Jumpen in première Klojo Ko ■r# Michiel de Ruyter in Oudheidkamer TEXELSE 2 COURANT E Agenda (jj-tslaagd teso oPIENie DAGELIJKS TEXELS NIEUWS www.texelsecourant.nl DINSDAG 17 JULI 2007 Wat ik zeggen Een uitgebreide agenda staat ook in de gratis Vakantiekrant, die iedere vrijdag verschijnt, en op de website www.texelsecourant.nl. Dinsdag 17 juli: Architect Marius Ballieux van Alberts Van Huut presenteert om 20.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis de aangepaste tekeningen van het nieuwe gemeentehuis. De gemeente nodigt belangstellenden uit de pre sentatie bij te wonen. In de Waddenkerk in De Cocksdorp begint om 20.15 uur een concert van Suzanne Veerman en Wim Does (orgel). De toegang is gratis, na afloop wordt een inzameling gehouden. In Cinema Texel draaien de volgende films: Pirates of the Carribean: At world's end (10.15 uur); Harry Potter en de Orde van de Phoenix (11.00, 13.30. 18.30, 21.30 uur); Transformers (16.30, 22.00 uur); Shrek de Derde (14.00, 16.15 uur); Anche libero va bene (19.30 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Knm draait Mr. Bean's Holiday (23.00 uur). Woensdag 18 juli: In café De Rog in De Cocksdorp treedt vanaf 18.00 uur de band Dee per Shade op. De toegang is gratis. In dorpshuis De Bijenkorf in Oosterend begint om 19.30 uur een open bridge drive. Voor opgave en inlichtingen: J. Vaillant, tel 329060 of 06-53492321. Op de Nikadel in De Koog wordt om 23.00 uur vuurwerk ontstoken als openingshandeling voor de kermis. In Cinema Texel draaien de volgende films: Pirates of the Carribean; At world's end (10.15 uur); Harry Potter en de Orde van de Phoenix (13.30, 18.30, 21.30 uur); Transformers (22.00 uur); Shrek de Derde (16.15 uur); Zoop in Zuid-Amerika (13.45, 16.00 uur); Anche libero va bene (19.30 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Krim draaien Die hard 4.0; Live free or die hard (21.30 uur); Shrek the Third (14.00 uur); Shrek der Dritte (16.15 uur); Ocean's thirteen (19.00 uur). Donderdag 19 juli: Ten bate van het orgelfonds verkoopt vrouwenvereniging De Kaarsvlam van 11.00 tot 17.00 uur zelfgemaakte kle ding in de hervormde kerk van De Cocksdorp. Op de Nikadel in De Koog is van 13.00 tot 23.00 uur de kermis geopend Op het strand bij paal 17 kunnen kinderen van 14.00 tot 16.00 uur glib beren op een zeephelling. Samen met Nick en Simon verzorgt Jan Smit een optreden in discotheek De Toekomst in De Koog. De zaal gaat om 21.00 uur open. de toegang bedraagt €17,50. In Cinema Texel draaien de volgende films: Harry Potter en de Orde van de Phoenix (aanvang 10.45, 18.30 en 21.30 uur), Die Hard 4.0 (21.45 uur), Hoogwater te Oudeschild Di. 17 11.35 en Wo. 18 00.05 en 11.54 u. Do. 19 00.15 en 12.35 u. Vr. 20 00.35 en 13.05 u Za. 21 01.00 en 13.24 u. Zo. 22 01.10 en 13.45 u. Ma. 23 01.27 en 14.36 u. Di. 24 02.30 en 15.05 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 22 juli op om 5 43 en gaat onder om 21.51 uur. Zon dag 22 juli eerste kwartier. kindervoorstelling Klojo en de grote Klunsen. Tante Ko, Klojo en Piet Kasso in de Zelfs in kindertheater Klojo Ko in Klif 12 heeft het jumpvirus toe geslagen. Donderdag was de pre mière van de voorstelling Klojo en de grote Klunsen. Klojo en tante Ko beleefden een nieuwe avon tuur in een kunstatelier. Daarin hadden de schrijvers van het stuk het jumpen verweven. Dat sloeg aan bij het publiek want iedere keer als de muziek klonk, spron gen de kinderen op uit hun stoel om te jumpen. Nog voordat er iets was te zien op In de Oudheidskamer in Den Burg is vrijdag de