H Ruimte medische zorg in dorpshuis' Jaap 'Krokel' Boon: behulpzaam en markant Uitverkocht island Samba geslaagd 'Verraderlijk onweer' trof Texel zondag m TEXELSE 3 COURANT In ^/[emoriam F amilieberichten M E R C E D E S Onderzoek leefbaarheid dorpen cussie- vanal iziekms ;nd. De prach'i een I*» ip de ook nï >el ik t gem* jr arc# n sch> )uiten,ï i meiais jaraplu dee'S- ie pubis1 schut# amen v op gewees ezen W )en Bf: DINSDAG 17 JULI 2007 iMot 1 nftn fppctnannnrc unnH nphpnrpn het mnpt uupI eyrlt i<;ipf pn avnnH nn uprcphlllpnHp fppctpr buitendijkse werkzaamheden Bijna dertig jaar lang bracht liij de Texelse Courant rond in Het Noorden. Een tijdro vende klus, want om de gemid deld vijftig kranten bij de ver uit elkaar wonende abonnees in de bus te stoppen, moest hij zo'n vijfentwintig kilometer afleggen. Dat maakt mij vast niet de best betaalde bezorger', spotte Jaap Krokel Boon anderhalf jaar gele den in een interview. Het predicaat markant wordt mis schien wel eens gemakkelijk gege ven, maar Boon mag met recht een bijzondere man worden genoemd. Opzijn brommer, helm op en klom pen aan, was hij een opvallende verschijning. Als oudste geboren en Ktogen bewoner van Het Noorden ist hij veel van de geschiedenis. Hi vertelde graag over zijn geboor- ggrond, die hij als dijkwerker jaren lang hielp beschermen. Daarbij ging liet trouwens niet alleen om de polder..'Ik heb de aanleg van de é|k aan de oostkant van A tot Z rj bijzondere ontmoeting met Als dijkwerker hielp Jaap Boon jarenlang zijn geboortegrond beschermen. (Archieffoto's t meegemaakt. Ik was er ook bij toen het asfalt rond de vuurtoren is aan gebracht. Ik was daar uitvoerder en had 26 man onder me werken', vertelde hij interviewer Gerard Tim merman voor een artikel dat op 20 december 2005 verscheen. Al eerder hielp Boon bij de herstel werkzaamheden na de watersnood ramp in 1953, waarbij op Texel pol der De Eendracht was overstroomd. Het werk trok veel belangstelling, zelfs van koningin Juliana. Een foto van het ANP waarop zowel de vor stin als Boon is te zien, kreeg lande lijk bekendheid en wordt nog steeds geregeld gepubliceerd, steevast met het onderschrift dat de koningin in het getroffen Zeeland op bezoek was. 'Ik weet wel beter', aldus Boon. Ook veel aandacht trok een foto uit 1976, toen bij buitendijkse werk zaamheden bij Oudeschild plotse ling een walrus opdook. Hoewel het enorme beest bepaald niet gediend was van bezoekers, waagde Boon zich voor de foto tot vlakbij. 'Je kon hem tot op een meter of vier nade ren. Als je dichterbij kwam, begon hij te blazen.' Boon stond bekend als behulpzaam en liefhebber van een praatje, ook op zijn rondje als krantenbezorger. 'Soms is er een verjaardagsfeestje of een bruiloft aan de gang. Dan blijf ik wel eens wat langer plakken. Voor het paard van Sinterklaas, heb ik erbij gezet.' Zo vriendelijk als Boon was, zo boos kon hij worden als anderen probeerden het woongenot in Het Noorden te bederven. Bekend was zijn gedrevenheid bij het vrijwaren van de meierblis van onbrandbare rotzooi. Dat was niet helemaal zon der eigenbelang. Niet voor niets had de overheid gedreigd de mei- Met 1500 feestgangers vond zaterdag de vierde editie van Island Samba plaats. Ondanks de harde wind van het begin van die dag was het dansfeest helemaal uitverkocht. Veel Texelaars waren op het evenement afgekomen en een traditie lijkt te zijn gezet. Island Samba is het enige strand feest op Texel waarbij je ook echt op het strand danst. Midden op het strand bij paal 17 staat het podium en het strand tussen paviljoen De Buren en het podium is de dans vloer. Het feest werd georganiseerd door Michael Driessen van kledingzaak De Kolonist en Mark Röpke van Beachcafé de Buren. Röpke: 'Het is allemaal hartstikke goed gegaan. Het is uiteindelijk mooi weer gewor den. De temperatuur was goed en later op de avond ging de wind ook liggen.' Dit jaar was maar een beperkt aantal kaarten beschikbaar. 