'Ik wilde wel bij de buren werken' Gratis bus na afloop van Island Samba TEXELSE 2 COURANT Evelien Witte werkt bij hotel Prins Hendrik Zomerbaamjes Quatre-mains in orgelconcert DAGELIJKS TEXELS NIEUWS wwuz.texelsecourant.nl Rangers, Italiaans drama en computerhacker Film Dubbele voorstelling in Klif 12 Agenda teso Patrick Jumpen in De Toekomst VRIJDAG 13 JULI 2007 n alles bij hotel Prins Hendrik Er zullen weinig scholieren zijn die hun baantje zo dicht bij huis heb ben als Evelien Witte (18) uit Het Noorden. Zij werkt deze zomer namelijk bij hotel Prins Hendrik, dat naast haar eigen huis op de Stuifweg staat. 'Ook hier krijg ik het voor elkaar om me te versla pen.' Evelien heeft een heel uitgebreid takenpakket bij Prins Hendrik. 'Ik begin om half negen met helpen bij het ontbijt, daarna kan ik dat opruimen. Ook moet ik alles van het ontbijt bijvullen. Als er dan gasten komen aan de balie, dan moet ik hen helpen en soms zitten er ook mensen op het terras. Ik moet zo'n beetje alles doen wat er beneden gebeurt.' Na het ontbijt maakt ze het restau rant klaar voor het diner. 'Ik dek de De zomervakantie is begonnen. Scholieren zijn vrij en studenten komen een paar weken terug naar het eiland. En wat doe je om die lange zomerdagen door te komen? Een baantje nemen. tafels op, zodat de avondploeg om 16.00 uur meteen aan de slag kan.' Achter de receptie moet ze vooral gasten inchecken. 'Dat is niet zo moeilijk. Ik laat ze een papiertje invullen en geef de sleutel mee. Er komen ook mensen voor het bungalowpark, maar dat werkt het zelfde.' Dit is de tweede zomer dat Evelien bij Prins Hendrik werkt. 'Een baantje helpt om geld te verdienen en de zomer door te komen. Al mijn vrien dinnen werken ook, dus als ik vrij was om de hele dag op het strand te liggen, dan lag ik er alleen.' Ze werkt van maandag tot en met vrij dag: 'Zo blijf ik nog een beetje in een ritme.' Buren Tot twee jaar geleden werkte Eve lien bij het vliegveldrestaurant. Toen vroeg de eigenaar van Prins Hen drik of ze niet bij het hotel wilde komen. 'En dat wilde ik natuurlijk wel. Het hotel staat naast mijn huis, dichterbij kun je niet werken.' Toch is een werkplek vlakbij huis geen garantie dat alles goed gaat. 'Zelfs hier knjg ik het voor mekaar om me te verslapen. Gelukkig is dat niet heel erg, maar het moet niet te vaak gebeuren.' 'Moeilijk werk is het niet, je moet even weten hoe alles werkt. Als je dat door hebt, gaat het vanzelf maar er zijn wel vervelende dingen aan dit werk. Bestek polleren bijvoorbeeld. Lepeltje voor lepeltje het bestek poetsen is gewoon hartstikke saai', vindt Evelien, die na het behalen van haar HAVO-examen in septem ber met het VWO gaat beginnen. Veel van de gasten in het hotel zijn al wat ouder, maar Evelien heeft daar niet zo'n problemen mee. 'Er komen hier een heleboel soorten gasten, dat is wel gezellig. En oude re mensen hebben altijd wel iets te vertellen.' Ook met haar collega's heeft Evelien het wel leuk: 'Er wer ken een paar meisjes van mijn leef tijd in de huishouding en de dochter van de baas werkt 's avonds in het restaurant. Wij gaan soms samen stappen.' Aan dat stappen gaat een groot deel van haar loon op. 'In het weekend ben ik vrij, dus ga ik altijd stappen in De Koog met vriendinnen.' Ook gaat een groot gedeelte van haar loon naar haar paard. 'Daar moet ik elke dag langs en daar gaat een hoop geld inzitten.' Misschien dat Evelien nog wat geld gaat gebruiken voor haar rijbewijs nu ze achttien is geworden. 