tentoonstel ling Sporen van De Ruyter offici eel geopend. De tentoonstelling is georganiseerd in verband met het De Ruyterjaar, 400 jaar nadat zeeheld Michiel de Ruyter werd geboren. Jaarlijks heeft de Oudheidkamer een tentoonstelling op zolder en dit jaar is gekozen om te laten zien welke voetsporen Michiel de Ruyter op Texel heeft achtergelaten. Regel matig lag hij met zijn schepen op de Rede van Texel en net zo vaak kwam hij op het eiland. De tentoonstelling laat Michiel de Ruyter als kleine jongen zien, draai end aan een touwslagerswiel. Is een tafereel nagemaakt naar aan leiding van het bekende kinderliedje In een blauwgeruite kiel. De Ruy ter begon namelijk als touwslager knecht, waarna hij zich opwerkte tot admiraal. Een groot schilderij het podium knalde de jump muziek de zaal in. Kinderen riepen 'jumpen, jumpen' en een aantal sprongen zelfs op en lieten hun kunsten zien. Daar verscheen Klojo (Cor van Heer waarden) op het podium. Ook hij was het aan het leren, maar het ging hem nog niet zo goed af. Tante Ko (Margriet de Graaff) moest er niets van hebben. Ze wist überhaupt niet wat het was. Van kinderen hield ze ook niet. Die maakten alleen maar lawaai. 'Boeoeoeoe', klonk het uit de zaal. Klojo en tante Ko bezochten de van Michiel de Ruyter uit 1827 van G. List, uit de collectie van het Mari tiem en Juttersmuseum, hangt ook in de Oudheidskamer. Bijzonder is een ansichtkaart uit 1900. waarop een foto staat van De Ruyterkamer in Hotel de Zeven Provinciën in Oudeschild. De Ruyter overnachtte daar in zijn tijd regelmatig en rond 1900 konden bezoekers voor een dubbeltje zijn kamer bekijken. Op de kaart is de kamer te zien, met een pop van de admiraal. Ook zijn veel attributen uit de scheepvaart en films over Michiel de Ruyter te bekijken. Een belangrijke bijdrage aan de ten toonstelling is geleverd door Jaap Bakker van het Maritiem museum. Als gastconservator heeft hij de hele expositie bij elkaar gebracht. Ook bouwde hij zelf het wiel voor de touwslager waar een pop van Michiel de Ruyter aan draait. De tentoonstelling duurt nog dit hele seizoen. tFoto Stlana Sibon/Beelütxink Texel} open dag van schilder Piet Kas so (Bas ten Have). Hij had allerlei kunstwerken in zijn atelier, zoals een schilderij van Karei Appelmoes, het schilderij De boterham van Her man Krentenbrood, een beeld van Sponsbob en het wereldberoem de doek Theedoek van HEMA. Hij schilderde portretten. Zo probeerde hij Mona Lisa (Anna Trap) op doek vast te leggen, maar zij had nooit tijd omdat ze naar haar vriendje, Leonardo met z'n cabrio, moest. Verrukt was de schilder toen hij tante Ko zag. Hij vroeg of ze naakt Strandduincross Arnold Vonk uit Herpen liep zon dag bij" de strandduincross bij De Koog als enige een afstand van vier kilometer. Eerst liep hij met een jeugdig familielied de 1.200 meter en daarna de tweede ronde van de 5.300 meter mee. Hij klokte 23.59 minuten. Onder uitstekende weersomstan digheden deden 45 lopers mee aan deze eerste strandduincross van het seizoen. Naast Nederlandse deelnemers waren er lopers uit Ita lië, Nieuw Zeeland, Duitsland en België. De 9.300 meter viel ten prooi aan Evert Baptist uit Zuidlaren, die met 37.17 ruim twee minuten eer der eindigde dan Peter ter Burg uit Julianadorp. Siegfried Szardien uit Duisburg mag zich snelste noemen over de 5.300 meter. Annette Keijser (37) is aan de Hogeschool Utrecht afgestudeerd als leraar/tolk Nederlandse geba rentaal. De oud-Texelse, die al jaren in Amsterdam woont, maakte een opvallende omslag in haar carrière. Als model poseerde ze