Frits Langeveld: Parkeerkelder is een eenmalige kans' Opbrengst 'Mecenas' vloeit terug naar Texelse goede doelen TEXELSE 3 COURANT F amilieberichten TEXELSE^COURANT BEZORGERS 50! Herinrichting centrum Boogschieten DAGELIJKS TEXELS NIEUWS u;u;u7.texeIsecourant.nI Ontwikkelingsvisie Plus is de naam die Frits Langeveld aan lijn hernieuwde visie heeft gegeven over de Groeneplaats. lij presenteerde die gisteravond aan de raadscommis- ie Grondgebied, die de vernieuwing van de Groeneplaats lesprak. Een vervolg op Langevelds eerdere plan 'Een Sroen-Zwarte Plaats in het hart van Texel'. Prominent onder deel van het plan is de parkeerkelder onder de Groeneplaats. enaam heeft hij al bedacht: Mecenas (weldoener). Bedoe- ig is dat het geld dat de kelder oplevert naar een stichting rioeit die jaarlijks niet-gesubsidieerde culturele en sociaal- naatschappelijke doelen gaat financieren. Lindeboom, Vismarkt en Parkstraat) sluiten goed aan op de pleinvoor zieningen. De in- en uitgang kan volgens hem worden gesitueerd langs de Elemert, waar nu de fiet senstallingen staan. Daarnaast is de kelder volgens Lan geveld een perfecte fundering voor de nieuwe gevelwand. 'Bovendien wordt een koppeling gelegd tussen het plein en flanerende mensen en heeft de kelder een verbinding met de toekomstige parkeergarage van De Lindeboom. Daarnaast kan het goed geventileerde bovenste par- keerniveau worden gebruikt voor winterse evenementen en biedt het vloeistofdichte dak mogelijkheden voor een ijsbaan.' en eenmalige kans', herhaalt Lan- jveld zijn pleidooi voor de par age die plaats moet gaan aan twee niveaus met 250 ertuigen en wordt ontsloten via Elemert. Het mes snijdt volgens angeveld aan meerdere kanten: feikeerstechnisch omdat er geen nodige verkeersbelasting meer or ha r de Park- en Weverstraat is, g de veiligheid ten goede komt omdat ontsierende auto's geen ixeuk doen aan het vernieuwde entrum.' De beschikbaarheid van keerplaatsen zal volgens Lan- sveld een aanzuigende werking ibben op het centrum. 'Als er sen parkeerproblemen worden igelost, komen er ook niet meer ensen en dan is het zinloos voor idernemers te investeren in het rtrum.' Door speciale voorzie- cen kan er volgens de bedenker plicht toetreden tot de garage de zogeheten stijgpunten (bij de De geplande in- en uitgang van de parkeergarage aan de Elemert, dichtbij het Bureau Witpaard gaf tijdens de presentatie in De Koninghal echter aan dat doordat de Groeneplaats een archeologisch monument is, de procedure dermate lang gaat duren dat het de vernieuwing van de Groeneplaats zal vertragen. Lan geveld: 'Om vast te stellen of dat zo is, zou onderzoek rrioeten plaatsvin den.' Hij heeft de gespreksversla gen opgevraagd. 'Bureau Witpaard heeft slechts één gesprek gehad met de Rijksdienst voor Archeologie, Cultuurlandschap en Monumenten (RACM), op 6 april 2007, en reeds besloten om door tijd en kosten af te zien van de voorstellen tot inven tariserend onderzoek. Als de RACM dat al geadviseerd zou hebben, dan is dat in geen enkel verslag terug te vinden.' Uit de late datum van het gesprek met RACM concludeert Langeveld dat de parkeergarage in de hele planvernieuwing van Wit paard een lage prioriteit heeft. 