Dubbele gevoelens bij Sommeltjespop Bands niet te groot I 771 voor kleiner podium41 TEXELSE 2 COURANT jeslaagd oPIENie Veel deelnemers Texel Culinair Agenda E teso - DINSDAG 10 JULI 2007 'ledereen heeft een leuke dag gehad. Daar doen we het voor', vertellen Jeroen Schoo en Aart Slegh, samen met Tanja Klaassen Liesbeth Eelman en Justin Sege- rink de organisatie van het zater dag gehouden Sommeltjespop. Voldaan, maar met een dubbel gevoel kijken de organisatoren terug op festival. Het enorme podium met de bijbehorende techniek en de metershoge span doeken konden door de voor spelde regen en wind niet worden gebruikt. Maar op een inderhaast in elkaar getimmerd podium kon toch worden gespeeld. De vierde editie van het Waalder popfestival was er eentje die de organisatie zich nog lang zal heu gen. De weergoden hielden geen rekening met de even professionele als ambitieuze aanpak van het vijf tal. De regen die vrijdag met bak ken uit de lucht viel veranderde het grasveld aan de Sommeltjesweg in een zompige akker en ook de voor uitzichten voor zaterdag waren verre van positief. Het zorgde ervoor dat de spandoeken van Pinkpopformaat en het grote podium en de hightech geluidsinstallatie in de bus moesten blijven. "Jammer, want er was wel voor betaald', vertelt Schoo. 'We stonden vrijdag voor de vraag of we het moesten laten doorgaan of niet. Maar de bands zouden komen, dus afblazen was geen optie.' Daarom werd te elfder uren besloten in een inderhaast opgetrokken tenthal een alternatief podium te bouwen, zodat het festival toch doorgang kon vin den. Met als resultaat dat de jonge Texelse formatie Neckless Josie! Project op het aangekondigde tijd stip om 12.45 uur gas kon geven. De even jonge als ambitieuze for matie maakte de verwachting meer dan waar. Eigenlijk gold dat voor alle tien bands die optraden tijdens het festival dat de ambitie dat het tot meer wil uitgroeien dan alleen een Texels popfeestje tot dusver heeft waargemaakt. Patat Wel had het festival een wat bijzon der karakter, doordat het merendeel van de bezoekers ervoor koos in het zonnetje te kletsen en samen met vrienden en bekenden en pilsje All On Black zich de longen urt Sommeltjespop schreeuwt zanger Ivo een groepje jonge bezoekers of anderszins te drinken, terwijl een speelden de muzikanten zonder uit- veel kleiner aantal liefhebbers zich zondering met veel enthousiasme in de tent begaf om de artiesten en hoewel menigeen zelfs landelijk van nabij te bekijken. Desondanks aardig aan de weg timmerde, voel de niemand zich te groot om ook in De Waal voluit te gaan. Bijvoorbeeld zanger Ivo van de half Texelse band All on black, die 's middags de lon gen uit zijn lijf schreeuwde en zich met flinke rushes tussen het publiek begaf. Ook de zangeres Katelijn Schippers van formatie Jeremy's ontbrak het niet aan enthousiasme. Ook relatief grote namen als de Prodigal Sons (tien jaar geleden nog op Pinkpop te zien) en Moscowicz deden een flinke duit in het zakje. Dat ze niet aan grootheidswaanzin lijden, bleek ook uit de zakjes patat en hamburgers die de muzikanten tussen de optredens door naar bin nen werkten, terwijl ze het diner in een lokaal restaurant dat de orga nisatie voor hen had geregeld aan zich voorbij lieten gaan. Het was aardig om te zien hoe de mannen van Moscowicz zich direct na het optreden niet terugtrokken, maar op het grasveldje een balletje gin gen trappen met de jongste jeugd. Want jong en 'oud' was naar De Waal gekomen, waar op het hier en daar nog wat