voor toon aangevende glossy tijdschriften. Ze reisde daarvoor de wereld rond en ontmoette internationale sterren, niet alleen uit de mode, maar ook uit de sportwereld. Hoewel ze nog niet helemaal met het modellenwerk is gestopt, is ze van plan zich volle dig te concentreren op haar nieuwe werk, waar veel vraag naar is. Djurre Teenstra in Galerie Melk In Galerie Melk in de Herenstraat in Den Hoorn is van 20 juli tot en met 19 augustus de expositie Bakens in het landschap van Djurre Teenstra te zien. In zijn schilderijen verbeeldt Teen stra de worsteling van bakens in duin- en strandlandschappen met wind en weer. Van een vuurtoren die in de vroege ochtendzon straalt tot voor hem wilde poseren. 'Jaaa', riep het publiek. Tante Ko was vereerd, maar ging er niet op in. Piet Kasso mocht alleen haar gezicht portret teren. Het liep tegen sluitingstijd en Joost Suppoost (Patnck Zijm) riep om dat de open dag gesloten was. 'Morgen is het atelier weer open, maar het is geen open dag. Het is ook geen gesloten dag, want het is wel open.' Buiten regende het en tante Ko had geen zin om nat te worden. Het duo besloot te blijven slapen. Sjaan (Daphne van der Ster) en Sjon (Mar lon Marei) hadden op de open dag gehoord dat de wereldberoemde Theedoek van HEMA wel een mil joen euro waard was. Ze besloten 's nachts in te breken en de kunstwer ken te stelen. Ze konden natuurlijk niet vermoeden dat Klojo en tante Ko binnen waren. De kinderen in de zaal werden wild toen de dieven op het toneel verschenen. Een jon getje schreeuwde een halve minuut 'alarm, alarm' door de zaal en moest door een volwassene achter hem tegen worden gehouden om het podium op te klimmen. Gelukkig konden de kinderen Klojo op tijd waarschuwen. Samen met tante Ko verstopte hij de schilderijen en joeg de dieven weg. Gejuich steeg op uit de zaal. Eind goed al goed, maar dat was niet het geval. De volgende ochtend bleek namelijk dat alle doeken wit waren. Een jongen: 'Klojo, je moet de politie bellen!' Maar Klojo was niet voor één gat te vangen. Zelf kon hij niet schilderen, maar Piet Kasso wel. Die was al op tijd in zijn atelier en kon zo, voordat de deuren open gingen, alle schilderijen weer herstellen. Sjaan en Sjon stapten verbouwereerd het atelier binnen. Ze begrepen niet hoe het kon dat de schilderijen 's nachts weg waren Bij de jeugd waren er elf deelne mers. Net als vorig jaar wist Rob ter Burg uit Julianadorp iedereen voor te blijven. Alex Hooft uit Nieuw Zeeland was net twee seconden langzamer. Anna van der Duim uit Den Hoorn won bij de meisjes. Woensdag wordt weer de Krim- strandloop bij paal 28 gehouden. Inschrijven kan vanaf 19.00 uur, de start is om 19.30 uur. Uitslagen: 1200 meter - Jongens: l.Rob ter Burg (Julia nadorp), 4,52; 2.Alex Hooft (Nieuw Zeeland), 4.54; 3.Timo Schnitfink (Hilversum), 5.10. Meisjes: I.Anna van der Duim, 5.42; 2.Julia de Graaf (Houten), 5.47; 3.Renee van Rooijen (Houten), 6.39.4.000 meter: Arnold Vonk (Her pen), 23.59.5.300 meter: 1 .Siegfried Szardien (Duisburg), 23.10; 2,Thomas Richter, 26.46; 3.Arco Garritsen, 27.38. 9.300 meter: 1.Evert Baptist (Zuidlaren), 37.17; 2.Peter ter Burg (Julianadorp). 39.27; 3 Michael Brockhusen (Krefeld). 45.40. Judith de Leeuw slaagde aan de Rietveld Academie in Amsterdam voor de opleiding Taal en beeldende kunst. Zij vervolgt haar studie met een post-graduateopleiding aan het Sandberg Instituut in Amsterdam. en er nu weer stonden. De kinderen in de zaal: 'Klojo, dat zijn de dieven!' Klojo herkende ze en gaf ze een vermaning. Zo kwam alles op z'n pootjes terecht en ontaarde het in één groot jumpfeest waarbij ook de kinderen op het podium mochten komen. Bijna twintig jaar bestaat kinderthe ater Klojo Ko. Van Heerwaarden, Ten Have en De Graaff schrijven de stukken. Zij spelen zelf mee, samen met een aantal jongeren. Eén van die jongeren is Marlon Marei (15). Hij debuteerde donderdag. 