Texelse punkrockers in Grote Prijs Muziekvereniging DEK spekt kas met veiling Logeerhuis Texel J.W. Frisokapel speelt op de Groeneplaats TEXELSE 2 COURANT Romeinse troonopvolger in handen van Goten Film Zang en piano in NH kerk Dixieland in De Worsteltent E Aëenda teso VRIJDAG 24 AUGUSTUS 2007 Oud-Texelaars Simon van Arkel en Robert Buijsman zijn met hun band All on Black doorgedrongen tot de halve finale van de Grote Prijs van Nederland. Zij speten zaterdag 8 september in Ekko in Utrecht om een plaats in de fina le, die 8 december in Paradiso of De Melkweg in Amsterdam wordt gehouden. All on Black, dat vorige maand nog op Sommeltjespop optrad, is een vijfkoppige formatie, naast drummer Buijsman en gitarist Van Arkel bestaand uit Marten van den Bogaard (gitaar), Bram Bergs (bas) en Ivo Jansen (zang) De in Utrecht wonende leden zijn afkomstig uit diverse hardcorebands, waaronder Deluge, dat geheel 'Texels' was. De andere muzikanten speelden eer der in Razor Crusade, Omission en Uppercut. De groep timmert flink aan de weg. Afgelopen zomer nam All on Black een demo op in Studio Avalanche. Dat gebeurde bij Willy Berrevoets, drummer van de groep Nuff Said, die eveneens op Som meltjespop optrad. Komend najaar staan diverse optredens op het pro gramma, onder meer in Bitterzoet Amsterdam, met genregenoten als Tenement Kids en The Draft. All on Black noemt zichzelf 'een rockband met punkroots'. De sound wordt omschreven als 'lekker rauw, maar ook melodieus met pakkende zang- lijnen', De muzikanten prijzen zich zelf graag aan als 'de punkversie van Foo Fighters' en 'een intelligen tere versie van The Ramones'. Zaterdag 8 september treedt All on Black op in de halve finale van de Grote Prijs van Nederland. Locatie is Ekko in Utrecht, waar nog vijf andere bands zich presenteren. Een week later komen nog eens zes bands in actie in het Patronaat in Haarlem. De winnaars van beide halve finales plaatsen zich direct voor de finale. Er zijn steeds twee afvallers. De andere bands krijgen een herkansing. Ook het publiek wijst een finalist aan. Stemmen is mogelijk op de website www.grol- schgroteprijs.nl. De verwachtingen zijn hooggespannen. 'Het deelne mersveld is met onder meer Findel en Try Drowning sterk te noemen. Toch is All on Black met haar unieke combinatie van punk en rock een kanshebber voor een felbegeerde finaleplaats', schrijft de band in een persbericht. Overigens haalden Van Arkel en Buijsman enkele jaren gele den met Deluge de finale van de Grote Prijs. In totaal meldden zich dit jaar zo'n 400 bands aan. Zij moesten enke le nummers insturen, die werden beoordeeld door de jury. De Grote Prijs telt vier categorieën. All on B|ack komt uit in Pop/Rock. Daar naast zijn er Hiphop/R&B, Singer/ songwriter en Dance/Producers. De winnaars ontvangen onder meer een geldprijs van €5000.-. Maar belangrijker zijn misschien nog wel de optredens die ze krijgen aange boden op muziekfestivals als Dance Valley, Noorderslag en Parkpop. The Last Legion is de naam van een avontuurlijke actiefilm over de Romeinen, die deze week in Cinema Texel draait. Het verhaal begint in 476 na Christus, wanneer het eens zo machtige Romeinse Rijk op zijn grondvesten schudt. Romulus Augustulus, de keizerlijke troonopvolger, wordt door de Goten gevangen genomen en opgeslo ten in een afgelegen vesting. Een aantal getrouwen onder leiding van Aurelius - bevelhebber van een uit gedund legioen - en de geleerde Ambrosinus, slagen erin hem te bevrijden. Achternagezeten door de Gothische leider-Odoaker vluchten ze naar het noorden in de hoop in Brittannië nog een