I w Vleugel schrijft geschiedenis TEXELSE J COURANT Vernieuwde camping Om de Noord heropend Ook oerkampeerder kiest privé-sanitair sfoten en'beken Nieuwe voorlichters gemeente loodbouw achter gemeentehuis weg Greenpeace voor Texelse kust Speedboot op zinkstuk DAGELIJKS TEXELS NIEUWS www.texelsecourant.nl DINSDAG 19 JUNI 2007 hmille Broekstra uit Houten kampeert al twintig jaar op Om de Noord. 'Een gezellige ^camping, dichtbij het dorp.' i populaire familiecamping, king. Na de heropening op 1 juni iar elke kampeerplek nu ook i aansluiting heeft op het riool, waterleiding en de kabel en jerstroom kan worden gebruikt, wie dat wil, heeft een eigen nitair gebouw tot zijn beschik- is RST-camping Om de Noord aan de Boodtlaan klaar voor de toe komst. Toen vaste kampeerders vorig jaar werden geïnformeerd over de ophan den zijnde modernisering, vonden velen dat niet zo nodig. Het ging toch al jaren goed, zeker nadat in 1996 een nieuw toiletgebouw was gebouwd, met vloerverwarming en al. Maar de in 2003 voltooide moder nisering van camping de Shelter aan de overkant van de weg had de RST geleerd dat de gasten de vernieuwing wel degelijk op prijs stellen. Robert Saai, samen met partner Partricia Barretto sinds 2004 bedrijfsleider van beide campings: 'Steeds meer gasten kozen voor de luxe van De Shelter, ook al zijn de tarieven door de investeringen iets hoger. We kun nen het aan de bezoekersaantallen goed merken. Die zijn de laatste jaren behoorlijk gestegen. De mogelijkheid om in voor- en naseizoen en zelfs in de winter te kamperen, is goed aangeslagen. Steeds meer gasten, met name Duitsers, komen hier rond de kerst.' Partner Patricia: 'Ze komen vaak met de camper. Daar zien we er de laatste jaren steeds meer van.' Met de goede ervaringen op de Shelter in het achterhoofd, werd afgelopen winter Om de Noord op de schop genomen. Overal op het terrein werden kabels, leidingen en andere voorzieningen ingegraven en aangebracht, zodat elke kampeer der nu een eigen aansluiting heeft op de waterleiding, de kabel en het riool en waarbij de elektriciteit werd opgewaardeerd van zes naar zestien i3e<frijvig/ïei'J Ampere, omdat met name caravans van steeds meer elektrische appa ratuur zijn voorzien. Van elke plek kan voortaan de stroomafname nu worden gemeten, zodat naar gebruik wordt betaald, waarmee mensen worden gepnkkeld geen energie te verspillen. De camping werd opnieuw bestraat, er werden achttien losse sanitaire units geplaatst, genoeg voor 36 zogeheten Comfort Plus- plekken en er is een grote speeltuin aangelegd, voorzien van kunstgras, waarbij de aannemers die de ver nieuwing hebben uitgevoerd één toe stel hebben geschonken. Jeugdige kampeerders hebben al bezit van de speeltuin genomen. Op het ter rein is nieuw gras ingezaaid, dat na een aarzelende start als gevolg van de droogte dankzij de zorg en het groeizame weer inmiddels een dikke grasmat vormt. En er werd nieuwe beplanting aangebracht. 'Het is heel mooi geworden', vertelt de familie Broekstra uit Houten, die al twintig jaar op Om de Noord ver toeft. 'Het is hier gezellig, beschut en het ligt lekker dicht bij het dorp. Het enige nadeel is dat we. doordat het paadje binnendoor is verdwenen, nu niet meer de kortste weg naar het toiletgebouw kunnen volgen.' Saai: 'Die ruimte was nodig als stand- Noord. Kinderen vermaken zich met hun plaats. We zijn gegroeid van 140 naar 147. Ik denk dat ook deze gasten snel aan de nieuwe inrichting zullen wennen.' Door de investenng in de camping heeft de RST de tarieven wel een stukje moeten verhogen, maar gezien de extra kwaliteit die daarvoor wordt geboden, verwacht Saai dat gasten daar geen probleem speeltuin van de vernieuwde camping Om d< van zullen maken. 