Je bent hier alleen ter opvulling' Nachtje figureren film Zomerhitte TEXELSE g coURANT Kerkdiensten Medische zorg Hulpver'ening oud Papier Radio Texel |Q()J Verkeerskerstboom Thijsselaan Schulpengat in Nioz-haven VRIJDAG 22 JUNI 2007 Zondag 24 juni 2007 PROTESTANTSE KERK IN NEDER LAND: Hervormde gemeente Den Burg: 9.45 u. ds. P.A. den Braanker Gereformeerde kerk Den Burg: 9.45 u. ds. J Glazema. Hervormde gemeente Waal, Koog, Den Hoorn: De Koog: 9.30 u. ds. C F. Klaassen. Den Hoorn: 11.0 u. ds. C.F. Klaassen. PROTESTANTSE WADDENGE MEENTE TEXEL: Oosterend: 9.30 u. ds. C. der Neder landen, Jeugddienst. De Cocksdorp: 11.00 u. ds. P.C. Bar nard. GEREFORMEERDE GEMEENTE: in kerkgebouw Schoolstraat, Ooste rend: 10.00 u. en 16.00 u. ds. T.M. van Dijk GEREFORMEERDE KERK (Vrijge maakt): in de Doopsgezinde kerk te Den Burg tot nader order geen dienst op Texel DOOPSGEZINDE GEMEENTE: Kogerstraat, Den Burg- 10.00 u. mw. J. Groenveld-Kiesra, extra collecte voor Doopsgezind Wereldwerk. BAPTISTENGEMEENTE: Julianastraat, Den Burg: 10.00 u. ds. A. Wesseling. ROOMS-KATHOLIEKE KERK: Den Burg: 10.45 u. dameskoor. Oosterend: 9.30 u. DEUTSCHE H. MESSE: De Koog: vrij. 19.30 u.: zon 11 00 u.; woe. 19.30 u. De Cocksdorp: zat. 19.30 u. JEHOVAH'S GETUIGEN: Noordwester 3, Den Burg: Openbare lezing, 10.30 u.: Wachttorenstudie, 11.20 u. vol te houden Artsen: Voor spoedeisende medische hulp in het weekend, op zon- en feestdagen en van maandag tot en met vrijdag van 17.00 tot 08.00 uur: Centrale Huisartsen Post, tel. 321143. Tandartsen: Voor spoedeisende tandheelkundige hulp is via één van de volgende telefoonnummers infor matie te knjgen over het pijnspreekuur op zaterdagen, zon- en feestdagen Tevens wordt het ongevallennummer vermeld. 313086; 314727; 314669; 312270 of 322008. Verloskundigenpraktijk: Waalder- straat 53A, Den Burg. Dag en nacht bereikbaar via tel. 313090 of 06- 51404872. GEZONDHEIDSZORG: Thuiszorg: Thuiszorg Kop van Noord-Holland. Voor alle hulp. zorg en informatie, ook voor het berekenen van de eigen bijdrage: op werkdagen, Brand/Ambulance: Bij brand en voor spoedeisend ambulanceven/oer bellen: 1-1-2. Of bel de Meldkamer Noordholland-noord: 072- 5644444. Politie: Keesomlaan 4a. Den Burg Het bureau is op maandag en vrijdag geopend van 9.00 tot 13.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur. Telefoon: 0900-8844. In spoedei sende gevallen: 112. Gevonden munitie: Bel de politie, tel. 0900-8844. Vermiste en gevonden huisdieren: Dierenpension Texel. Slufterweg 216. De Cocksdorp. tel. 311477, www. dierenpensiontexelnl Dierenartsenpraktijk: Keesomlaan 11, Den Burg, tel. 312527 Verslavingsproblemen: Voor hulp bij problemen met alcohol, drugs of andere verslavingen: bel tijdens kan tooruren 319413 (De Nieuwe Skuul). Anonieme Alcoholisten: dinsdag van 19.00 tot 21.00 uur in Den Helder, tel. 0223-642189 (vragen naar Ron). Verslavingszorg: Brijder Versla vingszorg Texel, Tubantia, Pontweg haalt Scouting Texel oud papier op in Den Burg. Men wordt verzocht dit vóór 10.00 uur aan de straat te zetten, op de verzamel plaatsen van afvalcontainers, in niet te grote bundels of een kartonnen doos (geen plastic zak). Gelieve er op toe te zien dat het papier niet gedu rende lange tijd in de regen staat. De papierwagen komt in de volgende straten: 1. Noordwester, Duinreep, Zeebries, Vloedlijn, Golfslag, Vaar geul, Schoorwal, Gasthuisstraat - aanleunwoningen, Gasthuisstraat van Beatrixlaan tot Pontweg. TEXELSE^COUR\NT Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Burg Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Stiana