Regen dit keer geen spelbreker autocross 'Het is effe prut happen' nd bij paal 12 voor Texel TEXELSE J COURANT Rustige start hoogseizoen DINSDAG 17 JULI 2007 i voorde ogen tegen de rondvliegende prut. Mpen door Hank Parkeerbeleid De WD is bang dat het parkeerbeleid gasten wegjaagt, omdat er tijdens de folklore te veel bekeuringen zijn uitgedeeld. Volgens de heer Poster is namelijk niet duidelijk aangegeven dat er alleen met vergunning gepar keerd mag worden. Misschien een bnlletje nodig, mijnheer Poster? Er zijn namelijk borden geplaatst bij de ingang van alle straten. Deze gele borden met het opschrift 'Let op, parkeren alleen voor vergunninghou ders' kan men toch moeilijk over het hoofd zien. Het is sinds de invoering van de parkeerzones volgens mij de eerste keer dat er eens echt handhavend is opgetreden. Op 1 juni is deze par- keerregeling ingegaan en tot dusver was er nog niets gebeurd. Als er nog milder wordt opgetreden, zal de cha os alleen maar groter worden. Ook de Texelaars die zich aan het par keerverbod houden, zullen het dan niet meer zo nauw nemen. Doordat er in het verleden niet of nauwelijks handhavend is opgetreden, kunnen bewoners van de Wilhelminalaan de auto niet in hun straat kwijt, omdat deze vol staat met auto's van gasten. Zij worden nu gedwongen te parkeren in de Brouwerstraat en andere zijstraten \Y at ik zeggen Automobilisten die door de Wilhelmi nalaan rijdende een parkeerplek zien in- één van de zijstraten, gaan gauw even tegen het verkeer in. Geen parkeerverbod gezien. Nee, dat kan ook niet als je tegen het verkeer inrijdt. Dit gebeurt zeker tien tot vijf tien keer per dag in bijvoorbeeld de Brouwerstraat. Het geeft een hoop irritatie bij de bewoners en is boven dien ook nog eens levensgevaarlijk. Dit beleid vraagt om een strenge handhaving. Als dit niet kan, draai dan de boel zo snel mogelijk terug en maak er blauwe zones van. Dan kunnen de vergunninghouders hun kaart behouden en kan per straat bepaald worden hoelang daar - door iedereen - geparkeerd kan worden. Hoe dichter naar het centrum, hoe korter de toegestane parkeertijd. In het verleden gaven de langparkeer- ders namelijk de meeste problemen (veelal mensen die in het centrum wonen en werken). De bezoekers- kaarten kunnen dan ook vervallen en voor de gasten is hét alles veel gastvrijer en duidelijker. J. Brouwer, Den Burg. Samen werken aan de Texelse samenleving Hoefslag 42, 1791 SC Den Burg Bankrekening 22.32.20.175 www.texelfonds.nl op VW| idig 'na' it uil Jinenv? itsboste ;n ore? imeninj et Hop jek "exel dus, in de i| in dieren uimte we vi e-knd' raad er 1 raad!- ttU! 8) een al d ir wie i (zeggei e bette1»" onderae licéns COnOtTE fc root :s int leg? de ster- Peetoo- Den Ek Niet wéér', verzuchtte menigeen zondag halverwege de voor- keironde van de autocross de met bakken tegelijk naar kneden viel. Het fraai geprepa- ,»5rde circuit aan de Hoofdweg ^nderde in een modderpoel even dreigde de race net als ,ong jaar niet door te gaan. Maar lukkig kwamen de weergoden inkeer, want toen er ander uur later alsnog kon worden gestart, brak de zon door en werd liet op de 'heilige klei van Eier- alsnog een mooie crossmid- bg. i de bui rond 12.00 uur los- itte, was de dijk rond het cir- al aardig gevuld. Een groepje zich met stoel en versnaperin- drie uur eerder geïnstalleerd, a eel anderen hadden de tuinstoelen xk al ruim voor de aanvang op favoriete plek neergezet. Maar het onweer werd iedereen afgestuurd. Velen wacht- de bui af in hun auto, onder paraplu, onder zeiltjes, in een or de cross bestemde caravan ciaal voor de race naar Texel waren gekomen. Uitwijken naar een ande re datum zou grote problemen met zich meebrengen. De organisatie hield contact met weerman Ed de Bruijn en toen na een uur regen duidelijk werd dat het zou opklaren, werd tot ieders blijdschap besloten dat om half twee alsnog zou worden gestart, waarbij het programma iets werd ingekort om redelijk op tijd klaar te zijn. Om de doorweekte baan weer wat berijdbaar te maken deden twee kilvers en een kraan een moedige poging de prut weg te schuiven. Maar toen de eerste man che voor de Rodeo's van start ging, bleek dat de banden nog weinig grip hadden. De auto's glibberden in rondjes van 35 tot 36 seconden over de baan, ongeveer de helft langza mer dan normaal, waarbij de klei nere wagens in het voordeel waren. 