'Mede dankzij de centrale ligging van de camping zien we het aantal gasten toenemen. Door de extra faciliteiten verwachten we dat het hier met name in het voor- en naseizoen drukker zal worden. Misschien dat we hier op termijn ook in de winter open kunnen. De faciliteiten zijn aanwezig. En steeds meer kampeerders houden van luxe.' Ook als die in een tent bivakke ren, zo blijkt op de camping. Enkele 'oer-'kampeerders staan namelijk op een Comfort Plus-plaats en hebben dus een eigen sanitaire unit tot hun beschikking. in Bouwbedrijf heeft vrijdag de osmüw achter het raadhuis in Buig weggehaald. In alle vroeg- *eden de units met een telekraan ffcie platte wagens gezet. Het tstedeel is opnieuw opgebouwd I ir alle units achter het raadhuis verdwijnen. (Foto Jeroen van HattumlBeeldbank Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier controleert maandag 2 juli op zo'n 1.500 loca ties in Noord-Holland boven het Noordzeekanaal sloten en beken, smalle en krap bemeten water gangen die snel dichtgroeien en daardoor in de zomer een belem mering kunnen vormen voor de waterhuishouding. Vóór de meeste sloten is jaarlijks onderhoud voldoende, maar er zijn knelpunten die vaker geschoond moeten worden. De onderhouds plichtigen van knelpunten zijn per brief geïnformeerd over het feit dat zij voor de knelpuntenschouw van 2 juli hun sloot een keer extra moeten schonen. Dit houdt in het verwijderen van drijfvuil, drijvend afval of bouwafval, het afmaaien en verwijderen van riet en rietachtige waterplanten, het verwijderen van afgemaaide waterplanten, kroos en flap, het schoon erT ruim houden van duikers in de aanwezige dam- als werkkeet op de bouwlocatie van een vrijstelling achter het raadhuis het PHH-gebouw aan Pontweg, in het park gestaan. De ambtenaren de rest is naar het containerdorp die er zaten, zijn naar het gebouw van de Ronde om Texel bij Paal 17 van Gemeentewerken aan de Reijer gegaan De noodbouw, die door Keijserstraat verhuisd. Duin is gekocht, heeft vijf jaar met tot twee maal toe ontvoer- concertvleugel die in 2005 en K de gemoederen bezig hield, tlt juridische geschiedenis schreven. Het gezaghebben- tijdschrift voor de rechterlijke tht Trema koos de affaire als ierwerp voor de rubriek De Daariq keren redac tion of gastschrijvers terug de plaats van handeling van 'geruchtmakende zaak. Foto's en de vindplaats en een toe ing memoreert de rechter- uitspraak in het betreffende Ernestine Köhne-Hoegen (docent en onderzoeker rechts sociologie, tevens als rechter ver bonden aan de Arnhemse recht bank) reisde voor het artikel naar Texel, waar zij mensen sprak, het archief van de Texelse Courant raadpleegde, een reportage van RTL4 bekeek en uiteraard de uitspraak van de voorzieningen- rechter. Ze merkte al snel dat de kwestie echt leefde onder de eilandbewo ners. 'Iedere Texelaar die ik aan schiet over de Texelse concertvleu gel weet waar ik het over heb. De Ne rede van Texel, ongeveer ter *jte van de Prins Hendrikpolder, fe Arctic Sunrise van Greenpeace hand voor anker. Aan stuurboord een rubberboot, klaar voor lan- Was er een spectaculaire actie ftereiding? Een persvoorlichter de milieuorganisatie zei desge- 9d dat dit best eens zou kunnen. daar doen wij nooit tevoren tedelingen over. U merkt het wel'. 