alvast aangeven welke rol ze willen spelen. Dat bepaalt regis seur Monique van de Ven op de set. Ik zorg ervoor dat figuranten worden aangeleverd.' Belangstel lenden hoeven geen speelervaring te hebben. Maandag 28 mei (Tweede Pinkster dag) staat de eerste draaidag met Texelse figuranten op het program ma. De filmmakers zoeken voor die dag onder meer tien Texelaars die winkelend publiek spelen, één kel ner voor op een terras, zes zeilers en vier oudere Texelaars. De andere opnamedata met Texelse figuranten zijn gepland op 6, 15, 16, 17, 18 en eventueel 28 juni. Van Zeylen: 'Er moet rekening mee worden gehou den dat een opnamedag minstens zes uur kost en dat sommige figu rantenrollen meerdere dagen nodig zijn.' Er staat een kleine vergoeding tegenover deelname. Twee keer is een nachtelijke opname gepland. Het doorgaan van de opnamedata is mede afhankelijk van het weer. Meedoen geeft niet de garantie dat iemand volgend jaar daadwerkelijk in de bioscoop te zien is. Dat is afhankelijk van de montage. Door te figureren kunnen Texelaars in ieder geval wel van dichtbij meemaken hoe de speelfilm wordt gemaakt. 'Ze- hebben een leuke en gezellige dag en er is ook altijd een goede catering.' Volgens Van Zeylen hebben de film makers een specifieke voorkeur voor Texelaars. Niet alleen omdat ze dichterbij wonen dan poten tiële figuranten aan de overkant, maar ook omdat ze over een goede mentaliteit beschikken. 'Het wordt hier nog als leuk ervaren. Ik heb recent bij het maken van een film pje in Amsterdam ervaren dat je door omstanders bijna werd weg gescholden. Dat is niet leuk meer. Hier is dat gelukkig niet zo.' Geïn teresseerden kunnen bellen naar 312084 of 06-22298603. 'Als ik even niet opneem, kan mijn antwoordap paraat worden ingesproken. Ik bel terug.' BUREAU JEUGDZORG NOORD-HOLLANO-NOORD 'Charmant, attent, lief tegen ieder een en dol op visite.' Dat zegt Diana Vermeulen-Kardijk uit Oudeschild over haar shelty Ginger, die ze heeft ingeschreven voor de verkiezingen van de leukste hond van Neder land. Van de 1500 deelnemers zit het vierjarige reutje inmiddels bij de laatste honderd. 'Nu moeten we bij de laatste tien zien te komen', vertelt Vermeulen, die druk doende is met het verzamelen van stem men. 'Als ik in de supermarkt kom, benader ik vrienden en bekenden en mijn opticien vindt het goed dat ik een postertje ophang. Want zonder stemmen geen verkiezing. Gestemd wordt er per telefoon (tel. 0909-5385783) of via SMS (4414. hond 630). 'Een SMS'je kost 60 cent per minuut. De opbrengst gaat naar een goed hondendoel. Ik laat het overmaken naar de Stichting Hulphonden.' Meer informatie op www.leukstehond.nl. Ginger ver schijnt in beeld door het intoetsen van nummer 630. Zaterdag 26 mei gaan hond en baasje naar de RAI in Amsterdam, waar de speciale vakjury zetelt. De finale is maandag 28 mei. Meer informatie over Ginger op www.onderdebomen.nl. Diana Vermeulen met haar shelty Ginger. Je was een man van weinig woorden, herkenbaar voor degenen die bi/ e hoorden. Een man, een vader en opa op wie je kon bouwen op wiens woordje kon vertrouwen. Zo bescheiden als je hebt geleefd, zo bescheiden ben je gestorven. Onbegrijpelijk, zo'n grote sterke vent. Zo snel, neens is het voorbij. Tot ons grote verdriet is onverwacht mijn lieve man, onze vader en opa Wijs overleden. Henricus Jacobus Wijsman Henk Bloemendaalt Texel 1-6-1935 19-5-2007 Manty Wijsman-Beltman Mare en Mariska