- Fietsend de smaak te pakken krijgen Texels ziekenhuis, nagels lakken en Jip?! Jongeren Informatie Punt filmpremière op jaarafsluiting OSG Deelnemer Lamsuleesketen TEXELSE J COURANT Clubrecords op baan atletiekvereniging zirifEWHog Texcs. DINSDAG 3 JULI 2007 Maandbeker golfclub Jaap Hoogenraad wist zijn winst vorige maand te prolongeren won zondag op de golfbaan Mk de maandbeker van juli. Met J slagen netto liet hij Piet W. «huijl (77) en Rik van Hattem (81) ,er achter zich. hdanks de sombere weersvoor- Wing streden bijna dertig golfers m de maandbeker. In de eerste Ksgorie (handicap t/m 18,0) moes- alle slagen worden geteld, in de Wnge categorieën werd om sta ndpunten gespeeld. Door het *«selvallige weer viel de verplichte Sectie positief uit. Alle spelers Dochten een punt extra noteren. categorie 2 (handicap 18,1 tot net 26,4) won Use van Zuile- met 36 punten (na correctie), weede werd Jan Bloem (35), derde van Zuilekom (31). In de laat je categorie werd Adrie Huiding eerste. ccgest drives werden geslagen ^°r Jacqueline Dijkstra en Jaap ^ogenraad. Deze laatste sloeg deneary. de dames lukte het om in één slag de green •«fe 8 te halen. Van der Duim in bestuur KNRM Klaas van der Duim is toegetreden lot de plaatselijke commissie van de KNRM. Bedoeling is dat hij, na te zijn ingewerkt, vice-voorzitter wordt. De plaatselijke commissie, verantwoorde lijk voor het operationeel houden van de reddingstations, bestaat nu weer uit vijf personen. Naast Van der Duim zijn dat voorzitter Joke Geldorp, secre taris/penningmeester Willem Grisnigt, nautisch adviseur Jaap Groen en PR coördinator Els Kruk-Morsink. Ouderenochtend in Molenkoog In en rond zwembad Molenkoog aan de Slingerweg in Den Burg vindt don derdag van 10.00 tot 12.00 uur de jaar lijkse sportieve ouderenochtend plaats, bedoeld voor iedereen van 55 jaar en ouder. De dag begint na de koffie met dansen, gevolgd door een kennisma king met nordic walking. Na een rondje over de Hogeberg staan leden van de jeu de boulesclub klaar om de bezoe kers de fijne kneepjes van het spel te leren. Uiteraard kan er ook van het zwembad gebruik gemaakt worden en wordt de ochtend muzikaal omlijst. Sportvissen Rein Kuyper heeft zaterdag op het strand bij paal 9 de zevende wed strijd om het clubkampioenschap van sportvisclub Texel gewonnen. Hij ving vier vissen met een geza menlijke lengte van 104 cm. Frans Bos (1 vis, 44 cm) werd tweede, Poul Verhagen (1 vis, 33 cm) der de. De volgende wedstrijd wordt gehouden op 8 september op het strand bij paal 17. Deze begint om 18.00 uur. Crossloop ZDH In tegenstelling tot wat in de Vakan tiekrant stond, wordt de eerste crossloop van ZDH met vrijdag 6 juli, maar pas 13 juli gehouden. Deelnemers kunnen 4 of 8 kilometer lopen. Het parcours voert hen door duingebied De Bollekamer. Voor de jongste jeugd is er een mini-loop over 1 kilometer. Inschrijven kan vanaf 19.00 uur in de kantine van de Hoornder sportvereniging, het startschot klinkt om 19.30 uur TX1 vertrekt De TX1 Cornelia van Adrie Vonk uit Oudeschild begon gisteravond aan zijn laatste reis onder Texelse vlag. Vonk ruilt zijn huidige kotter met de jongere KW149. De jongere (1996) en grotere nieuwe TX1 komt straks als Klazina-J in de vaart. <roie aan Triatlon Texel zoekt trio's De organisatie van de Texelse kwarttriatlon die op zaterdag 4 augustus wordt gehouden ver loopt naar tevredenheid. Met name de animo onder overkantse triatleten om mee te doen is groot. Alleen het aantal trio's, waarbij het zwemmen, fietsen en hardlo pen door een team van drie deel nemers gebeurt, blijft wat achter bij eerdere edities. Opgeven kan tot en met zondag 22 juli. Nadat de organisatie het sportieve evenement vorig jaar wegens te beperkte animo moest