Sp°rt 'Eén grote speeltuin op zeeZeiler Bundock wil opnieuw winnen Team OSG wint bedrijvenestafette Strafblad gedaagde stemt rechter droevig (geslaagd TEXELSE 7 coURANT Geslaagd _j Geslaagd Taart dit jaar voor Luc Tuntelder Leerlingen OSG genomineerd in ontwerpwedstrijd fietsen Tom Dijksterhuis. Carry van Lin- gen-de Kok, Joscha Schoots en Carla Bakker zijn geslaagd voor het NIBHV-examen van de cursus Preventiemedewerker. Zij volgden de opleiding bij Vonk Preventieser vice in Oudeschild. Geslaagden muziekschool Bij de Muziek- en Dansschool in Den Burg zijn woensdag de diplo ma's uitgereikt aan de leerlingen die dit jaar theorie- of praktijkexa men hebben gedaan. De uitreiking werd - uiteraard - muzikaal omlijst door de geslaagden zelf. De geslaagden zijn: Lizzy van der Steeg (altsaxofoon, HAFA B), Bri gitte Wilner (altsaxofoon, HAFA B), Amber Bloemendaal (altsaxo foon, basisvorming A), Britt van Heeringen (altsaxofoon, HAFA A), Daniël de Boer (slagwerk, leer- richting C), Nathal de Wijn (piano, leerrichting A), Elisabeth Waverijn (klarinet, leerrichting C), Sille Bak ker (altsaxofoon, basisvorming A) Hannah den Braanker (hoorn, HAFA B), Sterre Veldhuis (harp, theorie A), Anna Trap- (zang, the orie A B). it ik Recrt Ie redas 1 WOflJj Ze onwP'i ttPjsloor en Bart Loos doen zaterdag Eigenlijk was het niet nodig dat ze och voor de Ronde om Texel bij e Gold Fleet inschreven, maar art Loos (18) en Ilse Pastoor (18) ievan^iiebben het maar zo gelaten. Ze iptemts dachten dat het voor het jeugd- ikert, te de Gold Fleet van de Ronde om Texel. (Foto Stiana SibonlBeeldbank Texel) alclubs; klassement verplicht was om met de wedstrijdzeilers mee te doen, 'ndorp- maar dat bleek achteraf niet het iblew geval. Loos: 'We staan nu al inge- beskr? schreven en het kost maar €20,- Het scheelt dat het maar aeftijc: één keer per jaar is.' n wie lid Zfi let is voor Loos de derde keer dat volgenu meedoet aan de Ronde. Via een ven Bï klasgenoot kwam hij in aanraking scksdoj jet het zeilen. 'Hij heeft het mij Ik leer het op mijn beurt aan Ilse. Toen ze een keer !3041|ü tegen me zei dat het haar leuk leek on te zeilen, heb ik haar meege- nynen. Nu vormen we een team. Vè zijn lid van Kustzeilvereniging Het duo is de hele Emerop het water te vinden. Loos: "riet is gewoon één grote speeltuin cpzee. Vooral met extreem weer is kei leuk.' doen ze mee met de cata maran van Loos: een Prindle 18- 2. 'Deze boten worden niet meer gemaakt. Ik kocht mijn catama ran vorig jaar tweedehands voor €1200,-. Dat is niet duur want er zit ook een trailer bij. Als je een nieuwe boot zou kopen dan ben je wel €10.000,- kwijt.' Hun kansen voor zaterdag schatten ze niet zo hoog in. 'We doen mee voor de lol. Het zou hartstikke gaaf zijn als we bij de eerste honderd eindigen. Er komen ieder jaar nieuwe, snellere boten bij. Als jij telkens met dezelfde boot meedoet, is het logisch dat je ach terop raakt', aldus Loos. Beiden zijn geslaagd voor hun eind examens. Ze hoefden niet meer naar school en hadden de hele week de tijd om te trainen voor de Ronde. Pastoor: 'Niet te gek want je wilt niet dat je boot op het laat ste moment kapot gaat.' Dat de boot het begeeft, zou het ergste zijn wat zaterdag kan gebeuren. 'Het overkomt veel deelnemers in de branding. Hopelijk niet bij ons', vertelt Loos. Een goede conditie is erg belangrijk bij de Ronde. Toch doen beiden niet aan conditietraining. Loos: 'We zeilen vooral veel.' In de boot is een goede samenwerking volgens hem essentieel. 'Alles moet zo snel mogelijk en in één keer goed gaan. Je probeert te vermijden om iets te verstellen want dan moet je uit de trapeze en dat kost tijd.' Pastoor vindt het best spannend dat ze zaterdag voor het eerst meedoet. 