Annesil, Marlon Bart en Natasja Dave, Jordy, b? Claudia en Niels Demi Birdy Postweg 183 1795 JN De Cocksdorp - Texel Henk is overgebracht naar Uitvaartcentrum Texel, Bernhardlaan 147 te Den Burg, waar woensdag 23 mei van 19.30 tot 20.30 uur ge legenheid tot condoleren is. Donderdag 24 mei nemen we om 11.00 uur afscheid van pa in de Waddenkerk, Kikkertstraat 85 te De Cocksdorp, waarna we hem begeleiden naar de Algemene begraafplaats aan de Molenlaan. Na afloop bent u van harte welkom in "Het Molenbos", aan het begin van de Molenlaan. Dag Hendrik Tot ziens in de eeuwige jachtvelden. Dag lieve Opa Nooit meer; samen een rondje door de duinen. Nooit meer; samen op schoot zitten. Nooit meer; samen de kippen voeren. Dave en Jordy rloeri-J like l(US van annes''ep' jpqrlol) Henk I Bedankt voor je vriendschi I 'k zal je missen, familie, veel sterkte. Jaap Bedroefd zijn wij om het plotseling overlijden van onze Jagermeester, jachtopzichter en vriend De jacht zal nooit meer hetzelfde zijn. We wensen Manty en de kinderen en kleinkinderen veel sterkte. Jan Jaap en Micky Groen Gerrit en Roelant Melchior Groen Klaas Houwing Willem Jimmink George Jimmink Sieb Keijser Piet Kooiman Willem Pronk Henk van der Star Marga Zandstra Richard Zandstra We wensen Manty, Mare, Mariska, Bart, Natasja, Claudia, Niels en de kleinkinderen veel sterkte toe met het plotselinge verlies van Henk Wijsman Marja en Johan Rita en Andre Karina en Martin Eliza en René Cobie en Robert en de kinderen Plotseling is uit ons midden weggenomen onze trouwe en gewaardeerde vriend Henk Wijsman Wij wensen Manty, Mare en Mariska, Bart en Natasja, Claudia en Niels en zijn kleinkinderen de kracht toe om dit verlies te aanvaarden. Want ik ben verzekerd, dat noch dood Inoch leven mij zal kunnen scheiden van de liefde Gods, welke is in Chris tus Jezus onzen Heere Romeinen 8: vers 38 en 39 Geborgen in Gods liefde, mijn zuster, onze schoonzuster en onze lieve, altijd meelevende tante Rie Maria Jannetje Toolens oud-wijkverpleegster in de Haarlemmermeer w Texel, 16 juli 1909 Alkmaar, 20 mei 2007 Canada: M. Hoogesteger M. Hoogesteger-Blom Henny en Lawrence Schmidt Elisabeth en Gene Struiksma Den Burg: E.H. Toolens-Buis Tineke Siersma-Toolens Den Hoorn: Klasien en Jan Kikkert Den Helder: Riet en Ben Timmerman Gorssel: Hanneke Lap en Gerrit van den Bosch Tante Rie is overgebracht naar "de Vlinder", Hollewal 42 te Den Burg. Vrijdag 25 mei wordt om 13.30 uur de rouw dienst gehouden in de N.H. kerk. Kerkstraat 5 te Den Hoorn, waarna de begrafenis zal plaatsvin den op de begraafplaats aldaar. Na afloop van de begrafenis is er nog gelegenheid om ons te ontmoeten in "Ons Huis", Herenstraat 35. Correspondentie-adres: K. Kikkert-Lap, Molwerk 15, 1797 SE Den Hoorn-Texel. 'Bij elk afscheid wordt een herinnering geboren' (S. Dali) Tevreden na een grondig geleefd leven heeft hij vermoeid zijn ogen gesloten en ons achtergelaten met goede herinneringen. Henk Witte Henricus Anna *16 juli 1927 +19 mei 2007 Ursem: Vera Witte-Schaap Ursem: en Cock lob, Steffie, Koen Oost: Cees en Ellen Menno t Ursem: Harry en Cisca Rosanne, Berry, Sari, Stan Ursem: Agnita en Hans Nikki Baarn: Sonja en Hugo Robin, Sophie, Axel Correspondentieadres: V. Witte-Schaap, Bavohof 4 1645 VP Ursem Pa ligt thuis opgebaard. Op dinsdag 22 mei is de avondwake in de H. Bavo- kerk, Noorddijkerweg 1 te Ursem, aanvang 19.00 uur. Na afloop kunt u afscheid nemen van Henk en