a Catamaran in nood bij weersomslag Ijskraam in Dennen Autobrand Schorrenweg Lj (geslaagd f v- 'i Herman Ridderinkhof benoemd tot hoogleraar in Utrecht Geslaagd f1 Geslaagd Reumavereniging DeUCe houdt TeSSeltoemOOi Rien van Kooten en Anna Smit kampioen watertrappelen HELP EEN PAPOEA NAAR SCHOOL! F amilieberichten P bedrijvigheid tetxand was geblust voor de brandweer arriveerde. TEXELSE J COURANT VRIJDAG 13 JULI 2007 Geslaagd |Wat ik zeggen wou... (Foto Marcel WnterTexelPhoto) Sara M. Eshuijs (29) uit Den Burg heeft haar studie aan de Amster damse Theater Academie (een hogeschool) met goed gevolg afge rond. Het stuk waarmee ze eindexa men deed, werd door de docenten 'vernieuwend toneel' genoemd. Ze gaat er binnenkort mee op een door haar school georganiseerde tour nee. Het stuk zal waarschijnlijk ook op Texel te zien zijn. Christine Geense (26) is aan de Hogeschool voor de Kunsten in Utrecht afgestudeerd in de rich ting Writing for performance. Zij studeerde af op Een verkennend onderzoek naar binnenstemmen in het hoorspel. Momenteel verricht zij ondersteunende werkzaamheden voor de universiteit en schrijft ze vertalingen en nieuw werk voor de uitgeverij Hoorspelfabriek. Oe brandweer is dinsdagavond rond 18.15 uur uitgerukt voor een auto die aan de Schorrenweg nabij Oosterend in brand stond. Oe eigenaar had de brand inmid dels zelfstandig geblust, dus de brandweer hoefde enkel een racontrole uit te voeren. De eigenaar was met zijn Merce- öesbusje net thuisgekomen, toen de motor om onduidelijke redenen in brand vloog. Omdat het busje onder een afdak was geparkeerd, duwden omstanders het daar onder vandaan. Met een hogedrukspuit bluste de eigenaar zelf het busje en toen de brandweer arriveerde was het vuur al gedoofd. De brand weerkorpsen uit Den Burg en De Cocksdorp hoefden enkel nog een nacontrole uit te voeren. f JV 'Texel ongeschikt proef gratis reizen' Texel heeft geen OV-taxi en door de enorme toevloed van toeristen zou de uitkomst van het onderzoek naar gratis reizen voor 65-plussers ie sterk worden beïnvloed. Adas reageert gedeputeerde C. Mooij op de brief van de WD, waar- rGerbrand Poster er zijn teleurstel- Ing over uitspreekt dat Texel niet mag meedoen aan het vervoersex- penment in Noord-Holland Noord, met uitzondering van Texel. Doel van de proef is te meten of het gra tis kunnen reizen invloed heeft op de mate van eenzaamheid van 65- plussers en of het een verschuiving teweeg brengt in de wijze waarop deze leeftijdsgroep zich verplaatst. Merijn Heijnen (23) uit Den Burg is Hendrik Jan Bakker slaagde aan aan de Vrije Universiteit in Amster- de Espeq Bouw in Heerhugowaard dam afgestudeerd in de Sociaal- voor het praktijkdiploma voortge- Culturele Wetenschappen. Hij gaat zette opleiding timmeren, na de zomer aan de slag bij de dienst Onderzoek en Statistiek van de gemeente Amsterdam Reumavereniging Texel houdt dins dag 17 juli van 15.00 tot 17.00 uur in de serre van De Lindeboom een inloopmiddag voor leden. Ren van Kooten en Anna Smit teöen woensdag in zwembad wericoog in Den Burg het Texels enpioenschap watertrappelen «wonnen. Mede door het koele weer was de belangstelling voor het kampioen- niet al te groot. Er waren raar elf deelnemers. In de cate- tot en met 9 jaar won Rien wn Kooten. Hij bleef 6.23 minuten tftxen water. De deelnemers moes- tn eerst één vinger boven water houden, vervolgens twee en daarna de handen en de armen. Tessa van Kooten werd tweede, Eduard Gar- ritsen derde. Anna Smit was de sterkste bij de jeugd vanaf 10 jaar. Zij bleef met een ring op het hoofd 1.20 minuten boven water. De ring op het hoofd was voor velen een probleem. Wiep Smit werd