Beroemde muzikanten legden basis op Texel Documentaire over Sarasani's huisband in de zomer van 1973 Texelaartje Öarasani TEXELSE 3 COURAN1 cDencBitrg~cTexel Familieberichten 15 juni 2007 Siena en Ide Myrthe DINSDAG 26 JUNI 2007 Ze waren niet veel meer dan beginnende muzikanten toen ze jn 1973 huis en haard in Doetin- chem verlieten om een zomer lang de huisband van popboer derij Sarasani op het verre Texel le worden. Als routiniers, bekend van bands als Normaal en Van- denberg, keerden ze zaterdag terug op het eiland. Dat gebeurde op uitnodiging van documentai remakers Tamara Otten en Peter Groeskamp van Graafschap.TV, een regionale televisiezender in Oost-Gelderland. ledereen op Texel kent wel het .erhaal van Cuby and the Blizzards en andere bekende bands die in Sarasani optraden. Maar dat van Threshold heb ik nooit ergens gele zen'. vertelt Peter Groeskamp, een jongere broer van Texels Belang- raadslid Joop Groeskamp. 'Best vreemd, als je weet wie er alle maal in speelden. Paul Kemper was zeventien jaar de gitarist van Nor maal Zanger Bert Heerink en bas sist Dick Kemper hadden wereldhits Burning Heart en Different Worlds metVandenberg en traden in grote zalen in Amerika en Japan op. Het leuke is dat ze op Texel de basis hebben gelegd, in die zomer van 1973, toen ze avond aan avond in Sarasani speelden.' Reizend met een eenvoudig busje nam Groes kamp de muzikanten en hun tech nicus zaterdag een dag lang mee op sleeptouw. Hoewel de meesten nog (of weer) in de Achterhoek wonen, zien ze elkaar niet al te vaak meer. Dat was te merken, want ook zonder dat de documentairemaker ernaar hoefde te vragen, werden gretig herinneringen opgehaald. Dat begint 's ochtends al, wanneer het gezelschap een wandeling over de Hors maakt. 'Voor de mooie plaatjes', verzekert Groeskamp, die tot grote hilariteit de muzikanten na een interview vriendelijk vraagt langzaam uit beeld te lopen, eerst samen, daarna elk een kant uitzwer mend. 'Symbolisch voor het einde van de band', grijnst Groeskamp. Hoewel de opname drie keer over moet, zien ook de mannen, vijftigers inmiddels, de humor er wel van in. Tijdens een bezoekje aan Sarasani komen de anekdotes pas goed los. 'Als het niks is, zijn jullie morgen weer weg', verwelkomde uitbater Jacques Hetsen, de latere manager van BZN, zijn gasten. 'We sliepen allemaal in stapelbedden. Alleen Oxx, onze roadie en geluidstech nicus, had een tweepersoonsbed. Voor zichzelf', vertelt Paul Kemper, die voor vertrek vijftienhonderd gul den van zijn moeder leende, met de belofte dat hij rijk zou worden en haar alles terug zou betalen. 'Toen we terugkwamen, had ik geen rooie cent meer. Van de uitbater kregen we ƒ1,25 per bezoeker. Maar soms was er zo weinig publiek, dat we aan het eind van de avond zestig gulden kregen. Voor de hele band. Eén keer had ik nog precies een gulden om een liter melk te kopen.' 'We leefden op gehaktballen, bier en zware shag', herinnert drummer Jan Mourik zich. 