'Scheikunde is poëzie' Keeper Chris Stolk steelt de show Tennisster Ilse Brand districtskampioen TEXELSE 7 COURANT Sportiviteit en gezelligheid op Pinkstertoernooi Klif D1 wint zaalvoetbalbeker Airtrampoline in Molenkoog Sltejpg DONDERDAG 31 MEI 2007 —l. Keeper Chris Stolk kreeg zo'n 800 penalty's te verwerken. Bijna 250 kinderen speelden zater- mee in het jaarlijkse pupil- lentoernooi in De Cocksdorp, dat volgens traditie uitstekend was aniseerd door SVC. 's Och tends traden de mini's en F-pupil- len tegen elkaar aan, 's middags E-pupillen. Alle Texelse vereni gingen waren vertegenwoordigd. Hoewel veel regen was voorspeld, waren de omstandigheden heel behoorlijk. Sommige toeschou wers klaagden dat het nogal fris was, maar de voetballertjes zelf hadden het te druk om koud te worden. Na een spannende strijd in de poules en de kruisfinales won Oranje (één van de teams van Texel'94) in de finale bij de mini's van ZDH. Bij de F-pupillen eindig de de finale tussen AZ en Vitesse (beide van Texel'94) in een gelijk spel, waarna AZ de strafschoppen net even beter nam. Bij de E-pupil len was het zo mogelijk nog span nender en waren zowel in de finale als de strijd om de derde en vierde plaats heel wat extra strafschop pen nodig om tot een rangschik king te komen. Het onderonsje tussen Chelsea en Manchester (eveneens van Texel'94) werd gewonnen door Chelsea. Een hoogtepunt voor veel spelers van de strijd om de Chris Stolk penalty bokaal, waarvoor na voor rondes de beste twee spelers van elk team zich plaatsten. De beker ging ten slotte naar Kayne Briko van De Koog F2 en Pieter Bakker van Arsenal. Bijzonder was dat bij de coaches dezelfde teams met Toeschouwers werden niet echt warm van het spel tijdens de mini-derby Texel'94-SV Ooste- rend zondagmiddag tijdens het Pinkstertoernooi. Afgezien van wat motregen bleef het weliswaar droog tijdens het voetbaltoernooi, de zon liet zich niet zien. Texel'94 won de wedstrijd met 1-0. Zaterdag werd de eerste aftrap al vemcht op de sportvelden aan de Haffelderweg tijdens het damestoer- (ooi, waar acht teams uit verschil tere delen van het land de strijd aarbonden. In de finale stonden Smadijk 1 en 2 tegenover elkaar, 'eenwedstrijd die met 1-0 door het 'eerste uit Sint Maartensdijk werd gewonnen. De zogeheten Shortout Trofee, waarbij de speelsters vanaf de middenlijn 12 seconden de tijd hebben om de bal in het doel van de tegenstander te schieten, werd eveneens gewonnen door Smerdijk 1. Zondag en maandag traden acht tien herenteams (negen prestatie en negen recreatie) tegen elkaar aan. Bij de prestatieteams ging de winst naar Texel'94 1, dat met 21 pun ten uit acht wedstrijden bovenaan eindigde. Maar de morele winnaar was Texel'94 2, dat het eerste in een rechtstreekse confrontatie wist te verslaan en als tweede eindigde. Derde werd SV Oosterend. In de recreantenpoule won het team van Watervogels. Afgezien van het wat sombere weer verliep het toernooi zonder wanklanken en kende nau- H20, C02, voor veel mensen abracadabra, maar voor Anna Ridderinkhof (18) en Bart Loos gesneden koek. Zij weten bat dit de scheikündige formu les voor water en koolstofdioxide zijn. Dinsdag deden zij VWO-exa- men in respectievelijk scheikunde 1 en 1/2. Veel zorgen hoefden ze zich voor het examen niet te maken. Ridder- inkhof mocht een 3.4 halen om te 'igen en Loos een 4. Ze hadden na afloop dan ook vertrouwen in 't dit was gelukt. Loos: 'Sommige 'len waren pittig, maar het was "d te doen.' Docent René Ver- 'yn was het met zijn pupil eens. was een aardig examen. Ze 'ten er moeite voor doen en en het met voor niets. Ik vond wel wat aan de lange kant.' Dat want Loos was de enige van twintig leerlingen die voor het ¥nde op de gang stond. 