c 'Je leeft tijdens het schrijven in twee werelden' Frank Polling verrast met sterke novelle TEXELSE 2 COURANT Pirates of the Caribbean heeft opvolger Film Ruth de Ruwe in Tusse de Banke E Agenda teso VRIJDAG 25 MEI 2007 Als lezer was hij al een veel vraat, als schrijver bewijst hij evenmin snel tevreden te zijn. Nadat hij met zijn dochter al een boek over de omgang met paar den had geschreven, voltooide hij twee maanden geleden een novelle, komt hij binnenkort met een roman en heeft hij de opzet van een nieuwe roman al in zijn hoofd. 'Ik heb er in de stille uur tjes van mijn winkel alle tijd voor', zegt Frank Polling bijna veront schuldigend. Wie ogenschijnlijk uit het niets een boek schrijft, moet rekening hou den met een flinke dosis scepsis. Dat geldt zeker voor de 57-jarige Frank Polling, eigenaar van Mansol- ein Mineralen, door veel Texelaars 'de stenenwinkel' genoemd. In zijn bedrijfje - dat hij zelf een 'nieu- wetijdswinkel' noemt - hangt niet alleen een lichte geur van wierook, maar ook een zweem van alterna tieve zweverigheid. Die indruk wordt verder versterkt door het boek Een nieuwe kijk op paarden, dat hij samen met zijn dochter schreef, en waarin volgens hen 'een nieuwe manier van werken met het paard en zijn men spartner' wordt beschreven, 'geba seerd op een bijzondere combinatie van edelsteentherapie en bloesem remedies'. Het is onwaarschijnlijk dat je daarmee een groot publiek bereikt. Maar wie de moeite neemt Albertus Schieman 5 september - 14 maart te lezen, moet ogenblikke lijk toegeven dat het een uitstekend boek is. Het is stilistisch sterk, met een eenvoudige maar knappe com positie en hoewel er maar weinig in gebeurt, is het boeiend van de eer ste tot en met de laatste bladzijde. 'Ik heb er leuke reacties op gehad. Ik kreeg een kaartje van iemand die nog nooit een boek had gelezen. Ze had mijn boek in een paar avonden uit en ging het nog een keer lezen', vertelt Polling. Hij heeft zich laten inspireren door de vaak nogal scherpe kritieken van Gerrit Komrij in Vrij Neder land. 'Ik ben het altijd grondig met hem eens. Dan moet ik het zelf maar eens beter doen, dacht ik.' Lachend: 'Of in ieder geval probe ren.' Hoe het wél zou kunnen, wist Polling heel goed. Hij is een groot bewonderaar van het werk van schrijvers als Bordewijk en Nescio. 'Titaantjes van Nescio kan ik ieder jaar herlezen. Dat blijft prachtig.' Ook De Avonden van Gerard Reve heeft hij verslonden. 'Al die boeken ademen een soort droefheid, met personages die zich niet helemaal kunnen voegen. Dat geldt ook een beetje voor de hoofdpersoon in mijn boek. Albertus Schieman is een grijze man, met een klein hondje, die nooit iets beleeft. Het leven gaat een beetje langs hem heen." Van Wolkers waardeert hij uitslui tend het vroege werk, waaronder Kort Amerikaans en De hond met de blauwe tong. 'Maar het is wel bij hem begonnen. De eerste keer dat ik hem las, kreeg ik een klap. Dat dit gezegd mocht worden, vond ik geweldig. Dat was te vergelijken met wat ik voelde toen ik Bob Dylan voor het eerst hoorde.' Polling beperkt zich niet tot de Nederlandse auteurs. Eén van zijn favorieten is de Amerikaan Kurt Vonnegut. 