Luilak luidruchtig en vrijwel zonder wanklanken Nieuwe kantine kroon op camping De Bremakker Cursusmarkt Texel is meerjarenplan TEXELSE yy COURANT ir {kerkdiensten Medische zorg Hulpverlening JL Werk aan de weg Radio Texel Ginger kreeg veel reacties I Hedi*ijvigheid 1ANT DONDERDAG 31 MEI 2007 Zondag 3 juni 2007 PROTESTANtSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.45 u. ds. P.A. den Braanker. Gereformeerde kerk Den Burg: 9.45 u. ds. H. Buurmeester uit Vlaar- dingen. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Waal: 10.00 u. dhr. M D. Kuiper. De Koog: dienst in De Waal Den Hoorn: dienst in De Waal. PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. C. der Neder landen, mmv Maartenscantorij; 19.00 u. ds. C. Berbee-Bakhuis uit Hem. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. C. Ber bee-Bakhuis uit Hem. Oudeschild: 11.00 u. ds. C. der Neder landen GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat. Ooste rend: 10.00 u. en 16.00 u. leesdienst; woensdag 6 juni: 19.00 u. ds A. Schreuder. DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg: 10.00 u. br. H. Smit. extra collecte voor DG zending BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. A. Wesselmg. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u herenkoor JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg. Openbare lezing, 10 30 u Wachttorenstudie, 11.20 u.: Woorden die mijn leven veranderd hebben, heb ik nooit meteen omarmd Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te krijgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen. Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalder- straat 53A. Den Burg. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06- 51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp. zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 44, Den Burg. tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 44, Den Burg. tel. 0900- 4636549. Spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17 00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging. Uitleenmagazijn/servicepunt. Schoonoordsingel 44, Den Burg. tel 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222. Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzor gingshuis- Centmm Indicatiestelling Zorg Opvragen via tel. 0229-206955 Opname op advies van huisarts of specialist. Mondhygiëniste: Natasja Bottema, tel. 320104. Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulancevervoer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444 Politie: Keesomlaan 4a, Den Burg. Het bureau is op maandag en vrijdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur. Telefoon: 0900-8844 In spoedei sende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Van 4 tot en met 10 juni zijn de vol gende straten en wegen afgesloten in verband met werkzaamheden: Den Burg: Thijsselaan, tussen Drij verstraat en de inrit Starkenburg; Thijsselaan, tussen Bernhardlaan en Binsbergenstraat en Binsbergenstraat eenrichtingsverkeer in de richting van de Wilheminalaan voor alle verkeer uitgezonderd fietsers Nabij Den Burg: Hemmerkooi tussen Dnehuizen en Kooiweg, op maandag 4 juni; Dne huizen tussen Hemmerkooi en Wes- terweg, op maandag 4 juni; Waal en Burgerdijkje tussen Nieuwlanderweg en boerderij Phoenix op woensdag 6 juni. Oudeschild: Schilderweg tussen Heemskerckstraat en Laagwaalder- weg op vrijdag 8 juni Nabij De Waal: Bargen op dinsdag 5 juni. Oosterend: fietspad langs de Oosterenderweg. tussen Koningsweg en Mulderstraat op woensdag 6 juni Nabij Ooste rend: Zwinweg op woensdag 6 juni, Koningsweg op donderdag 7 juni; De Kaai op woensdag 6 juni. Nabij De Koog: Pijpersdijk op dinsdag 5 juni; fietspad langs Nieuwlanderweg tussen Oude Dijkje en Ruigendijk op woensdag 6 juni. Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel, Slufterweg 216, De Cocksdorp, tel. 311477, www. dierenpensiontexel .nl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel 312527. Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vragen naar Ron). Verslavingszorg: Brijder Versla vingszorg Texel. Tubantia, Pontweg 133, De Koog. Voor inlichtingen, advies, consultatie en preventie, tel 0223-620541 of 06-30215211. peter. molenaar@brijder.nl. Psychologenpraktijk: M. Spijker en Y. Olthof. Ruijslaan 88. 