'Ik ben '"akals eerste klaar.' .fit verschil tussen scheikunde 1 1/2 is dat bij de laatste meer erwerpen worden behandeld, typisch voorbeeld van een ikunde 1/2 vraag was er één er een spectrum Verduyn: 'Dat )n een soort grafieken met alle- •aal pieken. Dat rijmt ook nog, heikunde is net poëzie.' Toch ver tuiden de examens niet veel van haar. Beide bevatten een opdracht er schilderijen die lelijk werden door loodwit, een stof die veel in de schilderkunst werd gebruikt. Zowel Ridderinkhof als Loos vond dit de tn°eili|kste opgave. 'Je moest onder j^er een reactievergelijking van de "ydrolyse van triglyceride geven, •oglyceride is eigenlijk vet. Als daar a'er bij komt, ontleedt zich dat in 9ycerol en in vetzuren', aldus Rid- erinkhof. Verduyn beaamde dat. 6|de scholieren hadden zich met reageerbuisje. Bart Loos, docent René Verduyn en Anna Ridderinkhof oefenexamens voorbereid op het examen. Loos: 'Ik heb er maar één gemaakt. Scheikunde kun je niet echt leren. Het is meer een vaardig heidsvak.' Verduyn was het deels met hem eens. 'Leerlingen die meer moeite met het vak hebben, moeten echt wel keihard blokken en heel veel oefenen. Die redden het niet als ze pas in de laatste twee weken beginnen met leren.' Ridderinkhof was heel zeker over haar slagingskans, want tijdens de herkansingen is ze op vakantie in Italië. 'Ik ben op tijd terug voor de diploma-uitreiking.' Ze gaat vol gend jaar psychobiologie studeren aan de Universiteit van Amsterdam. Psychobiologie is de biologische achtergrond van psychologie. In het vakgebied wordt onder meer naar lichamelijke oplossingen van psychische stoornissen gezocht. 'Ik vind het vooral heel interessant om te weten hoe de hersenen werken.' mets/Beeldbank Texel) de overwinning aan de haal gin gen: Robert Saai respectievelijk Pieter Bakker. De keeper had het zwaar. Hij kreeg verspreid over de hele dag zo'n 800 penalty's te verwerken, de eerste om tien uur 's ochtends, de laatste om vijf uur 's middags. Om een, beetje soe pel te blijven, nam hij tussendoor drie keer een warme douche, 's Avonds stal Stolk de show door in een oefenwedstrijdje met ZDH 1 als gelegenheidsspits het eer ste doelpunt uit zijn carrière te scoren. Eindstanden: Mini's: l.Oranie: 2 ZDH, 3.SVO; 4.Wit F- pupillen: 1.AZ, 2.De Koog F1; 3.Vitesse; 4.Heerenveen E-pupillen: 1.Chelsea: 2.Manchester; 3.ZDH E2; 4.Blackburn welijks incidenten. Toen de regen maandag in de loop van de middag onophoudelijk begon te vallen, was de laatste wedstrijd gespeeld. Ster van het toernooi was de Texelse popformatie Poundcake, die de kantine tijdens de feestavond in vuur en vlam zette. Ilse Brand van Tennisvereni ging Deuce is zondag kampioen geworden van het district Noord- Holland Noord. Tijdens de KNLTB jeugdkampioenschappen streed ze in de klasse meisjes tot en met acht jaar. Na twee gewonnen kwalificatiewedstrijden in Mon- nickendam, speelde ze zondag de halve finale in Alkmaar. Die wist ze vrij makkelijk te winnen waar door ze 's middags in de finale zat. De eerste set wist ze in een tiebreak naar zich toe te trekken. De tweede set won ze zonder gameverlies. Avondvierdaagse Liefhebbers van een stevige wan deling kunnen van maandag tot en met donderdag deelnemen aan de Avondvierdaagse. Deze gaat elke avond tussen 17.30 en 18.30 van start bij Odysseus aan de Emma- laan, waar ook de finish is. Deelne mers kunnen kiezen uit de afstanden vijf, tien en vijftien kilometer. Deel name kost €4,50. Meer informatie is te vinden op www.hetgoudenboltje. nl en te verkrijgen via tel. 313087. Dansworkshop Het Danslaboratorium van Ericka Voortman geeft zondag 3 juni een Afrikaans getinte dansworkshop in dorpshuis De Wielewaal in De Waal. De begeleidende live percus sie wordt verzorgd door Severin Candel. De stijl van dansen is een mix van flamenco, salsa, modern en Afrikaans. Danservaring is niet ver eist. De workshop duurt van 14.00 tot 15.30 uur, deelname kost €10.