'Alle 1500 kaarten zijn verkocht dus we waren helemaal uitverkocht.' Volgens Röpke waren de bezoekers enthousiast: 'De sfeer was goed en mensen vroegen wanneer het dit jaar weer is. Maar dat gaat niet gebeuren, het moet wel exclusief en uniek blijven. Dus het is maar één keer per jaar.' Het feest kende geen vervelende incidenten: 'En ook het busvervoer terug naar verschillende dorpen werkte goed.' Veel populaire DJ's draaiden op Island Samba, zoals Roog, Eric E en D-Rachid. Zij draaiden zaterdag avond op verschillende feesten in Nederland, waaronder Dance Valley, en werden door Rutgert Oosterhuis met visboot Het Sop opgehaald en weggebracht. 'De DJ's vonden het erg leuk weer op Island Samba te draaien en wilden volgend jaar graag terugkomen.' Island Samba j oudere mensen die wat minder erblissen te verbieden als er nog ter been zijn, steek ik de krant niet in de brievenbus, maar geef ik hem thuis af.' Tegelijkertijd kende hij zijn verantwoordelijkheden. 'De mensen zitten op de krant te wachten. Dat merk ik vooral als ik eens te laat ben, bijvoorbeeld doordat hij de boot heeft gemist. Ken je niet wat eerder komme, zeggen ze dan.' Over waardering voor zijn werk had hij geen klagen. 'Met Sinterklaas had iemand nog een hele banket- staaf in de bus gedaan. De volgen de keer dat ik langs kwam, heb ik een bos wortelen in de bus gedaan. langer milieubelastend afval op zou worden gegooid. Sindsdien hield Boon de zaak scherp in de gaten. 'Je moest niet proberen er ook maar een geverfd plankje op te gooien, anders had je Krokel op je nek', herinnert een bekende zich. De ogenschijnlijk onverwoestba re Jaap Boon werd net geen 83. Hij overleed vrijdag, negen weken nadat hij in Den Burg slachtoffer was geworden van een ongeluk met zijn brommer. Hij wordt morgen in Oosterend begraven. Stolp De Veen wordt herbouwd De afgebrande stolpboerderij van het fruitbedrijf De Veen aan de Kadijksweg wordt herbouwd. De nieuwe eigenaar van het bedrijf krijgt vergunning hierin twee reacreatieappartenten te maken. De bestaande woning op het ter rein wordt verbouwd tot kantine, kantoor, twee personeelverblijven en sanitair voor de boerencam- ping. Nieuw beleid maakt een en ander Gemeente koopt kolkenzuiger De gemeente schaft een nieuwe vachtwagen met kolkenzuiger Ban omdat de oude duidelijk aan tó eind van zijn levensduur is. Er wordt €310.000, voor uitgetrok ken. Bij vier leveranciers was offerte gevraagd. In overleg met de mensen die ermee werken is gekozen voor een vrachtwagen van het merk MAN die voorzien is van de nu nog niet verplichte milieuvriendelijke Euro 5- motor en die als goedkoopste uit de bus kwam. Ook voor de eigenlijke kolkenzuiger die op de vrachtauto kan worden gemonteerd werden vier offertes ingewonnen, maar nu werd gekozen voor de op een na goedkoopste machine. Reden was dat deze technisch het meest was ontwikkeld terwijl het verschil met de goedkoopste machine slechts ongeveer een procent was. Kampioenchap schapenscheren Op het pleintje voor de supermarkt van Goënga in Den Hoorn wordt donderdag het Texels kampioen schap schapenscheren en -mel ken gehouden Er hebben zich vijf scheerders en acht melkers aan gemeld. Beperkte deelname is nog mogelijk. Gegadigden kunnen zich aanmelden bij Leen Bouthoorn, tel. 319587. Het evenement begint om 19.00 uur. Na een ernstig ongeluk op 12 mei met zijn brom mer heeft hij 9 weken gestreden en moeten wij nu afscheid nemen van mijn lieve man, onze vader en opa Jacob Boon Jzn. v-V 't Noorden t Den Burg, 20 juli 1924 13 juli 2007 D.M. Boon-Dijker Kinderen Klein- en achterkleinkinderen Stuifweg 66 1794 HC Oosterend Jaap is overgebracht naar „de Vlinder", Hollewal 42 te Den Burg, waar gelegenheid is tot condoleren dinsdag 17 juli van 19.30 tot 20.30 uur. Woensdag 18 juli vindt om 13.30 uur de afscheidsdienst plaats in de Maartenskerk, Kerkstraat 2 te Oosterend. Aansluitend begeleiden we Jaap naar zijn laatste rustplaats