De Vries en Dogger in Atelier Oriëns TIME OUT TEXELSE COURANT wf Geslaagd Geslaafd Barokensemfoie in kerk Den Hoorn (jjcslaagd Nieuwste Disney in voorpremière op Texel Film Imponerende dame in Klif 12 Agenda teso Excursies DAGELIJKS TEXELS NIEUWS www.texelsecourant.nl VRIJDAG 20 JULI 2007 Elke zomer nodigt keramiste Ellen de Vries een collega-kunstenaar uit samen te exposeren in haar Atelier Oriëns op Oost. Tot vorig jaar was dat Ruth de Ruwe en nu hangen schilderijen van Door Dogger. 'Onze werken passen wel bij elkaar.' Beide dames zijn al jaren met hun kunstvorm bezig. De Vries werkt al met keramiek sinds 1980, Dogger studeerde in 1995 af aan de Riet veld Academie. Tijdens een expo sitie vorig jaar in Avenhorn, waar zij beiden hun werk tentoonstel de. leerde De Vnes Doggers werk kennen. Beiden werken graag met dieren.'Daarom passen onze werken wel bij elkaar.' Opgegroeid in een boerenwereld, portretteert Dogger het liefst koeien: 'Ze hebben zo'n mooie, grote kop. Die uitgesneden blik, dat directe in hun ogen, daar houd ik van. Dat wil ik uitbeelden, ook als ik mensen portretteer' De portretten van koeien zijn er in veel verschillende schilderstijlen. 'Soms zijn ze meer figuratief, maar ik kan ook heel abstract werken. Ik houd van blokken en vlekken.' Ook heeft ze iets met bloemen. 'De vorm en de kleur probeer ik in de juiste ver houding op het doek te zetten. Ik wil dat de kijker vrij is het beeld zelf in te vullen.' Veel inspiratie doet Dog ger ook op tijdens het varen met een bootje op zee. 'Dan schrijf ik al mijn hersenspinsels op en begin alvast te schetsen.' De Vries verbeeldt de dingen die haar fascineren. 'Een Belgisch werkpaard dat met elke stap een aardbeving veroorzaakt of de zwaluwen die voor mijn raam op de dakgoot zitten.' De emoties die zulke taferelen met zich meebrengen wil ze vastleggen. 'Ik kom iets tegen, het grijpt me en ik wil het vastleg gen.' In haar collectie staan veel beelden van dieren. Maar liever nog dan dieren, verbeeldt ze mensen. 'Daar beleef ik de meeste lol aan. In die menselijke figuren wil ik emotie leggen, wat doen ze, wat stralen ze uit.' De beelden van De Vries worden gebakken op 1150 graden, waardoor haar techniek op het rand je tussen aardewerk en steengoed zit. 'Hoog aardewerk heet dat.' Ook maakt ze schalen en vazen. De Vries (I) en Dogger voor hun favoriete werken (Foto Sietre VermeulenlBoeldbai* Te. Bij het atelier zit een theetuin, die net als het atelier van maandag tot zaterdag tussen 13.30 en 17.00 uur is geopend, maar meestal is De Vries er wel eerder. Atelier Onëns is te vinden op Oost 90 in de oude school. De expositie duurt tot half september, waarna De Vries weer keramiekcursussen gaat geven. Gerard Hin (20) slaagde aan het Somma College in Harderwijk voor de opleiding Machinist Grond-, Weg- en Waterbouw. Hij is werk zaam als kraanmachinist bij de firma A. Sneekes en Zn. in Schagerbrug. ft Madeion Hin (19) slaagde aan het ROC Kop van Noord-Holland voor de opleiding SPW 4. Momenteel werkt zij als persoonlijke begeleider van enkele jongeren en is zij werkzaam op de Texelse Reede de Waerden. Westernspektakel op Eagles Ranch Onder de naam Eagles Summer Event verzorgt de Eagles Ranch zondag 5 augustus voor de vierde keer een groot westernspektakel. Op het