zompige grasveld een gezellige sfeer heerste en waar niemand zich te buiten ging aan banaliteiten. EHBO'ers die staande bij waren, hoefden niet in actie te komen, de door enkele Waalders gevreesde parkeer- of andere pro blemen deden zich niet voor. In totaal bezochten zo'n 1500 bezoe kers het gratis festival, ongeveer net zoveel als vorig jaar. In hoever re het evenement kostendekkend is, kon gisteren nog niet worden gezegd, omdat alle opbrengsten uit de horeca nog met bekend waren. De ledenwervingsactie, waarvoor als gevolg van het extra werk als gevolg van het weer te weinig tijd was, kwam niet goed uit de verf. Maar terwijl maandag het afbreken nog in volle gang was, werden de plannen voor volgend jaar alweer gesmeed. Schoo: 'Dan bestaan we vijf jaar en moet het echt een klap per worden.' uoc;u vdn Sommeltjespop. Terwijl het meeste publiek buiten de inderhaast opgetrokken tenthal. het zonnetje een praatje maakt, speelden de bands onder het dak v Geslaagden ROC Bij het ROC Kop van Noord-Hol land slaagden de volgende kandi daten voor hun diploma: BOL-opleidingen - Medewerker vrede en veiligheid, niveau 2": Joost Bakker (Den Hoorn), Martijn Drij ver (Oosterend). Bedrijfsadministra- tief medewerker, niveau 2: Suli Mohammad Suleiman (Den Burg). Secretarieel medewerker, niveau 2: Jette Oosterhof (Den Burg). Filiaal beheerder. niveau 4: Edwin Boon (De Cocksdorp). Helpende welzijn, niveau 2: Marjolein Gottschai (De Koog), Danielle Quartel (De Cock sdorp). Monteur Sterkstroominstal laties, niveau 2: Barry van der Star (Den Burg). Petroleum, Gas- en Onderhoudstechniek, niveau 4: Thomas Huberts (Oosterend). Tele com ICT Engineer, niveau 4: Maar ten-Willem Kuijper (Oudeschild). Technicus middenkader WEI-werk- tuigbouwkundige, constructies en machines: Désiré van Faassen (Oudeschild), Martijn Huisman (De Koog). Stuurman werktuigkundige zeevisvaart SW6, niveau 2: Maar ten Visser. Verzorgende, niveau 3: Marieke Driehuis (De Waal), Nathalie Siemeling (Den Burg), Carola van der Star (De Cocksdorp), Lilian Vrie- zema (De Koog). Verpleegkundige, niveau 4: Monique Barhorst (Den Burg). Sociaal Pedagogisch Wer ker, niveau 3: Kim Blom (De Koog), Michelle Eelman (Den Burg), Marjo- lijn Plaatsman (Den Burg), Marleen Slikker (Oudeschild). Sociaal Peda gogisch Werker, niveau 4: Rianna Messemaker (Oosterend), Guusje Helwegen (Den Burg), Madeion Hin (Den Burg). Lotte Koomen (Den Burg), Rosanne Renkema, Laura Vinke (De Koog). BBL-opleidingen - Horeca-assi- stent, niveau 1Robin de Ridder (De Koog). Kok, niveau 2: Esther Dorst (Oudeschild), Bob Fokker (Oude schild), Roel van der Geest (Den Burg), llja Nooij (Den Burg), Jan- Jacob Prins (Oudeschild), Leon van Sambeek (Den Burg). Zelfstandig Werkend Kok, niveau 3: Dennis Bac ker (Den Burg), Boy Schuiling (De Koog). Eerste monteur Sterkstroo minstallaties niveau 3: Toon Koop man (Den Burg). Monteur montage onderhoud, niveau 2: Menno Hoog- enbosch (Den Burg). Eerste monteur industrieel onderhoud, niveau 3: Ronald Witte (Oudeschild). Verzor gende, niveau 3: Anna Keyser (Den Burg). Verpleegkundige, niveau 4: Patricia van der Slikke (Den Hoorn). Sprookjes Zondagmorgen, wat een verade ming. Storm weg, regen weg, fiets uit het schuurtje, de paden op, de lanen in. Op naar bos. strand en de reuzenschelpen bij de vuurto ren. Het toverwoord om mij zo ver te laten fietsen was zomersprook- jes. Ik ben dol op sprookjes en na al het slechte weer van de laatste weken was ik er ook helemaal aan toe. Wat lagen ze daar mooi. Zo transparant en glanzend, Sprook jes om te zien. Het was niet druk op het strand. Ik telde een mens of zeven. Eén ervan lag geknield voorover in het zand. Hoofd in concentratie voor de schelpopening. Vol blijde ver wachting liep ik richting schelpen. Wat zouden ze mij gaan vertellen? Ik rolde mijn strandmatje uit en vleide me naast een groot exem plaar en sloot de ogen. 