i Partijen achter wens bevolking I HEMA Cjrocn 2rwartsJ~exeh in het hart Politiek niet blij met verbod kitesurfers Nieuw tekort door wijziging taxaties Herinrichting centrum aan orde Jeugdige boogschutters trefzeker tijdens Texelronde Vrijwilliger na val naar ziekenhuis Gestolen auto weer snel terug 1ËTIE VAN TEXELSE OPGERICHT 15 SEPTEMBER 1887 - NR. 12181 DINSDAG 12 JUNI 2007 COURANT /ies aan lodig er Verschijnt dinsdag en vrijdag Uitgave van v/h Langeveld de Rooy bv, Postbus 11,1790 AA Den Burg en zorg: everingv zaakje makken. I De politieke partijen hebben gis- Iteravond in meerderheid de voor- Ikeur van de bevolking gevolgd ■«oorde herinrichting van het cen- Itnim van Den Burg. De leden grande raadscommissie Middelen zeiden het meest te zien in model IC waarbij de Groeneplaats en het park door onderbroken bebou wing (op de plek van het raadhuis) in elkaar worden gescheiden. famodel kreeg eind april tijdens de ngspeiling in de Burgemeester je Koninghal de voorkeur van 72 en de 129 Texelaars die toen een leuze uit drie stedebouwkundige podellen maakten. Of model C pre cies volgens tekening wordt uitge- verkt, is nog een vraag. Sisteravond ontstond discussie over de vraag waarop het parkeren van lestemmingsverkeer bij de nieu- patiowoningen aan de Burgwal een plan voor een parkeerkamer in het park, maar tijdens de menings peiling bestond daar geen meerder heid voor waardoor het idee min of meer werd losgelaten. Kikkert's partij Texel Belang was bij monde van Joop Groeskamp dezelf de mening toegedaan. De leden hadden daar tijdens een speciale ledenvergadering hun voorkeur voor uitgesproken. Andere partijen waren wat minder enthousiast. Marijke Eelman (CDA) zei het doodzonde te vinden als na de herinrichting in het park en op de Groeneplaats kan worden geparkeerd. Kikkert zei dat de parkeerkamer is gepland op een plek bij de kerkmuur die 'nu toch al een woestenij is.' Volgens hem wordt daardoor geen ruimte van het park afgesnoept. Ook wordt vol gens hem voorkomen dat auto's het straatbeeld van de nieuwe Burgwal gaan bepalen. net worden geregeld. Wethouder Alfred Schaatsenberg (PvdA) opper- ||Kco Kikkert (grondgebied) zei de ulo's toch liever in een parkeerka- IIre-in het park te zien staan, dan ||op straat langs de nieuwe huizen. 'ui C bevatte oorspronkelijk al de het historisch archief en de bibli otheek naar de nieuwe gebouwen in het centrum te verhuizen. Lees verder op pagina 3 Terwijl routinier Kees Bakker tijdens de Texelronde de punten noteert, haalt schutter Sterre Veldhuis de door haar geschoten pijl uit het blazoen. (Foio Gerard rmwemw/Beeidbank Texel) tósurd. Dat woord namen Marijke Eelman (CDA) en Alfred Schaat senberg (PvdA) gisteravond bei den in de mond om hun verbazing over handhaving tegen kitesurfers tij Dijkmanshuizen te uiten. Ook de andere politieke partijen had den er moeite mee. V|aar geleden ontheffing verleend m bij het Dijkmanshuizen hun sport beoefenen. De provincie is het echter niet mee eens. Die vindt eerst moet worden onderzocht ktesurfen geen schadelijke effec- op de omliggende natuur heeft, waterpolitie heeft de afgelopen handhavend opgetreden bij Dijk- Bnshuizen en daar ook kitesurfers schrikken van het doek van een kitesurfer. Gerard Weijers (Fractie Weijers) stelde dat de kitesurfers het natuurgebied niet opzoeken, maar naar het gemaal surfen. Groeskamp vroeg zich af of de club met een actie niet alsnog geld voor een onderzoek kan ophalen. Eelman vond dat organisaties die het te gemeente heeft kitesurfers een onderzoek nodig vinden zelf maar in de buidel moeten tasten. Wethouder Nico Kikkert zegde toe contact met de provincie op te nemen. Hij vond het 'kinderachtig' van natuurbeschermingsorganisa ties dat ze om handhaving hadden gevraagd, terwijl de gemeente het kitesurfen toestaat. Nabij Dijkmans huizen liggen twee natuurgebieden die onder de bescherming van het nieuwe Natura 2000 komen. Volgens Kikkert kan het kitesurfen echter als een 'bestaande activiteit' worden gezien en daan/oor wordt volgens het ministerie van LNV een plaats ingeruimd in de toekomstige beheer- plannen voor de Natura 2000-gebie- den. 