programma staan uiteen lopende activiteiten, al dan niet in westernsferen, met onder meer een ambachtelijke markt, workshops en demonstraties, clown Bimo, Texelse producten, een schapenscheerder, een mechanische stier en diverse attracties voor kinderen. Daarnaast geven een hoedsmid. een paardentandarts en medewerkers van de Texelse dierenartspraktijk tips over het verzorgen van paar den. In een heuse saloon zijn allerlei lekkernijen verkrijgbaar. Het eve nement duurt van 10.00 tot 17.00 uur. De entree bedraagt €4,- voor volwassenen en €2,50 voor kinde ren. De Eagles Ranch ligt aan de Westerboersweg nabij De Waal. Praatjesmaker In het NCRV-televisieprogramma Praatjesmakers is zondag Xander van Boven uit Den Burg te zien. Ten tijde van de opname was Van Boven vier jaar oud. Praatjesmakers is te zien via Nederland 1 en begint om 20.20 uur. Texelse dames bij ringsteken Speciaal voor Texelse dames wordt zondag in de ringsteekwedstrijd in De Koog een extra ronde gereden. Zijn bij andere wedstrijden Texelse deelnemers uitgesloten van deel name in de toeristenronde, ditmaal worden zij van harte uitgenodigd het ook eens te proberen. Dames die een poging willen wagen, kun nen zich tijdens de wedstrijd aan melden bij de organisatie. De wedstrijd begint om 15.00 uur, het opstelterrein is de op hoek van de Epelaan en de Kamerstraat. Muziek in Het Biervat In café Het Biervat in De Koog speelt zaterdag 28 en zondag 29 juli het duo Freelance. Het tweetal brengt een ruim repertoire van pop muziek. afgewisseld met rock 'n' roll en Hollandse meezingers. Het optreden begint beide avonden om 21.00 uur. jongeren centrum In de kerk van Den Hoorn wordt dinsdag een concert gegeven door het Barokensemble Ferro- forte. Op het programma staan werken van onder meer Schultz, Schütz, Buxtehude, Chédeville en Bach. Het concert begint om 20.15 uur, de toegang is gratis. Na afloop wordt een inzame ling gehouden. Ensemble Ferro- forte bestaat uit Yntske Zijlstra (mezzosopraan), Jan Pieter van Eijkelenborg (blokfluit), Marjolein Harms (blokfluit), Simon Over toom (barokcello) en Pieter Rynja (klavecimbel en orgel). Yntske Zijlstra begon haar muzi kale carrière in de Michaelskerk van Oosterland. Na zanglessen bij José Jonkers studeerde zij muziekthera pie en zang aan het conservatorium van Enschede. Zij neemt als koor repetitor deel aan projecten en zingt in koren en als soliste. Blokfluitist Jan Pieter van Eijkelen borg kreeg les aan de muziekschool in Velsen om zich daarna zelfstan dig te verdiepen in de uitvoerings praktijken van muziek uit de Renais sance en Barok. Hij studeerde Frans aan de Universiteit van Amsterdam en is werkzaam bij het Stedelijk Museum in Alkmaar. Hij formeerde talloze barokensembles, waaron der Pandora, Semper Florens en Philomuse. Momenteel speelt bij met clavecinist Leo Weijers in Aura Soave en met luitist Frits Sandkuijl in Se Piace. Hij nam deel aan de uitvoering van Charpentiers opera Médée en trad op tijdens het Festi val Oude Muziek in Hoorn. Marjolein Harms studeerde blokfluit bij Marion Verbruggen en hobo bij Frans van Kooten aan het Utrechts Conservatorium. Zij gaf vele jaren blokfluitlessen in d'Óude Werkplaats van Kees Boeke in Bilthoven. Naast oude muziek speelt zij moderne muziek voor hobo. Zij maakt deel