'De bestemmingsplanprocedure die op z'n minst anderhalf jaar gaat duren, is lang genoeg om het onderzoek te kunnen verrichten. De nieuwbouw wordt niet vertraagd of verstoord. Mocht men ondergrondse gewel ven vinden, dan heeft Texel er een attractie bij. Vindt men ze niet, dan kan een voorbeeld worden geno men aan de gemeente Woerden. Daar heeft men in de wanden van de parkeerkelder vitrines met arche ologische vondsten gemaakt. Deze kelder heeft daardoor een hogere belevingswaarde over de historie van de omgeving bereikt.' Voor het geval de Groeneplaats toch niet geschikt is als locatie voor een parkeerkelder of als de politiek er niet aan wil, dan heeft Langeveld een alternatief bedacht: de vijver. 'Het ligt binnen de kritische loopafstand van 200 meter, waarbij de route naar de parkeerkelder wel sociaal en veilig moet worden ingericht.' Het gaat om een parkeergarage van één verdie ping. Langeveld heeft ook dit plan voorzien van een volledige inrichting, waarbij de kelder zelfs aantrekkelijk Indeling van het bovenste n parkeergarage. moet worden voor mensen zonder auto. Hij noemt onder meer een 'kijkvijver'. Een technische omschnj- ving van hoe de kelder is te com bineren met de aanwezigheid van de vijver, die onder meer noodza kelijk is om bij overvloedige neer slag water te bufferen, ontbreekt. Maar volgens Langeveld is ook deze optie bedrijfseconomisch haalbaar. Zelf is hij bereid er in te investeren en wil hij de meeropbrengst ten goede laten komen aan de Texelse gemeenschap. In een reactie gaf wethouder Nico Kikkert, die het plan ter inzage heeft gehad, aan 'dat er niet is gezegd dat er geen onderzoek naar een ondergrondse parkeerga rage komt'. Kermis in De Koog Op de Nikadel in De Koog wordt van 18 tot en met 22 juli kermis gehouden, waar weer allerlei attrac ties, spel- en eetkramen staan opgesteld. Op woensdag 18 juli wordt de kermis geopend met een groot vuurwerk. De attracties zijn dagelijks van 13.00 tot 23.00 uur te bezoeken. Er is een lief engeltje, Hoog boven ons hoofd, We zullen haar niet vergeten. BEVORDERD TOT HEERLIJKHEID Dag lieve DINSDAG 12 JUNI 2007 Cjrocn TwarL-Jexels in het hart, Route a Den Burg A. 31 25 73 Den Burg Al. 31 55 79 Den Burg B. 31 20 38 Den Burg C. 31 51 66 Den Burg D. 0222 - 88 84 38 Den Burg E. 31 29 24 Den Burg F. 31 40 30 De Zes, Bg. Houtstraat, Houtweg, Witte Kruislaan, Kogerweg/Kogerstraat 1-57/2-74 Jan Reystraat 31 55 79 De Mars (oudste deel en fase 3), Spinbaan 31 44 78 De Mars v.a. Buytengors, Sluyscoog, Verlaet, Korfbaeck, Duykerdam, Middelton 31 04 43 Oudeschild - dorp 31 27 63 Oudeschild - Noord 31 21 84 Den Hoorn 31 93 66 De Koog, Bosrandweg t/m 227, Pijpersdijk, Pontweg 234 en 236, Ruigendijk, Mienterglop vanaf 41 06-42 07 61 56 De Cocksdorp 06-12 07 80 99 Oosterend 31 89 30 De Waal 31 36 95 Keesomlaan vanaf 45, Pontweg 72 - 95, Leemkuil, Zuid-Haffel, Waterweg 31 26 24 Midden-Eierland, Hoofdweg, Slufterweg, Oorsprongweg, Stengweg, Limietweg 31 63 62 Eierland, Postweg, Oorsprongweg, Hollandseweg, Muyweg, Nieuwlanderweg 31 64 78 Vuurtorenweg/Krimweg/Roggeslootweg 31 64 72 Het Noorden 31 83 07 Oost 31 88 37 Spangerweg, Marsweg. Kadijksweg, Hallerweg, Ongeren, Meiertebos, (Waalen)burgerdijk, Veenselangweg, Oostkaap, Zevenhuizen 32 29 76 Hogeberg, Reijer Keijserstraat, Hallerweg 51/55, Schilderw. 