'Ik heb ooit gezegd dat ik graag zou schrijven zoals hij.' En van de Franse detectiveschrijfster Vargas leerde hij dat 'de karakters in een boek verantwoordelijk zijn voor hun eigen handelingen.' Ook de nogal saaie kapper in zijn eigen boek begon tijdens het schrijven een eigen leven te leiden. 'Ik had een kader in mijn hoofd, maar dat heb ik later moeten bijstellen. Ik ben gaan leven met die man, heb hem leren kennen. Daardoor begon het verhaal zichzelf te vertellen. Dat was leuk om te merken, soms ook ontroerend. Je leeft tijdens het schrijven echt een beetje in twee werelden.' Albertus Schieman is uitgegeven door Leesmijnboek.nl. Deze inter- netuitgever brengt volgens het prin cipe van print on demand slechts kleine oplages op de markt. Dank zij het relatief snelle en goedkope productieproces (boeken worden geprint in plaats van gedrukt) kun nen er bij succes onbeperkt exem plaren bij worden gemaakt. Het financieel risico is voor de uitgever, de schrijver verplicht zich alleen vijftig exemplaren af te nemen. 'Het zou leuk zijn als mijn boek een suc ces wordt. Maar echt belangrijk vind ik het niet. Ik vond het leuk om te schrijven en ben blij met het resul taat. Bovendien troost ik me met de gedachte dat er van De Avonden in het eerste jaar maar twintig exem plaren werden verkocht. Daar zit ik al ruimschoots overheen.' Hoewel zijn novelle amper twee maanden uit is, heeft Polling de opvolger al bijna gereed. Het is een roman, Nozomi, en een stuk com plexer dan Albertus Schieman. 'Ik wilde eerst zien of ik dit kon. Mijn nieuwe boek is wat meer gelaagd en met meerdere werkelijkheden. Ik leg er nu de laatste hand aan. Daarna vraag ik het een paar men sen te lezen en leg ik het even weg. Als ik het daarna weer pak, zal ik er nog genoeg in veranderen. Daarna gaat het naar de uitgever, waar het nog een keer kritisch wordt beke ken. Bij mijn vorige werk kwamen er nogal wat aanmerkingen. Terecht, vaak, maar niet altijd. Dat bespreek je dan met de redacteur. Het kan dus nog wel even duren, maar ik verwacht toch dat het boek binnen een maand of vier, vijf verschijnt. En voor de volgende heb ik de opzet alweer in mijn hoofd. Nee, ik begin er niet aan voordat het andere af is. Dat heb ik met Albertus Schieman ook niet gedaan.' Lachend: 'Ja, ik schrijf snel. Maar ik vind het ook heerlijk om te doen. Bovendien was het niet zulk mooi weer de laatste maanden.' Joop Rommets Pirates of the Caribbean: Dead man's chest, de meest bezochte film van 2006, heeft een opvolger. In At world's end, die deze week in Cinema Texel draait, vinden we de helden Will Turner en Elizabeth Swann terug aan cfe zijde van kapi tein Barbossa. Ze doen een wanho pige poging kapitein Jack Sparrow te bevrijden uit zijn gekmakende gevangenschap in Davy Jones' locker. Ondertussen schoppen het spookschip The Flying Dutchman en Davy Jones, onder leiding van de East India Trading Company, keet op de zeven wereldzeeën. Sparrow en zijn kompanen banen zich door bedrog, verraad en wilde wateren een weg naar het exotische Singa pore en gaan de confrontatie aan met de sluwe Chinese piraat Sao Feng. Dat resulteert uiteindelijk in een beslissende titanenstrijd, waar in niet alleen hun fortuin en hun leven, maar ook de toekomst van de vrijheidslievende piraterij op het spel staan. In de serie De Volkskrant-specials draait dinsdag voor het laatst de oorlogsfilm Letters from Iwo Jima. Het verhaal gaat over de strijd die de legers van