Sibon Buiten werktijd: Stiana Sibon Telefoon 06 - 22 21 16 62 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail info@lenr.nl Abonnementsprijzen 2006: Per half jaar 36,45 34,851 Per jaar €71,10 68,95 Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementspen ode 's avonds en tijdens het weekeinde: Centraal Meldpunt 0223-650222. - Voor alle zorg, huishoudelijke en verzorgende hulp: Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel. 321461. - Jeugdgezondheidszorg: Schoon oordsingel 44, Den Burg, tel. 0900- 4636549. Spreekuur elke werkdag van 9.00 tot 17.00 u. Voor vragen over ontwikkeling, voeding, opvoeding en verzorging. Uitleenmagazijn/servicepunt Schoonoordsingel 44, Den Burg, tel 314887. Geopend elke werkdag tus sen 13.00-14.00 u. - Diëtiste: voor afspraken elke werk dag van 8.30-17.00 uur, tel. 0223- 650222. Indicatie: Indicatie voor thuiszorg en voor opname in verpleeg- en verzor gingshuis: Centrum Indicatiestelling Zorg. Opvragen via tel. 0229-206955 Opname op advies van huisarts of specialist. Mondhygiëniste: Natasja Bottema, tel. 320104. 133, De Koog. Voor inlichtingen, advies, consultatie en preventie, tel. 0223-620541 of 06-30215211: peter molenaar@brijder.nl. Psychologenpraktijk: M. Spijker en Y. Olthof. Ruijslaan 88, 1796 AZ De Koog, tel. 317566 Kustwacht: Voor meldingen van schepen en zwemmers in nood: tel 316270. Vrijdag: 18.00 u. Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. Wilde vaart (herhaling) 21 00 u. Radio Noordholland Zaterdag: 9.00 u. Ronde om Texel Rechtstreeks verslag van de grootste cata maranrace ter wereld. Met uitslagen, achtergronden en interviews vanaf het strand, het land en het water. 17.00 u. Wegdromen met een boek 18.00 u. Muziek met Marco 20 00 u. Radio Noordholland Zondag: 9 00 u. Klassiek op zondag 10.00 u. Kerkdienst vanuit gerefor meerde kerk Den Burg 11,00 u. Vlaswiek (muziek en poëzie) 12.00 u. Natuurwijzer 13.00 u.Noud draait deur (Neder landstalig) 14.00 u. Wilde vaart (shinty's) 15.00 u. Frans gaat het doen (muziek) 16.00 u. Sportlokaal (uitslagen en interviews) 17.00 u. Radio Noordholland Kerkdiensten De Lichtboei: 9.45 u. Hervormde kerk Den Burg 10.45 u. Rooms-katholieke kerk Den Burg Maandag: 18.00 u. Symphomca (klassiek) 19.00 u. Wegdromen met een boek (herhaling van zaterdag) 20.00 u. Natuurwijzer (herhaling van zondag) 21.00 u. Reggae on the move (muziek) 23.00 u Radio Noordholland Dinsdag: 18 00 u Radio Texel actueel (nieuws) 19.00 u. De keuze van... 20.00 u. Radio Noordholland Woensdag: 17.00 u. Pietelepote (kinderprogram ma) (herhaling van zaterdag) 18.00 u Onder de toren (geestelijk programma, met vanaf 19.00 uur verzoekplaten) 19 45 u. Gelezen (Texelse) verhalen 20 00 u. Radio Noordholland Donderdag: 18.00 u. Country time (muziek) 19.00 u. Cabaret café (Pip Barnard en Janien de Bruijn bespreken het lokale nieuws). Vandaag: Aandacht voor buit ruggen, zomerhitte, school examens en het gebrek aan personeel Ook komen de gemeentelijke cultuurnota, het kamperen bij de boer en het gevaar van teken aan de orde Verder natuurlijk de Sommeltjes. feuilleton Mos- selweg 14 en veel muziek. Tevens vindt in het program ma de presentatie plaats van Het Eiland, literair tijdschnft voor en over Texel Uitzen ding van de avond van 1 juni. aansluitend: Radio Noordhol land Voor meer informatie over medische zorg, hulpverlening, kerk en andere eilandzaken zie www.texelsecourant.nl. rubriek Om te Onthouden ZONE ZONE ma - do 9.00 -18,00 S vr 9.00-21,00 1 Ja 9.00 -18.00 Parkeèrsituatie gewijzigd uitgezonderd C s\ www. beeldbank texel .nl Dé beeldbank voor Texel met zowel historisch als recent materiaal. het niet en ze maakt zich ook geen illusies dat ze wordt ontdekt. 