160-222, Wezenland, Zuidhaffel 49 31 31 17 't Horntje, Pontweg 1-68 06-15 60 27 99 Rozendijk, Smitsweg, Kogerweg 31 57 37 Gasthuisstraat vanaf 57, Gerritslanderdijkje, Grensweg, Pontweg 98-110 31 22 29 Californiëweg, Pontweg 123-224, Bosrandweg v.a. 516. Pelikaanweg 31 73 44 De Kaai. Genteweg 1-6 even 31 89 60 Hoomderweg, Hemmerweg, Emmalaan v.a. 66, De Grie, Westerweg, Akenbuurt, J. Ayeweg, Hemmerkooi, Driehuizen 31 93 66 Slufterweg/Zanddijk 31 16 53 Den Burg A: Stichting Zorgcentrum Texel, Beatrixlaan 1-39 oneven/2-58 even, Binnenburg, Burgwal. P. v, Cuyckstraat, Elemert, Gasthuisstraat 1-38. Gravenstraat, Groeneplaats, Hogerstraat, Ada van Holland straat, Hollewal, Kantoorstraat, Keesomlaan 9-39; Molenstraat. Molendwarsstraat, Parkstraat. Schilderend 6 en 10, Stenenplaats, Vismarkt. Vogelenzang, Warmoesstraat, Weststraat, Weverstraat, Pater Witteplein. Zwaanstraat. Den Burg Al: Beatrixlaan 41 t/m 143 oneven. Noordwester, Schoorwal Vaargeul Golfslag, Vloedlijn, Zeebries, Duinreep. Den Burg B: Achterom, Bernhardlaan 50-. .even en 63-121 oneven, Binsbergenstraat. Brouwerstraat Drijverstraat Marelstraat Starkenburgh, Thijsselaan, Waalderstraat 45-86, Wilhetminalaan 37- oneven 50-120 even, Wilsterstraat Den Burg C: Beatrixlaan 145-,..oneven en 60-...even; W. van Beierenstraat, Boogerd, Jan Dirkszoord. Gasthuisstraat 33-43 oneven en 44-76 even, Jonkerstraat. Kogerstraat 59-... oneven en 76-.. even. Lijnbaan. Den Burg D: Wilhelminalaan 1-35 oneven 2-48 even, Julianastraat. Burdetstraat, Mr. Kraaistr., Bernhardlaan 1-61 oneven en 2-48 even, Tjakkerstr., Lieuwstr., Hof van Geus Den Burg E: Bernhardlaan 123-..oneven, Maricoweg, Schoonoordsingel, Waalderstraat 2-48 even en 1-43 oneven, Wagenmakerstraat Den Burg F: Emmalaan 1-44. Haffelderweg, Keesomlaan 1-7; Schilderend 1-143 oneven en 20-146 even. Slingerweg 21-27. Oudeschild-Noord: Commandeurssingel. De Wittstraat Heemskerckstraat. Schilderweg 249-296, Indu strieterrein. Haven. Barendszstraat. Laagwaalderweg en Mieland. Naam Peter van Heerwaarden John van Heerwaarden Henk van Heerwaarden Annemiek Hin Simon Kramer Daniël Eelman Rinus van Es John van Heerwaarden Ada Huisman A. van Tongelen R. Barhorst Fam. Betsema Sjoerd Bakker Sandra Boersen Sacha van der Velden Jan Krotje Rick Plaatsman Robert-Jan Hin C. Broekman Jorieke Meijer Remco Boon D.M. Boon-Dijker Stefan Bremer S. Koopman-Grit Sjoerd-Hessel Stapersma Ivo Leyen Lisa Winter Eveline Veeger Geen krant gekregen? Bel uw bezorger In het holle van Zijn hand O, hoe veilig zijn Gods kinderen In het holle van Zijn hand Heden is na een leven vol toewijding en liefde volle zorg, in de volle overtuiging van haar ge loof, op 87-jarige leeftijd van ons heengegaan, onze lieve zorgzame moeder en oma Aaltje Cornelia van Liere van den Berg Ali sinds 5 april 2002 weduwe van Willem van Liere Den Burg, 12 september 1919 t Den Burg, 10 juni 2007 Oudega: Trudie en Ep t Dordrecht: Leo Chandre, Cynthia, Mary Nieuwegein: Piet en Jolanda Mark en Nicky EnA/in, Remco Hoofddorp: Ali en Edu Lyda Mujo en Marie-Fleur Marc en Daphne Laura en Oscar Menno Rita t 1987 