'Ik lag op 61 graden noorderbreedte en 135 graden westerlengte', klonk een diepe stem uit het binnenste van de schelp. 'Ik ben vieren half biljoen jaar oud. Ik ben een trekschelp.' Tjonge, dat was een oudje. Die had vast veel meege maakt. Ik wachtte vol spanning op haar belevenissen, maar al wat ze had te melden was dat ze even later op een andere lengte en breedtegraad was aangeland. Op naar de volgende schelp dan maar. En naar de volgende. Als de oude trekschelp liep ik van schelp naar schelp, op zoek naar een sprookje, maar ze wilden niet komen. De zee was vermoeid, veronachtzaamd, teleurgesteld en vol dode mensen. Het tenslotte nog opgevoerde zandkasteel met lachende kinde ren en de schilder die het karak ter van de zee in al haar woeste schoonheid vastlegde, waren niet meer in staat zijn vermoeidheid op te heffen. Waar was het echte sprookje gebleven? Te vrezen viel dat hij was opgenomen in het leger van verdronken mensen op de bodem van de zee. De golven hadden zijn lichaam meegevoerd naar tropische wateren, waar de inkt van zijn pen was verlopen en het water van de zee aldaar had gekleurd in prachtig azuurblauw. In de koude noordelijke wate ren waren zijn kleurrijke woor den reeds lang uiteengedreven en verkild tot filosofische, ver moeide beschouwingen, die het woord sprookje niet meer ver dienden. Tot grauwgrijze tinten, niet geschikt voor kinderen en liefhebbers van sprookjes. Pien Verberg Marieke Driehuis (19) uit De Waal slaagde aan het ROC in Den Helder voor het diplonma Verzorgende IG. Zij is werkzaam bij zorginstelling 's Heerenloo (Noorderhaven) in Den Helder. Zwemdiploma's In zwembad Molenkoog in Den Burg behaalden woensdag 85 kinderen hun zwemdiploma. Door het uitvalfen van verschillen de schooldagen, door schoolreis jes, het slagbaltoernooi en extra vrije dagen, kregen de kinderen twee weken meer de tijd om hun diploma te halen. Voor diploma A zwommen 10 kinderen af, voor diploma B 33 en voor diploma C 42. De kinderen die les kregen via school kunnen op 8 september nog een keer examen doen. De geslaagden zijn: Diploma A: Mohammed Atroshy, Indy Dam, Mike Geus, Evan van den Heuvel, Angelique Hin, Meriëm Ismail, Jacky Kooy, Vienna Scholl, Dave Smit, Claudiana da Silva. Diploma B Gijs Boon, Klaas-Jan Boon, Sil Bosma, Semia Brandse- ma, Claudiana da Silva, Colin Eel man, Dylan Groen, Vienna Scholl, Luc Groenewoud, Pien Grootjen, Tom Hollemans, Dionne Huizinga, Niels de Jong, Samantha Jurado Zapata, Martijntje Klijnsma, Iris Kooy, Mike Koorn, Renske Kuip, Jesper van Leeuwen, Bram van der Linde, Jibby Linders, Duco Mes kers, Lieke Monen. Dennis Niepel, Miranda Reij, Daniel Schreve, Youri Slik, Eros Stendert, Patricia Stoer, Christiaan van Tatenhove, Maaike Timmer, Mirabel Vlaming, Claire Smits. Diploma C Sil Bakker. Ward Bjar- ne Bakker, Wesley van den Berg, Robin de Best, Lyan Betsema. Aron Blaauboer, Hielke van Breu- kelen, Alex Daalder, Silke Drevel, Annabel Dros, Daan Eelman, Teun Eelman, Menno van Egmond, Paul Eveleens, Mascha Gieles, Jennifer de Graaf, Max Hendriks, Sjors Jim- mink, Daisy de Jong, Bruno Cesar Kikkert, Amber Knol, Milou