'Ik had een keer een Duitse toeriste bereid gevonden de boel schoon te houden. Ze heeft toen ook groente voor ons gekookt. Dat hadden we de hele zomer nog niet gegeten', vertelt Bert Heerink. Ook in andere opzichten was het armoe troef. De weinig gerieflijke logeerruimte in de aanbouw van de boerderij was met een tussenwand in tweeën gedeeld. Het grootste deel was voor de hoofdact van de avond, het kleinste voor de huis band. Dick Kemper: 'Toen ik na zes weken thuis kwam, dacht ik: Ik woon in een paleis.' Heerink: 'Er was geen douche, alleen een wasbak. Mijn moeder stond thuis bij de deur en zei: Stop, je gaat maar achterom! Ze zette eerst de brandslang erop. We stonken vreselijk. Met de ARBO- eisen van nu zou de organisator van toen voor jaren de gevangenis De voormalige leden v, gitenst Paul Kemper ei n met de pet is drummer Jan Mourik. Rechts naast hem zanger Bert Heerink, zijn ingegaan. Maar het had ook z'n charme. De mensen van nu hebben het misschien wel te goed, ze leren af creatief te zijn.' Dick Kemper zou de zomer van 1973 graag nog eens overdoen. 'Het was allemaal heel erg spannend. Texel was net zoiets als Amerika, een ver buitenland. Ik was precies één maand zeventien en helemaal gek van muziek. Het mooiste vond ik het om de kunst af te kijken van de gro te jongens. Je had toen nog geen video's of lesmethoden om zelf een instrument te leren bespelen. Ik zat voor het podium en lette er pre cies op wat die bassisten allemaal deden. Die waren toen al bekend. Earth and Fire speelde in Sarasani, Golden Earring, Kayak, CCC Inc. - de voorloper van Doe Maar - en BZN, die toen nog hardrock speelde. Eigenlijk was de hele Nederlandse popscene er. Maar er ook bekende buitenlandse groepen, zoals Haw- kwind. Daar speelde Lemmy in, de latere zanger van Motörhead. En wat dacht je van Colin Blunstone?' De Britse zanger, voormalig lid van The Zombies, zorgde nog eens voor tumult door een andere piano te vragen. 'Er stond er wel één, maar die had hij afgekeurd. Uiteindelijk ben ik samen met zijn mensen naar Den Hoorn gegaan om er de piano van de dominee op te halen', weet manager Nico nog. Buiten de optredens om hadden de muzikanten van Threshold alle tijd Texel te verkennen. Dat deden ze niet allemaal op dezelfde manier. Paul Kemper: 'Ik had een vriendin netje en maakte samen met haar fietstochten en wandelingen over het hele eiland. Ik dronk niet veel. Dat weet ik zeker, anders had ik geen noot kunnen spelen.' Mou rik heeft andere herinneringen. Met gevoel voor dramatiek: 'Ik heb hier regelmatig in de goot gelegen. Met mijn enige vriend: de fles.' Van tijd tot tijd werd ook Smullies Bar in Den Burg bezocht. Niet de muzikanten, maar één van de stamgasten trok er de meeste aandacht. 'Hij had een schip op zijn buik laten tatoeëren. Als hij een biertje kreeg, zei hij: Even kijken of ik al te veel gezopen heb. Dan tilde hij zijn shirt op en zei: Nee, het schip drijft nog.' Heerink: 'Ik ben er nog eens in slaap gevallen, met mijn hoofd op de bar. Ik had toen nog van lange, uitwaaierende haar. Toen ze me wakker maakten, was het helemaal nat van het bier en zat het vastgeplakt aan de bar.' In 1975 viel Threshold uit elkaar. Door studie en werk ging iedereen zijn eigen weg. De meeste leden De band in 1973. keerden in later jaren zo nu en dan terug naar het eiland waar het alle maal was begonnen. In de zomer van 1984 zelfs met drie van de vier tegelijk, toen zowel Vandenberg als Normaal op een door Veronica georganiseerd festival op het strand bij paal 17 optrad. Heerink: 'Organi sator Rob Out had geregeld dat we er met een helikopter heen werden gebracht. Toen we vlak voor het optreden aan kwamen vliegen en het terrein onder ons zagen liggen, gaf dat echt een kick.' Op de