Wiljo, Alga, Toby Hillegom: Bertha en Willem „Gollards" k. 116 De Zes 12 te Den Burg. Moeder is op haar kamer. De Gedenkdienst zal worden gehouden op vrij dag 15 juni om 13.30 uur in Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Vooraf gaand aan de dienst is er nog gelegenheid tot afscheid nemen. Aansluitend zullen wij moeder naar haar laatste rustplaats begeleiden op de Algemene begraafplaats van Den Burg. Na afloop van de begrafenis is er gelegenheid tot condoleren in het uitvaartcentrum. Onze bijzondere dank gaat uit naar de betrok kenheid en liefdevolle verzorging van onze moeder, door het personeel van verzorgingshuis „Gollards". Correspondentieadres: Ali van Liere, Sparresholm 163, 2133 BM Hoofddorp. Zij die geen kennisgeving hebben ontvangen, gelieven deze advertentie als zodanig te beschouwen. Zo'n kwetsbaar meisje en sterk tegelijk we voelden ons met jou zo rijk. Maar helaas, je werd zo ziek en had nooit meer een volwaardig bestaan verscheurd door verdriet moesten we je daarom laten gaan. En al was je maar voor heel even in ons leven je hebt ons heel veel liefde gegeven. Ondanks het grote gemis en de pijn zal je voor altijd bij ons zijn. Met ontzettend veel pijn in het diepste van ons hart, hebben wij met zeer veel liefde afscheid genomen van ons allermooiste bezit. Esmee Lynn Huizinga 04-04-2007 09-06-2007 dochter van Vincent Huizinga en Daphne Post Er zal afscheid worden genomen van Esmee op donderdag 14 juni om 14.15 uur in het Crematorium Westerveld, Duin en Kruidbergerweg 2-6, Driehuis (Vefsen). www. bc-westerveldnl Mochten wij iemand vergeten zijn persoonlijk te berichten, beschouwt u dan deze aankondiging als zodanig Bocholtstraat 64 1066 ML AMSTERDAM Te vroeg ben jij gekomen Te snel moest jij weer gaan Jij blijft in onze dromen En in ons hart bestaan Lieve Esmee We hadden je graag langer gekend En aan iedereen verteld hoe bijzonder je bent... Opa "7 en oma Marc-Hessel en Gosia, Kevin Ivo en Daisy, Kian en Finn Wij wensen Vincent, Daphne en de familie veel sterkte toe. Ivo en Daisy, Dirk en Susan, Ruben en Sanne, Jurriaan en Marlou, Rhoman en Brenda, Pieter en Nicolle, Ron en Elske, Ronald en Lea, Tommy en Dieuwertje, Martijn en Maaike, Jeroen, Johan, Jeroen, Coen, Pieter Dag lieve Esmee Kevin, Kian en Finn Dit meisje wordt morqen Dolblij zijn wij met de geboorte van onze zoon Sil 9 juni 2007 Ramon van Tongelen Monique Bruijn Kikkertstraat 37 1795 AB De Cocksdorp tel. 06-55334701 Op 24 ma' 2007 hebben wij ons lieve meisje in onze armen mogen sluilen Senna van ^Meerwaarden fjeboren 25 juli 2006 in fjinxi, China FJoosl en CMaarlje van ^Meerwaarden SMlida Huitendijk erf 2% 1705 SNUi IMeerhiu/owaurd lel. O72-5728O28 VERVOLG VAN PAGINA 1 Kikkert zei de ideeën mee te nemen bij de verdere planinvulling, maar wees er bij voorbaat op dat dat wel moet passen binnen de voor waarde dat de herinrichting budget neutraal (opbrengsten dekken de lasten) verloopt. Dat is vooralsnog niet het geval. Bij model C wordt op het moment rekening gehouden met een negatief verschil van €314.000,- tussen de geraamde opbrengsten en de benodigde investeringen. Het college denkt eraan dat. op te los sen door het bouwvolume aan te passen. De wethouder wilde niet tegemoet komen aan verzoeken van Frans Visman (D66) en Gerard Weijers (Fractie Weijers) nog eens over het behoud van de kelder na te denken. 