Sterke deelnemers dressuurwedstrijd Ouder-kind tennistoernooi GeknipIK? Spectakel bij Model Racing TEXELSE y COURANT Boogaard wint Familietoernooi Geknipte/ Geknipte/ Van Rijsselberghe wint eerste deel NK Aan het ouder-kind toernooi van Emma (10) van Veen sloegen een Tennisvereniging Deuce deden op balletje. Hemelvaartsdag 38 teams mee. <fou>su Ook moeder Karin (41) en dochter Texelse golfclub zijn vrijdag op golfbaan Flevoland in Lelystad tweede geworden in de landelijke competitie. De strijd ging tegen Nieuwediep, dat voor deze laatste wedstrijd het sterkste team had opgesteld. De Texelaars verloren 's ochtends alle dubbels, zodat met een achterstand van 6-0 aan de singels werd begon nen. Hoewel Nieuwediep spelers met een laag handicap had ingezet (waardoor de Texelaars tegenover sterke tegenstanders kwamen te staan) wist Hans de Beer zijn partij te winnen. Hij behaalde daarmee Ook niet-federatieruiters - ruiters die niet aan officiële wedstrij den deelnemen - reden zondag bij manege Akenburg mee bij de clubwedstrijd van Waddenruiters en Kleppertjes. Zowel in de dres suur als in het springen was het voor de leden mogelijk twee maal aan de start te verschijnen. Hoewel de prestaties van de fede- ratieruiters over de gehele linie iets tegenvielen, waren er bij de met- federatieruiters verschillende deel nemers die zowel in de dressuur als in het springen een prijs in ontvangst mochten nemen. Lian- ne Wetenkamp met Pax Potter en Caroline Wetenkamp met Jip waren de enigen die in beide springpar- coursen helemaal foutloos wisten te blijven. De hoogste dressuurscore bij de niet-federatieruiters paarden was met 189 punten voor Patricia van der Slikke met Pajona, terwijl Esmee Zoer met Ster bij de pony's met 184 de beste was. Bij de dres suur van de federatieruiters paarden was Ellen Blom met Pim (klasse L2) de sterkste. Haar scores van 195 en 192 waren goed voor twee eerste prijzen en drie winstpunten. Ook Rianne Broekman wist met McCloud twee eerste prijzen en dne winstpunten (183 en 198) bij elkaar te rijden. Een sterk debuut van deze combinatie in de klasse M1. Sterre Veltkamp, die zich met haar pony Mario vaker hoog in de uitslagen weet te plaatsen, was tweemaal de beste bij dressuur voor federatierui ters (192 en 193). De volgende wedstrijd voor het club kampioenschap wordt op 9 sep tember gehouden. Ook dan zullen deelnemers die een gooi naar het kampioenschap willen doen zowel in de dressuur als in het springen tweemaal aan de start moeten ver schijnen. Uitslagen: Dressuur - Paarden: Klasse B, eerste proef: 1.Gerard Roeper met Vision 178; tweede proef" 1 Maaike Hooijschuur met Ulver 181 Klasse L1/L2: 1 Ellen Blom met Pim 195 en 192, winstpunt voor Fia Kooiman met Roc kefeller (182) en Slfra van der Vis met O'Nova (180). Klasse M1/M2: 1 Rianne Broekman met McCloud 183 en 198; 2.Hannita Visser met Timdora 178 en 178. Klasse Z1/Z2. eer ste proef 1 llorva van der Vis met Rozenburg'® Part 2: 191; tweede proef" 1 Bea Dekker met Revanche 190. Pony's: Klasse B cat. C/D: 1.Sterre Veltkamp met Mario 192 en 393: wp. voor Mirjam Hin met Candy (190,187). Klasse B cal E: I .Janice Blaauboer met Happy 162 en 172. Klasse L1/L2 cat. D/E" eerste proef. 