vraag of Vandenberg toen al niet te groot voor Texel was, antwoordt Kem per gedecideerd: 'Te groot ben je nooit. Je moet gewoon spelen, niks anders. Als Achterhoekers waren we gewoon te nuchter om ons te goed te voelen.' Heerink, bekend om zijn woelige levensloop, grijnst: 'Nou jij misschien, ik was nooit zo nuchter.' Het dagje Texel werd zaterdag besloten met een etentje bij Paal 9, waar de Texelse Skuumkoppen goed in de smaak vielen. Van het plan om nog opnamen in De Koog te maken, werd noodgedwongen afgezien. Groeskamp: 'Dat was niet meer te doen, de zon had zijn werk gedaan. Dick Kemper was niet rood, maar paars verbrand. Op de terug weg werd nog geopperd om gelijk langs het brandwondencentrum in Beverwijk te gaan Joop Rommets 23 juni t.m 1 1 aug. iedere dag geopend Iedere avond een Life-group afgewisseld door een vreselijk swingende discotheek met Neerlands beste lichtshow (de vroegere Eland-jongens uit Leiden) Programma: 23 juni Opening met een surprise en het huisorkest Threshold 24, 25, 26, 28 en 30 juni Threshold 27 juni Oscar Benton Blues Band onverbeterbare B.ues 29 juni Long Tall Ernie and the Shakers f voorprogramma 1 juli The Disco Circus Show met 12 medewerkers 2 juli Dizzy Man's Band met The Show 3 juli Earth Fire - voorprogramma 4 juli Shakin'Stevens and the Sunset de Engelse sensatie 5 juli Livin' Blues -F voorprogramma 6 juli Veronica Drive-in Show Kayak 7 juli Kayak een nieuwe supergroup 8 juli Kayak nog een keer dat geweldige geluid Elke dag start het swingende gebeuren om 20.00 uur. Met geluidswagens en aanplakbiljetten werd reclame voor de optredens gemaakt. Hetzij wij leven, hetzij wij sterven, wij zijn des Heren Geschokt en vol verdriet moeten wij voor altijd afscheid nemen van onze zo dierbare Sieme Cobie Peter en Afra Lodewijk en Mariska lm en Ger een prachtige feestdag! Bedankt voor alle belangstelling, bloemen, kaarten en giften. Ook namens onze kinderen en kleinkinderen. Heel blij zijn wij met de geboorte van onze dochter en zusje Zij is op zaterdag 23 juni 2007 om 03.37 uur geboren, weegt 4450 gram eh is 55 cm lang Simon, Linda en Ronne Mder l?e Ruyterstraat 4Z 179Z 4J Oudeschiid Tel OZZZ 315145 Bowling De Koogel - het adres voor een gezellig avondje uit! Tel 0222- 317672. Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. www.texelsecourant.nl voor het dagelijkse Texel se nieuws. Vanaf nu verkrijgbaar rode bessen bij Fruithof De Veen, Kadijksweg 10. Ghost intersens target verkrijgbaar bij Bets Fietsherstel, tel. 06- 38222257. Meindl. brede collectie wandelschoenen. Mantje Lifestyle Stores. De Koopman Koerier. voor bedrijf en parti culier. Tel. 315001/06- 20073394. Auto Service Centrum. Maricoweg 3, tel. 315588. Hanwag. de perfecte wan delschoen voor dames en heren. Mantje Lifestyle Stores. www.texeltoerist.nl. Met de meest actuele evene mentenagenda. AEG, Bosch, Miele, Liebherr, Zanussi, etc. koopt men bij Elektrovak- man Stiehl De Waal - 311 777 - de Voordeligste Prijs en de Beste Service! Rits stuk? Wij zetten er een nieuwe in. Schoenmake rij sleutelservice Van Osch. Open van 08.00 -12.30 uur. Zaterdags ge sloten. Tel. 313901. 