'IK zat gisteren te kijken en ik zou het al bijna kunnen beta len. Maar dan ben ik wel meteen blut.' Heb jij een leuk zomerbaantje of ken jij iemand met een leuk bijbaan tje? Bel de redactie of mail naar sietze@texelsecourant.nl. Voor de bezoekers van Island Samba, aanstaande zaterdag avond bij paal 17, is er gratis busvervoer naar huis geregeld. Vanaf het parkeerterrein vertrekt om 2.45 en 3.15 uur een bus rich ting Den Burg, Oudeschild en De Waal. De line-up van deze vierde editie van Island Samba belooft weer een mooie dance-avond. Zo draait de populaire dj Roog, die ook vorige jaar acte de présence gaf. Hij komt direct na zijn optreden op Dance Valley in Spaarnwoude naar Texel toe. Om de omgekeerde reden draait DJ Erick E om 20.30, hij moet daarna weer naar Dance Valley toe. Rutgert Oosterhuis van 't Sop zet de DJ's over. Ook komt D-Rachid naar Island Samba, deze mede-organisator van Salsa Lounge en Latin Villa- ge is een voorvechter van de latin housesound. Verder draaien DJ's Robert Feelgood, Goodgnp en Bart van Liefland op het strandpodium. Het feest duurt dit keer tot 4.00 uur, dus bezoekers kunnen de hele nacht uit hun dak gaan. De avond wordt gepresenteerd door McGee. Organisator Mark Röpke: 'Het enige waar we nog op hoeven te hopen is mooi weer.' De vooruitzichten zijn goed: zonnetje en temperaturen boven de 20 graden. Island Samba wordt ook dit jaar georganiseerd door Michael Dries- sen van De Kolonist en Bay Watch en Mark en Corïna Röpke van Beachcafe De Buren op paal 17. Doordat de politie de drukte in het weekend van Island Samba vorig jaar niet aankon, is het evenement twee weken vervroegd. Ook zijn er vanwege de veiligheid maar 1500 kaarten beschikbaar. Organisator Mark Röpke: 'Vorig jaar hadden we nog 1800 bezoekers maar we zijn blij dat het in elk geval mag door gaan.' Kaarten zijn verkrijgbaar bij Fashion- store de Kolonist in Den Burg en De Koog en Beachcafé De Buren bij paal 17. Kaarten zijn €15,- in de voorverkoop, €17,50 aan de deur. Topdanseres bij TexelTango De Argentijnse Claudia Jakob- sen geeft vrijdag (vandaag) vanaf 20.00 uur een tangoworkshop in Stayokay aan de Haffelderweg in Den Burg. Jakobsen woont al ruim zes jaar in Amsterdam, waar ze samen met haar goede vriend Jorge Fatauros les geeft in haar eigen dansschool Si si. Hoewel aanvankelijk geschoold en werkzaam in ballet en heden daagse dans, geeft zij sinds 1996 les aan belangrijke tango-instituten in Buenos Aires en heeft ze gedanst met grote namen als Gustavo Navei- ra, Fabian Salas en Mariano 'Chicho' Frumboli. Ze staat niet alleen bekend om haar zeer goede danstechniek en expressiviteit, maar ook om haar bijzondere manier van lesgeven. Haar bezoek is onderdeel van de zomerdansserie van TexelTango. Elke tweede en vierde vrijdag wordt een gastles gegeven met aansluitend een dansavond. Meer informatie is te vinden op www.texeltango.nl. In de Waddenkerk in De Cock- sdorp geven Susanna Veerman en Wim Does dinsdag een orgel concert, waarbij zij het onlangs geheel vernieuwd orgel quatre- mains bespelen. Op het program ma staan werken van Sweelinck, Froberger, Reincken, C.Ph.E. Bach, Kellner, Pool en Marsh. Het concert begint om 20.15 uur, de toegang is gratis. Na afloop wordt een inzameling gehouden. Veerman en Does vormen een vast duo voor orgel quatre-mains. Susanna Veerman studeerde aan het conservatorium in Moskou, waar ze in 1997 haar diploma koordirec tie ontving. Een jaar later behaalde