'Het hangt heel erg van het weer af. Met veel wind zal het een stuk heftiger zijn. De windverwachtingen voor zaterdag zijn nog wat wis selend.' Ook Loos heeft het liefste veel wind. 'Als het niet hard waait, heb ik de neiging achterover te han gen en alleen maar te sturen Maar juist dan moet je keihard werken om iedere windstroom te pakken. Drie jaar geleden stond er heel veel wind en vielen er veel deelnemers uit. Daardoor ben ik toen als tweede geëindigd bij de jeugd.' De zeiler wil graag strakker om het eiland varen dan voorgaande jaren. 'Daar is meer wind en het is natuurlijk korter.' Loos heeft er wel eens over gedacht om professioneel zeiler te worden. 'Achttien is een mooie leeftijd om te beginnen. Het enige wat je hoeft te doen is een sponsor zoeken en ieder weekenden wedstrijden afgaan. Dat is voor mij niet haalbaar. Ik ga volgend jaar studeren.' Zeiler Darren Bundock komt zaterdag met één doel: om te winnen. Hij won de Ronde om Texel in 2003 met Will Howden. Dit jaar doet de Australiër mee met Glen Ashby. Samen werden ze in december wereldkampioen Tornado. 'Het wordt tijd dat we opnieuw zegevieren in de Ronde om Texel.' Hun voorbereiding voor de Ronde is minder goed dan voorgaande jaren. 'Normaal gesproken doen we mee aan het Texel Dutch Open als trai ning voor de Ronde. Dit jaar komen we pas donderdagavond aan omdat we in Cascais in Portugal hebben getraind met de Tornado. Over twee weken is daar het wereldkampioen schap en dat is erg belangrijk voor ons. We moeten onze titel verde digen en kunnen ons kwalificeren voor de Olympische Spelen.' Bun dock en Ashby varen bij de Ronde met een Hobie Cat Tiger. Deze is wendbaarder dan een Tornado en daardoor beter geschikt om mee op zee te varen. Het duo maakt deel uit van het Nis san Hobie Cat Proteam en trainde vrijdag met het hun Franse teamge noten Jean-Christophe Mournac en Frank Citaeu. 'Zij zijn één van onze grootste concurrenten en zeilen ook in een Hobie Cat Tiger.' Bun dock kijkt uit naar zaterdag. 'Texel is een beroemde race en zonder meer de grootste catamaranrace ter wereld. Het is niet voor niets dat we voor twee dagen uit Portugal naar Darren Bundock. Nederland overkomen. Het is een fantastisch gezicht als je een goede start hebt en in de gelegenheid bent achterom te kijken naar al die boten.' Een snelle start is volgens Bundock essentieel om te winnen. 'Er zijn zo veel boten. Als we bij de vuurtoren zijn en we liggen voorop, dan mogen we een goed resultaat verwachten.' Open dag De Krim Vakantiecentrum De Krim houdt zondag, tijdens het jaarlijks kam- peerweekend voor Texelaars, open dag. Van 12.00 tot 17.00 uur vinden er allerhande activiteiten plaats en wor den er diverse optredens verzorgd. Gasten kunnen gratis meedoen in een midgetgolf- bowling- en pan- navoetbalcompetitie, deelnemen aan de door de Wampexorganisa- tie verzorgde Hazenpad-speurtocht of gebruik maken van de zwem baden. In theater De Kiekendief treedt vanaf 14.00 uur de Anna Jazzband op, terwijl op het terras zanger Glenn meerdere optredens verzorgt. Het recreatieteam biedt een doorlopend programma met kindertheater, schminken en dansen terwijl in de restaurants lekkere hap jes verkrijgbaar zijn. Het kam peerweekend voor Texe laars vindt voor de achttiende keer plaats en er hebben zich zo'n tach tig Texelse gezinnen aangemeld. Zij maken zowel gebruik van de units met privé-sanitair als van de nieuwe comfortplaatsen die het kampeerterrein van De Krim sinds kort biedt. Texelaar Marco Eelman (25) is aan de Christelijke Hogeschool Neder land in Leeuwarden afgestudeerd in de richting Small Business en Retail