I 1 WERK Timmer FONVILLE De Echte Bakker TEXELSE JQ COURANT PEKING Sfeervol Oriëntaals lopend buffet vlotte medewerk(st)er RENTENAAR Onderhoudsmedewerker se* ,\|\C£ Inspraak op aanwijzing Natura 2,0ü0-waddéngebieden 23 mei tot en met 3 juli 2007 NATURA Schoonmaakbedrijven Wij hebben voor u parttime Schoonmaakbedrijf Fonville heeft werk voor u op de maandag en de vrijdag. Dan maken we op Texel vakantiebungalows schoon. Kom eerst eens bij ons op de kof fie. We laten u dan zien wat het werk inhoudt en u kunt meteen de sfeer proeven. Heeft u interesse, bel dan met Ruud Helleman, 06- 128 24 469 of Henny v.d. Puyl, 06-100 29 256. Bakkerij Timmer, al 60 jaar een begrip op Texel. Onze onderneming houdt zich bezig met de pro ductie en verkoop van brood- en banketproducten. Ook zijn we met onze tearooms actief in de horeca. Voor ons bedrijf in De Koog zijn we op zoek naar: SEIZOENSMEDEWERKERS m/v en KEUKEN EN MAGAZIJNHULPEN m/v btaties of inlichtingen graag telefonisch. Tel. 06-50413195 (Niels Kossen) Chinees - Cantonees RESTAURANT VRIJDAG 25 MEI ft NIKADEL 1 - DE KOOG - TEXEL - TEL 0222 - 317587 Zaterdag, zondag en maandag (2e Pinksterdag) presenteren wij in ons restaurant Aanvang 18.00 uur, uitsluitend na reservering. Voorgerechten: 3 soorten Chinese soep en Pangsit 26 Chinese, Indische, Cantonese en Japanse specialiteitengerechten Nagerechten: lychees, ananas, gebakken banaan, e.a. vruchten, etc. Reserveer tijdig uw couverts, tel. 317587. Nu speciale prijs: Van 15,50 voor 13,50. Kinderen tot 12 jaar voor €7,50 Wij zoeken ter aanvulling van ons diner-café een voor in de bediening. Wij bieden: gezellig jong team div. opleidingsmogelijkheden goed salaris jaar contract Tevens zijn wij nog op zoek naar medewerkers voor de weekenden en vakanties Reacties: info@desmulpot.nl of: 06-13385652 rentenaar OPEL-DEALER Oosterend, S 318000 oosterend www.opelrentenaar.nl OPEL FIRST CLASS OCCASIONS tot max 72 maanden of 120 000 km Opel master Sennet BMW 316 Touring1995 Renault Scenic 16i 16v2001 Peugeot 206 XS 16i 16v Chrysler Voyager 24i 199; Nissan Primera sedan 2.0i19% Fiat Punto 12i 20Q2 Opel Agila 1.2i 16V Elegance20(K Opel Astra 18i 16v, cabrio elek.dak ....19% Opel Astra 5-drs. Njoy20® p Opel Combo 17d, bestel2001 Opel Astra 1.6i 16V stationcar2001 Opel Vectra 16i 16v Sedan200! f| Opel Vectra 2.0i 16V Aut. stationcar ...2O0C Opel Zafira 1.6i 16V Elegance20(8 Opel Zafira 1.6i 16V Elegance2O0C Opel Meriva 1.6i 16V Njoy2O0< Opel Corsa 12i 16v 5-drs200! Inruil en financiering mogelijk, vanaf €100,- per maand. Alfa dag HANOS Internationale Horeca Groothandel te Texel zoekt een: ADMINISTRATIEF MEDEWERKER n/y 30 „m P«r we«L De medewerker die wij zoeken is verantwoordelijk voor de administratieve werkzaamheden op de vestiging, waaronder het invoeren van orders, factureren van interne leveringen, bijboeken van inkomende leveranties, postverwerking en archivering. U heeft minimaal een opleiding op Mbo niveau (bij voorkeur MEAO) en beschikt over goede communicatieve eigenschappen. Ervaring in een soortgelijke functie is een pré. Heeft u interesse7 Stuur dan uw schriftelijke sollicitatie met CV binnen 14 dagen naar: HANOS Texel, Postbus 82, 1790 AB Den Burg, t.a.v de heer R. Hooijsehuur Kijk oi www.hanos.nl voor meer informatie en om digitaal te solliciteren. HANOS heeft vestigingen in Amsterdam, Apeldoorn, Doetinchem, 'Cf Groningen. Haarlem. Heerepveen, Heerlen. Nijmegen. HA IM Texel, Valkenburg, Venlo, Wommelgem (Antwerpen) en Zwolle f Wij op zoek naar een enthousiaste die ons kleine team komt versterken. Wij verzorgen het onderhoud van de gebouwen van SnelStart, De Noorderhoeve en bungalowpark De Verrassing. Het veelzijdige werk bestaat o.a. uit reparaties, schilderwerk, tuinonderhoud enz. Trefwoorden: - Gemotiveerd - Flexibel - Zowel alleen als in teamverband kunnen werken Gewenste leeftijd 17-20 jaar. Voor vragen over deze functie kunt u op werkdagen contact opnemen met dhr. A. van Driel op telefoonnr. 