-. Ook publiek is welkom. 'Opa' Mevius beste golfer Jan Mevius heeft dinsdag een golf- wedstrijd van de Old Grand-Dad Club gewonnen. Deze stichting stelt zich ten doel het onderling samenzijn van golfspelende groot vaders te bevorderen én financiële middelen te verzamelen om gehan dicapte jeugd de kans te geven aan sport en spel te doen. Aan de wedstrijd, die werd gehouden op golfbaan De Texelse, deden 21 opa's mee. Zij speelden achttien holes en kregen daarna een lunch met Texelse asperges geserveerd. Mevius won met 38 punten. Hij werd op de voet gevolgd door Jan Bloem, die 37 punten scoorde. Abe Keijzer behaalde er 33 en sloeg tevens de longest drive. Rein de Graaff liet de neary noteren. Maan dag 9 juli wordt in Purmerend een regiowedstrijd van de Old Grand- Dad Club gehouden. Jan Mevius en Jan Bloem verdedigen daar de eer van de Texelse opa's. Menno Siebinga naar buitenland Zijn besluit zijn baan op te zeggen en zich als freelancer in een onge wis avontuur te storten, legt Men no Siebinga geen windeieren. Dat geldt vooral voor de vierdelige flow- training, die hij op verzoek steeds vaker verzorgt. In april deelde hij zijn kennis met cursisten op Bali, binnenkort gaat hij naar Londen, in augustus naar Australië en in okto ber opnieuw naar Bali, terwijl KPN belangstelling heeft getoond voor een verkorte versie in Zuid-Limburg. Tussen de bedrijven door (op 7 en De zaalvoetballers van Klif D1 heb ben vrijdag na een spannende strijd de Texelse beker bij de D-pupillen veroverd. In de finale troffen ze Oosterend D2, dat in de competitie onderaan was geëindigd, maar de huid ditmaal duur verkocht. Uitein delijk werd het 3-2 voor het team van Klif. Op de foto poseren trots Bart de Vries, Constant Halenboer. Coen Slot, Jamie Wijtten, Koen Hoogendijk, David van Logchem, keeper Jasper Kaat en Adrie Smit. Brian Booy ontbrak. Ilse Brand werd zondag districtskampioen Jeugdsportpas Vanaf woensdag 6 juni gaat de Jeugdsportpas voor basisschool kinderen uit groep 7 en 8 weer van start. Kinderen uit groep 7 en 8 van de basisschool kunnen ook dit jaar gebruik maken van de Jeugdsport pas, waarmee ze van 6 tot en met 30 juni met een vijftal sporten kun nen kennismaken. De kinderen kun nen kiezen uit golfen, handboog- schieten, capoeira, unihockey en jeu de boules. In elke sport worden vier lessen gegeven. Voor het opge ven voor de Jeugdsportpas zijn op de scholen formulieren uitge deeld. Opgeven kan ook via Sport service Texel. tel. 322815, e-mail sportservicetexel@texel .com Collecteren voor epilepsiefonds Vrijwilligers van het Nationaal Epi lepsie Fonds gaan van maandag 4 tot zaterdag 9 juni langs de deur om te collecteren. De opbrengst is bestemd voor onderzoek naar epi lepsie, voorlichting en de organisa tie van begeleide vakanties. Toernooien ZDH en SV De Koog Zowel ZDH als SV De Koog is komend weekeinde gastheer in het jaarlijkse eigen voetbaltoernooi. De Hoornders ontvangen Roda'46, RKW Nederwetten, Gasselternij- veen. De Dijk en HEDW. Het toer nooi begint er zaterdag om 10.00 uur en duurt tot circa 17.30 uur. Bij De Koog wordt op twee dagen gevoetbald: zaterdag van 11.00 tot 18.30 uur