Management. Hij mag zich nu bachelor of commmerce noemen. Eelman is sinds acht jaar (fulltime) werkzaam bij Expert-Schoorl in Den Burg. De 22-jarige Janneke Schellinger uit Oudeschild heeft aan de Hoge school InHolland in Alkmaar het diploma voor de opleiding Accoun tancy behaald. Ze begint in septem ber een vervolgstudie tot registerac countant aan de VU in Amsterdam. Schellinger heeft werk gevonden bij Ernst Young in Amsterdam. Luc Tuntelder bleek woensdagmid dag de 20.000ste bezoeker van zwembad Molenkoog te zijn. Hij kwam om lekker vrij te zwemmen en vertrok met een royale slagroom taart van Bakker Timmer. Hij nam de taart in ontvangst samen met zijn broer Max (6), die toevalligerwijs vorig jaar de gelukkige was. Vorig jaar werd de 20.000ste bezoe ker een week later ontvangen. Dit jaar kwam het seizoen snel op gang, door het aangename weer en door de komst van het springkussen. koKrause van het winnende OSG-team pakt Met schoolteam van de OSG Heeft dinsdag zijn eerste plaats de bedrijvenestafette gepro longeerd. Het team, dat bestond fit Ben Krause, Thomas van Heerwaarden, Robin Eelman en Lutz Lohse, zette op de atletiek baan in Den Burg een tijd van '•29 minuten neer. Het jaarlijkse recreatieve loopfestijn tende 124 deelnemers, verspreid °,''5r 31 teams. Iedere loper legde t*ee rondjes van in totaal acht honderd meter af. Langs de kant tonden naar schatting driehon derd toeschouwers om de lopers aan te moedigen. Sommigen spoorden hen met spandoeken op ludieke wijze aan zo hard mogelijk te gaan. Het NIOZ was bij zowel de dames als de herenteams het succesvolst. De heren (Ron van der Slikke, Adam Klimiuk, Maarten Klunder en Martin Baptist) deden gezamenlijk 9.47 min. over de 3200 meter. De dames (Franchien Peterse, Angela Pitcher, Babette Bontes en Andrea Jaesch- ke) liepen 12.09 min. De onderlinge competitie voor de familieteams werd beslecht door de familie Witte (Niels, Erwin, Tom en Jaap) in 10.18 min. Zij hadden in Jaap Witte een geheim wapen in huis, hij legde zijn 800 meter af in een recordtijd van (foto Jeroen van Hatlum/Beelctbank Texel) slechts 2.01 min. Margot van der Ven zette met 2.45 min. de snelste tijd bij de vrouwen neer. Het team Jozefschool II (Axel Gar- ritsen, Jelle van der Duim, Albert Scholl en Sido Overdijk) won de categorie voor basisscholen met een tijd van 11.53 min. De eerste plaats in de categorie gemeng de teams werd door RAB in de wacht gesleept. Mara Hooyschuur, Daniel Oosterhof, Michael Hoijtink en Martien Witte liepen 11.15 min. De atletiekvereniging besteedt de opbrengst van de estafette aan materialen voor technische num mers. In 2008 heeft de estafette op maandag 23 juni plaats Minder drempels in nationaal park isbeheer heeft in het nati- 0naal Dark Duinen van Texel enkele frsmpels verwijderd. Deze maakten voor mensen met een handi- moeilijker om van de recrea te voorziening gebruik te maken ban de natuurlijke omstandigheden "°dig maken. Zo was het uitkijkpunt b'l de Oorsprongweg door treden in et Pad niet bereikbaar voor men sen in een rolstoel, zelfs al waren *l wel in staat de helling naar het Mikpunt toe te nemen. De treden ajn verwijderd en het uitkijkpunt is busdamg vergroot dat er ruimte is een rolstoel. zijn in de Bleekersvallei de houten voorzieningen vervangen door 'kussende hekken' die met een rolstoel of wandelwagen te passe ren zijn. De hekken zijn nodig om te voorkomen dat ook fietsers gebruik maken van de wandelpaden. Tot slot werden naast de veeroosters in het fietspad van De Koog naar de vuurtoren klaphekken aangebracht. Mensen met een (geleide-)hond kunnen daardoor de veeroosters makkelijker passeren. De maatregelen zijn