'Het is effe prut happen, vooral als er weer eens iemand in de greppel is gereden en het water over de baan golft', vertelde Rodeorijder Egbert Drijver na afloop. 'Maar ik ben niet ontevreden. Vorig jaar was het na een halve ronde al bekeken voor Roy zijn rondjes kan rijden', vertelt Albert Middelhuis over zijn 14-jarige zoon die al vanaf zijn derde jaar toe schouwer is bij de cross. 'Hij gaat er helemaal voor en is behoorlijk gedreven.' De Lancia van de jonge Cocksdorper kreeg in de eerste rit een flinke opdoffer, waardoor deze een pirouette maakt en met de neus in de verkeerde richting kwam te staan. Met een ruk aan het stuur had hij de goeie richting weer te pakken en kon de rit op eigen kracht uitrijden.' Minder succesvol verliep de eerste rit van Zared Vennik (15). 'Ik werd in de sloot geduwd en ben daar behoorlijk pissig over.' Vader Jan: 'Zared is even not amused. Ze wil winnen. Maar zulke dingen gebeuren. Meedoen is belangrijker.' In de arena streden de junioren voor wat ze waard waren, maar er werd over het algemeen fair gere- Ruud van Boven, den, al bleven buitelpartijen niet Uit. juniorenklasse, met zijn trofee. Het goud ging uiteindelijk naar De Waal, de woonplaats van de 17- jarige Ruud van Boven. Twee keer won hij een manche, waarna hij ook in de finale als eerste over de finish ging. Nadat hij als 13-jarige voor dijk, in de pits, moest ook hard worden gewerkt om de bolides weer rijklaar te krijgen. Winnaar bij de stockcars werd Pieter Dogger, gevolgd door Marlijn de Veij en Piet Scholtanus. In de 4-cilinder vrije r, er was zelfs een groepje dat het w eigen zeggen presteerde om Bz'n zevenen in een EcoC-tje te ftjilen. Opeengepakt als een stel iMuchtelingen hadden anderen ch verschanst in een hokje bij de aitine. Bij gebrek aan zuurstof ging eentje van zijn stokje en moest Mor EHBO'ers weer op krachten gebracht. Doordat de regen ld sloeg de twijfel toe en toen de speakers van 'meneer Bak- de voorbije zomer van Gerard schalde, leek het gedaan. 'Ze voorspeld dat het dertig zou worden. Nou, misschien Gollards...', luidde een com- Het was een benauwd xrije voor de MAB. Afblazen zou een enorme teleurstelling zijn voor Ï150 lijders, de 65 vrijwilligers en so paar duizend toeschouwers, Tderwie veel overkanters die spe- mij.' Geheel schadevrij kwam zijn Ford Scorpio niet uit de stijd. 'De achterdeur ligt flink in elkaar.' Nadat er enkele manches waren gereden, benaderden de rondetijden alweer het oude niveau. 'Je ziet de baan opdrogen,' constateerde speaker Marco van Sambeek intussen. Het duurde niet lang voordat de prut in het rond vloog. In de finale van de Formule 1waarin gemiddeld 85 tot 86 kilometer per uur werd gereden, ging dat met dermate grote snelheid gepaagd, dat het publiek dekking zocht. Junioren Strijd was er volop, ook in de juni orenklasse. Op de baan, maar ook op de dijk. Van Sambeek: 'Wie is er fanatieker, de ouders aan de kant of het kind achter het stuur?' 'Ik ben best wel zenuwachtig en hoop dat het eerst in een crosswagen stapte, zal hij volgend jaar zijn opwachting maken in de Rodeoklasse. Op de baan werd strijd geleverd, maar aan de andere kant van de klasse, waren de coureurs redelijk kan gaan. aan elkaar gewaagd. De ervaren Hans Arnout kaapte met zijn opge voerde bolide de overwinning weg voor opponenten Ben Rentenaar (tweede) en Martijn Beers (derde). In de Rodeoklasse ging de winst naar Jacco Boersen, gevolgd door Roy Boeijen. Op de wagen die een ererondje maakte zat ook Jan Zijm, die als derde eindigde. Tekst en foto's Gerard Timmerman Terwijl vrijwel iedereen elders schuilt, wacht deze jonge autocrossliefhebber onder de paraplu tot het opdroogt en de race van start Tijdens de caravanrace werden de sleurhutten al in de tweede bocht aan gort gereden. Taxi's hebben de grootste moeite om de taxistandplaats te bereiken. Van de aangekondigde plaatsing van vaste urinoirs is het nog met gekomen. De gemeenteraad heeft in april besloten tot aanschaf, maar ze konden niet tijdig worden gele verd zodat het nodig was toch weer tijdelijke urinoirs te plaatsen. De nachtbus (die om 3.45 uur vanaf De