\Vat ik zeggen wou...| locer; p&iïiilicbcriclitcii Verhuisd TEXELSE J COURANT Oud-leerlingen School met de Bijbel zien Abraham Concert met viool en cello Mien van As in Klif ART aar In De Wielewaal in De Waal houdt De Zonneboom van vrijdag 29 juni tot en met zondag 1 juli een cursus clownerie. Het programma biedt een afwisseling van het scherpen van de zintuigen, oefeningen met en zonder rode neus, podiumpre sentaties en applaus geven en in ontvangst nemen. Voor opgave en inlichtingen: tel. 071-5123137 of e- mailadres info@dezonneboom.nl. Band in De Rog In Eetcafé de Rog in De Cocksdorp treedt vrijdagavond de band Rubber Soul op. Deze band uit Groningen speelt voornamelijk nummers van The Beatles. Het optreden begint om 22.00 uur. Cursus voor zwangeren Corbis Plus begint woensdag 27 juni met een nieuwe cursus zwan gerschapsbegeleiding. De cursus bestaat uit negen bijeenkomsten van een uur en wordt gegeven in het wijkgebouw aan de Schoonoord singel in Den Burg. Cursisten leren de bevalling ontspannen tegemoet te zien. Docente Henriëtte Tim mermans geeft informatie over de lichamelijke veranderingen tijdens de zwangerschap, de bevalling en de periode erna. Ook staan een partneravond en een voorlichtings avond door een wijkverpleegkun dige op het programma Deelname kost €41,-, leden van het Servicepakket betalen €36,- Voor inlichtingen en aanmelden de Gezondheidswijzen tel. 0223- 650135 of e-mail gezondheidswijze r@corbisplus.nl. Menno Siebinga heeft besloten de vierdelige basiscursus flowtraining ook aan kinderen te geven. Deel nemers tot en met 12 jaar leren technieken om bewust een flow te kunnen oproepen, een gevoel waar bij alles op zijn plaats lijkt te vallen en alles lukt. Het is een gevoel dat zich bij sporten voortdoet, maar ook in andere situaties kan worden aan gewend. De bijeenkomsten worden gehouden op de dinsdagen 5 en 12 juni en 10 en 17 juli en duren steeds van 16 00 tot 17.00 uur. Deelname kost €75,-. Bij de cursus voor vol wassenen zijn nog enkele plaatsen vrij. Informatie kan worden inge wonnen via tel. 315331 Sommeltjespop Sommeltjespop is leuk. leder jaar verheug ik me erop, kan het eigen lijk met afwachten, het is het leukste festival van Texel, vind ik dus. Ik heb een groepje muzikanten van ver schillende bands uitgenodigd om te komen kijken naar onder andere The Newbies. Ze wilden 'mijn jon gens' wel ^ien spelen en kijken of ze ook eens op Sommeltjespop kun nen optreden. Maar helaas, Jeroen Schoo heeft besloten dat The New bies niet ieder jaar mogen optreden omdat ze niet ieder jaar dezelfde bands willen. Toch zie ik in het pro gramma bands die andere jaren wel op Sommeltjespop stonden. Dus vanwaar deze discriminatie? In de begintijd waren deze jongens wel goed genoeg om gratis op te treden en het festival zijn naam te geven, met een behoorlijk aantal fans die ,en p» r-~—i Wij konden haar niet bij ons houden, zij die van ons hield. Maarzij die van ons hield, houden wij altijd bij ons. Verdrietig omdat zij niet meer bij ons is, maar ook terugkijkend op zoveel goede herinnerin gen, delen wij u mee dat onze lieve moeder, oma, grootoma en schoonzuster is overleden Aartje Poel-van den Akker weduwe van Andries Poel 31 januari 1914 t 2 juni 2007, Gerie en Jan Commijs-Poel Ariëtte en Mare Myrthe Iris Petra en Frank Anne Sara Greetje Poel Jo Poel „Verpleeghuis Texel" Hollewal 2 1791 GH Den Burg Mama is overgebracht naar de landschapkamer van „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren woensdag 6 juni 19.30 tot 20.30 uur en na afloop van de be grafenis in het uitvaartcentrum. Wij nemen afscheid van mama op donderdag 7 juni om 10.30 uur in het uitvaartcentrum. Aansluitend zullen wij mama naar haar laatste rustplaats begeleiden op de Algemene begraaf- van Den Burg. Correspondentieadres: fam. G.M. Commijs-Poel. Meyertebos 9,1791 MG Den Burg. Zj die geen kennisgeving hebben ontvangen, gelie ven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Wittekruislaan 16,1791 EH Den Burg Ihoelz'n kleine handje mm'n grote hand... Negen maanden heb ik mama's buik gevoeld Negen maanden heb ik mama's buik gekroeld Maar nu mag ik aan iedereen laten horen Dat mijn kleine broertje is geboren Finn Roan Finn is geboren op 28 mei 2007 om 8.03 uur. weegt 3560 gram en is 50 cm lang. Kian Huizinga Dirks»" Aletta Jacobstuin 36 jfi1705 JX Heerhugowaard 072-5156134 en mama zijn: •vo en Daisy Huizinga Ontzettend blij zijn wij met de geboorte van onze dochter Mirte Cornelia 27 mei 2007 Mirte weegt 3340 gram en is 50 centimeter lang. Guido Schuijl en Marga Boon Herenstraat 31 1797 AE Den Hoorn Tel: 0222-319747 mw. A. Doornekamp- Thomassen van Bernhardlaan 118 naar „Gollards', k. 103 De Zes 12, 1791 EX Den Burg tel. 314340 In al zijn eenvoud was hij groot Na een kort ziekbed is in alle rust van ons heen gegaan mijn neef, onze oom en grote vriend Jur Noordijk A 17-5-1923 t 1-6-2007 Familie Van der Horst-van de Velde Bewoners en medewerkers „Texelse Reede" Familie H. de Lugt „Texelse Reede" Haffelderweg 30 1791 AS Den Burg Jur is overgebracht naar de strandkamer van „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Gelegenheid tot condoleren dinsdag 5 juni van 19.30 tot 20.30 uur in het uitvaartcentrum en na de crematieplechtigheid in de koffiekamer van het crematorium. De crematieplechtigheid zal worden gehouden op woensdag 6 juni om 15.15 uur in cremato rium „Schagerkogge", Haringhuizerweg 3 te Schagen. Lieve Jur, Ik mis je. Rust zacht. Je vriendin, Coby Sabelis W. Het verzamelen verhief hij tot een ware levenskunst De Woerden Na 30 jaar bij ons gewoond te hebben, nu voorgoed uit ons midden... we zullen je missen. Inge, Dineke, Jan, Bas, Martin, Inge, Piet, Marion, Jan Frans, Matthy. Romke, Ria, Thea, Lotte, Anton, Nanja, Dienus, Loes, Monica, Jeanet, Edda, Oes, Fred, Fia, Ger, Ewoud, Elsbeth, Mieke, Wim, Monique, Frits, Ria, Carolyn, Ineke, Jopie, Pier, Evelien, Hennie. Jeanet, Angelique, Kasper, Marja, Laura, Nanda, Tecla en Coby Onze speciale dank gaat uit naar dr. Waverijn en de wijkverpleegkundigen. Wij danken "de Vlinder" voor de mooie uitvaart dienst voor mijn man, onze vader en opa MARTI EN WITTE Het was voor ons heel bijzonder. Aan familie, vrienden, kennissen en alle andere men sen, onze dank voor uw aanwezigheid tijdens het condoleren en voor de kaarten. De verpleging van De Gollards" en de wijkverzorging hartelijk dank voor de goede zorg. Ook aan de bewoners van "De Gollards" onze hartelijke dank voor het meeleven met Martien. A.M. Witte- van den Berg Peter en Marjan Tineke en Dirk Hoogenbosch Henk en Jocelyn Witte Anneriet en Ron Geus Kleinkinderen en achterkleinkind Texel, juni 2007 Wij gaan trouwen! Willem-Johan Bakker Marloes van der Sar Vrijdag 15 juni 2007 om 15.30 uur in het gemeentehuis te Den Burg. U bent van harte welkom om ons te feliciteren van 17.30 tot 19.30 uur bij Groepsaccommodatie "Princenhage", Slufterweg 2b te De Cocksdorp. Irenelaan 