Kooi man, Melanie Kuip, Marijn Kuipers, Manon List, Thomas Mast, Maxim van Ree, Willem Rommets, Step hanie Röpke, Bloeme Spilker, Noor van de Steeg, Kris ter Steege, Maroucha Stolk, Laura de Vries, Peter Walbeek. Anne Wessels, Tanisha Fay Deveny Wetsteen, Roos Wijker, Lotte de Wit, Jesse Wonder, Olaf Zegeren, Marek Mys- lowski. \tyat ik zeggen Voor de vierde editie van Texel Culinair heeft zich een record aantal deelnemers ingeschreven. Maar liefst dertig stands en pago detenten zullen in het weekend van 7 tot en met 9 september onderdak bieden aan evenzoveel deelnemers van Texelse restau rants, eetcafés en ambachtelijke bedrijven. Het culinaire evene ment wordt gelardeerd met optre dens van artiesten. Het festival staat in het teken van de band die het eiland met het water heeft. De deelnemers zijn vrij in de keuze van hun gerechten, maar enkele koks hebben zich door het thema laten inspireren. Veel van de culinaire creaties zijn speciaal voor dit evenement ontwikkeld. De gerechten worden gekeurd door een deskundige jury. onder leiding van meesterkok Leon Ribbens. Het entertainment is afgestemd op de inhoud van het evenement, met een bakker op stelten, smartlappen van de stoere zeeman en een ober- act. Bij de afsluiting geeft straatar tiest Michael Bolton hoog boven de grond een saxofoonconcert. Texel Culinair wordt vrijdag 7 sep tember om 16.00 uur geopend door burgemeester Geldorp. Vrijdag en zaterdag kan tussen 16.00 en 23.00 uur worden geproefd en op zon dag tussen 15.00 en 20.00 uur. De afsluitingsact begint om 19.30 uur. Bezoekers betalen hun hapjes en drankjes met Kögertjes, die voor €1,30 per stuk verkrijgbaar zijn aan de vaste en mobiele kassa's op het Dorpsplein en in de straat. Donatus De naam Donatus werd in de Texel se Courant van 6 juli gekoppeld aan Donatus Grammaticus, bisschop van Carthago. Dat is vrijwel zeker onjuist. De 'bliksemheilige' Donatus werd ergens in de achttiende eeuw in de Rijnlandse gewesten ver eerd, omdat zijn relikwieën, afkom stig uit de Romeinse catacomben, een plaatselijk geestelijke hadden beschermd tegen de bliksem. Aan de Donatus van die relikwieën werd de legende gekoppeld dat hij een bekeerd Romeins legioensoldaat was, en daarom wordt onze blik semheilige vaak als soldaat afge beeld. Feitelijk weet niemand wie Donatus nu echt was. Er waren er (veel) meer. Zie hiervoor ons gedenkboek Tot Zekerheid gegeven - Ad Scuritatem Donatus, 1852- 2002, pag. 32 e.v. Jammer overigens dat de naam van de boerderij is verdwenen, want daarmee gaat toch een stukje Texel se achtergrond verloren. Willem J.J. Boot, Commissaris Onderlinge Verzekerings Mij. Donatus, Rosmalen. Dinsdag 10 juli: In de hervormde kerk van Den Burg begint om 20.15 uur een concert van ensemble Vieux Temps: Piet Hulsbos (orgel), Lieke van der Meer (cello), Marieke Linders, Hanneke Woesten- burg, Teun Jansen (zang) en René van Beek en Anneke Bank (blokfluit). De toegang is gratis, na afloop wordt een inzameling gehouden. In Cinema Texel draaien de volgen de films: Transformers (15.30, 21.30 uur); Ten Canoes (19.30 uur); Haaibaai (13.30 uur); Shrek de Derde (13.45, 16.00 uur); Ocean's 13 (21.45 uur); Pirates of the Carribean; at world's end (18.30 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Krim draaien: Mr. Bean's Holiday (23.00 uur). Woensdag 11 juli: In zwembad Molenkoog wordt van daag het Texels kampioenschap watertrappelen gehouden. Deelna me is gratis voor bezoekers van het zwembad. Op De Goede Verwachting aan