ze haar praktijkdiploma koordirectie bij Jan Pasveer aan het Sweelinck Conservatorium. In 2005 studeerde ze af als organist bij Ben van Oos ten aan het Rotterdams Conser vatorium. Zij won prijzen op het orgelconcours te Schlaegl, Brielle en Maassluis en heeft een uitge breide concertpraktijk opgebouwd als organist, dirigent en begeleider zowel op orgel als piano. Daar naast zingt ze als sopraan in het Westerkerkkoor, waarvan zij sinds 2005 de vaste begeleider is. In janu ari 2006 verscheen haar eerste CD, met onder meer het orgelconcert in g van Poulenc. Een tweede CD, met Frans orgelwerk, verschijnt in april. Per jaar geeft zij enige tiental len orgelconcerten in binnen- en buitenland. Wim Does studeerde hoofdvak orgel bij Harm Jansen aan het Con- stantijn Huijgens Conservatorium in Zwolle en was van 1988 tot 2000 hoofdorganist van de Nieuwe Kerk in Harderwijk. Hij voerde een uit gebreide les- en concertpraktijk en is momenteel werkzaam als free lance-kerkorganist, -begeleider en -dirigent. In september begint hij met de tweejarige opleiding uit voerend musicus, hoofdvak orgel, bij Van Oosten aan het Rotterdams Conservatorium. In oktober gaf het duo drie concer ten (quatre-mains) in San Francisco. Dit jaar staan concerten gepland in Noorwegen, Zweden en Finland. Meer informatie is te vinden op www.susannaveerman.nl. Keramiek in bibliotheek In de Openbare bibliotheek in de Drijverstraat in Den Burg is gedu rende de zomer keramiek te zien van Dory Rutten. Rutten (1933) is al 25 jaar met kera miek bezig en dat is duidelijk te zien aan de behaalde resultaten. Zij heeft geen speciale inspiratiebron, maar laat de vorm tijdens het werken ontstaan. Ze vindt het belangrijk dat het fijn aanvoelt, zonder scherpe randen, met 'aaibare' contouren. De klei wordt voornamelijk buiten gebakken, in pitfire of raku. De objecten zijn grotendeels voor de sier gemaakt. Schalen en vazen die met asglazuur bewerkt zijn, kunnen ook als zodanig gebruikt worden. De in de bibliotheek geëxposeerde kunstwerken zijn te koop. In haar eigen atelier Vorm en vuur, Wever straat 71, is nog meer werk te zien. De expositie is te zien tijdens openingstijden van de bibliotheek Texel. Verre reizen Dat je overal ter wereld Texelaars tegen kunt komen, bleek maar weer eens uit het verhaal dat een lezer ons deze week kwam vertellen. Met een huurauto onderweg van het vliegveld van Sevilla naar Alajar, ein digde de reis op een leuk, klein bun galowpark met zes of zeven bunga lows en een uitstekend zwembad. Het geheel bleek in handen van een Nederlands echtpaar, wat al snel tot een praatje leidde. Toen het gesprek op Texel kwam, bleek de eigena resse van het park daar geboren te zijn. Haar vader was enkele jaren kandidaat-notaris op het eiland, bij zijn vader (haar grootvader), notaris Mulder. Het echtpaar haalde een fotoboek tevoorschijn met foto's van Ouwe Sunderklaas uit de jaren 1930, 1920 en nog ouder. De onderschrif ten vertoonden Texelse namen: De Lugt, Lap, Boswijk. Ook haalde de Jan Smit in De Toekomst Samen met Nick en Simon verzorgt Jan Smit donderdag 19 juli een optreden in discotheek De Toe komst in De Koog. De zaal gaat open om 21.00 uur, de toegang bedraagt €17,50. Smit is voor het derde achtereenvol gende jaar op het eiland. Het afgelo pen jaar vierde hij triomfen met zijn nieuwe CD Op weg naar geluk. waar- Man de singles Als de morgen is geko men en Cupido in twee weken op een eerste plaats stonden. Zijn boezem vrienden