Sommeltjespop werkt aan de toekomst TEXELSE 2 COURANT (jes/aagd Agenda - teso oPIENie Oorlam op smaak met lamsoor Vakantiekaart DAGELIJKS TEXELS NIEUWS www.texelsecourant.nl DINSDAG 3 JULI 2007 Speciaal voor het festival is n podium ontworpen. Met vereende krachten verrichten vrijwilligers deze week de laatste voorbereidingen voor Sommel tjespop, dat zaterdag bij De Waal wordt gehouden. Een flinke klus is de opbouw van het nieuwe en speciaal voor het festival ontwor pen podium, dat maar liefst 21 bij 8 meter groot is en waarvan de constructie al vele uren in beslag heeft genomen. Ook aan de promotie wordt hard gewerkt. Her en der op het eiland verschijnen de opvallende posters met een tekening van musiceren de dwergen. Zelfs bij het concert dat de wereldberoemde rockband Pearl Jam donderdag in Nijmegen gaf, werden de bezoekers direct na binnenkomst geattendeerd op het Waalder festival. De poster was er opgehangen door Jeroen Schoo, één van de organisatoren van Som meltjespop. Tot verbazing van Arjen Rienks, die niet wist dat zijn oud- eilandgenoot bij het concert was en zomaar met zijn eigen ontwerp werd geconfronteerd. In andere opzichten lijken de orga nisatoren - naast Schoo ook Tanja Klaassen, Aart Slegh, Liesbeth Eel- man en Justin Segerink - er helemaal klaar voor. Kritiek van de dorpscom missie dat ze onvoldoende zijn voor bereid op een grote toeloop, wijzen ze in ieder geval resoluut van de hand. Volgens Schoo is zelfs voor een eventueel parkeerprobleem een oplossing gevonden. Vrijwilligers in oranje hesjes verwijzen automobi listen naar de nabijgelegen terreinen van Jaap Kooger aan de Laagwaal- derweg en Stiehl Entertainment en de firma Van Heerwaarden aan de Polderweg. Andere medewerkers vormen een beveiligingsteam en mocht het onverhoopt uit de hand lopen, dan zijn goede afspraken gemaakt met de politie. Overigens vinden de organisatoren het helemaal niet zo leuk steeds te worden geconfronteerd met 'moge lijke problemen die zich waarschijn lijk helemaal niet zullen voordoen'. Liever wijzen ze op de geheel Texel se catering. Zo zorgt Willem 'Parel' Roeper voor fruit en ijs, bakken medewerkers van Hap Hum (van Van Etten) patat en verkoopt slager Peter Haker diverse 'ambachtelij ke' broodjes. Daarnaast wordt een stand ingericht met informatie over de 'vriendenactie'. De bezoekers van het festival kunnen voor €10,- per jaar vriend worden van de Stich ting Sommeltjespop. Een kwart van dit geld gaat naar de NCFS.nl, een stichting die onderzoek doet naar de taaislijmziekte CF. De rest van het bedrag wordt door de stichting gebruikt voor de organisatie van het volgende festival. 'De leden wor den een paar keer per jaar op de hoogte gehouden via een boekje of nieuwsbrief. Bovendien verant woorden we ons in de jaarrekening', aldus Schoo. Een tegenvaller vormde het late afzeggen van de Texelse band Flux. Gelukkig was een vervanger snel gevonden in de vorm van All On Black. In dit Utrechtse kwartet spe len drie oud-Texelaars - Simon van Arkel, Robert Buijsman en Tobias van der Zee - die eerder samen speelden in Deluge. De muziek van Programma 12.45 Neckless Josie! Project 13.45 Unabomber 14.45 All On Black 15.45 Jeremy's 16.45 Sinner 18.00 The Prodigal Sons 19.30 Whatever 20.30 Moskowicz 21.45 Nuff Said 23.00 Thirsty Work :5g at ik zeggen Studulski bevorderd tot ikebana-master bevorderd tot master, de hoogste graad binnen de moderne stijl van het Japanse bloemschikken. De academie kent wereldwijd 85 mas ters, waarvan 50 in Japan. Darmstichting De collecte voor de Maag Lever Darm Stichting, die vorige week werd gehouden, heeft op het eiland €2401,55 opgebracht. Vorig jaar was dat €2132,54. De collecte week stond dit jaar in het teken van spijsverteringsziekten bij kinderen. Mensen die de collectant hebben gemist, kunnen een gift overmaken op giro 2737, ten name van Maag Lever Darm Stichting in Nieuwe- gein. Elgin van der Vis en Anneke Stu dulski bezochten van 22 tot 26 juni