1796 AZ De Koog, tel 317566. Stichting Welzijn Ouderen Texel: Warme maaltijdvoorziening, alarme ring, klusjesdienst, huishoudelijke TEXELSE^COURANT Verschijnt op dinsdag en vnjdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Stiana Sibon Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6*1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Wilde vaart (herhaling) 20.00 u. Cabaret-café, waarin het lokale nieuws wordt besproken door Pip Bar nard en Janien de Bruijn.Vandaag: aandacht voor buitruggen, zomerhitte, schoolexamens en het gebrek aan per soneel. Ook komen de gemeentelijke cultuurnota, het kamperen bij de boer en het gevaar van teken aan de orde Rechtstreekse uitzending vanuit De Lin deboom. aansluitend: Radio Noordholland Zaterdag: 16.00 u. Wegdromen met een boek 17.00 u. Pietelepote (kinderprogramma) 18.00 u. Muziek met Marco 20.00 u. Radio Noordholland Zondag: 9 00u Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit baptisten gemeente Den Burg 11.00 u. Vlaswiek (muziek en poèzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u. Noud draait deur (Nederlandstalig) 14.00 u. Wilde vaart (shanty's) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 18.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.45 u. Gereformeerde kerk Den Burg 10.45 u. Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphonica (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Natuurwijzer (herhaling van Abonnementsprijzen 2006: Per half |aar 36,45 34,85 (automatisch) Per jaar €71.10 68,95 (auiomaHsch) Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. 21.00 u. Reggae on the move (muziek) 23.00 u. Radio Noordholland Dinsdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. De keuze van 20 00 u. Radio Noordholland Woensdag: I 17.00 u. Pietelepote (kinderprogram ma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u. Onder de toren (geestelijk pro gramma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19.45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20.00 u. Radio Noordholland Donderdag: I 18.00 u. Country time (muziek) 19-OOu. Even bijpraten met. I 20.00 u. Radio Noordholland Voor meer informatie over medische zorg. hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl. rubriek Om te Onthouden len j Dtsugd vermaakte zich al ver vóór zonsopgang in zwembad Molenkoog. i de Lawaaioptocht aan te passen, komen. Benno Bak ker: 'Ik was er 's morgens snel bij, dus het ging er makkelijk af. Maar ik ben er al met al toch wel een uurtje of drie mee bezig geweest. Ze zijn op de ballustrade geweest, waar ze niet mogen komen en, wat helemaal vervelend is, is dat ze lippenstift op de ramen hebben gesmeerd. En dat is er bijna niet af te krijgen. Jammer.' Boter werd naar verluidt nauwelijks gebruikt, al werd er aan de Vloedlijn wel over geklaagd en werden er luidruchtig, maar vrijwel zonder wanklanken. Zo valt de Luilakviering van vrijdag op zaterdag het best te (mschnjven. In vrijwel alle dorpen gma de jeugd in alle vroegte de Srcat op om op allerlei manieren zoveel mogelijk lawaai te maken. In De Koog deden ze dat eendrachtig tijdens de Lawaaioptocht, die tot een traditie is uitgegroeid en waarbij kinderen vooruitgegaan door Jan en Veronica van Beek gewapend met toeters, fluitjes en slagwerk éen oorverdovende ronde door het maakten. Na afloop wachtte in de vorm van versna- mngen en kon er worden gedanst de discotheken. De schoonglas- wrzekenng waarmee bednjven zich hadden kunnen indekken en waar mee activiteiten werden gefinan- was wederom een succes, laniseerde activiteiten waren er ook in Den Burg, waar de jeugd wel- Ikpm was in zwerpbad Molenkoog. Vroege vogels vermaakten zich al «Ervóórzonsopgang in het water en «waren ook tal van andere activitei- Ook in Time Out werden onder auspiciën van Pharos activiteiten len, waaronder een wedstrijd wie het hardst kon schreeuwen. Wellicht nog het meeste lol had de iEugd in het optuigen van de bomen voor Time Out met rollen wc-papier. 