legioen te vinden dat hen kan helpen. In hun zoek tocht worden ze geholpen door een mysterieus zwaard en een mysteri euze oosterse krijger. De komedie I now pronounce you Chuck en Larry gaat over twee bevriende brandweermannen, die alles voor elkaar over hebben. Larry heeft Chucks leven gered bij een brand en vraagt hem nu iets terug te doen. Larry kan zijn twee kinderen om bureaucratische redenen niet opgeven als begunstigden van zijn levensverzekering. Chuck kan hem helpen door op een paar formulieren in te vullen dat hij zijn levenspartner is. Simpel, geen haan die daar naar zal kraaien. Totdat een overijve rige ambtenaar de zaak besluit te onderzoeken en de beide vrienden voorpaginanieuws worden. Nood gedwongen doen de twee hetero mannen zich voor als een pasge trouwd, verliefd stel. De hilarische gevolgen laten zich raden. De Volkskrant-special Offside, die dinsdag en woensdag in Cinema Texel draait, gaat over de terugke rende gebeurtenissen rond Iraan- se voetbalwedstrijden. Omdat ze anders geen toegang krijgen tot het stadion, vermommen meisjes zich als jongen. Hoewel ze soms betrapt worden, geven ze niet zomaar op. De Simpons (die draait in de Neder lands gesproken versie) is geba seerd op de beroemde stripfiguren. Het verhaal begint wanneer Homer Simpson een grote fout maakt en de nucleaire centrale al het water Sopraan Christy Steele en pianist Ineke Canté geven dinsdag 28 augustus een concert in de her vormde kerk van Den Burg. Op het programma staan werken van Mozart, Debussy, Fauré, Hoiby, Rodrigo, Barber en De Falla. Zoals gebruikelijk in de serie con certen van de Raad voor het Zomer- werk van de Texelse kerken zijn de uitvoerende musici niet de min sten. De in 1974 in de Verenigde Staten geboren Steele studeerde operamuziek aan het New England Conservatory in Boston. Al tijdens haar studietijd, waarin ze Canté leerde kennen, vertolkte ze rollen in diverse opera's. Als master in de operamuziek volgden daarna nog vele producties, waaronder Die Fledermaus en Madame Butterfly. Naast opera deed Steele ervaring op met musicals, renaissance- en oratoriamuziek. Sinds ze met haar man in Den Haag woont, volgde ze masterclasses bij Ton Hartsuiker en Nienke Oostenrijk. Samen met Canté geeft zij geregeld concerten. Bovendien verzorgt ze masterclas ses en individuele zanglessen. Canté begon haar pianostudie op 6- jarige leeftijd en won al op jonge leef tijd prijzen, onder meer op het Prin ses Christina Concours. Daar werd haar ook de prijs van de gemeente Den Haag voor de beste vertol king van een Nederlandse compo sitie toegekend. Ze studeerde aan het Sweelinck Conservatorium in Amsterdam bij Daniëlle Dechenne en Ton Hartsuiker en volgde diverse masterclasses. Na het behalen van het diploma voor docerend musicus volgde ze een graduate opleiding aan het New England Conservatory in Boston, waar Gabriël Chodos haar leesmeester was. Ze gaf tijdens deze studie veel concerten, onder meer met premières van heden daagse componisten uit Boston. Ze volgde masterclasses, waaronder in hedendaagse muziek, en werd als docente bijvak piano aangesteld aan het New England Conservatory. Terug in Nederland behaalde ze het diploma voor uitvoerend musi cus bij Ludmillla Basiawskaia aan het conservatorium van Rotterdam. Sindsdien heeft Canté zich samen met cellist Karen Schudde en kla rinettist Laura Carmichael verdiept in de hedendaagse muziek. Als het Chiffre Trio namen ze tweemaal deel aan de Suite Muziekweek. In samenwerking met Ton Hartsuiker trad ze meermalen op in concerten ter ere van Nederlandse componis ten als Willem Pijper