in Castillon du Gard (bij Avignon) het symposium dat werd gehou den ter gelegenheid van het 70- jarig bestaan van de Ichiyo Acade mie voor Ikebana. Het symposium werd in Frankrijk gehouden omdat de Franse afdeling van de acade mie dit jaar 25 jaar bestaat. Beide Texelaars maakten een arran gement voor de tentoonstelling in de museumzaal van de Pont du Gard. Deze tentoonstelling werd geopend door de Japanse consul. Aan het slot van het symposium werd Anne ke Studulski door de Japanse head master Akihiro Kasuya - die eerder een demonstratie had gegeven - Een boze droom Met mijn vrouw was ik met de fiets op de boot. Komen we aan in Den Helder, worden we bij Lands End aangehouden en rhoeten we toeris tenbelasting betalen omdat we door Den Helder fietsten. Ik zeg nog: 'We rijden er alleen maar doorheen, we stoppen nergens', maar dat mag niet baten. 'Dat doen ze op Texel ook', zegt de man, 'je moet bij de boot al betalen.' 'Daar geloof ik niks van, Rob Wortel zou dat nooit toestaan', roep ik hem na. Wij op weg naar Juliana- dorp. Vlak voor Julianadorp is er een slagboom over de weg en wat denk je? Daar komt een man naar ons toe om toeristenbelasting te innen. Tegen de man zeg ik dat we zojuist al betaald hebben. 'Ja', zegt hij, 'maar dat was voor Den Helder en nu zijn jullie in Julianadorp, dus betalen.' Ik sputter nog wat tegen en zeg dat we terug gaan en om Julianadorp heen rijden naar Callantsoog om daar om de koffie te gaan. Dat helpt niks, we komen op de koffie. Dan komen we bezweet in Callantsoog aan. En ja hoor, weer een slagboom met een man erbij. 'Goedemorgen', roept hij deze band laat zich volgens eigen zeggen het best omschrijven als 'vette rock met duidelijk hoorbare punkroots'. All on Black lijkt een aanwinst voor het Waalder festival, dat ondanks een bescheiden budget toch al aardig wat grote namen wist te strikken. The Prodigal Sons was in de jaren negentig zeer populair en speelde toen zelfs op Pinkpop. Erg populair is ook Nuff Said, dat vorig jaar schitterde op Lowlands. Jeremy's werd onlangs op radio 3FM uitgeroepen tot winnaar van de Serious Talent-wedstrijd. Daarnaast is het de organisatie gelukt om Mos kowicz, een van de publiekstrekkers van vorig jaar, terug te halen en is op voorspraak van Moskowicz Una bomber gecontracteerd, een band die stevige rock in het genre van AC/DC ten gehore brengt. Schoo: 'Meer dan een onkostenvergoeding kunnen we niet bieden, maar Texel heeft zo'n magische naam dat de artiesten graag komen, ook al heb ben ze nog nooit van Sommeltjes pop gehoord. We hebben natuurlijk ook mazzel gehad dat The Shavers vorig jaar wilde komen. Dat staat goed op het programma en maakt indruk bij andere bands. Het is daarom ook fantastisch dat we The Prodigal Sons en Nuff Said hebben. Wie weet wat we over één of twee jaar hebben... Op die manier wer ken we aan de toekomst.' Neckless Josie! Project, Sinner, Whatever en Thirsty Work zorgen voor de Texelse inbreng. Sommeltjespop begint om 12.45 uur en duurt tot middernacht. Mede dankzij de steun van sponsors Stiehl en Van Braak Accountants is de entree ook dit jaar gratis. 0 Monique Barhorst (20) uit Den Burg heeft met succes de 4-jarige oplei ding verpleegkunde bij het ROC Kop van Noord-Holland afgerond. Zij is nog op zoek naar een pas sende baan. Simon Dros heeft aan de Hoge school InHolland het diploma voor de opleiding Small Business ver worven en mag zich nu Bachelor in Economics noemen. De Oosteren- der, die tegenwoordig in Amsterdam woont, is daarmee kennelijk een gewild werknemer geworden, want hij is als consultant werkzaam voor drie bedrijven: Karsten Care Pro ducts, Woningbekijken.nl en Web- makelaar.nl. Nathalie Siemeling (19) uit Den Burg is aan het ROC in Den Helder geslaagd voor de opleiding Verzor ging 1G. Ze is werkzaam bij zorgin stelling 's Heerenloo (Noorderhaven) in Den Helder. opgewekt, 'dat is dan 1 euro 80 voor u beiden.' 'Waarvoor nu weer?' roep ik geïrriteerd. 'Toeristenbelas ting', zegt de man. 