'Het regent er wel weer af', zei een groepje jongelui dat met wc-papier oon spoor door Den Burg trok en Weef hangen bij de kantoortoren van B&B aan de Abbewaal. Daar "neten ze ook klonten natgemaakt *c-papier (papier maché) tegen de ®nen. Toen de TC-verslaggever ten lOnele verscheen, maakte het Vier- Zonder uitlaat maakten deze 01 zich aanvankelijk uit de voeten, Wer kwamen ze weer tevoorschijn. Smeren met boter en zeep mag niet "teer, maar toen we aan de politie vroegen of wc-papier wél mag, vond ftll dat goed. De regen maakt alles "'aks weer schoon.' Maar uiteinde- T "^ten er toch mensenhanden meerdere auto's onder gesmeerd, met alle nadelige gevolgen van dien. Over de andere dorpen zijn geen meldingen binnengekomen. Opval lend was wel dat in Oosterend 's morgens in de tuin van basisschool De Akker een boord 'Te Koop' stond. Getuige de kijkers, bestaat er wel belangstelling voor een school. In Den Hoorn bleek dat grapjassen meerdere straatnaambordjes had den verwisseld. Op Texel zijn vele cursussen en workshops te volgen, alleen ont brak een duidelijk overzicht. Dat was de reden waarom Carla Bak ker uit Den Burg en Rachel Kruk uit Oudeschild op 1 september een vrijetijds- en cursusmarkt organiseren in de Burgemeester De Koninghal. imaman/Beeidbank TexeQ Tijdens een familiebezoek in Apel doorn in de zomer van 2006 kwam Bakker voor het eerst in aanraking met cursusmarkten. Terug op Texel ontstond al pratend met haar toen malige collega Kruk het idee om ook op Texel zo'n markt op te zetten. Bakker: 'Er bestaat op Texel een gat tussen aanbod en vraag. Als je niet weet dat een cursus bestaat, doe je er ook niet aan mee.' Toen Kruk in december 2006 ontslag nam bij Jan Vonk en ineens tijd over had, begon het balletje te rollen. Kruk: 'We heb ben eerst gepolst of er animo voor zo'n markt was. Zo hebben we onder meer de muziekschool gebeld, leder een reageerde enthousiast.' Beiden hebben ervaring met het deelnemen en organiseren van cursussen. Zo nam Bakker vorig jaar deel aan een cursus catamaranzeilen en deed ze woensdag voor het eerst mee aan een cursus doedelzak spelen. 'Als ik doedelzakmuziek hoor, krijg ik er koude rillingen van. Zo mooi vind ik dat. Ik stond twee keer eerder op het punt om de cursus te volgen, maar door tijdgebrek kwam het er telkens niet van. Nu zag ik dat de muziek school het weer organiseerde en heb ik me opgegeven. Informatievoorzie ning is dus erg belangrijk.' Kruk was twee jaar lang medeverantwoordelijk voor het organiseren van Natural Horsemanship cursussen (wezenlijk contact maken met paarden) door heel Europa. Deze week richtten de dames de Stichting Cursusmarkt Texel op. Ook hebben ze een website (www. cursusmarkttexel.nl) met informatie over de markt en waarop cursus aanbieders voor een jaar een pagina kunnen beheren voor €50.-. Tot nu toe heeft het duo ruim honderd cur susaanbieders en verenigingen op Texel gelokaliseerd. De grotere cur susaanbieders hebben zich inmid dels aangemeld. Deze zullen op een centraal punt demonstraties geven. Kruk: 'Bepaalde dingen moetje zien. Vong jaar heb ik meegedaan aan een cursus stemwerk van Klarina Com- bé. Zo op papier weet je niet wat het is.' Het is de bedoeling dat de markt vaker wordt georganiseerd. 'Het is absoluut een meerjarenplan. Maar laten we eerst maar eens afwachten hoe dit verloopt', aldus Bakker. De markt duurt van 14.00 uur tot 17.30 a rondje door Den Burg. ■r 'tweetaktndders' op hun scooters en brommers rondje De oproep in de Texelse Courant voor steun om Ginger, de shelty van Diana Vermeulen uit Oudeschild, tot de Leukste Hond van Nederland te laten uitroepen, was niet aan dovemansoren gericht. 'Er hebben enorm veel mensen gereageerd. In totaal 679 SMS'jes en telefoontjes. Hartstikke leuk.' Maai het bleek niet genoeg om het teefje te laten winnen. 