t Hier ben ik eventjes weg van de ziekte' Mathieu en Anneke van de Laar ambassadeurs Alzheimer vpÉgj L TEXELSE g colJRANT Stichting iïUHelpt' Kerkdiensten Medische zorg Hulpverlening Radio Texel tL Werk aan de WCg /rijdag- VRIJDAG 25 MEI 2007 In een ongezellig collegezaaltje van de Rijksuniversiteit in Leiden startte dr. Bère Miesen tien jaar geleden zijn eer ste bijeenkomsten voor dementerenden, hun familieleden, verzorgenden, studenten en andere belangstellenden. Het initiatief van de klinisch psycholoog was een groot succes. Inmiddels zijn er, naar zijn concept, meer dan 100 Alzheimer Cafés in Nederland. Mathieu en Anneke van de Laar woon den tien jaar geleden in de buurt van Leiden en maakten de eerste bijeenkomsten mee. Bij hem was in die dagen net de ziekte van Alzheimer vastgesteld en hij vond het belangrijk bekendheid te geven aan dementie en de verschijnselen die hiermee samenhangen. Mathieu en Anneke behoorden tot de stamgasten. 'Ambassadeurs van Alzheimer', noemde Bère Miesen hen in zijn boek Het Alzheimer Café, dat hij aan het echtpaar opdroeg. Anneke van de Laar is een vaste bezoeker van het Texelse café geworden. Toen het opende, dacht ik: daar hoor ik bij. Ik blijf er gewoon heen gaan.' 'Mijn man was altijd heel punctueel. Vfe runden al meer dan tien jaar len een assurantie- en adviesbu- i, dus ik kende hem ook zakelijk haver tot gort. Geleidelijk aan ontdekte ik dat hij steeds vaker zijn afspraken niet nakwam. Dat er zaken *aren die hij niet goed meer aan Kanten kon uitleggen. Hij was op dat moment 59 jaar oud. Ik wist dat er iets grondig mis was.' In haar appar ent aan de Beatrixlaan dwaalt ter blik regelmatig naar de ramen en het uitzicht op de Dennen als ze in gedachten twaalf jaar terug gaat. 'We toegen steeds vaker ruzie. Ik ging em corrigeren. Probeerde te redden wat er te redden viel.' 'Je moet wel beseffen dat de ziekte van Alzheimer twaalf jaar geleden lang niet zo bekend was als nu. Het *as geen onderwerp van gesprek. Er werd zelden of nooit iets over gepubliceerd. Omdat ik zo ongerust wendde ik me tot onze huis arts. Die nam de zaak niet serieus, hem was er niets aan de hand. Omdat de vergeetachtigheid van Mathieu alleen maar toenam, heeft hij ons - op mijn uitdrukke- fee verzoek - doorgestuurd naar een neuroloog in Amsterdam. Ook die geen bijzonderheden. Hij had meer het idee dat het wel eens aan mij kon liggen.' Na een jaar tobben, waarin Anneke meer dan eens de wanhoop nabij was, las ze een artikel over de geheu genpoli van het academisch zieken- lus in Maastricht. Na het nodige o/erredingswerk kreeg ze van de lusats toestemming daar met Mjftai heen te gaan. De onderzoe ken die volgden. brachten weinig tot nets aan het licht. 'Ze vonden wat cognitieve stoornissen en dachten dat stress en werkdruk een rol speel den, Verder kwamen ze niet. Een neuroloog schreef een anti-depressi- 1 vim voor en zei dat we over een jaar maar eens terug moesten komen. Op zakelijk gebied was de situatie intus sen onhoudbaar geworden. Eind '96 toöen we de zaak verkocht. Het ton gewoon niet langer.' Na de ver toog namén de dwarse buien van Mathieu nog toe. De plannen om de nieuwe eigenaren in te werken en voor te stellen aan de klanten vielen in duigen. 'Hij was totaal van slag en ging alleen nog maar verder achteruit, kkon hem niet meer met een gerust tet alleen laten. Hij was inmiddels 60 We hadden ruim dertig jaar van ors leven in dat kantoor zitten. In de opbouwfase zijn we jarenlang "et op vakantie geweest. Het leven bestond die eerste tijd uit studeren en keihard werken. Het wegvallen van de zaak met alle contacten die daarmee samenhingen, hakte er dan ook behoorlijk in.' Begin 1997 hoorden ze van een bevriende arts dat het academisch ziekenhuis in Leiden zich had gespe cialiseerd in dementie. 'Daar zijn we toen heen gegaan. Na een aantal tests en gesprekken werd snel dui delijk dat mijn vermoedens helemaal terecht waren. Het ging wel degelijk om de ziekte van Alzheimer. Mathieu reageerde geschokt toen hij de diag nose te horen kreeg. Hij vond dat iedereen het vanaf dat moment ook maar moest weten. Als iemand vroeg hoe het met hem ging, zei hij vaak Oh, wel goed, maar ik heb Alzheimer. Niet alle mensen kunnen daar even goed mee omgaan.' Anneke bracht de inmiddels verzamelde brochu res en foldertjes met informatie over dementie naar de praktijk van haar huisarts. 