en Leon Orthel. Tegenwoordig geeft ze soloconcer ten op podia in het hele land, waar bij ze een veelzijdig repertoire ten gehore brengt, zowel hedendaags als van de grote klassieke compo nisten. Canté is bovendien een veel gevraagd docente en coach van jonge musici. Het concert van Steele en Canté begint om 20.15 uur. De toegang is gratis. Na afloop wordt gecol lecteerd voor een bijdrage in de kosten. Kaarten voor De Kampanje Bij de Buureton in Den Burg kunnen dinsdag van 19.00 tot 20.30 uur en donderdag van 14.00 tot 16.00 uur de bestelde kaarten worden afge haald voor schouwburgvoorstellin gen in De Kampanje in Den Hel der. De kaarten dienen ter plaatse te worden afgerekend. Bij de toe gangsprijs komt een bedrage van €3,- per kaartje voor het busvervoer van het theater naar de veerhaven. Js Heerenloo Noord- Nederland, afdeling Noorderhaven Teammanager Heidi Huiberts, 06 52538265 Rabobank 3031 06 360 Om geld in te zamelen voor de clubkas - en volgens eigen zeg gen 'natuurlijk voor de gezellig heid' - houdt muziekvereniging DEK uit Den Hoorn zondag 2 september een feestelijke vei ling. Deze wordt gehouden op het pleintje bij Goënga. Onder leiding van veilingmeester Martin Trap worden zowel goederen als dien sten geveild. Voor de veiling van goederen is de organisatie op zoek naar goede, veilbare spullen. Gedacht wordt aan fietsen, meubelstukken, schilderij en, instrumenten en surfplanken. De artikelen die onder de hamer komen, moeten tegen 'redelijke' prijzen weggaan. 'Laten we zeggën vanaf €7,50', schrijven organisato ren Baukje Drijver, Annemieke Zijm en Harry Gerritsma in een oproep die afgelopen week huis-aan-huis in Den Hoorn werd verspreid. Rommel tjes worden niet op prijs gesteld. Ook voor de veiling van diensten wordt op de betrokkenheid van Hoornders - en eventueel ande re Texelaars - gerekend. 'Bent u ergens goed in? Vindt u iets leuk om te doen? Kunt u iemand ergens blij mee maken? Bijvoorbeeld met een knipbeurt, een avondje koken, een taart bakken, een massage, een muur schilderen, een natuurexcur- sie?', doen de organisatoren enkele suggesties. Op een aparte bladzijde komen ze met nog veel meer idee- en, waaronder een lift naar De Koog heen en terug ('BOB voor stap pers'), een muziekles, een nacht in een bedstee slapen en een week/ maand lang groenten van eigen tuin. Wie spullen wil aanbieden, kan terecht bij Drijver (tel. 319411 of famdrijver@wanadoo.nl) of Zijm (tel. 319397 of annemieke@texel.com). Diensten kunnen worden aange boden bij Gerritsma (tel. 319970 of harry@zininzee.nl). Het verzoek is dit tijdig te doen, zodat de 'kavels' kunnen worden opgenomen in het veilingboekje. De veiling begint om 16.00 uur. Tus sen de bedrijven door wordt gemu siceerd door het fanfareorkest. Er is eten en drinken te koop. Hans Zijm verzorgt een barbecue en Peter van Sikkeleras bakt vis (zodat de vei lingbezoekers niet thuis hoeven te koken). Ook de opbrengst hiervan komt ten goede aan DEK. Bij slecht weer wordt uitgeweken naar het dorpshuis. van de stad Springfield vergiftigt. Gevolg is niet alleen dat alle bewo ners op de vlucht slaan en Homer zijn baan kwijt raakt, maar ook dat hij een bloeddorstige gangster ach ter zich aan krijgt. Enkele andere films zijn geprolon geerd. Op gezette tijden draaien de spannende natuurfilm Zoop in India, de animatiefilm Shrek de derde (Nederlands gesproken), het vijfde deel van Harry Potter (ondertiteld) en de nieuwe Disney-film Ratatouil le (Nederlands). Iedere maandag vertoont de bioscoop een sneak preview, een film die officieel nog niet uit is en waarvan de titel tot het laatste