'Het gebouw wordt tot het maaiveld afgebroken', liet hij stellig weten. Directeur Cees Grit van Witpaard-partners adviseerde eerder de kelder niet te handhaven, omdat het dan onmogelijk wordt nieuwe winkelruimte gelijkvloers met de Groeneplaats aan te leggen. Dat is volgens het bureau van levensbe lang voor nieuwe winkel- en hore- caruimten. De partijen stemden in met een nieuw parkeeronderzoek voor het centrum van Den Burg. Ze adviseerden Kikkert dat te combine ren met een verkeerscirculatieplan en een parkeerplan voor fietsen. Insprekers Frits Langeveld en Cees Hoogerheide hadden det aange kaart. De wethouder kon zich enn vinden. Er staat geen disthbutie-pla- nologisch onderzoek (voor spreiding en behoefte aan winkels) meer op de planning. Ondernemers hebben aangegeven dat ze dat niet meer nodig vinden. Voor het plan van Frits Langeveld om onder de Groene plaats een parkeergarage aan te leggen, lijkt de deur nog op een kier te staan. Kikkert zei gisteravond 'dat er niet is gezegd dat er geen onderzoek naar een ondergrondse parkeergarage komt'. Volgens hem kan het plan worden meegenomen in het parkeeronderzoek. Langeveld schoof de raadsleden gisteren nog een vervolg op zijn visie op het centrum onder ogen waarin hij over een parkeergarage onder de vijver aan de Elemert spreekt. De partijen stonden niet afwijzend tegenover zijn ideeën. De WD onthield zich als enige partij van een voorkeur. De liberalen zijn het met eens met de gang van zaken. Zij vinden dat de gemeente te vroeg is met het ontwikkelen van plannen voor de Groeneplaats. VERVOLG VAN PAGINA 1 Maar niet voordat die dag als opwar mertje een zogeheten short metric was verschoten. Daarbij worden 30 pijlen over 30 en 50 meter afstand afgevuurd. Een afstand die aanzienlijk langer is dan de afstanden waar over de Texelse schutters in Odys seus kunnen schieten (18 tot 25 meter). Om ook over grotere afstand te kunnen oefenen, wordt naast de hal momenteel een oefenbaan aan gelegd in de open lucht. Zaterdag en tijdens de Texelronde werd geschoten met long bow, bare bow, recurve en compound. Zondag, tijdens de Texel ronde, bonden zo'n negentig schut ters de strijd aan, waarbij twee rondes werden gespeeld en over afstanden werd geschoten van 25 en 35 meter. Uitslagen: Zaterdag: Recurve: 1 Theo van der Hurk (St. Hubertus), 2.Pieter Duin (Eilandschutters) Aspiranten: 1.Peter Mulder (Eilandschutters). Junioren recurve: I.Michael Smit (Eilandschutters). Longbow: 1.Willem Vlas (Eilandschutters). Barebow (verenigin gen). 1.Robin Hood Compound. 1 Frederik Hendrik Zondag (Texelronde): Barebow (verenigin gen). 1 .Robin Hood Compound Frederik Hendrik. Recurve dames 1 Fredenk Hendrik (eerste prijs voor Esther van Gils vierde voor Evaline van Woertee van de Eilandschutters). Recurve heren: l.Streekschutters Junioren: I.Mark Wienng (Eilandschutters). Overallbe ker (per vereniging punten vijf beste schut ters) 1.Frederik Hendrik, 2.Eilandschutters, 3.Target, 4.Robin Hood, 5.St. Hubertus.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 3