tevens de familie condoleren. Op woensdag 23 mei om 11.00 uur is de uitvaart dienst in bovengenoemde kerk. Aansluitend begelei den wij Henk naar zijn laatste rustplaats op het kerkhof aldaar. Onze speciale dank gaal uil naar de meiden van Ver zorgingshuis De Rustenburchl. Zoveel kaarten, zoveel warme woorden, zoveel be langstelling en zoveel troost tijdens zijn ziekte en na het overlijden van mijn man JAAP SLIKKER heeft mij bijzonder goed gedaan. Hiervoor betuig ik u mijn oprechte dank. Anneke Slikker - Faber Kampen, mei 2007 De tijd vCiegt voorbij... Op 23 mei 2007 is fiet 60 jaar gebeden dat onze ouders (opa en oma) Wiffy en fhCenny Zijm eCHaar bet ja-woord hebben gegewn Qdamens de Hinderen en HCeinHinderen, fiartefijd gefeficiteerd met juffie trouwdag! Vandaag is het een grote dag en iedereen mag het horen. Vandaag is het de mooiste dag. vandaag ben ik geboren. Luca Ik ben geboren op 19 mei 2007 om 01.52 uur. Ik weeg 4200 gram en ben 54 cm lang. Mijn trotse ouders en zussen zijn: Jacob Ritzema en Alja Barends, Amber, Quincy en Jamque Lieuwstraat 51 1791 XN Den Burg 0222"- 888146 06-20051930 Vanaf een wolkje viel een traan van een engelt|e lief en klein Het was van blijdschap en liefde, ze had er zo graag bij willen zijn. Wij zagen het traant;e vallen en lieten naar boven horen Iris. Iris. ons zusje is geboren Op maandag 21 mei 2007 om 17 09 uur is onze dochter en zusje van Kelly, Iris' en Britt geboren. Met een lengte van 50 cm. En een gewicht van 2970 gram We noemen haar Angèi Md+id Rem Stam en Manèlle Kleuskens Wintergroen 3 1796 BL De Koog CTexel) T 0222-31 78 05 E reinstam6Hexel.com Heel trots zijn wij met de geboorte van onze .An öertv A4arly is 19 mei 2007 om 21.52 nnr geboren, weegt 3640 gram en is 48 cm lang. Danny Siebeling en Adara Kooi-n Strandkaap 5 1791 SL Den Burg Telefoon 0222 - 310531 Wil je onze aanwinst zien? Bel dan even, anders slaapt Marly misschien. "fexelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10,00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €5,25 tot en met 3 regels. Per regel meer: €1,75 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50,- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden Gezocht: zaterdag/va kantiehulp. Iemand die het leuk vindt om op zat. en in de vak. te komen hel pen. Ben jij dat? Bel ons dan! Fixetvan der Vis, tel. 0222 312357, Zet uw wekker en doe uw voordeel. Zaterdag 26 mei a.s. bij Fixet v/d Vis. Opslag Vouwwagen, ver huizing, winkel, voorraaad, auto. verdeling, verkoop', familie, etc. Tel.nr. 317007 of 317666. Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. Texelse kaas van We- zenspyk. 31 mei zijn er j'onge kip pen. U kunt nog bestellen: K. de Ridder, tel. 319497 Stofzuigerzakken van alle merken bij Voordeelland Oudeschild. tel. 322398. De Rijcke Tuinen, sterk in het complete aanlegwerk. Tel. 321300/06-25164777. Op zoek naar balans tussen inspanning en ontspanning.Het thema weekend vitaliteit van 1 tl m 3 juni biedt handvatten. Voor info en aanmelding: Inge Stevenson 327276. Boogie Night met dj Mar co van Sambeek en spe cial guest Ito Coutinho Za terdag 26 mei in Question Plaza te Den Burg. Gratis Entree, www.questionp- laza.nl Kinderfuif, een echt doe feest. 1uur bowlen met lichte ballen en slurfen in de goot. Daarna patat, kroket, glas fris en een ijsje toe. €5.