Sopranen zorgen voor balans bij Vrouwenkoor Grote drukte bij diploma-uitreiking Hogeberg F amilieberichten Hotra TEXELSE J COURANT per 3k opt )ps rende S ;chil!er:t even, s ter.:' ni. Opge i70 (f )en Be legenia en half, met jo er, tel. C6 W0ftf3 de en fjvs' re Lucf naarp? jezew* geren Kookdemonstratie Debekende TV-kok Andy McDonald oeeft zaterdag kookdemonstrates in De Natuurwinkel in de Hogerstraat r.Den Burg. fcmen met presentator Bas Wes- Salsa-avonden in De Compagnie Salsa Texel verzorgt deze zomer dne salsa-avonden in restaurant De Compagnie, nabij de passanten- teven in Oudeschild. Dat gebeurt ccoderdag 12 juli, vrijdag 20 juli en fcoderdag 30 augustus. De aan- tang is steeds 21.30 uur, de entree terweel laat McDonald zien hoe met eenvoudige ingrediënten te variëren. Op het menu staan talafel, babaga- noush, een salade van geroosterde bieten, sinaasappels en waterkers en een nagerecht met couscous als hoofdingrediënt. Openingstijden bibliotheek De flexibele bibliotheek in de buitendorpen is gedurende de zomervakantie op iets andere tij dens open dan de rest van het jaar. De schoolvakantie duurt van 9 juli tot 19 augustus. De kasten worden op 9 juli gewis seld, zodat er voor de zomer een Lepelaars 'Ik stond erbij en ik keek ernaar'. Natuurmonumenten, schaam je om als ramptoerist toe te kijken en dit leed met de camera vast te leggen zonder hulp te bieden. Door teveel vossen in het Zwanenwater. waar decennia lang lepelaars broedden, nieuwe voorraad boeken klaar staat. De gewijzigde openingstijden zijn: Oudeschild: woensdag van 14.00 tot 16.00 uur (gesloten van 18 tot 25 juli); Oosterend: donderdag van 10.00 tot 12.00 uur; De Cocksdorp: maandag van 10.00 tot 12.00 uur; De Koog: donderdag van 15.00 tot 16.00 uur; Den Hoorn: dinsdag van 10.00 tot 12.00 uur. Wat ik 5eggen wou.. is dat gebied verlaten en ingeruild voor buitendijkse schorren. Als oplossing wordt nu weer gekeken naar goed boerenland. Waalenburg wordt straks al leeggemaakt voor het uit de hand gelopen ganzenpro- bleem. Wat is het volgende? Gelukkig is er weer een onder zoeksprogramma met veel kennis en stapels papier wat houvast gaat bieden. Kom eens de boer op en merk hoe simpel het in de praktijk is om aan nestbescherming te doen. Het Texels Vrouwenkoor klonk vrijdag beter ei n balans dan vorig jaar. Gebroeders Lap. Den Hoorn. Verdrietig om haar heengaan, maar met een dankbaar gevoel dat haar lijden nu voorbij is, de len wij u mede dat is overleden onze lieve moeder en oma Johanna Jacoba Rijk-Zijm Jannie weduwe van Andreas Gerardus Rijk "3-11-1920 t 1-7-2007 Assen: Joke en Jan Wessels-Rijk Catelijn en Martijn, Jonathan Rutger en Hillegonde Hannemieke Sint Pancras: Jan en Tineke Rijk-van der Peet Jan Willem en Corine Simon en Hannah Julianadorp: Ria Rijk Den Burg: Peter en Simone Rijk-Ouwehand Saskia Marit Wessel Ottawa (Can.): Anna en Daniel Spitzer-Rijk Ben Thamar (Ned.): Bram Miriam Michiel "Gollards", k. 15 De Zes 12 1791 EX Den Burg Moeder is op haar kamer opgebaard. Gelegenheid tot condoleren donderdag 5 juli van 19.00 tot 20.00 uur op haar kamer en na de begrafenis in „De Witte Burcht", Molenstraat 19 'e Den Burg. De Eucharistieviering zal worden gehouden op vrijdag 6 juli om 13.30 uur in de Johannes de Doper kerk. Aansluitend zullen wij moeder naar baar laatste rustplaats begeleiden op de R.K. begraafplaats van Den Burg. Indien u geen rouwcirculaire heeft ontvangen, beschouw deze advertentie dan als uitnodiging. 