1.Caroline Wetenkamp met Jip 187. tweede proef: i.Tessel Veltkamp met Pocahontas 185. Klasse Ml cat C: Chanty Wetsteen met Karscha 154 en 168. Niet-federatie - Paarden, l .Patncia van der Slikke met Pajona 189 en 182. Pony's: cat A/B I.Mannka Kampstra met Madonna 173 en 171. cat. C/D eerste proef: 1.Esmee Zoer met Ster 184; cat. E I.Lianne ter Steege met Dandy 183; tweede proef: cat C: 1 .Lianne Wetenkamp met Pax Potter 174, cat. D/E Lianne ter Steege met Dandy 183. Springen - Niet-federatie paarden: 1 .Patricia van der Slikke met Pajona. Niet-federatie pony's: eerste parcours: cat D/E: 1.Caroline Wetenkamp met Jip; cat. C" Lianne Weten kamp met Pax Potter, tweede parcours cat. E: Lianne ter Steege met Dandy, cat C/D. 1 Caroline Wetenkamp met Jip Paarden: eer ste parcours klasse B 1 Gerard Roeper met Sandra Klasse L: I.Fla Kooiman met Roc kefeller. tweede parcours: klasse B: 1.Ellen Blom met Pim. klasse L. Fia Kooiman met Rockefeller. Pony's: eerste 'parcours; klasse B, cat.E: 1 .Marissa Roeper met Spike. Klasse L, cat. C/D: 1 Mirjam Hin met Candy, tweede parcours: klasse B cat C: 1 .Charity Wetsteen met Karscha, cat. E" Marissa Roeper met Spike Klasse L, cat. C/D: LSimone Plaats man met Femke. Een compleet overzicht van uitslagen is te vinden op www.deklepper.com de enige twee Texelse punten. De zeer solide spelende Auke van der Werff, die was ingevallen voor Wil Homan, verloor aan het eind van de wedstrijd ook zijn partij en ook Piet Schuijl, Bob Hoogenraad. Ed Eel- man en Hans de Leeuw konden niet tegen de overmacht op. Met een uitslag van 16-2 promoveert Nieu wediep naar een hogere klasse De Texelaars - die voor het eerst aan de seniorencompetitie deelnamen - kunnen terugzien op een leerzaam seizoen. In het sportkatern van De Volkskrant van zaterdag 21 mei een sfeerver- slag van de surftraining voor de Olympische Spelen. 'Bondscoach Jochem Brenninkmeijer trekt het gas van zijn Tornado-volgboot fors open. Hij moet wel, want zijn pupil len, wereldkampioen RS:X Casper Bouman, wereldtopper Joerie Pas- schier en neo-international Dorian van Rijsselberghe. geven hun plan ken de sporen.' De topploeg, bestaande uit de num mer 1 en 4 van het WK van 2006. is sinds kort uitgebreid met de Texel se Van Rijsselberghe, die het 'de gevestigde orde lastig kan maken'. Volgens de coach is een derde man ideaal. In januari raakte Bouman geblesseerd en in februari haakte Passchier tijdelijk af. 'In je eentje surfen gaat niet (zegt Brenninkme ijer). Dan hadden we voor die twee- eneenhalve maand dat .Joene er niet bij was, echt een buitenlandse spar ringpartner moeten zoeken. Nu kon den we op de gebruikelijke manier doorgaan.' Uiteindelijk zal maar één Nederlandse surfer meedoen aan de Olympische Spelen, die volgend jaar in Peking worden gehouden. De derde man is een eilandbe woner, een Texelaar, de enige jonge zeiler die het de gevestigde orde lastig kan maken. 