van de Bouw in de Volmolen Ontmoetingsplaats en podium voor schrijvers en dichters Nicolage Cage kijkt in de toekomst Het Eilandliterair tijdschrift voor en over Texel' lEiland Txm TEXELSE 2 COURANT Bigbands en rhythm and blues Excelsior bij muzieknis Hoogwater te Oudeschild Bos en Duin Dick Remelink en Baton Rouge in Worsteltent rHet EilandJ in Cabaret-café Agenda Garnalenvissen en zeehonden kijken EMMIE 1 Film DONDERDAG 31 MEI» Op de Groeneplaats in Den Burg vindt zaterdag 9 juni een dub belconcert plaats van Big Band Texel en bigband 2 Swing 4 U uit Breda. Een week later, zater dag 16 juni speelt de rhythm and bluesband Trouble No More in Question Plaza. 2 Swing 4 U bestaat uit enthou siaste amateurs en speelt in een 'bigger-bandbezetting' van zang. 9 saxen, 5 trombones. 5 trompetten, toetsen, drums, basgitaar, gitaar en percussie. Samen met Big Band Texel wordt een swingend program ma van oude en nieuwe standards gebracht. Het optreden duurt van 16.00 tot 18.00 uur, de toegang is gratis. Rhythm and bluesband Trouble No More uit Utrecht speelt al meer dan vijftien jaar op (bluesjfestivals en in het uitgaanscircuit. Met rhythm blues brengt de band een swingend programma, waarbij de pure blues niet wordt vergeten. Het optreden in Question Plaza begint om 22.30 uur, de toegang bedraagt €5,-. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de receptie van De Lindeboom. Muziekvereniging Excelsior verzorgt zaterdag 9 juni samen met muziek vereniging De Eendracht uit Den lip een optreden op het terreintje bij de muzieknis aan de Oranje straat in Oosterend. Voor Excel sior speelt zowel het fanfarekorps (onder leiding van Betty Bakker) als de percussiegroep (onder leiding van Simon van Tatenhove). Dirigent van de gasten uit Den lip is Marcel Visser. Het concert begint om 19.30 uur. Do.31 08.45 en 20.45 u. Vr. 01 09.35 en 21.46 u. Za. 02 10.04 en 22.26 y. Zo. 03 10.56 en 22.45 u. Ma.04 11.14 en 23.30 u. Di. 05 12.01 en 23.57 u. Wo.06 12:24 en r-" - Do.07 00.45 en 13.15 u. Aan het -trand ts het ongeveer een uur eerder hoogwater. De z on komt zondag 3 |uni op oi 05.19 en gaat onder om 21 58 uur, vrijdag 1 juni volle maan J KART1NG TËXEL 1 circuits Circuitbaan (vanaf 8 jaar) (525 meter lang, 7 meter breed) Elektrokartbaan (3 t/m 8 jaar) Kantine terras Midgetgolf speeltuin Akenbuurt 14 «Tel. 313921 DE ZEESTER TX35 GARNALENVISSEN EN- NAAR DE ZEEHONDEN Afvaart ma. t/m za. vanujt haven Oudeschild om 10.30 en 14.00 uur. Ook op zondag om I 1.30 14.00 uur. Plaatskaarten: loket Zeester (haven) Restaurant - Brasserie Dagelijks wisselend culinair 3-gangenmenu €22,95 Bakkenweg 16 Den Hoorn Telefoon 315541 tij de Fonteinsnol) UU Actief voor Texelaar en toerist presenteren zich zaterdag Baton Rouge verzorgt zondag een optreden in restaurant De Worstel tent in de Dennen. Deze blues band, die er vorig jaar ook al te bewonderen was, bestaat uit oude coryfeeën uit de Nederlandse pop geschiedenis. Onder hen voor de gelegenheid ook saxofonist Dick Remelink, vroeger van Ekseption. Hij vervangt Rinus Groeneveld, die een liesbreukoperatie heeft onder gaan. De andere leden zijn zanger Rini Oudhuis, drummer Sebasti- aan Mazereeuw, bassist Jun Lee en gitarist Vincent Janse. Baton Rouge brengt een scala aan blues stijlen ten gehore en speelt werk van grootheden als Bonnie Raitt, Billy