en zondag vanaf 11.00 uur. De finale begint om 16.00 uur. Deelnemers in De Koog zijn Roden, PSZ, GDC, Concordia. Joure. Rui nen, ESC. Roden, Bellingwolde. Neerlandia, Uitgeest en De Koog Ruiterbewijs Na een rit op het terrein van de manege en een rit door de straten van Den Burg mochten zeventien ruiters zich in het bezit weten van een ruiterbewijs. Zij volgden een cursus bij Birgit Sassenburg en Marian van der Geest. Naast het praktijkexamen moesten de kandidaten een theone-examen afleggen. De geslaagden zijn Amber de Boer, Ilse Boersen. Marit de Haan, Puck van Hardeveld. Mir jam Hin, Simone Plaatsman. Yas- mijn van Rongen. Daphne de Rid der, Lisanne Schuijl, Jennifer Smit, Suzanne Veen, Sterre Veltkamp, Tessel Veltkamp, Eva van der Vis. Wendy Vlaming, Caroline Weten kamp en Esmee Zoer. Vera Kooger slaagde alleen voor het theorie-exa men, Sacha Drijver alleen voor het praktijkgedeelte. 13 juni en 4 en 11 juli) geeft hij de cursus op Texel. Deelnemers leren technieken om bewust een flow te kunnen oproepen, een gevoel waar bij alles op zijn plaats lijkt te vallen en alles lukt. Het is een gevoel dat zich bij sporten voortdoet, maar ook in andere situaties kan worden aangewend. Volgens Siebinga is er op mentaal gebied het nodige mee te bereiken en is het bovendien een manier om bewust met de gezond heid om te gaan. Er is plaats voor maximaal twintig cursisten. Zij hoe ven niet sportief te zijn aangelegd. Deelname kost €125,-. Opgave via tel. 315331. Een voordracht van neurobiologe Nienke van Atteveldt, dochter van conrector Henk van Atteveldt, op school versterkte de keuze van Ridderinkhof. 'Ik wist toen al dat ik psychobiologie wilde studeren, maar vond de presentatie erg inte ressant.' Loos begint na de vakantie aan de opleiding voor piloot bij de lucht macht. Daarvoor gaat hij eerst een half jaar naar Woensdrecht en daar na ruim een jaar naar Amerika. 'Ik kwam er pas tijdens de selectie achter dat de opleiding deels in Amerika is. Het lijkt me erg leuk.' Of hij wel of niet slaagt, Loos begint sowieso in september aan de oplei ding. 'Ik heb al HAVO en dat is voldoende. De luchtmacht had al in oktober gevraagd of ik wilde begin nen, maar ik maakte liever eerst VWO af. Ik ben er wel aardig zeker van dat ik slaag, maar al slaag ik niet dan begin ik toch.' Zwembad Molenkoog in Den Burg en een springkussen. Kinderen heeft sinds kort een extra attractie die het zwembad bezoeken en het in de vorm van een airtrampoline, zwemmen moe zijn, kunnen zich een Deense vinding die het mid- op de trampoline uitleven, den houdt tussen een trampoline (Foncomiejome) Tevoko Buitentoernooi Op speelweide Het Vierkante Stuk aan de Ploegelanderweg in de Dennen wordt komende zaterdag 2 en zondag 3 juni het Tevoko Buitentoernooi gehou den. Zo'n 140 volleybalteams uit het hele land zullen op het door Staatsbosbeheer gerenoveerde veld hun krachten meten. Ook de SoleBayStrollers uit Engeland is weer present. Zonnebloemloterij Vrijwilligers van Nationale Ver eniging de Zonnebloem gaan de komende dagen de straat op om loten te verkopen. Er zijn 5020 geldprijzen te winnen, waaronder een hoofdprijs van €15.000,-. Met de opbrengst financiert de Zon nebloem vakanties, excursies en andere activiteiten voor langdurig zieken, lichamelijk gehandicap ten en hulpbehoevende ouderen. Loten kosten €2,-. De trekking is op maandag 12 november. De verloting wordt voor de veertigste keer gehouden. Luilakwedstrijd Op de golfbaan deden zaterdag 26 vroege vogels mee aan de luilakwedstrijd, die om half vijf van start ging. Er werd gespeeld in teams van twee, die een