op het kerkhof bij de kerk. Na afloop van de begrafenis is er nog de gelegen heid om met de familie samen te zijn in kerkelijk centrum De Parel, Oesterstraat 11 Als u geen persoonlijk bericht heeft ontvangen, hopen wij u toch te bereiken met deze advertentie. „Ik reed op mijn brommer en het was heel raar, ik keek achterom en voor ik het wist lag ik daar. In een flits was het leven van mij, na twee maanden kreunen en steunen voorbij. proost, Opa P.s.: Op weg naar de hemel houden ze geen alcoholcontrole. Miranda en Cornee Yannick en Silke Bianca Suzan Nooit meer... Zien we je op je brommertje Nooit meer.Luisteren naar je gekwebbel Nooit meer.Samen een bakkie doen bij moeder Aal Nooit meer... Klussen Nooit meer... Een Hard werkende man. Onze oud buurman Jaap Boon (Krokel) is ten gevolge van een ongeval overleden. Iemand die voor iedereen klaar stond. De herinnering blijft. Thea en Frans Jaap Boon Je hebt je laatste paal geslagen, je laatste tegels gelegd, je laatste kruiwagen geleegd, je laatste Texelaartje bezorgd, je laatste praatje met onze gasten gemaakt en je laatste bakkie bij Aal gedronken... Krokel, we zullen je missen. Aaltje, Janny Alfred Vertrouwde Vriend Jaap Boon (onze Krokel) Wij wensen de familie en zijn trouwe fanclub sterkte toe met het gemis van „onze Krokel" Linda en Bob Rienks en familie Vandaag vernamen wij het bericht van overlij den van de heer Jaap Boon Gedurende vele jaren heeft hij met veel -inzet en loyaliteit zijn eigen invulling gegeven aan het bezorgen van de Texelse Courant. Daarbij was het contact met zijn abonnees voor hem een vanzelfsprekend onderdeel van de werkzaam heden tijdens het tweewekelijkse rondje door 'zijn' polder. Wij wensen zijn nabestaanden veel sterkte toe met het verwerken van dit verlies. Directie en medewerkers van Uitgeverij Langeveld en De Rooy B.V. Helaas hebben wij afscheid moeten nemen van onze trouwe bezorger Jaap Boon Redactie Strender Nieuws In de leeftijd van 87 jaar. na een langdurige en liefdevolle verpleging door de medewerkers van het „Verpleeghuis Texel", overleed mijn lieve moeder Johanna Broekman Jopie sinds 2003 weduwe van Herman Gerrits Oosterhesselen, A 8-11-1919 Texel, t 17-7-2007 Den Burg: Gerrit Gerrits De Zes 4a. 1791 EX Den Burg. Jopie is thuis. Gelegenheid tot condoleren vrijdag 20 juli van 19.30 tot 20.30 uur in de Doopsgezinde kerk aan de Kogerstraat te Den Burg en na afloop van de begrafenis in „Uitvaartcentrum Texel". Bernhardlaan 147 te Den Burg. De uitvaartplechtigheid zal worden gehouden op zaterdag 21 juli om 13.30 uur in de Doops gezinde kerk. Aansluitend zullen wij Jopie naar haar laatste rustplaats op de Algemene begraaf plaats van Den Burg begeleiden. Correspondentieadres: Dhr. G. Gerrits, De Zes 4a, 1791 EX Den Burg. Indien u geen rouwcirculaire heeft ontvangen, beschouw deze advertentie dan als uitnodiging. Langs deze weg willen wij u bedanken voor uw warme belangstelling na het overlijden van mijn man, onze vader en opa Corry Kok-de Waard Margreta en Peter Stacy Shawn Barbara en Peter Ryan Thimethy De Cocksdorp, juli 2007 Krimweg 16 1795 LP De Cocksdorp We zijn trots en superblij, want Nikki heeft er een zusje bij! Mercedes is geboren op dinsdag 10 juli 2007 om 12.52 uur. Ze weegt 2530 gram en is 46 cm lang Petra en Patrik Bidding Nikki Bruining Bernhardlaan 145,1791 XD Den Burg Voor bezoek graag even bellen, "B 06-11915983. mogelijk, zij het met toepassing van artikel 19. Appartementen in zowel bestaande als nieuwe stolpen wor den toegestaan om te stimuleren dat gebouwen van dit voor Texel karakteristieke type in stand worden gehouden. De initiatiefnemers hadden ook gevraagd een recreatief opstal op het terrein te mogen verplaatsen naar ander aangrenzend A-blok, maar b en w hebben dat van de hand gewezen. Reden is dat op die manier geen slaapplaatsen worden verplaatst naar een recreatief bedrijf en er ook geen recreatief bedrijf verdwijnt. Het is dus