Straks beland ik nog in de Slufter' Slapen tussen de popnagels JAAR ^Opbouw feestterrein Oudeschild Zand met kracht in zee gespoten F amilieberichten editie Kombuis Live smaakt naar meer Feestprogramma TEXELSE J COURANT Gekmp%<7 gekw keen tijdelijk parkeerverbod taanrs*!havenkantoor en het Stc automo- Jen ms r. Date der tus- raterfe CC ik dienst si >9600 c* I LANGE A T, TERMIJN /\ge»da Zaterdag 18 augustus: In de straten rond de kerk van Ooste rend wordt van 10.00 tot 13.30 uur rom melmarkt gehouden, In restaurant Bosch en Zee nabij De Koog begint om 20.00 uur een darttoer- nooi. Deelname is gratis. Op Vliegveld Texel wordt tot en met zon dag het NK parachutespringen gehou den. Op een groot tv-scherm in het res taurant kunnen de formatie- en andere sprongen van dichtbij worden bekeken. In Cinema Texel draaien de volgende films: Harry Potter 5 (10.45,18.30. 21.30 uur); Shrek de Derde (11.00 uur); De Simpsons (13.30.16.15 uur); Ratatouille (14.00,16.00, 19.00 uur); The Last Legi on (21.45 uur). Zondag 19 augustus: Op De Goede Verwachting aan de Gen- teweg nabij Oosterend geeft Daan van Loenhout van 11.00 tot 12.30 uur een cursus boerderijdier tekenen voor kin deren van 7 tot 12 jaar. Deelname kost €8,50, opgeven kan via 06-52447817. Bij de Worsteltent aan de Smitsweg begint om 14.00 uur een optreden van de Keltische band Unicorn. De toegang is gratis, bij goed weer vindt het optre den buiten plaats. Op het strand bij paal 17 wordt van 15.00 tot 16.30 uur dansworkshop gegeven. Galerie 14-16 Posthuys Texel opent om 15.00 uur een nieuwe expositie. Tot en met donderdag 4 oktober is er in de Koger galerie werk te zien van Dani elle van Broekhoven (schilderijen), Huub Holthuizen (sculptuur) en de Texelse Caroline Serton (werken op papier). Het Posthuys is van donderdag tot en met zondag dagelijks geopend van 13.00 tot 19.00 uur. In Cinema Texel draaien oe volgende films: Harry Potter 5 (10.45, 18.30. 21.30 uur); Shrek de Derde (11.00 uur); De Simpsons (13.30,16.15 uur); Ratatouille (14.00,16.00,19.00 uur); The Last Legi on (21.45 uur). Maandag 20 augustus: Op De Goede Verwachting aan de Gen- teweg nabij Oosterend geeft Daan van Loenhout van 11.00 tot 12.30 uur een cursus boerderijdier tekenen Deelname kost €10,- tot en met 12 jaar en €12,50 voor deelnemers vanaf 13 jaar. Opgeven kan via 06-52447817. In de Kikkertstraat in De Cocksdorp wordt van 15.00 tot 20.00 uur markt gehouden. Op vakantiepark De Knm wordt van 16.00 tot 22.00 uur markt gehouden In dorpshuis 't Hof in De Koog wordt vanaf 19.30 uur een bridgedrive gehou den. Deelname kost €2,50 pp. Klaverjasclub Den Burg organiseert in juli en augustus elke maandag een open klaverjasdrive. het begint om 20 00 uur in het clubgebouw van Kotex aan de Abbewaal in Den Burg. Deelname kost €3,50 per persoon. Er wordt gespeeld met vaste maat. In café De Twaalf Balcken in Den Burg wordt een schaaktoemooitje gehouden. Deelname staat open voor iedereen. Aanvang 20.30 uur. In Cinema Texel draaien de volgende films: Harry Potter 5 (10.45,18.30. 