de Verenigde Sta ten en Japan in 1945 met elkaar uitvochten op Iwo Jima en wordt verteld in de honderden brieven die Japanse soldaten aan hun geliefden schreven en die decen nia later uit de harde grond van het eiland werden opgegraven. De brieven gaven de mannen die op dit eiland vochten en stierven een gezicht en een stem. De Japan se soldaten werden naar Iwo Jima gestuurd in de wetenschap dat ze hoogstwaarschijnlijk het eiland niet levend zouden verlaten. Maar terwijl de Amerikanen een bloedige maar korte strijd verwachtten, hielden de Japanners dankzij hun moed en een ongeëvenaarde tactiek van generaal Kuribayashi maar liefst 40 dagen stand. Uiteindelijk sneuvelden 7000 Amerikaanse en meer dan 20.000 Japanse soldaten op Iwo Jima. De meeste andere films zijn gepro longeerd. Steracteurs Halle Berry en Bruce Willis spelen de hoofdrol in de thriller Perfect stranger, over de jonge politieagente Ro, die under cover gaat om de moord op een goede vriend op te lossen. Al snel raakt ze verstrikt in de bedrieglijke wereld van het internet, waar nie mand lijkt te zijn wie hij of zij zegt te zijn. In Spiderman 3 heeft Peter Parker eindelijk het juiste evenwicht gevonden tussen zijn toewijding aan M.J. en zijn plichten als super held. Maar er zijn donkere wolken op komst. Als zijn pak plotseling pikzwart wordt en zijn krachten nog in het veel geroemde kookboek De smaak van Texel. De tentoonstelling bestaat uit haar nieuwste foto-schil derijen, van landschappen en die ren, afgedrukt op canvas of doek. Bezoekers kunnen er dagelijks (ook op zondag) terecht van 11.00 tot 17.00 uur. Ruth de Ruwe exposeert van vrij dag 25 mei tot en met woensdag 6 juni in Tusse de Banke in Den Burg. Deze Texelse fotograaf en schilder is bekend van onder meer diverse fotoboeken en haar samen werkingsverband met Annette van Ruitenburg, dat onlangs resulteerde groter, verandert ook zijn karakter en komt de donkere en wraak zuchtige kant boven die hij altijd heeft proberen te onderdrukken. Mr. Bean's Holiday is het vervolg op de kaskraker uit 1997, met uiteraard weer Rowan Atkinson in een onna volgbare hoofdrol. Hoofdpersoon in de Nederlands gesproken anima tiefilm Haai Baai is de kleine vis Pi, die alles verliest wat maar van enige waarde in het leven is. Nadat hij bij zijn familie is gaan wonen, wordt hij verliefd. In een andere animatiefilm, Teenage mutant Ninja Turtles, wordt New York bedreigd en is de hulp van de Turtles meer dan welkom. Iedere maandag kunnen liefhebbers in Cinema Texel terecht voor een sneak preview, een voorproefje van een film die officieel nog niet uit is. Ook bioscoop De Kiekendief op vakantiepark De Krim opent zijn deuren de komende week enkele malen. Daar draait de actiekome die Hot Fuzz, over Sandford, het veiligste plaatsje van Engeland. De ambitieuze agent Nicholas Angel vertrouwt het niet. Het is te keurig en te schoon. Geen gehucht kan driemaal achter elkaar Dorp van het Jaar worden zonder dat daar ongure praktijken achter schuilgaan. Voor kinderen draait de Nederlands gesproken animatiefilm Beestenboel (oorspronkelijke titel Barnyard Het volledige programma staat in de agenda van deze krant en op de website www.texelsecourant.nl. Lawaaioptocht in De Koog Om Luilak te vieren, gaat zaterdag op het dorpsplein in De Koog om 4.30 uur een