Veel bezoekers voor Texeltruck Duo Hoogenraad wint ouder-kindtoernooi Veel ruiters promoveren in dressuurwedstrijd DAGELIJKS TEXELS NIEUWS www.texelsecourant.nl Aangifte volgen via internet Tessa Seligman en Wilma Bosland te zien in Tusse de Banke DINSDAG 26 JUNI 2007 TEXELSE COURANT Wielerwedstrijd Met een tijdrit, een punten- wedstrijd en een afvalwedstrijd bevechten leden van de Wieler vereniging elkaar komend week end het clubkampioenschap. Zaterdag worden de wedstrijden verreden op het eigen circuit aan de Haffelderweg in Den Burg, de tijdrit wordt vrijdag gereden op het parcours bij Oudeschild. GALM-project naar SWOT De GALM-lessen, voor ouderen die weer actief aan sport wil len doen, worden met ingang van september verzorgd door de Stichting Welzijn Ouderen Texel. Deze neemt het project over van Sportservice Texel, die het pro ject heeft vormgegeven en de afgelopen jaren begeleidde Het GALM-project werd donderdag afgesloten met een atletiekclinic. De deelnemers konden op de atle tiekbaan kennis maken met kogel stoten, speerwerpen, discuswerpen en hardlopen. Ondanks de regen namen zo'n vijftig ouderen aan de afsluiting deel. Het programma, ver zorgd door Anneke Hoogenbosch en Wolbert Broere, begon met een gezamenlijke warming-up, waarna de deelnemers in groepen met de verschillende disciplines aan de gang gingen. Het nieuwe seizoen GALM-lessen begint op 15 september met een fit test voor nieuwe deelnemers. Deze wordt gehouden in sporthal Ons Genoegen. Meer informatie is te ver krijgen bij de SWOT (tel. 312696) en bij Betsie Verhoeven (tel. 317767). Bij het kampioenschap wordt de leeftijdsindeling gebruikt die ook voor de zomercompetitie geldt. In de meeste categorieën belooft de strijd spannend te worden. In de categorie 10 tot 11 jaar maakt zowel Esmée Betsema als Mariëlle Blauw kans op de titel, terwijl Jorik Bot en Youp Wehnes aan elkaar gewaagd zijn bij de 12- en 13-jarigen. Bij de junioren (14-15 jaar) zal de strijd gaan tussen Sil Brouwer en Klaas Uitgeest. Bij de senioren (18-39 jaar) is het maar de vraag of iemand Jordy Vinke van zijn elfde titel kan afhouden. Vinke ondervindt concur rentie van de junioren Ferry van der Vis, Ruben van Vliet en Thomas Boom. Bij de veteranen maakt Otto Goënga kans op de titel, nu Gauke van Lingen en Theo Boom afwezig zijn. De tijdrit begint vrijdag om 19.00 uur, zaterdag beginnen de wed strijden om 13.30 uur. Het volledige programma is te vinden op www. wvtexel.nl. Bob en Jaap Hoogenraad zijn zondag op de golfbaan met veer tig punten winnaar geworden van het ABN AMRO Ouder-kind toernooi. Zij behaalden één punt meer dan Jan Bloem en Kevin van Zuilekom. Er deden veertien kop pels aan de wedstrijd mee. Het ABN AMRO Ouder-kindetoer- nooi wordt op 104 golfbanen in Nederland gespeeld. De opbrengst is bestemd voor Unicef. Om zoveel mogelijk mensen de kans te geven aan de wedstrijd mee te doen, is het mogelijk voor de gelegenheid een ouder of kind te 'adopteren'. Er werd greensome gespeeld, waarbij alle spelers afslaan waarna met de beste bal verder wordt gespeeld. Op basis van een teamhandicap konden er stablefordpunten ver diend worden. De prijzen werden uitgereikt door Jacob van Heerwaarden van de Texelse ABN AMRO. Na de prijs uitreiking overhandigde wedstrijd leider Jan Bloem Van Heerwaarden een cheque van €235,- ten bate van Unicef. Naast de eer en een nieuwe golftas verdienden Bob en Jaap Hoogenraad een plaats in de landelijke halve finales, die in okto ber Purmerend of Nunspeet worden gespeeld. De winnaars van vorig jaar. Piet en Menno Schuijl, eindig den met 38 punten op de derde plaats. De neary en de longest drive werd bij de heren geslagen door Jaap Waverijn, bij de dames door Bep Boumans. Hoge ogen voor merrieveulen Op een keuring voor tuigpaarden van het KWPN (Koninkijk Warm bloed Paardenstamboek Nederland) werd het merrieveulen Cimigemma Texel van Natasja Garritsen uit De Cocksdorp woensdag