'Ik wilde er voor zorgen dat hij de verschijnselen eerder onder kende. De periode die wij achter ons hadden liggen, wenste ik niemand toe.' In het ziekenhuis hoorden ze dat er binnen afzienbare tijd in Leider een Alzheimer Café zou starten. Mathieu reageerde gelijk positief. Hij wilde er best over praten en er van alles over weten. De bijeenkomsten wer den gehouden in een klein zaaltje. Het was allemaal nog echt in het pio niersstadium. De oprichter, Bère Mie sen, ondervroeg al zijn bezoekers. Hij wilde weten waarom we daar zaten. Hij vroeg aan Mathieu of één van zijn ouders soms dementerend was. Nee, ikzelf, antwoordde m'n man plomp verloren. Vanaf dat moment heeft hij, gespreid over een aantal jaren, tests met Mathieu gedaan. Hij leg de bijvoorbeeld bij ieder onderzoek tien voorwerpen op tafel. Als hij die had weggenomen, moest mijn man vertellen welke dingen daar hadden gelegen. Twee maanden later legde hij dezelfde voorwerpen weer neer en moest Mathieu opnoemen wat hij zich herinnerde. De achteruitgang van het geheugen door het Alzhei- merproces is op die manier gena deloos vastgelegd.' Het Alzheimer Café werd door hen alletwee graag bezocht. Niet alleen voor de informa tie, maar ook voor het contact met andere Alzheimerpatiënten. 'Omdat het café landelijk nog bekendheid moest krijgen, maakte KRO's Ort- bijt-TV op een dag opnamen. Ze stelden mijn man de vraag hoe hij de toekomst zag. Ik hoop dat ik nog drie jaar krijg, was zijn antwoord. Hij wilde de bekendheid van het verschijnsel dementie verbreiden. Uitdragen dat het wel degelijk bestond. We maak ten ook doel uit van een groep van zes echtparen, waarvan alleen de mannen dementeerden. Daar heb- Laar bezoekt haar Mathieu in het verpleeghuis. Unks verpleegster Marijke Uonarons. ben we veel aan gehad. Mathieu had met één van' die mannen iets bijzonders. Ze zaten soms zelfs bijna te donderjagen. Het contact met lot genoten was heel waardevol.' Thuis werd de situatie door de jaren heen moeilijker. Als Mathieu 's nachts uit bed ging om te plassen, kwam hij niet meer terug naar boven. 'Als ik ging kijken waar hij bleef, vond ik hem op de bank in de woonkamer. Dan zat hij stilletjes in het donker te staren. Hij kon de trap naar boven in zijn eentje niet terugvinden. Overdag kon hij ook uren zitten staren. Bijvoor beeld naar zijn boot, waar hij vroeger wekenlang op stond te schuren en te lakken. Dat was een jaarlijks terug kerend ritueel. Daar kwam nu niets meer van, natuurlijk. Hij heeft er een paar jaar naar gestaard en was toen zover dat hij afscheid van de boot heeft kunnen nemen. Echt moeilijk werd het soms als onze kleinzoon op bezoek was. Die wilde graag timme ren en ik gaf hem dan een emmertje met daarin een hamer en wat ander gereedschap. Als Mathieu dat in de gaten kreeg, waren de rapen gaar. Niemand mocht aan zijn spullen zit ten, ook onze kleinzoon niet. Hij maakte zich daar woest om en pakte het zonder pardon af. Die hamer was van hém. Dat zijn echt moeilijke momenten geweest. Hoe leg je een kind het vreemde gedrag van zijn opa uit? 'Ik heb door de jaren heen niet alleen veel steun gehad van mijn zoon en schoondochter, maar ook van mijn broer en zus. Mijn broer kwam iedere week een dag, zodat ik bijvoorbeeld naar yoga kon. We hadden ook enkele goede vrienden die bijspron gen. Mathieu ging drie dagen per week naar de dagopvang. Aanvan kelijk nam hij nog enthousiast aan allerlei activiteiten deel, later kon hij dat gewoon niet meer. Ik kreeg van meerdere kanten het advies Mathieu op te laten nemen, anders zou ik er zelf aan onderdoor gaan. Omdat we in Warmond vaak in de omgeving van een verpleeghuis hadden gewandeld - zelfs binnen waren geweest -. wilde hij daar wel heen. Hij nam het alle maal goed op. Ik zit hier nu eenmaal en ik zal er het beste van maken, verklaarde hij in een helder moment. Hij had het er ook altijd over dat hij met wilde worden afgeschreven. Dat was één van zijn vaste uitspraken.' 