afblazen, is het aantal inschrijvers nu al vol doende om de tnathlon definitief te laten doorgaan. Tot dusver zijn, inclusief de trio's, 63 aanmeldin gen binnen, een aantal dat nog elke week groeit. Bij de trio's heb ben zich onder meer het team van zwemmer Sverre Eschweiler, fietser Ferry van der Vis en loper Martijn van Haren ingeschreven. Eschweiler (14) eindigde op het NK voor junio ren op de honderd meter onlangs als nummer zeven. Gestart wordt volgens traditie bij het surfstrandje bij Dijkmanshuizen, waarna twee maal een lus over de oostkant van het eiland wordt gefietst, om te besluiten met het hardlooponder deel langs de waddendijk. Opgave kan via de website van Wielerver eniging Texel (www.wvtexel.nl), via het kopje Triatlon. Budo-examens Budovereniging Shima heeft afge lopen week het seizoen afgeslo ten met examens. Leerlingen karate streden vorige week maandag onder leiding van Nico Waerts en Eduard Terpstra om de slippen en de banden, leerlingen judo deden dat donderdag onder leiding van Martin en Henk Rozen- hart. Op beide avonden waren veel ouders gekomen om de pupillen in actie te zien. Waerts en Terpstra gaven maandag een demonstra tie en ook donderdag waren er bij de hoogste klasses spectaculauire worpen te zien. Alle deelnemers zijn geslaagd voor hun examen en heb ben een nieuwe band of slip en een diploma ontvangen. De lessen van Shima worden op 3 september hervat. De promotionele inspanningen om een breder publiek te interes seren voor echt Texels lamsvlees zijn niet vergeefs. De afgelopen jaren zijn vraag en afzet gestaag gestegen en het eind van die ont wikkeling lijkt nog niet in zicht. Op Texel zelf begint zich zelfs een verzadiging af te tekenen. Meer dan dertig restaurants hebben tier gecertificeerd Texels lams vlees op de kaart staan. Maar op het vasteland is nog veel te winnen. 7,001 Hel jongste initiatief om het supe- ~0ft i fieure vlees en de manier waarop pa; wordt geproduceerd onder de 10,50 aandacht te brengen is de mtro- 12,251 iuctie van twee fietsroutes van elk veertig kilometer met als rustpun- len restaurants, schapenhouders 15,751 jn adressen waar lamsvlees wordt 17,501 «kocht. Op die plekken worden oe fietsers gastvrij ontvangen, krij ten informatie en kunnen profiteren van aanbiedingen. Het is een staal tje van samenwerking tussen de betrokken bedrijven, de WV en de Stichting Waddengroep. de organi se:,e van producenten die het pres- tc.euze Waddengoud-certificaat produceerde voor streekproducten het waddengebied. Texels lams- ilees kreeg dat certificaat drie jaar Sleden naast de predikaten 'Echt 'exels Product' en 'Echt Texels amsvlees' en werd daarmee een landelijk erkend streekproduct met de garantie dat het in het gebied is geproduceerd volgens stren- asen wat betreft natuurvrien- Kijkheid. diervriendelijkheid en Wethouder Nico Kikkert knipt het uit twee vlaggen bestaande spandoek door, als startsein voor een tocht langs de zuidelijke lamsvleesfietsroute. Het aantal genodigden dat meefietste was niet erg groot omdat het water 's morgens nog met bakken uit de hemel viel. Kort na de start klaarde het echter op. Hvr, M c^,. duurzaamheid. De bedoeling is het publiek ervan te doordringen dat Texels lamsvlees écht iets bijzon ders is en zijn hogere prijs dubbel en dwars waard. Zondagmiddag werd deze aanpak in theater-restaurant Klif 12 in Den Hoorn toegelicht door Pieter Krab bendam van de Waddengroep en Jeannette Vriezema van de WV n verkooppunten langs de route zijn herkenbaar aan Texel ten overstaan van genodigden die een van de lambvleesfietsroutes gingen rijden. 