uitgeroepen tot beste merrieveulen. Daarmee mag het acht weken oude dier (geboren op 20 april) Noord-Holland vertegenwoordigen bij de keuring in Maarsbergen. Als het daar ook hoge ogen gooit, kan het worden uitgenodigd voor de nationale keu ring in Ermelo. Twee jaar geleden eindigde het hengstveulen Amistar Texel van Garritsen in Ermelo op de derde plaats. Cimigemma is een veulen van de achtjarige merrie Simigemma. Boersen en Vinke winnen beiden De Texelse wielrenners Robbert Boersen en Jordy Vinke doen het goed aan de overkant. Beider, schreven ze afgelopen weekenj een overwinning op hun naam. Robbert Boersen noteerde vnjcj de snelste tijd in een tijdrit in CL* Mirdum. Over 14,4 kilometer zer. Boersen zijn naaste concurred Wibo Reen uit Sneek, op enke seconden achterstand. Boers? eindigde in 19.53.73 minuten. Ee- der won hij al de tijdritten in Milda- en Nijland. Jordy Vinke won zaterdag op ove tuigende wijze de ronde van West? land. Op het zware parcours, wa? bij in iedere ronde het Damsterp? (vergelijkbaar met de Water,*?; moet worden beklommen, bereb Vinke solo de finish. In de voorlaat ste ronde liet hij zijn medevlucht? Richard Mulder uit Den Helder ach ter zich. Vinke en Mulder reden air de tweede ronde van de wedstrc weg uit het peloton. Gebroken stag Een catamaran kwam zondagrrtc- dag in de problemen door eet gebroken stag. De boot belandt op het strand bij de Mokbaai. Ea snelle rubberboot van de Blot daalse reddingbrigade kwam de Helderse zeedijk en sleepte hem naar het strand in Den Helder. Drie deelnemers aan de dressuur wedstrijd die zondag in manege Akenburg werd gehouden, pro moveren naar een hogere klasse. Hannita de Wit en Leonie van Schaik reden met hun zevenja rige paarden Timdora en Texel Consensus in de klasse M1 twee nette proeven. Zij behaalden hier mee de laatste twee winstpun ten en mogen nu uitkomen in de klasse M2. De Wit wist ook twee eerste prijzen te behalen. In de klasse Z1 behaalde Bea Dekker met Revanche haar laatste winst punt. Zij komt nu -uit in de klasse Z2. Mariska Witte startte met Typical Dutch voor de eerste keer in de klasse L2. Zij reed twee eerste prij zen en reed drie winstpunten bij elkaar. Zij behaalde de meeste pun ten van de dag (195) en won daar mee een zadeldekje. Bij de pony's ging een zelfde dekje naar Maaike Speekman, die in de klasse M1 de hoogste score neerzette (189). Zij behaalde Rose K twee winstpunten. Robin Bisschop, die met Kantjes Bernardo voor het eerst in de M2 startte, wist haar eerste winstpunt binnen te slepen. Een prima resul taat in een debuutwedstrijd. Bij de M1-paarden waren er ook winst punten voor Priscilla Noorlander, Maren Kuijper en Rianne Broekman. In de klasse L1/L2 behaalden Fri da Tuitman en Noortje Duin winst punten en in de klasse B Jorieke Meyer. Bij de pony's in de klasse B was er twee keer winst voor Sterre Veltkamp. Zij behaalde hierbij twee winstpunten. Bij de L1/L2-pony's wisselden Caroline Wetenkamp en Tessel Veltkamp elkaar af. Zij behaalden beiden twee winstpun ten en een eerste prijs. Uitslagen: M1/M2-pony's - cat C: tweemaal eerste Cha rity Wetsteen (177 en 178). Cat. D/E 1 Maaike Speekman 189. 2.Robin Bisschop 182/ Desi- ree Witte 182; winstpunt voor Maaike Speek man (181). M1/M2-paarden: 1.Hannita de Wit 194: 2.Pnscilla Noorlander 188. winstpunten voor Rianne Broekman (186), Leonie van Schaik (187), Maren Kuijper (184). Tweede proef: 1.Hannita de Wit 192; 2.Priscilla Noor lander 191; winstpunten voor Rianne Broek man (190), Leonie van Schaik (187), Maren Kuijper (182). Z1-paarden; tweemaal eerste: Bea Dekker (193 en 204). B pony s cat D/E: tweemaal eerste- Sterre Veldkamp (183 en 184); winstpunt voor Maneke Wetsteen (180). L1/L2 pony's: 1 .Tessel Veltkamp 185, 1.Caro line Wetenkamp 182; winstpunt voor Caroline Wetenkamp (185), Tessel Veltkamp (180). L1/ L2-paarden: tweemaal eerste Mariska Witte (195 en 193); winstpunten vpor Noortje Duin (192 en 181) en Fnda Tuitman (188 en 181). B-paarden: 1.Gerard Roeper 182; 1 Jorieke Meyer 182; winstpunt voor Jorieke Meyer (181). Samenwerking blijft bestaan De informele contacten bij het koffie drinken worden minder, maar de samenwerking blijft naar verwachting bestaan. Dat zegt een woordvoerder van het NIOZ in een reactie op de plannen van Wageningen IMARES om naar Den Helder te verhuizen. Medewerkers van het NIOZ en IMA RES trekken nu ook al geregeld samen op bij onderzoeken en daar doet een andere locatie van het wetenschappelijk instituut weinig aan af. 