9 willen wij het verplegend personeel van de 1s" bedanken voor de liefdevolle verzorging |-van onze moeder De familie Na een zwaar ziekbed is onze zwager Jan Bijman echtgenoot van Jopie Witte Texelaartjes INLEVEREN: maandag vóór 10.00 uur en woensdag vóór 17.00 uur. KOSTEN: €5,25 tot en met 3 regels. Per regel meer: €1,75 (incl. btw). FOTO-TEXELAARTJE: plaatsing foto €12,50,- excl. tekst, alleen voor particulieren die iets te koop aanbieden. Hugo Boss dames en he renschoenen halve prijs bij Mantje Lifestyle Stores. Race/ MTB/ stadsfiets bij Bets Fietsherstel Oude schild. 06-38222257 Kinderschoenen nu 2 ha len - 1 betalen bij Ami- Nieuwe modellen Wrang- Ier voor heren bij Mantje Lifestyle Stores. Hierbij willen wij graag het personeel van „Ver pleeghuis Texel" bedanken voor de liefdevolle verzorging van onze moeder, oma en overgroot moeder Adriana Eelman-Vermeulen Janie Familie Eelman 20juni 2007 tfi tfierejvfks, our sister (ias arrived Mama's fine andTapa survived 'Bom in ajfasfi, strong as a bear Sweet as a kitten, we're so glad sfic's fiere Liihin Miriam Mary Libflin spreek je uit aks: Alannafi St Liam 'Arnold Sr Lois Boom Pauwhof 15 6 2289 BL Rijswijk (Ter 01-08-2007: QClimpstraat 67 179S A'rf"De Cocksdorp) Ivwvwt httfk ctvexusjt. Tessa 1JUIL2007- waurits tve Tavwara Wlttc Noordwesterzo ■LJjjl. H6 "Burg tel. D222-31030S Titan mooie koffers, trol ley's en beautycasen bij Mantje Lifestyle Stores. Diverse kleuren en mo dellen teenslippers van O'neill bij Mantje Lifestyle Stores. Bowlen en steengrillen gaan prima samen. Bow ling de Koogel, tel. 0222- 317586. www.TreffersTexel.nl www.texeltoerist.nl. Met de meest actuele evene mentenagenda. Gola schoenen halve prijs bij Mantje Lifestyle Stores. Nieuws van Texel? Nu dagelijks nieuws op www. texelsecourant.nl www.texelsecourant.nl voor het dagelijkse Texel se nieuws. Bonnie doon vele leuke sokken, leggings en mail lots bij Mantje Lifestyle Stores. Auto Service Centrum. banden, uitlaten, accu's. Tel. 315588. Storing aan uw satelliet/ kabelsysteem, bel Voor- deelland Oudeschild. tel. 322398. Snelle, vakkundig en voor al betrouwbare reparatie, alleen bij TCA, Maricoweg 37a. Alle kinderjassen halve prijs bij Mantje Lifestyle Stores. Vanaf nu verknjgbaar rode bessen bij Fruithof De Veen. Kadijksweg 10. Kinderschoenen nu 2 ha len - 1 betalen bij Ami- Race/ MTB/ stadsfiets bij Bets Fietsherstel Oude schild. 06-38222257 Bel 318885 en Sieme Wuis brengt de nieuwe aard appels hij u thuis. Bezorgd na 16.00 uur. Nu ook dagelijks het laat ste nieuws op www.texel- secourant.nl Diverse kleuren buffy's voor kids bij Mantje Life style Stores. Quilters Home op de Fol- kloremarkt. Veel stofjes €7,50 p. meter. Quilters Home op de Fol- kloremarkt. Veel stofjes €7,50 p. meter. Saicara zachte verzor ging voor mooie voeten bij Mantje Lifestyle Stores. Quilters Home op de Fol- kloremarkt. Veel stofjes €7,50 p. meter Texelse kaas van We- zenspyk. Nieuw bij TCA, de TCA Cadeaubon leuk om te geven en te krijgen Kenners hadden het direct al gehoord: het Texels Vrouwen koor klonk vrijdag beter en mooier in balans dan vorig jaar. De progressie werd na afloop bevestigd door diri gent Arie Groen. 