'Het is een apen kop', zegt Passchier. Hij heeft net een oefenrace verloren van Van Rijsselberge, die op het wilde wa ter ook wereldkampioen Bouman te snel af is. Zondagsteam Deuce wordt kampioen Door in Heiloo met 5-1 van 't Ven- Perry Sport KNLTB-competitie. Op newater te winnen, is het tweede de foto het winnende team, staand: jeugdzondagteam van tennisver- Joost Brouwer. Ruben Legierse en eniging Deuce zondag kampioen Rick van der Wal. zittend. Jesper geworden van de derde klasse in de List en Jesper Arkenbout. Onder geringe publieke belangstel ling werd zaterdag de derde com- petitiewedstnjd van Model Racing Texei gehouden. De electrorijders maakten er vanaf het begin een waar spektakel van. Ondanks een aanrijding in de eerste ronde, waar door hij al direct een achterstand opliep, reed Mare Schuijl al snel aan kop. Ed Witte en Ronald Kramer konden zijn tempo niet bijhouden en liepen enkele rondes achterstand op. Andere kanshebbers, zoals Roy Barhorst, Edo Pool en Gerrit van Strien, reden in een andere pool evenveel rondes als Schuijl en zorg den voor een spannende wedstrijd. Van Strien werd in de tweede man che geplaagd door pech en waar Schuijl de derde manche superieur op zijn naam schreef, moesten Bar horst en Pool zich met mechanische problemen gewonnen geven. In de brandstofklasse was Adri van Rossum van plan de dagzege te pakken. Dit leek te lukken, tot in de derde manche de pech toesloeg. Van Rossum werd ingehaald door de degelijk rijdende Carlos Huis man, die daarmee de tweede plaats pakte. Eerste werd Peerke Reijn- ders. Reijnders werd ook eerste in de tweede en derde manche en won daarmee de avond. Tweede en derde werden Carlos Huisman en Adri van Rossum. De volgende wedstrijd wordt zater dag 2 juni gehouden, aanvang 2.00 uur bij de kartingbaan aan Aken- buurt. Sportvissen Zes vissers gingen zaterdag bij paal 15 de strijd met elkaar aan in de vierde wedstrijd om het Texels kam pioenschap. De vangsten waren redelijk te noemen, winnaar Nico Tessel wist 161 centimeter (zes vis sen) boven water te halen. Tweede werd Johan Hopman (91 cm, 4 vis sen), derde Poul Verhagen (52 cm, 2 vissen). In totaal werden 16 vissen gevangen met een totale lengte van 384 cm. De volgende wedstrijd wordt op 2 juni gehouden op het strand bij paal 17. Aanvang 18.00 uur. Ruben Kooijman behaalt A-status Ruben Kooijman wist zaterdag bij teamwedstrijden in Emme- loord een gewicht van 200 kilo te drukken. Daarmee behaalde hij zijn A-status, waardoor hij kan deelnemen aan Europese en wereldkampioenschappen. Op de bankdrukwedstrijd in Emmeloord liet hij de concurrentie ver achter zich. DINSDAG 22 MEI 2007 Tweede plaats voor golfsenioren Het heren-seniorenteam van de Programma zaalvoetbal Woensdag 23 mei: Beker C-jeugd poule 2 17.15 Krim C3-Sportsh. C2 vPutten 17.30 De Koog C2-RAB C1 vPutten 17.45 Sportsh. C2-ZDH C1 vPutten 18 00 Krim C3-De Koog C2 H.dijk 18 15 RAB C1-ZDH C1 Hoogendijk 18.30 Sportsh.C2-De Koog C2 H.dijk 18.45 Krim C3-RAB C1 Hoogendijk 19.00 De Koog C2-ZDH C1 vBeek 19.15 Sportsh. C2-FIAB C1 vBeek 19.30 Krim C3-ZDH C1 vBeek Donderdag 24 mei: Beker D-jeugd poule 2 18.15 RAB D2-SVO D2 Hoogendijk 18.30 RAB D2-RAB D3 Jongedijk 18.45 RAB D3-Klif D2 Jongedijk 19.00 Klif D2-SVO D2 Hoogendijk 19.15 RAB D3-SVO D2 Hoogendijk 19.30 RAB D2-Klif D2 Jongedijk Vrijdag 25 mei: 17.15 Bekerfinale D-jeugd: Klif D1 -winnaar poule 2 vPutten 18.00 Bekerfinale C-jeugd: Krim C2-winnaar poule 2 vPutten Uitslagen: Bekerfinale tweede klasse: Texel 5-SVO 4 2-11 Bekerfinale