'Best moeilijk, maar erg leuk', vertelde handboogschutter Sterre Veldhuis, met 11 jaar de jongste deelnemer aan de Texelronde. Ze was één van de negentig schut ters die zondag op het C-veld van Texel'94 de pijlen op de roos richtten. Aangemoedigd door haar broers Lars en Nils schreef Sterre zich anderhalf jaar geleden in als lid van de Eilandschutters, de club die de Texelronde dit jaar voor de dertigste keer organiseerde. Sterre deed al voor de tweede keer mee. 'Ik krijg les van Aad van Gils en Jan Prins. Maar doordat de afstand waarover we vandaag moeten schieten (25 en 35 meter) nu groter is dan in de overdekte baan, vind ik het best moeilijk.' Haar twee pijlen lever den samen 29 punten op. Zondag morgen, toen over 35 meter werd geschoten, scoorde ze veertien punten. 'Voor een beginneling is het nog niet zo gek', hield routinier Kees Bakker de moed er in. De Texelse vereniging telt nu 20 jeugd leden. Onder wie Rick Guldemond. 'Het gaat beregoed. Boogschieten is hartstikke leuk.' Bakker: 'Ik doe het nu al dertig jaar en het verveelt nog steeds niet.' Tot de deelnemers aan het toernooi behoorden ook schutters van de clubs Frederik Hendrik uit Delft. Target uit Aalsmeer, Robin Hood uit Steenwijk. Noordkop uit Den Helder, Buiten Verwachting uit Den Bosch, Streekschutters uit Stede broek en Sint Hubertus uit Merselo. Meegebrachte tentjes hadden ze opgezet op het terrein rond clubge bouw Odysseus en zaterdagavond was er een groot feest. Lees verder op pagina 3 ^vertegenwoordiger van de Neder- Mse Kjtesurf Vereniging vroeg de «litieke partijen tijdens de raads- ommissie Grondgebied op verzoek 'ên de Texelse kitesurfers om steun, to de Noordzeekant is het allemaal to geregeld, maar bij oostenwind Mu geen plek meer waar kitesurfers fin kunnen.' De vertegenwoordiger jegof de gemeente de kosten van ^ecologisch onderzoek op zich nemen. Kite- en Windsurfclub pel heeft daar geen geld voor. Een fpelijk onderzoek kost naar ver achting een paar duizend euro. per wilden de partijen nog niet to maar ze vonden wel dat de m emeente bij de provincie aan de bel strekken. 'Het is absurd dat de baljaren bij Dijkmanshuizen zit en l'leens een ecologisch onderzoek °et laten uitvoeren', aldus Eelman. »P Groeskamp (Texels Belang) :1 toh niet voorstellen dat vogels De gemeente heeft voor 2007 een éénmalige financiële tegenvaller van drie ton in de boeken staan. Dat blijkt uit de voorjaarsbe- stuursrapportage die burgemees ter en wethouders naar de poli tieke partijen hebben gestuurd. De tegenvaller wordt voor meer dan de helft veroorzaakt door verande ringen op het gebied van taxaties. De gemeente is sinds dit jaar ver plicht de WOZ-waarden jaarlijks te bepalen in plaats van om de vier jaar. De gemeente heeft daarvoor, met instemming van de raad, twee extra krachten in de arm genomen, omdat de ambtelijke capaciteit met voldoende op de nieuwe wettelijke verplichting was uitgerust. Dat kost tot het eind van het jaar €152.000.-. Vanaf 2008 worden die kosten in de personeelsbegroting onderge bracht. Lees verder op pagina 6 Een medewerker van Greenpeace, die samen met collega's vrijwilli gerswerk voor Staatsbosbeheer en Natuurmonumenten in het Doolhof en de Zandkuil deed, is gisteren aan het einde van de middag met vermoedelijk bekken- en rugletsel per ambulance naar het ziekenhuis in Alkmaar gebracht. De uit India afkomstige vrouw was klaar met het werk en wilde in afwachting van de anderen nog wat slingeren aan een touw dat daar al jaren aan een boom bij de kuil hangt. Door onbe kende oorzaak liet ze los en kwam ten val. Ze was bij kennis toen ze de ambulance werd ingedragen. Bart Witte van Staatsbosbeheer meldde vanochtend dat haar verwondingen meevallen. Onderzoek heeft uitge wezen dat de vrouw niets heeft gebroken. Ze blijft ter observatie nog één of twee dagen in het zie kenhuis. Een auto die in de nacht van zon dag op maandag is gestolen van een erf aan de Hoefslag in Den Burg is maandagmorgen onbe heerd aangetroffen op een stoep aan de Elemert. Het lijkt erop dat de dader haast had om weg te komen. De lichten brandden nog en de deur stond open. De eigenaars van de auto. een Ford Mondeo stationwagen, sluiten hun voertuig normaal gesproken