'Ik vond het leuk en spannend. Cor had gevraagd of ik mee wilde doen. Ik ben bezig met een eigen cabaret show, maar dat is nog niet klaar.' De oefenperiode is kort. Volgens Marlon zijn de acteurs drie of vier keer bij elkaar gekomen. Donderdag was de eerste keer dat er kinderen bij zaten. 'Je kunt je dan beter inle ven. Bij bepaalde stukken had ik niet verwacht dat ze zo enthousiast zouden reageren. Bijvoorbeeld dat tante Ko naakt moest poseren. De kinderen riepen allemaal dat ze dat moest doen. Echt superlèuk.' Dat Klojo Ko landelijke bekendheid geniet, bleek toen Wil de Leeuw, kostuumontwerper bij het huidige stuk, en Van Heerwaarden naar het nieuwe Luxor gingen voor een thea tervoorstelling. De Leeuw: 'Tot twee keer toe riep een kind hé Klojo. Dat vind ik een prestatie. Het is ook leuk dat je nu volwassenen ziet die als kind hier kwamen en nu met hun eigen kinderen komen.' Kindertheater Klojo Ko voert het stuk Klojo en de grote Klunsen iedere donderdag in juli en augustus op. De voorstellingen beginnen om 17.00 uur. Entree is €6,- per per soon inclusief een consumptie. Stiana Sibon Island Samba Texei, eiland van rust? Nanning Kikkert, Vredestein Crossloop ZDH De crossloop van ZDH kende vrij dag bijzonder veel belangstelling. Doen normaal zo'n vijftig lopers mee, vrijdag verschenen er 72 aan de start op het voetbalveld aan de Witteweg. De eerste crossloop van het seizoen werd gewonnen door oud-Texelaar Norbert Eelman uit De Steeg, die de 8 kilometer aflegde in 31.05 minuten. Bij de dames was Annabel Diawach uit Engelskirchen het snelste (36.00). Jan Zijm was met 30.34 het snelst bij de vetera nen. Vrijdag wordt weer een crossloop gehouden. Inschrijven kan vanaf 19.00 uur in de kantine van ZDH, de start is om 19.30 uUr. Uitslagen: 1 kilometer Geart (Heerenveen), 3.15 minu ten. 4 km - Jeugd: Willem Rommets, 22.41. Heren: Jaap Witte, 14.03. Dames: Christa Lap, 18.35. 8 km - Heren- Norbert Eelman (De Steeg). 31.05. Dames: Annabel Diabach (Engelskirchen), 36.00. Veteranen: Jan Zijm (30.34). Anja Fischer in Tusse de Banke Onweer De laatste tijd check ik vaak het inter net als de weersverwachting twijfel achtig is. Ik heb er namelijk een hekel aan nat te regenen. De verwachting voor zondag was echter redelijk, dus ging ik zonder die morgen mijn computer opgestart te hebben naar de autocross. Dat had ik niet moe ten doen... Kort nadat ik om 11.30 een kaartje kocht, begonnen zich donkere wolken samen te pakken, waar een onheilspellend gerommel uit kwam. De leiding van de cross zag blijkbaar nog geen enkel gevaar, daar men op de geplande tijd met het voorstellen van de deelnemers begon. En dit terwijl men altijd hoog opgeeft over de prima contacten met het vliegveld voor wat betreft de weersverwachting. Nu werkte buienradar.nl die morgen niet, maar op KNMI Aviation Weather was te zien dat er een cirkelvormig zwaar onweersgebied met een door snee van ongeveer 100 kilometer precies over Texel zou trekken. Door interpolatie van snelheid en tijd was ook vrij nauwkeurig te bepalen hoe laat het onweer zou beginnen en hoe Transformers (11.00 en 19 00 iu, Shrek de Derde (14.00 en 16.15 uur) Zoop in Zuid-Amerika (13.45 en 16.00 uur). jj Vrijdag 20 juli: Op de Nikadel in De Koog is van 13.00 i tot 23.00 uur de kermis geopend. I Nel Eelman opent om 16.00 uur n Tusse de Banke in Den Burg een tentoonstelling van schilder Toon Haas. Ook in Galene Klif ART in Der, Hoorn wordt werk van De Haas geëx poseerd Het fanfarekorps en de percussie groep van Excelsior geven vanat 19.30 uur een concert in de muziekms aan de Oranjestraat in Oosterend, De toegang is gratis. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een dubbelvoorstelling met Pieter Jouke en Michiel Pee- j reboom Entree €12,-. Diner vooral e is mogelijk. Reserveren kan via te g 319633ene-mailinfo@klif12.nl. j, In Cinema Texel draaien de volgende J films; Harry Potter en de Orde van de Phoenix (aanvang 10.45, 1830 en 21.30 uur). Die Hard 4.0 (11.00 en 6 21.45 uur), Transformers (19 00 uur). Shrek de Derde (14.00 en 16.15 uur), Zoop in Zuid-Amerika (13.45 en 16.03 uur). K In De Kiekendief op vakantiepark De d Krim draaien Pirates of the Caribbe an: At world's end (21 30 uur), Shrek H ondertiteld (14.00 uur). Shrek in he: si Duits (16.15 uur), Ocean"s Thirteen vi (19.00 uur. t, Om de drukte de baas te kunnen zei !J TESO in en rond het weekeinde gere- geld een extra boot in. Dat gebeurt vrijdag van 9.30 tot 16.00 uur, zater 5 dag van 8.30 tot 15.00 uur en zondag 1,1 van 14.30 tot 20.00 uur. Toch moeten f automobilisten soms rekening houden c met wachttijden van een half uur. Dat - is vrijdag op het Texel het geval tusse' 9.00 en 10.00 uur en in Den Held? tussen 10.00 en 17.00 uur. Zaterda: moet in Den Helder mogelijk words gewacht tussen 9.00 en 15.00 uu Meer informatie over de veerdienst s te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso.nl. T E X E LSE -'COURANT Uitgave van Uitgeverij v/h Langeveld de Rooy bv Verschijnt op dinsdag en vrijdag Warmoesstraat 45 1791 CN Den Buig Postbus 11 1790 AA Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 20 Telefax 0222 - 32 30 00 E-mail redactle@texelsecourant nl j Gerard Timmerman (hoofdredacteur) Joop Rommets Jeroen van Hattum Harry de Graaf Stiana Sibon Buiten werktijd: Joop Rommets Telefoon 31 94 05 of 06 - 20 31 59 89 Advertenties en abonnementen: Spinbaan 6 1791 MC Den Burg Telefoon 0222 - 36 26 00 Telefax 0222-31 41 11 E-mall info@lenr.nl Op al onze adverlentieconlraclon en eenbiedingen oer* zijn van toepassing de Regelen voor het Advenenleecr van de Stichting ROTA, gevestigd te Amsterdam r» gedeponeerd bq de Kamer van Koophandel en FXrv-v te Amsterdam onder marmer 41198699Ee»i de Regelen voce het Advertentiewezen «vordtcpuervca i kosteloos toegezonden Abonnementsprijzen 2007: Per half jaar 36,45 34.85 (amonaW Per jaar €71,10 68,95 (automats* Bij verzending naar het buitenland zijn por tokosten verschuldigd. Beëindiging abonnement: Uitsluitend schriftelijk en 4 weken voor afloop van de abonnementsperiode. Nabestelling foto's: www.beeldbanktexel.nl Wat 'k zeggen wou- laat het weer droog zou zijn. Nu vind ik onweer een prachfc natuurverschijnsel als ik in een luis of in een auto ben, maar op de# rond de crossbaan (met ook rt? veel ijzer om me heen) voel ik "f dan toch echt niet op mijn ger? Er zijn echter mensen die er an<# over denken. Terwijl ik een sdu plaats zocht in mijn auto, kep^ er nog tientallen mensen buiter;? was zelfs een man die een metal* vouwstoeltje gebruikte als paraplu Mijns inziens had men de deeinf mers en het reeds aanwezige publ* veel eerder moeten waarschip' en maatregelen moeten nemen ff" te voorkomen dat zo veel mens* onbeschermd in dit onweer op W crossterrein rondliepen. Toen het onweer voorbij was