'De vakjury in de RAI heeft haar in de kou laten staan. Tussen de grote honden viel ze niet zo op. Met 967 punten is Ginger als 37ste geëindigd.' Ginger hield er wel een fraaie oorkonde aan over. »ÏT 0ut werd een wedstriid gehouden ra hardst kan schreeuwen. Achttien 0 e vijftig jongeren die naar het W*"""» kwamen deden daaraan dit urnaar werd Frederik Standaart, >'5,7 decibel blies. Hij won een MP3- Esther Duinker) Nieuw fenomeen: toiletpapier. De bomen voor d'Ouwe Ulo werden e Toen op camping De Bremakker In 2000 de nieuwe dienstwonin gen en het receptiegebouw wer den gebouwd, riep Ralph Koning huiselijke kring: 'Over vijf jaar gaan we de kantine doen.' Dat het 2007 is geworden alvorens de kroon op de centrale voorzie ningen is voltooid, betekent niet dat de familie Koning achterover heeft geleund. In de tussenlig gende jaren is de camping ingrij pend uitgebreid en vernieuwd. Eigenlijk begon dat al in 1998, toen de kampeerders de beschikking regen over nieuwe toiletunits met pwé-sanitair. Twee jaar later kwam een nieuwe receptie en in 2001 pi 2002 werd de camping uitge red met het Akkerveld van twee hectare met daarop 28 chalets. Het seizoen verrees een nieu- ne'werkschuur, vorig jaar werd 't leitje ingevuld met 20 chalets en u is er dan een nieuwe recreatie- ebouw annex eetcafé en kantine, tónt de nieuwbouw mag van bin nen dan de uitstraling hebben van een sfeervol eetcafe, de oude bena- nng die op De Bremakker wordt leerd met gezelligheid blijft r ere. 'Het woord kantine past bij cree bedrijfsvoering', vertelt Ralph koning, die samen met broer Berry en geholpen door diens echtgenote Banca. vriendin llonka en moeder lanny het kampeerbedrijf runt. Stilgezeten is er aan de Tempeliers heg dus niet. Sinds Ralph in '92 in it bedrijf kwam is de oppervlakte lerdubbeld naar zeven hectare. 144 chalets en 32 toeristische kam- eerplaatsen op zo'n oppervlakte e ruim bemeten, maar we hebben gekozen voor ruimte en natuur. Dat is onze kracht. In verhouding tot onze capaciteit hebben we flink geïnvesteerd en de tijd waarin we dat terugverdienen zal misschien wat langer duren dan in grotere bedrijven, op termijn zal het zich terugbetalen. We hebben nu een prachtig bedrijf, de kwaliteit is op orde en we zijn nog jong.' De nieuwe kantine is opgetrokken in dezelfde stijl als het receptiege bouw. Van binnen is veel gedaan om er een knus middelpunt van te maken. Een bar, iets kleiner dan in de oude kantine, lambrisering tegen de muur, waarvan het bovenste deel in een warme tint is geschilderd. Groot verschil met de oude donkere kantine, is het vele licht dat door de glazen wand naar binnen valt. Voor regenachtige dagen is er een nautisch zithoekje gemaakt. Met een houtkachel, meubels die door een campinggast zijn getimmerd, een visnet van de haven en andere attributen. Ook andere meubels en interieurstukken zijn door de fami lie Koning zelf, met hulp van broer Erwin, in elkaar getimmerd. Dat kin deren op de Bremakker op een voetstuk staan, blijkt onder meer uit de verlaagde deel in de bar, waar patat, etc. kan worden afgehaald. De kantine kijkt uit op een terras en een speelplaats. 'Kunnen kin deren lekker spelen, terwijl ouders toekijken. Als de kinderen het naar de zin hebben, voelen de ouders zich ook goed.' Het geheel is zo gebouwd dat de zon de hele dag op het terras en de speelplaats schijnt. Mocht het weer wat minder zijn, dan kan de jeugd zich vermaken Berry en Ralph Koning in de n, in de overkapte recreatieruimte 't Duckie en dagverblijf 't Hoekie. Dat een en ander in de smaak valt, blijkt uit de toeloop. 'Berry en ik staan beurtelings achter de bar en in de keuken. Dat kon altijd prima, maar nu valt het werk door de extra druk te tegen. Of eigenlijk mee. Geluk kig spnngen de dames op drukke momenten bij.' De menukaart is eenvoudig (plateservice), het res taurant staat ook open voor mensen die niet op de camping vertoeven. 'We zien hier steeds meer mensen uit de omgeving. Na de sluiting van de Spar verkopen we hier ook verse broodjes en kranten, wat extra aan loop geeft.' De aanwezigheid van deze twee gebouwen die aansluiten op de kantine, geeft de mogelijkheid voor het houden van grotere feesten en partijen. 'Tot zo'n 300 man.' Zóveel Texelaars komen er de komende week met, maar op de Texelse kam- peerweek die van 7 tot 14 juni wordt gehouden, stijgt het eilandgehalte aanzienlijk. 'We hebben nog wel een paar plekken beschikbaar.' Carla Bakker en Rachel Kruk organiseren op 1 september een vrijetijds- en cursusmarkt Texel in de Koninghal. (Foto stona »öon/eee*s»* Texfi

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 11