tweede, Ruud Betsema derde. Woensdag begint om 14.00 uur een Ola Waterspelenmiddag. Tennisvereniging Deuce houdt van zondag 15 tot en met zondag 22 juli het jaarlijks Tesseltoernooi, waarvoor zich inmiddels 242 deel nemers uit het hele land hebben ingeschreven. Er is veel deelname in de zware categorieën heren 3 enkel (30 deelnemers) en dubbel (18 koppels). De meest interessan te wedstrijden worden 's avonds gespeeld, om het publiek in de gelegenheid te stellen te komen kijken. Dankzij de twee nieuwe banen kan dit jaar op zes banen worden gespeeld. De eerste wedstrijden beginnen iedere dag om 9.00 uur, de laatste om 21.00 uur. Het hangt natuurlijk van de partijen af of dit tijdstip wordt gehaald. Deelnemers van de over kant kamperen op de velden van Texel'94, waar nachtwachten actief zijn om een oogje in het zeil te hou den. In de kantine van Deuce wordt zowel een ontbijt als een avondmaal geserveerd en wordt elke avond een klein feestje gebouwd. Er staat een Hollandse avond op het programma en een swingende disconight. De spelers, uit onder meer Scha- gen, Amersfoort en Reeuwijk, spelen enkel- en dubbelspel op alle niveaus, van 3 tot en met 8. Een speler mag aan maximaal drie onderdelen mee doen. Voor de 35+-ers wordt in de categorieën 5 tot en met 7 een apart afvalschema gespeeld. Uitslagen, standen en het programma worden dagelijks bijgewerkt op de site www. tvdeuce.nl Het toernooi wordt zondag op 13.00 uur officieel geopend, de eerste wed strijden beginnen om 13.30 uur. Flowcursus Menno Siebenga geeft deze zomer een vierdelige Life Flow cursus voor volwassenen. Deelnemers leren technieken om bewust een flow te kunnen oproepen, een gevoel waarbij alles lukt. Het is een gevoel dat zich bij sporten voordoet, maar ook in andere situaties kan worden aangewend. Cursisten hoeven niet sportief te zijn aangelegd. De bij eenkomsten worden gehouden op de woensdagen 18 en 25 juli en 8 en 15 augustus van 19.30 tot 21.30 uur. Er is plaats voor maximaal 20 personen. Deelname kost €125,-. Opgave via 315331. Nieuwe weg Hierbij een wat verlate reactie op het plan van het CDA en Edzard van Abs voor een nieuwe weg aan de zuidkant van Den Burg. Met grote belangstelling heeft het bestuur van Volkstuindersvereni- ging Den Burg kennis genomen van het voorstel. Deze bedoelde weg loopt gedeeltelijk over de volkstuin complexen achter het zwembad en de garage van de AOT. Dat we daar niet blij mee zijn kunt u zich wel voorstellen. De nieuwe weg ligt als een strop om het zuidelijke gedeelte van Den Burg en door natuurge bied. Wij hebben er alle begrip voor dat de gevaarlijke verkeerssituatie op de Emmalaan wordt aangepakt. Het is een goede zaak maatregelen te treffen voor er dodelijke ongelukken gebeuren. Ook de volkstuinders die op bovengenoemde complexen hun tuin hebben, worden geconfronteerd met de steeds maar toenemende drukte op de Emmalaan. Wij vernamen dat in een commis sievergadering is besloten eerst een verkeerscirculatieplan voor heel Den Burg op te stellen in plaats van gedeelten te wijzigen. Waarna natuurlijk de vereiste inspraakpro cedure volgt. Het bestuur volgt de ontwikkelingen in deze met grote belangstelling. Het bestuur van Volkstuinders vereniging Texel, Den Burg. Twee exposities Toon de Haas Toon de Haas staat de komende weken volop in de belangstelling. In zowel Tusse de Banke in Den Burg als Galerie Klif ART in Den Hoorn is vanaf donderdag 19 juli een solotentoonstelling rond deze kunstenaar te zien. In Tusse de Banke gaat het om grote Texelse landschappen, in Klif ART worden landschappen, portretten en stille vens geëxposeerd. De tentoonstellingen duren tot en met 1 