er cross hervat, benadrukte de spea-? nog een keer hoe goed de her vorming van de leiding was geweft"- Elders in deze krant is te lezen tö het ook af had kunnen lopen. Ben Gieze, Den Wi Clown Ons bent zuunig, ook met com plimenten. Mensen die woens dag met Balkenende op stap zijn geweest, vertelden hoe verras send vlot de minister-president bleek. Hoe bestond het: gere formeerd en toch vlot en vrolijk. Maar hij was het. En dan staat in het verslag van vrijdag: 'Een clown zal de als stijf bekend staande Balkenende wel nooit worden, maar hij was goed lachs...' Eenmaal stijf, altijd een stok. Evengoed vind ik het een geruststellende constatering. Je moet er toch niet aan denken dat je premier (koning(in), bur gemeester, enz.) ineens clown gaat worden. Wanneer je ieder gebaar met de nodige argwaan moet bekijken. Valt hij straks om of spuit er ineens een water straaltje uit een in zijn stropdas verstopt reservoirtje? Hahahaha Op alle beloften die hij doet, moet een korreltje zout. Grap je! Praten over de TESO-haven, problemen in de mosselkwekerij, duidelijker regels? Ik gooi het in de groep, hoor. Geintje, haha haha. Nee hoor mensen, geen serieuze zaken vandaag. En ook niet morgen, ik ga voor de gein. Schenk mij nog maar eens in. Hij rolt over de grond, slaat zich op zijn dijen van de pret en zaagt onderwijl de poten onder je stoel weg. Hahahaha, wat een mop! Wat een geweldige man, die JP. Kun je nog eens mee lachen. Lang niet zo stijf als ik dacht. Pien Verberg Brenda Kager slaagde aan de Hogeschool InHolland voor de HBO-opleiding vrijetijdsmanage- ment. Zij woont in Amsterdam en is in onderhandeling over een pas sende werkkring. een baken waarvan slechts de roes tige staken van een trots bestaan getuigen. Het onderwerp vormt een verbinding met Den Hoorn, waar het witte kerkje een opvallend baken is dat de tand des tijds heeft weten doorstaan. Teenstra (Amsterdam 1940) is autodidact. Hij tekent, schildert en schrijft en hij heeft een bijzondere band met Texel. Hij was hier ooit badmeester en schreef het toneel stuk dat vorig jaar door de Comedia de la NIOZ werd opgevoerd. Zijn voorvader Marten Douwes Teenstra was in 1835 verantwoordelijk voor de ontginning van Eierland. De expositie wordt zondag om 15.30 uur geopend in restaurant Bij Jef, schuin tegenover de galerie, en is daarna van donderdag tot en met zondag te zien van 15.00 tot 18.00 uur. Alleen morgen (woensdag) is in Tus se de Banke op de Groeneplaats nog een tentoonstelling te zien van aquarellen van Anja Jutte Fischer. Het thema van de expositie is Van Texel tot Toscane. Dansschool Corma in Dansfestival Redmond Valk en Alexandra Matte- man van Dansschool Corma uit Den Helder nemen deel aan het Eurovi sie Dansfestival. Valk en Matteman zijn door hun werk aan de Helderse dansschool geen onbekenden op het eiland, waar zij al enkele jaren lessen verzorgen. Samen met drie andere paren strijden zij op 4 augus tus voor een plaats in het Internatio nale Dansfestival in Londen. De beoordeling vindt plaats door een jury en door middel van televoting door de kijkers. Het Eurovisie Dans festival wordt op 4 augustus vanaf 20.30 uur rechtstreeks uitgezonden door de TROS. Demonstratie KNRM In samenwerking met de KNBRD geeft de KNRM op 27 juli en 9 en 23 augustus demonstraties op het strand bij De Koog. De oefeningen/ demonstraties vinden plaats bij paal 20 en beginnen steeds om 19.30 uur. Jaap Bakker naast het portret van Michiel de Ruyter. (Foto s*oe vermeuhn/BcexiDan* Texen LJ

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 2