Holiday, Aretha Franklin, Tina Turner en Etta James. Het optreden in De Worsteltent begint om 14.00 uur. Bij mooi weer wordt buiten gemusiceerd. Jongeren interesseren voor een baan als metselaar, stukadoor, timmerman, installateur of schil der. Dat is de bedoeling van de Dag van de Bouw, een landelijk initiatief van branchevereniging Bouwend Nederland, die op ruim 200 locaties in het hele land bouw plaatsen openstelt voor bezichti ging. Op Texel zijn belangstellen den zaterdag 2 juni welkom in de Volmolen, de nieuwste wijk van Den Burg. Alle grote aannemers, verenigd in Bouwgroep Texel, geven er uitleg over wat er bij de bouw van een huis komt kijken. Medewerkers van metselbedrijf VooRuyt geven een demonstratie en belangstellenden kunnen onder begeleiding een kijkje op de steiger nemen. In de Volmo len wordt op dit moment gebouwd aan drie blokken van tien apparte menten. die in verschillende stadia van gereedheid zijn. Zo wordt in één blok binnenkort de vloer van de tweede verdieping gestort, terwijl bij een ander blok de binnenmu- che wordt steeds kleiner. Binnenkort gaat één van onze metselaars met pensioen, maar ik heb geen opvol ger voor hem. Er is nu één leerling die bij ons het vak komt leren, weet dat twee collega's er ook één hebben rondlopen, maar méér zijn er volgens mij niet op Texel. Het In het Cabaret-café wordt vrijdag aandacht besteed aan buitruggen, zomerhitte, schoolexamens en het gebrek aan personeel. Ook komen de gemeentelijke cultuurnota, het kamperen bij de boer en het gevaar van teken aan de orde. Tevens vindt in het bijzijn van medewerkers en genodigden de presentatie plaats van het eerste nummer van Het Eilandliterair tijdschrift voor en over de volgorde waarin je bouwt Alle een goede boterham in de bouw is Texel. Het Cabaret-café van 1 juni is te verdienen. Veel scholieren weten dat niet. Of ze willen liever een baan achter de computer.' Het project in de Volrriblen is zater dag te bezichtigen tussen 10.00 en 16.00 uur. Naast jongeren zijn ook andere belangstellenden welkom. In de keet is koffie verkrijgbaar. De bouwplaats is te bereiken via de Hallerweg of de Kadijksweg. ren worden gemetseld. 'Daardoor dreigt nu echt nijpend te worden, kunnen we ook iets uitleggen over Terwijl ik er van overtuigd ben dat er werkzaamheden worden nu ver richt, behalve schilderen', vertelt aannemer en woordvoerder Siep Schellingen Het is de bedoeling dat bij een deel van de huizen vóór de bouwvak de kap erop zit. Schellinger beschouwt de Dag van de Bouw als een goede gelegen heid belangstelling te kweken voor de bouw. 'De animo voor onze bran- het laatste van dit seizoen, eind september beginnen Barnard en De Bruijn aan een nieuwe seizoen. De avond wordt gehouden in de café brasserie van De Lindeboom en begint om 20.00 uur. De toegang is gratis; al wordt een bijdrage ter bestrijding van de kosten op prijs gesteld. 'Het idee ontstond eigenlijk toen ik een paar jaar geleden met het zelfbenoemde Cultuurgenoot schap bezig was met het opstel len van een cultuurnota voor de gemeente'. Dat zegt Pip Barnard uit Oosterend over Het Eiland, 'literair tijdschrift voor Texel en omstreken', waarvan het eerste nummer vrijdag in het Cabaret café wordt gepresenteerd. 