uit van het Bergens Salonorkest. Simon Overtoom studeerde moder ne cello aan het Alkmaars Conser vatorium en bekwaamde zich in de barokcello. Hij was cellist bij het ensemble Philomuse en ver leent medewerking aan musicals en optredens van het Bergens Salon orkest. Pieter Rynja studeerde aan het voor malig Amsterdamsch Conservato rium en kreeg clavecimbellessen van Jaap Spigt. Bij de theoretische afdeling koos hij de specialisatie 20ste eeuwse muziek (Daan Man neke, Wim de Ruiter). Hij behaalde zijn diploma DM orgel bij Hans van Nieuwkoop, het diploma DM klave cimbel bij Jaap Spigt en het diplo ma Uitvoerend Musicus clavecimbel aan het Brabants Conservatorium. Rynja is in de eerste plaats compo nist. Regelmatig gaan stukken van zijn hand in première. Daarnaast geeft hij lessen piano, klavecimbel, orgel' en keyboard. Ook geeft hij multidisciplinaire cursussen waarin de relaties tussen muziek, tekst en beeldende kunst centraal staan. Als uitvoerend musicus is hij een graag geziene gast in binnen- en buiten land. Zeehondenfeest Om te vieren dat de zeehonden opvang 55 jaar bestaat, wordt woensdag 25 juli in Ecomare een zeehondenevenement gehouden. Kinderen die op deze dag met een zeehondenknuffel naar Eco mare komen, hebben gratis toe gang. Er worden allerlei activitei ten ontplooid en de plannen voor vernieuwing van het buitengebied met de zeehondenbassins wor den getoond. Kinderen die met een zeehonden knuffel naar het zeehondenevene ment komen, hebben gratis toe gang. Wie zo'n knuffel niet heeft, kan er voor de kassa nog een kopen. Het wordt een feestelijke dag, met onder meer een rondlei dingen achter de schermen van de opvang en poppenkast, leder een kan het educatieve programma Zeehond binnenstebuiten meebele ven. Voor kinderen zijn er spelletjes, een springkussen en ze kunnen worden geschminkt. Op een maquette en een beeld scherm met 3D-impressies zijn de plannen van Ecomare te zien voor de verbouwing van het buitenterrein met de zeehondenbassins. Ook is speciaal voor het jubileum het boek Zeehond en Waddenzee totaal ver nieuwd. Ecomare is open van 9.00 tot 17.00 uur. Om 11.00 en 15.00 uur worden de zeehonden gevoerd. Cinema Texel beleeft zaterdag een voorpremière van de nieuwe, Nederlands gesproken, tekenfilm van Disney en Pixar. Ratatouille gaat over Remy, een gepassioneerd ratje, dat ervan droomt een grote Franse chef-kok te worden. Hij is vastbesloten, zelfs tegen de wil van zijn familie in. Ook de wetenschap dat koks bepaald niet gecharmeerd zijn van ratten, kan Remy niet stop pen. Wanneer hij in de riolen van Parijs precies onder het beroemde restaurant van zijn culinaire held Auguste Gusteau verzeild raakt, lijkt zijn kostje gekocht. Maar als onge wenste bezoeker loopt hij tegen grote gevaren aan. Toch slaagt Remy er met zijn sterke reukvermo gen en talent voor koken al gauw in de culinaire wereld op zijn kop te zetten. De meeste andere films bij Cinema Texel zijn geprolongeerd. In Zoop in Zuid-Amerika vliegen de Rangers naar Zuid-Amerika, waar een zeld zame vlindersoort door bosbranden dreigt uit te sterven. Ze moeten de cocons opsporen en ergens anders uitzetten voordat deze uitkomen. De opdracht blijkt lastiger dan gedacht. In de serie De Volkskrant-filmavon den draait dinsdag voor het laatst Anche