'We hebben er drie tweede sopranen bij en dat heeft evenwicht in de stemmenverdeling gebracht, waardoor het hele koor er op vooruit is gegaan.' Zoals inmiddels van het Texels Vrouwenkoor mag worden ver wacht, was het programma bijzonder gevarieerd. Voor de pauze stond veel muziek met een religieuze inslag op het pro gramma, van componisten als Mozart. Tsjaikowsky en Rossini Het tweede gedeelte was lichter, met swingende werken als Java Jive van Drake en On the sun ny side of the street van Field. Daarbij viel op dat het koor zich in het klassieke genre duidelijk beter thuis voelt. Dat deed mets af aan de kwaliteit, want die was zonder meer uitstekend. Een gastoptreden was er van het saxofoonkwartet Saxy-q, bestaand uit vier jonge (aanko mende) professionals. Zij lieten prachtig spel horen, in een stuk van Borodini in combinatie met pianiste Annemiek Jasper. Net als het koor speelde het kwar tet vóór de pauze overwegend klassieke muziek. Daarna klon ken ook klezmer en een werk van Gershwin. Het concert werd in luchtige stijl afgesloten met een gezamenlijk optreden van koor, pianiste en kwartet, Liefhebbers die er vrijdag niet bij konden zijn, krijgen zondag 23 september een herkansing, wanneer het gehele concert wordt herhaald. De locatie is nog onbekend, maar zeker is dat het ergens in de Kop van Noord-Holland - de thuisbasis van Saxy-q - zal zijn. Lepelaars (2) Wat zeggen wou... De lepelaars op Texel vergrijzen. Dat stond vrijdag in de krant. Ik heb nog even gekeken, maar nee, het was geen 1 april, het stond er echt. Op de Schorren waren de jonge lepelaars nog te klein om met het hoge water het vege lijf te redden. En Natuur monumenten had nog wei de nesten met pakken stro opge hoogd. Toch vijftien nesten ver zopen. Wat is dat tegenwoordig dat de natuur te pas en te onpas een handje geholpen moet wor den door die groenjassen? Hoe hebben die vogels in de Waddenzee het al die eeuwen volgehouden? Er wordt gesteld dat de natuur in de Waddenzee de afgelopen decennia zodanig is teruggedrongen dat de lepe laars op tweederangs plaatsen moeten broeden. Maar we had den toch de Geul en de Muy voor de lepelaars? En daar mag in de broedtijd toch niemand komen zodat ze daar rustig kun nen broeden? En de aantallen nemen toch toe? Alleen zitten er nu ook aalscholvers die de lepelaars verjagen, of zeg maar liever wegschijten. Daarom broeden de lepelaars nu ook op de Schorren. Dat komt helemaal niet van de mensen, dat komt van die aalscholvers. Zeg dat dan eerlijk. En hoezo 'de natuur terugge drongen'? Hoeveel boerenland is er de afgelopen decennia niet aangekocht voor natuur? De statistieken wijzen uit dat de aantallen lepelaars, en ook aalscholvers, de afgelopen jaren flink zijn toegenomen. Het is juist de landbouw die wordt terugge drongen door de oprukkende natuur, en de boer wordt onder hand een bedreigde soort. En de natuur moet 'robuuster' gemaakt worden, door broed gebieden te maken die bestand zijn 'tegen het natuurgeweld van afgelopen dinsdag'. Goed plan, gelijk inpolderen die Schorren, kunnen ze daar toch veilig broe den. En het is natuurlijk al voldoen de als een vader lepelaar ^en een moeder lepelaar in hun hele leven twee jongen groot brengen. Dan blijft de soort al op peil. Overigens neemt de soort alleen maar toe, ondanks dit soort zogenaamde rampen We