'Al eer der had ik opgemerkt dat - zeker op gemeentelijk niveau - met het begrip kunst vooral de beeldende kunst werd bedoeld en dat musi ci, schrijvers en dichters er een beetje karig van af kwamen. En dat terwijl deze groep wel eens groter kon zijn dan de groep beel dend kunstenaars. Maar waar zij de jaarlijkse expositie in Tusse de Banke hebben, was er geen podi um waar schrijvers en dichters zich konden presenteren. Mis schien dat we met Het Eiland die functie kunnen vervullen.' Het eerste nummer van Het Eiland ziet er veelbelovend uit. De inhouds opgave laat bijdragen van in totaal tien auteurs zien, waaronder schrij vers Joyce Pool en Marianne Witte, dichters Aart van den Brink en Wil lem Broens en columnisten Hugo Bakhuys van den Brink (schrijver van Omgaan met Texelaars) en Janien de Bruijn (van het Cabaret café). Barnard zelf publiceert onder het kopje 'toneel' een monoloog, journalist Joop Rommets bespreekt De twee verdwenen lepelaars, een Frans kinderboek uit 1960, dat op Texel speelt. Verassend is de mede werking van Frits Beutick, die van 1980 tot 1983 als redacteur bij de Texelse Courant werkte. 'Frits is aa»3 KW.terf een oude bekende', geeft Barnard toe. 'Bij dit eerste nummer ging erg veel tijd zitten in het vormge ven en organiseren van het hele project, waardoor ik niet veel tijd kon besteden aan het werven van medewerkers. Maar de medewer king van Frits geeft wel aan welke kant we uit denken. We willen zowel Texel als literair ruim opvatten. Het verhaal van Joyce Pool speelt in het oude Egypte, maar zij woont op het eiland. Aart van den Brink komt hier vandaan, schrijft over zijn jeugd in Oosterend, maar woont in Amster dam. Zo hebben ook Willem Broens en Hugo Bakhuys van den Brink op hun manier een binding met het eiland. Dan hoeven ze er met per se over te schrijven om toch voor plaatsing in aanmerking te komen. Als we ons teveel zouden beperken, zouden we ook snel door het mate riaal heen zijn.' Gaat het vinden van nieuw materiaal toch al niet een probleem worden? 'Daar zou ik me nog het minst druk over maken', lacht Barnard. 'Maar daar leg je wel de vinger op de zere plek. Als je het met mensen over schrijvers van Texel hebt, komen de meesten niet verder dan Jan Wolkers. Een enkeling zal Theun de Winter noemen, maar daarna wordt het voor de meeste mensen al moeilijk. Terwijl we een jaar of wat terug met Kunst in Zee toch een heel aardig literatuurfestival hadden met schrijvers van het eiland. Ik heb voor Het Eiland een bestand met een stuk of vijftig namen van schrij vers. Alleen schijnt niemand dat te weten. Alsof ze hun werk allemaal in het verborgene doen. Met Het Eiland bieden we ze een ontmoe tingsplaats, een podium waar gere nommeerde schrijvers en debutan ten naast elkaar kunnen publiceren. De belangrijkste norm die we daar bij hanteren, is de kwaliteit. Die wil len we hoog houden.' De medewerkers aan Het Eiland krijgen geen vergoeding voor hun bijdrage. 'Het gaat bij een uitga ve als dit natuurlijk maar om een zeer gering bedrag', legt Barnard uit. 'Daarom vraag ik de schrijvers afstand te doen van hun honora rium. In plaats van dat we iedereen twee tientjes geven, is het veel leuker om dat op te sparen, zodat je één keer per jaar iemand een leuk bedrag kunt geven. Daar bou wen we dan een feestje omheen en samen met nog wat bijdragen van anderen, kunnen we dan spre ken van een echte eilandelijk-lite- raire prijs. Uitgereikt door het Huib Fenijnfonds.' Het Eiland telt 32 pagina's en ver schijnt twee maal per jaar. 