Libero Va Bene. Dit Italiaanse drama gaat over de 11 -jarige Tommi en zijn zus Viola, die samen met hun vader Renato in een buitenwijk van de stad wonen. Ze hebben een ster ke, liefdevolle band, maar vormen voor de buitenwereld een vreemd gezin. Ondanks het feit dat de moe der, de labiele Stefama, hen verla ten heeft, houden zij zich moedig staande. Wanneer Stefania op een dag weer voor de deur staat, wordt zij, met enig wantrouwen, toch weer door haar familie omarmd. Maar zo plotseling als ze gekomen is, neemt ze weer de benen, de andere gezinsleden van slag achterlatend. In Die Hard 4 0. met Bruce Willis, Justin Long en Timothy Olyphant in de hoofdrollen, krijgt politieagent John McClane opdracht de jonge hacker Matt Farrell op te halen. Dat lijkt een routineklus, maar als de tweede in Farrells appartement ineens worden aangevallen, blijkt er veel meer aan de hand. Ze ontdek ken dat Thomas Gabriel een plan heeft bedacht om het computersy steem en de technische structuur waarop de Amerikaanse economie drijft te saboteren. Het is aan de ruige en grof gebekte McClane de taak dit levensgevaarlijke plan te verijdelen. Ook nog een weekje te zien zijn Harry Potter and the Order of the Phoenix, de tekenfilm Transformers en het derde deel van Shrek. Iedere maandag vertoont de bioscoop een sneak preview, een film die officieel nog niet uit is en waarvan de titel tot het laatste moment geheim blijft. Ook bioscoop De Kiekendief, op vakantiepark De Krim, vertoont geregeld films. Te zien zijn Shrek (in de ondertitelde en de Duitse versie), Pirates of the Caribbean: At world's end, Ocean's Thirteen en Mr. Bean's Holiday. Een volledig overzicht staat in de agenda van deze krant en op de website www.texelsecourant.nl. 'Een imponerende nieuwe dame in theaterland.' Zo wordt Pien Ankerman genoemd in het pers bericht dat haar optreden in Klif 12 aankondigt. De voorstelling vindt plaats op vrijdag 27 juli. Ankerman is geen onbekende in het Hoornder theater, waar ze eerst als deelnemer en later als presentator te zien was in het Amsterdams Kleinkunst Festival. Daarnaast ver wierf ze faam bij haar presentatie van het Groninger Studenten Caba ret Festival en is ze de hilarische vaste headliner van de Girls Come dy Night. In Den Hoorn speelt ze het pro gramma Guts. Ze wordt daarbij op de piano ondersteund door Bam Commijs. De voorstelling begint om 20.30 uur. De entree bedraagt €12,-. Een diner vooraf is mogelijk; reser veren is in dat geval gewenst via tel. 319633 Of WWW.klif12.nl. Pien Ankerman. Een uitgebreide agenda staat ook in de gratis Vakantiekrant, die iedere vrijdag verschijnt, en op de website www.texelsecourant.nl. Vrijdag 20 juli: Op de Nikadel in De Koog is tot 23.00 uur de kermis geopend. Nel Eelman opent om 16 00 uur in Tusse de Banke in Den Burg een tentoonstelling van schilder Toon de Haas. Ook in Galerie Klif ART in Den Hoorn wordt werk van De Haas geëx poseerd. Het fanfarekorps en de percussie groep van Excelsior geven vanaf 19.30 uur een concert in de muziekms aan de Oranjestraat in Oosterend. De toegang is gratis In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een dubbelvoorstelling met Pieter Jouke en Michiel Pee reboom. Entree €12,-. Diner vooraf is mogelijk. Reserveren kan via tel. 319633 en e-mail