hoofdklasse/eerste klasse Mantje 1-RAB 1 4-4. RAB 1 wint na straf schoppen. Play-offwedstnjden Klif 1-SVO 1 1-3. SVO 1-Krim 3 4-2. Krim 3-Klif 1 2-3. SVO 1 is winnaar van de play-off Bekertoernooi D-jeugd poule 1" Krim Dl-Klif Dl 0-1. RAB D1-SVO D1 0-2. RAB Dl-Klif D1 1-3, SVO D1-Knm D1 3-0, SVO D1-Kllf D1 2-3, RAB D1-Krim D1 2-4. Klif D1 is poulewinnaar Bekertoernooi E-|eugd: Sportshop El-Klif E1 1-1, Mantje E1-ZDH E1 4-0, Klif E1-SVO E1 1-1, Mantje E1-Spor1shop E1 1-1. ZDH E1- SVO E1 2-1, Mantje E1-Klif E1 4-1. Sportshop E1-ZDH E1 2-0, Mantje E1-SVO E1 6-0. ZDH Et -Klif El 3-2, Sportshop E1-SVO E1 2-1. Eindstand toernooi E: 1. Mantje fc1 10 pnt. (doelsaldo -r13). 2 Sportshop E1 7 3). 3 ZDH E1 6 (-4). 4. Klif E1 2 (- 4). 5 SVO E1 1 (-8). RAB wint Bar Sportief Cup Zaalvoetbalteam RAB 1 heeft vrij dag de Bar Sportief Cup veroverd op Mantje 1. Laatstgenoemd team stond vrijwel de hele wedstrijd op voorsprong, maar in de laatste minuten wist RAB de achterstand van 4-2 om te buigen tot een gelijk spel. De einduitslag werd 4-4, zodat strafschoppen de beslissing moes ten hrennen RAR har) de utraf- schoppenserie zelfs nog kunnen ontlopen, maar wist geen gebruik te maken van de situatie die was ont staan nadat Jeroen Vlaming door de uitstekend leidende scheidsrechter Dennis Vonk met een rode kaart het veld uit was gestuurd Keeper Bart Heerschap van RAB bleek nog steeds over fantastische reflexen te beschikken en stopte twee penalty's, waardoor de beker aan RAB toeviel. Eerder al werd het team kampioen van de competitie. Kooijman dankt zijn progressie van de afgelopen maanden aan inten sieve training met Jelle Heijdeman uit Den Helder, die tot de wereldtop in de klasse tot 125 kilo behoort. Samen met zijn trainer zal Kooij man toewerken naar het Europees kampioenschap dat volgend jaar in Duitsland plaatsvindt en het wereld kampioenschap in Oostenrijk. Samen met Hidde de Vries kwam Kooijman zaterdag uit voor sport school Butzelaar uit Emmeloord. Zij werden begeleid door Jelle Heijde man en Mattijs Bakker. De Vries had zich niet goed kunnen voorbereiden en wist daardoor geen resultaat te boeken. wZembla WH Het Familietoernooi, dat dit jaar voor de zeventiende keer werd gehou den, is gewonnen door de voetbal lers van de familie Boogaard. Aan het toernooi deden vijf families mee. De krachtsverschillen waren met al Ie groot, al scoorde de ene fami lie makkelijker dan de andere. Met 12 punten uit 4 wedstrijden (een doelsaldo van 8-2) bleef de familie Boogaard de families Terpstra en Witte (7 en 6 punten) ruim voor. Het was de eerste keer sinds 1991 dat lard met de beker naar huis 9jng. wedstrijden stonden onder lei ding van Frank de Grave, Hank Witte en Hans Broess. De weers omstandigheden waren ideaal en er werd sportief gestreden. Op de foto het winnende team. Bovenste rij: André Boogaard, Simon Barhorst, Robin Boogaard, Ruben Boogaard, Remco Boog aard en Pieter Plaatsman. Onderste rij: Bart Boogaard, Niek Hooyberg, Guido Boogaard, Ruud van der Wetering en Gerard Boogaard. Eindstand: 1.Boogaard, 12 punten, doelsaldo 8-2; 2.Terpstra, 7, 5-3; 3.Witte, 6, 7-8; 4.Van Heer waarden, 4, 5-4; 5,Veeger, 0, 0-8. Tussendoor kruipen krabbetjes en zeesterren. Het project is vooral bedoeld om mosselzaad te oog sten. Maar twee jaar geleden heeft Schagen mosselzaad teruggezaaid op de spoelen om ze te laten uit groeien tot consumptiemosselen. 