'Met Kerst en met Pinksteren', legt Bar nard uit. 'Het moet natuurlijk wel haalbaar blijven allemaal, want het blijft vijwilligerswerk en er gaan toch heel wat kleine uurtjes in zitten. Maar de reacties zijn over het alge meen erg positief. Bij zeker twee hotels komt het op de kamer te lig gen bij wijze van visitekaartje voor het eiland. En ik kan me voorstellen dat meer logiesverstrekkers inte resse hebben.' Hoewel een tijdschrift, kunnen lezers geen abonnement nemen. 'Dat zou teveel administratie met zich meebrengen. Wie dat wil, kan zich opgeven voor een e-mailing, zodat hij bericht krijgt als het nieu we nummer in de winkel ligt.' Het Eiland is verkrijgbaar bij de boekhandels en enkele andere verkooppunten. De verkoopprijs is €8,50. Het ISSN-nummer 1874- 6934. Meer informatie is te verkrij gen via e-mailadres info@detexelse kunstenaars.nl. Donderdag 31 mei: Op boerderij De Noordkroon aan de Nieuwlanderweg begint om 14.15 uur de voorstelling 'Wolvet', met één boe rin en vijftig schapen. Entree €5,-. In Het Schoutenhuys op de Vismarkt in Den Burg treedt van 19.00 tot 21.00 uur de internationale band Melou Music op. Hoe groot is het draagvlak voor een café aan het dorpsplein in Den Hoorn? Die vraag staat centraal in een hoor zitting, die in dorpshuis De Waldhoorn wordt gehouden. Aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien de volgende films: Pirates: At world's End (20.00 uur); Next (20.15 uur). Vrijdag 1 juni: Op het terras van De Lindeboom in Den Burg speelt van 15.00 tot 18.00 uur de internationale band Melou Music. In De Bijenkorf in Oosterend wordt een dorpsavond gehouden over de organisatie van een nieuwe Oosterend Present in 2008. In de café-brasserie van De Lindeboom in Den Burg begint om 20.00 uur het maandelijks Cabaret-café, waarin het lokale nieuws wordt besproken door Pip Barnard en Janien de Bruijn. Met onder meer de presentatie van 'Het Eiland', een nieuw literair tijdschrift voor en over Texel. De toegang is gra tis. wel wordt een bijdrage gevraagd ter bestrijding van de kosten. Onder de noemer 'De Koog gaat los' wordt vandaag en morgen het offi cieuze begin van het zomerseizoen gevierd. In bijna alle cafés en disco theken in de badplaats wordt zater dag live-muziek ten gehore bracht. In twee cafés. Samsam en De Kuip, wordt ook vanavond al opgetreden. In Cinema Texel draaien de volgende films: Pirates: At world's End (15.30, 18.30 en 20.45 uur); Teenage Mutant Ninja Turtles (16.00 uur); Mr. Bean's Holiday (18.45 uur); Next (21.45 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Knm draait Spider-Man 3 (19.00 uur). Zaterdag 2 juni: Speciaal voor bewoners van het eiland verzorgt nationaal park Duinen van Texel een bustocht met een uitgebreid excursieprogramma. Deelnemers kun nen in hun eigen dorp worden opge haald. Deelname is gratis, opgeven kan bij Ecomare, tel. 317741. Wereldwinkel Texel viert vandaag de eerste verjaardag. Vanmiddag zijn er diverse optredens met muziek en dans. Op het veld van ZDH in Den Hoorn begint om 10.00 uur een voetbal toernooi; met deelnemers uit heel Nederland. In het kader van de Dag van de Bouw zijn belangstellenden van 10.00 tot 16.00 uur welkom bij een project in de Volmolen, de nieuwste wijk van Den Burg. Aannemers geven er uitleg over hun werk. Op speelweide Het Vierkante Stuk aan de Ploegelanderweg wordt vandaag en morgen het Tevoko Buitentoernooi voor volleyballers gehouden. Bij SV De Koog begint om 11.00 uur een tweedaags voetbaltoernooi. In de Texelse Bierbrouwerij aan de Schilderweg 214 B (tussen Den Burg Toch moeten automobilisten en Oudeschild) starten om 14 00. 