DE BUS Sp°rt Consul Henk Spigt stond voor zijn beslissingen Nieuwe tent Ronde bij grote feesttent TEXELSE J coURANT Siebinga wil nóg beter vechtsportfestival Nieuwe antenne radio Geslaagd voor koetsiersbewijs Geknip%<T wereld een stukje groter! Optredens bekende artiesten Q help ons als collectant in de derde week van september. WWW.NIERSTICHTING.nl 035 697 80 50 V alvelden VRIJDAG 25 MEI 2007 over het onderhoud. "Daar was ik wel eens scherp in. Niet dat we er ruzie over kregen, maar soms was ik ontevreden, als er naar mijn idee te weinig aan gedaan was, en dan zei ik het ook. Er moet goed op kunnen worden gevoetbald.' Spigt heeft het consulschap altijd bijzonder serieus genomen. 'Het is toch een heel bedrijf dat hier wordt gerund. Met niet alleen de spelers, maar ook met tientallen vrijwil ligers. Daar ben je als consul een belangrijke schakel in. De laatste jaren ook laat de KNVB veel aan de consul over. Vroeger werd al gauw tot een algehele afgelasting besloten. Maar daardoor waren ook altijd veel inhaalduels nodig. Nu zijn ze blij met elke wedstrijd die alvast is gespeeld.' Spigt zegt altijd 'een zekere druk' te hebben gevoeld. 'Je dient vele belangen. Ze hebben het me nooit op de man af gevraagd, maar soms liet het bestuur wel eens doorschemeren dat ze wel erg veel zieken hadden en dat ze het wel goed uit kwam als de wedstrijd niet zou doorgaan. Jammer dan! Als het veld het toelaat, wordt er gespeeld.' Dat Spigt met met zich liet sollen, weet Huug Snoek, zijn opvolger, al jaren. Ooit liet die zich als elftalleider eens ontvallen dat afgelasting hem niet onwelgevallig zou zijn. 'Henk draaide zich om en zei: wil je dat nóóit meer zeggen! Toen wist ik waar ik aan toe was.' Ondanks zijn strenge optreden was de verstandhouding met de vereniging uitstekend. 'Ze heb ben me altijd netjes behandeld. Na de keuring was er altijd kof fie.' Ook wanneer er geen twijfel over bestond dat er gespeeld zou worden, ging Spigt naar het sport complex. 'Bij mijn functie hoort ook een sociaal aspect.' Glim lachend: 'Wat er ook gebeurde, om half tien 's ochtends zaten we altijd met een heel gezelschap koffie te drinken.' Niet altijd viel het mee de juiste beslissing te nemen. 'Soms moest je beslissen een deel van de wed strijden eruit te gooien. De vraag was dan welke. Het eerste ging sowieso door, maar het was te makkelijk om altijd maar de laag ste teams het slachtoffer te laten worden. Dan keek je bijvoorbeeld met het bestuur naar het aan tal wedstrijden dat de teams al hadden gespeeld en hoe nodig het was dat ze speelden. Het gebeurde ook wel dat ik om half negen voor een eerste keuring naar het veld ging en contact zocht met de tegenstander en de scheidsrechter om te vragen hoe laat ze van huis gingen. Dan kon je bijvoorbeeld om elf uur nog een herkeuring doen. Je moest ook een beetje weerman zijn en kun nen inschatten hoe het 's middags zou zijn.' Een paar jaar geleden gaf hij 's ochtends groen licht, maar besloot de scheidsrechter vlak voor de aftrap alsnog tot afgelasting over te gaan, overigens pas na advies te hebben ingewonnen bij Spigt zelf. Gevolg was dat spelers en begeleiders van Kolping Boys uit Alkmaar onverrichterzake terug moesten. Vervelend, uiteraard, maar inherent aan het vak volgens de consul, die er in drie decen nia niet vaak naast heeft gezeten. 'Natuurlijk is het ook wel eens gebeurd dat het 's middags prach tig weer werd en dat er gemop perd werd dat er best gespeeld had kunnen worden. Maar vanaf de kant lijkt het vaak heel wat, terwijl je op het veld zag dat het echt niet kon. Na al die jaren leer je ook hoe snel een veld zich her stelt. Want wat heb je eraan een wedstrijd door te laten gaan als je weet dat er daarna weken niet op gespeeld kan worden?' Spigt neemt met gemengde gevoe lens afscheid. 