'Je bent hier echt alleen ter opvulling.' Tegen kwart voor acht komt er leven in de tent. De regieassistenten din- geren de vrouwen naar de linkerkant van de tent en de mannen naar de rechterkant. Beide groepen worden vervolgens verdeeld in een a- en een b-groep: wel of niet dansen. Daarbij valt het op dat de knappere mensen in de a-groep komen. Naast de gewone figuranten zijn er ook Theaterkoor in Loodsmansduin In het restaurant van Loodsmans duin vond zaterdag een optr eden plaats van theaterkoor Dwarzz uit Drenthe. Het koor was met elf van de negentien leden naar het eiland gekomen en verraste de gasten van het restaurant op een sfeervol optreden. Er werden nummers gezongen van Abba en Herman van Veen en num mers uit musicals als The Lion King. Ook De Clown van Ben Cramer stond op het programma, leder nummer kreeg door een kleine aan passing aan de kostuums een eigen karakter. Het Schulpengat lag deze week Het Schulpengat moet ook daarom afgemeerd in de NlOZ-haven. Rijks- nog de komende week aan de kant. waterstaat pleegt werkzaamheden Aaf Schaatsenberg-Mosk maakte aan de fuik van de TESO-haven. de foto. jollywood, gouden bergen, een Oscar, iets waar figuranten alleen aar van kunnen dromen. De om ontdekt te worden is vol- «ns figurantenbegeleider Martien amelijk nihil. Het leven van een gurant bestaat vooral uit wach- jn, wachten en wachten. Verslag eefster Stiana Sibon ondervond et aan den lijve en figureerde in «nacht van maandag op dinsdag i de film Zomerhitte. Geen glitter n glamour, maar wel een leuke Kvaring. ai Cubaans zomergevoel. Die sfeer ioet de discotheek in de film weer- wen. Om dat te creëren heeft lede- figurant de opdracht gekregen he setjes kleding mee te nemen die pamend en sexy, maar zeker niet oedkoop zijn. Verder mag je geen #e-up dragen en geen verzor- iqsproducten (lak, schuimgel) in r«ar hebben. Daarom loopt deze xmalist er overdag als een slons ij om 's avonds in de film te schit- jen, If zes wordt iedereen verwacht tent naast Eetcafé De Com- egnie in Oudeschild. Gelijk stuurt lartien alle vrouwelijke figuranten to naar de loods van de water- portvereniging die dienst doet als en kleedruimte. Daar wordt fe meegebrachte kleding beke- 3i In eerste instantie keurt een ite een setje goed. Na ingekleed te zijn, vindt een andere tyliste het topje te donker. Ze plukt grap vroeg of hij met me wilde dan sen, reageerde hij heel spontaan.' Ze raakte door haar broer betrok ken bij de film. 'Hij is hier bewaker. Ze hadden gisteren een tekort aan figuranten en hij belde me een uur van te voren op of ik wilde. Toen ben ik hierheen gescheurd.' De opnames duurden de vorige nacht tot 4.30 uur. 'Ik moest om zeven uur alweer opstaan om naar school te gaan. Morgen heb ik nog een mondeling Nederlands.' Channah had al eens in een Duitse film gefigureerd. Toen een vriendin vertelde dat ze nog mensen zochten bij Zomerhitte, besloot ze zich aan te melden. De hoofdpersonen van de film, Torenstra en Sophie Hilbrand, zag ze al eens op Texel. 'Ik kwam Waldemar tegen op straat. Hij kwam me bekend voor, maar ik wist niet meer precies wie hij was. Toen kwam Sophie erbij en wist ik het weer. Ze keek heel kwaad. Misschien omdat ik hem zo lang aankeek. Ik verstop me straks maar voor haar.' De volgende middag heeft ze nog een herexamen Frans. 