'Schapen horen bij Texel zoals de meeuwen horen bij de zee. Voor Texelaars horen scha pen en lammeren tot de alledaagse omgeving, maar toeristen raken niet uitgekeken op deze levende have in het landschap en komen er soms zelfs speciaal voor naar het eiland. Door de fietsroutes kan die waardering nog worden verdiept en het is bewezen dat liefde voor een bepaalde omgeving makkelijk over gaat in belangstelling voor (culinaire) producten uit die omgeving.' Fietsers die de tocht maken, kun nen gebruik maken van een fraaie brochure, waarin niet alleen alle pleisterplaatsen worden opgesomd met de daarbij horende recreatieve, educatieve en culinaire mogelijkhe den, maar ook algemene informatie wordt gegeven over het Texelse schapenras. Zo kan men lezen dat het huidige ras is voortgekomen uit de oorspronkelijke 'pielsteert' en wordt uitleg gegeven over de lam- merij in het voorjaar, het verplichte oormerk, het scheren, de jaarlijkse fokdag en de smaak van het echte lamsvlees. Wie de brochure leest, weet ook wat hij moet doen als hij een verwenteld schaap tegenkomt en hoe de ouderwetse en niet meer verkrijgbare groene kaas aan zijn kleur kwam. Vriezema overhandigde het eerste exemplaar van het €1,50 kostende routeboekje aan wethouder Nico Kikkert. Die greep de gelegenheid aan om erop te wijzen dat scha- penboeren door hun werkwijze een prachtig landschap in stand hou den en mede door hun zorg voor de vogels en landschapselementen als (goedkope) natuurbeheerders kunnen worden beschouwd. Een speciaal woord van waardering had hij voor de wegens ziekte niet aan wezige Marc van Rijsselberghe van de stichting Waddengroep die de afgelopen jaren veel heeft gedaan om het lamsvlees als streekeigen product in de markt te zetten, tot voordeel van fokkers, slagers, cate raars, restaurants en Texel in het algemeen. Ook deed hij de sugges tie om het Waddengoudcertificaat ook te overwegen voor schapenwol als isolatiemiddel. Een ziekenhuis, een wildwaterbaan of toch een nieuwe jongerencam- ping? Tweedeklassers van de OSG presenteerden vrijdag hun plannen voor de toekomst van Texel. In de projectweek die het schooljaar afsloot, mochten zij zich buigen over welk idee Texel een stukje beter zou maken. De brugklas sers hielden hun brugklasmarkt en brugklassers van het VMBO/LWOO hadden de première van hun eigen film. ken in de sportschool: dynamo op de hometrainer en klaar. Enkele groep jes hadden plannen gemaakt om de verkeersveiligheid op Texel te verbe teren, waaronder een fietspad met bomen langs de Hoofdweg. Op het schoolplein hielden de brugklassers hun brugklasmarkt. Naast de beken de kraampjes met eten en drinken en waarzeggers, werden ook de nagels van leerlingen én docenten gelakt. inmiddels te bibberen van de kou. Brugklassers van het VMBO/LWOO hielden vrijdagochtend de première van hun zelfgemaakte film. Samen met Wieneke Boon uit Den Burg werkten de leerlingen de hele week aan hun project, dat bestond uit vier losse filmpjes die samen 35 minuten duurden. De grappige filmpjes had den allemaal met school te maken; zoals de jongen die altijd te laat De leerlingen van het VMBO/HAVO en HAVO/VWO hadden werk gemaakt van de presentatie van hun plan nen in de kantine aan de Emmalaan. Zo waren er maquettes en power- pointpresentaties gemaakt en kon elk groepje hun plan met een praatje verdedigen. De plannen liepen nogal uiteen. Zo was er een plan voor een jongerencamping, mét seniorenveld je. Anderen zagen meer in' een wild waterbaan of een theaterzaal waar alle grote wereldsterren zoals Justin Tïmberlake en Christina Aguilera zou den moeten optreden. De theaterzaal kon wel op de plek van het OSG gebouw aan de Emmalaan komen, dat werd toch gesloopt, meenden de bedenkers. Verder werd ook aan de toekomst van het gemeentehuis gedacht: dat kon wel blijven staan en van het geld dat daarmee werd uitge spaard, moest er een Texels zieken huis worden neergezet aan de rand van Den Burg. Ook was er aandacht voor groene energie: een groep had het plan opgevat energie op te wek- Deze vijf meiden presenteerden hun plan vooreen ziekenhuis op Texel. 