info@klif12.nl. In Cinema Texel draaien de volgende films: Harry Potter en de Orde van de Phoenix (aanvang 10.45, 18.30 en 21.30 uur), Die Hard 4.0 (11.00 en 21.45 uur), Transformers (19.00 uur), Shrek de Derde (14.00 en 16.15 uur), Zoop in Zuid-Amerika (13.45 en 16.00 uur). In De Kiekendief op vakantiepark De Krim draaien Pirates of the Caribbean: At world's end (21.30 uur), Shrek ondertiteld (14.00 uur), Shrek in het Duits (16.15 uur). Ocean"s Thirteen (19.00 uur. Zaterdag 21 juli: Op het vliegveld aan de Postweg wordt van 9.00 tot 17.00 uur de Inpro- ject Texel Airshow gehouden. Een groot aantal vliegtuigen en helikop ters uit binnen- buitenland doet mee. Volwassenen betalen €10,- entree, kinderen de helft, 's Morgens van 9.00 tot 13.00 uur kunnen toestellen van dichtbij worden bekeken, om 13.00 uur begint de vliegshow. Rond het vliegveld zijn speciale verkeersmaat regelen van kracht. In de straten rond de kerk van Oos terend wordt van 10.00 tot 13.30 uur rommelmarkt gehouden. Op de Nikadel in De Koog is van 13.00 tot 23.00 uur de kermis geopend In restaurant Bosch en Zee nabij De Koog begint om 20.00 uur een darts- toernooi. Deelname is gratis. In discotheek Question Plaza in Den Burg begint om 22.00 uur een 70/80's party. De toegang is gratis. In Cinema Texel draaien de volgende films: Harry Potter en de Orde van de Phoenix (aanvang 10.45, 18.30 en 21.30 uur), Die Hard 4.0 (21.45 uur). Transformers (19.00 uur), Ratatouille (13.30 uur), Shrek de Derde (11.00 en 16.15 uur), Zoop in Zuid-Amerika (13.45 en 16.00 uur). Zondag 22 juli: Op de banen van tennisvereniging Deuce aan de Emmalaan in Den Burg begint om 9.00 uur de laatste dag van het jaarlijkse Tesseltoernooi. Op De Goede Verwachting aan de Genteweg nabij Oosterend geeft Daan van Loenhout van 11.00 tot 12.30 uur een cursus boerdenjdier tekenen; voor kinderen van 7 tot 12 jaar. Informatie via 06-52447817. De winkels in Den Burg zijn van 11.00 tot 15.00 uur geopend. Op het strand bij paal 17 wordt van 12.00 tot 17.00 uur Beach and Sports Fun gehouden, waarbij verschillende strand-, wind- en watersporten wor den gedemonstreerd. Op de Nikadel in De Koog is van 13.00 tot 23.00 uur de kermis geopend. Bij restaurant De Worsteltent aan Smitsweg in de Dennen begint cc 14.00 uur een optreden van blue. grassgroep Tennessee Studs. De toe gang is gratis, bij goed weer vindt hg optreden buiten plaats. Op het strand bij paal 17 wordt van 15.00 tot 16.30 uur een danswotk- shop gegeven In De Koog begint om 15.00 uur eer wedstrijd om het Texels kampioen, schap ringsteken. In Cinema Texel draaien de volgende films: Harry Potter en de Orde van de Phoenix (aanvang 10.45, 18.30 en 21.30 uur), Die Hard 4.0 (21.45 uur), Transformers (11.00 en 19 oo uur), Ratatouille (13.30 uur), Shrek de Derde (11.00 en 16.15 uur), Zoopn Zuid-Amerika (13.45 en 16.00 uur). Maandag 23 juli: Op De Goede Verwachting aan de Genteweg nabij Oosterend geeft Daar, van Loenhout van 11.00 tot 1230 uur een cursus boerderijdier tekenen. Informatie via 06-52447817. In dorpshuis De Hof in De Koog wordt vanaf 19.30 uur een bridgedrive gehouden. Deelname kost €2,50 pp Klaverjasclub Den Burg houdt eer open klaverjasdrive in het clubge bouw van Kotex aan het Paelwerck r Den Burg. Deelname kost €3,50 per