06-10949966. Uw sollicitatiebrief en CV kunt u sturen naar: De Noorderhoeve, Harkebuurt 5, 1794 HM OOSTEREND Beeldbank Heeft u een leuke of boeiende foto gezien in de Texelse Courant, Texeltoerist of Vakantiekrant? Dan is het misschien goed te weten dat u foto's die door onze redacteuren zijn gemaakt, eenvoudig via www.beeldbanktexel.nl kunt bestellen en betalen. De bestelde foto's worden dan naar u opgestuurd. Heeft u of iemand anders in uw omgeving geen internet? Dan kunt u de gewenste foto door middel van de ingevulde bestelbon en tegen contante betaling uitsluitend bestellen bij: Uitgeverij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6 te Den Burg. In dat geval brengen wij 3,- administratiekosten in rekening Naam Adres PC/Woonplaats Tel: Bestelt hierbij de volgende foto: Datum krant: Pagina/onderwerp:. x Foto print 10x15 a €6,00 x Foto print 13x18 a €7,00 x Foto print 20x24 €7,50 3,- administratiekosten Alle andere formaten op aanvraag Meer natuur, vitale natuur. Dat is de kern van het Nederlandse natuur beleid. Een mooi landschap om met plezier in te wonen, werken en recreëren. Dit landschap is ook het leefgebied van onze 40.000 soorten dieren en planten. Het ministerie van Landbouw, Natuur en Voedselkwaliteit (LNV) beschermt de natuur door wetgeving, zorgt dat de natuur wordt onder houden en nieuwe natuur wordt aangelegd. Natuur van goede kwaliteit wordt alleen bereikt als iedereen een bijdrage levert. Het ministerie ?an LNV geeft daarom samen met de provincies geld, advies en ruimte aan mensen en bedrijven die zich actief inzetten voor natuur en landschap. De bescherming van de Nederlandse natuur is hard nodig, omdat de natuur in ons land steeds eenvormiger wordt en zeldzame soorten in aantal afnemen. Dat willen we_voorkomen. De natuurgebieden zijn het waard om beschermd te worden. Om de natuur in Europa als geheel te beschermen en te ontwikkelen wijzen alle Europese lidstaten zogenoemde Natura 2000-gebieden aan die samen een Europees ecologisch netwerk moeten vormen. Komende jaren wordt de Nederlandse bijdrage afgerond met het aanwijzen van in totaal 162 Natura 2000-gebieden. Van 23 mei tot en met 3 juli 2007 liggen de ontwerpbesluiten tot aanwijzing van de zeven Natura 2000-gebieden in het waddengebied ter inzage en kan iedereen zijn mening geven over (officieel: een zienswijze indienen op) de selectie, begrenzing en natuurdoelen in de ontwerpbesluiten. De Waddenzee is een natuurgebied van internationale allure. Naast de natuurwaarden is het waddengebied van belang voor de directe leef omgeving. Veel mensen recreëren in en om het gebied. Een mooi wadden gebied draagt bovendien bij aan meer woongenot, een betere gezondheid en een gunstig vestigingsklimaat. Oftewel, het Natura 2000-waddengebied levert in ecologisch en economisch opzicht voordeel op. Inspreken op de ontwerpbesluiten Heeft de aanwijzing van het Natura 2000-gebied betekenis voor u? Mogelijk wel. Voor de mensen die de natuur belangrijk vinden, zal de aanwijzing een positieve impuls zijn. Dat zal ook gelden voor de mensen die een goede natuurkwaliteit nodig hebben voor de uitvoering van hun activiteiten. Voor de mensen die willen ondernemen in en om de natuurgebieden geeft de aanwijzing meer dan voorheen, concreet aan wat de kwetsbare soorten