touw meekregen met de lengte van hun handicap. Dit kon gebruikt worden om slagen te 'kopen' De deelnemers gingen om zes uur de baan op en nuttigden na afloop een gezamenlijk ontbijt. Met 35 punten werden Ceci le Janus en Koos Jongebreur winnaar. Zij werden op de voet gevolgd door drie teams, die ieder 32 punten hadden. Jan van Andel en Irene Schuijl werden tweede. Engelbert Liefting en Janneke Kampstra derde. De vierde plaats was voor Piet Heyman en Hans van Maldegem. De longest drives werden gesla gen door Jos van der Werf en Annelies ten Klei. De neary's kwa men op naam van Piet Schuijl en Lise van Zuilekom. Wereldwinkel viert verjaardag Wereldwinkel Texel viert zaterdag 2 juni de eerste verjaardag. Om 14.00 uur begint een optreden met dans en muziek van Severin Candel. het Danslaboratorium van Ericka Voort man en Carla Roeper en leerlingen. Voorzitter Rikus Kieft houdt vanaf 14.30 uur een speech, waarna Mirre Valkenburg en Alvaro Rovira Ruiz zang en gitaarmuziek ten geho re brengen. Tussendoor verzorgt Anneke Hoogenbosch een presen tatie over een ontwikkelingsproject dat ze binnenkort bezoekt, ledereen is welkom, de winkel aan de Wever straat in Den Burg is open van 9.30 tot 17.30 uur. De teams spelen hun wedstrijden in achttien poules. Er wordt in vijf klassen gestreden, van regi odivisie tot en met derde klasse. Tevoko doet met meerdere teams mee, onder meer met het eerste damesteam, dat onder de naam 'Ze bellen nog wel' in de regi odivisie speelt (op veld 2) Ook spelen meerdere teams uit de eilandcompetitie mee. Het toernooi begint zaterdag en zondag om 10.00 uur, de prijsuit reiking wordt, na het spelen van bijna 500 wedstrijden, verwacht rond 16.00 uur op zondagmiddag. Er is ook een prijs beschikbaar voor het team met de mooiste uitdossing. Voor het steeds gro ter aantal meereizende kinde ren biedt Tevoko een gevarieerd programma, met schminken, een clown en een springkussen Bedrijvenestafette Voor de bedrijvenestafette. die op 19 juni wordt gehouden, hebben zich inmiddels veertien teams ingeschreven, waaronder bekende namen zoals TPG Post en NIOZ (beide met een heren en een damesteam), Molenbos, Sportshop, Gemeente Texel en De Kroonprins. Nieuw zijn Maar tenhuis en Stayokay> Ook de Jozefschool doet met twee ploe gen mee. Titelverdediger is OSG De Hogeberg. Er kunnen zich nog nieuwe teams inschrijven. Elk team bestaat uit vier personen die ieder 800 meter lopen. Er zijn bedrijven-, familie- en school teams. Opgeven kan via e-mail- adres menmlubach@kpnplanet.nl en bij Corrie de Jager, tel. 316476. Deelname kost €30,- voor bedrij- venteams en €15,- voor scholie ren- en familie teams. Zaalvoetbal De laatste wedstrijden van de zaalvoetbalcompetetitie zijn gespeeld. In augustus begint de nieuwe competitie. Uitslagen: Beker D-jeugd (poule 2) RAB D2-SVO D2 0-2. RAB D2-RAB D3 2-5. RAB 03-Klif D2 1-0, Klif D2-SVO D2 0-2, RAB D3-SVO 02 0-2. RAB D2-Kllf D2 0-0 SVO 02 is poulewinnaar Finale D: Klif D1-SVO D2 3-2. Beker C-jeugd (poule 2). Krim C3- Sportshop C2 2-1. Koog C2-RAB C1 1-1, Sportshop C2-ZOH C1 3-2, Krim C3-Koog C2 5-0, RAB C1-ZDH C1 1-1. Sportshop C2-Koog C2 3-3, Krim C3-RAB C1 0-0. Koog C2-ZDH C1 0-3, Sportshop C2-RAB C1 1-2. Krim C3-ZDH C1 2-1 Krim C3 is poulewinnaar Finale C: Krim C2-Krim C3 Koetsiersexamen Bij het overzicht van geslaag den voor het koetsiersbewijs in de vorige krant is de naam van Marita Kaspers weggevallen. Ook zij slaagde voor de opleiding voor koetsier, gegeven door Piet Beers. <VT»Ï VAKANTIES VOOR LICHAMELIJK GEHANDICAPTE MENSEN

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 7