35, 5251 JN Vlijmen DINSDAG 5 JUNI 2007 Met z'n allen vijftig jaar worden en bijpraten over hoe het was toen je samen op de lagere school in Oosterend zat. Negentien van de tweeëntwintig klasgenoten van toen hadden gehoor gegeven aan de oproep voor een reünie en zaten zaterdagmiddag in een grote kring op het schoolplein achter 'hun' school. De School met de Bijbel, zoals hij toen nog heette. Sinds 1997 heet de school De Akker, maar de oud-leerlingen wisten het oude loeizware ijzeren naambord op de schoolzolder te vinden en sjouwden het voor de gelegenheid naar buiten. De zon scheen, de glazen waren vol en de stemming was opperbest. De door organisatoren Jan en Jan- tine Brouwer en Roma de Jong-van Kooten opgestelde quiz bracht veel herinneringen terug. Hoe heetten de meesters en juffen van toen? Weten jullie nog welke winkeltjes er in het dorp waren? Wie was destijds de kleinste van de klas? Wat voor spel letjes speelden we op het school plein? Knikkeren, touwtje springen, elastieken, haasje over, boksprin gen, ongelukstikkie, landjepik, de boom wordt hoe langer hoe dikker. Bij de genoemde spelletjes kwamen veel herinneringen boven. 'Jan, niet zo snel door met die quiz, we moe ten het nog effe over die spelletjes hebben.' Maar Jan ging onverdroten door. Volgende vraag: 'Wie van ons is al opa of oma?' Het enige stel dat daar op kon bogen waren de organi satoren zelf, die ook als kind steeds samen in dezelfde klassen hebben gezeten. Intussen al bijna dertig jaar getrouwd, 'maar tóen had ik het met erg op 'r hoor,' lacht de gelukkige echtgenoot en opa Waar zijn ze allemaal terechtgekomen en wat is er van ze geworden? Tien van de reünisten zijn op het eiland gebleven of daarnaar teruggekeerd, drie zijn er uitgewaaierd naar Amsterdam en de rest is in de kop van Noord-Hol land beland. Alleen Elly Dixon-Vla- mmg was langer onderweg om het feest bij te wonen. Zij woont al dertig jaar in Weymouth, een klein dorpje in Dorset in het zuiden van Engeland. De negentien oud-Oosterenders zijn Noordzeevisser geworden, zieken verzorgende, timmerman, huisvrouw met B&B, stadsgids in Amsterdam, verkoopster, apothekerstechmcian, psychiatrisch verpleegkundige, uitzetter in de wegenbouw, kap per-visagist en medewerker in de gemeentelijke groenvoorziening. Genoeg gespreksstof om de avond tot in de kleine uurtjes mee te vul len. Negentien oud-leerlingen brachten zaterdag een bezoek aan De Akker in Oosterend. Staand Sietze Betsema, Jantine Brouwer. Paul Prins, Ellen Klay-Trap, Adrie Vonk, Jan Brouwer, Martha Keesom-van der Slikke, Jeannie Botman-Trap, Anneke van Sijp, Gerrit Jan Betsema, Gerda Schuyt-Koom, Elly Dixon-Vlaming, Ria Rienstra-Huisman, Marjorie van der Slikke-Verijzer, Johan Buddenberg, Roma de Jong-van Kooten. Zittend Louis van der Vis, Jan Piet Slik, Sjoerd van Leeuwen. ifoio co™ rmm&i De serie zomeravondconcerten van de Raad voorliet Zomerwerk van de Texelse kerken begint dinsdag met een optreden van Jussie Paananen (vioool), Jeanny Beerkens (cello) en Eline Keijzer (orgel) in het Zeemanskerkje in Oudeschild. Het concert begint om 20.15 uur, de toegang is gra tis. Na afloop wordt een inzame ling gehouden. Paananen is geen onbekende op het eiland. Eerder doceerde hij viool aan de Texelse muziekschool, thans bij Triade in Den Helder. Hij begon al op 5-jarige leeftijd met vioolspelen en studeerde bij Zoja Istomina aan het conservatorium van Kuopio. Met zijn Hekkali strijkkwartet volgde hij