Koog naar Den Burg, De Waal, Oosterend en Oudeschild rijdt) heeft de afgelopen weekends veel passa giers getrokken. Uit De Cocksdorp en Den Hoom kwam de vraag of de bus ook deze dorpen kan aandoen. Dat blijkt echter niet eenvoudig te zijn omdat de ronde voor de bus dan te groot wordt, maar op korte termijn zal met Texeltours^ worden bekeken welke mogelijkheden er wel zijn. Witte stapt Thijs van den Heuvel uit zijn zojuist gecrashte bolide. In de Formule 1 liepen de snelheden hoog op. Wat betreft de openbare orde is het hoogseizoen in De Koog rus tig begonnen. Afgaande op het aantal klachten hebben zich geen noemenswaardige problemen voorgedaan. De politie (die nu op volle zomer- sterkte is) en de horeca zijn tevreden over de nieuwe sluitingstijden, maar het is nog te vroeg om definitieve conclusies te trekken. Volgens de politie heeft de sluiting van de eet- bedrijven om 3.30 uur het bedoelde effect: er is rond en na sluiting geen opeenhoping van mensen in de Dorpsstraat, zodat opstootjes uitblijven en de straat sneller leeg is. Het uitwaaieren van het pubkliek over het dorp na sluitingstijd is echter nog een probleem. Mensen die lopend de taxi's tegemoet gaan geven overlast voor de bewoners. Twee kilvers en een kraan schraapten de blubber van de baan. zijn er in alle soor- en maten. Sommige eige- gebruiken het alleen als voor strandspullen, bivakkeren er de hele en richten het naar eigen in. Verslaggeefster Stiana gaat deze zomer van zuid alle stranden bij langs Pikt er een aantal uit. Deze strandhuisje 64 bij paal 12 de Waal uit Den Burg. af aan is Inky de Waal de op het strand te vinden, kinderjaren in het strand- van haar ouders en toen ze «was in haar eigen exemplaar. L ^t veel waarde aan de inrich- van haar onderkomen. 'Ik loop altijd te tutten.' Om de twee verandert ze de stijl. Ze heeft eens in heel felle kleuren gehad, Grieks en nu is het huisje in aardetinten geverfd. Het is van alle gemakken voorzien. Er is een toilet, een douche en voor de deur staan twee palen voor een hangmat. Ook hangt er een volleybalnet. 'Alle andere eigenaren van strandhuisjes komen hier volleyballen. Er hangt een gemoedelijke sfeer. We zoeken elkaar vaak 's avonds op om een wijntje te drinken, maar het is geen verplichting.' De huisjesbezitters aan de noordkant van paal 12 noe men hun deel van het strand Het dorp. De zuidkant heet Goudkust vanwege de luxere strandhuisjes die daar staan. Ook de 13-jarige dochter van De Waal is op het strand opgegroeid. 'Er is hier geen televisie, telefoon of computer. Je moet het doen met wat je hebt. Dat vind ik belangrijk voor mijn dochter. Als ze hier is, gaat ze volleyballen, hutten bouwen, ligt ze in de hangmat te lezen of pakt de bodyboard en gaat de zee in. We hebben hier een bolderkar en soms gaan we jutten om mooie spullen te zoeken.' Ook hond Roos gaat graag mee naar het strand. 'Ze vindt het hier heerlijk.' Naast het onderkomen van De Waal staat het huisje van vrienden, 'leder jaar vragen we bij het plaatsen van de huisjes of we naast elkaar mogen staan. Dat lukt vaak wel.' Ze kan zich opwinden over de strandhuisjes waar bijna nooit iemand komt. 'Even verderop zitten mensen uit Amsterdam. Ze hebben het heel druk. Ik heb ze nog nooit gezien. Dat is zonde want er is een hartstikke lange wachtlijst.' Vooral de rust bij paal 12 spreekt De Waal aan. 'Dit is echt het strand voor de Texelaars. Toeristen zijn op de andere stranden te vinden.' Toch gebeuren ook bij paal 12 wel eens gekke dingen. 'Op een ochtend gingen voor ons huisje ineens dertig naakte bejaarden het water in. Ze trokken een paar baantjes, kleed den zich zonder gêne weer aan en liepen weg. Mijn partner en ik lagen dubbel van het lachen.' Twee keer per jaar organiseert Hans Stnck, die ook een huisje heeft bij paal 12, een strandfeest. 'Hij legt vlonders van hout neer op het strand, 's Middags is het voor de kinderen en 's avonds voor ons. Het zijn heel leuke feesten die tot diep in de nacht doorgaan.' Kent u iemand met een bijzonder strandhuisje of heeft u er zelf één? Bel naar: 0222-362621. Inky de Waal en hond Roos genieten van hun strandhuisje bij paal 12. IFoto Stiana Sibon/Bocldbank To, ril

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 7