'Op je zeventigste stuurt de KNVB je een bedankbrief voor bewezen diensten. Ik vind dat niet correct. Want als je je werk nog goed doet en je gezond heid laat het toe, waarom mag je dan niet zelf beslissen? Door na dertig jaar op mijn negenenzestig ste te stoppen, houd ik nu de eer aan mezelf.' Joop Rommets (rechts) en zijn opvolger Huug Snoek bekijken of het veld in conditie is voor het Pinkstertoemooi van komend (Foto Joop Rommots/BeekJbonk Texel) grotere SV Texel. Een gedurfde stap, die hem door niet iedereen in dank werd afgenomen. 'Ik werd gezien als een overloper. Maar als ik ergens voor ga, dan ga ik voor meer Ik wilde hogerop.' Bij SV Texel kreeg hij geen vaste plaats in het eerste team. Maar in het tweede beleefde hij een mooie tijd en werd zelfs één keer het kampi oenschap binnengehaald. Hoewel niet van harte, werd zijn transfer hem later vergeven door zijn oude vrienden van Texelse Boys. In 1977 viel hem zelfs de eer te beurt consul te worden, als opvolger van Niek Ran, die overi gens als voetbal Ier zelf ook voor SV Texel actief was geweest. In 1981 werd Spigt tevens consul voor SV Texel. 'Ten Cate, die daar jarenlang de grote man was, werd zeventig en kwam bij me met de mededeling: Henk, dat pak je erbij. Hij was nogal een dominante man, tegenspraak was eigenlijk niet mogelijk. En inderdaad lagen de velden vlak bij elkaar, zodat het goed te combineren viel.' Met de opvolging van Ten Cate werd Spigt tevens districtsconsul, een soort vraagbaak voor de clubsconsuls en bovendien de contactpersoon voor gemeente en KNVB. Zijn belangrijkste taak als consul was het bewaken van de kwa liteit van de velden. Die verant woordelijkheid strekte verder dan op zaterdag- en zondagochtend beslissen of een wedstrijd al dan niet kon doorgaan. Zo had hij gere geld contact met de gemeente, de eigenaar van de velden op Texel, en adviseerde hij de buitendienst jaar lang bewaakte Henk de kwaliteit van de voet- in Den Burg. Een ver baan, waarbij niet alleen de belangen van Boys, SV Texel en later diende, maar ook die de gemeente en de KNVB. moet altijd jezelf blijven en beslissingen nemen waar je staat.' •9-jarige Spigt heeft een lang rieden in de voetballerij. Toen als jochie van 9 jaar voor voet- ifof de padvinderij moest kie- n, aarzelde hij geen moment i werd hij lid van Texelse Boys. 3 zijn negentiende werd hij er epervan het eerste elftal. Zeven later besloot hij de katholieke vereniging te verruilen voor het worden gemaakt. De komst van de wereldkampioen zwaargewicht K-1 een combinatie van de vechtspore ten karate, kickboksen en kong fu, is vrijwel zeker. Ook is hij 'bezig' met een Engelse vechtsporter met de bijnaam The Banana Man, die na het lezen over de voedselnood in Afrika besloot één kind per dag te voeden. 'Dat zijn er inmiddels duizend en zijn bedoeling is dat het er een miljoen worden.' Siebinga heeft ook zijn zinnen gezet op de medewerking van Lucia Rij ker, een in Amsterdam geboren, maar in Amerika wonend fenomeen. Ze was jarenlang ongenaakbaar in boksen en kickboksen en ging door het leven als Lady Tyson. Ze won al haar profwedstrijden, waarvan het merendeel door knock-out. De enige keer dat ze verloor, was in een demonstratiewedstrijd tegen een man. De laatste jaren maakt ze furore als actnce. In 2004 speelde ze in de met Oscars gewaardeerde film Million Dollar Baby van regis seur Clint Eastwood. Ze vertolkt daarin de rol van een prostituee, die haar leven in eigen hand neemt en wereldkampioen boksen wordt. Siebinga: 'Op het moment is ze erg bezig het boksen te promoten. Met het oog op de Olympische Spelen in 2012 geeft ze geregeld clinics in Nederland. Het zou prachtig zijn haar naar Texel te halen. Ik denk dat ik een goede kans maak, maar het probleem is dat je haar niet te spre ken krijgt en alles via een manager moet regelen.' De komende weken gaat Siebinga op pad om sponsors te werven. Sympathisanten kunnen op veel manieren hun (financiële) steun betuigen. Bedoeling is ook een pro grammaboekje uit te geven, waarin bedrijven kunnen adverteren Daar naast is hij op zoek naar Texelaars die logies en ontbijt willen verzor gen voor prominenten van de over kant. De andere deelnemers worden ondergebracht in grote tenten. Wie Siebinga wil helpen of suggesties heeft, kan contact met hem opne men via tel. 315331. Ijaarna Siebinga heeft zijn zinnen gezet c tonster Lucia Rijker ia lien gew* groot Uiteinds gen, Sene.; muzje revert? land vees: i gee, verschillende vechtsporten, 'ereldkampioenen die op een >t podium trainingen verzor- een pannavoetbaltoernooi, iek, dans en bekende Neder- 'ders. Menno Siebinga laat in mogelijkheid onbenut van 6Star Mixed Martial Arts-festi- op 4 en 5 augustus een enorm ^cces te maken. Het |J strand eerste vechtsportfestival op het ;nd bij paal 17 trok vorig jaar jnkele duizenden toeschouwers. Siebinga betreft, gaat hij daar jaar overheen. Onvermoeibaar met groot enthousiasme zoekt 7 vechtsportfenomeen t hij contact met prominenten en 'gewone' vrijwilligers die daaraan een bijdrage zouden kunnen leve ren. Méér dan een onkostenvergoe ding en eventueel logies en ontbijt kan hij niet bieden. Wil hij ook met bieden, want de opbrengst gaat naar goede doelen, zoals Warchild, een stichting tegen zinloos geweld, kinderen in de sloppenwijken van Brazilië en de Johan Cruyff Foun dation. Daarnaast heeft hij beloofd voor iedere deelnemer een boom in Thailand te planten. Sommigen hebben hun medewer king al toegezegd, met anderen moeten nog definitieve afspraken Pupillentoernooi in De Cocksdorp Alle Texelse pupillenteams doen zaterdag mee aan het grote toer nooi dat jaarlijks in De Cocksdorp wordt gehouden. De mini's en de F-pupillen bijten vanaf 10.00 uur het spits af. De E-pupillen komen vanaf 13.30 uur in actie. In alle categorieën is het deelnemers veld verdeeld in twee poules. Aan het einde komen de beste teams tegen elkaar uit in een finale. De E- en F-pupillen strijden boven dien om de Chris Stolk Penalty bokaal. Sverre Eschweiler verbetert toptijden Sverre Eschweiler maakt onver minderd progressie als zwemmer. Tijdens de laatste wedstrijd van de A-kringkampioenschappen, die zondag in Beverwijk werd gehouden, verbeterde hij opnieuw drie persoonlijke records in een 50-meterbad. De 200 meter rug slag zwom hij in 2.32.25, de 200 meter vrije slag in 2.12.22 en de 100 meter vlinderslag in 1.09.06. Op alle drie de afstanden werd hij knap tweede in zijn leeftijds categorie. Open dag surfschool Golfsurfschool Ozlines bij paal 17 houdt maandag 28 mei (tweede pinksterdag) open dag. Van 13.00 tot 15.00 uur worden gratis proef lessen gegeven. Daarna volgen demonstraties en een barbecue. In verband met het beperkte aan tal plaatsen, is het noodzakelijk zich van tevoren voor de gratis lessen op te geven. Dat kan bij instructeur Chris Way, tel 06- 13107519. Zaterdag 9 juni begint een nieuwe cursus Kids Surf Safe Gedurende zes weken krijgen kin deren tussen de 8 en 16 jaar les in golfsurfen en in het omgaan met de branding. Deelnemers dienen in het bezit te zijn van de zwem diploma's A en B. Meer informatie over deze en andere cursussen is te vinden op www.ozlines.com. Training Tevoko De recreanten en de dames van volleybalvereniging Tevoko trai nen vanaf woensdag gezamen lijk, op woensdag vanaf 20.00 uur. In verband met de school examens wordt de training deze week gegeven in de sporthal van de OSG. antenne Onder leiding van examinator Boots gingen zondag acht enkel spannen en drie tweespannen de weg op om examen te doen voor het koetsiersbewijs. De deelne mers hadden een cursus gevolgd bij Piet Beers, instructeur van Tus sen Wad en Duin. Hij werd geas sisteerd door Jan Schaap, Hans Jimmink, Cees Bakker en Mar- tien Witte, die ook hun paarden De Ronde om Texel krijgt dit jaar naast de grote feesttent bij Paal 17 een tweede tent op het strand waarin een zeilerscafé wordt gevestigd. De tweede tent krijgt een terras en langs de zij kant komt een grote glazen wand zodat bezoekers uitzicht op zee hebben. Het nieuwe zeilerscafé is in het leven geroepen om een eigen plekje voor de catamaranzeilers te creë ren. 