masterclasses bij Hagai Shaham, het Moskou Trio, het Pihtipudas Quintet en het New Helsinki Quartet. Hij speelt in het Hobbema pianotrio en Cursus clown Flowtraining speciaal voor The Newbies (toen nog FFF) kwamen. De fans heb ben hen nooit in de steek gelaten, waarom Jeroen Schoo wel? Voor mij dit jaar geen Sommel tjespop helaas. Ik schaam me niet om te zeggen dat ik hier behoorlijk verdrietig van ben. Het is voor mij moeilijk om naar optredens aan de overkant te gaan. dus alles wat op Texel wordt georganiseerd, is'voor mij een feest. En dat is me nu ont nomen. Gelukkig hebben we Stren- derpop nog. mijn tweede favoriete van festivals. Ik hoop dat die orga nisatie respectvoller met de bands omgaat. Yvonne Visman, www.thenewbies.net Open dag Vrije School De Vrije School en peuterspeel- groep 't Sterrekind houden zaterdag 16 juni van 11.00 tot 13.00 uur open dag Bezoekers kunnen rondkijken in het gebouw en kennis nemen van het vrije-schoolonderwijs. Er worden demonstraties gegeven en proefles sen. Verder bestaat de mogelijkheid tot het stellen van vragen aan direc teur. leerkrachten, peuterleidsters, ouders en bestuur. Om 11 00 en 12 00 uur begint een speciaal pro gramma dat een uur duurt. De Vnje School is gevestigd aan de Gast huisstraat in Den Burg. Philharmonia Amsterdam. Jeanny Beerkens studeerde aan het Maastrichts Conservatonum cello bij Frans van der Grinten en piano bij Barbara Grajewska. Zij voltooide haar studie aan het Sweelinck Con servatorium in Amsterdam, bij Elias Arizcuren. Zij richtte een pianotrio op en speelde jarenlang bij Conjucto Ibenco, waarmee ze veel reisde en enkele CD's opnam. Zij werkt als cellodocent aan de muziekscholen van Bloemendaal en Amstelveen. Eiina Keijzer studeerde blokfluit, orgel en kerkmuziek aan het Sweelinck Conservatorium in Amsterdam en is momenteel als cantor-organist ver bonden aan de doopsgezinde Ver maning in Zaandam en doceert orgel en blokfluit bij Triade in Den Helder. Zij speelde in veel ensembles en leidde verschillende koren. Op het programma staan werken van Buxte- hude. Bach, Vivaldi, Corelli en Reger. Mien van As uit Oudeschild expo seert tot en met zondag 24 juni in galerie Klif ART van Herman en Ina Bakker in Den Hoorn. Er hangt een overzicht van wer ken die Van As de afgelopen jaren heeft gemaakt. Daaronder bevinden zich werken die zij nog met eerder heeft getoond. De oorspronkelijk in Venlo geboren Van As woont en werkt sinds 1987 op Texel. Ze werkte jarenlang in het atelier van de Amsterdamse schilder Bessel Kok en maakte onder zijn leiding diverse reizen waarbij ze inspira tie voor kunstwerken opdeed. De gestileerde vormen, strakke vlakken en lijnen die in veel van haar werken voorkomen, zijn terug te voeren op de kunst die zij tijdens haar rei zen bij andere volkeren tegenkwam. Ze raakte onder de indruk van de schoonheid daarvan. Van As werkt met olieverf op doek. Klif ART aan Klif 27 is van donderdag tot en met zondag van 13.30 tot 17.30 uur geopend. Het voelt leeg We gaan je missen Haar het is goed zo Liefs, Ariëtte en Petra c^jerarc/ en OR&mue Onze ouders, groot- en overgrootouders hopen op zondag 10 juni 2007 hun 65-jarig huwelijk samen met hun kinderen klein- en achterklein- kinderen te vieren. De mis uit dankbaarheid zal zijn op zaterdag 9 juni om 15.00 uur in de Johannes de Doperkerk te Den Burg. Hun trotse en dankbare, kinderen, klein- en achterkleinkinderen.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 3