hebben het in de Wadden zee wel over een gebied met een grote natuurlijke dynamiek. Soms zit het mee, soms zit het tegen. Zo is het altijd geweest, en gemekker over vergrijzende populaties is gewoon kletskoek. Het is de zoveelste keer dat de zaken onjuist worden weerge geven, het doet onrecht aan alle inspanningen die zijn geleverd om de landbouw duurzamer te laten produceren en agra risch natuurbeheer toe te pas sen. Mede daardoor is het tij al gekeerd, en gaat het weer de goede kant op. Wat vol strekt geen zin heeft, is te water gaan om de sneuvelende kukels te fotograferen. 'Kijk die arme lepelaartjes eens, ach wat zielig, word allen lid van onze club.' Teveel zout op de lens vertroe belt de blik. Lia Duinker, Nieuweschild. Molen geopend De molen van het Noorden is zaterdag 7 juli van 11.00 tot 16.00 uur geopend voor publiek. De toegang bedraagt €1,-. kin deren half geld. Diploma-uitreiking Pe Burg. De Koninghal zat helemaal vol. Lang niet iedereen kon Meerdere keren was ik als verslag gever getuige van de uitreiking van de diploma's aan leerlingen van de OSG in de Burgermeester de Koninghal. Maar nu vrijdag ook mijn stiefdochter zich onder de geslaag den bevond, stond ik daar als trotse ouder en was het ook mijn feestje. Wat niet wegnam dat ik camera en notitieboek had meegenomen, want ook het feit dat deze generatie zo'n mijlpaal heeft bereikt, hoort in de krant. Ik was niet de enige die was geko men. Zelfs tijdens de meest bela den TESO-vergadering of de druk ste editie van Texelpop heb ik de Koninghal nooit zó afgeladen gezien Gadegeslagen door kleindochter Robin past Rector Henk de Vries, net als alle andere als afgelopen vrijdag. In het kiel- aanwezigen, een zelfgevouwen papieren hoedje. zog van de 206 geslaagden waren (stiefvaders, (stiefmoeders, broers, zussen en opa's en oma's gekomen. Voor lang niet iedereen was er een zitplaats en naar verluidt moes ten zelfs tien geslaagden, voor wie wel een stoel was gereserveerd, de plechtigheid staand bijwonen. Rec tor Henk de Vries zag de zaal met een wat zorgelijk gezicht volstro men. Niet alleen omdat met name de mensen op de tribune slecht zicht hadden op het toneel, maar ook omdat een dermate grote druk te extra eisen aan de veiligheid stelt. Als het examenfeest maar niet aan z'n eigen succes ten onder gaat. Met zoveel Texelaars bij elkaar, mag je, net als bij de TESO-vergadering, haast niet ontbreken. Om me heen kijkend zag ik heel wat leeftijdge noten met wie ik ooit de school- i theatrale act nami erderwijsteam leerlingen e n Anneke Terborg, Marijke Bakker ei 1 collega's op de korrel. n het Met het diploma in de hand kregen de geslaagden ook een roos uitgereikt. IFoto* In een bomvolle Burgemeester de Koninghal kregen vrijdagavond 206 igden van OSG De Hogeberg hun diploma uitgereikt. Vooraf gaand aan de plechtigheid schotel de de diploma-uitreikingcommis sie van de school de geslaagden en hun aanhang een gevarieerd feestprogramma voor. liet 95,6 procent was het aantal geslaagden dit jaar opnieuw bijzonder hoog. Koplopers waren de scholieren van de theoretische leerweg van het VMBO die een score van 100 procent haalden. 