'Zelf was ik blijkbaar verder heen dan ik dacht. Enkele weken later kreeg ik een zwaar auto-ongeluk, omdat ik een naderende auto volkomen over het hoofd had gezien. Het is waar schijnlijk een black-out geweest. De brandweer heeft het dak van mijn auto moeten zagen. Ik kwam er goed vanaf. Een hoofdwond, een her senschudding en twee gekneusde benen. Ik moest een week of zes op krukken door het leven. Mijn zusje - Ria Voskuil - die op Texel woont, haalde me naar het eiland om bij te komen. Ze nam Mathieu ook mee. Zo konden we samen op Texel reva lideren. Mijn man probeerde me te helpen. Hij bood tijdens het wande len steeds heel lief aan mijn krukken voor me te dragen.' Na de peri ode op Texel kreeg het leven aan de vaste wal een vast patroon. Anneke bezocht haar man bijna dagelijks. Hun zoon, die in de buurt van Noord- wijk woonde, nam z'n vader regel matig mee naar het strand, waar Mathieu met volle teugen genoot. 'Mijn zusje Ria heeft me toen op een dag het voorstel gedaan naar Texel te verhuizen. Ze kon me. vond ze. door de afstand met genoeg helpen. Mathieu kon dan hier in het verpleeg huis, ik in een woning met vrije ves tiging. Nou, ik voelde er eigenlijk wel voor. Ze heeft me ingeschreven voor een appartement op de plaats van het voormalige St. Jan en daar kwam een toewijzing uit voort. Toen de plannen concreter werden, hebben we onmiddellijk contact gezocht met het DOC-team (een organisatie van deskundigen, die dementerenden en hun familie begeleidt en bijstaat, red.) om in aanmerking te komen voor een plaats in het verpleeghuis. We dachten de aanvraag tijdig genoeg te hebben ingediend, maar er was nog geen plaats vrij toen mijn appar tement bijna twee jaar later werd opgeleverd.' 'Het liep overigens toch allemaal anders dan verwacht. Mathieu heeft in de tussenliggende tijd vermoedelijk een herseninfarct gehad. Hij kreeg op een dag een enorme woede-aanval, ging volkomen over de rooie en kreeg kalmerende middelen toegediend. Hij heeft sindsdien geen stap meer kun nen zetten. Tot zover onze plannen om samen over het strand te lopen. Ik ben op 24 december 2002 in mijn eentje naar Texel verhuisd.' Er volgde een verschrikkelijk vermoeiende tijd, waarin ze elke week drie dagen in het verpleeghuis doorbracht. 'En maar rijden, van Warmond naar Texel en vice versa. Ik kon gelukkig bij vrien den en kennissen slapen, maar het was natuurlijk niet vol te houden. Vier maanden later kwam er gelukkig een plaats vrij in Julianadorp. Dat was al een stuk dichterbij. Weer vijf maan den later hebben we hem hier in het verpleeghuis in Den Burg kunnen installeren.' 'Mathieu lijkt, ondanks het feit dat hij weinig tot niets meer zelf kan, niet ontevreden. Hij is inmid dels 71 jaar en zit nu dus al zes jaar in een verpleeghuis. Ik ga nog steeds bijna elke dag naar hem toe en mijn zus bezoekt hem ook vaak. Praten lukt hem allang niet meer. Hij zit maar wat voor zich uit te suffen. We laten hem regelmatig door de taxi ophalen en naar het huis van mijn zusje bren gen. Dan zijn we met z'n allen samen en dat vindt hij nog steeds fijn. Hij vindt het ook leuk als ik hem in zijn rolstoel meeneem om te winkelen in het dorp. En als onze zoon met zijn gezin komt, nemen we Mathieu mee uit eten. Af en toe heb ik de indruk dat hij naar onze gesprekken zit te luisteren. Hij reageert nog steeds op onze stemmen. Vooral op die van onze zoon/ 'Alles is anders gelopen dan Mathieu en ik voor ogen hadden. Van onze plannen voor later is hele maal niets uitgekomen. Eén ding heb ik wel geleerd. Het heeft geen enkele zin je tegen de gang van zaken te verzetten, want je hebt er toch weinig of geen invloed op. We zitten in ieder geval 's zomers vaak nog heerlijk samen in de tuin van het verpleeg huis. En dan zit hij in zijn rolstoel stilletjes in het rond te kijken. Soms lacht hij wat. Dan is het goed.' Margreet Berndsen Het boek Het Alzheimer Café van Bère Mie sen behandelt wezenlijke aspecten waar vrij wel iedereen die met dementie in aanraking komt mee te maken krijgt. Het is verknjg- baar in de boekwinkels, het ISBN-n 9021538210. Ik tijd van zijn leven. Letterlijk, |*3nt Geert Boog uit Geldrop Mt door een slopende ziekte |n'et lang meer te leven. Deze |we6k ging zijn droomwens in iivulling. Een weekje met zijn |he,e familie op Texel. Alles gratis voor niets, van het vakan tieverblijf tot een etentje in een Mrandpaviljoen. 