de Genteweg nabij Oosterend geeft Daan van Loenhout van 11.00 tot 12.30 uur een cursus boerderijdier tekenen voor kinderen van 7 tot 12 jaar. Deel name kost €8,50. opgeven kan via 06-52447817. In jongerencentrum Time Out aan de Wilhelminalaan In Den Burg begint om 16.00 uur de verkoop van de Vakan- tiekaart. In dorpshuis De Bijenkorf begint om 19.30 uur een open bridgedrive. Voor opgave en inlichtingen: J. Vaillant, tel. 329060 of 06-53492321 In Cinema Texel draaien de volgende films: Transformers (18.45 en 21.45 uur); Shrek de Derde (13.30 en 16.00 uur); Harry Potter and the order of the Phoenix (13.00, 15.45. 18.30, 21.30 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Krim draaien: Shrek de Derde (14.00, 21.30 uur); Shrek der Dritte (19.00 uur): Mr. Bean's holiday (16.15 uur). Donderdag 12 juli: Ten bate van het orgelfonds verkoopt vrouwenvereniging De Kaarsvlam van 11.00 tot 17.00 uur zelfgemaakte kle ding in de hervormde kerk van De Cocksdorp. Op het strand bij paal 17 kunnen kinderen van 3 tot 10 jaar tussen 14.00 en 16.00 uur werken aan een schilderij. In restaurant De Compagnie, nabij de jachthaven in Oudeschild. begint om 21.30 uur een salsa-avond. Entree gratis. In Cinema Texel draaien de volgende films: Pirates of the Carribean, At I world's end (10.15 uur); Harry Potter en de Orde van de Phoenix (1100, 13.30. 18.30, 21.30 uur); Transformers (16.30, 19 15, 22.00 uur), Shrek de Derde (14.00.16.15 uur). Vrijdag 13 juli: In Cinema Texel draaien de volgende films: Pirates of the Carribean; At world's end (10.15 uur); Harry Potter en de Orde van de Phoenix (11.00, 13.30, 18.30, 21.30 uur); Transformers (16.30, 19.15, 22.00 uur); Shrek de Derde (14.00,16.15 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Krim draaien Die hard 4 0, Live free or die hard (21.30 uur). Shrek the Third (14.00 uur); Shrek der Dritte (16.15 uur); Ocean's thirteen (19.00 uur). Om de drukte de baas te kunnen zet TESO in en rond het weekeinde gere geld een extra boot in. Dat gebeurt vrijdag van 9.30 tot 16.00 uur, zater dag van 8.30 tot 15.00 uur en zondag van 14.30 tot 20.00 uur. Toch moeten automobilisten soms rekening houden met wachttijden van een half uur Dat is op vrijdag op Texel het geval tussen 9.00 en 12.00 uur en in Den Helder tussen 10.00 en 12.00 uur en zaterdag in Den Helder tussen 9.00 en 14.00 uur. Op vrijdag 13 juli zijnde afvaarten van 10.00 uur vanuit Den Helder en 13.30 uur vanaf Texel in sluitend bestemd voor het vervoer van gevaarlijke stoffen. Meer informatie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl Hoogwater te Oudeschild TEXELSE0COURANT Di. 10 03.20 en 16.50 u. Wo. 11 04.50 en 18.14 u. Do. 12 06.30 en 19.25 u. Vr. 13 07.55 en 20.56 u. Za. 14 09.10 en 21.44 u. Zo. 15 09.54 en 22.35 u. Ma. 16 10.45 en 23.36 u. Di. 17 11.35 en Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Buig Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactie@texelsecourant.nl Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van l-lattum Harry de Graaf Stiana Sibon Buiten werktijd: Sietze Vermeulen Telefoon 06 - 20 17 78 91 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mail lnfo@lenr.nl Op al ome advurtentiecontracte" en aanbiedingen duf zijn van toepassing de Regelen voor van de SlicllUng ROTA gevestigd gedeponeerd bi| de Kamer van Koo te Amsterdam onder nummer 41198699 Een exemüa* Aan het strand Is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 15 juli op om 5.33 en gaat onder om 22.00 