'Dat hebben we onderweg hier naartoe al twee keer betaald', zeg ik. 'Maar u bent nu in Callantsoog. En u moet gewoon betalen'. Het moet toch niet gekker worden, denk ik.'Enfin, komen we later op de dag bij de boot terug, kom ik tot de ontdekking dat we onze bootkaart thuis hebben laten liggen. 'Twee losse kaartjes en een tandem', zeg ik tegen de lokettiste. 'Dat is 10 euro 10', zegt ze. 'Hè? Het is toch 3 euro per persoon en een fiets is toch 2 euro 50?' 'Dat klopt', zegt ze, 'maar u moet 1 euro 60 toeristenbelasting betalen voor de gemeente Texel.' 'Zijn ze nou hele maal gek geworden, welke zot heeft dat nu weer verzonnen?' 'Een mijn heer Kift of Kieft, hij is wethouder of zo bij de gemeente', zegt de loket tiste. Nooit van gehoord. En ik woon nog wel op Texel. Ze hebben zeker geld tekort voor dat gemeentehuis? Ik zal die lui van Texels Belang eens bellen als ik thuis ben, want ik kan mij niet voorstellen dat die partij hier mee ingestemd heeft, mopper ik. En met een gil word ik wakker. Menno Stam, Den Burg. Patricia van der Slikke (24) uit Oudeschild is geslaagd voor de opleiding verpleegkundige aan het ROC in Den Helder. Ze werkt in het Verpleeghuis in Den Burg op de geriatrische afdeling. Dennis Witte (23) uit Oosterend is aan de Hogeschool InHolland in Alkmaar afgestudeerd voor de opleiding Werktuigbouwkunde. Hij schreef een afstudeerrapport met de titel Onderzoek naar scheurvor ming van een stortgoot in een hoog- oventop. Witte gaat aan het eind van de maand aan het werk bij Ste rnar Engineering BV in Alkmaar. Dinsdag 3 juli: Leerlingen van basisschool De Akker in Oosterend voeren voor ouders en belangstellenden een musical op over het Bijbelboek Daniël. Aansluitend is er op het schoolplein en in de school een tentoonstelling over Israël. Aan vang 18.00 uur. In het raadhuis in Den Burg begint om 19.30 uur een openbare vergadering van de gemeenteraad In de doopsgezinde kerk in Den Burg begint om 20.15 uur een concert van Else Schaaij (fluit) en Wim Leising (piano). De toegang is gratis, na afloop wordt een.inzameling gehouden. In Cinema Texel draaien de volgende films: Shrek de derde (13.45, 16.00 en 18.45 uur); Haaibaai (14.00 uur); Mr. Bean's Holiday (16.15 uur); Ten Canoes (19.30 uur); Pirates; At world's End (21.15 uur); Ocean's 13 (21.45 uur). Woensdag 4 juli: In café De Rog in De Cocksdorp begint om 18.00 uur een optreden van de Texelse band The Small Buzz. Bij de Kompasschool in Den Burg wordt vanaf 19.30 uur het jaarlijks slot feest gehouden. Leerlingen, ouders en leden van het onderwijsteam ver zorgen een circusvoorstelling op het schoolplein. In dorpshuis De Bijenkorf begint om 19.30 uur een open bridgedrive. Voor opgave en inlichtingen: J. Vaillant, tel. 329060 of 06-53492321 In Cinema Texel draaien de volgende films: Shrek de derde (13.45 en 16.00 uur); Haaibaai (14.00 uur); Transfor mers (16.15, 18.30 en 21.30 uur); Ten Canoes (19.30 uur); Ocean's 13 (21.45 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Krim draaien Shrek the Third (14.00 en 21.30 uur); Shrek der Dritte (16.15 en 19.00 uur). Donderdag 5 juli: In zwembad Molenkoog aan de Slin gerweg in Den Burg wordt van 10.00 tot 12.00 uur ouderenochtend gehou den. Ten bate van het orgelfonds verkoopt vrouwenvereniging De Kaarsvlam van 11.00 tot 17.00 uur zelfgemaakte kle ding in de hervormde kerk van De Cocksdorp. In Den Hoorn wordt de eerste Hoorn- der Donderdag van het seizoen gehou den. Met van 12.00 tot 18 00 uur onder meer een grote kramenmaft Om 19.00 uur begint een optred® van fanfarekorps DEK Op het strand bij paal 17 kunnei kinderen van 14.00 tot 16.00 uur glib beren op een zeephelling. In de Kikkertstraat in De Cocksdap wordt van 15.00 tot 20.00 uur gehouden. In De Cocksdorp begint om 19.30 iu de eerste wedstnjd voor het Texas kampioenschap ringsteken. In Cinema Texel draaien de volgen, de films: Transformers (15.30, 18.45, 21.30 uur); Haaibaai (13.30 uur); Shrek de Derde (13.45, 16.00 uur); Oceanï 13 (21.45 uur); Pirates; at world's en; (18.30 uur). Vrijdag 6 juli: In Cinema Texel draaien de volger- de films: Transformers (15.30, 1845, 21.30 uur); Haaibaai (13.30 uur); Shra de Derde (13.45, 16.00 uur), Shrek ine Third (19.00 uur); Ocean's 13 (2145 uur); Pirates; at world's end (18.30 uur). Hoogwater te Oudeschild Di. 03 11.15 en 23.27 u. Wo. 04 11.55 en 23.55 u. Do. 05 12.35 en Vr. 06 00.40 en 13.04 u. Za. 07 00.55 en 13.45 u. Zo. 08 01.37 en 14.40 u. Ma. 09 02.20 en 15.40 u. Di. 10 03.20 en 16.50 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 8 juli op 05.25 en gaat onder om 22.06 7 juli laatste kwartier Om de drukte de baas te kunnen 3 TESO in en rond het weekeinde gere geld een extra boot in. Dat gebeur! vrijdag van 9.30 tot 16.00 uur, zater dag van 8.30 tot 15.00 uur en zondaj van 14.30 tot 20.00 uur. Toch moeien automobilisten rekening houden ma wachttijden. Vrijdag moet op Texel tussen 9.00 en 13.00 uur en in Der Helder tussen 11.00 en 15.( mogelijk een half uur worden gewacht Zaterdag kunnen tussen 9.00 en 141 uur wachttijden van een half uur oc staan in Den Helder. Meer informal over de veerdienst is te verkrijgen h tel. 369600 of website www.tesonl. TEXELSE^COURANl Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Buig Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Stiana Sibon Buiten werktijd: Gerard Timmerman Telefoon 31 46 87 of 06 - 22 14 02 75 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222 -31 41 11 E-mail info@lenr.nl Abonnementsprijzen 2007: Per half jaar €36.45 34,85 oucre» Per jaar 71.10 68,95 twrrae Bij verzending naar het buitenland ajn per- tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Cursussen Udjat Klarina Combé in Oosterend ver zorgt de komende weken verschil lende cursussen dans en stemwerk. Zaterdag en zondag 'wordt aan de Waddendijk een workshop 'dans je stem' gegeven. Zaterdag van 17.00 tot 20.00 uur, zondag van 17.30 tot 21.00 uur. Maandag wordt van 10.00 tot 12.00 uur een workshop 'spelen met je stem' voor kinderen gegeven, dinsdag een zelfde»?' shop voor kinderen en volwas? nen. Deelname kost €25,- perl® €45,- voor twee keer. Ook en 14 juli worden workshops 'dart je stem' gegeven. Gedurende zomer worden ook verschillend beeldende cursussen gegeven Het volledige programma is terug! vinden op www.udjattexel.nl 0# ven kan via tel. 06-12765670 e"< klarina.combé@texel.com. Sterkste Nog even en ook de vogels is afgeleerd om zichzelf te redden. Hun hele verdere evolutie naar de knoppen. Wat een ellende. Nu al maken ze hun nesten op 'tweederangs' plaatsen. Op de al jaren beschermde, bewerkte en veelgeprezen Schorren. Moeten ze blijkbaar met doen. Maar ik lees wel iets hoopgevends: de popula tie dreigt te vergrijzen. Nadelig? Kom op, helemaal met. Logisch nagedacht betekent dit dat de nieuwkomers dus niet in staat geweest zijn als nestbouwer, als ouder te slagen. De oude rot ten, de sterke vogels, die nog op ervanng en instinct zijn gaan bouwen, redden het wel en zo moet het ook. Het is een ijzeren natuurwet De sterkste wint en houdt de soort in stand. Ik heb daarom met gemengde gevoelens gekeken naar de fotoserie in de krant van vrijdag. Ramptoerisme van het zuiverste Waddenwater. Stond de fotograaf al die tijd te water, koelbloedig wachtend op het volgende, steeds rampzaliger wordende shot? Of zat hij op de dijk met een telelens de onder gang af te wachten? Nee toch met. In elk geval voor de afsluiten de foto stond de eenzame reality- watcher in het koude juniwater van het rampgebied, broek nat, modder in de sokken. Hoe drama tischer foto's hoe meer motivatie om vooral de boeren dan maar hun land te ontnemen ten gunste van steeds dommer wordende vogels, die steeds opnieuw, alle goede bedoelingen ten spijt, de gelegenheid wordt ontnomen op eigen poten te staan. Ik denk dat hier 'het tij moet keren Pien Verberg Slotfeest in circussfeer Het jaarlijkse slotfeest van de Kom passchool in Den