3^s dezelfde woordvoerder was het louter toeval dat tegelijkertijd een groep medewerkers van Greenpeace vrijwilligerswerk deed in het 'bossie' en de Zandkuil op de Hogeberg. Een dag later gaf hij toe dat er wel degelijk verband was. Een deel van de groep medewerkers was met het schip van Amsterdam naar Texel gevaren en in Oudeschild aan land gezet. Van een actie van Greenpeace is nadien niets meer vernomen (Foto Harry de Graat) nuin in eigenaresse van het hotel in het piepkleine dorp De Waal spreekt zelfs in de wij-vorm over de verdwij ning van de vleugel. We wilden niet een tweede keer betalen. Het is dui delijk dat de inwoners van Texel zich sterk verbonden voelen met hun concertvleugel.' Vervolgens doet zij de historie van het muziekinstru ment uitvoerig uit de doeken, te beginnen bij de overname van het NIOZ na een financiële actie onder de bevolking. Eigendom en exploitatie van de vleu gel kwamen later in handen van de Welzijnsstichting. Toen die in 2005 failliet ging, dreigde de vleugel te worden verkocht. Ed Stiekema trachtte dat trachtte te voorkomen door de vleugel onder te brengen op naar een geheime plaats, naar later bleek de boerderij van Frits Lan- geveld aan de Schilderweg. Intus sen had zich de stichting Gemeen schapsfonds (Texelfonds) gemeld als redder van de vleugel en was met de curator overeengekomen daartoe een schikkingsbedrag van €4.500,- te betalen. Stiekema kon er in het licht van deze situatie van worden overtuigd dat het verstandig was de vleugel boven water te halen en over te dragen. Maar deze bleek opnieuw ontvoerd, nu door anderen. Het Texelfonds trok zich daarop terug, omdat het de prille reputatie niet door de uit de hand gelopen affaire geschaad wilde zien Hoewel hij met de tweede ontvoering niets te maken had, werd Stiekema in kort geding gedagvaard als de verantwoordelijke persoon. Door de eerste ontvoering had Stiekema volgens de rechter de tweede mogelijk gemaakt, reden om hem aansprakelijk te stellen. Hij werd veroordeeld tot betaling van €4.500,- als voorschot op een nader te bepalen schadevergoeding en hij draaide op voor de kosten van het geding. Tenslotte meldt de schrijver dat de vleugel eigendom is gewor den van een nieuwe stichting en dat Sanne Brügemann en Linda Din- kelman worden de nieuwe voor lichters van de gemeente. Zij komen in de plaats van Frans Hopman. De gemeente heeft de hoeveelheid arbeidsuren voor de voorlichting uit gebreid, omdat die aan de matige kant was. Dat laatste kwam naar voren in onderzoek waarbij Texel met soortgelijke gemeenten was vergeleken. Brügeman wordt voor 24 uur aangesteld, Dinkelman voor 32 uur per week. De 35-jarige Dinkelman is een nieuw gezicht op het eiland. Zij woont momenteel nog in Den Haag waar ze leiding geeft aan een gemeente lijk project om bevolkingsgroepen dichter bij elkaar te brengen. Daar voor was ze zeven jaar voorlichter van de gemeente Gouda. Zij en haar man waren al enige tijd sterk in Texel geïnteresseerd. 'We kwamen hier al regelmatig en wilden hier ook graag wonen.' Ze zijn nog zoekende naar een woning. Brügemann (28) werkte tien jaar als fotograaf voor de Helderse Courant. Ze stopt bij de krant, maar blijft naast de voorlichting actief als foto graaf. Ze gaat ook door met haar spirituele onderneming Cirkel van Liefde. Brügeman is gisteren offici eel aan de slag gegaan, Dinkelman start in augustus. Zij gaat zich met name beleidsma tig met de communicatie bezig houden. Ze gaat bij de ontwikke ling van nieuwe plannen in een vroeg stadium bekijken op welke wijze