'Vorig jaar hadden we voor het eerst opbrengst. Ze waren super, vond ik zelf.' Weinig schelp, veel vlees. 'Omdat de mosselen ver spreider in het water hangen dan wanneer ze op elkaar op de bodem ''ggen, groeien ze harder.' Bij Vïs- paleis Van der Star werden ze ver kocht als 'mosselen van Albert Schagen'. Waarschijnlijk waren het vooral toeristen die ze kochten, want het lekkers van Texel slaat niet zo aan bij de Texelaars zelf. De mosselen gaan naar Zeeland, vis gaat naar het vasteland. 'Dat eten Texelaars niet', zegt Schagen. En met wilde oesters, die aan de waterrand voor het oprapen liggen, maak je hem ook niet blij. 'Ik heb liever een fri- kandel.' Schapenvlees geldt op Texel van oudsher als armeluiseten en de as perges die op het menu staan van Brasserie Rebecca in De Waal zijn niet van Bert Keijser. Te duur, zegt chef-kok Michel Arends. 'Deze ko men van de groothandel uit Lim burg. je proeft het verschil toch nauwelijks.' Geen nood, lacht Keijser, want de toeristen betalen er grif voor. 'Er zijn Duitsers die al vóór ze op de boot stappen, bellen: kunnen we nog asperges komen halen?' h De Verdieping, een bijlage van °e Volkskrant, werd zaterdag 19 mei een reportage opgenomen over culinair Texel. Verslaggever Mac van Dinther spreekt uitgebreid over asperges van Keijser. lamsvlees van De Waddel en mosselen van Albert Scbagen. In kadertjes worden culi- "^e evenementen en restaurants EEN BETER MILIEU... ...BEGINT BIJ JEZELF De Avondvierdaagse wordt door velen als een sportieve uitdaging gezien, omdat vier achtereenvol gende avonden een vastgestelde afstand moet wordt afgelegd. De tocht gaat maandag van start, tus sen 17.30 en 18.30 uur bij Odysseus aan de Emmalaan. Er kan worden ingeschreven voor de afstanden 5, 10 en 15 kilometer. De route voert door het Hogeberggebied en rond Den Burg. De route van de laat ste kilometer wordt nog bekend gemaakt, zodat de deelnemers met bloemen kunnen worden opge wacht. De vereniging zelf zal enkele jubilarissen in het zonnetje zetten. Van haar in Californië wonende vnen- din Maria van Beek kreeg Ada van der Veer uit De Koog het aprilnummer toegestuurd van De Hollandse Krant, een Nederlandstalig maandblad, bestemd voor Amerikanen en Cana dezen van Nederlandse afkomst. Op de voorpagina stond een foto van de Kerkstraat in Oosterend met de monumentale slijterij prominent in beeld. Elders in het nummer stonden nog meer plaatjes die op Texel waren gemaakt, volgens het onderschrift door de in Surrey (Brits Columbia) wonende Janny Bonekamp die met haar man Gerard de redactie van de krant vormt. De plaatjes hoorden niet bij een bepaald artikel, maar dienden als nostalgische illustraties ter ver sterking van de Hollandse uitstraling van de krant. Dat de foto's op Texel waren gemaakt was geen toeval. Janny heeft familiebanden met Texel en bezoekt het eiland regelmatig. Ook deze zomer zal dat gebeuren. genoemd en het nieuwe boek De Smaak van Texel besproken. De voorkant van het katern wordt gesierd met een foto van kaasjes van Wezenspyk. Slaqhter