Nick en Simon doen niet voor hem onder. Hun debuutalbum Nick en Simon ging al 60.000 keer over de toonbank en hun drie singles zijn goed voor een hoge notering. Kaarten voor het optreden zijn te koop bij brasserie Sam Sam in De Koog. Rommelmarkt in de Gollards In de tuin van verzorgingshuis de Gollards aan De Zes in Den Burg wordt zaterdag van 10.00 tot 15.00 uur rommelmarkt gehouden. Bewoners, medewerkers en vrijwilli gers verkopen (kinderboeken, puz zels en knuffels. Als het regent, gaat de markt niet door. Er zijn niet alleen tweedehands spullen te koop. De activiteitenbegeleiding verkoopt handwerkjes en een bewoner van het verzorgingshuis breide geiten wollen sokken. De gastvrouwen van de Gollards verkopen versnaperin gen en in de ochtenduren zorgt een draaiorgel voor vrolijke klanken. Salsa-avond Salsa Texel verzorgt deze zomer nog twee salsa-avonden in res taurant De Compagnie, nabij de passantenhaven in Oudeschild. Dat gebeurt op vrijdag 10 augustus en donderdag 30 augustus. De aan vang is steeds 21.30 uur, de entree is gratis. poëzie van (voorbije) Oosterenders. De deelnemers worden getrakteerd op enkele oud-Texelse lekkernijen. De rondleiding begint om 14.00 uur bij de Maartenskerk, deelname kost €7,50 (kinderen €5-). Opgeven kan via Cinema Texel beleeft woensdag de première van Zoop in Zuid-Amerika. In hun derde bioscoopfilm vliegen de Rangers naarZuid-Amerika, waar een zeldzame vlindersoort door bosbranden dreigt uit te sterven. Ze moeten de cocons opsporen en ergens anders uitzetten voordat deze uitkomen. De opdracht blijkt lastiger dan gedacht. De Rangers belanden van het ene avontuur in het andere en moeten zich bewijzen als tangodansers en voetbalsterren, ze trotseren rivieren en bergen en worden belaagd door stieren, kro kodillen, vleesetende vissen en gif tige spinnen. Bovendien ontmoeten ze een aap. die tot over haar oren verliefd wordt op Moes. In de serie De Volkskrant-filmavon den draait Anche Libero Va Bene. Dit Italiaanse drama gaat over de 11-jarige Tommi en zijn zus Viola, die samen met hun vader Renato in een buitenwijk van de stad wonen. Ze hebben een sterke, liefdevolle band, maar vormen voor de buiten wereld een vreemd gezin. Ondanks het feit dat de moeder, de labiele Stefania, hen verlaten heeft, houden zij zich moedig staande. Wanneer Stefania op een dag weer voor de deur staat, wordt zij, met enig wantrouwen, toch weer door haar familie omarmd. Maar zo plotseling als ze gekomen is, neemt ze weer de benen, de andere gezinsleden van slag achterlatend. Geprolongeerd zijn Harry Potter and the Order of the Phoenix, de teken film Transformershet derde deel van Shrek en het laatste deel van Pirates of the Caribbean. Iedere maandag vertoont de bioscoop een sneak preview, een film die officieel nog niet uit is en waarvan de titel tot het laatste moment geheim blijft. In De Kiekendief op vakantiepark De Krim draait Die Hard 4.0, gere gisseerd door Len Wiseman en met Bruce Willis, Justin Long en Timothy Olyphant in de hoofdrollen. Het verhaalt begint wanneer politie agent John McClane opdracht krijgt de jonge hacker Matt Farrell op te halen. Dat lijkt een routineklus, maar als de tweede in Farrell's apparte ment ineens worden aangevallen, blijkt er veel meer aan de hand. Ze ontdekken dat Thomas Gabriel een plan heeft bedacht om het compu tersysteem en de technische struc tuur waarop de Amerikaanse eco nomie drijft te saboteren. Het is aan de ruige en grof gebekte