zogenoemde lawaai optocht van start. Kinderen wordt verzocht zoveel mogelijk lawaai te maken. Aansluitend kan er tot zeven uur worden gedanst in één van de Koger discotheken. De organisatie kondigt aan dat bij elke vorm van vernieling streng wordt opgetreden. Muziek in De Worsteltent Bij De Worsteltent aan de Smitsweg in De Dennen is tot en met sep tember elke zondagmiddag muziek te horen. Achttien zondagen lang zullen vele stijlen de revue pas seren, van Ierse volksmuziek tot tex-mex en van en van dixieland tot flamenco. Het eerste optreden vindt plaats op zondag 27 mei (eerste Pinksterdag), wanneer Unicorn een combinatie speelt van bluegrass, klezmer, musette en andere volks muziek. Alle optredens beginnen om 14.00 uur en vinden bij goed weer buiten in de tuin plaats. Het volledige programma is te vinden op www.14sterren.nl. Wil de Leeuw in cultuurcommissie Wil de Leeuw-Wildschut uit Den Burg wordt lid van de gemeente lijke adviescommissie voor kunst en cultuurbeleid. Ze is namens de sector 'organisatie culturele eve nementen' opvolger van Cor Van Heerwaarden die daar per 1 april van dit jaar mee is gestopt. Cultuurminnende Texelaars staan blijkbaar niet te springen om in de adviescommissie zitting te nemen. Wil de Leeuw was de enige die rea geerde op de oproep in de media. De benoeming geldt voor vier jaar. De Leeuw is de afgelopen twintig jaar betrokken geweest bij allerlei theaterproducties op Texel. Zeven jaar geleden maakte ze van deze hobby haar beroep en richtte het theaterproductiebedrijfje WIL-WIL producties op, dat ook wel voor opdrachtgevers van buiten Texel werkt. De commissie brengt aan b en w advies uit over de aankoop van kunstwerken, subsidiëring van evenementen en andere zaken die betrekking hebben op het gebied van kunst en cultuur. Melou Music in Schoutenhuys Op het terras van De Lindeboom en in Het Schoutenhuys in Den Burg speelt donderdag 31 ei en vrijdag 1 juni de internationa le band Melou Music. De band is bezig aan een toernee door Nederland, Duitsland en België en strijkt twee dagen neer op Texel. Melou Music werd opgericht in de winter van 2004-2005 en bestaat uit muzikanten uit Boston (in de VS) en Utrecht, die elkaar ontmoetten in Antigua (Guatelamala). Eén van de bandleden, Maarten Reijmerse, was in zijn middelbare-schooltijd werk zaam als afwashulp in de keuken van Grand Hotel du Commerce in Middelburg. Na een studie fysio therapie besloot hij verder te gaan in de muziek, maar hij bleef contact houden met zijn toenmalige werk gever Bouke Weber, thans general- manager van Hotelgroep Texel. Nu Melou Music naar Nederland komt, kwam het idee op voor een concert in De Lindeboom. Melou Music brengt een combinatie van blues, jazz, folk, reggae en soul. In de herfst van 2006 werd in Barce lona de CD Communication opge nomen. De band bestaat uit Annie Buechl (zang), Maarten Reijnierse (gitaar), Coen Kaldeway (saxofoon), Andrew Fefferfan Persons (gitaar), Max Thunderwheels Comaskey (bas) en Jim Lavin (slagwerk). Donderdag 31 mei speelt Melou Music van 19.00 tot 21.00 uur in et Schoutenhuys, vrijdag 1 juni van 15.00 tot 18.00 uur op het terras van De Lindeboom. De Koog gaat los Onder de noemer De Koog gaat los wordt in het eerste weekeinde van juni het officieuze begin van het zomerseizoen gevierd. In bijna