- p p. Bowling de Koogel, tel. 0222-317672. Gezocht: zaterdag/va kantiehulp. Iemand die het leuk vindt om op zat. en in de vak. te komen hel pen. Ben jij dat? Bel ons dan! Fixet van der Vis. tel 0222 312357 Bel 318885 en Sieme Wuis brengt de nieuwe aard appels bij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. A.s. zondag 12.00 uur Waalder koffieconcert. Duo Abrazo in Waalder koffieconcert a.s. zon dag! Gevr. woning voor 2 pers. Tel 327881. Puma, mooi collectie gympen bij Mantje Life style Stores. www.texeltoerist.nl. Met de meest actuele evene mentenagenda. De Tuunderie voor uw Persoonlijk tuinadvies! Ik verzorg tuinontwerp, -aanleg en -onderhoud, diverse workshops en bloemwerk op bestelling. Jolanda Persoon, tel. 06- 21842638, www.DeTuun- derie.Texel.com Nieuws van Texel? Nu dagelijks nieuws op www. texelsecourant.nl De Koopman Koerier. voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Ascics, mooie collectie gympen bij Mantje Life style Stores. Nu ook dagelijks het laat ste nieuws op www.texel- secourant.nl Fjallraven, sterk in buiten werk bij Mantje Lifestyle Stores. Auto Service Centrum. Maricoweg 3, tel. 315588. Krim aandelen op naam te koop gevraagd. Tel. 06- 23496231. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di. t/m zat. Tel. 320473. Rits stuk? Wij zetten er een nieuwe in. Schoenmake rij sleutelservice Van Osch. Open van 08.00 -12.30 uur, Zaterdags ge sloten. Tel. 313901 Sony, JVC, Philips. Gun- dig. Pioneer audio/video koopt men bij de elektro- vakman Stiehl De Waal - 311 777 de Vooideiigste Prijs en de Beste Service! Wil jij/u thuis Chinees leren? Bel dan voor meer info. Tel. 316901 of bezoek www e-market.nl Ling Eve- leens, Kikkertstraat 56. De Cocksdorp. AEG. Bosch, Miele. Liebherr, Indesit koopt men bij de Elektrovak- man - Stiehl De Waal - 311 777 - de Voordeligste Prijs en de Beste Service! Vaste Plantenmarkt op 25 en 26 mei van 10.00 tot 17.00 uur. Wegens groot succes weer bij "Kring loop Effe Kieke"op de Schilderweg 253 Oude schild. Kinderfeestjes v a €7,25 Zie www.krim.nl Bloemwerk op bestel ling. creatief en vers. Ingrid Uitgeest, tel. 327220/06- 30687184. Boetiek 'Allerlei' in De Koog heeft 'de grootste keus in Vero-Moda Ook zondags open. Bowlen en steengrillen gaan prima samen Bow ling de Koogel, tel. 0222- 317586. Restaurant 't Pruttel- huus in De Koog, iedere dag geopend vanaf 16.30 uur. Tel. 0222-317586 Sasa tassen nu 30% kor ting bij Mantje Lifestyle Stores. www.texelsecourant.nl voor het dagelijkse Texel se nieuws. K-Swiss tennis en vrije- tijdschoenen bij Mantje Lifestyle Stores. Saicara zachte verzor ging voor mooie voeten bij Mantje Lifestyle Stores. Fam. H.W. Stark van Langeveldstraat 67 De Cocksdorp naar Gollards, kmr. 142 De Zes 12 1791 EX Den Burg tel. 316237 Vaste Plantenmarkt op 25 en 26 mei van 10.00 tot 17.00 uur. Wegens groot succes weer bij "Kring loop Effe Kieke"op de Schilderweg 253 Oude schild. Grote sortering audio/ video/witgoed en klem huishoudelijk uit voorraad leverbaar door Stiehl De Waal -311 777-de Voor deligste Prijs en de Beste Service! Boogie Night met dj Mar co van Sambeek en spe cial guest Ito Coutinho Za terdag 26 mei in Question Plaza te Den Burg Gratis Entree, www.questionp- laza.nl Ruime keus uit witte broeken voor dames en heren bij Mantje Lifestyle Stores Zet uw wekker en doe uw voordeel. Zaterdag 26 mei a.s. bij Fixet v/d Vis Ruime keus uit korte jeans en 3/4 jeans van div. merken bij Mantje Lifestyle Stores.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 3