onderdeel van de realisatie van het verbeterplan recreatieve infrastructuur en is mogelijk dankzij subsidie van de provincie Noord-Holland. Duo Eelman naar Westwoud Op de Texelse golfbaan hebben Ed en Josje Eelman dinsdag de wedstrijd om de Arendsen de Wolff trofee gewonnen. Zij ver dienden daarmee een uitnodiging voor de landelijke finale, die begin september wordt gespeeld op de golfbaan in Westwoud. Deze wedstrijd voor senioren maakt deel uit van de golfkalender van de NGF en wordt jaarlijks op vrijwel alle golfclubs gespeeld. Er wordt 'mixed foursome' gespeeld, waarbij teams van twee personen, een dame en een heer, om de beurt spelen. De speelsterkte van het team wordt bepaald door het gemiddelde te nemen van de individuele handi caps. Jeugdtennissers Deuce succesvol Tennisser Jesper List heeft bij een K4-toernooi vorige week in Julia- nadorp tweemaal een eerste plaats behaald. Hij werd eerste in de cate gorie tot en met 12 jaar en samen met Jesper Arkenbout won hij het dubbelspel tot en met 14 jaar. Ruben Legierse werd eerste in het enkelspel tot en met 14 jaar, Lesley Koning en Koen Beverdam tweede in het dubbelspel tot en met 17 jaar. In totaal deden er vijftien leden van Deuce aan het uitstekend georga niseerde toernooi aan de Zanddijk mee. Ed en Josje Eelman overtroffen zichzelf op de tweede negen holes. Met slechts 11 punten op de eerste negen holes, kwamen zij terug met 25 punten over de tweede negen. Op hole 17 scoorden zij daarbij zelfs bijna een hole-in-one. De bal bleef slechts op 20 cm van de vlag liggen. In totaal behaalden zij 36 punten. Jan Bloem en Irene Schuijl werden met 34 punten tweede, der de waren Corjan Luyt en Janneke Kampstra (33). Kampioenschap senioren Deuce Op de banen van tennisvereniging Deuce aan de Emmaiaan in Den Burg wordt van zondag tot en met zaterdag het clubkampioenschap mix-dubbel voor senioren gehou den. Maar liefst 39 teams strijden tegen elkaar, ingedeeld in klassen van sterkte 4 tot en met 9. De eerste wedstrijd, het dubbelspel tussen Mirjam Arkenbout en Her- mina Kikkert en Jos Bosma en John Zoetelief, begint zondag om 15.00 uur. Zondag wordt tot 18.00 uur gespeeld, de rest van de week tus sen 18.00 en 21.00 uur. Vrijdag en zaterdag staan de finales op het programma. Publiek heeft gratis toegang. Training Tevoko De jeugdtrainingen van volleybal vereniging Tevoko vinden maandag plaats in sporthal Ons Genoegen. Woensdag 27 juni worden de laat ste trainingen voor de zomerstop gehouden. Leerlingen van OSG De Hogeberg maken kans op een prijs in Bike- a-Licious, een techniekwedstrijd voor het ontwerpen van een super snelle fiets. De jurering vindt maan dag plaats, tijdens de laatste tests van de buikligfiets van Frangois Geuskens, die deze zomer hoopt het werelduurrecord te verbreken. Bike-a-Licious' is een schoolstnjd met technische opdrachten, die in het teken staan van de- wereldre cordpoging van Geuskens. De jury bepaalt rond de test op het RDW Test Centrum Lelystad welke ontwerpen worden bekroond De bezoekende leerlingen krijgen een VlP-behande- ling en kunnen van dichtbij getuige zijn van de race van Geuskens. Het huidige werelduurrecord staat op naam van 'Fast' Fred Markham uit Australië, die 86 kilometer aflegde. Volgens Geuskens moet het mogelijk zijn een snelheid van 130 km/u te halen. Geuskens won eerder de Red Buil Zeepkistenrace en verbeterde met medestudenten het wereldre cord voor mensaangedreven onder- Werkstraf voor hardleerse cafébaas De economisch politierechter in Alkmaar heeft de 30-jarige uitba ter van een café aan de Dorps straat in De Koog dinsdag ver oordeeld tot een werkstraf van tachtig uur. De man stond terecht omdat hij