alles cafés en discotheken in de bad plaats wordt zaterdag live-muziek ten gehore bracht. In Sjans speelt de allroundband Landslide Music, in De Toekomst bouwt DJ Dolphin een jumpstyle-party en in Tumble- weeds klinkt rock van de band Mid night Mover. In De Jutter brengt Sjef ('dit keer zonder zijn wijf') een ode aan het levenslied. In twee cafés wordt ook vrijdag al opgetreden. In Samsam speelt twee dagen de Limburger Douwe, De Kuip heeft met Poundcake de enige Texelse bijdrage. Luilakviering in Time Out en Molenkoog Net als in voorgaande jaren ver zorgen Sportservice Texel en het jongerenwerk van Pharos zater dag met Luilak een gevarieerd programma. Vanaf 4 uur 's ochtends is iedereen welkom in jongerencentrum Time Out, waar bezoekers onder meer kunnen darten, poolen, tafeltennis sen en internetten. Ook wordt een wedstrijdje gehouden wie het hardst kan gillen of schreeuwen. De eerste prijs is een MP3-speler. Zwembad Molenkoog is eveneens vanaf 4.00 uur open. Naast zwemmen staan daar voetballen en speedminton op het programma. Voor de liefheb bers van jumpstyle wordt zowel in Time Out als Molenkoog passende muziek gedraaid. De activiteiten duren tot 8.00 uur. Er is dit jaar geen straatvoetbal op de Groeneplaats. OSG houdt open podium OSG De Hogeberg houdt donder dag 7 juni open podium. Leerlingen en docenten verzorgen zo'n twaalf optredens. Voor de pauze staat vooral klassieke muziek op het pro gramma, daarna is er ook 'lichter' amusement, waaronder dans. Het open podium wordt gehouden in de aula van het gebouw aan de Haf- felderweg en begint om 19.00 uur. ledereen is welkom. Dominootjes geeft concert Kinderkoor De Dominootjes zingt maandag 28 mei (tweede pinkster dag en koopzondag) liedjes op de Stenenplaats. Het concert begint om 14.15 uur, duurt ongeveer een half uur en vormt de afsluiting van het seizoen. De liedjes hebben uiteenlopende thema's als ruzie, vakantie en verliefd zijn. Ook wor den enkele liedjes uit verre landen gezongen. Het koor bestaat uit kin deren tussen 8 en 12 jaar. Vrijdag 25 mei: Fotograaf en schilder Ruth de Ruwe exposeert tot en met woensdag 6 juni in Tusse de Banke in Den Burg. Bezoekers kunnen er dagelijks terecht van 11.00 tot 17.00 uur. In de koffiecorner van de HEMA in de Weverstraat in Den Burg kan van 19.00 tot 21.00 uur worden inge schreven voor de volgende week te houden Avondvierdaagse. Deelname kost €3,50. In Cinema Texel draaien de volgende films: Pirates: At world's End (15.30, 18.30, 20.45 uur); Teenage Mutant Ninja Turtles (16.00 uur); Mr. Bean's Holiday (18.45 uur); Perfect Stranger (19.00 uur); Spiderman 3 (21.45 uur). Zaterdag 26 mei: Sportservice Texel en het jongeren werk van Pharos verzorgen ter gele genheid van Luilak een gevarieerd programma. Vanaf 4 uur 's ochtends is iedereen welkom in jongerencen trum Time Out en zwembad Molenk oog in Den Burg. De activiteiten duren tot 8.00 uur. Om Luilak te vieren, gaat op het dorpsplein in De Koog om 4.30 uur een zogenoemde lawaaioptocht van start. Kinderen wordt verzocht zoveel mogelijk lawaai te maken. Aansluitend kan er tot zeven uur worden gedanst in één van de Koger discotheken. Alle Texelse pupillenteams doen van daag mee aan het grote toernooi dat jaarlijks in De Cocksdorp wordt gehouden. De mini's en de F-pupillen bijten vanaf 10.00 