21.30 uur): Shrek de Derde (11 00 uur). De Simpsons (13.30, 1615 uur); Ratatouille (14.00,16.00, 19.00 uur); sneak preview (21 45 uur) Geschokt en verslagen hebben wij kennisgeno men van het overlijden van Marcel Spoelstra zoon van onze collega Albert en zijn vrouw Geeske en echtgenoot van Vera. Wij wensen hen alle kracht en sterkte toe om ook dit vreselijke verlies te dragen Collega's en partners Politie Texel Niemand gaat echt dood Iedereen leeft voort In andermans denken, doen en voelen En als je goed geleefd hebt Dan leef je na de dood Meer dan ooit tevoren Verbijsterd en vol ongeloof zijn wij over het plotselinge overlijden van André Keijzer Wij wensen familie en vnenden veel sterkte bij de verwerking van dit verdriet. Lieve Mark en Miranda, wij zullen er altijd voor jullie zijn. Sascha, Eddy, José Yvo DANKBETUIGING De hartverwarmende wijze waarop u met bloemen, brieven, kaarten of uw aanwezigheid bij het afscheid van mijn man, onze vader, schoonvader en opa JAN ADRIAANS van uw medeleven blijk gaf, heeft ons diep ontroerd en goed gedaan. Wij zeggen u hiervoor hartelijk dank. Nettie Adriaans - van Kesteren Kinderen en kleinkinderen Dordrecht, augustus 2007. Voor uw belangstelling en deelneming ons betoond na het overlijden van mijn neef, onze oom en grote vriend JUR NOORDIJK betuigen wij u hiermede onze oprechte dank. Familie Van der Horst-Van de Velde Bewoners en medewerkers „Texelse Reede" Familie H. de Lugt Texel, augustus 2007. De grote belangstelling en uw medeleven tijdens de ziekte en na het overlijden van mijn lieve man PIET VERBERNE hebben mij zeer getroost. Hartelijk dank daarvoor. A. Verberne - Hopman Texel, augustus 2007. Wat ik zeggen wou... Wat ik zeggen wou... band Heart of Stone die uitsluitend covers van de Rolling Stones speel de. In tegenstelling tot de echte Sto nes, die nog steeds als jonge hon den tekeer gaan, kwam de groep die als de beste Stones-coverband van Nederland was aangekondigd wat plichtmatig, statisch en vlak over. Wellicht daardoor dunde het plein met de pauze wat uit. Gezien de goede respons wil organisator Ingrid Hennink van de Kombuis, die kosten noch moeite had gespaard, volgend jaar een tweede editie van dit gratis toegankelijke festival hou den. 'Een cadeautje aan onze gas ten. We moeten het allemaal van het toerisme hebben, nu geef ik wat terug.' Favoriet Wad zou 't is vol gend jaar weer van de partij. Dom per voor Hennink was een boete van de Voedsel en Warenautori teit. Controleurs daarvan betrapten iemand onder de 16 jaar met een glas bier. De exploitant van een café wordt in zo'n geval verantwoordelijk gehouden. (Foto Galord Timmerman/Beeldbank Texel) xi Co 1 lag 15 augustus 14.00-21.00 uur Jjtodag 16 augustus 14.00-21.00 uur 17 augustus 14.00-21.00 uur 18 augustus 11.00-17.00 uur 18 augustus 20.00-00.30 uur 19 augustus 14.00-21.00 uur 'ag 20 augustus 14.00-21.00 uur ï^ag 21 augustus 14.00-21.00 uur 100 jaar TESO Texel Jubileert Dorpendag, dorp-tegen-dorp si Havenvistijn Openluchtconcert Lamsvleesdag Maritiem, Milieu Onderzoek Echt Texels Producten Markt landhuisjes zijn er in alle soor ten maten. Sommige eigenaars jbruiken ze alleen als opslag- imte voor strandspullen, ande- i bivakkeren er de hele zomer richten het naar eigen smaak Verslaggeefster Stiana Sibon at deze zomer van zuid naar oord alle strandhuisjes langs pikt er een aantal uit. Deze «eek: huisje 86 bij paal 20 van Rie Jema uit De Koog. $45 jaar heeft Alkema een huisje r, noorden van paal 20. Dat is het eede, want het vorige verdween rd 1970 in de golven en werd meer teruggevonden. 