betrokkenen het beste op de hoogte kunnen worden gehouden. Hetzelfde geldt voor de voortgang van het nieuwe raadhuis, de OSG en het PHH-gebouw. Als tijdens de schouw blijkt dat het betreffende onderhoud niet of onvoldoende is uitgevoerd, is het waterschapsbestuur bevoegd de nagelaten werkzaamheden op kos ten van de onderhoudsplichtige uit te voeren. de terugkeer van het instrument eind december is gevierd met een feest in De Lindeboom, waarbij ook de curator aanwezig was. Terug naar de plek waar het allemaal gebeurde heeft ze de vleugel echter niet in volle glorie kunnen aanschouwen. Hij stond niet op het podium, maar ingepakt en opgevouwen in een hal letje, klaar voor transport naar een locatie op Texel. Het artikel in Trema is niet het laat ste woord dat over de vleugel is gezegd. Ed Stiekema kwam vorige week met een aangetekende brief in actie tegen Frits Langeveld. Hielke Bruining en Gerard Zoetelief die hij beschouwt als uitvoerders van de tweede ontvoering. Hij heeft er vrede mee dat hij het schikkings bedrag van €4.500,- heeft moeten betalen, maar redeneert dat de drie door de tweede ontvoering het door hem verloren kort geding hebben veroorzaakt. Zij zouden daarom de kosten van het geding en andere juridische kosten moeten betalen, totaal €1.786,62. Hij zegt dat de hoogte van het bedrag voor geen van de betrokkenen een probleem kan zijn, maar dat het een princi pekwestie is. Verder stelt hij dat het advocatenwerk wordt als niet op de eis wordt ingegaan en noemt ook het inschakelen van NCRV's Rijdende Rechter als mogelijkheid. Met de redactie van het program ma is hij daarover in gesprek. Frits Langeveld liet weten dat helemaal te zien zitten. 'Nog meer promotie voor Texel.' Linda Dinkelman en Sanne Brügemann worden de VAKANTIES VOOR LICHAMELIJK GEHANDICAPTE MENSEN Nikadel 21 1796 BP De Koog Tel. 32 70 25 Rabobank 36.25 73 360 Ongelukkige val uit scootmobiel Een bejaarde man uit Den Burg is zaterdagmiddag rond 16.15 uur ongelukkig ten val gekomen bij zwembad Molenkoog. Door nog onbekende oorzaak viel hij uit zijn scootmobiel waarna hij last had van zijn heup. Het ambulancepersoneel besloot hem voor onderzoek mee te nemen naar het Gemini Ziekenhuis in Den Helder. Intussen wordt de vleugel regel matig gebruikt. Er is een groep je vrijwilligers dat zich belast met demonteren, vervoeren 'en vervol gens weer speelklaar maken in een kerk of andere locatie. De eerstvol gende keer gebeurt dat ter gelegen heid van het zomerconcert van het Texels Vrouwenkoor op vnjdag 29 juni in de hervormde kerk van Den Burg. Deze zomer wordt het instru ment ook enkele keren gebruikt bij zomeravondconcerten van de Raad voor het Zomerwerk van de Texelse kerken. Een negen meter lange speedboot uit Den Helder is vrijdagmiddag vastgelopen op een zinkstuk langs de dijk van Oudeschild. Dat gebeur de ter hoogte van het Pnns Hendrik gemaal. De reddingboten Francine Kroesen uit Oudeschild en Joke Dijkstra uit Den Helder voeren uit om de speedboot, die drie mensen aan boord had, los te trekken. Met behulp van de Francine Kroesen werd een sleepverbinding tussen de Baja en de Helderse reddingboot tot stand gebracht. Daarna werd het speedboot naar Oudeschild gebracht. De TX10 Emmie van de familie Boom bleef standby bij de vastgelopen boot liggen, totdat de KNRM er was. Voor de bezoekers aan het boord was het allemaal een extra attractie. De TX10 bleef uit voorzorg bij de speedboot liggen totdat de KNRM er

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 5