'Ik ben al geslaagd, maar wil graag van een 5 een 6 maken. Als ik nog niet was geslaagd, had ik van nacht niet meegedaan.' Wel of niet dansen? Na twee uur wachten begint de ver veling toe te slaan. Buiten regent het, waardoor iedereen in de tent zit. Een pokerset wordt erbij gepakt, de tijdschriften komen uit de tassen en de tafel met drinken is populair. In (Foto Stun» Sibon/Beeldbank Taxa!) steeds stiller in de tent. De gespreks stof raakt op. Een meisje op een bank aan de rand van de tent kan haar ogen niet meer openhouden en ondersteunt haar hoofd met haar hand. In de discotheek repeteert Torenstra ondertussen met acteur Johan Leysen de volgende scène die zich op de trap afspeelt. Rond twee uur wordt iedereen er weer bijgeroepen om de scène met figu ranten te spelen. Van derVen kijkt op een klein scherm mee met de came ra's en geeft aanwijzingen. Zo moet Torenstra verder naar beneden lopen op de trap als hij zijn tekst zegt. Een uur later staat het erop en moeten de figuranten buiten wachten zodat de set kan worden omgebouwd voor het laatste deel. Het wordt inmiddels licht buiten en dat zorgt voor lichte stress onder de filmmakers. Na een kwartier kan iedereen weer naar binnen. Dit keer moet er vooral worden gedanst. Ook door de men sen die niet direct in beeld zijn, maar wel via de ramen. Hoe verder de avond vordert, hoe moeizamer het dansen gaat. Telkens roept de regie assistent dat de figuranten moeten blijven bewegen. Tegen vijf uur is het tijd om de allerlaatste scène van die nacht op te nemen, ledereen heeft het gehad en misschien is dat wel de reden dat het er na twee keer al goed op staat. Als wordt omgeroe pen dat het klaar is, barst iedereen in juichen uit. In de tent staan broodjes met worst te wachten op de figuranten, leder een moet nog een formulier onder tekenen waarin staat dat ze akkoord gaan met het openbaar maken van de beelden. Opmerkelijk dat dit pas na de opnames gebeurt. De makers hebben een probleem als iemand hier niet mee akkoord gaat. Om kwart voor zes zijn alle figuranten naar huis. Het werk voor de technici gaat nog even door, want zij moe ten het havengebouw weer in oude staat terugbrengen. Dinsdagmid dag verraden alleen de witte buizen tegen de dijk dat zich hier iets heeft afgespeeld, maar verder is er niets meer te bekennen van het nachte lijke avontuur. Maar liefst zes borden zijn er nodig om de nieuwe verkeerssituatie in de Thijsselaan aan te geven. De straat wordt opgeknapt, maar het gedeelte dat uitkomt op de Bernhardlaan is al voltooid. Het gebied is nu een betaald parkeren zone geowrden En bij een vernieuwde straat, met allerlei nieuwe verkeersregels, horen natuurlijk ook nieuwe verkeersborden.'Het lijkt wel een kerstboom,' vindt een buurtbe woonster die de redactie tipte over het bordenfestijn bij de Bernhardlaan. Maar hoe kun je dan aangeven dat je daar maximaal 30 km/h mag rijden, het een parkeerzone is, enkel tussen bepaalde tijden, de parkeersituatie dus gewijzigd is en het ook nog eens éénrichtingsverkeer is, behalve voor fietsers en bromfietsers? Voetreflexopleiding In Zenit, Spoorstraat 62 in Alkmaar geeft Manda Bergsma vrijdag 29 juni informatie over de opleiding tot voetreflextherapeut. Bezoekers kun nen kennis maken met de werking van voetreflexologie en lesmateriaal inzien. Er wordt in twee groepen les gegeven. De ene groep heeft les op maandagen in Alkmaar, de andere groep op vrijdag en zaterdagen in Alkmaar en op Texel. Meer infor matie is te vinden via website www. voetreflexologie.com en te verkrij gen via tel. 319708. Figuranten staan op de, set te wachten op de volgende scène. verlichte witte buizen en boven