Aad van Heerwaarden geeft daarnaast zijn mening over het voorgezouten Texels lamsvlees 'Culi-blabla. De Texelaar heeft zulk fijn vlees omdat hij weinig uitvoert. Ze kruipen lekker tegen de walletjes aan. Dat kost geen energie.' Adriaan van Rijsselberghe heeft afgelopen weekeinde uitstekende zaken gedaan in het eerste deel van het Nederlands kampioen schap windsurfen course race en slalom. De Texelaar hield bij de Grevelingendam tweevoudig kampioen Dennis Littel achter zich en staat na tien races eerste in het klassement. Het eerste deel van de nationale kampioenschappen trok een sterk deelnemersveld. Naast de Neder landse top deden ook surfers mee ut België, Australië, Duitsland en Mi|e. De wedstrijden telden ook mee voor het Belgisch kampioen schap. Opvallend was dat de bui tenlanders niet veel hadden in te brengen. Wolfgang Verlaeckt uit was op de zesde plaats het meest succesvol. De wedstrijden kwamen wat aar zelend op gang. Donderdag was het windstil en bleven de surfers noodgedwongen aan de kant, maar met een windkracht 3 tot 4 kon er vrijdag al vroeg worden gestart met de course races. Van Rijsselberghe beleefde een vliegende start en won de eerste drie races. Daarna verliep het iets minder. Met een derde en een tweede plaats sloot hij de dag redelijk goed af, zij het dat concur rent Dennis Littel met twee eer ste plaatsen zijn achterstand in het klassement flink verkleinde. Op de tweede dag, die begon met veel wind, dreigde pech roet in het eten te gooien. Tijdens de eerste de beste race brak Van Rijssel- berghes mastverlenger af en moest hij gefrustreerd en met angst voor zijn klassering opgeven. Maar met een nieuwe mast voer hij daarna beter dan ooit. Hij won twee races op rij, waarna de organisatie besloot direct nóg twee races te laten varen. 'Dat was slopend, want we hadden geen tijd om te eten of drinken. Bovendien begon de vermoeidheid aardig toe te slaan', vertelt Van Rijsselberghe. Hij voegde nog een eerste en een tweede plaats aan zijn totaal toe. Op de laatste dag was het opnieuw windstil en kon er niet meer worden gesurft. Na aftrek van zijn twee slechtste resultaten bjeek de Texelaar de beste van alle deel nemers, met een kleine voorsprong op Littel en een veel grotere op Dirk Doppenberg. Begin september wordt bij Almere het tweede en laatste deel van de titelstrijd gehouden. Daarna staan de wereldkampioenschappen in Brazilië op het programma. Of Van Rijsselberghe daar aan meedoet, is nog onzeker. 'We moeten' eerst kijken of we het financieel kunnen rond krijgen. Vooral de reiskosten zijn erg hoog, want je stapt nu een maal niet met alleen een koffertje in het vliegtuig.' Inschrijven Avondvierdaagse Uriaan van Rijselberghe (rechts) in een fel duel gewikkeld met concurrent Dennis Littel. Om grote drukte bij de inschrij ving te voorkomen, kan vrijdag al worden ingeschreven voor de Avondvierdaagse, die volgende week wordt gehouden. Van 19.00 tot 21.00 uur zijn daarvoor men sen van wandelsportvereniging Het Gouden Boltje aanwezig in de koffiecorner van de Hema in de Weverstraat in Den Burg. Deelna me kost bij voorinschrijving €3,50. Leden genieten €1,- korting.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 7