uur het spits af. De E-pupillen komen vanaf 13.30 uur in actie. De bij de Raad van Kerken aange sloten kerken op het eiland houden open huis. Van 11.00 tot 16.00 uur is iedereen welkom. Vrijwilligers vertellen wetenswaardigheden over gebouw en interieur. De datum, één dag voor Pinksteren, is gekozen omdat op Pinksteren het ontstaan van de kerk wordt gevierd. In de Texelse Bierbrouwerij aan de Schilderweg 214 B (tussen Den Burg en Oudeschild) starten om 14.00, 15.00 en 16.00 uur rondleidingen. Informatie tel. 313229. Op boerderij De Noordkroon aan de Nieuwlanderweg begint om 14.15 uur de voorstelling 'Wolvet', met één boe rin en vijftig schapen. Entree €5,-. In Cinema Texel draaien de volgende films: Haaibaai (13.30 uur); Mr. Bean's Holiday (13.45, 18.45 uur); Pirates: At world's End (15.30, 18.30, 20.45 uur); Teenage Mutant Ninja Turtles (16.00 uur); Perfect Stranger (21.30 uur); Spi derman 3 (21.45 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Krim draaien: Beestenboel (15.00 uur); Hot fuzz (19.00 uur). Zondag 27 mei: In De Goede Verwachting aan de Genteweg nabij Oosterend wordt van 11.00 tot 12.30 uur een workshop boerderijdieren tekenen gegeven voor kinderen van 7 tot 12 jaar. Deelname kost €8,50, incl. materialen. Aanmel den via tel. 06-52447817. In de hervormde kerk van De Waal begint om 12.00 uur een koffiecon cert van het duo Abrazo, met sopraan Marian van der Heide en gitarist Rob Nijboer. De toegang bedraagt €7,-. Bij de Worsteltent aan de Smitsweg in de Dennen begint om 14.00 uur een optreden van' de Keltische band Unicorn. De toegang is gratis, bij goed weer vindt het optreden buiten Onder de titel '70's, 80's, 90's Reu- Hoogwater te Oudeschild Vr. 25 02.47 en 15.35 u. Za. 26 03.54 en 16.25 u. Zo. 27 05.00 en 17.40 u. Ma. 28 06.20 en 18.30 u. Di. 29 07.17 en 19.15 u. Wo. 30 08.10 en 20.16 u. Do. 31 08.45 en 20.45 u. Vr. 01 09.35 en 21.46 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eer der hoogwater. De zon komt zondag 27 juni op om 05.25 en gaat onder om 21.50 uur vrijdag 1 juni volle maan. nion' wordt in dancefactory De Tof. komst in De Koog een reünie geh den, verzorgd door DJ's Boy en from Holland. Een gastoptreden wow verzorgd door de Party Animals, c* in de jaren '90 de ene nummer- na de andere scoorden. De to bedraagt €7,50, kaarten zijn verknjj baar in café Samsam. In Cinema Texel draaien de volgends films: Haaibaai (13.30 uur); Mr. Bean's Holiday (13.45, 18.45 uur); Pirates.;,' world's End (15.30, 18.30, 20.45 uur; Teenage Mutant Ninja Turtles (16CC uur); Spiderman 3 (21.45 uur). Maandag 28 mei: Op het terrein van Calluna aan Schumakersweg nabij De Koog wordt van 9.00 tot 13.00 uur kofferbakmartj gehouden. Een standplaats kost €7 - De winkels in Den Burg zijn van 11IX tot 15.00 uur geopend. In De Goede Verwachting aan os Genteweg nabij Oosterend wordt 11.00 tot 12.30 uur een workshop boerderijdieren tekenen gegeven. Kin deren tot en met 12 jaar betalen €10,- oudere deelnemers €12,50. Oil 5 inclusief materiaal. Aanmelden via te 06-52447817. Golfsurfschoo! Ozlines bij paal houdt van 13.00 tot 15.00 uur oper Kinderkoor De Dominootjes zing: liedjes op de Stenenplaats. Aanvan; 14.15 uur. Harry Bakker houdt van 16. 