is een bar gebouwd. De drankjes op de bar blijken niet echt te zijn. Water met een kleurstof erdoor. Binnen staan witte loungebanken en bui ten liggen grote kussens in dezelfde kleur. In de discotheek hangen dis colampen. De regieassistent zet iedereen op een plaats waarbij opnieuw op uiter lijk wordt gelet, onder meer op de kleuren van de kleding. In deze scè ne moet Torenstra de discotheek binnen komen, naar boven lopen en aan de barvrouwen vragen waar zijn vriendin is. De figuranten dansen, sms'en of bestellen drinken. Vooral het dansen gaat in het begin houte rig omdat de muziek met doorloopt tijdens de opnames. De acteurs moeten immers hoorbaar zijn. Moni que van der Ven geeft een paar laat ste aanwijzingen aan Torenstra en de lippen van de vrouwelijke figuranten worden opnieuw van lipgloss voor zien. Dan kunnen de opnames van start. Eén van de twee barvrouwen is te klein. Twee blokken achter de bar verhelpen dit. De scène moet diver se malen over, maar Torenstra blijft opgewekt en zweept de figuranten op om lekker te dansen. Tegen elf uur is het klaar en wordt verteld dat er een 'lunch' klaar staat in de tent. Figurantenbegeleider Martien werd drie dagen geleden gebeld of ze wilde helpen. 'Dit werk doe ik nor maal niet. Het afgelopen jaar was ik producer bij Barend en van Dorp. Ook heb ik acteurs begeleid, onder meer bij de film Ocean's Twelve.' Er is niet altijd een aparte begeleider voor figuranten. Alleen bij grotere groepen. Ze vindt de figuranten van Zomerhitte een leuke groep. 'Het zijn vooral mensen die het nog niet zo vaak hebben gedaan. Die zeuren niet zo snel en zien wel wat er op hun af komt.' Ze heeft nog een tip voor figuranten: 'Zorg dat je niet te veel opvalt. Het gaat om de acteur.' Wachten Opnieuw is het lang wachten voor er weer iets gebeurt. Een jongen ligt weg le doezelen op een bank naast de terrasverwarmer en het wordt (Foto Stona Sibon/BeekOxank Texel) edelfiguranten. Zij worden geselec teerd voor films en hebben een wat grotere rol omdat ze, in dit geval, goed kunnen dansen. De edelfigu ranten mogen alvast meelopen, de rest blijft zitten. De a- en b-indeling wordt vervolgens weer overboord gegooid. Je mag zelf aangeven of je kan en wilt dansen. Discotheek Tegen tien uur is het dan zover, ieder een mag meekomen. Het gebouw van Waddenhaven Texel is omgeto verd tot een hippe, eigentijdse disco theek. De wanden zijn bedekt met van der Vis (16) uit Den Burg wordt opgemaakt. blouse van een rek. Na de zijn make-up en haar aan de Dat neemt zo'n vijf minuten in beslag. Een eindtijd de twee visagistes niet. 'We sten gewoon doorknallen.' ig bij de tent zitten de nichtjes ten (16) en Channah (19) Tromp it Den Burg met andere figuranten kletsen. Marleen figureerde die Kht daarvoor ook al. 'Dat was Ik moest aan de arm van een r>gen uit de discotheek komen en ten alsof ik met hem mee naar ging.' Ook ontmoette ze acteur Wemar Torenstra. 'Toen ik voor de de hoek van de tent zit Jemey van Belle (23) uit Amsterdam te kletsen met drie andere figuranten van de overkant. 'We hebben elkaar net ontmoet.' Twee jaar geleden schreef ze zich in bij castingbureau Hollands Glorie in haar woonplaats. Dit is de tweede keer dat 'ze figureert. 'Ik heb één keer aan de televisieserie Grijp- stra de Gier meegedaan. Toen ik hierover een e-mail kreeg, heb ik me aangemeld. Het leek me wel gezel lig omdat deze scènes zich in een discotheek afspelen.' De studente fotografie ontvangt €35,- en reiskos tenvergoeding. Voor het geld doet ze

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 9