15.00 en 16.00 uur rondleidingen. Informatie tel. 313229. De Koog beleeft de tweede en avond van het festival 'De Koog gjj los'. Met optredens in bijna alle café en discotheken. In Cinema Texel draaien de volger» films: Haaibaai (13.30 en 18.45 ux Mr Bean's Holiday (13.45 uur); Pij. tes: At world's End (15.30, 18 30» 20.45 uur); Teenage Mutant Ninja Tu-. les (16.00 uur); Next (21.45 uur) In bioscoop De Kiekendief op De Km draaien Spider-Man 3 (15.00 en 19.00 uur) en Perfect Stranger (22.00 uur) Zondag 3 juni: Op speelweide Het Vierkante Sti aan de Ploegelanderweg in de De-, nen wordt de tweede dag van te Tevoko Buitentoernooi voor volleyt» Iers gehouden. Fanfarekorps St. Bavo uit Raamsdon en het Koninklijk Texels FanfarecoiR geven van 11.00 tot 12.30 i gezamenlijk concert op De Knm It concert wordt vooraf gegaan dco een rondgang over het park. die c 10.30 uur begint. De bluesband Baton Rouge, met gast. muzikant Dick Remelink, verzorgt e? optreden in restaurant De Worstetet in de Dennen. Aanvang 14. Bij mooi weer wordt buiten gems ceerd. In Cinema Texel draaien de volger» films: Haaibaai (13.30 uur); Mr. Beam Holiday (13.45 en 18.45 uur); Pirate At world's End (15.30, 18.30 en 20.tj uur); Teenage Mutant Ninja Tunis (16.00 uur); Next (21.45 uur). Maandag 4 juni: Op het raadhuis in Den Burg word's informatiebijeenkomst over de Nab ra 2000-toets gehouden. De avond begint om 18.00 uur met een informa tiemarkt, om 19.30 uur gevolgd do: een inspraakbijeenkomst In dorpshuis De Wielewaal in De Vtè wordt vanaf 19.30 uur een bridged-a gehouden. Deelname kost €2,50 pj In de hervormde kerk van De Koos begint om 20.00 uur een dia-avov. over Texel. In café De Twaalf Balcken in Den B.- wordt een schaaktoemooitje geta. den. Deelname staat open voore» een. Aanvang 20.00 uur. In Cinema Texel draaien de volger» films: Next (19.00 uur); Pirates,) world's End (20.00 uur); sneak r- view (21.45 uur). Dinsdag 5 juni: Op boerderij De Noordkroon ar j Nieuwlanderweg begint om 14.15* de voorstelling 'Wolvet', met eén>, rin en vijftig schapen. Entree €5,- In de Texelse Bierbrouwerij aan: Schilderweg 214 B (tussen Den Br. en Oudeschild) starten om 15.00? 16.00 uur rondleidingen. Infoma» tel. 313229. In Cinema Texel draaien de volger» films: Pirates: At world's End uur); Das Leben der Anderen (20.15 uur). teso r- TESO zet de komende dagen sous een extra boot in en verzorgt dr> ieder half uur een afvaart, zowel uit Den Helder als vanaf Texel CS gebeurt vnjdag van 9.30 tot 16.OOai en zondag van 14.30 tot 20.00 u* Model Racing Texel houdt een club avond op de kartingbaan bij Aken- buurt (nabij Den Burg) Aanvang 20.00 op Texel tussen 9.00 en 12 00 rekening houden met een half itf wachttijd De afvaarten van 10.00 u.' vanuit Den Helder en 13.30 uur vaiS Texel zijn die dag uitsluitend beste"-' I voor het vervoer van gevaarlijke suf j fen Meer informatie via telefoonnet kmc mer 369692 of