moment geheim blijft. Familieprogramma in Nationaal Park Nationaal Park Duinen van Texel houdt op zondag 9 september een fami lieprogramma speciaal voor Texelse gezinnen. De ontdekkingstocht voor kinderen met hun ouders of grootou ders start om 13.30 uur in het bezoe kerscentrum van het Nationaal Park en eindigt daar om 16.30 uur. Op het programma staan een wandeling in het duinpark, waarbij de deelnemers op zoek gaan naar grote en kleine dieren in de duinen en in het water. Er zijn kleine opdrachten waarbij alle zintuigen worden gebruikt. Ouders en kinderen werken hier samen aan. De middag is bedoeld voor gezinnen met kinderen van 5 tot en met 12 jaar. Deelname is gratis. Aanmelden bij Ecomare op werkdagen tussen 9.00 en 17.00 uur, telefoon 317741 Er kunnen maximaal 25 personen mee. Cursus Chi Neng Esther Schilling van Chi Neng op Texel start donderdag 13 september een nieuwe basiscursus Chi Neng Qigong. De cursus, die zes weken duurt, wordt gegeven in yogacen- trum De Aleph aan Weverstraat 54 in Den Burg. Chi Neng Qigong is een Chinese meditatiemethode die gericht is op de doorstroming van energie en ontwikkeling van inner lijke kracht en balans. Zowel fysieke als mentale klachten zouden door deze methode positief worden beïn vloed. Het is geschikt voor valide en mindervalide mensen. Schil ling is gediplomeerd instructeur en sinds 2004 verbonden aan het Chi Neng Institute Europe. Aanmelden en opvragen van informatie kan via info@chinengoptexel.nl of telefoon nummer 319417. Snelle reünie Na slechts zes weken van elkaar gescheiden te zijn geweest, heeft de voormalige groep 8 van de Jozefschool de eerste reünie alweer achter de rug. Vrijwel alle leerlingen waren vrijdag bij elkaar voor een drive-inshow en een nachtelijk spel in het bos. Al voor de vakantie, tij dens de laatste schooldag, spraken ze af elkaar niet uit het oog te verlie zen en jaarlijks bij elkaar te komen. Gezondheidsbeurs In het gebouw van Kotex aan het Paelwerck in Den Burg wordt zon dag 7 oktober een 'paranormale gezondheidsbeurs' gehouden. Vele mensen hebben hun medewerking toegezegd, onder wie Johannet, bekend van het televisieprogramma Het zesde zintuig. De beurs duurt van 12.00 tot 17.00 uur. Het programma waarmee de fol- klorestichting woensdag het sei zoen afsluit heeft een bijzonder hoogtepunt: een openluchtcon cert verzorgd door de Konink lijke Militaire Kapel 'Johan Willem Friso'. Het is een benefietconcert ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van het Tesselhuus en georganiseerd door de Lionsclub Texel de Rotaryclub Texel. 'Je moet die uitvoering zien als een cadeau voor de Texelse bevolking die het Tesselhuus al die jaren heeft gesteund', zegt oud-landmachtof ficier Germ Keuning uit Den Burg die van zijn contacten in de mili taire wereld gebruik maakte om het ensemble naar Texel te krijgen. De KMK J.W.Friso komt met 55 muzikanten en vijf man ondersteu nend personeel naar het eiland. Het concert wordt gegeven op een mee gebracht podium dat op het ver hoogde deel van de Groeneplaats wordt opgericht. De uitvoering, onder leiding van de majoor Jozef Suilen, zal meer dan drie kwartier in beslag nemen en bestaan uit twaalf merendeels bekende nummers: in het lichtere genre: Arnhem (compo nist Kelly), ouverture van La Qazza Ladra (Rossini), Spanish Festival (arr. Hans van der Heide), Furchtlos und Treu (Fucik), Carioca (Kahn), Latin Medley (Peeters), El Torico de la Cuerda, Ole Guapa (Malando, arr. Hans Van der Heide), Munich 74, Another one bites the Dust, The Incredibles en Stars and Stripes in Swing (Flik). De organisatie