uur. Zater- Abonnementsprijzen 2007: Per half jaar 36.45 34.85 lautcrassi Per jaar €71,10 68,95 (autoraam Bij verzending naar het buitenland zijn pa- tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor atloop van de abonnementsperiode. Pepping Express in De Kombuis In De Kombuis op de haven van Oudeschild treedt zaterdag de Pepping Express op, met muziek in de stijl van Rob Hoeke, Cuby and the Blizzards, John Mayall en Jerry Lee Lewis. De Pepping Express bestaat uit muzikanten die hun sporen in de muziek ruimschoots hebben ver diend en geen onbekenden zijn op het eiland. De piano wordt bespeeld door Henk Pepping, die ook tekent voor zang en mondharmonica. Hij wordt bijgestaan door Willem Schoone (basgitaar) Bas Mazereeuw (drums), John Schuursma (gitaar) en Dick Remelink (saxofoon). Zij spelen swingende boogie woo gie, dampende blues en stevige rock 'n roll. De band bracht drie LP's en een single uit, de nieuwste CD werd op 27 oktober gepre senteerd. Het optreden begint om 21.30 uur. Trouweiland Trouwen op Texel is voor veel stellen een droom. Trouwen op een bijzondere datum is voor veel stellen een leuke bijkomstigheid. Afgelopen zaterdag was het 07- 07-07 en werd er op Texel volop getrouwd. Maar liefst acht stellen zeiden elkaar het jawoord. De stellen maakten volop gebruik van de alternatieve trouwlocaties zoals de schapenboet in De Neder landen bij De Koog, molen deTraan- roeier in de Koog en de voormalige Doopsgezinde Kerk in Oosterend. Flowtraining Menno Siebinga heeft besloten de vierdelige basiscursus flowtraining ook aan kinderen te geven. Deel nemers tot en met 12 jaar leren technieken om bewust een flow te kunnen oproepen, een gevoel waar bij alles op zijn plaats lijkt te vallen en alles lukt. Het is een gevoel dat zich bij sporten voordoet, maar ook in andere situaties kan worden aan gewend. De Bijeenkomsten worden gehouden op de woensdagen 18 en 25 juli en 8 en 15 augustus en duren steeds van 16.00 tot 17.00 uur. Deelname kost €75,- Bij de cursus voor volwassenen zijn nog enkele plaatsen vrij. Informatie kan worden ingewonnen via tel. 315331. Het voorprogramma wordt verzorcc door de Texelse band Wat zou 1 Deze band bestaat uit Ad Harrrar (zang en mondharmonica). Pe® Bongaards (gitaar), Rutgert Oosta- huis (basgitaar) en Bart RuijssenaJ (slagwerk) en brengt nummers va De Dijk, Blof, Van Dik Hout e» The Police. Dit optreden begint on 20.30 uur. De toegang is gratis Texel op Z@pp Vorige week zijn op Texel TV-op» men gemaakt voor het zomen*®" gramma van Z@pp-televisie. zijn twee scholen gevolgd die hun werkweek op Texel doorbrach ten, in de Immetjeshoeve en of Jonkersbergen. De zomereditie van Z@pp is reg? weken lang dagelijks te zien x Nederland 3, tussen 15.00 en 19# uur. De 'Texelse' filmpjes staf gepland op maandag 9 juli 0'® uur), dinsdag 10 juli (16.45 en 17" uur), woensdag 11 juli (16.10 jj 17.55 uur), donderdag 12 juli (17.8 uur) en vrijdag 13 juli (1,6.45 «G maar er is veel materiaal verzand dus ook in latere weken zal nog»* wat worden uitgezonden. De{-'" pjes duren maximaal 2.30 minuten Kampioenschap watertrappelen In zwembad Molenkoog aan® Slingerweg in Den Burg wo woensdag net Texels kamp** schap watertrappelen gehot#- een ludiek kampioenschap. bij verschillende attributen wo# gebruikt. De deelnemers, die m bezit moeten zijn van een z#® diploma, strijden in twee leeft» groepen: tot en met 9 jaarenva® 10 jaar. Deelname is gratis*0 bezoekers van het zwembad

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 2