'Tien met een griffel', prees rector Henk de Vries. De kaderbe roepsgerichte leerweg haalde met 36 geslaagden een score van 97 procent en de beroepsgerichte leerweg met 40 een percentage van 95. Ook de leerlingen van de HAVO deden het met 56 geslaagden (93 procent) uit stekend. Met 31 geslaagden slaagde 91 procent van de VWO-kandidaten. De Vries wenste de geslaagden suc ces in hun 'ontdekkingstocht rich ting het nieuwe leren'. 'Ga in ieder geval door, want leren is voor je toekomst net zoiets als stroomop waarts varen. Als je niet roeit, ga je achteruit.' De geslaagden kregen ook lof toegezwaaid door wethouder Marjan Merkelbach en door mevrouw De Visser namens de oudercommis sie. De avond werd opgeluisterd met filmpjes, cabaret, muziek en een quiz, bijdragen die door het onderwijsteam werden geleverd. banken had gedeeld Een weerzien dat aan een reünie deed denken. Ook een gemêleerde groep ouders. De één in driedelig pak, de ander in spijkerkloffie. En van een enkele grijsaard vroeg ik me af is hij hier als vader of als opa? Maar gemeen schappelijk was hun trots. Voor de één was het de eerste diploma-uitreiking, een voormalige klasgenote woonde het evenement al voor de tweede keer bij en weer iemand anders zag het feest voor de derde keer aan zich voorbijtrek ken. Dat begon met de heroïsche binnenkomst van de geslaagden, waarna de diploma-uitreikingcom- missie (wat een woord) onder leiding van docenten Peter van Nijen en Jan van der Hesch een gevarieerd programma voorschotelde. Grap pige filmpjes werden afgewisseld met toespraken van onder meer rector Henk de Vries, de wethouder van onderwijs (steevast Merkelen- bach genoemd), stukjes van het onderwijsteam, een leuk optreden van Jaap en Roos Dros, een ori ginele quiz waarbij het antwoord moest worden gegeven met het op en afzetten van een zelfgevouwen papieren hoedje en een gewaagde act van Anneke ter Borg, Marijke Bakker en Annie Drijver, die onder meer de spot dreven met de sokken en andere kledingstukken van hun mannelijke collega's Mijn gedachten gingen terug naar de dag dat ik zelf mijn diploma in ontvangst nam, alweer bijna dertig jaar geleden. Van zulke theatrale en muzikale acts door leerkrachten kan ik me niets meer herinneren. DINSDAG 3 JULI 2007 Achter de schermen De meningen over de inhoudelijke kwaliteit van de feestavond moch ten dan verdeeld zijn, de organisatie van de avond krijgt wat betreft deze wellicht niet geheel objectieve oud leerling een pluim. Volgens mij was de diploma-uitreiking van destijds, die in mijn herinnering in de aula van de toenmalige RSG werd gehouden, ook lang niet zo'n massale hap pening. Wel verklaarbaar. Het was ver voor de tijd dat de RSG (MAVO, HAVO en VWO) zou fuseren met het lager beroepsonderwijs. Geslaag den van de LTS, Huishoudschool en Landbouwschool vierden in die tijd elders hun feestje. Onderscheid hoorde er in die tijd kennelijk bij. Vrijdagavond zaten de geslaagden van alle afdelingen, VMBO. HAVO en VWO, bij elkaar in één blok. Maar bij de uitreiking werd er, wel licht uit praktische overweging, een onderscheid gemaakt. Geslaagden van VWO en HAVO konden links op het podium hun diploma afhalen en de VMBO'ers aan de rechter kant. Een klein verschil, maar toch Met een nieuwe school waarin alle afdelingen conform de wens van de gemeenschap straks in één gebouw zitten, past het om bij toekomstige diploma-uitreikingen geen onder scheid meer te maken. Gerard Timmerman

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 3