'Vroeger =rd in De Koog alarm geslagen als huisjes in gevaar kwamen door jgwater en storm, leder die kon, jlde dan naar het strand om te dden wat mogelijk was. Dank zij ssuppleties is het strand nu hoger igebeurt het niet meer zo gauw.' re jaar geleden werd het huidige derkomen helemaal vernieuwd, gi was hard nodig want door Fd en zout heeft zo'n huisje veel ifjden.' De achterkant van de woning van Rie aan de Boodtlaan in De Koog grenst aan de duinen. Vanuit de achtertuin wandelt ze met hond Jody in tien minuten door een prachtig landschap naar het huisje. De familie Alkema bracht de hond dertien jaar geleden mee van een vakantie in Zuid-Frankrijk. 'Hij was van een Italiaan die met het beest naar Frankrijk was gefietst. Hij had hem ergens gevonden, maar gaf er weinig om. Telkens liet hij hem weglopen en bracht ik hem terug. De man vond dat wij beter voor de hond konden zorgen en aan het eind van de vakantie mochten we hem meenemen. We hebben er vele jaren plezier van gehad, maar ik ben bang dat het met lang meer zal duren. Hij was de laatste tijd erg ziek, maar is gelukkig weer opge knapt.' Rie bewaart mooie herinneringen aan de tijd dat haar zonen Peter Roy en René nog klein waren. Met hen kwamen altijd veel vrienden mee naar het huisje. Later gingen ze van hieruit ook surfen en hadden Texeltours (2) Als reactie op de ingezonden bnef van Gea Klein in de Texelse Courant van vrijdag het volgende: Texel Tours verzorgt voor vele senio ren en gehandicapten busexcursies over Texel, meestal onder leiding van een gids die onderweg allerlei wetenswaardigheden en leuke din gen vertelt. De route voert onder meer langs restaurant De Robben- jager naar de vuurtoren, waar we - ook in verband met de excur sie - nooit harder rijden dan dertig of veertig kilometer per uur. Naast onze touringcars doen tientallen, zo niet honderden collega-touring cars en -bussen het eiland aan om senioren en gehandicapten van het mooie Texei te laten genieten. Want zeg nu zelf, zij hebben daar toch evenveel recht op als mensen die op de fiets komen? Mevrouw Klein, komt u gerust eens een bakkie koffie doen bij ons bedrijf in Oudeschild op Texel (dus niet bij onze collega Kupers uit Weert), dan we laten u zien en horen waarom zoveel senioren en gehandicapten met ons een rondje over Texel gaan. Marcel Slikker, Texeltours, Oudeschild. Texeltours (3) Dank voor het plaatsen van mijn lament over de bussen Texel Tours bussen. In uw naschrift kan ik mij vinden, maar dat klinkerpaadje op de Robbenjager is het historische pad naar het eerste Eierlandsche Huis. Mijns inziens zou een derge lijk stukje historie bewaard moeten blijven en. niet aan gort moeten wor den gereden door die grote bussen. Maar dat is een mening voor eigen rekening. In mijn stukje maakte ik er gewag van dat ik op mijn scootmobiel nau welijks ruimte kreeg om uit te wijken Wat ik niet schreef, is dat ik van het pad af raakte en in de zande rige berm terecht kwam. De tour de force om de scootmobiel weer op het pad te krijgen zal ik u besparen, maar er kleeft wel een vervelend na-effect aan dit ongelukje: het lin kerachterwiel van mijn scootmobiel is ter reparatie ingeleverd bij de fietsenmaker die hoopt dat hij er wat aan kan doen: de band is lek geraakt en ik moest het laatste stuk naast de scootmobiel lopen om thuis te komen. Ik ben nu verplicht om op dorp te blijven, want zonder eerste editie van Kombuis de haven van Oudeschild zaterdagavond het nodige Het plein voor de ■miiuuio was bijna volgestroomd Ktbelangstellenden voor de drie «todens. M fraaie weer, de entourage en gezelligheid maakte het festival ivoor de helft geslaagd. Voor de