21.00 uur open huis in zijn nieuwe schapenboet aan de Hoornderweg, tegenover Sint Donatus. In Cinema Texel draaien de volgende films: Haaibaai (13.30 uur); Mr. Bears Holiday (13.45, 18.45 uur); Pirates world's End (15.30, 18.30, 20.45 ur Teenage Mutant Ninja Turtles (16 tt uur); sneak preview (21.45 uur). Dinsdag 29 mei: In de Texelse Bierbrouwerij aan Schilderweg 214 B (tussen Den en Oudeschild) starten om 15.00 e 16.00 uur rondleidingen. Inform#' tel. 313229. In De Buureton aan de Beatrix!» wordt van 19.00 tot 21.30 uur hs Alzheimer-Café gehouden. Metmecr werking van Paul Bots, klinisch ter in het Gemini Ziekenhuis. In Cinema Texel draaien de volgen? films: Pirates: At world's End uur); Letters from Iwo Jima uur). Woensdag 30 mei: In de Texelse Bierbrouwerij aan Schilderweg 214 B (tussen Den Bui en Oudeschild) starten om 15.00 16.00 uur rondleidingen. Inform# tel. 313229. In dorpshuis De Bijenkorf in Ooste rend begint om 19.30 uur een opff bridgedrive. Voor opgave en inlich tingen: J. Vaillant, tel. 329060 of 0C- 53492321 In Cinema Texel draaien de volger de films: Haaibaai (13.30 uur), Ik Bean's Holiday (13.45 uur); Pirates world's End (15.30, 20.00 uur); Teer age Mutant Ninja Turtles (16.00 uu;, Spiderman 3 (20.15 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Krr draait Beestenboel (15.00 uur). Donderdag 31 mei: Op boerderij De Noordkroon aan 7 Nieuwlanderweg begint om 14.15 ui de voorstelling 'Wolvet', met één boe rin en vijftig schapen. Entree €5, In Het Schoutenhuys op de Visma'*: in Den Burg treedt van 19.00 tot 21" uur de internationale band Me: Music op. In verband met te verwachten prt sterdrukte zet TESO vandaag (vnjdï nog tot 20.00 uur naast de Do**! Wagemaker ook de Schulpengat r Zaterdag is dat het geval tussen 9ï en 16.00 uur. Op zondag zijn ger extra afvaarten gepland. Reizigers Den Helder moeten vandaag rekf ning houden met een half uur wach- tijd. Zaterdag worden op Texel g~ wachttijden verwacht, in Den Hek» tussen 9.00 en 14.00 uur een halfin Meer informatie via telefoonnurm» 369692 of www teso.nl. Gezamenlijk concert bij bezoek fanfare In verband met het 80-jarig jubi leum brengt muziekvereniging St. Bavo uit Raamsdonk vanaf 1 juni een driedaags bezoek aan Texel. Samen met KTF worden een rond gang door Den Burg gemaakt en een koffieconcert gegeven op de Krim. Hoewel tachtig jaar geen groot jubi leum is, besloot de vereniging uit Raamsdonk de gelegenheid aan te grijpen voor een tegenbezoek aan KTF, dat vorig jaar in Raams donk was. Daar werd een rondgang gemaakt en een concert gegeven en de leden van het orkest maakten een rondvaart door de natuur in de buurt. Ook tijdens het (driedaags) bezoek van St. Bavo aan Texel zullen beide korpsen verschild toeristische attracties bezoeker St. Bavo staat onder leiding Wilfred Werkman en heeft een aantal jeugdleden en een uit leden bestaande spectaculaire werkgroep. Het korps brengt e uitgebreid repertoire uit verse* lende genres. KTF brengt ert leiding van Astrid Gorter swingd en luchtige nummers en sersJ stukken. Zaterdag 2 juni houden de korps een gezamenlijke rondgang Den Burg. Zondag wordt van 1" tot 12.30 uur een concert geo?'- op De Krim. Dit concert wordt af gegaan door een rondgang-1 het park, die om 10.30 uurbe^ Frank Polling: 'Ja, ik schrijf snel. Maar ik vind het ook heerlijk om te doen.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 2