persoon. Er wordt gespeeld met vaste maat. Aanvang 20.00 uur. In café De Twaalf Balcken in Den Burg wordt een schaaktoernooitje gehou den. Deelname staat open voor ieder een. Aanvang 20.30 uur. In Cinema Texel draaien de volgende films: Harry Potter en de Orde van de Phoenix (aanvang 10.45, 18.3C en 21.30 uur), Transformers (11.00 en 19.00 uur), Shrek de Derde (1400 en 16.15 uur), Zoop in Zuid-Amerika (13.45 en 16.00 uur) en een sneak preview (21.45 uur). In De Kiekendief op vakantiepark Oe Krim draaien Pirates of the Canbbeat At world's end (21.30 uur), Shrek ondertiteld (14.00 uur) en Shrek mw Duits (16.15 uur), Ocean's Thirteer (19.00 uur). Dinsdag 24 juli: Daan van Loenhout geeft van 10.00 tot 12.30 uur bij paal 28 een workshop strand en zee-schilderen en van 14.00 tot 16.30 uur in de Slufter een woik- shop aquarelleren. Informatie via te 06-52447817. In het kerkje van Den Hoorn begrr om 20.15 uur een concert van bare- kensemble Ferroforte: Yntske Zijlsti (mezzosopraan), Jan Pieter van Eijka- lenborg (blokfluit), Marjolein Hanns (blokfluit), Simon Overtoom (baroked- lo) en Pieter Rijnja (orgel en klavecim- bel). De toegang is gratis, na afloop wordt een inzameling gehouden. In Cinema Texel draaien de volgens films: Harry Potter en de Orde vr de Phoenix (aanvang 10.45, 18.30? 21.30 uur). Die Hard 4.0 (11.00 tui Transformers (21.45 uur), Shrek ft Derde (14.00 en 16.15 uur), Zoopr Zuid-Amerika (13.45 en 16.00 uur) er. Anche Libero Va Bene (19.30 uur) In De Kiekendief op vakantiepark Os Krim draait Mr. Bean's Holiday (23.00 uur). Om de drukte de baas te kunnen lë TESO in en rond het weekeinde gere geld een extra boot in. Dat geMuri vandaag (vrijdag) nog tot 16.00 uur, zaterdag van 8.30 tot 15.00 uur en zondag van 14.30 tot 20.00 uur. Toch moeten automobilisten soms rekening houden met wachttijden van een ha" uur. Dat is zaterdag in Den Helder he: geval tussen 9.00 en 15.00 uur. Mee informatie over de veerdienst is rs verkrijgen via tel. 369600 of websrs www.teso.nl. Zaterdag 5 november: Om 11.00 uur begint een rondleiding door het ambachtencentrum op het Wezenland in Den Burg. Deelname kost €4.- Voor aanmelden en inlich tingen: tel. 314180. Om 14.00, 15.00 en 16.00 uur begint Hoogwater te Oudeschild Vr. 20 00.35 en 13.05 u. Za. 21 01.00 en 13.24 u. Zo. 22 01.10 en 13.45 u. Ma. 23 01.27 en 14.36 u. Di. 24 02.30 en 15.05 u. Wo. 25 03.50 en 16.20 u. Do. 26 05.26 en 17.40 u. Vr. 27 06.40 en 19.00 u. Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 29 Juli op om 5.53 en gaat onder om 21.41 uur. een rondleiding door de bierbrouwer; aan de Schilderweg. Deelname kost €6,-. Zondag 6 november: Om 11.00 uur begint een excurs* door de Slufter. Deelname kost £6- Opgave en inlichtingen bij EcoMafc tel. 317741. Woensdag 9 november: Om 11.00 uur begint een rondleiding door het ambachtencentrum op hel Wezenland in Den Burg. Deelname kost €4,-. Voor aanmelden en inlich tingen: tel. 314180. Om 14.00 uur begint een excuse door de Geul. Deelname kost £6- Opgave en inlichtingen bij EcoMafc tel. 317741. Donderdag 10 november: Om 11.00 uur begint een rondleidt door het ambachtencentrum op hd Wezenland in Den Burg. Deelnam! kost €4,-. Voor aanmelden en inlicb- tingen: tel. 314180.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 2