'Dit wilde ik nog "Smaken. Ik heb hier echt naar «e geleefd.' heb hier begin jaren negentig 'ijdje gewoond bij de familie Rozendaal op Avanti en heb daar £n heel fijne tijd gehad. Als het jven kan wilde ik nog een keertje ^9 naar het eiland. Het liefst met hele familie, om ze te bedanken to" wat ze allemaal voor me heb- 9edaan.' Het leek een onver re droom voor de 44-jarige ^tender, die een jaar geleden te 0fen kreeg dat hij aan een zeer %essieve vorm van de ziekte LS lijdt. Via-via werd hij op het 3°or gezet van DreamFounda- j>h, een internationaal netwerk van «trokken mensen en instellingen -aromen realiseert van volwas- met een levensbedreigende en niet langer dan twaalf ®^den te leven hebben. De orga- toatie ging meteen aan de slag om droom te vervullen. Sponsors pven g^ nje{ van |ejen ®*je, maar hier op Texel ging het erg gelijk, 'Spontaan honderd pro- ^tnedewerking, fantastisch toch. "dagavond hebben we bijvoor beeld een jutterstocht gemaakt met Maarten Boon. Prachtig, we zijn nog steeds diep onder de indruk. Hij had via de post een Limburgse vlaai gekregen, die hij onderweg aan onze hele familie heeft uitgedeeld.' Het gezelschap van elf personen genoot een gratis diner (inclusief drankjes) bij paviljoen De Zeester op paal 17. 'Heerlijk.' Gratis was ook het vakantieverblijf op Noorder burcht van de familie Eelman aan de Schorrenweg, waarvoor ook de WV een flinke duit in het zakje deed. 'We mochten gratis naar Ecomare en het Maritiem en Juttersmuseun, waar Jaap Bakker in zijn piratenkos- tuum de kinderen een onvergetelijke dag bezorgde.' Kostenloos mocht het gezelschap mee op een Rob- bentocht met de Vriendschap, en tot de sponsoren behoren ook Body en Soul van Annemarie Oosterbaan, De Reuzenaardbei, Bakkerij Tim mer, zwemparadijs Calluna, ver huurbedrijf Kikkert en Paracentrum Texel. TESO gunde het gezelschap een kijkje in de stuurhut. 'Een onver getelijke week, hier ben ik eventjes weg van de ziekte.' Geert Boog Istaand, derde van links) met zij'n familie bedankt de Texelaars die het gratis weekje op Texel mogelijk maakten. Zondag 27 mei 2007 Pinksteren PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.45 u. gezamenlijke dienst, ds. J. Glazema Gereformeerde kerk Den Burg: 9,45 u. gezamenlijke dienst in her vormde kerk, ds. J. Glazema. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 9.30 u. ds. K.F. Klaassen. Den Hoorn: 11.00 u. ds. K.F. Klaas sen. PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. F. van Helden. De Cocksdorp- 11 00 u. drs J.H. Boon uit Zelhem. Oudeschild: 11.00 u. ds F. van Hel den. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend 10.00 u. en 16 00 u. leesdienst; maandag 28 mei, leesdienst. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. ds. C. Duinkerken-Visser. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat. Den Burg: 10.00 u ds. A. Wesseling. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg 10.45 u dameskoor. De Cocksdorp 9 30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Zaterdag 26 en zondag 27 mei: kring vergadering in Swifterband. Pinksteren: een prettige ziekte aangestoken door de Geest Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vnjdag van 17.00 tot 08.00 uur Centrale Huisart sen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tand heelkundige hulp is via één van de vol gende telefoonnummers informatie te knjgen over het pijnspreekuur op zater dagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalder- straat 53A, Den Burg. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06- 51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp. zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en ver zorgende hulp Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 321461 - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 44, Den Burg, tel 0900- 4636549. Spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging. Uitleenmagazijn/servicepunt: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werkdag van 8.30-17.00 uur. tel. 0223-650222. Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en ver zorgingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg. Opvragen via tel, 0229-206955. Opname op advies van huisarts of specialist. Apotheek: Weverstraat 95. Den Burg; tel. 312112. Maandag t/m vn|dag 8.00-17,30 u.. zaterdag 10.00-13.00 en 15.00-17.00 u., zon- en feestdagen 11.00-12.00 en 16.00-17.00 u. Buiten die tijden alleen voor spoedeisende gevallen. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordhol land-noord: 072- 5644444 Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is op maandag en vrijdag geopend van 9 00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur. Telefoon: 0900-8844. In spoedasende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdieren: Dieren pension Texel, Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477, www.dieren- pensiontexel.nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kantoor uren 319413 (De Nieuwe Skuul) Ano nieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223- 642189 (vragen naar Ron). Verslavingszorg: Brijder Verslavings zorg Texel, Tubantia, Pontweg 133, De Koog. Voor inlichtingen, advies, consul tatie en preventie, tel. 0223-620541 of 06-30215211. peter.molenaar@bnjder.nl. Psychologenpraktijk: M. Spijkeren Y Olthof, Ruijslaan 88, 1796 AZ De Koog, tel. 317566. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaitijdvoorziening. alarmering, klusjesdienst, huishoudelijke dienst, versteldienst. Spreekuur van 9.00 tot 10.00 u. en van 14.00 tot 16.00 u, De Buureton, Beatnxlaan 43. Den Burg. Tel 312696 Alzheimer café: elke laatste dinsdag van de maand van 19.15 tot 9.30 uur in De Buureton. Beatnxlaan 43, Den Burg. Kustwacht Voor meldingen van sche pen en zwemmers in nood: tel. 316270 Chemicaliën op het strand: Bel de brandweer, 072- 5644444. Huiselijk geweld: Safehouse Texel, cnsisopvang huiselijk geweld, tel. 0222- 321001, dag en nacht bereikbaar Advies- en Steunpunt Huiselijk Geweld Kop van Noord-Holland, tel. 0900- 2345566 (€D.1Q/minuut), www.huiselijk- gewekdkopvannoordholland.nl. Van 28 mei tot en met 3 juni zijn de volgende straten en wegen in verband met werkzaamheden afgesloten: Den Burg: Thijsselaan. tussen Dnjverstraat en de Brouwerstraat; Thijsselaan. tus sen Bernhardlaan en Binsbergen- straat, en Binsbergenstraat eenrich- j tingsverkeer in de richting van de Wilhelminalaan voor alle verkeer uit- gezonderd fietsers. Nabij Den Burg: Hemmerkooi tussen Driehuizen en Kooiweg op vrijdag 1 juni; Driehuizen tussen Hemmerkooi en Westerweg op vnjdag 1 juni TE X E LS e9(X>U RANT Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Stiana Sibon Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 - 31 41 11 E-mail info@lenr.nl gedeponoero tu. Ie Amsterdam or Abonnementsprijzen 2006: Per half |aar 36,45 34,85 (automatisch) Per jaar €71,10 68,95 (automatisch) Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Vrijdag: 18 00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Wilde vaart (herhaling) 21.00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogram ma) 18.00 u. Muziek met Marco 20.00 u Radio Noordholland Zondag: 9.00 u Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit Maartens kerk Oosterend 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u.Noud draait deur (Neder landstalig) 14.00 u Wilde vaart (shanty's) 15.00 u.Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u.Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.45 u. Hervormde kerk Den 8urg 10.45 u.Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphomca (klassiek) 19.00 u Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21.00 u. Reggae on the move (muziek) 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Raad en daad (over de Texel se politiek) 19.30 u. Raadsvergadering (recht streeks vanuit het gemeente huis) aansluitend: Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogram ma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Raadsvergadering (herhaling van dinsdag) aansluitend: Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Leitmotiv, een programma over thema's. 20 00 u Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl, rubriek Om te Onthouden

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 9