vorig jaar drie keer na middernacht zijn deur en ramen open had. Het was niet voor het eerst dat de cafébaas ter discussie stond. Al in 2003 legde de gemeente hem een zogenoemde bestuursmaatregel op. Reden waren de herhaalde klachten over geluidsoverlast. Waarschuwin gen en boetes zorgden niet voor het gewenste effect. De maatregel houdt in dat het horecabednjf na 24.00 uur deuren en ramen gesloten moet hebben. Bezoekers mogen nog wel naar binnen en buiten. Op 4 juni vorig jaar was het opnieuw raak, toen buurtbewoners na mid dernacht klaagden over geluids overlast. Toen de politie om tien minuten na half één arriveerde, bleek de klacht correct. Ook op 24 juni en 31 juli was er reden voor een proces-verbaal, toen patrouilleren de agenten om zeven over half één respectievelijk vijf over half één con stateerden dat de deur wederom niet gesloten was. Ook overschreed het qeluid dat uit het café kwam de norm. De uitbater bestreed het teveel aan decibellen. 'Het was de warmste zomer in honderd jaar en overal in de buurt zijn kroegjes. De terras sen waren nog vol. Het was hoog seizoen en overal kwam muziek vandaan. Er is géén officiële deci- bellenmeting geweest vóór of in de kroeg.' Officier van justitie Groen huis en rechter Lourens lieten de uitbater weten dat hij niet terecht stond voor de geluidsoverlast, maar alleen voor het niet sluiten van deu ren en ramen. Op de vraag van de rechter of hij de deuren en ramen nu wel gesloten houdt, was de gedaagde eerlijk. 'Ik heb ze nu ook nog af en toe open. Er is echt geen geluidsover last meer.' Volgens hem zijn inmid dels maatregelen getroffen om de muziekoverlast te beperken. 'Er zijn ook metingen geweest en het heeft iets gekost, maar het moet nu beter gaan.' De officier van justitie was snel klaar met de bewijsvoering. 'Het is drie keer geconstateerd door de politie en u hebt het toegegeven. Het is ook niet voor de eerste keer. Op uw strafblad komen drie eerdere over tredingen voor. Als het de eerste keer zou zijn geweest, had u €650,- per overtreding moeten betalen.' Volgens Groenhuis is uit weten schappelijk onderzoek vast komen te staan dat luide muziek uit hore cagelegenheden klanten aantrekt. 'Dat betekent automatisch meer omzet. Want uit die onderzoeken blijkt ook dat luide muziek tot meer drinken leidt. Daarom had u ook de deur en ramen open. Dus het is niet alleen een milieu-, maar ook eigenlijk een economisch delict.' Groenhuis vroeg rechter Lourens daarom niet drie keer een boete van €650,- op te leggen, maar drie keer €700,-. Mocht de uitbater niet betalen, dan moest dit worden ver vangen door 42 dagen hechtenis. 'U moet het maar eens goed voelen en voortaan de deuren en ramen gesloten houden.' In zijn laatste woord, voordat rech ter Lourens uitspraak deed stelde de kroegbaas nogmaals: 'Ik ver oorzaak geen geluidsoverlast meer. En het verhaal van de officier klopt helemaal niet. Bij luide muziek drin ken ze juist minder. Bij mij gaan ze namelijk dansen en dan is drinken moeilijk.' De economische politierechter hoefde niet lang over de zaak na te denken. 'Ik word droevig van uw strafblad. U leert niets van boetes. Daarom nu een werkstraf van tach tig uur. U moet naar de reclassering om de werkstraf te gaan regelen. Gaat het mis met de werkstraf, dan betekent dat, dat de officier mij gaat vragen de werkstraf om te zetten in echt zitten. En dat is dan ook weer ongeveer 40 dagen.' Voordat de zaak werd besloten, vroeg rechter Lourens de kroegbaas of hij zich kon vinden in de opge legde straf. Dezelfde vraag stelde zij aan de officier van justitie. Beiden gingen akkoord met de straf.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 7