Burg krijgt ditmaal een heel ander karakter. De meer dan dertig leerlingen, het onderwijs team en leden van de ouderraad ver zorgen woensdagavond 4 juli vanaf 19.30 uur een circusvoorstelling op het schoolplein. Onder de profes sionele leiding van Hans Holtslag heeft elk van de leerlingen de afge lopen weken een korte act ingestu deerd, die tesamen een wervelende show moeten opleveren. Holtslag fungeert als clowneske spreekstal- meester. Het spektakel speelt zich af in een fraaie piste op het school plein, publiek heeft gratis toegang. Bij slecht weer wordt de voorstelling in het schoolgebouw gehouden. Radio Texel via internet De uitzendingen van Radio Texel zijn sinds kort ook via internet te beluisteren. Via de website van de omroep (www.radiotexel.nl) kunnen de programma's wereldwijd worden gevolgd. Op de site is ook een over zicht van programma's en medewer kers te vinden Het aanvragen van verzoekplaten en het doorgeven van informatie kan via de site of via e- mailadres radiotexel@texel.com. Texel heeft sinds zaterdag een nieuwe jenever. Texels Oorlam is een oude jenever die is gebrou wen door slijter Alfons Hurk- mans van Wijnhuis Oosterend. Op advies van Ruth de Ruwe en Annette van Ruitenburg voegde hij een blaadje lamsoor toe. Het betreft een jenever die na het stoken een tijdje in oude eiken vaten is bewaard en mede daardoor zacht van smaak is. Hurkmans had de jene ver al een tijdje staan, toen De Ruwe en van Ruitenburg langs kwamen voor een wijnadvies voor het recept van Texelse kaasfondue. Hun boek 'De Smaak van Texel' inspireerde de dames tot de start van hun bedrijf 'Van Lamsoor tot Oorlam. Ze houden zich bezig met publicaties, fotografie en culinaire projecten. Ze werken aan een boek over vergeten groenten en maken onder meer reisverhalen met foto's en recepten. De naam Oorlam, de naam voor oude jenever, klonk Hurkmans bekend in de oren, waar na hij de door hem gestookte jene ver onder hun aandacht bracht. Het blaadje lamsoor dat ze toevoegden wordt geleverd door Evert van der Haven van De Keuken, die ze betrekt uit Friesland (ze mogen in de Slufter niet worden geplukt), waar het wordt gekweekt op zilte klei, die de jenever volgens de makers een bijzondere smaak geeft. Akker voert musical op Leerlingen van basisschool De Akker voeren vanavond om 18.00 uur voor ouders en belangstellenden een musical op over het bijbelboek Dani el. Centraal staan de avonturen van de Perzische koning Nebukadnezar. De kinderen worden begeleid door theatergroep De Vliegende Speel doos, die de leerlingen 's middags helpt met de voorbereidingen. Aan sluitend is er vanaf 19.15 uur op het schoolplein en in de schoo! een tentoonstelling over Israël. Jongeren tussen 11 en 14 jaar kunnen ook dit jaar gebruik maken van de Vakantiekaart. Met deze kaart kunnen ze vier keer iets leuks of avontuurlijks doen, bij voorbeeld brandingraften, catama ranzeilen, golfen, karten, paardrijden en sportvissen. Nieuw zijn activitei ten van de Muziek- en Dansschool en van het Ambachtscentrum. De kaart kost €8,- en wordt verkocht op woensdag 11 juli vanaf 16.00 uur in jongerencentrum Time Out aan de Wilhelminalaan in Den Bui Mensen die niet in de gele. zijn zelf een kaart te komen ha'* kunnen contact opnemen met jw gerenwerker Esther Duinker, tel.® 12657263. Small Buzz in De Rog In eetcafé De Rog in De CockstW treedt woensdag vanaf 18.00 u) de bekende Texelse band The Smi Buzz op. De toegang is gratis. F16 op Air Show In een wervingsstand van de Konink lijke Luchtmacht zullen op de Inpro- ject Texel Airshow vier voorlichters aanwezig zijn. De stand wordt extra luister bijgezet door de aanwezig heid van een F-16, die over de weg wordt aangevoerd. Tevens woré3 mogelijkheid geboden om de efï ten van G-krachten aan den lijve' ondervinden. De Koninklijke Lu# macht is naarstig op zoek naar p? soneel en probeert langs deze të. interesse te wekken bij jongeren.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 2