'Het NIOZ zit hier vlak bij de boot en als het goed is, komt de vestiging Noord van IMARES in Den Helder ook naast de Er zijn slechtere reizen naar denkbaar.' De plannen leiden bij het NIOZ ne tot gedachten om op termijn rat Texel te verlaten. Volgens de woc;- voerder is dat een onderwerp wa? over op het NIOZ niet eens war gesproken. De PvdA uitte eerc? dit jaar haar zorgen dat een val'? van IMARES mogelijk ook tot er vertrek van het NIOZ zou kunir leiden. De woordvoerder wijst era dat een paar jaar geleden het Aqie- riumgebouw ingrijpend is gerero veerd en dat ook in het opknapp? van andere delen van de gebot/*? wordt geïnvesteerd. 'Die zijn maal eigendom van de sticte waar het NIOZ onder valt.' Natuurfeest Thijsseschool Het schoolfeest dat vrijdag in en rond de Thijsseschool werd gehouden, stond geheel in het teken van de natuur. Zowel bin nen als buiten waren vele activi teiten rond dit thema te beleven. Zo konden bezoekers raden hoe veel rozen er aan de struik van het sprookjeskasteel van groeiden en was er op het plein een bomen- speurtocht uitgezet. De vogels die tijdens een excursie naar de Hors te zien waren geweest, stonden opge steld in groep 3, bloemen en plan ten uit de schooltuin waren terug te vinden in groep 5 en in de hogere groepen was veel aandacht voor experimenten en proefjes met lucht, water, stroom en groei en bloei. Een groot succes was ook het kussen gevecht boven de waterbak. Om te onthouden Verloskundige Verloskundigenpraktijk: Waalderstraat 53A, Den Burg. Dag en nacht bereik baar via tel. 313090 of 06-51404872. Verslavingsproblemen Consultatiebureau voor alcohol en drugs, Molwerk 31/45, \\\'t Horn- tje. Spreekuur volgens afspraak, tel. 319413. Elke dinsdag, van 19.00 tot 21.00 uur komt in Den Helder de groep Anonieme Alcoholisten bijeen. Voor informatie tel. 0223-642189, vragen naar Ron. Brijder Verslavingszorg Texel, p/a Ver zorgingshuis Gollards De Zes 12, 1791 EX Den Burg, tel. 315602, mobiel 0630215211 e-mail steunpunt.texel@brijder.nl Vliegveld Vliegveld Texel, Postweg 120, 1795 JS, De Cocksdorp, tel. 311267. Vrijwillige thuishulp In thuissituatie, aanvulling op profes sionele hulp. Te vergelijken meten en ondersteuning van mantelzorg. Hu- manitas, telefoon 0223-6174232. VW Texel Emmalaan 66, Den Burg, tel. 0222- 314741. Fax: 0222-310054. Internet website: www.texel.net. VW Texel is uitstekend bereikbaar vanaf de Pontweg (zijweg 7) en heeft een ruime parkeerplaats. Voor alle toeristische informatie en voor het boeken van een vakantieverblijf, ook voor gehandicapte mensen. WAO-groep Dienstencentrum De Buureton, Mo lenstraat 2, Den Burg. Elke woens dag van 10.00-12.00 uur. De Texeltruck heeft goede zaken gedaan tijdens de open dagen van de Koninklijke Luchtmacht in Vol- kel. Honderden mensen brachten een bezoek aan het rijdend infor matiecentrum waar Hans Witte en Joke Smit de handen meer dan vol hadden iedereen van informatie te voorzien. Er werd volgens de Stich ting Promotietruck Texel de nadruk gelegd op het toerisme buiten het hoogseizoen. Tijdens de havenfees ten in Elburg kende de Texeltruck eveneens honderden bezoekers en werden door Joop en Marry Schouwstra duizend brochures en honderden informatietassen uitge deeld. De stichting verwacht dat daardoor veel toeristen het eiland korte of langere tijd bezoeken. De Texeltruck staat de komende dagen tijdens het Historisch