'Dan hebben ze een centraal punt waar ze elkaar kunnen ont moeten of waar we iets voor de zeilers of VIPS kunnen doen', aldus Mare Röpke. 'Dan hoeft dat niet meer in de grote tent te gebeuren op momenten dat die nog groten deels leeg is.' De exploitatie van de tenten is, voor het eerst, in handen van Paal 17 Events van Mare en Corina Röpke die ook de strandpa viljoens bij Paal 17 runnen. Het zeilcafé krijgt een eetgelegen heid met tweehonderd zitplaatsen waar iedereen terecht kan. Het eten wordt bereid in een mobiele keuken. Optredens vinden, op één feest avond (woensdag) na, niet in het zeilerscafé plaats. Die blijven alle- beschikbaar stelden. Alle deelne mers slaagden voor het theorie examen en slechts één kandidaat moest het praktijkgedeelte over doen. De geslaagden zijn Annette Hillen, Veronique van der Starre, Thera Tjepkema, Marloes van der Vis, Erica Boon, Sandor Mantje en Kees Smit. Kim Kooger, Suzan Wuis en Martien Witte reden met een tweespan. maal voorbehouden voor de grote feesttent. Net als voorgaande jaren komen er enkele bekende namen. De optredens worden door de TROS en BNN live op 3FM uitgezonden. Het spits wordt donderdagavond 21 juni vanaf 20.00 uur afgebeten door de zanger Dennis, gevolgd door Ilse de Lange en Re-Play. Van 22.00 tot 1.00 uur is er een 70's en 80's party met DJ Sven die in 1986 met MC Miker G de nummer één hit Holiday Rap maakte. Vrijdagavond 22 juni staan vanaf 20.00 uur Van Dikhout en Krezip op het podium van de grote tent. Van 22.00 tot 1.00 uur zorgt DJ Rose voor de muziek. Zaterdag 23 juni zijn er tussen 10.00 en 15.00 uur optredens van Van Vel- zen, Ellen ten Damme, Room Eleven en X-factor-winnares Sharon. Van 16.00 tot 18.00 uur staan optredens van Krezip, XYP, Bastiaan Ragas en Ellen ten Damme gepland, 's Avonds verzorgt DJ Sven een feest avond met de Burning Piano's, een groep pianisten die op uitbundige wijze diverse hitsuccessen speelt. Tussen 20.45 en 21.15 uur staat de pnjsuitreiking gepland. De prijzen worden door Martin Trap uitgereikt. Radio Texel is op het hele eiland weer goed te beluisteren. Woensdag werden er op het Wezenland een nieuwe antenne, zender en kabel geplaatst door René Boon uit De Cocksdorp. De oude antenne stond er al van af 1998 en was volgens Matt van Beek, hoofd techniek bij Radio Texel, nodig aan vervanging toe. zakelijke rr^rr ERGERNISSEN Vakantiepark De Krim haalde in het aprilnummer van Horeca Mis set tweemaal de publiciteit. Op pagina 7 prijkt de naam op de 59ste plaats in de lijst van '100 grootste brands bedrijven', waarbij de ondernemingen naar omzet met elkaar worden ver geleken. Achter De Krim staat een bedrag van €12,9 miljoen. In de rubriek Zakelijke Ergernis sen wordt de directeur geciteerd. 'Iwan Groothuis van De Krim vindt de beperkende maatregelen van uit een traag werkende lokale overheid zeer irritant.' Overigens laat de Texelaar weten inmiddels goede contacten te hebben met de gemeente. 'We ontvingen klachten van inwo ners van De Cocksdorp dat de zender met goed was te horen. Dat bleek ook wel toen we de antenne naar beneden haalden. Die zat halfvol water. Dat is nooit goed voor iets waar stroom aan te pas komt Met de nieuwe anten ne, zender en kabel kan Radio Texel er weer tien jaar tegenaan. I Ango (Algemene Nederlandse Gehan- dicapten Organisatie) komt op voor de I rechten van mensen met een handicap. Kom op voor je belangen. Word ook lid van Ango! Meer informatie .vww ango.nl of Postbus 850, 3800 AW Amersfoort W* I NIERSTICHTING m

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 7