McClane de taak om dit levensgevaarlijke plan te verijdelen. Ook te zien in De Kiekendief zijn Shrek (in de ondertitelde en de Duitse versie), Ocean's Thirteen en Mr. Bean's Holiday. Een volledig overzicht staat in de agenda van deze krant en op de website www. texelsecourant.nl. man een glas-in-loodraam met het wapen van Texel tevoorschijn, dat zijn vader bij zijn afscheid van Texel cadeau had gekregen. Natuurlijk ontstond het idee de foto's ter beschikking te stellen van geïn teresseerde Texelaars. Wie belang stelling heeft, kan contact opnemen met de redactie, tel. 362620 of per e-mail redactie@texelsecourant.nl. Rondleiding door Oosterend Immy Vlaming verzorgt elke dins dag- en donderdag in juli een cul tuurhistorische rondwandeling door het hart van Oosterend. Al kuierend door de pittoreske straten laat zij het verleden van het vissersdorp herleven. Onderdeel van de excursie is het bezichtigen van twee authentieke pan den. waarvan één met Delftsblauwe tegelwand uit de 17de eeuw. De wan deling wordt omlijst met een vleugje 318937 en 06-25140911. I retier bekijkt daarin de bijzondere wereld om hem heen en vertelt wat hem bezighoudt. 'Met ietszeggende verhalen, observaties en gedichten waarvan je niet eens door hebt dat het rijmt', vertelt hij zelf. Wat Jouke ziet, hoeft niet de waarheid te zijn, 'behalve als het heel absurd is'. De stijl van Michiel Peereboom in Stoïsch is naturel en afwisselend, een mix van oorspronkelijke lied jes, traditioneel cabaret en subtiele komedie. Ogenschijnlijk springt hij van onderwerp naar onderwerp, maar de gelaagdheid en opbouw van zijn programma's zorgen toch voor een duidelijke lijn. 'Van hila rische en zeer herkenbare situa ties naar verstilde momenten. En andersom...' De avond in Klif 12 begint om 20.30 uur. De entree bedraagt €12,-. Een diner vooraf is mogelijk (reserveren in dat geval gewenst). Michiel Peereboom. Theater Klif 12 in Den Hoorn pre senteert vrijdag 20 juli twee caba retiers. Zowel Pieter Jouke als Michiel Peereboom betreedt voor een voorstelling het podium. Pieter Jouke is één van de presen tatoren van het televisieprogramma De Staat van Verwarring. Hij schreef ook teksten voor Koppensnellers. De voorstelling waarmee hij in Klif 12 optreedt, heet Zijn. De caba- Een uitgebreide agenda staat ook in de gratis Vakantiekrant, die iedere vrijdag verschijnt, en op de website www.texelsecourant.nl. Vrijdag 13 juli: De Argentijnse Cladia Jakobsen geeft vanaf 20.00 uur een tangoworkshop in Stayokay aan de Haffelderweg in Den Burg. In Cinema Texel draaien de volgende films: Pirates of the Carribean; At world's end (10.15 uur); Harry Potter en de Orde van de Phoenix (11.00, 13.30,18.30, 21.30 uur); Transformers (16.30, 19.15, 22.00 uur); Shrek de Derde (14.00, 16.15 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Krim draaien Die hard 4.0; Live free or die hard (21.30 uur); Shrek the Third (14.00 uur); Shrek der Dritte (16.15 uur); Ocean's thirteen (19.00 uur). Zaterdag 14 juli: In de tuin van verzorgingstehuis de Gollards aan De Zes in Den Burg wordt van 10.00 tot 15.00 uur rom melmarkt gehouden. Bij regen gaat de markt niet door. Op De Krim worden van 11.00 tot 12.00 uur demonstraties gegeven met roofvogels. KSV Kotex houdt ter gelegenheid van het 65-jang bestaan vanaf 14.00 uur een spelmiddag voor kinderen op de kinderboerderij aan het Paelwerck in Den Burg. De toegang is gratis. In café De Rog in De Cocksdorp treedt vanaf 18.00 uur de