rekent op veel publiek. Meer dan vijftig bewoners van het verpleeghuis en verzor gingshuis Gollards hebben zich al gemeld. Omdat de meesten van hen slecht ter been of invalide zijn, zullen leden van Rotary en Lions ervoor zorgen dat zij met rolstoe len en ander hulpmaterieel worden gehaald en gebracht. Op een gun stige plek bij het podium zijn voor hen plaatsen gereserveerd. De initiatiefnemers zullen van de gelegenheid gebruik maken de aan dacht te vestigen op het Tessel huus en de mogelijkheden die dit groepsverblijf biedt voor mensen met een zware handicap. Onder het publiek zullen posters, folders en de onlangs verschenen jubileumkrant worden verspreid. Het benefietconcert begint om 15.00 uur. In de Worsteltent aan de Smits- weg in de Dennen speelt zondag dixielandorkest Jolly Boys. Geen onbekende op het eiland brengen zij ook dit jaar een swingend pro gramma. De groep begon in 1956 onder de naam New Orleans Ragtimeband met het spelen van dansmuziek. Drie leden van de band legden zich na een jaar toe op dixieland en vormden de Jolly Boys. De nieuwe formatie boekte succes in binnen- en buitenland en trad op met bekende personen uit de hele wereld. Na zeven jaar ging de band uit elkaar. De Jolly Boys troffen elkaar na 22 jaar weer en spelen sinds 1985 weer samen. De band speelt alleen op grotere evenemen ten en gaat twee maanden per jaar op toernee. Dit jaar heeft Jolly Boys in concert zalen opgetreden met een filhar monisch orkest. Ook speelde de groep op verschillende lokaties in Sint Petersburg en op het plein in Traben Trarbach. In augustus werd Medium in Lindeboom Medium Lia Schippers verzorgt woensdag 29 augustus een avond in de Lindeboom in Den Burg. Van 'gidsen uit de ongeziene wereld' krijgt zij boodschappen door, bestemd voor belangstellenden in de zaal. De avond begint om 20.00 uur, de toegang bedraagt €8,- gespeeld op het jazzweekend in Bad-Berleburg. Jolly Boys bestaat uit Wim Zwij- sen (trompet, bugel, sopraan-, alt-, tenor- en baritonsaxofoon, zang), Theo van Loon (trombone). Kees Keetels (trombone, dwarsfluit, tenor saxofoon), Cor van Berkel (klarinet en altsaxofoon), Frans van Rooy (banjo), Gerard van der Put (drums, zang) en Pieter de Lange (bas). Het optreden begint om 14.00 uur, de toegang is gratis. De Dominootjes hervat repetities Kinderkoor De Dominootjes her vat maandag 27 augustus de repetities. Er worden allerlei lied jes gezongen, over vriendschap, pech, vakantie, dieren, verre lan den, ruzie en verliefd zijn, van allerlei zangers en groepen. Een paar keer per jaar houdt het koor een groot project, zoals een Kerstkinderkoor of een Kinderen voor Kinderenkoor. Dan worden meer kinderen uitgenodigd om mee te zingen en wordt er samen met een band of een orkest geoefend. De repetities vinden plaats in de rooms-katholieke kerk in de Molen straat in Den Burg, elke maandag van 15.45 tot 16.30 uur. Geïnteres seerden zijn welkom eens een kijkje te komen nemen. Voor meer infor matie: Michiel Drijver, tel. 319411. Een uitgebreide agenda staat ook in de gratis Vakantiekrant, die iedere vrijdag verschijnt, en op de website www.texelsecourant.nl. Vrijdag 24 augustus: Wethouder Merkelbach opent om 17.00 uur in Tusse de Banke op de Groeneplaats in Den Burg een expo sitie van Cock Buis, Anja Jutte Fischer en Thomas S. Bauer. In Stayokay aan de Haffelderweg in Den Burg begint om 20.00 uur een tangoworkshop door dansduo Ralph en Marjolijn uit Alkmaar. Aansluitend volgt een salon, waar het geleerde in praktijk kan worden gebracht. Enige danservanng strekt tot aanbeveling. Deelname aan de workshop kost €10.