respectievelijk 21 augustus. De vernissage wordt gecombi neerd. Nel Eelman, oud-wethouder en lid van Provinciale Staten, tekent vrijdag 20 juli om 16.00 uur in Tusse de Banke voor de feestelijke ope ning van beide tentoonstellingen. De Haas werd in 1929 in Oosterend geboren en woont en werkt sinds 1955 in Amstelveen. De regelmatige bezoeken aan zijn geboorte-eiland hebben de laatste jaren geresulteerd in vele olieverf schilderijen van vooral het oude land van Texel. Nog geen twee weken na zijn benoeming als adjunct-directeur van het NIOZ is dr. ir. Herman Ridderinkhof benoemd tot bijzon der hoogleraar Fysica van slib- transporten in kustwateren bij de faculteit Geowetenschappen van de Universiteit Utrecht. Professor Ridderinkhof zal zich aan de universiteit Utrecht vooral richten op het geven van colleges en cur sussen op het gebied van water- en deeltjesstromingen in kustgebieden. Enkele cursussen zullen bij het NIOZ worden gegeven, zoals de net afge lopen zomerschool van het Neder lands Centrum voor Kustonderzoek (NCK); een samenwerkingsverband van verschillende universiteiten, Rijkswaterstaat, het Waterloop kundig Laboratorium en het NIOZ. Daarnaast houdt hij zich bezig met de begeleiding van asterstudenten en onderzoekers-in-opleidmg, die onder zijn leiding vooral zullen wer ken aan de interpretatie van de intensieve meerjarige metingen van stromingen van water, slib en zand- deeltjes in het Marsdiep vanaf de veerboten van TES. Ook eventuele bouwwerken langs de kust, zoals de tweede Maasvlakte bij Rotter dam, zullen invloed kunnen hebben op de slibtransporten naar de Wad denzee. Spelmiddag KSV Kotex houdt zaterdag vanaf 14.00 uur een spelmiddag voor kin deren op de kinderboerderij aan de Paelwerck in de Mars in Den Burg. Dit ter ere van het 65-jarig bestaan van de kleindierensportvereniging. Er staan spelletjes op het program ma, kinderen kunnen geschminkt worden en er zijn talloze verras singen. Ook kunnen kinderen leren hoe ze moeten jumpen. De toegang is gratis. Stichting Nieuw-Guinea Pelikaanweg 75 1796 NP De Koog Rabobank 36.25.91.040 Postbank 109 410 De catamaran wordt bij paal 33 naar de kust gesleept. (Foto Fm Hopman) Tijdens het noodweer van afgelo pen maandag is de KRNM uitge varen vooreen catamaran in nood. De opvarenden zijn zwemmend naar de kust gekomen toen zij in het onweer terecht kwamen. De met rode vuurpijlen gealarmeerde Beursplein 5 heeft de catamaran naar de kust gesleept. Een catamaran van de zeilschool in De Cocksdorp was met een instruc teur en twee cursisten op zee toen het onweer losbarstte. Omdat de de instructeur vuurpijlen af om de hulpdiensten te waarschuwen. Om te zorgen dat de bliksem niet in de mast zou slaan, werd de cata maran omgeduwd. De opvarenden zijn over het ondiepe wad naar de kust gezwommen. Daar werden ze opgepikt door een auto van de zeilschool. Beursplein 5 en de Francine Kroe- sen waren beide op het noodsein afgekomen, maar de Beursplein kon het alleen af De catamaran werd wind wegviel, konden zij niet meer onbeschadigd naar het strand bij naar de kant komen en schoot paal 33 gesleept. Met droefheid geef ik kennis van het plotseling overlijden van mijn Jans Fokeltje Jansje Gielis Jans A 10-7-1947 t 11-7-2007 Kees Hartog Schilderend 75 1791 BC Den Burg Jans is overgebracht naar de landschapkamer van „Uitvaartcentrum Texel", Bernhardlaan 147 te Den Burg. Een korte overdenking zal worden gehouden op zaterdag 14 juli om 13.30 uur in het uitvaart centrum. Aansluitend zullen wij Jans naar haar laatste rustplaats begeleiden op de Algemene begraafplaats van Den Burg- Na de begrafenis is er gelegenheid tot condole ren in het