strijdig met het beleid betreffende het verplaatsen van toeristische slaapplaatsen Dorpshuizen moeten in de toe komst voorzien zijn van ruimten waarin huisartsen, fysiotherapeu ten of maatschappelijk werkers spreekuren kunnen houden of behandelingen uitvoeren. Dat is één van de conclusies die naar voren komen uit bewonersonder- zoeken die het Provinciaal Instituut voor Maatschappelijke Ontwikkeling in Den Hoorn. De Cocksdorp. De Koog en Oudeschild heeft gehou den. Dat gebeurde onder leiding van Texel Vitaal, het samenwer kingsverband waarin diverse orga nisaties geregeld over het behoud van de leefbaarheid op het eiland praten. Spreek- en behandelkamers in de dorphuizen moeten ervoor zorgen dat mensen voor zorg in het eigen dorp terecht kunnen. Dat wordt door veel respondenten als belang rijk voor het behoud van de leef baarheid beschouwd. Volgens Texel Vitaal zijn dergelijke ruimten in de dorpshuizen een mogelijkheid om medici te behouden als het niet meer lukt om permanente medi sche voorzieningen in een dorp in de benen te houden. Inwoners van De Koog zouden ook graag een bezorgdienst van de apotheek in De Hof zien. In Oudeschild klinkt de roep om een consultatiebureau in T Skiltje. De dorphuizen wordt eveneens een belangrijke rol toegedicht voor de inrichting van informatiepunten en het aanbieden (en verbreden) van activiteiten. Ook in Oudeschild is volgens het onderzoek behoefte aan een gemeentelijk infopunt. Eer der dit jaar werden daar de plan nen voor een dorpssteunpunt als in Oosterend, Den Hoorn en De Cocksdorp nog in de koelkast gezet omdat er tijdens de jaarvergade ring van de dorpscommissie teveel verdeeldheid was. Behoud van de scholen en de supermarkten is voor veel respondenten ook belangrijk voor de leefbaarheid. In alle vier de dorpen klinkt daarvoor vnjwel hetzelfde geluid. Inwoners van De Cocksdorp zouden graag nog een warme bakker, bloemist en slager in het dorp zien. Veel respondenten zeggen op oudere leeftijd graag in het eigen dorp te blijven wonen en dan het liefst in het eigen huis. Een senio renwoning is een goed alternatief, maar vrijwel niemand wil nog naar de seniorencomplexen Den Andel, de Poolster, de Schutteboe en De Ree verkassen. Die kunnen volgens de responden ten beter voor jongerenhuisvesting worden ingezet. Voor Den Hoorn wordt de suggestie gedaan Den Andel te vervangen door nieuw bouw voor senioren, gezinnen en jongeren zodat ouderen het gevoel behouden nog steeds deel uit te maken van de gemeenschap. Bij mensen met interesse in een seniorenwoning speelt volgens het onderzoek geregeld de vraag welke problemen zij kunnen verwachten als een koopwoning voor een huis in de huursector worden ingewis seld. dat de onweersbui met too km langs Texel Het onweer van afgelopen zondag was erg verraderlijk, meent Ed de Bruijn van Texel Airport. 'Het was een grote onweersbui die erg snel richting het eiland kwam.' Toch is het zwaarste gedeelte langs Texel heengegaan. 'Dit soort buien zijn heel erg lokaal. Op de ene plek kan het onweren en heel hard waaien, een paar kilome ter verderop kan de zon schijnen. Je weet nooit wat er gaat gebeuren en dat is erg verraderlijk.' Hetzelf de type bui trof Texel vorige week maandag met de hagel in Oosterend en de waterhoos bij Oudeschild: 'In Oosterend kwam de regen en hagel met bakken uit de lucht, maar hier bij het vliegveld was niets aan de hand.' Ook Texel Airport had zondag haar maatregelen getroffen. 'We hebben vliegtuigen in de hangar gezet van wege de wind. Er werden windsto ten van 100 km per uur voorspeld. Uiteindelijk was dat niet het geval, maar dat komt dus omdat de buien lokaal zo kunnen verschillen. Het zwaarste gedeelte van de onweersbui, met een diameter van zo'n 100 km. is langs Texel getrok ken. 'De heftigste onweer zat boven de Noordzee en is langs het eiland getrokken. Texel had dus niet de grootste buien.'

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 3