www.teso.nl Vraag naar ons unieke Dlner/BOB arrangement Restaurant Prins Hendrik Reserveren gewenst. Stuifweg 13. Ooslcrend T 0222 363020 I mnt ptins-hendrik.nl W- Afvaart dagelijks (be omio3°en 1400uur. ^^^3» 8,-per persoon, kinderen 3 t/m 9 31 36 39 Steracteur Nicolas Cage speelt de hoofdrol in de thriller Next, die vanaf vandaag in Cinema Texel draait. Hij vertolkt de rol van Cris Johnson, een man die enkele minuten in de toekomst kan kijken en als kind tal van onderzoeken onderging. Kotsmisselijk van deze vreemde wereld van liefde, litera tuur en het vrije denken begint hij zich de nutteloosheid van het bestaan te realiseren. Hoe meer hij in aanraking komt met deze voor interesse duikt hij onder een valse hem nieuwe wereld, hoe groter het naam onder in Las Vegas, waar hij leeft van goocheloptredens en kleine gokwinsten. Maar wanneer een terroristische groep dreigt een nucleaire opslag in Los Angeles te laten ontploffen, probeert over- heidsagente Callie Ferris (een rol van Julianne Moore) hem op te sporen. Het kost haar enorm veel moeite Cris te vinden en hem te bewegen haar te helpen deze catastrofale ramp te voorkomen. In de serie De Volkskrant-filma vonden draait dinsdag en woens dag Das Leben der Anderen, die een Oscar kreeg voor de beste buitenlandse film. De film begint in november 1984 en gaat over de gezagsgetrouwe Stasi-agent Wiesier, die de opdracht krijgt het leven van een succesvolle toneelschrijver Georg Dreyman en diens levensgezel te schaduwen. Geconfronteerd met de voor hem besef dat de Stasi ook zijn eigen leven ernstig beperkt. Enkele andere films zijn gepro longeerd. At world's end is het vervolg van Pirates of the Carib bean: Dead man's chest, de meest bezochte film van 2006. In deze nieuwe film vinden we de helden Will Turner en Elizabeth Swann terug aan de zijde van kapitein Barbossa. Ze doen een wanho pige poging kapitein Jack Sparrow te bevrijden uit zijn gekmakende gevangenschap in Davy Jones' locker. Ondertussen schoppen het spookschip The Flying Dutchman en Davy Jones, onder leiding van de East India Trading Company, keet op de zeven wereldzeeën. Mr. Bean's Holiday is het vervolg op de kaskraker uit 1997, met uiter aard weer Rowan Atkinson in een onnavolgbare hoofdrol. Hoofdper soon in de Nederlands gesproken animatiefilm Haaibaai is de kle'? vis Pi, die alles verliest wat mar van enige waarde in het lever s Nadat hij bij zijn familie is ga? wonen, wordt hij verliefd op een andere vis. In een andere matiefilm, Teenage mutant AW Turtles, wordt New York bedretf en is de hulp van de Turtles ma? dan welkom. Iedere maandag kir- nen liefhebbers in Cinema Te»; terecht voor een sneak previe* een voorproefje van een film dn officieel nog niet uit is. Ook bioscoop De Kiekendief vakantiepark De Krim opent af deuren de komende week enke«| malen. Daar draait Spiderman waarin Peter Parker eindelijk juiste evenwicht heeft geve tussen zijn toewijding aan M.J zijn plichten als superheld. Er) echter donkere wolken op komSI Als zijn pak plotseling pil wordt en zijn krachten nog <p| ter, verandert ook zijn karakter komt de donkere en wra; tige kant boven die hij altijd proberen te onderdrukken Het volledige programma staal de agenda van deze krant en de website www.texelsecoi"* nl. Sevi

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 2