en habitattypen zijn waar rekening mee gehouden moet worden. Vóór de aanwijzing gold een algemene bescherming, met de aan wijzing worden de te beschermen natuurwaarden nader aangeduid. In de volgende fase, bij het opstellen van het beheerplan, wordt nog duide lijker welke activiteiten wel of niet mogelijk zijn polit en aan welke activiteiten stringente voorwaarden worden gesteld. Het verdient aanbeveling om u in elk geval nader te informeren wat voor u de betekenis is van Natura 2000. ledereen heeft het recht om binnen de gestelde termijnen een mening op de ontwerp-aanwijzingsbesluiten in te dienen. Hoe u zich kunt laten informeren, kunt u hieronder lezen Ook wordt aangegeven welke mogelijkheden er zijn om uw mening In te dienen. De ontwerpbesluiten D,e ontwerpbesluiten gaan over de selectie, begrenzing en natuurdoelen van de Natura 2000- gebieden. U kunt dus alleen op deze aspecten reageren. Van de gebieden die eerder in het kader van de Vogelrichtlijn zijn aangewezen, kunt u alleen op de wijzigingen inspreken. Voor de aanwijzing van de zeven Natura 2000- gebieden in het waddengebied heeft de minister van LNV ontwerpbesluiten opgesteld. Van de volgende gebieden liggen de ontwerp besluiten ter inzage: Waddenzee 1 Duinen en Lage Land Texel 2 Duinen Vlieland 3 Duinen Terschelling 4 Duinen Ameland 5 Duinen Schiermonnikoog 6 Noordzeekustzone 7 De nummers verwijzen naar de gebiedsnummers. Waar kunt u de ontwerpbesluiten inzien? Van 23 mei tot en met 3 juli 2007 kunt u tijdens openingstijden de ontwerpbesluiten van alle gebieden inzien op: De vestigingen van de Directie Regionale Zaken van het ministerie van LNV in Groningen. Deventer, Eindhoven en Utrecht. Provinciehuizen van Groningen, Friesland en Noord-Holland. Hoofdkantoren van het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier, Waterschap Hunze en Aa's, Waterschap Noorderzijlvest, Water schap Blija Buitendijks en Wetterskip Fryslan. Gemeentehuizen en de hoofdvestigingen van de openbare bibliotheken in de gemeenten: Ameland, Anna Paulowna, De Marne, Delfzijl, Den Helder, Dongeradeel, Eemsmond, Ferwerderadiel, Franekeradeel, Harlingen, Het Bildt, Reiderland, Schiermonnikoog, Terschelling, Texel, Vlieland, Wieringen, Winsum, Wünseradiel, Zijpe. Op de vestigingen van de Directie Regionale Zaken van het ministerie van LNV in Groningen, Deventer, Eindhoven en Utrecht en de provincie huizen van Groningen, Friesland en Noord-Holland is tevens achtergrondinformatie beschikbaar. Ook zijn alle ontwerpbesluiten en de achtergrond informatie te downloaden op de internetsite: www.minlnv.nl/natuurwetgeving. Hoe kunt u uw zienswijze kenbaar maken? U kunt de gehele inspraaktermijn reageren op de ontwerpbesluiten. Uw schriftelijke zienswijze kunt u, onder vermelding van de gebiedsnummers waarop de zienswijze betrekking heeft, tot en met 3 juli 2007 sturen naar: Inspraakpunt Natura 2000 T.a.v. «nummers gebieden> Postbus 30316 2500 GH-Den Haag Uw zienswijze kunt u ook via internet sturen: www.minlnv.nl/natuurwetgeving. Informatiebijeenkomsten en hoorzittingen Op acht avonden worden in het waddengebied informatiebijeènkomsten gehouden. Op drie daarvan wordt u na de informatiebijeenkomst de gelegenheid geboden om mondeling in te spreken tijdens een hoorzitting. Indien u aanwezig wilt zijn op een van de avonden, hoeft u zich vooraf niet aan te melden. Wilt u inspreken tijdens de hoorzitting, dan verzoeken wij u vriendelijk om dat twee dagen van tevoren door te geven aan het Inspraakpunt (telefoon 070 - 351 96 02). De informatiebijeenkomsten worden gehouden op: 29 mei Ameland, Hotel d'Amelander Kaap, Oosterhiemweg