af, maar in de haast waren de sleutels er zondagavond in blijven zitten. Dat blijkt zelfs op Texel niet meer te kunnen, want toen de heer des hui zes 's morgens naar de oprit keek, bleek de auto te zijn verdwenen. Een zoektocht in de buurt leverde niets op, maar een buurman die 's morgens voor zijn werk in het centrum van Den Burg moest zijn, herkende in de auto op de stoep van de Elemert direct de auto van de buren. Aan de voorzijde was de auto licht beschadigd. Dat de kop lampen nog brandden (en de accu dus nog niet leeg was), duidt er op dat de auto er nog met lang heeft gestaan en dus vroeg in de morgen moet zijn gestolen. Er is volgens de eigenaar niet meer dan tien kilo meter mee gereden. Er is aangifte gedaan, maar de politie heeft geen sporenonderzoek verricht. Politie woordvoerder Menno Hartenberg: 'In veel gevallen is op auto's niets terug te vinden. De praktijk wijst uit dat er weinig mee is te doen en de kans dat ie er de dader mee pakt is klein. Bij een moordonderzoek, waar elk vezeltje van belang is, ligt dat anders. Maar als er schaarste is aan middelen en mogelijkheden voor technisch onderzoek, staat joyriding niet bovenaan het lijstje. Als politie moeten we het vaak heb ben van tips. Dus als iemand iets heeft gezien of gehoord, doen die gene er verstandig aan de politie een seintje te geven.' n. Huur Ik WERP &£SfuuóZ> IflGeStHOLPEW. felteiGD EN GESLAGEV EN Ma/ VERSCHEURDE IK biE KON MAK WEER HE7 BL'JVEN TOCH JE KlNfïRPV TEXELSE i H.RXST TEXELTOERIS Advertenties voor de Vakantiekrant van 22 juni kunnen worden ingeleverd t/m donderdag 14 juni a.s. bij de advertentiebalie van Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600, fax 314111. Hogeberg aan Zee De Hogeberg aan Zee, giraffes en palmbomen op Texel en een tuin waar in tropische planten groeien. 'Kunst is een krachtig middel om uitdrukking te geven aan de zorgen hierover', prees Han Lindeboom van Imares bij de opening van de thematentoonstelling van Texelse kunstenaars. Pagina 2 Kees Jacob Bakker Het is niet het schoonste werk, maar Kees Jacob Bakker uit Den Burg is al 34 jaar met veel plezier loodgieter. Daarvan werkt hij 28 jaar bij Installatieburo IBS-Oele-Schoo. In september gaat hij met prepensi oen. Pagina 5 SVC 75 jaar 'Een gezonde vereniging, met veel jeugd en de organisator van veel activiteiten.' Zo omschnjven betrok kenen SVC. de vereniging die al driekwart eeuw lang een belangnjke rol in De Cocksdorp speelt. Zaterdag vieren leden en oud-leden het 75- jarig bestaan. Pagina 7 Onderzoek naar kokkelvergunning De Algemene Inspectiedienst (AID) is een onderzoek gestart naar de wijze waarop twee men sen een extra handkokkelvergun- ning voor de Waddenzee hebben gekregen. Dat heeft minister Ger- da Verburg (LNV) in de Tweede Kamer gezegd. De Kamer sprak de visserijminister aan op de uitgifte van de tien extra handkokkelvergunningen, nadat kokkelvisser Albert Schagen en kok kelvisser Jan Kruijsse uit Yerseke bij de Vaste Kamercommissie voor Landbouw kritiek hadden geuit. De twee vissers, die buiten de boot vie len bij de loting, waren het oneens met de criteria. Die waren dusdanig ruim dat liefst 21 gegadigden aan de loting konden meedoen. De AID onderzoekt of de twee per sonen juiste werkgeversverklarin gen hebben ingeleverd. Vo'gens de minister gaan hun vergunningen alsnog naar de andere gegadigden als de werkgeversverklaringen niet in orde zijn. Handkokkelaars die onvoldoende gebruik maken van hun vergunning, lopen eveneens kans die kwijt te raken;- De buiten de boot gevallen vissers zouden dan volgens de minister alsnog kun nen meedoen. Volgens een woord voerder van LNV is het onderzoek naar verwachting voor de zomer afgerond. De tien extra vergunningen zijn een tegemoetkoming aan opvarenden van de mechanische kokkelvloot voor het beëindigen van de mecha nische kokkelvisserij in de Wadden zee. Zij delen niet in de compensa tie van 120 miljoen die het rijk uit het Waddenfonds aan de sector heeft TEXELS E§?COURANT Onze bezorgers verspreiden vandaag met de Texelse Courant folders van: Super deBoer Folder niet gehad?! Alsnog verkrijgbaar op Spinbaan 6.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 1