'Het gemeentehuis kan dan gewoon blijven staan. Onder anderen Joost van Beurden en Nils Lely moesten eraan geloven. Populair was het spelletje waarbij je een bal tegen een roos moest aangooien. Lukte je dat, dan kreeg een jongen een fles water over zich heen. In de regen stond de jongen kwam, een boze lerares die een lesje wordt geleerd door een goede engel, leerlingen die het juiste lokaal niet konden vinden en de vraag, wat mag wel en wat mag niet in de les. Veel ouders, opa's en oma's waren op de première afgekomen. bracht. Het andere beeld bleef overeind, maar raakte beschadigd. Penha heeft aangifte bij de politie gedaan. 'Er gebeurt hier wel eens vaker wat, maar dit is ernstig.' De kapster heeft een paar duizend euro schade. (Foto Jemen van HattumSBeekJliw* Te.iel) Op de atletiekbaan aan de Haffel- derweg in Den Burg sneuvelden zaterdag vier records. Natasja Eelman verbeterde het clubre cord balwerpen bij de meisjes pupillen A. Zij wierp de bal 17,50 meter ver. Thomas Mast won elk onderdeel bij de junioren D en blonk uit op de 800 meter (2.50.7 min). Johan Tromp bracht het clubrecord bij het speerwerpen op 48,56 m en Jan Zijm verbe terde het clubrecord op de 5.000 m voor veteranen (19.03 min). Jarne Kompier legde beslag op de kampioenstitel bij de C-pupillen. Bij de meisjes pupillen B eindigde Cait- lin Ellen als eerste, gevolgd door Lisa van Dooijeweerd en Michelle van Bennekom. Bij de jongens pupillen A sneuvelde het eerste clubrecord op de 60 m. Nikay Sangers had 8.8 seconden nodig en behaalde daar mee de eerste plaats. Tweede werd Twan van IJsseldijk, vooral sterk op het onderdeel balwerpen (28,18 m). Axel Garritsen werd derde mede door een goede prestatie op de 800 meter. Natasja Eelman won bij de meisjes pupillen A. Tweede werd Iris Witvliet. Bij de junioren D werd elk onder deel gewonnen door Thomas Mast. Michiel Vlaming werd tweede. Zijn meest opvallende prestatie was de 80 meter sprint, die hij voor het eerst onder de 12 seconden liep (11.9). Morris Koopman legde beslag op de derde plaats. Lisa Kalf werd eer ste bij de meisjes junioren D. Zij was sterk in de sprint er sprong 3.37 m ver. Marloes van Rongen, net terug van een blessure, eindigde op een verdienstelijke tweede plaats. Derde werd Katja van Dooijeweerd. Onbekenden hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag vernie lingen aangericht bij de kapsalon van Cocky Penha in De Koog. we honderden kilo's zware beel- tei van leeuwen werden kapot griaakt. Een beeld werd omge- jcod waardoor het in stukken Met 13.1 sec over de 100 m was Arjan Polman was veruit de snelste op de 100 m bij de junioren C (13.1 sec). Bij het verspringen was hij bovendien de enige die over grens van vier meter sprong (4,33 m). Tweede werd Axel Gommans, Mar tijn van Haren eindigde als derde. Bij de meisjes junioren C was Juul van de Steeg de sterkste en Robert Witte ging met de overwinning aan de haal bij de B junioren. Bij de mannen wist Jaap Witte de eerste plaats weg te kapen voor de neus van Joram Tromp. Witte won ook de afsluitende loop over 5.000 meter (18.27 mm). De volledige uitslagen zijn te vinden op www.avtexel.net. Tijdens de zomervakantie wordt door de jeugd niet getraind. De trainingen worden hen/at op maan dag 27 augustus. Op zaterdag 25 augustus kunnen de A-, B- en C- junioren en de mannen senioren meedoen aan de wedstrijd van het Schadebergcircuit. Michelle van Bennekom in actie bij het balwerpen tijdens de clubkampioenschappen van AV Texel.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 5