4 modellen Pepe jeans. Dames voor de halve prijs bij Mantje Lifestyle Sto- TFT-scherm nodig, ruime keuze en direct uit voor raad leverbaar. TCA, Ma ricoweg 37 A. Fashion Store. Doe nu uw voordeel met koopjes van 20 t/m 30% korting. Weverstraat 45. Voor uw herstoffering: meubelstoff. De Singel, tel. 315576. Hairstyling Talou werkt op afspraak, di, t/m zat. Tel. 320473. Wij repareren alle merken audio/video/witgoed/sa- telliet - Service Center Texel - 311 777. Hugo Boss dames en he renschoenen halve prijs bij Mantje Lifestyle Stores. Sony, Jvc, Philips, Pana sonic, etc. Led/plasma tv koopt men bij Elektrovak- man Stiehl De Waal - 311 777 - de Voordeligste Prijs en de Beste Service! Grote sortering audio/ video/witgoed en klein huishoudelijk uit voorraad leverbaar door Stiehl De Waal - 311 777-de Voor deligste Prijs en de Beste Service! Te koop nette damesfiets Gazelle Primeur. 54 cm d.blauw. Shimano nexus 4 versn. (gripshift), rvs-vel- gen 28" Vr. prijs €150.-. tel. 315746 Nieuws van Texel? Nu dagelijks nieuws op www texelsecourant.nl Texelse kaas van We- zenspyk. Vele soorten en kleuren Slim fit jeans voor da mes en heren bij Mantje Lifestyle Stores. Restaurant 't Pruttel- huus in De Koog. iedere dag geopend vanaf 16.30 uur. Tel. 0222-317586 Dameskleding van Mexx en XX by Mexx halve prijs bij Mantje Lifestyle Stores. Voor uw feestje, groot of klein, moet u in Bowling De Koogel zijn. Tel. 0222- 317672. Fashion Store Doe nu uw voordeel met koopjes van 20 t/m 30% korting. Weverstraat 45. Baby geboren? Huur een ooievaar voor in de tuin voor €1,25 per dag (€12,50 borg) bij Langeveld de Rooy, Spinbaan 6, tel. 362600. Linnen damesgympen, o.a. Zoo en Yellow-cap nu afgeprijsd bij Mantje Lifestyle Stores. Computer traag? Ge- crashed? Virus? Formatte ren? Hulp bij installatie en gebruik? 06-45478341. Miele, Liebherr, AEG, Siemens, wassen, dro gen, koelen, vriezen. Voor- deelland Oudeschiid. de specialist in witgoed, tel. 322398. Crocs diverse modellen en kleuren bij Mantje Life style Stores Bowlen en steengrillen gaan prima samen. Bow ling de Koogel, tel. 0222- 317586. Bets Fietsherstel voor al uw reparaties. Oudeschiid. tel. 06-38222257. Verschillende modellen en kleuren kinderregenlaa- rsjes bij Mantje Lifestyle Stores. Diverse merken kinder schoenen, halve prijs bij Mantje Lifestyle Stores. Kein Bild? Kein Ton? Wir kommen schon! Stiehl - audio video - 311 777. Vanaf nu verkrijgbaar rode bessen bij Fruithof De Veen, Kadijksweg 10. Nu ook dagelijks het laat ste nieuws op www.texel- secourant.nl Nieuwe collectie Björn Borg en Esprit Sport bij Mantje Lifestyle Stores Sponsors bedankt! OSG directie en per soneel, sportschool, Calluna, kantoorper soneel RAB, zwem vereniging NKZ, Rob, Ben en Muriël. Sverre De beste kans op succes.' Gelezen in 98% van de Texelse huishoudens Bon opsturen in gesloten enveloppe naar Texelse Courant, advertentieafdelmg. Postbus 11 1790 AA Den Burg (als brief frankeren) Bij opgave postbusnummer ook uw privé-adres vermelden Contant geld bijsluiten Brief onder nummer €2,00 extra 5,25 7,00 8,75 10,50 12,251 14,00 15.75 17,50 Deze bon is alleen geldig voor texelaartjes Gebruik voor elke letter, elk leesteken en elke tussenruimte een vakje. Tarief incl, 19% BTW Inleveren maandag vóór 10.00 uur (TC dinsdag) woensdag vóói 17.00 uur (TC vrijdag) Gebruik ook deze bon bij opgave aan de balie. Spinbaan 6, Den Burg (Langeveld de Rooy) Voor informatie: 0222 - 362600 Adres Postcode/plaats Advertentie I Handtekening plaatsen in de krant van:

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 3