-, toegang tot de salon kost €5,-, maar is gratis voor deelnemers aan de workshop. In theater Klif 12 in Den Hoorn begint om 20.30 uur een voorstelling van Onno Innemee. Entree €12,-. Diner vooraf is mogelijk. Reserveren kan via tel. 319633 en e-mail info@klif12.nl. In Cinema Texel draaien de volgende films: Ratatouille (13.30, 19.00 uur); Shrek de Derde (14.00 uur); De Simp sons (16.00 uur); Zoop in India (16.15 uur); Harry Potter 5 (18.30 uur); I Now Pronounce You Chuck And Larry (21.30 uur); The Last Legion (21.45 uur). In bioscoop De Kiekendief op De Krim draaien Fantastic Four (14.00 uur); Pirates; At world's End (16.00, 20.00 uur). Zaterdag 25 augustus: Wandelsportvereniging Het Gouden Boltje houdt het Rondje om Texel. Deze zestig kilometer lange tocht begint om 6.30 uur bij het wachtlo kaal van TESO op de veerhaven bij 't Horntje. Deelnemers van de over kant kunnen starten op de boot die om 6.30 uur uit Den Helder vertrekt. Inschrijven kost €7,-. De atletiekbaan in Den Burg is vanaf 14.00 uur het toneel van de vijfde wedstrijd van het Schadenbergcir- cuit, een regionale serie waarin de atleten telkens in een andere plaats hun kunsten tonen. Het evenement staat open voor senioren, veteranen en junioren A en B. Junioren C mogen met de junioren B meedoen. Opgave is mogelijk vanaf een half uur voor aanvang. Het volledige schema staat op de website van Atletiekvereniging Texel: www.avtexel.net. In café De Rog in De Cocksdorp treedt vanaf 18.00 uur de band Salt Peanuts op, De toegang is gratis. In restaurant Bosch en Zee nabij De Koog begint om 20.00 uur een darts- toernooi. Deelname is gratis. Model Racing Texel houdt een club avond op de kartingbaan bij Aken- buurt (nabij Den Burg). Aanvang 20.30 In Cinema Texel draaien de volgende films: Ratatouille (13.30, 19.00 uur); Shrek de Derde (14.00 uur); De Simp sons (16.00 uur); Zoop in India (16.15 uur); Harry Potter 5 (18.30 uur); I Now Pronounce You Chuck And Larry (21.30 uur); The Last Legion (21.45 uur). Zondag 26 augustus: Op het terrein van Calluna aan de Schumakersweg nabij De Koog wordt Hoogwater te Oudeschild Vr. 24 04.20 en 17.00 u. Za. 25 06.00 en 18.30 u. Zo. 26 07.15 en 20.00 u. Ma. 27 08.15 en 20.55 u. Di. 28 09.20 en 22.05 u. Wo. 29 10.05 en 22.56 u. Do. 30 10.45 en 23.41 u. Vr. 31 11.35 en Aan het strand is het ongeveer een uur eerder hoogwater. De zon komt zondag 26 augus tus op om 6.39 en gaat onder om 20.46 uur Dinsdag 28 augustus volle maan. van 9.00 tot 13.00 uur kofferbakmarW gehouden. Een standplaats kost €7,- j De Raad voor het Zomerwerk van de I Texelse kerken besluit het zomersei zoen met een interkerkelijke dienst in de katholieke kerk van De Koog. Medewerking wordt verleend door het Texels Christelijk Mannenkoor, dat onder leiding staat van Piet Bakker i Voorganger is ds. C.F. Klaassen. De I dienst begint om 9.30 uur. Bij De Worsteltent aan de Smits- weg in de Dennen begint om 14 00 uur een optreden van dixielandband Jolly Boys. De toegang is gratis, bij goed weer vindt het optreden buiten plaats. Bij strandpaviljoen Westerslag is van 15.00 tot 17.00 uur een optreden van Bigband Texel. Op het strand bij paal 17 wordt van 15.00 tot 16.30 uur een danswork- shop gegeven, In galerie Klif ART in Den Hoorn vindt om 16.00 uur de vernissage plaats van een tentoonstelling met werken van Corneille en Rooskens. In Cinema Texel draaien de volgende films: Ratatouille (13.30, 19.00 uur), Shrek de Derde (14.00 uur); De Simp sons (16.00 uur); Zoop in India (16.15 uur); Harry Potter 5 (18.30 uur); I Now Pronounce You Chuck And Larry (21.30 uur); The Last Legion (21.45 uur). Maandag 27 augustus: Op De Goede Verwachting aan de Genteweg nabij Oosterend geeft Daan van Loenhout van 11.00 tol 12.30 uur een cursus boerderijdier tekenen Deelname kost €10.