band Salt Peanuts op. De toegang is gratis. Op het strand bij paal 17 begint om 19.00 uur Island Samba Texel, een beach-dance-event met DJ's Roog en ErickE. Toegang €17,50 (in de voorverkoop €15,-). Kaarten zijn ver krijgbaar bij Fashionstore De Kolonist in De Koog en in Den Burg. Er worden maximaal 1500 bezoekers toegelaten. Voor meer informatie: Beachcafe de Buren. tel. 317614 of info@paal17. In restaurant Bosch en Zee nabij De Koog begint om 20.00 uur een darts- toernooi. Deelname is gratis. In café De Kombuis op de haven van Oudeschild treedt vanaf 21.30 uur de Pepping Express op, met Henk Pep ping, John Schuursma, Dick Remelink, Bas Mazereeuw en Willem Schoone. Het voorprogramma, met de Texelse band Wat zou 't, begint om 20.30 uur. De toegang is gratis. In Cinema Texel draaien de volgende films: Pirates of the Carribean; At world's end (10.15 uur); Harry Potter en de Orde van de Phoenix (11.00, 13.30,18.30, 21.30 uur); Transformers (16.30, 19.15, 22.00 uur); Shrek de Derde (14.00, 16.15 uur). In discotheek De Toekomst in De Koog begint om 24.00 uur een demonstratie jumpstyle door Patrick Jumpen uit Eindhoven. Toegang €5,-. Zondag 15 juli: Op het terrein van Calluna aan de Schumakersweg nabij De Koog wordt van 9.00 tot 13.00 uur kofferbakmarkt gehouden. Een standplaats kost €7,-. Op De Goede Verwachting aan de Genteweg nabij Oosterend geeft Daan van Loenhout van 11.00 tot 12.30 uur een cursus boerderijdier tekenen voor kinderen van 7 tot 12 jaar. Opgave via tei. 06-52447817. Op het autocircuit'achter het vliegveld aan de Hoofdweg begint om 12.00 uur een autocross. Er wordt gereden in de volgende klassen: rodeo, 4 cilin- Hoogwater te Oudeschild Vr. 13 07.55 en 20.56 u. Za. 14 09.10 en 21.44 u. Zo. 15 09.54 en 22.35 u. Ma. 16 10.45 en 23.36 u. Di. 17 11.35 en Wo. 18 00.05 en 11.54 u. Do. 19 00.15 en 12.35 u. Vr. 20 00.35 en 13.05 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 1 b juli op om 5.33 en gaat onder om 22.00 uur. Zater dag 14 juli nieuwe maan. der vnje klasse, formule 1 en jur*r Entree €9.- voor volwassenen en 6, voor kinderen. Op de banen van tennisvereniging' Deuce aan de Emmalaan in Den Buig wordt om 13.00 uur het jaarlijks Tes" seltoernooi geopend. Bij restaurant De Worsteltent Lr, de Smitsweg in De Dennen begrr om 14.00 uur een optreden van Groningse singer-songwnter Marir Korthuis. De toegang is gratis, bj goed weer vindt het optreden buiten Op het strand bij paal 17 wordt van 15.00 tot 16.30 uur dansworkshopi gegeven door Ericka Voortman van het Danslaboratonum. In Cinema Texel draaien de volgende films: Pirates of the Cambean; A: world's end (10.15 uur); Harry Potter en de Orde van de Phoenix (11.00 13.30,18.30, 21.30 uur); Transformers (16.30, 19.15, 22.00 uur); Shrek de Derde (14.00,16.15 uur). Maandag 16 juli: Op De Goede Verwachting aan de Genteweg nabij Oosterend geeft Daan van Loenhout van 11.00 tot 12.30 uur een cursus boerderijdier tekenen Opgave via tel. 06-52447817. In dorpshuis 't Hof in De Koog wont vanaf 19.30 uur een bridgedrive gehouden. Deelname kost €2,50 pp Klaverjasclub Den Burg verzorgt een open klaverjasdrive in het clubge bouw van Kotex aan het Paelwerck :n Den Burg Deelname kost €3.50 per persoon. Er wordt gespeeld met vas-e maat. Aanvang 20.00 uur. In café De Twaalf Balcken in Den Bug wordt een schaaktoernooitje gehou den. Deelname staat open voor ieder een. Aanvang 20.30 uur. In Cinema Texel draaien de volgende films: Pirates of the