uitvaartcentrum. Wij zijn geschokt door het plotselinge overlijden van Jans Gielis Nooit meer „om een bakkie... Wij wensen Kees de kracht om dit verlies te kunnen dragen. Rob en Lieke en medewerkers Bos en Duin Onze schoonzus Carla de Jager is plotseling veel te jong van ons heengegeaan. Kees en Ria de Jager NELLY BROESTERHUIZEN-HOFSTEDE A 8-8-1930 t 19-6-2007 Het was hartverwarmend om na het onverwach te overlijden van onze moeder, schoonmoeder en oma zoveel kaarten, telefoontjes en mooie bloemen te ontvangen. De bezoeken thuis, tijdens de condoleances en de crematie hebben ons enorm veel steun gegeven. Het was heel mooi om te ervaren dat zij voor veel mensen wat heeft betekend. Lydia en Rob Andre Marijke Graag willen wij iedereen bedanken voor de steun en het medeleven die wij mochten ontvangen na het heengaan van mijn lieve man en onze vader JOHANNES VAN DER MEER De aanwezigheid van u allen, alsmede de bloemen en kaarten, waren voor ons een grote steun en zullen steeds in dankbare herinnering blijven. N. van der Meer-Daalder Klaas, Ria, Peter Texel, juni 2007. CHRiSTiNA BEUYiNG Sr3 ANDREYY1MN DER SLÏKKE gaan trouwen op vnjdag 20 juli 2007 om 14.30 uur in het gemeentehuis van Texel. U bent van harte welkom tijdens onze receptie van 18.30 tot 20.00 uur in „De Pelikaan-Texel", Pelikaanweg 18. De Koog. Ons adres: De Houtmanstraat 36, 1792 BC Oudeschild Cadeautip: 13 Ben Rentenaar Lisanne de Leeuw gaan trouwen op 20-07-2007 in het gemeentehuis van Den Burg om 15.30 uur. U kunt ons feliciteren van 19.30 tot 20.45 uur in Strandpaviljoen Paal 9. Den Hoorn. Ons adres: Noordwester I00, I79I HG Den Burg. Heel gelukkig en trots zijn wij met de geboorte van onze dochter en zusje Zij is geboren op 10 juli 2007 weegt 3870 gram en is 51 cm lang. Marko, Nicolette en Devin Koorn Pater Witteplein 16 1791 DR Den Burg Tel. 06-19440454 Dit meisje wordt 16 juli 50 jaar Onze papa mama Dennis Eelman Annemiek,e Zijm gaan trouwen op 20-07-2007 om 14.30 uur in Hopman 's Boet in natuurgebied 'De Nederlanden' bij De Koog Wij nodigen u van harte uit op onze receptie van 19.00 - 20.30 uur in De Strandhut, Badweg 204 De Koog Tot ziens! Tim Bas Eelman, Boodtlaan 14, 1796 BE De Koog rsteunA Ier reeft- i. Sarrar Wie deze zomer een fietstocht je door de Dennen maakt, kan terecht bij IJs van Ans: een ijs kraam gerund door Ans Kikkert. Ze verkoopt boerenijs bij boer- knj Heidehof, aan het begin van Se weg naar paal 12. 'Dit is echt Mveel leuker dan mijn vorige baan.' koopt haar eigen ijs in, I bij ijsboerderij Labora. lijs is lekker vol en ambach- J. Ik wil dat mensen echt frugkomen voor de smaak' tordat Kikkert aan haar ijskraam kjan werkte ze in de horeca. 'Ik 'eo die baan laten aflopen omdat een nieuwe uitdaging zocht. Ik ''de iets van mezelf in mijn werk ^9en, dat kon niet in de horeca.' vaker had Kikkert van een eigen jskraam gedroomd. 'Ik vond zo'n altijd al leuk en dit voorjaar besloot ik het gewoon te doen. Via internet heb ik een kraam gekocht en die zelf opgeknapt. Ik kan zelf bepalen hoe ik mijn kraam run.' Zo heeft Kikkert twee rode bankjes neergezet, ligt er speelgoed voor kinderen en staat er een schoolbord om reclame te maken. 'Ik zet daar steeds wisselende teksten op. Nu staat er IJsboerin zoekt klant en ik krijg er een heleboel reacties op. Mensen stoppen om het te lezen, kopen een ijsje en blijven kletsen. Ik houdt van het menselijk contact, zoals in de horeca. Maar dit werk is echt zoveel leuker.' Kikkert staat elke zonnige middag op haar hoekje. Twee keer per week gaat ze ook de campings in het bos langs en op vrijdag rijdt ze door Den Burg.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 3