Weekend op de oude marinewerf in Den Helder. De wagen gaat ook nog naar de vlootdagen, Ruinerwold en Deest. Er worden ook zo nu en dan rond ritten over drukke wegen gemaakt of naar files gezocht om de naam Texel zoveel mogelijk in beeld te brengen. De politie in Noord-Holland Noord biedt sinds kort de mogelijkheid de afhandeling van aangiften via internet te volgen. Degene die de aangifte heeft gedaan, krijgt een inlogcode, waar mee hij op de website van de politie kan zien of en wanneer de aangifte in behandeling is genomen en of er een onderzoek is gestart, maar ook wanneer een onderzoek is afgerond en de zaak wordt overgedragen aan het Openbaar Ministerie. Daarna krijgt hij bericht over het vervolg proces. Het systeem is uitvoerig getest en absoluut veilig gebleken, zowel voor de politie als voor de aangever. Het korps Noord-Holland Noord loopt met deze service voorop. Andere korpsen hebben inmiddels hun belangstelling getoond en zul- VERVOLG VAN PAGINA 1 len het systeem naar verwachting snel overnemen. Het volgen via de website kan alleen bij zaken die via internet worden aangegeven. Dit kan met zaken als diefstal en ver nieling. De politie vindt het belang rijk dat juist ook deze zaken worden aangegeven, omdat daarmee een beeld kan worden gevormd van de situatie in een bepaalde buurt. En als een dief wordt aangehou den, onderzoekt de recherche of deze verdachte ook andere delic ten op zijn geweten heeft, zodat meer zaken kunnen worden opge lost. Zonder aangiftes ontbreekt die informatie. Diefstal en vernieling vormen ongeveer tachtig procent van het totaal aantal aangiften. In Tusse de Banke op de Groene- plaats is van 29 juni tot en met 4 juli een expositie te zien van Tes- ka Seligmann en Wilma Bosland, schilderijen en keramiek. Seligman maakt abstract expres sionistische schilderijen, waarbij het proces van het maken minstens zo belangrijk is als het eindresultaat. Uit het spel tussen materie en drijf veer ontstaat daarbij een schilderij in een zich steeds ontwikkelende beeldtaal. De schilderijen hebben allemaal als ondertitel Zelfportret, omdat het momentopnames, uit drukkingen zijn van het innerlijk van de kunstenaar. De beelden van Bosland zijn uitge sproken keramisch: het draaien, de sporen van het maken die de huid van het werk bepalen, het aardse en nooit verhulde materiële. Boslar>: laat zich voor haar beelden insp- reren, sturen en verrassen doors 'lichamelijke kwaliteiten' van dek* Een ander aspect is de menseii- maat, waarbij het kan gaan om letterlijke maten zoals in de jurkr of om de manier waarop het we? tijdens het maken wordt gevoma en waargenomen. 'Levensgroot'kar op die manier ook heel klein zijn Door gezamenlijk te exposer?' voelden de kunstenaars zich uitge nodigd tot het samenstellen van er spannende compositie van schil» rijen en beelden. Door niet alte? schilderijen aan de wand te hance' maar ook objecten in de ruimte te plaatsen, gaan de schilderijen mes een rol spelen in de ruimte Dt expositie is vanaf 29 juni dagelij' van 11.00 tot 18.00 uur geopend Geldboete Tijdens de zitting bleek maandag dat de man nooit eerder met justitie in aanraking was geweest. Dat telde mee bij het bepalen van de strafeis, zo liet officier van justitie Lamboo weten. Ook was zij van mening dat de man niet roekeloos had gereden. Hij reed misschien 40 kilometer per uur en remde zelfs af bij het afslaan. Uit verklaringen van getuigen blijkt hetzelfde. De scooter reed daaren tegen harder dan toegestaan, tegen de zestig kilometer per uur. Politie rechter Th. Bosma kon zich volledig vinden in de eis van de officier, die naast de geldboete ook bestond uit een geheel voorwaardelijke rijont zegging van drie maanden. De veroordeelde liet weten de straf te accepteren. 'Ik ben fout geweest, ik had beter moeten opletten.' Hij zei niet in hoger beroep te gaan en ook het Openbaar Ministerie was tevreden.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 6