Carribean; A! world's end (10.15 uur); Harry Potter en de Orde van de Phoenix (1100, 13.30,18.30, 21.30 uur); Transformer (16.30, 19.15 uur); Shrek de Derffi (14.00, 16.15 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Krim draaien Die hard 4.0; Live free or die hard (21.30 uur); Shrek the Third (14.00 uur); Shrek der Dritte (1615 uur); Ocean's thirteen (19.00 uur). Dinsdag 17 juli: Daan van Loenhout geeft van 100)' tot 12.30 uur bij paal 28 een wrt- shop strand en zee-schilderen en vat 14.00 tot 16.30 uur in de Slufter e? workshop aquarelleren. Opgave t| tel. 06-52447817. Reumavereniging Texel houdt in serre van hotel De Lindeboom in De: Burg van 15.00 tot 17.00 uur een inloopmiddag voor leden. Architect Marius Ballieux van Alberts Van Huut presenteert om 20.00 \u in de raadszaal de aangepaste teke ningen van het nieuwe gemeentebus Belangstellenden zijn welkom. In de Waddenkerk in De Cocksdorp begint om 20.15 uur een concert van Suzanne Veerman en Wim Does (orgel). De toegang is gratis, na afloop wordt een inzameling gehouden. In Cinema Texel draaien de volgende films: Pirates of the Carribean; k world's end (10.15 uur); Harry Por? en de Orde van de Phoenix (11.00. 13.30,18.30, 21.30 uur); Transformers (16.30, 22.00 uur); Shrek de Derde (14.00, 16.15 uur), Anche libero'.? bene (19.30 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Krim draait Mr. Bean's Holiday (23.00 uur), Om de drukte de baas te kunnen zet TESO in en rond het weekeinde gere geld een extra boot in. Dat gebeurt vandaag (vrijdag) nog tot 16.00 uur, zaterdag van 8.30 tot 15.00 uur en zondag van 14.30 tot 20.00 uur. Toert moeten automobilisten soms rekening houden met wachttijden van een haf uur. Dat is zaterdag in Den Helder het geval tussen 9.00 en 14.00 uur Me? informatie over de veerdienst s verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. In discotheek De Toekomst in De Koog geeft Patrick Jumpen uit Eind hoven zaterdag een demonstratie jumpstyle. Deze begint rond midder nacht, de toegang bedraagt €5,-. Patrick begon met zijn maatje Dion in augustus 2006 met het maken en op internet plaatsen van jumpstyle- filmpjes. En ook nu nog behoren zijn filmpjes tot de best bekeken van het net. Favoriet zijn Tutorial die Jan Peter Balkenende zelfs kan begrijpen en Jumpen in het politiebureau, waarmee de jumpstyle-rage begon. De filmpjes zijn miljoenen keren bekeken. Hij won de Jumping Is Not A Crime solo-con test in Tïme-Out in Gemert, stond in de finale van de duojumpcontest in de Hollywood Music Hall in Rotterdam en is een veelgevraagd jurylid bij wedstrij den in het land. Hij werkt aan zijn eigen begeleidingsmuziek en inmiddels zijn zijn eerste twee nummers, Holiday en Gangster op single verschenk Holiday kwam zonder ondersteun van TM F of een andere zender reeft streeks in de single top-tien. Sa^ met Dion - met wie hij ook t*j T» te zien was - gaat Jumpen nu JT- pend het land door, langs discothetót verenigingen, feesten en festivals. H jumpt daarbij op zijn eigen muziek,® een mix van zijn favoriete tracks ent interactief bezig met het publiek in vorm van jumples of een lokale con test. Natuurlijk is er ook tijd voorW' en handtekeningen. Zomeravondyoga In Stayokay aan de Haffelder»* in Den Burg wordt tot en met-; augustus elke woensdag van 20- tot 22.00 een yogales gegeven, vod zowel beginners als gevorderd* Deelname kost €5,-. Opgeven^ via tel. 06-13570696.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 2