voor |raere helft zorgden de Texelse je. I bands Berry Juice en Wad zou 't, En wie met name de zanger grote maakte. Hoofdact was de Rie Alkema met hond Jody bij haar huisje. •- s:ana Sbon/Beeidüenk rexei) ze een motorboot, een Noorse jol, waarmee ze de zee opgingen. Dat kon toen nog.' De geschiedenis herhaalt zich met de kleinkinderen. Ze mogen graag bij het strandhuisje van hun oma komen. Zelf gaat ze er alleen bij mooi weer heen. In de loop der jaren werd de rij huisjes op het strand van De Koog steeds langer. Het huisje van Alkema staat bijna op het eind van de rij en kwam daardoor op steeds grotere afstand van de Badweg. 'Straks beland ik nog in de Slufter', vertelt Rie lachend. Erg vindt ze de grotere afstand niet want de 'afgelegen' plek is relatief stil. 'De afgelopen 45 jaar is het aantal strand bezoekers flink gegroeid, maar waar ik nu sta blijft het lekker rustig - en toch gezellig.' De Texelse Courant is nog op zoek naar iemand met een huisje bij paal 28. Kent u iemand of heeft u er zelf één? Neem dan contact op met Sti ana Sibon: 0222-362621. Met kracht worden door de Water way grote hoeveelheden zand in de vooroever bij paal 12 gespoten. De bijna 100 meter lange sleephopper zuiger van Westminster Dredging (een dochterbedrijf van baggercon- cern Boskalis) is momenteel voor de kust van Texel bezig in totaal twee miljoen kubieke meter zand aan te brengen tussen paal 9 en paal 13,5. Het werk, .dat begin juli van start ging, moet volgens opdrachtgever Rijkswaterstaat half december klaar zijn. De Waterway, in gebruik sinds 2001kan per keer bijna 5000 kubie ke meter zand vervoeren. Dat wordt een eind verderop uit de Noordzee bodem gewonnen. De vooroever- suppletie moet voortijdig de energie uit aanrollende golven halen, zodat de kust zelf daar weinig last meer van heeft. (Foto Jeroen van Hattjm/BeeidDank Texel) Gea Klein, De Cocksdorp. rond en het Stoorn- Koffiehuis is maandagmid- de opbouw van het feestter- 100 jaar TESO begonnen. Alle voorbereidingen zijn inmiddels getroffen en men is er klaar voor om er een goede feestweek van te maken. De enige spelbreker voor de eeuwfeest kan alleen nog het weer zijn. De weersvoorspellingen voor de komende dagen zijn helaas nog geen echt zomerweer. (toto Bert Koning) scootmobiel kom ik niet ver... Ik wil hiermee alleen nog eens onderstrepen dat er op die smalle weggetjes geen deelbare ruimte is voor bussen en fietsers en dat er vandaag of morgen grotere (en veel tragischer) ongelukken kunnen gebeuren dan mijn materiele schade aan de scootmobiel en de fysieke schade aan mijn gestel doordat ik met dat ding naar De Cocksdorp heb moeten lopen, ik heb hem per slot van rekening niet voor de grap. 'Acht zilverkleurige caravans op een wit schelpenveld. Als je het voor het eerst ziet, geloof je je ogen niet.' Zo begon het paginagrote artikel over Camp Silver dat vrijdag in Dagblad van het Noorden en in de zon- dagbijlage van het Noordhollands Dagblad verscheen. De journaliste vertelde daarin over haar ervaringen tijdens haar verblijf. 'Stel je voor: je ligt in je hotelbed en je hoort in het donker een paar meter verderop kikkers kwaken en paarden draven. Toch een bijzondere situatie. Boven dien staat je hotelkamer op wielen en schommelt hij een beetje heen en weer als je vanuit je bed een gordijntje openschuift en de Texelse zomernachthemel inspecteert.'

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 3