- tot en met 12 jaar en €12,50 voor deelne mers vanaf 13 jaar. Opgeven kan via 06-52447817. Op vakantiepark De Krim wordt van 16.00 tot 22.00 uur markt gehouden In De Wielewaal in De Waal wordt vanaf 19.30 uur een bridgedrive gehouden. Deelname kost €2,50 pp In het clubgebouw van Kotex aan het Paelwerck in Den Burg begint om 20.00 uur een open klaverjasdrive Burg. Deelname kost €3,50 per per soon. Er wordt gespeeld met vaste maat. In het gemeentehuis aan de Groene plaats in Den Burg begint om 20.00 uur de commissievergadenng Grond gebied. In Cinema Texel draaien de volgende films: Harry Potter 5 (18.30 uur); Rata touille (19 00 uur); I Now Pronounce You Chuck And Larry (21.30 uur): Sneak Preview (21.45 uur). Dinsdag 28 augustus: Daan van Loenhout geeft van 10.00 tot 12.30 uur bij paal 28 een work shop strand en zee-schilderen en van 14.00 tot 16.30 uur in de Slufter een workshop aquarelleren. Deelname kost €30,-. opgeven kan via tel. 06- 52447817 Bij de Buureton in Den Burg kunnen van 19.00 tot 20.30 uur tegen contan te betaling de bestelde kaarten voor schouwburg De Kampanje worden afgehaald. In de hervormde kerk van Den Burg begint om 20.15 uur een concert van Christy Steele (sopraan) en Ineke Canté (piano). De toegang is gra tis, na afloop wordt een inzameling gehouden. In Cinema Texel draaien de volgende films: I Now Pronounce You Chuck And Larry (20.00 uur); Off side (2015 uur). Om de drukte de baas te kunnen zet TESO af en toe een extra boot in. Dat gebeurt vandaag (vrijdag) en zaterdag van 9.30 tot 16.00 uur. Er is dan ieder half uur een afvaart, zowel vanuit Den Helder als vanaf Texel. Meer informa tie over de veerdienst is te verkrijgen via tel. 369600 of website www.teso. nl. Keramische vormgeving Ellen de Vries begint op 18 sep tember in haar atelier op Oost met nieuwe cursussen kerami sche vormgeving. De cursisten worden in groepjes van maximaal acht personen vertrouwd gemaakt met klei en glazuur. De Kunstatelier voor kinderen In de Jozefschool in Den Burg begint Susana Mulas begin sep tember een kunstatelier voor kinderen. Kinderen van 6 tot 11 jaar kunnen op vijftien achter eenvolgende woensdagmiddagen kennis maken met verschillende kunstvormen, zoals schilderen, tekenen en boetseren. Woensdag 5 september starten twee groepen van maximaal acht kinde ren. De eerste groep (van 13.30 tot cursus bestaat uit tien lessen, dins dagavond van 19.30 tot 22.00 uur. Deelname kost €125,-. In de eerstf vijf lessen krijgen de cursisten de hand van een vrije opdracht de technieken aangeleerd, de laatste twee lessen worden besteed aar het glazuren. In januan begint ft Vries met een cursus 'werken het groot', in het voorjaar gevolg door cursussen raku stoken, eer Japanse glazuurtechniek. Voor aan meldingen en meer informatie: td 318057, Nog tot 15 september is in atelier Oriëns een tentoonstelling van ft Vries en kunstschilder Door Dogg? 15.00 uur) is bedoeld voor kinde ren van 6, 7 en 8 jaar. De tweeos groep is voor kinderen van 9 tot U jaar (van 15.30 tot 17.00 uur). Eer serie van 15 middagen kost €135.' inclusief materiaal. Inschrijven kan via tel. 322512 of e-mailadt» susana.mulas@planet.nl Susana Mulas is op 1 september ook aanwezig op de Vrijetijds- en Cursusmarkt Texel in de De Koninü' hal. All on Black. Met links gitarist Simon van Arkel en tweede van rechts drummer Robert Buijsman.

Texelsche Courant | 2007 | | pagina 2