l, 9161CZ Hollum 30 mei Terschelling, Hotel Skylge, Burg van Heusdenweg 37,8881 ED Terschelling-West 31 mei Vlieland, Badhotel Bruin, Dorps straat 88, 8899 AL Vlieland 4 juni Texel, Gemeentehuis Raadzaal, Groeneplaats l, 1791 AE Den Burg 5 juni Delfzijl, De Molenberg Zaal de Schans, Molenberg 11, 9934 CG Delfzijl (incl hoorzitting) 7 juni Schiermonnikoog, Dorpshuis Ons Centrum, Torenstreek 18/A. 9166 LK Schiermonnikoog 11 juni Harlingen, Partycentrum Trebol, Zuidoost-singel 1, 8861 GB Harlingen (incl. hoorzitting) 13 juni Den Helder. Hotel Den Helder, Marsdiepstraat 2/A, 1784 AP Den Helder (incL hoorzitting) Gedurende iedere avond kunt u vanaf 18.00 uur binnenlopen voor de informatiemarkt. Het officiële programma begint om 19-30 uur en ziet er als volgt uit: 19.30 uur Opening van de avond en presentatie over Natura 2000 in het waddengebied 20.15 uur Vragenuur met een panel onder leiding van LNV-regiodirecteur H.R Oosterveld 21.15 uur Koffie thee op de informatiemarkt 21.45 uur Officiële hoorzitting (alléén in Delfzijl, Harlingen en Den Helder) Informatiespreekuren Op de vestigingen van de Directie Regionale Zaken van het ministerie van LNV kunt u zich laten informeren over de inhoud van de ontwef besluiten. U dient hiervoor vooraf een afspraak te maken via het telefoonnummer van het 1 betreffende vestigingskantoor. De locaties vow deze informatiespreekuren zijn: Ministerie van LNV, Directie Regionale Zakr Vestiging Noord te Groningen Telefoon: 050 - 599 2300 Ministerie van LNV, Directie Regionale Zaker Vestiging Oost te Deventer Telefoon: 070 - 888 3160 Ministerie van LNV, Directie Regionale Zaker Vestiging Zuid te Eindhoven Telefoon: 070 - 888 3280 Ministerie van LNV, Directie Regionale Zato Vestiging West te Utrecht Telefoon: 070 - 888 3200 Wat gebeurt er met uw reactie? Na afloop van de inspraakprocedure bundelt het Inspraakpunt alle reacties en stuurt die naa. de minister van LNV. De minister van LNV stel: op basis van deze reacties een Nota van Antwoorf op, waarin zij aangeeft hoe de inspraakreadiei in de besluitvorming zijn meegewogen. Deze Nota van Antwoord bespreekt de minister 9-X met de Tweede Kamer. De betrokken provincies worden, direct na de sluiting van de inspraak periode, 4 maanden in de gelegenheid gesteld hun beschouwingen op de inspraakreacties te geven. Mede op basis van de inspraakreacties en de beschouwingen zullen uiteindelijk de definitieve aanwijzingsbesluiten worden genomen voor de verschillende Natura 2000-gebieden. Op deze definitieve besluiten is geen inspraak meer mogelijk. Wel kunnen belanghebbenden die eerder hebben ingesproken, te zijner tijd beroep instellen bij de Afdeling bestuursrecht spraak van de Raad van State. Als inspreker wos u geïnformeerd over het verschijnen van de Nou van Antwoord. Nadere informatie Voor nadere informatie over de aanwijzing van Natura 2000-gebieden kunt u op werkdagen tussen 8.30 uur en 16.30 uur bellen met het gratis telefoonnummer van het LNV-loket: 0800 - 223 33 22. Tevens bestaat de mogeli|kl*8 om hier een inspraakwijzer, een afschrift van een ontwerpbesluit met de bijbehorende nota van toelichting en kaart(en) of cd-roms met alle ontwerpbesluiten met achtergrondinformatie (zolang de voorraad strekt) aan te vragen. 1 De genoemde informatie is ook beschikbaar tijdens de informatiebijeenkomsten en is te downloaden van de internetsite www.minlnv nl/natuurwetgeving. Voor inlichtingen over de inspraakprocedure kunt u contact opnemen met het Inspraakpunt. telefoon 070 - 35196 02. landbouw, natuur en voedselkwaliteit straê stras

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 10